Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Amit a szülésről tudni kéne. . .

Torolt_felhasznalo_319116
Torolt_felhasznalo_319116
Létrehozva: 2002. december 30. 23:57
Azt hiszem az első babát várók sokszor még azt sem tudják, hogy hogyan is néz ki a kiválasztott kórház szülészete ill. szülőszobája, milyen lehetőségek vannak a fájdalomcsillapításra ill. gátvédelemre, a baba elhelyezésében mennyire rugalmasak (egész nap ott lehet-e a baba, ill. ha fáradt az anyuka pihenhet-e egy kicsit és leadhatja-e éjszakára a babát), ismerik e a Leboyer-féle csendes születést, van e lehetőség vízben v. székben ülve stb. szülni, lehet-e inni/enni vajúdás közben és még sok minden. Kérem a már tapasztalt anyukákat, hogy segítsünk az először szülő kismamáknak, hogy melyik kórházban milyen módszereket követnek elméletileg és milyeneket gyakorlatilag, mert ez nem mindig ua.
Ha valakit érdekel én a dél-pesti Jahn Ferenc kórházról és a MÁV kórházról tudok írni személyes tapasztalatot. Jelenleg a harmadik babát várom, de ha már először ennyi mindent figyelembe vettem volna, mint amire most már tudatosan figyelni fogok, sokkal könnyebb lett volna minden a szülés körül. De senki nem mondta el pontossan. Sziasztok!
  1. 2003. január 5. 20:2926.
    Szia kiskígyó! Mi is az első babánkat várjuk, és én is a Margitban fogok szülni kb. 3 hét múlva (dr. Sávai Györgynél). Nekem eddig mind a kórházzal, mind az orvossal kapcsolatban nagyon jó tapasztalataim vannak, remélem, ez később sem fog megváltozni. . . Én már voltam benn vércukor miatt, és szerintem mindenki kedves, és nagyon odafigyelnek rád.
    Nem tudom, tudtad-e, hogy hétfőnként du. 4-6-ig van szüléselőkészítő tanfolyam a kórházban, szerintem érdemes lenne elmenned. Megmutatják a szülőszobát, és lényegében mindent elmondanak, amit tudni akarsz. Ki az orvosod?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. január 5. 01:3525.
    Szio Nyanyci, nwm wew hanem web oldalt akartam irni. A cim megegyszer:
    www. orvosok. com/peterfy/eda. htm
    Szia, Kriszti
    előzmény:
    ttkriszti (24)
     
  3. 2003. január 5. 01:3324.
    Szia Nyanyci!

    Bocsi, hogy nem irtam hamarabb, tegnap este vendegek voltak es a keszulodes elvitte az idomet. Persze ket gyerkoc mellett mar nem megy olyan gyorsan a keszulodes mint regebben:-). Itt a wew oldal cime: www. orvosok. com/peterfy/eda. htm
    A cikket be akartam volna masolni, de nem tudtam ide, ha nem sikerul megtalalni a web oldalt, akkor szivesen elkuldom ha van sajat e-mail cimed. Ha olvasod, akkor biztos te is elcsodalkozol, hogy mar 1976 ota van mod az eda alkalmazasara, de a szuleszek es szulesznok ismeretlentol valo felelme miatt mindig harcolniuk kellett:-(. Nem furcsa?
    Remelem a cikk is megnyugtat es komolyan kerdezz ra az orvosodtol. En meg azt is megkerdeznem, hogy a nap 24 -jaban van-e mod ra es hetvegen is?
    Kellemes hetveget! Vigyazz magadra!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_319116 (23)
     
  4. Torolt_felhasznalo_319116
    Torolt_felhasznalo_319116
    2003. január 3. 23:1523.
    Nagyon köszönöm, és várom a cikket! Szió
    előzmény:
    ttkriszti (22)
     
  5. 2003. január 2. 23:5422.
    Szia Nyanyci!

