Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Legkönnyebb fősuli

hunkata
Létrehozva: 2005. szeptember 30. 18:31
Melyik fősulira a legkönnyeb bekerülni??? Valahonnan kell egy diplomát szereznem. Pedig utálok tanulni... Tudtok valam jó levelező főiskolát?
  1. Torolt_felhasznalo_450329
    Torolt_felhasznalo_450329
    2005. október 15. 19:5292.

    Gdf-hez csak annyit tudok hozzászólni, hogy nagybátyám felnőtt fejjel tanul levelezőn és vicces, hogy milyen egy szigorlatuk.

    Viszont a zskf-ről tudok véleményt mondani, ugyanis ide járok. Sokan azt mondják, hogy noname, de szerintem a suli mindent megtesz, hogy értékes diplomát kapjunk. A tanárok többsége nagy szakmai tapasztalattal rendelkezik, van köztük akadémikus  és egy csomó tanár az ELTE-n is tanít! nem jártam más fősulira, így nem tudom összehasonlítani, hogy máshol mennyit követelnek, de én úgy ítélem meg és tapasztalom, hogy tanulni kell keményen. Az biztos, hogy sok időnek kell még eltelnie, hogy a zskf-et szélesebb körben is elismerjék.

    Még annyit, hogy a barátnőm az Szte-re jár (egyik főiskolai karára) minden tanár utolsó órán irat velük egy dogát és az a vizsga. Mikor nekem a vizsgaidőszak kezdődik ő már lógatja a lábát. Fele annyit nem tanul,mint én és simán 4-eseket 5-ösöket kap.

     

    Én is úgy gondolom, hogy mindenki nem járhat az elte-re meg a bme-re. ma már a diploma alapfeltétel, de sokszor inkább az állásinterjún nyújtott teljesítményt veszik figyelembe.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_156592
    Torolt_felhasznalo_156592
    2005. október 3. 22:3591.

    csak halkan mondom zskf-re 134 volt a ponthatár államin..

    de nem akarok vitatkozni, mert erről asuliról magam sem tudom eldönteni,h jó-e, vagy tényleg csak büfé(ide járok ugyanis). épp iskolaváltáson gondolkodom..ha vkinek van vmilyen tapasztalata, megosztaná?

    p.s.: bocsi a topikinditonak, h eltértem a fő témától.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_779361
    Torolt_felhasznalo_779361
    2005. október 3. 21:4990.
    Szia!


    Köszönöm a tippet, mármint a munka megpályázásával kapcsolatosat.

    Üdv: Kriszta
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_332192 (84)
    2005-10-02  14:30
  4. 2005. október 3. 16:5689.

    Most lehet hogy kicsit letörlek, de nem ez a szándékom hidd el.

    A diploma önmagában még nem biztosíték, arra hogy lesz munkád, ahogy arra sem hogy az mindenféle képpen jól fizető is egyben. Én dolgoztam már olyan helyen diplomával, hogy a kétkezi dolgozó többet vitt haza egy hónapban mint mi. Nem sajnáltam tőlük, nem erről van szó, ezzel csak azt akartam mondani, hogy nem garancia a papír, semmiképp sem. A jól fizető helyekre pedig nehéz bekerülni, de legfőképpen ha a szakmádban még kezdő vagy  

    előzmény:
    hunkata (88)
    2005-10-03  16:42
  5. 2005. október 3. 16:4288.

    Sziasztok!

    Bocs hogy eddig nem voltam, de dolgoztam.

    Próbálok reagálni az összes hozzászólásra, vagy legalábbis a két álláspontra.

    Én már elszúrtam a továbbtanulásomat, amikor középiskolát választottam, mert az se éppen a legnevesebbek között van. De nem is célom egész életemben a padban csücsülni, egyszerűen azért, mert nincs hozzá fenekem. Érdekelnek új dolgok, de a száraz anyagot képtelen vagyok magamévá tenni. Sajnos tudom hogy a jobb főiskolákon ez vár rám, ha egyáltalán bekerülök. Bár erősen kétlem. A diplomára pedig nem azért van szükségem, mert valami szuper csúcs pozicióba akarok kerülni, egy cégnél. Hanem azért mert egy egyszerű ügyintézőtől is elvárják a diplomát. És én azt szeretem csinálni. Vevőszolgálatos vagyok, szeretem a munkámat (mégha sokszor porig aláznak a kedves vásárlók), szeretek segíteni az embereknek, próbálok is. És sok kolegámmal ellentében én nem azért állok a pult mögött, hogy teljen az idő és elmondhassam, hogy dolgozom. Közben meg agyon szidják a vevőket, meg az egész céget, pedig szerintem nem olyan vészes. Talán még feljbb is juthatnék, de kicsi rá az esély. És ennél a cégnél sajnos nem lehet tudni, hogy másnap még ott dolgozom-e. A másik hátránya, hogy ugyan nem minimálbért fizet, de elég nehezen élnék meg egymagam a fizetésemből.

