Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babakocsi

Torolt_felhasznalo_963860
Torolt_felhasznalo_963860
Létrehozva: 2003. január 27. 09:56
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Nemrégiben vettünk egy Hauck Shopper XL6 típusú babakocsit és egy Hauck Lifesaver nevű babahordozó-autósülést. Egyetlen probléma van, hogy a hordozót csak adapterrel lehet rögzíteni a babakocsihoz. Ilyet viszont egyelőre nem kaptunk. Nem tudja valaki, hol lehetne esetleg ilyet beszerezni? használt is jó lenne. Köszönöm előre is: jegesmaci
  1. 2003. február 9. 22:2126.
    Szia! Nem lett zavaros egyaltalan! Sot! :))) Koszi a valaszt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_237951 (25)
     
  2. Torolt_felhasznalo_237951
    Torolt_felhasznalo_237951
    2003. február 9. 22:0725.
    Tegnap már írtam egy jó hosszút, de elszállt:-(((.
    Most egy kicsit rövidebben megpróbálom.
    Én fel tudok sorolni akár hatot is, de szerintem nem ez a lényeg, mert ami nem jött be nekem, az szuper lehet másnak. Pl. aki nem hegyen lakik, és jók az utak a lakóhelye körül, annak jó válsztás egy olyan esernyőkocsi, aminek van mózesfeltétje is. Chicconak, Neonatonak, Peg Peregonak van ilyen, biztos másnak is, de csak ezeket ismerem.
    Nekem most egy Maxi-Cosi Speedy van, 3 nagy, felfújható kerékkel, kézifékkel, imádom, még ebben a hóban is simán lehet félkézzel tolni, a lejtőn nem lobogok a kocsi mögött, van mózesrésze, és rátehető az autósülés.
    Van egy Pierre Cardin Infant, ez esernyőkocsi, de nem az a kis futkosó, hanem dönthető, lábzsákos, és már egy 2-3 hónapos bébit is bele lehet tenni. Bevásárláshoz, utazáshoz szuper. Volt egy másik PC kocsim is, de azt eladtam, nem a mi terepviszonyainkhoz találták ki, és nem akartam tönkretenni. Van egy Hauck Viper6, gyereknek nagyon kényelmes, széles, de dögnehéz, és autóba elég nehéz bepasszírozni. Volt egy Chicco Offroad kocsim is, ennek a továbbfejlesztett változatait lehet most is kapni, megnyekkent a terepen.
    És volt egy egyszerű esernyőkocsink, mikor a fiam nagyobb lett, azt használtam, ha vásárolni kellett menni vele. Ezt sajnos ellopták.
    Na ennyi volt a felsorolás, most jön a vélemény:-))).
    Szerintem a sokfunkciós kocsik egyik funkciójukban sem tökéletesek. Kicsi babának legjobb a hagyományos mózeskosaras kocsi, főleg, ha téli baba. De még a nyárinál is, meg lehet, hogy a tesó téli lesz:-))). Saját és barátnők tapasztalata szerint jó, ha kapásból két kocsival számolunk, egy zártabb, nagyobb amig pici a bébi, és később egy könnyebb, mozgékonyabb kocsi.
    Na most mennem kell, bocs, ha kicsit zavaros lett, de sietnem kellett.
    Dagigali
    előzmény:
    micirici (24)
     
  3. 2003. február 7. 13:2024.
    Sziasztok!
    Most fel tudna sorolni minden idelatogato 5 babakocsimarkat, ami eszebe jut? Ha mar elotted valaki irt ugyanolyat, nem szamit, ismetelhetsz is, a lenyeg az, hogy tenyleg a Te velemenyed legyen! Az se baj, ha nem jut eszedbe 5, jo a 2 is.
    Koszi mindenkinek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_240009
    Torolt_felhasznalo_240009
    2003. február 2. 20:0223.
    Szia k28!

    Az a baj ezzekkel a mindkét irányból tolható kocsikkal, hogy valóban lehet mindkét irányból tólni, csak irányítani nem lehet egyforán. Nekünk is ilyen volt az első kocsink, de képtelenség volt vele közlekedni, ha látni akartam a babát is. Így mi használtan vetztünk egy Peg Peregót. Nagykerekűt. Hát, az maga az álom. Azzal árkon-bokron lehet menni.
    előzmény:
    k28 (22)
     
