Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gólya

nargio
Létrehozva: 2003. február 18. 13:46
Sziasztok!
Még sosem jártam Köztetek!De érdekesnek találom az oldalt. Mi a párommal úgy egy év múlva tervezünk babát-addig sem árt begyűjteni az információkat. Már nagyon várom!
Üdv Mindenkinek!
Nargio
  1. Torolt_felhasznalo_841302
    Torolt_felhasznalo_841302
    2003. február 19. 12:4226.
    Bocsi hogy én is válaszolok, de eléggé a témában vagyok:-))))Babán dolgozunk
    Minden nap kell reggel , ébredés után közvetlenül hőmérőzni, de ugy, hogy még nem kelltél fel az ágyból. Szóval lényed, hogy ébredés után azonnal tedd. Popsiban, vagy szájban kell mérni, a hónalj nem jó!! A hődet, minden nap fel kell jegyezned, és ezáltal kapsz egy görbét. Ott van peteérésed, ahol (kb a 14. nap) hirtelen lemegy, majd a köv. napon felemelkedik jelentősen (néhány tized) a hőd. Alt. peteérés után magasabban marad a hőmérsékleted. Mikor megjön, akkor meg leesik. Ezt több hónapon keresztül kell mérni és feljegyezni.
    előzmény:
    kagica (24)
     
  2. Torolt_felhasznalo_841302
    Torolt_felhasznalo_841302
    2003. február 19. 12:3925.
    Szia!
    Mint irtam, én is jártam Francia fiuval, ki akartam költözni hozzá, ezért felhívtam (sajnos már nem emlékszem mi a neve) egy szervezetet, akik segítenek a kitelepülésben, kinti munkavállalásban. Ők mondták nekem, hogy három évig legálisan nincs lehetőségem dolgozni, csak akkor, ha legalább annyi időben tanulmányokat folytatok, mint amennyit dolgozom.
    Mondjuk ettől független, vége lett a kapcsolatnak.

    Megkérdezhetem, hogy melyik részén élsz Párizsnak?
    előzmény:
    kagica (23)
     
  3. 2003. február 19. 12:3824.
    Furcsa, mert an en parom mindig le van maradva egy picike fazissal. De szerencsere benne is megerett az apasag utani vagy es azota neki vannak neha olyan megjegyzesei, hogy csak nezek!! :))
    Egyaltalan nem egy tervezgetos tipus, de ezt a majusi "baba-projekt" dolgot sokszor emlegeti es latszik, hogy a szive melyen nagyon keszul ra.
    A pocakomat mar most imadja puszilgatni es nem gyozi hangoztatni, hogy milyen jo kis lakasa lesz ott a babanak nemoskara! Olyan aranyos!
    Netti! Tudnal a homerozesrol tobbet irni, mert emlekszem, hogy olvastam rola, de sajna a konyvet sikerult otthon hagynom! :(
    Minden nap merni kell a lazat? Reggel? Vagy az mindegy? Es utana? Tisztara hulyenek erzem magam, de beultetted a bogarat a fulembe es gondoltam nekem is kell probalni, csak mar nem emlekszem 100%-osan a reszletekre. KOszi!
    előzmény:
    netti77 (22)
     
  4. 2003. február 19. 12:3223.
    Szivesen valaszolok a kerdeseidre. :) Lassan 5 eve vagyunk egyutt es ebbol 4-et egyutt is eltunk. Ezt csak azert irom, mert szerintem ez nagyon fontos. Hiaba nem voltunk papiron hazasok, pont ugy eltunk mint egy hazaspar. Csak a korulmenyek ugy alakitottak(most diplomaztam stb), hogy majusra tuzzuk ki az eskuvot. Amit mar nagyon varunk!! :)
    Budapesten ismerkedtunk meg, o a polgari szolgalatat toltotte a Renault-nal. Aztan a masfel eves kotelezo tartozkodas utan maradt meg par evet a Draga. . . Szoval tobbet eltunk Bp. en, mint Fro. ban. Tavaly juniusban koltoztem ki vele ide, de mivel akkor meg nem voltam teljsen kesz a sulival, kenytelen voltam hosszabb-rovidebb idoszakokra hazamenni. Most januarban allamvizsgaztam es csak 2 hete jottem megint vissza. Szoval azert eleg sokat ingaztam egyenlore. De mar itt lakunk, van lakasunk es szep lassan sikerult mindent kicuccolnom ide. :)
    Kulonben nem Parizsban lakunk bent, hanem a kulvarosaban, ami azert sokkal jobb. Szep, nyugis es jo a levego. Ha akarok "vonattal" barmikor bejutok Parizsba.
    En szeretek itt elni, nincs semmi kivetni valom. Most nekikezdek az allas bongeszesnek, majd meglatjuk mi jon ossze. Kulonben nem tudom, hogy Manoo ezt a 3 evet honnan szedte, en semmi ilyesmirol nem tudok!!! Tobb magyart is ismerek akik siman dolgoznak es kevesebb mint 3 eve vannak itt.
    előzmény:
    netti77 (22)
     