    Egy szó mint száz... ha egyszer sajnos elkerülök erről a munkahelyemről szeretnék valami hasonlót csinálni, vagy csak egy "lépcsőfokkal" feljebb jutni és ott végezni a munkámat olyan bérért, amiből kényelmesen megélek, és eddigi tapasztalataim szerint ehhez sajnos már diploma kell. Pedig eszem ágában se lennék orvos vagy ügyvéd... Arra vannak nálam sokkal okosabb emberek. Én dolgozni szeretek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. október 3. 09:0287.

    Holdsarló, egyetértek! Milyen főiskola az olyan, ahol okj-s papírral lehet tanítani?? Én a gagyi kategóriába sorolom...

    Aki jó végzettséget akar, az bekerül a jó iskolába. Mondjuk persze ahhoz tanulni is kell...

    Ráadásul azzal dicsekedni, hogy végigbulizták az éveket..?

    szerintem szánalmas...  

    Nézzük azért a ponthatárokat:

    GDF: a legmagasabb pont: 107(!) az informatikus közgazdász szakon, de diplomás szakon is 72 pontot kérnek.

    A BME-n 126 pont kellett a bejutáshoz, de minimum 76! Az is a költségtérítéses szakra.

    Ahol jó az oktatás, magas a színvonal, ott magas a ponthatár. A cégek sem véletlenül válogatnak a diplomások között. Nem mindegy, hogy faiskolába járt valaki, vagy minőségi főiskolára.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (81)
    2005-10-02  09:14
  7. 2005. október 3. 09:0286.

    Holdsarló, egyetértek! Milyen főiskola az olyan, ahol okj-s papírral lehet tanítani?? Én a gagyi kategóriába sorolom...

    Aki jó végzettséget akar, az bekerül a jó iskolába. Mondjuk persze ahhoz tanulni is kell...

    Ráadásul azzal dicsekedni, hogy végigbulizták az éveket..?

    szerintem szánalmas...  

    Nézzük azért a ponthatárokat:

    GDF: a legmagasabb pont: 107(!) az informatikus közgazdász szakon, de diplomás szakon is 72 pontot kérnek.

    A BME-n 126 pont kellett a bejutáshoz, de minimum 76! Az is a költségtérítéses szakra.

    Ahol jó az oktatás, magas a színvonal, ott magas a ponthatár. A cégek sem véletlenül válogatnak a diplomások között. Nem mindegy, hogy faiskolába járt valaki, vagy minőségi főiskolára.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (81)
    2005-10-02  09:14
  8. 2005. október 2. 16:1185.
    Igen, én is ezt mondom! Hogy ha noname iskoláról van szó, akkor az biztos nem az EKF....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_306905 (83)
    2005-10-02  14:15
  9. Torolt_felhasznalo_332192
    Torolt_felhasznalo_332192
    2005. október 2. 14:3084.

    Hja... a megfelelő nyelvtudás hiányát én is "szívom" ---- úgyhogy belevágok újra... bár nagyon zilált leszek, hogy ha nagy nehezen leteszek egy középfokút az sem lesz elég.  
    Szerencsére eddig mindig nyelvtudás nélkül volt tök jó munkám, de ami késik...

    Amúgy meg azért nyugodtan pályázz meg olyan munkát, ahová kérik a középfokút. Ahová csak annyit kérnek az CSAK SZŰRŐ és általában nem kell használni.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_779361 (72)
    2005-10-01  21:16
  10. Torolt_felhasznalo_306905
    Torolt_felhasznalo_306905
    2005. október 2. 14:1583.
    AZ EKF nagyon kemény suli!Ha valaki mást mond,az hazudik.Nekünk a Közműv tanszékünk országos hírű.Ha itt valaki végez,simán bekerül az egyetemi képzésre,és lazán elvégzui,ugyanis itt a suliban nem főiskolai szintet követelnek tőlünk,hanem egyetemit(lsd. előző beírásom:évfolyamdolgozat)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (82)
    2005-10-02  09:22
  11. 2005. október 2. 09:2282.