  5. k28
    k28
    2003. február 2. 19:0522.
    Ja, és persze a kocsi alatt van mély tartókosár.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. k28
    k28
    2003. február 2. 19:0421.
    Sziasztok!
    A Corában most baba-mama hetek vannak. Hétvégén vettük meg a babakocsit, ami kétfunkciós, tehát mindkét irányból tolható, 3 pozícióba dönthető a háttámla, bolygósítható kerekek vannak, cumisüvegtartó, lábzsák, levehető mosható huzat. Mindez most akciósan 14. 999 Ft volt. Kiegészítőket lehet hozzá vásárolni bevásárlóhálót és esővédőt. Az egyik 600 a másik 800 Ft. Igaz hogy nincs valami nagyon márkás neve, de mindent tud amit itt leírtatok. Szerintem a mérete még a BKV ra is felfér.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2003. február 2. 18:5820.
    Bizonyam, en kocsit valtottam az orkanszeru szel miatt, Peg Perego Pliko, nem egy draga modell itt Olaszhonban, ennek le lehet huzni az ernyojet, ugy, hogy a baba szinte teljesen zart helyen van, plusz ehhez is olyan labzsak van, aminek a felso reszet jol fel tudod huzni a baba arcocskaja ele. Viszont a kerekei nem eleg nagyok, es a vaza szerintem tul merev, kicsi a rugozasa, plusz nem tudom fel kezzel tolni, mert az a hagyomanyos fogantyuja van. Ezen is van italtarto, ami kifejezeten elonyos 0 fokban.
    előzmény:
    közalki (19)
     
  8. 2003. február 2. 18:4619.
    Sziasztok!
    MIvel már a 36. hétben vagyok, most kaptuk meg a babakocsit, a keresztszülőktől vagyis a tesóméktól. Szóval nekem igazán az volt fontos szempont, hogy a tolókar átfordítható legyen. Nem szerettem volna széllel, esővel stb szembe tolni a gyereket. És a Graco-k pl szinte kivétel nélkül ilyenek. Jól néznek ki, de kit érdekel az italtálca, ha orkánszerű szél fúj?! Szóval a miénk egy Lito Cute típusú, bolygókerekes. A végére felcsatolható olyan "vég", ami annyira zárttá teszi a kocsit, mint ha mózeskosár lenne, és ez míg picike a baba, nem árt. Két kül lábzsák van hozzá, + esővédő, + bevásárlókosár. Nagyon jó masszív, széles. Mondjuk emiatt a BKV-n való közlekedés szerintem nehézkes lehet vele. De mindenki maga tudja mérlegelni, hogy milyen célokra kell. Az ára is több, mint barátságos, kb. 35. 000 Ft.
    előzmény:
    kiskigyó (17)
     
  9. 2003. február 2. 18:3118.
    Sziasztok!
    En pl ezt nem is tudtam, hogy az atfordithato tolokarhoz bolygosithato kerekek kellenek! En ugyanis, mivel terhessegem 8 honapjat agyban toltottem, katalogusbol valasztottam ki a kocsit, es sikerult egy olyanba belevalasztanom, ami nem volt atfordithato, holott azt tartottam a legfontosabb szempontnak :((. De aztan a pici nem ellenkezett, es a napteton volt egy kisablak, amin lathattam, mit csinal. O vidoran nezelodott. Ahhoz kepest, hogy ekkor csak 7 hetes volt, es az elozo melykocsiban mindig torkaszakadtabol uvoltott!
    előzmény:
    kiskigyó (17)
     
  10. 2003. február 2. 17:0717.
    Bocsi, a szöveg lemaradt. . :(

    Szóval tapasztalt családtagjaimtól hallottam a következő szempontokat is: legyen átfordítható a tolókara, már ha 2funkciós, mert ha már sportkocsiként használjuk, nem kell, hogy szemben legyen veled a baba. Épp ezért viszont jó, ha mindegyik kereke bolygó, hogy ha átfordítod, akkor is tudjál vele kanyarodni. Az is jó, ha minél nagyobbak a kerekek, könnyebb vele mindenféle terepen menni.
    Úgy beszélek, mintha nekem már kialakult véleményem lenne a babakocsikról, közben én is teljesen el vagyok veszve, hogy milyet vegyünk, ami mondjuk nem kerül 100ezerbe:((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. február 2. 17:0216.
    Sziasztok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. február 2. 16:0415.
    Igen, egyszer vízszintesen dönthető az ülés, aztán ugye ülés. A mózeskosár nem az a "merev" műanyagfajta, hanem masszívabb szivacsból készült. Az betehető és kivehető. Viszont külön kell a hordozót (autósülést) megvenni, ami szintén beilleszthető a babakocsiba.

    előzmény:
    Ms75 (14)
     
  13. 2003. február 2. 15:3414.
    sziasztok!

