Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

T-effektus

parázs19
Létrehozva: 2004. szeptember 7. 10:17
Valamikor régen olvastam erről. Olyan emberekről szólt a cikk, akiket egyszerűen nem vesznek észre a többiek.
Azért írok erről, mert lehet, hogy a férjem is ilyen. Nem néz ki rosszul a korához képest, de van benne valami, ami "láthatalanná" teszi. Társaságban alig tud hozzászólni a témákhoz, mert egyszerűen nem figyel rá senki. Jó ötletei vannak a munkájával kapcsolatban, de egyszerűen félresöprik. Ha valahogy mégis elmondja őket, akkor valaki lenyúlja, mert egyszerűen nem emlékeznek rá, hogy ki is mondta először.
De ennél rosszabb is van: az emberi kapcsolatai. Mindenhol lekezelik. Pl. a munkahelyein a nők zsigerből letegezik. Csakhogy allergiás rá, mert úgy érzi, hogy valóban LE-tegezik! A jelenlegi munkahelyén pl. egy lány az irodában, aki egyébként a lányunkkal egyidős, a belépésekor rögtön letegezte. A férjem nem tegezte vissza, de a liba csak nem vette észre magát, tegezte továbbra is. Pár hét múlva telefonon beszéltek, amikor mondta a férjemnek, hogy szerinte tegeződjenek, mert úgy könnyebb. A férjem annyit mondott, hogy talán várjunk még azzal. A liba továbbra is tegezte. Megint pár hét múlva a férjem megkérdezte, hogy nem tartja-e zavarónak ezt a helyzetet, mégiscsak furcsa, hogy tegezi, amikor ő nem. Azt válaszolta a csaj, hogy zavarónak tartja, de ő mindenkit tegez és ezen nem is akar változtatni, egyébként sem illik visszautasítani egy nőt, ha tegeződni akar...
A férjemet viszont zavarja ez a hozzáállás és le akar számolni a munkahelyéről, ahol még épp csak 3 hónapja dolgozik.
Van valakinek tapasztalata ezzel a témával kapcsolatban?
  1. 2004. szeptember 7. 11:1826.
    Hogy kell viselkedni az embereknek, ha veled találkoznak? Én biztosan rádmosolyognék, sőt meghívnálak egy kávéra. De ma már nem nagyon divat az utcán bárkit észrevenni. . . Mindenki el van foglalva a maga bajaival.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964764 (23)
     
  2. Torolt_felhasznalo_692321
    Torolt_felhasznalo_692321
    2004. szeptember 7. 11:1625.
    na igen, könnyű visszaélni ezzel. Mondjuk nem tudom hogyan tegezi le a csaj de biztos, hogy bántóan ha a férjednek ennyire szemetszúr. De legyen ő az okosabb és ne küzdjön a nővel feleslegesen. Csak felhúzza magát. Okos enged. . :-)
    előzmény:
    parázs19 (22)
     
  3. Torolt_felhasznalo_692321
    Torolt_felhasznalo_692321
    2004. szeptember 7. 11:1524.
    az a jó, hogy van ilyen is olyan is. :-)Lehet válogatni:-)
    előzmény:
    joozsolt (17)
     
  4. Torolt_felhasznalo_964764
    Torolt_felhasznalo_964764
    2004. szeptember 7. 11:1423.
    De nekem semmi baj a lelkemmel!!!! Olvasd el mégegyszer! Én szoktam a legjobban meglepődni, mikor teljesen derűsen megyek az utcán, és rá kell jönnöm, hogy "láthatatlan napom" van:)) És nem úgy akarom, hogy észrevegyenek, hogy szép ruhát veszek föl, meg ilyenek, nem feltűnő szeretnék lenni, hanem egyszerűen olyanok az emberek ilyenkor, mintha ott sem lennék, nem kéne kikerülni. Totál félreértetted. . .
    előzmény:
    joozsolt (20)
     
  5. 2004. szeptember 7. 11:1222.
    12-re: Látod, itt fogtad meg a probléma lényegét! Nem, a tegeződés itt a lényeg, szerintem a csaj egyszerűen bunkón viselkedik, de ez az én véleményem, mindenki úgy itéli meg, ahogyan az ízlése diktálja. Én undorítónak tartom, hiogy ennyire ne vegük figyelemvbe a másik - talán sajátos, de mindenképpn emberi igényeit.
    A hangsúly itt azon van, hogy a férjem nem tud tiszteletet parancsolni! Olyan "jóságos" képe van. Aranyos, de túlzottan látszik rajta, hogy szelíd. És szerintem ezzel él vissza ez a sok bunkó körülötte.
    előzmény:
    LEOMINOR (12)
     
  6. 2004. szeptember 7. 11:0821.
    11-re: Tudod, mit nem értek? Hogy ez miért IGAZSÁG kérdése? Az, hogy olyan módon közeledjünk a másik emberhez, ami az ő számára is elfogadható, miért nem inkább valami alapintelligencia kérdése? Nézd, lehet, hogy az általános szabályok az esetek többségében bejönnek. De ha mégsem, akkor kinek van joga ezt kierőszakolni? Különösen egy olyan ember esetében, aki ennek még külön jelentőséget is tulajdonít?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964764 (11)
     
