Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Férj csapatépítés

fenyvesek
Létrehozva: 2017. január 30. 14:14

Sziasztok!


Segítséget, véleményt szeretnék kérni. Férjem egy éve dolgozik egy külföldi multinál. Időnként elviszi a munkáltatója céges vacsorára olyan helyekre, ahova egyébként nem jutnánk el (drága Bp-i helyek). Elvitték már csapatépítő tréningre is őket, most pedig az éves munkát megköszönve három napra Barcelonába viszik őket egy 5*-os szállodába (a féltékenység beszél belőlem: kétágyas szobába teszik őket emberenként). Családtagok, barátnők stb. nem mehetnek. Én kiakadtam rajta, hogy miért nem mehet a család, miért álcázzák ezt szakmai útnak, miközben a leírásban látszik hogy sokkal több a szabadidő program (wellness, éjszakai buli stb.). A férjem szerint 200 nőből rajtam kívül nincs olyan, akinek ez problémát jelentene. Azt mondja, hogy ez egy nagyszerű dolog, hogy a cége ilyen gáláns. Itthon vagyok a 14 hónapos gyerekünkkel, az még plussz rosszul érint, hogy én ragaszkodom hozzá annyira, hogy a napi 4 órás munkámra is bűntudattal hagyom itthon az Anyukámra, ő meg 3 napra simán lelép. Velem van a baj?

  1. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. január 30. 17:0126.

    mentem vendégségbe egy haveromékhoz


    hajnalra volt várható az érkezésem a hever viszont csak du ért haza


    mondta menjek, majd a csaja ellát


    úgy 11 körül felébredtem a csaj hozott be kávét


    adaült mellém az ágyra dumálgatni, közben reggelit is hozott be


    a haver arra érkezett, hogy eszünk az ágyban a csajával


    és nem ment el az agya a látványtól


    tudod miért? mer nem egy idióta


     

  2. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. január 30. 16:5325.

    teljesen mindegy milyen címen megy ki az ajtón egy ember, meló, buli, mami látogatás, bőgő barinő nyünnyögtetés....


    nem ettől függ, hogy másokkal is szexel vagy nem


     

    előzmény:
    Ardian05 (22)
    2017-01-30  16:42
  3. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. január 30. 16:4824.

    Mióta jelent a gyereknevelés kínlódást? Két gyereket neveltünk fel ketten, abszolút segítség nélkül. Egy pillanatát sem éreztem kínlódásnak, és mindent megtennék azért, hogy újra az elejénél tarthassak! A nejem pont a minap sírta vissza azokat az éveket.


    Ha küldöd, és nem megy, az egészen más, mintha menni szeretne, és akadályoznád.

    előzmény:
    Ardian05 (22)
    2017-01-30  16:42
  4. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. január 30. 16:4823.

    majd amikor a manusok szüldögélik a gyerekeket, mert nem tudnak nélkülük élni


    akkor majd azok szopnak otthon a nők meg mennek bulizni


    mekkora ez már? a nő irigy az urára


    mert nyilván annyi esze van, hogy újpuncit ha akar az ura, ahhoz nem kell utazni


    de az ilyen genyózással szorgosan azon munkálódik, hogy a faszi ne haza siessen


    hanem menjen egy nem diliző nőhöz


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (19)
    2017-01-30  15:58
  5. 2017. január 30. 16:4222.

    én is küldöm a férjem, hogy menjen, de nem megy


    de azért megkönnyebbülök, hogy nem egyedül kell kínlódnom a gyerekekkel


    ő rosszul viselné, ha én bulizni lelépnék, de ő féltékeny típus


    viszont melózni mindig elengedett :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (21)
    2017-01-30  16:40
  6. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. január 30. 16:4021.

    Akárhogy is, egyben biztos vagyok. Ha a nejemnek adódna ilyen lehetőség, nem hogy akadályoznám, mindent megtennék azért, hogy el tudjon menni. Ha kellene, szabadságot vennék ki, hogy a gyerekek se jelentsenek akadályt. Ő is megtenné ezt, így nem is értem ezt a hozzáállást.


    Féltékenységről, irigységről, vagy arról van szó, hogy a férj a párja nélkül is jól meri érezni magát? Bármelyik legyen, érzésem szerint valami nem működik jól abban a házasságban.

    előzmény:
    Ardian05 (18)
    2017-01-30  15:56
  7. 2017. január 30. 16:3820.