  5. 2003. február 19. 12:0122.
    Párizs biztos gyönyörű város, egyszer szeretnék oda eljutni! Mióta élsz ott? Milyen régen vagytok együtt? Hol ismerted meg? (jaj de kíváncsi vagyok :))) !).
    Én "húzom az igát", dolgozok. És ha terhes leszek is szeretnék dolgozni az elején úgy 5-6 hónapig. Olyan a munkahelyem, hogy - remélem - bírni fogom. Max. nem emelek nehezet!
    A párom nem nagyon mondja a bébit, de apró jelekből rá lehet jönni, hogy már szeretne ő is. Pl: autót akarunk cserélni és nézi, hogy biztonságos legyen és beleférjen a gyerekülés is :))) Ja és támogatja a hőmérőzős akciót is, vitaminokat szed. . . Szóval legbelül készül. És nálatok?
    előzmény:
    kagica (20)
     
  6. Torolt_felhasznalo_841302
    Torolt_felhasznalo_841302
    2003. február 19. 11:5921.
    Sziasztok!

    Párizs . . . szép hely, de élni. . .
    Én egy francia cégnél dolgoztam, igy alkalmam volt kint lenni és ott dolgozni elég sokat. Volt nekem is francia barátom, de nem jött össze végül, sok akadály volt. Pl 3 évig nem lehet munkát vállalni, még ha férjnél vagy, akkor sem.
    Te hogy birod ott kint?
    előzmény:
    kagica (20)
     
  7. 2003. február 19. 11:2220.
    Sajna tenyleg nem konnyu a helyzetem. :( Egy jo baratnomnek svajci a ferje es kint elnek Svajcban. Tavaly augusztusban szulte meg az elso babajat es o pl hazament meg a terhessege kozben. Igy otthon szulte meg a babat es csak a biztonsagos 6. het eltelte utan koltozott vissza Svajcba. Persze engem is ezzel nyaggat mindenki, szuleim es a parom, hogy akkor en majd hogyan fogom ezt csinalni. Nehez dontes de ezidaig kitartottam az itteni apukas szules mellett, mert azt hiszem inkabb vallalom az itteni megprobaltatasokat(otthon Apukam a MAV korhazban orvos, szoval lenne segitsag!) es az idegen nyelvet. . . de megeri ha vegig egyutt tudok lenni a parommal. Ellenkezo esetben kenytelen lennek mar Bp. re koltozni honapokkal a szules elott, amit termeszetesen a parom keptelen lenne(a munkaja miatt) megtenni! Hat, nem konnyu dontes, az biztos!!

    Utolag is gratulalok Nektek az eskuvohoz! A 3-as valoban jo szam, hatha a babak is egyszerre fogannak meg! ;))
    Parizsban elunk es a volegenyem francia. A kinti elet? Semmi kulonos. Nem olyan borzasztoan regen elek kint. De nincs kulonosebb problemam, inkabb az otthoni jo baratok hianyoznak csak!! (meg persze a csalad)
    Te mit csinalsz? Dolgozol? Parod is nagyon benne van a baba-lazban? :) Hogy all hozza?
    előzmény:
    netti77 (19)
     
  8. 2003. február 19. 11:0419.
    Szia kagica!

    A mi esküvőnk meg aug. 3-án volt :))) Jó ez a 3. -ai dátum!!!
    A repülést én is meggondolnám terhesen (elég volt "egyedül" is, autózni viszont szeretek (bár nem biztos, hogy 15-16 órákat szerencsés!). Nem vagy könnyű helyzetben!

    Amióta a nlcafe fórumokat olvasgatom, én is egyre többet gondolok a babára. Remélem tényleg hamar összejön (neked is!).
    Merre laktok? Milyen külföldön az élet? A férjed magyar lesz v. külföldi?
    előzmény:
    kagica (18)
     
  9. 2003. február 19. 10:5618.
    Szia netti!

