Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezdjunk egyutt fogyni

kriszmam
Létrehozva: 2004. október 4. 16:52
Sziasztok!
Le szeretnek adni nehany kilot, de egyedul nem nagyon sikerul. Talan segitenetek jo receptek ajanlasaval es esetleg versenyezhetnenk is kinek sikerul, biztosan serkentoleg hatna rank. Egyebkent nem eszem sok edesseget, es tornazni is jarok hetente haromszor legalabb. Ennek ellenere jonnek a kilok. Mit tegyek?
  1. 2004. október 5. 06:3226.
    A fogyókúrát 1-2 hónapig edzés nélkül kell csinálni!
    Aztán fokozatosan visszaállni a mozgásra, de súlyzók helyett inkább könnyű futást és úszást ajánlanék, attól arányosan fejlődnek az izmok.
    előzmény:
    tikri (22)
     
  2. 2004. október 5. 06:3025.
    Nekem minden fogyókúrám a menstruáció előtt csődöl be!
    Mi a megoldás?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2004. október 5. 00:2124.
    Norbi titok a cime és Norbi Welness kiadó Piros szinű :)
    Itt egy kép róla: http://www. mkk. hu/leiras. jsp?bookID=184170
    előzmény:
    kriszmam (20)
     
  4. 2004. október 4. 23:4923.
    helló,
    szerintem a barátnőd a testkontrollra gondolt, ugye?
    az tényleg hatékony, bár kicsit szigotú eleinte, aztán ha megszoktad, már figyelés nélkül is automatikusan így eszel!
    Egyébként én nem csak fogyni szeretnék, de most nem több, mint 2 hétig totál egészségtelen kajákat ettem, és bár nem igazán híztam tőle, a hajam-bőröm-körmöm totál kikészült!
    szóval szerintem a sok zöldség és gyümölcs, zsírban szegényebb ételek, és a jó ízesítés-ahogy Merci is mondta - naggggggggyon fontosak!
    előzmény:
    kriszmam (21)
     
  5. Torolt_felhasznalo_177905
    Torolt_felhasznalo_177905
    2004. október 4. 23:3322.
    sziasztok,

    Tudna nekem valaki tanacsot adni abban hogy hogy lehet megszabadulni az izomtol. Az a gondom hogy imadom a konditermet es eleg surun megforulok ott. Bar volt hogy tobb honapig semmit nem edzettem es miutan egy vagy ket orat edzek egybol elkezdek vastagodni. Igaz csak izom van rajtam de van erre lehetoseg hogy ez megvaltozon?Marmint hogy vekonyabb legyek de ugyanugy izmos?hogyan lehet az izmot leadni?Aki tudna ebben segiteni vagy tanacsot adni nekem attol varom az uzenetet. köszi

    Timi
    előzmény:
    kriszmam (21)
     
  6. 2004. október 4. 22:5921.
    Mercedes30! Koszi Neked is. En is jarok tornaterembe, minden alkalommal aerobikkal kezdek, (futok minimum fel orat, 5 km-t), aztan erogyakorlatokat is csinalok. Valoban atalakul a test, de a sulyom ezzel nem megy le, kell melle egy dieta, ami mellet nem ehezek, mert azt nem birom. Arra is rajottem a sajat tapasztalatomon, hogy ha sok gyumolcsot eszel, hizol. Nalunk itt rengeteg a gyumolcs, nem tudok ellenallni es nekem ez a bajom. Igazan nem eszem sem sok kenyeret, sem sok edesseget sot husfelet sem, de annal tobb gyumolcsot. Most arrol probalok lemondani.
    Az egyik baratnom itt olyat csinal, hogy delig csak gyumolcsot illetve frissen csavart gyumolcslet iszuik, aztan eszik valami salatat hussal, delutan turo es sajtfelet. A lenyeg az, hogy ne keverjuk a feherjet a szenhidrattal, es allitolag delutan mar a gyumolcs sem ajanlott.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. október 4. 22:5220.
    Jaj de jo, jaj de jo!
    Na nem az, hogy ennyien vagyunk erdekeltek, hanem az, hogy segitunk egymasnak a cel elereseben. Koszi a sok jo tanacsot, megprobalom magam kezbe venni. Az a Norbi konyve nagyon erdekelne engem, lattam a televizioban egyszer , es felkeltette az erdeklodesemet. De en nem otthon lakom. Most jon valaki hozzam, el tudnam hozatni, irjatok mar meg a cimet es a kiadot. Nagyon koszonom elore is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_333045
    Torolt_felhasznalo_333045
    2004. október 4. 22:3819.
    Sziasztok!