    A csapatépítő tréningek mindig munkaidőnek vannak elszámolva. Én itt azt látom az asszonykának inkább az a baja, hogy ő nem mehet Barcelonába. Ha oda elviszik, nem valószínű, hogy csoportvezető egy szalag mellett, tehát nem a kisebb keresetű kategóriába tartozik. Ha anyu is meg tud "élni" egy négyórás állásból, szintén nem a kis kereset kategóriát erősíti. A magasabb állásokkal meg együtt járnak ezek a tréningek. Sokszor nem is az emberek, hanem az ügyfelek miatt. Sőt, sok helyen a nem részvétel az előrejutást is hátráltatja. Döntse el a kedves anyuka mit akar. Egy jól fizető állást a férjének, vagy egy pocsékabb fizetést otthon ülő férjjel.
    Azt már meg sem kérdezem, hogy ha őt küldenék Barcelonába tréningre, vajon lemondaná-e?

    előzmény:
    bánat (13)
    2017-01-30  15:48
  8. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. január 30. 15:5819.

    Nem kötelezhetik, csak hát van, amit annak kötelezősége okán, és van amit jól felfogott érdekből kell megenni.

    előzmény:
    bánat (13)
    2017-01-30  15:48
  9. 2017. január 30. 15:5618.

    ácsi


    volt olyan évünk, hogy a férjem 2 hónapra elment, volt, hogy minden második héten volt csak otthon


    én is heteket töltöttem külföldön


     


    de: dolgozni


    nem bulizni a kollégákkal


    azt fölöslegesnek érezzük, amikor úgy is kevés idő jut egymásra

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (16)
    2017-01-30  15:53
  10. 2017. január 30. 15:5317.

    ez is igaz


    azt el is felejtettem írni, hogy a férjemnek soha nem származott belőle semmiféle hátránya, hogy kimaradt a bulizós programokból. nekem sem.


    mivel jó munkaerők vagyunk, elfogadták, hogy ilyenek vagyunk és kész

    előzmény:
    bánat (13)
    2017-01-30  15:48
  11. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. január 30. 15:5316.

    Bizony veled van a baj. Három nap ekkora problémát okoz? Én hetekre, meg hónapokra elmentem, mert a munkám azt követelte.

  12. 2017. január 30. 15:5215.

    gondolod, hogy a kétágyas szobába vegyesen rakják a fiúkat-lányokat...?


     


    Vagy attól félsz ,hogy ffi kolléga környékezi meg?

  13. 2017. január 30. 15:4914.


     


    Érdemes volt végigfutni a hsz-okat. Pont ezt akartam írni. :)


     


    A TI-hoz: adott valaha is okot a férjed a féltékenykedésre...???


    Miért nem bízol benne..? Ha nem bízol benne, miért vagy még együtt vele?


     


     

    előzmény:
    évi* (9)
    2017-01-30  14:45
  14. 2017. január 30. 15:4813.

    Semmi baj nincs veled. Nekem a házasságom ráment a "csapat építésekre". Mondjuk én így utólag nem bánom, sőt örülök, hogy elvitték. Meg is tarthatják, bár nekik se kell a férjem, mint kiderült....


    Mellesleg meg úgy gondolom, hogy a cég rendelkezhet a munkavállaló idejével olyan mértékben, amennyire szerződtették. Magyarul: ha 8-16-ig szól a szerződés, akkor nem köteles elmenni a 18-22-ig tartó "céges" vacsorára, hacsak nem fizetik ki a plusz idejét, vagy adják ki szabadságnak. Tehát ha 3 napra elviszik Barcelónába, akkor az nem napi 8 óra, hanem 24-nek minősül, tehát kötelesek kiadni az ebből keletkező túlórát. Ráadásul nem kötelezhetik. A férjed meg (már bocsi, ha kicsit erős vagyok) "behülyül" ettől a lehetőségtől, mert azt gondolja, hogy fontos ember lett. Pedig csak arról van szó, hogy eszetlen, kishitű és önbizalom hiányos férfiak csak csordában érzik magukat erősnek....

  15. 2017. január 30. 15:4412.

    ez így van, de én a nyitóból azt érzem, nem ez a fő baj, hanem hogy lelép, ráadásul szívesen lelép, holott otthon szenved az anyuka egy kisszörnnyel


    ez lelohasztó tud lenni, én sem szeretem, ha két szörnnyel egyedül hagynak


    nem féltékenység, csak cserbenhagyás, a szörnyek túlerőbe kerülnek és lenyomnak :-)

    előzmény:
    évi* (9)
    2017-01-30  14:45
  16. 2017. január 30. 15:3911.