  7. 2004. szeptember 7. 11:0720.
    Ezt hívják kisebbségi érzésnek. Ha lány vagy, vegyél fel egy szép ruhát, és vége! Mindenki észrevesz. Ha pasi vagy, hívd föl azt a kolléganődet, aki már régen ostromol, hogy randizz vele. . . Rendben lesz a lelked azonnal!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964764 (11)
     
  8. 2004. szeptember 7. 11:0019.
    9-re: Mit értessz azon, hogy NAGYON merev? Mihez képest? Nézd, amit egyik ember elfogadhatónak tart, nem feltétlenül kell a másiknak is annak tartania.
    Egyébként a férjem a közvetlen kollégáival nagyon jó kapcsolatban van, beszélgetnek, voltunk már együtt bulizni, ping-pongozni, a családtagjaikkal is.
    A tegeződést ebben az esetben azért érzi lekezelésnek, mert úgy képzelte el, hogy fokozatosan, az összeismerkedés folyamatában fog a kollégákkal letegeződni, azokkal, akikkel MIND A KETTEN úgy akarják.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_542374 (9)
     
  9. Torolt_felhasznalo_964764
    Torolt_felhasznalo_964764
    2004. szeptember 7. 10:5718.
    "öntudatra ébredt paraszt liba"????? nem erős ez egy kicsit? ez arra a lányzóra vonatkozik, aki a munkahely szellemében egységesen tegez mindenkit?????
    előzmény:
    parázs19 (15)
     
  10. 2004. szeptember 7. 10:5617.
    Tudom, hogy a lányok szeretik a lehengerlő pasikat, de hát nem mindenki ilyen. Pedig jó az. . .
    előzmény:
    LEOMINOR (12)
     
  11. Torolt_felhasznalo_964764
    Torolt_felhasznalo_964764
    2004. szeptember 7. 10:5616.
    Szerintem egy átlag munkahelyen magától értetődő a tegezés. Én dolgoztam olyan helyen, ahol a többséget tegeztem (nálam 50-60 évvel idősebbeket is, bár őket csak külön kérésre), és egy-két nénit meg magáztam. Nem volt túl kellemes, hogy nem lehetett csak úgy odaszólni többes szám második személyben több mindenkihez, mert a 20-ból egy megköveteli a magázást. És egyáltalán nem gondolom, hogy tiszteletlenebb voltam azokkal, akiket tegeztem. Úgy is lehet valaki udvarias.
    előzmény:
    parázs19 (14)
     
  12. 2004. szeptember 7. 10:5415.
    4-re: Félreértetted. Nekem semmi bajom vele, sőt, szerintem nagyon értékes ember. Azzal van bajom, hogy rosszul érzi magát, mert minden nagyhangú pojáca és öntudatra ébredt paraszt liba erőszakot tehet rajta. Magát hibáztatja és bizony nem egyszer került már magához méltatlan helyzetbe, mert egyszerűen megelégelte a fejére növő agresszorokat.
    előzmény:
    joozsolt (4)
     
  13. 2004. szeptember 7. 10:5014.
    Hát, nem egy bratyizós tipus, az biztos! Azért mégsem gondolnám, hogy uniformizálni kellene. Több zárkózott embert ismerek a mai napig is, nem találok bennük kivetnivalót.
    Az illemtanról meg annyit, hogy éppen most nyomtattam ki a netről néhány ide vonatkozó szabályt. Az igaz, hogy a nő kezdheti a tegeződést, de nem korra és beosztásra való tekintet nélkül. Külön kiemelik az illemszabályok, hogy a nagy korkülönbségre és a magasabb beosztásra még nő-nő esetében is figyelemmel kell lenni. És van még valami, amire felhívják a figyelmet. Idézem az egyikből: "A tegeződés révén bizalmas kapcsolatba kerülünk a másik személlyel. Előbb alapos ismeretségre van szükség ahhoz, hogy a kapcsolat megérjen a közvetlenebb megszólításra és társalgásra. "
    Szerintem a férjemnek sem kimondottan a tegeződéssel van baja, hanem a lekezelő magatartással, a másik személyiségének a figyelmen kívül hagyásával.
    előzmény:
    Judit01 (2)
     
  14. Torolt_felhasznalo_964764
    Torolt_felhasznalo_964764
    2004. szeptember 7. 10:5013.
    Ja, és amúgy nincs problémám az érvényesüléssel, meg nem vagyok komplexusos vagy üldözési mániás, számomra az "ilyen" napok is szokványosan indulnak. . . csak mintha ilyenkor egy búra lenne körülöttem:))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964764 (11)
     
  15. Torolt_felhasznalo_692321
    Torolt_felhasznalo_692321
    2004. szeptember 7. 10:4912.
    én szeretem a lehengerlő palikat:-))