    Merci, láttalak a múltkori Kismamában, le a kalappal előtted! Én szívesen tanulnék recepteket!
    Az eddigi tapasztalataim szerint tényleg a szénhidrát-fehérje szétválasztása és a sok a folyadék a fogyás kulcsa, meg az erős elhatározás. Nekem kb. 20 kg-tól kéne búcsút mondanom (márc. óta azért 9 kg már lement), de a túl gyors ütemet nem szeretném. Egyrészt hamar visszajön, másrészt még szoptatok és nem akarom, hogy méreganyagok kerüljenek a tejbe. Sok sikert mindenkinek!!!
    előzmény:
    mercedes30 (17)
     
  9. 2004. október 4. 21:0418.
    Hmm. . . Micsoda kurta kijelentés. Sajnos nem vagyunk egyformák, van aki sokkal többet eszik és nem mozog, mégis sovány marad. Ilyen az én lányom is, aki bűntetlenül zabálja a finomságokat.
    Nemrég olvastam, hogy az enzimszint a ludas az egész dologban. Akinek magas, az hízik, akinek alacsony, az nem hajlamos a hízásra. Még csak kísérleteznek, de tervbe van véve egy új gyógyszer forgalombahozatala. Kérdés, hány évet kell rá várni?
    előzmény:
    KöcsögÖdön (14)
     
  10. 2004. október 4. 19:0417.
    Sziasztok!

    Ígérem, hogy a privire is válaszolok mindjárt!
    A hivatkozott weboldalon valóban nincs rajta a cikk. A múlt havin rajta volt. Na sebaj!
    Szóval a 90 napos az egy nagyon szuper diéta. Az én környezetemben mindenki komoly eredményeket ért el vele. Az egyetlen buktatója az, hogy nem igaz, amit írnak róla, mely szerint átáll a szervezeted és nem hízol vissza. Ez nem így működik, ma már tudom. Egész életemben fogyókúráztam. Duci baba voltam, duci kamasz, és többnyire molett, majd kövér felnőtt. Így alakult, most hiába mondogatnám, hogy ilyen alkat vagyok, meg genetika, meg mittudomén, ez nem sokat javít a dolgon.
    Rengetegszer, és rengeteget fogyókúráztam, egy alkalommal egy év alatt 44 kilót fogytam. Szuper jó volt, de amint nem figyeltem oda, elkezdett visszakúszni. Nem az összes, de jelentékeny mennyiség.
    Most tudományosan próbálkozom: alapja egy reformétrend, kiegészítve sok-sok mozgással. Szerintem egy kövér nő számára ez a legnehezebb. Nem maga a mozgás, mert azt megszereti az ember, hanem hogy elmenj egy olyan helyre, ahol kifogástalan alakú lányok gyötrik magukat a csúcstestalkatért, és öt percenként állnak mérlegre.
    De van egy titka: aki egyszer lemegy egy edzőterembe, az meglátja, hogy férfi vagy nő, sovány vagy kövér, izmos vgay nyeszlett, mind egyet akar: mozogni. Soha egyetlen megjegyzést nem hallottam, csak mosolyokat és kedves szavakat kaptam. Szeretek oda járni. És felfedeztem még valamit: a víz jótékony hatását. A nehéz testet hordozó izületek kíméletesen mozognak, az igénybevétel nem izzaszt, az izomláz garantált. Ez az aquafitness. Csak ajánlani tudom!

