Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

:) Demokratikus MókusÖrsGyűlés

udas
Létrehozva: 2002. július 26. 20:20
Két NLC-s tipusra gondoltam, amikor mosolyogva beirtam a fenti cimet. Az egyiket beszélgetőnek, kapcsolatfentartónak és kedvesen naivnak mondanám:), mig a másikat semmitmondónak, provokativnak és durvának. Mig az előbbi épit, adig a másik rombol. Kár, hogy külső moderátorra van szükség ennyi értelmes ember közé:(. Nem vitainditás volt a célom, hanem lámpagyújtás. Olvasni még én is bejövök a fórumokra, de lassan már csak üres bejelzéssel reagálok:(((. Nem azért mert nincsen véleményem.
  1. 2002. július 27. 21:4826.
    Nótafa van már?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2002. július 27. 21:4225.
    Sziasztok! Kedves Udas, nagyon jó ötlet, hogy nyitottál egy "semleges" topicot. Néhány napja én is rájöttem, hogy felesleges a forró hangulatú beszólásokra írni, azóta nem is teszem. Elolvasni elolvasom azt a néhány agyament, gyűlölködő hozzászólást, de inkább ellapozok, amikor kényszerem támad a válaszra. Én is kérhetek magamnak egy posztot? Mondjuk, lehetnék én a tábortűz-felelős??? Esténként szépen összegyűlnénk és elmókáznánk a tűz mellett. (És erős segítséget kérnék a favágáshoz! Nekem kit küldesz? ) :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2002. július 27. 19:1924.
    Nagyon-nagyon irigyellek a kuktádért. Sajnos nekem nem adatott meg, hogy kuktám legyen. Se magyar, se amcsi. A nemzetisége mindegy, csak férfi legyen és főzzön. A nagybátyám tudott iszonyú jól főzni. Hangoztatom is, hogy a férfiak jobb szakácsok, mert nem kényszerből csinálják, mint legtöbbször mi. Bár én szeretek főzni, csak ne nekem kelljen kitalálni mi legyen az. Tehát kuktát szivesen fogadok, akár többet is ! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_327624 (21)
     
  4. Torolt_felhasznalo_327624
    Torolt_felhasznalo_327624
    2002. július 27. 19:1523.
    Igazad van, kiakadtam rajta én is, de azért jó tudni, hogy vagyunk páran más állásponton is:))
    előzmény:
    Virág0728 (22)
     
  5. 2002. július 27. 19:1222.
    Ha az alábbi magyarságot vitató topicra gondolsz, azt volt szerencsém többé-kevésbé olvasgatni. A fő gyűlölködő tényleg férfi. De ugye a kivétel erősíti a szabályt. :-) A politika tényleg nem az én asztalom, nem is szólok hozzá ilyesmihez. Ám mélyen elitélem, ami az "alattunk" lévő topicban folyik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_327624 (20)
     
  6. Torolt_felhasznalo_327624
    Torolt_felhasznalo_327624
    2002. július 27. 19:0421.
    A legfontosabbra nem reagáltam!:)) A szakács poszt örömmel Rádruházva! Tengerészgyalogos amcsi kukta jó lesz? A saját magyaromra igényt tartanék!! Tegnap előtt csinált nekem szalagos fánkot, tegnap pedig kiült a naplementébe pácolt csirkét roston, nekem. . . . . . . Egész elérzékenyültem:DDD
    előzmény:
    Virág0728 (15)
     
  7. Torolt_felhasznalo_327624
    Torolt_felhasznalo_327624
    2002. július 27. 19:0220.
    Az az érzésem Virág, hogy Te még nem soxor olvasgattál bele "bizonyos" politikai hangulatú fórumokba (ha igen, akkor bocsi, csak úgy tűnik), mert ott bizony nem a nők nagy tömegben megjelenése okozza a feszültséget. A munkahely kicsit más hangulatú, mint 1 ilyen "szórakozó hely", bár van akinek sajna tényleg a "jól kiörjöngöm magam" jelenti a szórakozást. . . Ahova pénzt keresni megy az ember, oda tényleg harci karmokba öltözik a többség. . Szerencsére vagyunk azért mi is, a kisebbség:)).
    előzmény:
    Virág0728 (14)
     
