Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Barnázás félidő után

zümcsi1
Létrehozva: 2006. február 13. 11:41
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Egy barátnőm problémájáról lenne szó (de neki nincs internetezési lehetősége), így felvállaltam, hogy közvetítek.
A probléma:
A menstruációja 26 napos. Általában a 12. napon megérzi a peteérést mint eddig is. Most viszont kb. 3 hónapja a 13-14. naptól egészen a menstruáció megjöttéig barnás folyása van.
Van esetleg köztetek valaki akinek hasonló problémája van/volt és kiderült mi a probléma? (hozzáteszem babát szeretnének és nem jön össze, tavaly állandó barnázás mellett a 8. héten elhalt a terhessége és abortusz lett a vége, azóta hiába várnak a picurra)

Előre is köszi mindenkinek!
  1. Torolt_felhasznalo_772859
    Torolt_felhasznalo_772859
    2006. február 13. 19:437.
    Szia szerintem is egy kis hormonzavar okozhat ilyen jellegú vérzészavart, doki és hormonvizsgálat kéne...De hamar gyógyítható, nekünk is ez volt, kezeltek és most már 20 hetes pockom van
    előzmény:
    zümcsi1 (1)
    2006-02-13  11:41
  2. 2006. február 13. 18:426.
    Szia!
    Mindamellett, hogy szerintem is lehet sárgatest-probléma, elképzelhető, hog y van egy esetleg kenetből ki nem mutatható bakteriális fertőzése, gyulladása. Antibiotikummal kezelhető. Nekem volt ilyen, 3 nőgyógyásznál és 2 ultrahangos orvosnál voltam, mire 1 év szenvedés után egyikük rájött, hogy ad egy gyógyszert, amivel 3 nap alatt rendbe jöttem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2006. február 13. 17:535.

    Irány az orvos!!

    Az alacsony progeszteron szint is hasonló tüneteket produkál. Kezelni, pótolni kell, különben a következő babánál is gond lehet.

    előzmény:
    zümcsi1 (2)
    2006-02-13  12:01
  4. 2006. február 13. 14:424.

    Egyetertek az elottem szoloval. Feltetlenul menjen el orvoshoz a baratnod, mert valszeg hormonalis alapja van a barnazasnak.  Magas prolaktin szint vagy valami hasonlo.  Persze ha nem adtak kulonosebb okot a tavaly tortentekre, akkor most mar csak talalgathat az ember, de peldaul a magas prolaktin szint okozhat komoly problemakat a terhessegben  .  Viszont ami jo hir az az hogy kezelheto es egyaltalan nem zarja ki a tovabbi gyerekvallalast.

    Tehat irany az orvos!

    előzmény:
    zümcsi1 (1)
    2006-02-13  11:41
  5. 2006. február 13. 12:012.

    elég sok mindent írhatnék és kérdéseim is vannak, de a legelső: a barátnőd menjen el orvoshoz!!!

    a vetélés után kivizsgálták? hormon hiány okozta, kezelték, pótolták? legalábbis a barnázás erősen annak a jele.

    most pedig ha babát akar és érzi nincs rendben, miért nem az az első, hogy orvoshoz megy????

    hőmérőzik, van peteérése, felmegy a hő és fent marad 14 napig?

    előzmény:
    zümcsi1 (1)
    2006-02-13  11:41
  6. 2006. február 13. 12:012.

    Sziasztok!

    Én indítottam a topicot, de valami miatt üresen jelent meg.  Szóval a következőkben szeretném a segítségeteket kérni (a barátnőm nevében akinek nincs internetezési lehetősége)

    A tavalyi évben volt egy terhessége ami a 8. héten állandó barnázás mellett elhalt. Most hiába várnak a babára nem jön össze. A fő probléma pedig a következő:

    A ciklusának 2. felében (13-14. naptól) barnás folyása van egészen addig míg meg nem jön a mensije. (26 napos a ciklusa) Olvasgattunk már róla,  hogy ez esetleg lehet sárgatest alultermelési probléma, de szeretnénk több infóval rendelkezni.

    Volt/van esetleg valamelyikőtöknek ilyen és hasonló problémája? Kiderült, hogy mi okozza? Kezelési lehetőségek?

    Előre is köszi a válaszokat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top