    Akkor megnyugodtam  Mert mikor én állást kerestem, és azt mondtam, Egerben végeztem, akkor azt mondták, hogy az nagyon jó (és halkan teszem hozzá, azt is mondták, hogy szerencsére nem Kodolányi - Fehérváron volt).

    Aztán felvételiztem a Veszprémi Egyetemre, azonos szakból - 120 ponttal vettek fel, úgy, hogy én voltam a legelső vizsgázó (csak szóbeli volt).

    Most Göttingenben tanulok, szintén azonos szakon,  és nem anyanyelvű létemre a legjobbak között vagyok a csoportban - Egerben örültem a 3-as nyelvtan jegynek pl., mert már azért is rengeteget tanultam. Itt az egyetemen meg nyelvészeti vitát folytattam a tanárnőnkkel, amit a németek alig tudtak követni. Szóval mindezt én az egri fősulin tanultam, és nagyon örülök, hogy oda jártam!

    előzmény:
    Szisza85 (79)
    2005-10-01  23:01
  12. 2005. október 2. 09:1481.

    A GDF-ről csak ismételni tudom, amit egyszer már írtam.

    Az exem a munkaügyi központban elvégzett egy rendszerprogramozói tanfolyamot (egy éves). A főnöke matek-fitika-informatika szakos tanár, egyetemi diplomával. Ezzel szerződött le, de az órákat az exem tartja, sőt, ő vizsgáztat.

    Én középiskolában elvileg nem taníthatok egyetemi diploma nélkül - ő egy egyéves átképző tanfolyammal tanít és vizsgáztat egy FŐISKOLÁN....Nos, egy ilyen főiskola színvonaláról megvan a véleményem. Bocs!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743000 (76)
    2005-10-01  22:13
  13. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2005. október 1. 23:0880.

    húú, pedig kezdtem örülni, hogy egyszerűbb lesz a számvitel vizsgámat pótolni, mint azt gondoltam   

    csak szólok apucinak, és egyből vesz kettőt: A meg B csoportot is   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_813998 (77)
    2005-10-01  22:31
  14. 2005. október 1. 23:0179.

    Nem én gondolom úgy hogy noname, meg nagyon könnyű fősuli az egri. Csak úgy gondoltam hogy azok számára noname, akik valami híres-neves egyetemre járnak és azzal villognak.

    Bocsi, ha nem fogalmaztam egyértelműen!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_813998
    Torolt_felhasznalo_813998
    2005. október 1. 22:3478.
    bocs:másik öcsém természetesen a BGF-en,és  nem a GDF-en vett számvitel vizsgakérdést.
    előzmény:
    Isclem (48)
    2005-09-30  22:06
  16. Torolt_felhasznalo_813998
    Torolt_felhasznalo_813998
    2005. október 1. 22:3177.

    Elég érdekesen adod elő magadat.

    Én jártam a PSZF-re is,majd utána a BME-re is,rohadt nehéz volt,volt,hogy éjjel 3-ig tanultam minden áldott nap és akkor is csak azért feküdtem le,mert már rádőltem a műszaki rajzra.

    Miközben a GAMF-os kedvesemnek egy este alatt elmagyaráztam az integrálást valszámmal együtt,amiből ő ott másnap ötösre vizsgázott,én meg a műszakin minden este sírva aludtam el.Életem legkeservesebb évei voltak,amiket ott eltöltöttem,míg kedvesem  meg végigbulizta a diplomáig vezető pár évet.

    Most pedig közgazdászként dolgozom,és ezt megszerezni  volt a legegyszerűbb,ezt elhiheted nekem.

    Az egyik öcsém a GDF-en tanult,gyakorlatilag ráment az egészsége,és mégsincs diplomája,mert képtelen volt megszerezni.Kis egyszerűsítéssel szólva ott választhatott maga vagy a diploma között.Pedig nem hülye.Mégis,ugyanannyit bocs de szívott,mint én a BME-n vagy a PSZF-en.Pedig "csak" GDF.Úgyhogy végül matektanár lett.Ez volt a könnyebb út.

    Másik öcsém meg az GDF-en tanult,ami ugye elméletben nehéz,de megvették pl a számvitel vizsgák anyagát a tanártól 100.000 forintért!És most bankos körökben mozog. Flottul,simán,gyakorlatilag pótvizsgák nélkül lenyomta a 4 évet.

    Ami meg a BGF-et illeti........no comment.

    Milyen alapon dicsőíted a BGF-et?ÉS milyen alapon szídod a GDF-t,ha te magad nem próbáltál megfelelni az ott támasztott követelményeknek?