  8. Torolt_felhasznalo_327624
    Torolt_felhasznalo_327624
    2002. július 27. 18:5519.
    Szia Prücsimanó!:) Szerintem meg annyira bosszantó lehet a humortalanoknak, hogy vigyorgó jellel és ilyen idétlen cimmel született a fórum, hogy már csak a kritizálás kedvéért elolvassa, hogy utána legyinthessen egy jó savanyú uborkásat:)). Az még az érzésem, hogy ettől savanyúék még ugyan úgy savanyoghatnak, viszont talán leszünk már egy páran, akik a nem válaszolással (de megjelenéssel):))) a témát nem izesitjük, hanem sótlanitjuk. . . Pfujj hogy én milyen irigy vagyok:D. .
    előzmény:
    prücsimanó (13)
     
  9. Torolt_felhasznalo_327624
    Torolt_felhasznalo_327624
    2002. július 27. 18:5018.
    Tudod Perka, sajna igazad van, ezért tűnik nekem jó ötletnek, ha elolvassuk ugyan az összes fórumot, mert ugye a kiváncsiság azért nem bűn:)), viszont a kötekedőket csak nem válaszolással lehet leállitani. . . Nekem is nehezemre esik soxor, hogy valami frappánsat oda ne idétlenkedjek, de az csak táptalaja a további FÖLÖSLEGES sértegetésnek. . . Szándékosan nem vitát irtam, mert a vitának van értelme és nem személyeskedő, vagy ha igen, akkor sem vérig sértő. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_749354 (12)
     
  10. Torolt_felhasznalo_327624
    Torolt_felhasznalo_327624
    2002. július 27. 18:4517.
    Azt azért biztosan tudom, hogy az OCS topik közelébe sem érhet ez a fórum, és nem is kell, mert csak azt szerettem volna elérni vele, hogy olvassa el minél több kedves NLC-s akár hozzászólás nélkül, viszont a fölöslegesen fröcsögő, sértegető hangnemű fórumokra max. üres beirással reagáljanak. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_782246 (11)
     
  11. Torolt_felhasznalo_327624
    Torolt_felhasznalo_327624
    2002. július 27. 18:4216.
    Szia Cycyke!:)) (de jó neved van:D). Tudod, amig a francais, enlglish or US vagy német országban a politizálás kultúráltabb keretek között képes "örjöngeni", addig itt még a leves kavargatása közben is nagy energiákat pazarolnak rá (fölöslegesen). .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_782246 (10)
     
  12. 2002. július 27. 17:5815.
    Az Őrsben meg elvállalom a szakács posztot. Persze csak, ha kapok egy kuktát magam mellé. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2002. július 27. 17:5414.
    Csodálkozol, hogy sok a gyűlölködés a női magazinban? Nekem az a tapasztalatom, hogy ahol sok a nő, ott előbb-utóbb felüti a fejét a piszkálódás, a féltékenykedés, a gyűlölködés. Dolgoztam olyan helyen, ahol sok férfi és kevés nő volt. A legkevesebb konfliktussal, vidáman teltek a napok. A jelenlegi munkahelyemen épp fordítva, sok nő és kevés férfi van. A hangulat katasztrofális, valaki mindig fúr valakit, megy a pletyka, a gyűlölködés. Itt a fórumon pedig ugye sok a nő és kevés a férfi. Nem csodálkozom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_782246 (11)
     
  14. 2002. július 27. 11:3413.
    Tudod, az a baj, hogy a cím alapján ítélve nem a savanyú uborkák, a feszültségtől szétrobbanók, az örök elégedetlenek fognak idelátogatni. Nagyon egyetértek Veled, de úgy veszem észre, van, aki azért látogat a net-re, hogy kitombolja magát, és leköpködjön másokat. Ezeken az embereken sajnos nem mi fogunk segíteni, szakembert igényelnek, mi annyit tehetünk, hogy nem reagálunk a "beszólásaikra", ha nincs reakció, talán a szólavina sem gördül tovább.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_327624 (9)
     
  15. 2002. július 26. 23:2412.
    Az a gond, hogy semmi jó nem sül ki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_782246 (11)
     
  16. 2002. július 26. 23:0411.
    Bízom abban, hogy ez is egy jó topik lesz, mert az Olasz csilláron jó sokat nevettem! Puszi mindenkinek, szép hétvégét! :-) Én tényleg nagyon csodálkozom, hogy még a női magazinban is milyen sok gyűlölködés megy, ezt máshol én nem tapasztaltam! Menjetek át francia, német, angol, vagy amerikai fórumokra? Kedélyes csevegés a semmiről. Itt meg? Egymást ölik az emberek! Na, majd kiváncsi leszek, mi sül ki ebből!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_327624 (9)
     
