Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hosszú haj-nehéz fésülés

mitio
Létrehozva: 2005. június 11. 20:58
halihó!
a tesómnak derékig érő haja van és ráadásul sok! ez mind szép és jó, de a fésülés az maga a rémálom.... :( ezen hogy lehetne változtatni???? segítsetek! előre is nagyon köszönök minden hozzászólást! :)
  1. 2005. június 11. 22:0326.
    Jaj, a haj!
    Nekem úgy 5 évvel ezelőttig volt hosszú a hajam. Anno volt majdnem derékig érő is, akkor pl. csináltam olyat, hogy kb 20-22 fonatba befontam egy éjszakára, és másnap nagyon tuti volt a hajam. A fiúknak mindig nagyon tetszett :-) Aztán elkezdett törni, levágattam belőle úgy 10 centit, de elég hamar megnőtt. Viszont kócolódni csak akkor kócolódott, mikor egyszer bedaueroltattam. De akkor aztán egyszerűen kezelhetetlen volt.
    De egyébként elég volt a sampon-balzsam duo (anno nagyon jó volt a Wella Decore balzsam nekem).

    Aztán pár éve meguntam, és levágattam vállig érővé. És épp ma vágattam még rövidebbre.
    Akik ismertek hosszú hajjal is, mindig kérdezik, hogy nem sajnálom-e, hogy levágattam, és én mindig azt mondtam, hogy egy percre sem bántam még meg. És tényleg. Valahogy a rövidebb vörös haj jobban bejön, mint előtte a hosszú barna.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. június 11. 22:0225.
    Na jó! Velem lehet alkudni! :-))) Akkor legyen hátközépig érő. Bár. . . nem tudom, azt mennyivel könnyebb fésülni, mint egy derékig érőt. . . Persze ez a haj minőségétől is mennyiségétől is függ. . . Neked mi a gondod a saját hajaddal amúgy?
    előzmény:
    *icecat* (24)
     
  3. 2005. június 11. 21:5624.
    hát, ha szép, akkor az általad leírt kettő között nincs sok különbség. Derékig érő, az kicsit tényleg sok, én is olyan hátközépig érőre szavaznék. Na de az én hajam. . . Haj-jaj!:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_117340 (21)
     
  4. 2005. június 11. 21:5423.
    levágatni nem fogja, az tuti!!!!
    ollót négy méteres távolságban nem bír elviselni! :):):) de azért mellesleg én is nagyon élvezem, amikor épp valahova készül. . . és persze, hogy én vagyok az áldozat, aki a haját megcsinálja! :)
    nekem az is gond volt, hogy olyan sehogy nem állt. . . . . nem is volt ilyen sok, meg nagyon vékonyszálú. . . . . :( most általában becsavarni szoktam, és oltári jól néz ki! :)
    előzmény:
    *icecat* (20)
     
  5. 2005. június 11. 21:5222.
    Na! :-)) Ez már egy számomra is érthető ok: Nem tudod elaludni. . . Ebben viszont igazuk van a hosszú hajúaknak. Az enyém csak félhosszú, és mindig elalszom. Viszont mivel göndör (na jó, csak erősen hullámos), ezért szerencsére nem feltűnő. . :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199500 (19)
     
  6. 2005. június 11. 21:5021.
    Igen, de nem rövid hajra gondoltam. Látod, a testvére is írta, hogy ő már rájött, hogy a picivel rövidebbet (DE NEM RÖVIDET!) jobban tudja variálni. A lapockáig érő gyönyörű haj is nőies, és vonzza a szemet. Persze van, aki a derékig érőt kedveli, csak én nem értem, hogy miért :-))) (Nehéz a felfogásom, vigyázat!!) :-)
    előzmény:
    *icecat* (17)
     
  7. 2005. június 11. 21:4920.
    Jaaj, nehogy levágassa!Nem akarok megbántani senkit, de akit ismertem gyönyörű hajjal és levágatta, olyan ronda lett utána:( Jellegtelenné vált az egész ember:(
    előzmény:
    mitio (14)
     