    Ma a diploma megszerzése tanárfüggő,évfolyamfüggő és szerencsefüggő Magyarországon,nem pedig intézményfüggő.

     

    előzmény:
    Isclem (50)
    2005-09-30  22:14
  17. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2005. október 1. 22:1376.

    Jézusom, itt fürdötök az előítéleteitekben!! Már előttem leírta valaki a lényeget: akit érdekel a suli, az tanul a GDF-en, meg a PSZF-en is, akit nem, az nem fog diplomázni!!!

    És szeretném megvédeni magam, és a csoporttársaimat is: a GDF negyedik évét tapossuk, és nekünk bizony apuci már réges-régen nem fizet semmit. És egyikünk sem sülthülye, bejárunk az előadásra, tanulunk, és levizsgázunk. Bankszakemberek, biztosító vezetők, könyvelők, de szerencsére egyik sem olyan sznob, hogy egy kínai cipős osztálytársat lenézzen...

    Egyébként az utóbbi időben 3 állásinterjún is voltam, és senki nem degradálta le az eddigi eredményeimet a sulival kapcsolatban, sőt. Egyékbént meg nem ismerek olyan GDF-en végzett emberkét, akinek ne lenne állása. Ott csak a lelkes, lelkiismeretes emberek tudnak végezni, hiszen a maga az iskola valóban csak a fizetésre motivál.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_779361
    Torolt_felhasznalo_779361
    2005. október 1. 22:0275.
    Az egri suliról én annyit hallottam, hogy nem könnyű. Úgyis mondhatnám, hogy nehéz. Nagyon. Több volt csoport- és évfolyamtársam ott kötött ki másoddiplomán (ált. levelezőn), és szinte mindegyikőjük kivétel nélkül azt mondta, hogy nehéz.


    Mennem kell.

    Ketdev Toipcindító!

    Sok sikert!


    Jó éjt Nektek!
    Üdv: Kriszta
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (74)
    2005-10-01  21:33
  19. 2005. október 1. 21:3374.
    EKF? Az egri föiskolara gondolsz?? Mint noname??
    előzmény:
    Szisza85 (69)
    2005-09-30  23:34
  20. 2005. október 1. 21:1873.
    Ebben tévedsz.
    Bárhol meg lehet szerezni! Az anyag adott, aki egy kicsit is akar tanulni, az tud is. Nem az előadó a legfontosabb. (Meló mellett, távoktatáson pedig nem is mindig tud az ember részt venni az előadásokon...)
    előzmény:
    Isclem (50)
    2005-09-30  22:14
  21. Torolt_felhasznalo_779361
    Torolt_felhasznalo_779361
    2005. október 1. 21:1672.
    Szia!

    Hát, én kerek 80-as vagyok, bár sokak szerint ennél jóval érettebb a gondolkodásom. Nem tudom.

    Én anno nagyon meglepődtem az alacsony felvételi ponthatáron, 120/87... Nekem 113 pontom volt. De amint írtam, bekerülni könnyebb volt, mint bentmaradni. Sokan másik szakokra váltottak az első félév után, néhányan meg év közben maradtak le/ki.

    "Szerintem szomorú, hogy ma már mindenki, akinek egy kicsit több pénze van, szerezhet diplomát..." - egyetértek. Én pl. szeretnék tovább tanulni, másoddiplomázni a másik nagyon szeretett szakmámból (pénzügy + számvitel), de nekem erre konkrétan nincs pénzem, pedig tudom, hogy megállnám a helyemet, mivel szeretem azt, amit eddig csináltam, és érdekel is a dolog. És úgy látom, van a másik véglet, akiknek meg pénzük van, de semmit több. Aztán vannak az egyéb variációk, nem részletezem azokat.

    A nyelvtudással is igazad van. Most, hogy munkát keresek, sokszor azért nem tudok megpályázni egy-egy állást, mert nincs meg a hozzá kért nyelvtudás. Nincs mit tennem, neki kell ülnöm, és legalább egy középfokút letenni. Bár itt sem az ambícióval, mint inkább a pénzzel van a legfőbb gondom...

    Kösz, hogy elmondhattam a éleményemet!
    Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_332192 (70)
    2005-10-01  09:04
  22. 2005. október 1. 21:1371.
    Kedves Isclem!

    Szerintem ez diszkrimináció!