    koszi mindenkinek a segitseget!
    Siska, az mit jelent, hogy a haucknal kkiveheto a mozeskosar, de "hordosot meg kapsz a baratnodtol"? A ketto nem ugyanaz? Akkor vegyuk at: a 3 funkcio a vizszintes fekves, az ules, es a harmadik a mozeskosar, ami kocsiules is??
    Egyebkent en val. szinuleg el leszek kenyeztetve, es nem lesz BKV, hanem autoval fogunk solat jarni.
    Elore is koszi a tovabbi valaszokat!!!
    előzmény:
    Siska (10)
     
  14. 2003. január 31. 18:4713.
    Szia Ms75!
    Az én véleményem az, hogy ne a legolcsóbb tipust vedd, mert azok nem bírják a strapát. Konkrét típust nem tudok mondani, de könnyen irányítható legyen, ne legyen túl nehéz, ha lépcsőn is kell vinned, jól át meg tudd fogni, nagy kereke legyen. Kicsire lehessen összecsukni. Ha sokat fogtok autóval közlekedni, akkor szerintem jó, ha rá lehet rögzíteni a hordozót. Ja, és legyen kosara!!! Most ennyi jut eszembe. Remélem tudtam segíteni.
    előzmény:
    Ms75 (5)
     
  15. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2003. január 31. 12:4812.
    Nagyon szivesen!
    előzmény:
    micirici (8)
     
  16. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2003. január 31. 12:4611.
    Es meg hanyfele szempont van! Fel ferj vele a buszra, le tud vinni az aluljaroba egyedul (mert hat ugye nagyon segitokeszek az emberek), ha sokat utaztok kocsival, konnyu legyen osszehajtani es beferjen az autoba, stb. , stb. , stb. Sajnos olyan kocsit meg nem talaltak fel, ami minden kriteriumnak megfelelne!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. január 31. 11:1610.
    Én is 6. hónapos vagyok és nehezen tudtam eldönteni, hogy milyen babakocsit vegyünk. Amit kinéztem egy Peg-Perego Atlantico Modular System. Tyű, mondom ez tök szupi, mert 0-36 hónapos korig jó és négy funkciós. Stabil mózeskosár, ami kivehető, aztán sportülés + hordozó(autósülés). Igen ám, csak kb. 115. 000 Ft! Anyósom rámozdult, hogy akkor ő majd megveszi. Na nem lett belőle semmi. Helyette valami használt - özönvíz előtt, olyan kis virsli gumikerekes - csak mózeskosaras fehér-kék pöttyös-habos babakocsit akart venni a születendő kisfiamnak. Még az volt a mákom, hogy megvették előttem. Viszont most találtam egy Hauck-ot, ami kék macis, kivehető mózeskosárral és sportülés, meg víszintesbe dönthető és egy sok minden jár hozzá. Vadiúj és csak 40E Ft. Hordozót meg kapok a barátnőmtől. Szóval még egész jól megússzuk a dolgot. Én azon a véleményen vagyok, hogy ha megteheti a család, akkor inkább egy újat vegyenek, több funkciósat. Szerintem nincs értelme minden évben egy újat venni, mert nő a baba. Nagy a választék és bizony nehéz választani, mert gondolom mindenki a legszebbet és a legjobbat szeretné, de hát a pénztárca is véges. :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. január 31. 09:599.
    Szia Ms75!

    A baratnom a Chicco babakocsira eskuszik, az o kisfia mar masfel eves, es meg egyszer sem valtottak babakocsit, nagyon meg van vele elegedve. A harom funkcios babakocsi azert is jo, mert ha a pici elalszik az autoban, kiveszed hordozostol, rateszed a babakocsira, es igy nem ebred fel. Majd meglatod, nincs ertekesebb annal, mint amikor a baba alszik! Le tudnad nekem irni, Te milyen szempontokat tartasz fontosnak a babakocsi kivalasztasanal? Elore is koszi.
    Tovabbi jo babavarast!
    micirici
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2003. január 31. 00:058.
    Batkamano, Judittt, Prucsimano, Rebi, Takalaka sziasztok!

    Koszonom szepen a segitseget, mar vilagosabban latom a dolgokat. Nagyon sokat segitettetek, csak igy tovabb! Egyebkent az en picim 10 honapos, es mi mar a harmadik babakocsit fogyasztjuk. Takalaka, en meg a haromkerekut nem probaltam, talan az en krossz-tipusu kirandulasaimnak az felelne meg a legjobban!

    Ms75!