    Mostanában már másképp megy a kommunikáció mint eddig. Mindenki haver, tegezneka boltban. . . néha magam sem tudom mikor kit magázzak-tegezzek. . De a munkatársaimat soha nem magázom . Pedig itt is van 50x éves.
    Más:
    Apám elég magánakvaló, morc ember. Nem volt magas beosztásban soha, de még tavaly amikor nyugdíjba ment sem merte tegezni senki. Mert tiszteletet parancsolóan tud viselkeni. . .
    előzmény:
    joozsolt (4)
     
  16. Torolt_felhasznalo_964764
    Torolt_felhasznalo_964764
    2004. szeptember 7. 10:4811.
    Tényleg van ilyen! Nekem láthatatlan NAPJAIM vannak:)) Megyek az utcán, és mindenki keresztülnéz, átgyalogol rajtam, fellöknek és észre sem veszik, ott ragadják meg a kapaszkodót, ahol én is fogom, nekem tolják a bevásárlókosarat, mögöttem állnak a sorban de előbb kérnek a pultnál, mint hogy meg tudnék szólalni, ha mondok valamit, nem hallják meg. . . :))) Komoly! Ritkán (olyan kéthavonta) van, de akkor következetesen mindenki ilyen velem. . . . Vicces egy ideig, aztán érhetetlen:))

    Parázs, a tegezésben nem biztos, hogy a férjednek van igaza. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_936688 (7)
     
  17. Torolt_felhasznalo_261864
    Torolt_felhasznalo_261864
    2004. szeptember 7. 10:4510.
    Soha nem olvastam szemelyiseg fejleszto konyveket, de a fosulin tanultunk ezekrol es elolvastam egyet. Nagyon tetszett es nagyon igaz. Ajanlom mindenkinek, az ember azt hinne, hogy Hogyan legyunk milliomosok? jellegu konyv, de nem az. Olvassatok bele, nekem sokat segitett megerteni a kulonbozo embertipusokat:
    Szemelyisegunk rejtett tartalekai (Florence Littauer)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_542374
    Torolt_felhasznalo_542374
    2004. szeptember 7. 10:459.
    Szia!

    A letegezésen kívül mi az amivel úgy érzi, hogy "lekezelik"? Mert az a példa amit leírtál, az nem lekezelés, hanem a férjed makacsságát? önérzeteskedését? illusztrálja inkább. Az embernek az az érzése támad, hogy a párod nagyon merev. Nincs ebben igazság?
    előzmény:
    parázs19 (1)
     
  19. 2004. szeptember 7. 10:438.
    A tegeződés már egy más dolog. Lehetne a férjed kicsit rugalmasabb, nem? Mondd neki, legyen kedvesebb, közvetlenebb a munkatársaival szemben! Jót tenne a benti kapcsolatainak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_936688
    Torolt_felhasznalo_936688
    2004. szeptember 7. 10:427.
    Hozzászólni nem tudok, de nagyon érdekes, amiről írsz.
    "A láthatatlan ember"?
    előzmény:
    parázs19 (1)
     
  21. Torolt_felhasznalo_261864
    Torolt_felhasznalo_261864
    2004. szeptember 7. 10:406.
    Sajnos vannak olyan helyek, mint peldaul az en munkahelyem is, hogy itt mindenki mindenkit zsigerbol tegez. Tok mindegy, hogy az ember egy 60 eves mernokembernek koszon, vagy az igazgatonak, vagy a takaritonak. Akkor van baj, ha nem tisztelettel tegezik az embert. Mert ugyis lehet. Szerintem egyre tobb helyen lesz igy, mar ez a "divat". Nem biztos, hogy a munkahely valtoztatas megoldja a gondjat.

    Nagyon rosszul erzi magat ezek miatt? Mindig is ilyen lathatatlan volt? Otthon milyen?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. szeptember 7. 10:395.
    szerintem nem azt kérte, hogy döngöljük még őt is a földbe, hanem segítséget. . .
    előzmény:
    Judit01 (2)
     
  23. 2004. szeptember 7. 10:384.
    Kár, hogy ezt bajnak tartod! Bizonyos munkakörökben az a jó, ha valaki szerény, csendes, nem helyezkedik, könyököl, hőzöng. Vajon nem ezekért a tulajdonságaiért mentél hozzá valamikor???? A mai világ tényleg hangosabb, erőszakosabb, de nekem például szimpatikusabb egy férjed-típusú ember, mint egy hangos, lehengerlő modorú és stílusú menedzser-ember.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. szeptember 7. 10:373.
    Jujj. . .
    előzmény:
    Judit01 (2)
     
  25. 2004. szeptember 7. 10:322.
    Az most érvényben lévő protokoll szabályok szerint, a tegezést nő-férfi kapcsolat esetén minden esetben a nő kezdeményezheti, kortól és beosztástól függetlenül. Ezt visszautasítani a legnagyobb illetlenség. Szóval szerintem a párod egy kicsit magába nézhetne, mert nem az van, hogy egy morc alak és ezért nem veszik számba?
    előzmény:
    parázs19 (1)
     

Címlap

top