    Kaják: alapvetően: szénhidrátot fehérjével sosem. Sok folyadék, lehetőleg ízesítetlen tea, és érdekes, de kalóriaszegény ételek.

    Pl. palacsinta!!! Tönkölybúzából, szójatejjel, és mondjuk fokhagymaöntettel, vagy az édesszájúaknak karoböntettel. Nem kell megijedni. Útáltam az ilyen kajákat. Mert sosem ettem jót. De ma már tudom, hogy minden a fűszereken múlik! :-)))

    Ha érdekel még Benneteket, szívesen írok még rőla, és recepteket is adok! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. október 4. 19:0316.
    Tényleg köcsög vagy. Látogass inkább köcsögös topikokat.
    előzmény:
    KöcsögÖdön (14)
     
  12. 2004. október 4. 19:0115.
    Nekem is le kellene adni egy tizest, már többször fogtam neki, de mindég kudarcot vallottam. Próbáltam a 90 naposat is, az eléggé hatékony, három hét alatt leadtam 3 kilót, csak az annyira egyhangú diéta ( legalábbis én úgy táplákoztam), hogy hamar kiéheztem. De ma voltam vásárolni, és egy számmal nagyobb holmikat kellett vennem. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. október 4. 19:0014.
    Kevesebbet kell zabálni és többet mozogni. Ennyi a nagy titok.
    előzmény:
    kriszmam (1)
     
  14. Torolt_felhasznalo_375336
    Torolt_felhasznalo_375336
    2004. október 4. 18:5313.
    Sziasztok!
    Örömmel fogadtam ezt a Fórumot, mert én is állandóan fogyózom! Már amikor összejön. Koromnál fogva tele vagyok jó és rossz tapasztalatokkal is. Én is holnaptól fogom kezdeni, mert hétfőtől TILOS! (Ez is tapasztalat)
    Én Norbit imádom, a Kick box karate 2-re esküszöm. Ja, és most már a könyvére is! Egyik barátnőm már 20 kg -
    -nál tart, az anyukám pedig 5-nél, de csak most kezdte
    3 hete a könyv alapján. Én az evéssel nem tudok variálni, én tornázom. A mult nyáron -12 kg ment le 2és fél hónap alatt. Vacsi helyett tornáztam! Bármilyen jó tanácsot szivesen várok. Akaraterő az alapja és kitartás! :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_542513
    Torolt_felhasznalo_542513
    2004. október 4. 18:2512.
    Nekem 10 kg-t.
    A bátyámnak , csakúgy mint neked kb 50-60 kg-t kéne leadnia, de nem tud, sajnos. Pedig már kórházban is volt.
    A kórház sem ér sokat, ekkora túlsúlynál már szemléletváltozásra van szükség.
    Sajnos az emberek többsége csak akkor kezd változni, ha megérinti valami baj, pl. betegség, vagy szerelmi bánat gyötri. . . . . . stb.
    A fogyókúrát hittel, odaadással kell csinálni, piszok erősnek kell lenni.
    előzmény:
    bubóca (11)
     
  16. 2004. október 4. 18:0511.
    És neked mennyit kellene leadnod? Mert nekem 40-50 kg-ot:((( , és azt már nem lehet csak az agyra bízni. Szerintem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_542513 (10)
     