    Irtam neked privit, remelem megkaptad es el tudod olvasni!
    Szio, Kriszti
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_319116 (18)
     
  6. 2003. január 2. 22:4321.
    Szia Zia!
    En mind a ket babucit EDA-val szultem es nem torvenyszeru, hogy a fajdalomcsillapitas megnovelje a kitolasi szakaszt. A normalisan adott EDA a vajudas alatt szinte teljesen megszunteti a fajdalmakat-en semmit nem ereztem es tudtam pihenni-, mig a kitolasi szakasz alatt nyomast lehet erezni es ez jelzi, hogy mikor kell nyomni. Az elso babanal mar nem emlekszem pontosan, hogy mikorra szuletett meg, de a masodiknal a negyedik nyomas utan mar meg is volt a baba, aki nem is volt olyan nagyon kicsi, 3, 70 kg volt.
    Az EDA mellett azert dontottem, mert hatfajasos szulesem volt az elsonel es az EDA -nal a gyogyszeres fajdalomcsillapitassal ellentetben nem kerul a baba szervezetebe gyogyszer. EN nagyon utanna olvastam az EDA-nak es az orvosom is ezzel szult es o is ajanlotta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_138449 (19)
     
  7. Torolt_felhasznalo_319116
    Torolt_felhasznalo_319116
    2003. január 2. 20:4620.
    Szia Zia!

    Bennem is csak azért érlelődött meg ez a gondolat, mert az első gyerek előtt nem féltem, mert nem tudtam hogy mi vár rám, de 20 perc kitolási szakasz után megszületett a fiam, a kislányom 45 perc irtó fájdalmas kínlódás után született meg, így harmadjára úgy gondolom nem ártana valami fájdalomcsillapítás, mert most már teljesen be vagyok tojva. Egyébként még elég friss az élmény, mert a kislányom 10 hónapos. De azért köszönöm, persze még átgondolom. Szió
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_138449 (19)
     
  8. Torolt_felhasznalo_138449
    Torolt_felhasznalo_138449
    2003. január 2. 19:3519.
    Szia nyanyci, én a Szent Imre kórházról hallottam jókat, de saját tapasztalataim nincsenek. Viszont úgy rémlik, hogy van róla egy topik. Az EDA-t azért még érdemes átgondolnod. A második szülésemnél én is igyekeztem előre meggyőzni az orvosomat és a szülésznőt, hogy feltétlenül adjanak, ha kérek, és a legfőbb ellenérvük az volt, hogy - a vajúdás alatt bizonyos ideig valóban csökkenti a fájdalamakat, de - általában jelentősen megnöveli a kitolási szakasz hosszát. Ezért ha nem ígérkezik hosszúnak a vajúdás, akkor nem éri meg az egész, hisz a végén szenvedsz többet. Szerintem amit tehet az ember, hogy minél később megy be (kivéve, ha elfolyik a magzatvíz), és természetes környezetben, lábon húzza ki a vajúdást. A második szülésemnél a szülőszobába érkezés után húsz perccel kint volt a baba - ennél jobb szülést nem bírok elképzelni, úgyhogy ilyet kívánok Neked is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_319116 (18)
     
  9. Torolt_felhasznalo_319116
    Torolt_felhasznalo_319116
    2003. január 2. 16:1018.
    Egyébként gratulálok a babucaidhoz!
    előzmény:
    ttkriszti (13)
     
  10. Torolt_felhasznalo_319116
    Torolt_felhasznalo_319116
    2003. január 2. 16:0917.
    Szió ttkriszti!

    Szeretném ha elmesélnéd, hogy te miért kaptál EDA-t, és ha ez a te külön kérésed volt, akkor mikor kellett szólnod és kinek. Valamint, hogy utána mozoghattál-e, vagy feküdnöd kellett? Ettől nem fáj az ember feje? Milyen mellékhatása van, ha van? Köszi: nyanyci
    előzmény:
    ttkriszti (13)
     
  11. Torolt_felhasznalo_116540
    Torolt_felhasznalo_116540
    2003. január 2. 13:2416.
    Köszi nyanyci! Hát túl sok jót nem mondtál róla, de bízom benne, hogy ha jó az orvos, akkor az fontosabb, mint a kórház maga. Sajna októberben voltam a nőgyogyó osztályon, volt egy laparoszkópiás műtétem és a nővérektől nem voltam elragadtatva, de a dokimmal meg voltam (vagyok) elégedve.
    Ez a "pocaknyomásos" történet mindig megrémít, pedig sok édesanyától hallottam ezt, szerintem borzasztó érzés lehet, bár gondolom, szükség lehet rá.
    A MÁV kórházról én is nagyon sok jót hallottam és olvastam, de félek megint orvost váltani, persze ha a mostani nem válik be kénytelen leszek. Köszi még egyszer! Szia!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_319116 (8)
     