  8. Torolt_felhasznalo_199500
    Torolt_felhasznalo_199500
    2005. június 11. 21:4919.
    Sziasztok! Nekem is hosszú, derékig érő hajam van, igaz nekem egyenes így nem igazán van gondom a fésülködéssel. De a Gliss Kur szerintem is jó, tudom ajánlani, nekem a tubusos vált be.
    Hoy miért jó a hosszú haj? Nekem pl. vagy 10-12 éve hoszzú hajam van és soha nem jutott eszembe levágatni. Szerintem, ha egészséges akkor szép látvány. De egy rövid is lehet nagyon nőies. Az viszont valóban igaz, hogy nem lehet vele sokat kezdeni. Vagy lóg vagy össze van fogva. Nekem viszont ez kényelmes. Sok rövidebb haj tetszik, de amikor látom, hogy barátnőim szenvednek az állandó beszárítással stb. akkor elmegy tőle a kedvem. Nekem ehhez nem lenne kedvem. Ezt nem tudom elaludni :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. június 11. 21:4818.
    "Rátaláltam":) Mint egy reklámban:) De a Gliss Kur tényleg jó, ráadásul olcsóbb, mint a többi sz. r. Tökjóóóó mindegyik fajtája. (És ezért még csak nem is fizettek nekem, hogy reklámozzam, hihi)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_749870 (11)
     
  10. 2005. június 11. 21:4617.
    Nyilván azért növeszti hosszúra, mert gyönyörűséges!Nekem sosem képes megnőni a hajam egy bizonyos hossznál tovább, mert mindig eltörik, aztán jön a fodrász az ollóval:(Múltkor is elég rendesen megtépett, a családom/párom már vérbosszúra készültek ellene.
    Én sem bírom soha kifésülni, csak ha balzsamot használok. Most 9 tubus balzsam van a fürdőben (hihi) mind jó, van közte Nivea, Fructis, Elséve hajsimító és Elséve töredezésgátló, valamint sima Gliss Kur és Gliss Kur szőke hajra. Ez utóbbi a kedvencem:)
    Most már csak azért is megnövesztem a hajam:)Rövid haj nőietlen:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_117340 (7)
     
  11. 2005. június 11. 21:4416.
    és még egy dolgot kihagytam. . . . nyáron, 40 fokban képtelen voltam már elviselni. . . . :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_986960
    Torolt_felhasznalo_986960
    2005. június 11. 21:4315.
    hát az igaz:)) vagy lenő. De ha megszabadulok tőle akkor viszont már nem lesz probléma a kifésülésével:)))Max a fényezésével:))
    De amúgy azt hallottam ha egyszer a teljesen (vagy párszor) levágják a hajat akkor sokkal erősebb lesz és dúsabb. De mire újra szép lesz kell egy kis idő:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670135 (12)
     
  13. 2005. június 11. 21:4214.
    miért növeszti? hm. . . . mert egyszerűen szép, ha rendesen kezelik. és ráadásul neki SOK haja van! nagyon büszke is rá. és ugye a tekinteteket is vonzza. . . . :)
    persze macerás meg minden, de szerintem megéri. láttam már olyat, hogy a vége teljesen elvékonyodik, na az például már nem a legjobb. olyankor jön az olló esete. . . :)
    nekem is volt hosszú hajam. imádtam! egyszerűen nem tudtam volna elképzelni röviden. és lássatok csodát, meguntam. rájöttem, hogy nem igazán lehet vele mit kezdeni, ha már nagyon hosszú. vagy le van engedve, vagy egy gumival össze van fogva. a többi frizura sokáig tart. most hátközépig ér (de jövő héten már megyek fodrászhoz, mert túl hosszú. . . :), és nagyon jó!
    sajnos eddig az állapotig a tesóm még nem jutott el, de ami késik, nem múlik. . . . :) remélem. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_117340 (7)
     
  14. 2005. június 11. 21:4013.
    :-))) Hogy Te milyen kis édi vagy!!! Ez tetszett!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_707032 (9)
     
  15. Torolt_felhasznalo_670135
    Torolt_felhasznalo_670135
    2005. június 11. 21:3812.
    a rasztásítással csak egy gond van, csak egy féle képpen szabadulhatsz tőle. . :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_986960 (5)
     