  17. Torolt_felhasznalo_542513
    Torolt_felhasznalo_542513
    2004. október 4. 18:0210.
    Sziasztok!
    Szerintem az az egész fogyi lényege, hogy jól véssük az agyunkba, mit akarunk!!!!!!!!!
    Mert aki le akar fogyni, az le is tud!
    Ha van motivácód, sikerülni fog, de ha csak úgy "jáccásiból "kezdünk neki, akkor semmi se lesz belőle.
    (nálam ez már tapasztalat)
    Ha én elkezdem, ha hiszitek , ha nem, nem is vagyok éhes. Teljesen tudja az agyam, hogy mit szabad tennem, és ezért nem is szenvedek.
    (Most pont fogyóban vagyok, minusz 2, 5 kg-nál tartok. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. október 4. 18:009.
    Szia! Én csak a magam tapasztalatát tudom leírni. Én mályvateát iszom és a mályvakapszulát eszem már 16. napja. 8 kg ment le ez idő alatt. Ez egy csomagolásban kapható a Herbáriában, nálunk 898. - Ft/csomag. Reggel kell bevenni a kapszulát (nem vagyok éhes tőle) és este, lefekvés előtt kell meginni a teát (mely szerintem nagyon finom ízesítés nélkül is). A barátosném másfél hónap alatt 16 kg-ot fogyott. Ehhez hozzáteszem, hogy kenyeret nem eszem azóta, sem tésztafélét. Minden nap eszem viszont egy fél tányér meleg leveskét (bármilyet), sült, v, párolt húsból 1-1 db-ot egy pici rizzsel, (kb 2-3 evőkanál), vagy pici krumplipürével. H este, vagy éjszaka úgy érzem éhes vagyok, gyümölcsöt, vagy savanyúkáposztát eszem.
    előzmény:
    kriszmam (1)
     
  19. Torolt_felhasznalo_564188
    Torolt_felhasznalo_564188
    2004. október 4. 17:508.
    Sziasztok!
    Edita Sypeki módszerével próbálkozom.

    Versenyben nem veszek részt az biztos, havi egy-kettő kg-mal elégedett lennék. Kora tavaszra talán lemegy 6 kg.
    Csak most kezdtem, igazából nem tudok sem jót sem rosszat mindani, talán annyit, hogy jól érzem magam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_914306
    Torolt_felhasznalo_914306
    2004. október 4. 17:477.
    Én is, én is, én is szeretnék fogyni. :) Csak az a gond, hogy imádok enni, ezért egy két recept jól jönne. :)
    Csinálhatnánk egy táblázatot, hogy amibe mindenki belekerül + kg.
    előzmény:
    kriszmam (1)
     
  21. 2004. október 4. 17:376.
    Szió!

    90 nap alatt fogytál hat kilót vagy hamarabb abbahagytad?

    Én most kezdtem el a 90 napos diétát egy hete. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604250 (3)
     
  22. 2004. október 4. 17:335.
    Gratulálok az elhatározásodhoz, a fogyáshoz nem különben. Nagyon örülnék, ha tapasztalataidat és a receptjeidet megosztanád velünk. További szép sikereket kívánok.
    előzmény:
    mercedes30 (2)
     
  23. 2004. október 4. 17:284.
    Nagyszeru, orulok a jelentkezesednek. Talan elvallalod a topik szakacsnoje szerepet? Ha elvegezted azt a tanfolyamot, biztosan tudsz hasznos tanacsokkal szolgalni nekunk is. Van itt egy fogyokuras topik, de mar regen inditottak, es nem nagyon akarok mint ismeretlen bekapcsolodni, talan sikerul nekunk is egy jo tarsasagot osszeverbuvalni azok kozul, akik most kezdik az oruletet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_604250
    Torolt_felhasznalo_604250
    2004. október 4. 17:263.
    Szia!

    A www. mindmegette. hu oldalon jó receptek vannak.
    Én a 90 napos diétával 6 kg-tól szabadultam meg. Igaz, amióta nem tartjuk be sajna vissza is jött:((
    előzmény:
    kriszmam (1)
     
  25. 2004. október 4. 17:152.
    Szia!

    Ha érdekel, én épp nagy őrületben vagyok! :-) Nekem nem párat kell leadnom, hanem nagyon sokat, de most tudományosan, egy ország előtt teszem. (www. kismama. hu és ott: tanuljunk fogyni/Merci naplója) Elvégeztem egy reform főzőtanfolyamot, és 6 hét alatt fogytam 8 kilót. Nagyon örülnék, ha lenne egy jó kis csapat, akikkel legalább a cybertérben együtt csinálhatnám! :-))
    előzmény:
    kriszmam (1)
     

Címlap

top