    Nem az a te bajod, hogy itthagyja a kicsit 3 napra, te is tudod. Ha dolgozni menne egyből nem lenne bajod az úttal. 


    Egyetértek azzal, aki azt mondta, ha valaki félre akar kefélni az itthon is megteszi. 


     

  17. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. január 30. 15:2910.

    Velem van a baj?


    igen


    a cég nem fejőstehén, hogy a pereputtyot is vigye


    az ilyen alkalmazottak kirándultatása a lojalitás erősítésére van kitalálva, ami anyagilag is jobb a cégnek (mert kölség) mint ha adja pénzjutalmat és arra fizethetne az államnak is egy rahedlit


    ő meg 3 napra simán lelép


    mivel a keresetélől éltek, kell neki és neked is meg a gyerekednek is AZ ÁLLÁSA, nyilván lelép a céggel mert az a program


     


    (viszont én még soha nem láttam olyat jónak, ahol az együttdolgozók országoscimbik, mert abból a munkarovására szokott menni a linkeskedés)


    mert a cimbit nehezebben basszák le, akkor is ha nagyon kéne


    oké hogy kapjon a melós, ha az eredmény jó volt, de én nem igyekeztem soha a melósok között a nagy összehaverkodást elősegíteni


    már az is kárt csinált ha valamelyik a koleginát megdugta, de főleg ha felettes dugta beosztott csajt


     


     

  18. 2017. január 30. 14:459.

    Nekem férjem is részt vesz ilyenen és én is. 


    Ha hajlamos vagyok a félredugásra, akkor nem kell hozzá csapatépítés. Ha meg nem, akkor akár alhat mellettem bármelyik kolléga, nem fogom megtenni.

    előzmény:
    Ardian05 (8)
    2017-01-30  14:38
  19. 2017. január 30. 14:388.

    Olvastam már olyan "brit kutatást", miszerint a dolgozók igen magas százaléka szexelt már céges bulin, sőt, hallottam is olyan cégekről, ahol elrettentő dolgok történnek ilyen alkalmakkor.


    De.


    A te férjedet te ismered leginkább, milyen ember.


    Egyébként van, aki szívesen részt vesz az ilyen összejöveteleken, van, aki nem. Én általában nagyon nehezen tudom rábeszélni a férjemet, ha el is megy, általában ő az első, aki lelép. Én sem vagyok az a céges-bulizós fajta. De úgy tűnik, nálatok nincs meg az azonos hullámhossz...


    Beszéljétek meg, kinek mi az érzése ezzel kapcsolatban, hátha jobb lesz utána.

  20. 2017. január 30. 14:377.

    Nem családi nyaralás az ilyen programok célja. Nem mellesleg az ára sem ugyanaz lenne.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672736 (5)
    2017-01-30  14:35
  21. 2017. január 30. 14:376.

     Úgy gondolod alkalom szüli a tolvajt? Előre stresszeled magad a meg nem történtek miatt. Ne tedd, ne fantáziálj, csak tönkreteszed magad. 

  22. Torolt_felhasznalo_672736
    Torolt_felhasznalo_672736
    2017. január 30. 14:355.

    Egyébként miért vinne téged meg más hozzátartozókat is a cég? Te nem dolgozol nekik. Ez nem ingyenkonyha meg szállás nagycsaládosoknak. 

  23. Torolt_felhasznalo_672736
    Torolt_felhasznalo_672736
    2017. január 30. 14:324.

    Ne parázz, 3 nap az egész és azért mégsem kanbuli hanem egy céges valami. Egyébként meg mit csinálnál? Visszatartanád szerencsétlent? Nem vagy az anyja. Hadd menjen. A várost fogja nappal járni, estére meg fáradtan zuhan ágyba. 

  24. 2017. január 30. 14:303.

    "...a napi 4 órás munkámra is bűntudattal hagyom itthon az Anyukámra, ő meg 3 napra simán lelép..."


    Nincs veled baj, de ez nem azt jelenti, hogy vele baj lenne, csak ő máshogy érzi, máshogy látja.

  25. 2017. január 30. 14:282.

    Én igazán nem látok ezen kivetnivalót. Én is multinál dolgozom, és pont a hétvégén voltunk csapatépítésen (2 nap, Mo.). Nálunk van egy olyan előnye, hogy találkozunk azokkal az emberekkel, akikkel napi szinten együtt dolgozunk, ennek ellenére munka kapcsán csak nagyon ritkán futunk össze. Mondjuk nálunk kultúráltak ezek a rendezvények, de sok cégnél nem ezt hallani. 

Címlap

top