    Tudod, mit mondok erre? Egy olyan céghez el sem mennék dolgozni, ahol az számít, hogy ki melyik felsőoktatási intézményben végzett. Én tudom, hogy mennyit tanultam azért, hogy meglegyen a diplomám. A lelkiismeretem tiszta, ugyanis azért van diplomám, mert megdolgoztam érte. Már sikerült is vele érvényesülnöm, és még fogok is vele érvényesülni! (Most GYED-en vagyok 8 hónapos gyermekemmel.)
    A GDF-et fikázóknak javaslom, hogy próbálják meg elvégezni ezt a fősulit, és utána mondjanak véleményt.
    előzmény:
    Isclem (44)
    2005-09-30  21:39
  23. Torolt_felhasznalo_332192
    Torolt_felhasznalo_332192
    2005. október 1. 09:0470.

    :-)) Na igen, a most továbbtanulóknak fogalmuk sincs, hogy nekünk, gondolom te is 70 akárhanyas vagy, anno nehéz volt bekerülniük egy tanító v. tanári szakra is, minden 20. jelentkezőt vették fel kb. és a 120 pontból többnyire 100 felett kellett teljesíteni. Kb. amikor én a BDTF-re jelentkeztem, engem 102 ponttal vettek fel, az ELTE ugyanezen szakára asszem 108 pont volt a min. Igaz, gondolom, ott nehezebb volt a felvételi, lehet. Mégis azt mondom, nekünk sem volt könnyű, s bár én nem izzadtam vért a 4 év alatt, mégsem gondolom hülébbnek magam, mint a "mai fiatalok", akik már 16 évesen tiszta stresszesek, hogy mi lesz velük: ld. idei érettségi-felvételi.

    Nekem egy tanári és egy büfé szakom van, de mindeddig jól boldogultam vele ---- szerintem az a legfontrosabb, hogy tudja az ember, hogy melyik az ő pályája, s abban képezze magát, gyűjtsön tapasztalatot stb...

    Én nem ismerem a GDF-t és társait, de szerintem szomorú, hogy ma már mindenki, akinek egy kicsit több pénze van, szerezhet diplomát, látok segghülye 85-86-osokat, valami kretén fizetős (nyilván nem tartozik ide az ELTE másoddiplomás képzése stb)főiskolát végeznek, s olyan szintű egy referátumuk, mint egy 1. osztályos gyengébb képességű gimnazistáé. Viszont a korosztály verhetelen előnye velünk szemben: a nyelvtudás. 

    Hunkata meg gondolom azért akar diplomát, mert elvárják a munkahelyén. Hány éves vagy, Kata? Ez nem az ő szégyene, hanem a munkáltatóké, hogy ma már egy k*szott titkárnői áláshoz is dipl. kell+középfokú. És itt sem azokat a multikat értem, ahol használni is kell a nyelvet, hanem azokat, ahol eszerint szűrnek ---- a nyelvtudást tekintik IQ-mérő-eszköznek, holott láttam én nem egy, jó agyú büfé-ruhatár szakost ("minden szentnek...") és sok IQ-light nyelvtanárt.

    Bocs, kicsit hosszú, kicsit off.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_779361 (64)
    2005-09-30  23:05
  24. 2005. szeptember 30. 23:3469.

    Sziasztok!

    Szerintem az a legfontosabb hogy mindenki azt tanulja, amit szívből szeretne és ne szenvedéssel menjen minden nap dolgozni. Az a legrosszabb hogy ma már ez nem nagyon számít, mindenki meg a közgáz szakokra meg ilyenekre, mert abban van a jövő, aztán később lesz majd belőle egy emberi roncs, mert amúgy ő lehet hogy mondjuk biológus szeretett volna lenni, csak úgy gondolta hogy azért egy közgazdászt jobban megfizetnek (bocsi, ez csak egy példa, amúgy nem tom mennyit keresnek)

    Ja és szerintem nem kéne azokat leírni akik nem a BME-re ELTE-re, vagy bármi más híres-neves tudomány egyetemre járnak! Nem járhat mindenki oda és lehet hogy nem is engedheti meg magának. Én pl az EKF-re járok töri szakra és most vagyok elsős. Mondhatjátok hogy egy tipikus noname suli. De itt is hirdettek töri szakot, akkor meg minek menjek az ország másik végére! Nem hinném hogy annyira mást oktatnának ott töriből!

    De mindegy! Lehet hogy így is csak egy diplomás munkanélküli leszek! De ugyanúgy lehet egy BME-s is kezdő diplokmás munkanélküli. Akkor meg nem mindegy hogy hova jártam????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top