  17. 2002. július 26. 23:0010.
    Udas, jó lenne, ha a nótafa sem húzná el itt senkinek sem a nótáját! Szerintem a pénztáros meg oldjuk meg pályázati alapon. Pályázzuk meg a leghülyébb őrs címet, meglátjuk, mennyit kapunk érte. Ha végignézem az őrs névsorát, fog ez nekünk menni, megnyerjük ezt a 2S címet, meg biza! :-) Te Udas, te még mindig el vagy tolódva! Most látom csak! És ez már így megy hónapok óta, nem fárasztó? :-) Puszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_327624 (9)
     
  18. Torolt_felhasznalo_327624
    Torolt_felhasznalo_327624
    2002. július 26. 22:029.
    Szia Borácska!!!:) Jó étvágyat Nektek! Engem ugyan szerencsére senki nem tud bántani, csak éppen az Örs többi tagját találom kissé frusztráltabbnak a szokásosnál. Ezért hirdettem Gyűlést, ahol mindenki visszanyerheti lélekjelenlétét:). A pénztáros és nótafa helyeket szivesen Rád örökithetjük, ha van hangod és péztárcád:). Ha nincs, akkor is!.
    előzmény:
    Borácska (8)
     
  19. 2002. július 26. 21:418.
    Miután demokratikusan Te lettél az örsvezető (témaindító) én lennék önjelölt pénztáros vagy nótafa. Mit szóltok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2002. július 26. 21:347.
    Szia! Mostanában én is inkább csak olvasok, de azt is egyre ritkában (pl. most ebéd közben). Hol bántottak Udas? Megyek oda és jól beírok nekik, ha nem becsülik a humorodat! Üdv: Bora
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_327624 (6)
     
  21. Torolt_felhasznalo_327624
    Torolt_felhasznalo_327624
    2002. július 26. 21:136.
    . . . . . . . . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_327624 (5)
     
  22. Torolt_felhasznalo_327624
    Torolt_felhasznalo_327624
    2002. július 26. 21:125.
    Ja! Nem is fontos hozzászólni, elég, ha olvassák eztet a népek!:). . Amikor elkeserit az egész fórum, akkor max csak pontocskákkal szólok hozzá. . . Annak is van jelzés értéke.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_327624
    Torolt_felhasznalo_327624
    2002. július 26. 20:454.
    Számomra a szélsőségesen eltérő nézetek között a humor a hid. . Eleinte még rugalmassá és olajozottá tette a kissé agresszivabb fórumok szócsatáit, de az utóbbi időben vannak, akik túl komolyan kezdik venni magukat, lenézik és semmibe veszik a humor erejét, fontosságát. Szerintük aki enyhitené a feszültséget némi pozitiv hozzáállással, esetleg semlegességgel, az csak és kizárólag mellébeszél, eltér a témától. . . Pedig nem. Szomorú dolognak tartom, hogy RBrigi kénytelen hideg vizes vödörrel rohangálni:(. Legyünk már annyira felnőttek, hogy neki is és még sokan másoknak csak az olvasás öröme maradhasson:). .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_327624 (3)
     
  24. Torolt_felhasznalo_327624
    Torolt_felhasznalo_327624
    2002. július 26. 20:323.
    Lehetünk-e annyira toleránsak egymással, hogy ne sértődötten, felborzolt kedélyekkel és nem utolsó sorban meggondolatlanul vágjunk egymás fejéhez olyan dolgokat, amihez az iratlan szabályok szerint nincs is jogunk. Nem ismerjük egymást, és nem halljuk egymás hangját sem, ezért sokkal nehezebb fenntartani azt az egyensúlyt, ami lehetővé tehetné az indulatmentes beszélgetéseket és segitene elkerülni a WEB-süketség okozta félreértéseket. :). Engem még soha, senki nem tudott kisodorni a "nem állok jót magamért" területre annyira, hogy komolyan megbántsak bárkit is. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_327624
    Torolt_felhasznalo_327624
    2002. július 26. 20:252.
    Kissé hosszúra sikeredett a bevezető, pedig még hozzátennék 1-2 dolgot. Nem régen érkeztem az NLC olvasói közé, mégis kialakult bennem egy kedves, szines kép, ami az elmúlt nem is tudom hány hét alatt kezdett fakulni. Kiváncsi lennék a véleményetekre, mert nem véletlenül jövök ide szinte minden nap.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top