  12. 2003. január 2. 10:0915.
    Igaz még egy kicsit odébb van a szülésem (július), de ha minden jól megy addig, akkor a Nyírőben fogok szülni. Ha valaki már szült ott szívesen venném, ha mesélne róla, mert eddig semmilyen információval nem rendelkezem. Előre is köszönöm, és mindenkinek szerencsés és boldog Új Esztendőt kívánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2003. január 1. 18:2214.
    Sziasztok!
    Nagyon orulok, hogy inditottatok egy ilyen topicot, en az elsot varom es most, hogy igy Nyanyci megemlitette, tenyleg fogalmam sincs az egeszrol. Azt hiszem valoban csak ezert felek a szulestol. Nem tudom, hogy azert, mert meg csak a 14. hetben vagyok, de az orvosom meg nem mondott semmit a szulesrol es igazabol sehonnan mashonnan sem hallok. Szeretnek tajekozott lenni, mire oda jutok, de nem tudom, hol es hogy kezdjek hozza?!? Kerlek segitsetek ebben! En a Margit korhazban fogok szulni, valaki ismeri?
    Boldog uj evet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. január 1. 01:3213.
    Nalunk is apas szules volt mind a ket baba es a ferjem meg most is mondja, hogy o latta meg hamarabb mind a ket baba. En sem tudtam volna elkepzelni nelkule. Szerencsere ot nem kellett rabeszelni, mert termeszetesnek vette, hogy ott legyen mellettem. Nekem van egy harom eves kisfiam meg egy nyolc hetes kislanyom. Szoval az elmeny meg nagyon friss. Ha van kerdesed az EDA rol szivesen valaszolok. Boldog Uj Evet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_319116 (12)
     
  15. Torolt_felhasznalo_319116
    Torolt_felhasznalo_319116
    2003. január 1. 00:3012.
    Igen, apás szülésem lesz. Az elsőre úgy kellett rábeszélnem a férjemet, a másodikat meg már ki nem hagyta volna. Természetesen a harmadiknál is bent lesz. El sem tudom képzelni, hogy nélküle szüljek. Erőt ad.
    előzmény:
    ttkriszti (11)
     
  16. 2002. december 31. 21:2611.
    Szia Nyanyci!
    Szerintem ne torodj azzal, hogy mit szolnak, hogyha EDA-t kersz. Csak magaddal foglalkozz, azzal, hogy neked mi a jo, mert ez a legfontosabb. Apas szulesed lesz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_319116 (9)
     
  17. Torolt_felhasznalo_319116
    Torolt_felhasznalo_319116
    2002. december 31. 18:3510.
    B. U. É. K. mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_319116
    Torolt_felhasznalo_319116
    2002. december 31. 18:049.
    Köszi a segítséged, már szültem a MÁV-ban, szuper, csak mindent nagyon természetes módon csinálnak, félek nem örülnek majd ha EDA-t kérek! Szió!
    előzmény:
    ttkriszti (3)
     
  19. Torolt_felhasznalo_319116
    Torolt_felhasznalo_319116
    2002. december 31. 18:008.
    Szia Akinoms!

    Először is el kell mondanom, hogy 5 és fél éve szültem ott és azóta állítólag változott annyit, hogy nem függönnyel választják el az egymás mellett szülő nőket, hanem rendes szülőszobákat építettek. Akkor csak egy rendes szoba volt, és az mehetett oda, akinél apás szülés volt. (És ha éppen nem volt foglalt. ) De úgy tudom kád még mindig nincs, ami pedig a fájások elviselését nagyon megkönnyíti, mármint ha beleülhetsz egy kád jó meleg vízbe. Akkor automatikusan mindenkinél vágtak, és nekem az orvosom a végén rákönyökölt a hasamra és úgy segített kinyomni a gyereket. Ezt sokan megteszik, (orvosa válogatja) és talán segít is, de nekem nem nagyon tetszett.
    Éjszakára elviszik a babákat és napközben is egyszer. Ennek nem örültem. A szülőszobán csak 1-2 percre kaptam meg a babát és utána elvitték. Meg sem szoptathattam ott.
    A kórházi szobák kb. : 6-8 ágyasak, ami szerintem túl sok. A babák a lábunkhoz, az ágy végébe vannak felerősítve, és a folyosón van csak közös vécé, nincs külön a szobákban. Nem túl gusztusosak.
    Szerintem menj be és nézd meg, de más kórházat is pl: MÁV! Én a harmadikat is ott akarom szülni, pedig Pesterzsébeti vagyok. Érdeklődj, még nem késő! Szió!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116540 (4)
     