  16. Torolt_felhasznalo_749870
    Torolt_felhasznalo_749870
    2005. június 11. 21:3811.
    nekem is ilyen problémám van és rátaláltam a Gliss Kur spray-s kifésülő folyadékre, amit csak rá kell fújni és kész, nem kell leöbliteni. Én enélkül nem tudok hajat mosni.
    előzmény:
    mitio (1)
     
  17. 2005. június 11. 21:3710.
    hm. . . . kétfázisú? dereng valami! sőt! tudom is! :)
    nem nehezedik el tőle a haj? én speciel ettől félek. . . .
    előzmény:
    Kettler (3)
     
  18. Torolt_felhasznalo_707032
    Torolt_felhasznalo_707032
    2005. június 11. 21:379.
    Hogy ne fazzon a hata! :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_117340 (7)
     
  19. Torolt_felhasznalo_670135
    Torolt_felhasznalo_670135
    2005. június 11. 21:368.
    nekünk a fructis jött be
    előzmény:
    mitio (1)
     
  20. 2005. június 11. 21:357.
    Sziasztok!

    Én már olyan sokszor gondolkodtam rajta, hogy miért jó a derékig érő haj? Mert például egy vállig, vagy lapockáig érő is gyönyörű. Mert ugye ha gyönyörű a haj, akkor abból a rövid is az, a félhosszú, meg a hosszú is. Én például sosem növesztem meg a vállamnál tovább, mert egyrészt nehéz kezelni, másrészt meg így "nem lapul le" annyira, bár ettől nem kell tartanom, mert nekem is rengeteg hajam van. Valahogy mégis könnyebb ezzel a vállig érővel bánni. . Csak kíváncsiságból kérdem, miért növeszti valaki ilyen nagyon hosszúra?? :-))
    előzmény:
    mitio (1)
     
  21. 2005. június 11. 21:346.
    hja es ebben az Elseve csaladban van egy hajpakolas is, tubusos, nem tegelyes!!!! Ugyanugy kell hasznalni mint egy balzsamot, nekem ez van, nem a sima balzsam!
    Minden hajmosas utan hasznalom.
    Keves helyen lehet kapni, de pl Rossmann-ban van!
    előzmény:
    Kettler (3)
     
  22. Torolt_felhasznalo_986960
    Torolt_felhasznalo_986960
    2005. június 11. 21:345.
    Vágja le:))))
    Amúgy nekem is jól jönne pár ötlet mivel sajna nekem elggé hullik a hajam és most a dauer teljesen tönkretette. És Folyton összeáll és alig lehet kifésülni. . . de ha legalább hullámos lenne de még az se maradt meg benne. Pedig akkor még fésülni se kellene:) Azon gondolkodom hogy berasztásítom:)))Azzal nincs sok baj bár nem nőies annyira.
    előzmény:
    mitio (1)
     
  23. 2005. június 11. 21:334.
    Szia az enyém félhosszú és csak annyira göndör, hogy jó kócos legyen folyton. . . nekem is egy balzsam vált be, mégpedig a Nivea korpásodás elleni. Korpa ellen is biztos jó:) de kifésülni ez után a legkönnyebb a loboncot.
    előzmény:
    mitio (1)
     
  24. 2005. június 11. 21:323.
    Szia!
    Gliss Kur ketfazisu balzsam Spray amikor mar megtorolgetted mosas utan, ezt nem kell kiobliteni.
    Ellote pedig:
    Loreal Regenium(feher alapon ciklamen felirat) sampon es balzsam eloregedett hajra.
    En ezeket hasznalom, mast nem is nagyon tudok, mert szokitett dauerolt vekonyszalu "vatta" hajam van(hosszu es dus amugy), a fodrasz mindig kiakad alig birja kifesulni. . .
    ezekkel szuperul lehet, proba szerencse!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_209039
    Torolt_felhasznalo_209039
    2005. június 11. 21:312.
    Szia!
    Próbáljon meg valami jó kis balzsamot használni. Nekem a gliss- kur nagyon jót tett.
    előzmény:
    mitio (1)
     

Címlap

top