    Autosules teren csatlakozom az elottem szolohoz. Babakocsi teren erdemes szerintem sportkocsit venni, mert azt is tudod majdnem teljesen vizszintes helyzetbe allitani, egeszen pici kortol is jo. Az en kislanyom peldaul egyaltalan nem volt hajlando melykocsiban utazni, beletelt egy kis idobe, amig rajottem, miert sir minden alkalommal, amikor setalni viszem!
    Graco, Hauck, Inglesina (ez most nalunk nagyon uj, a Zippy valtozatot egy kezzel is ossze lehet csukni)en ezzel voltam a legelegedettebb.
    micirici
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2003. január 30. 23:057.
    Az, hogy külön vesztek e autósülést, szerintem leginkább attól függ, hogy mennyire fogtok utazgatni a babával. Ha csak a vérosba autózgattok, nem mentek hosszú útra, akkor pont elég a hordozó, ami egyben autósülés is. De ha komolyabb távolságokat jártok be, akkor szerintem érdemes beruházni egy külön autósülésbe. micirici! Mindkét szempont fontos. Az ár és a minőség is. A lehető legjobbat, a legolcsóbban. Vagyis jellemzően válasszuk az arany középutat. Egy jó minőségű babakocsit, elfogadható áron. Nem biztos, hogy a 100ezerbe kerülő babakocsi, annyival többet is ér, mint a 30ezerbe kerülő.
    előzmény:
    Ms75 (5)
     
  21. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2003. január 30. 22:376.
    Szia!

    Mi egy Peg Perego-val kezdtuk, nem a legolcsobb, de nem is a legdragabb modellel, ami ugy tunt, hogy ok. Csak a baj az volt, hogy ez a babakocsi - ami csecsemoknek is megfelel - nagyon nehez, es nem birtam a masodikrol le vinni a gyerekkel egyutt. Igy amikor mar biztonsaggal ult, vettunk egy sportkocsit (Greco). Mit mondjak? Eloszor nagyon berzengettem ellene, hogy nem kell, jo lesz a masik, de most mar egyaltalan nem banom. Konnyu es jo kocsi. (11 kilos gyerekkel + plusz bevasarolt cucokkal + kocsival egyutt felvagtatok az emeletre. ) En ugy vettem eszre, hogy manapsag min. ket kocsit vesznek a csaladok. Sot, mostanaban a masodik gyerek erkezesevel veszenk ikerkocsit is. Az en tapasztalatom szerint egy jo kocsi konnyu, forgathato kereku, fontos, hogy "jol vegye az akadalyt", vagyis ne akadjon meg a bukkanokon, lehetoleg allithato karu legyen, jo nagy kosar legyen hozza. Es hogy oroklodnek-e a kocsik? Valoszinuleg akkor, ha a babak nagyon kozeli idopontokban szuletnek. Azert nem olcso multsag kocsit venni. Megmondom oszinten en nem cserelnek le egy 1-2 eves modellt, ha csak nagyon hasznalhatatlan lenne.
    előzmény:
    micirici (3)
     
  22. 2003. január 30. 22:255.
    Szisztok!

    EN is segitsegre szorulok. 6 honapos terhes vagyok, elso gyerek, es oszintenszolva fogalmam sincs a babacuccokrol, el lehet veszni egy ilyen aruhazban, annyifele kocsi van! En ugy kepzelem el, hogy egy kocsit veszek (sportkocsi??), asszem igy hivjak, es azt lehet majd alakitgatni fekvobol ulobe, stb. Ez igy igaz? Markakat is mondhattok, meg egyaltalan, hogy milyen tipust kell kernem, kell-e hozza hordozo, vagy kulon erdemes kocsiulest venni?
    Konkret markakat is mondhattok.
    ELore is koszi!
    előzmény:
    judittt (4)
     
  23. 2003. január 30. 21:534.
    Szia!

    Aktuális a kérdésed, mert én pont most cseréltem le a nővéremtől örökölt babakocsit. Az ő kislánya már elmúlt 3 éves, tehát kb. 3 éve vette a nővérem a babakocsit. Akkor nagyon modernnek számított, de mára szerintem kicsit elavult. Szóval amire lecseréltem, az kisebbre csukható össze, könnyebb, jobban irányítható. Ennyit arról, hogy átöröklődik. Szerintem a minőség, a fontosabb, de nem sokan engedhetik meg, hogy ez legyen a szempont.
    Hirtelen ennyi jut eszembe babakocsi témában, remélem segítettem.
    előzmény:
    micirici (3)
     
  24. 2003. január 30. 18:173.
    Sziasztok lanyok!

    Egy picibaba mellett nehezkesen alakulo szakdolgozathoz kernek toletek info-t. A babakocsi szerintetek meg mindig egy olyan dolog, amibol az ember egyet vesz, aztan a csaladban atoroklodik? Mik a fotos jellemzoi egy jo babakocsinak? Mi szamit jobban: ar vagy minoseg?

    Dragak vagytok, hogy valaszoltok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2003. január 30. 17:592.
    Szia jegesmaci!

    Csak ajánlani tudok valakit, aki talán tud segíteni. Az e-mailje hm12@freemail. hu. Próba-szerencse!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top