  20. 2002. december 31. 11:457.
    Szia!
    Nem csak az elsőtől fél az ember. Én mind a háromnál féltem, de biztattam magam, hogy már sokan túlélték, miért pont én velem lenne baj.
    Mindegyik szülésnél arra gondoltam, hogy ezeknek a fájásoknak egyszer vége lesz, és akkor megtudom, hogy fiam vagy lányom van, egészséges legyen, meg legyen mindene.
    A harmadik szülés előtt meg kijelentettem, hogy csak azt az egy hiányosságot tudom elviselni ennél a babámnál ha nem lesz fütyije. Elviseltem ezt a hiányosságot, mert kislányom lett, és egészséges, és amikor felsírt minden fájdalmat elfelejtettem.
    Egyébként egészen természetes, hogy féljél a szüléstől.
    előzmény:
    Tisin (5)
     
  21. 2002. december 31. 10:586.
    És remélem 10-12 év múlva is lesz NŐK Lapja Fórum, és ugyanúgy, mint eddig, akkor is segítséget és nyugtatást kapok majd. . . :)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2002. december 31. 10:555.
    Én megmondom őszintén, félek a szüléstől!Bár még csak 20 vagyok, és még igazán nem készültem fel az anyaságra, és még csak tervben sincs baba, mégis félve gondolok arra, mi lesz, ha valamit rosszul csinálok, milyen lesz az, amikor épp a babát várom, menni fog-e a szülés, stb. Gondolom ezek a kérdések nemcsak engem foglalkoztatnak, de én mégis félek ettől az egésztől.
    Bár ha azt vesszük, mindenki fél az ismeretlentől, és ha megismerjük, már nem is lesz annyira ijesztő. . . . . . . . . . . . . :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_116540
    Torolt_felhasznalo_116540
    2002. december 31. 10:354.
    Szia Nyanyci! Engem érdekelne a dél-pesti kórház, örülnék, ha írnál róla. Van ott lehetőség szülésznőt választani, figyelembe veszik- e az édesanya kívánságait, meg amiket Te is írtál (csendes születés, vízben, széken szülés)? Jelenleg odajárok nőgyógyászhoz, de a szülészeti részét nem ismerem, és jó lenne tudni, hogy ha ennél a dokinál maradok, akkor mi várhat rám "babázáskor".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_319116 (1)
     
  24. 2002. december 31. 02:383.
    Szia Nyanyci! En mind a ket gyerekemet EDA-val szultem. Nagyon jo volt, mert az elsonel hatfajasos fajasaim voltak, hogy nem volt fajas szunetem. Mikor nem kontrakciom volt akkor a derekam fajt borzalmasan, mert a baboci feje nyomta a keresztcsontomat borzalmasan. Igy megvaltas volt az epiduralis fajdalomcsillapitas. Mar ekkor elhataroztam, hogy a masodikat is EDA val szulom. En ugy erzem, hogy nem maradt ki semmi az eletembol azzal, hogy nem "termeszetes" uton szultem. Van ket egeszseges, gyonyoru gyerekem akiket mindennel jobban imadok.
    Mikorra varod a harmadik babucit? Jol ertettem, hogy most a masodik 10 honapos es mar varod a harmadikat?
    EN is fontosnak tartom, hogy igazan tajekozodni kell a kivalasztott korhazrol es a lehetosegekrol hogy mit szabad es mit nem. Fontos az is, hogy a noverek mennyire segitokeszek a szoptatast illetoen.
    Remelem hallok meg feloled. Sok sikert:-). Szia.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_319116 (2)
     
  25. Torolt_felhasznalo_319116
    Torolt_felhasznalo_319116
    2002. december 31. 01:122.
    Az első gyereknél azt mondtam: nekem nem kell fájdalomcsillapító! -és büszke voltam magamra

    A második gyereknél a szülőágyon könyörögtem érte, de az mondták, már késő 20 perc múlva megvan, -fájdalmas 30 perc következett.

    A harmadiknál határozottan EDA-t akarok!

    Egyszer minden nőnek túl kell esni a természes szülésen, mert az ember újjászületik utána. Felemelő érzés - kicsit később.
    De jóból is megárt a sokk. :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top