    Majus 3-an lesz az eskuvonk Budapesten. Nekem van egy baratnom akinek az apukaja nogyogyasz es amikor ilyesmikrol beszelgettunk akkor meselte, hogy allitolag a hosszas utazas, akar autoban, akar repulon egyaltalan nem tesz jot a magzatnak. De leginkabb az elso idoszakban, amikor meg annyira picike, hogy borzasztoan sebezheto es meg nincs olyan jol beagyazodva. Meselte pl, hogy egy csajnak pont igy ment el a babaja. Kesobb, amikor mar nagyobbacska, akkor jobban lehet, de akkor meg kinek van kedve majdnem egy napot autokazni vagy akar repulozni. Arrol nem is beszelve, hogy az utolso par honapban pedig egyszeruen nem engednek fel a repulore, biztonsagi okokbol! Szoval annyira nem jok a kilatasok, pedig azert elszomoritana ha 9 honapig nem tudnek hazamenni. . . Utana meg par honapig megint valoszinu az utazgatas. :( Na mindegy, ez persze az en gondom, meg aztan hol van ez meg. . ?! :)
    Nem tudom Ti, hogy vagytok vele, de en amiota ezt a forumot olvasgatom, megint annyira beleeltem magam! Olyan jo lenne ha bekoltozne mar egy pocaklako!!!
    előzmény:
    netti77 (15)
     
  10. 2003. február 19. 09:3117.
    Sziasztok!

    23 éves múltam, és még egyenlőre nem látszik a poci. Most vagyok 9-10. hétben. Szerencsére ezt a félévet így nappalin be tudom fejezni, aztán majd levelezőn folytatom. A másik szerencse, hogy nem vagyok reggelente rosszu, így egész kellemes a babavárás. :)

    Ne is görcsöljetek, élvezzétek ki a meghitt kettesben töltött órákat! :)))

    Sziasztok
    előzmény:
    netti77 (16)
     
  11. 2003. február 19. 08:5116.
    Szia Estyy!

    Örülünk, hogy leírtad a tapasztalataidat és gratulálok a babócához! Főleg, hogy ilyen hamar összejött!!! Előzetes terveim szerint én sem fogok görcsölni a baba-projekten! Elvégre fiatalok vagyunk még (25). Te hány éves vagy? A sulit hogy bírod terhesen?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297416 (13)
     
  12. 2003. február 19. 08:4915.
    Szia kagica!
    A hőmérőzést még csak most kezdtem, remélem olyan lesz, ahogy a "nagykönyvben van írva"!!!
    Azért májusban kezdjük, mert a fogamzásgátló abbahagyásától ez lesz a 6. hónap. Igaz a doki 3 hónap szünetet javasolt, de biztos, ami biztos.
    Az autózástól, repülőtől szerintem nem kell olyan nagyon tartani terhesen sem! Amikor nászútra mentünk (repülővel), akkor jött egy kismama is (igaz a hazafele utat majdnem végig a WC-ben töltötte!).
    Mikor lesz az esküvőtök? És hol?
    előzmény:
    kagica (12)
     
  13. 2003. február 18. 18:4514.
    Szio! De jo Nektek! Akkor most nagyon orulhetsz!! Es mi lett a sulival? Azt is jarod kozben? Nappali?
    Igen, biztosan az egyeni adottsagok nagyon szamitanak! Csak konnyu ezt "utana" mondani, amikor az ember elmondhatja, hogy en a jo adottsaguakhoz tartozom. . :)
    Sok olyat hallottam, hogy vkik elkezdtek a probalkozast es kiderult, hogy szinte azonnal be is koltozott a pocaklako. Hat, en is ezt kivanom magunknak!!! :)
    Es milyen a terhesseged? Jol vagy? Elvezed?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297416 (13)
     
  14. 2003. február 18. 17:4613.
    Sziasztok!

    Remélem nem baj, hogy írok (mivel én már kismama vagyok), de talán érdekes lehet a mi "babatervezésünk".

    Egyetemre kezdtem járni, és előtte én szerettem volna babát, de a párom azzal érvelt, hogy iskola meg stb. Aztán egy idő után Ő kezdte el mondogatni, hogy de jó lenne ha lakna valaki a pocimban. Először nem akartam, mert már belerázódtam a suliba. Aztán ugye mivel nőből vagyok, a bogár csak belemászott a fülembe, aztán meg a szívembe. Decemberben rábólintottam, és a mensim után, ami 21-ig tartott, nekiestünk a baba készítés szenzációsan jó, felszabadult menetének (mivel nen kelle védekezni sokkal meghittem azthiszem)! Láss csodát, mint utólag kiderül december 29-én össze is jött a kis apróság! Pedig nem gondoltam, hogy elsőre összejönne! Lehet, hogy a nyugodtság, a szex nem erőltetett művelése lehetett a dologban, vagy egyszerűen adottság; nem tudom. De a lényeg, hogy nem szabad görcsösen akarni. A természet, a női test mindig érzi mikor a legjobb egy "albérlőt" fogadni a pociba! :)))

    Kicsit hosszú lett ez a hozzászólás bocsika érte!

    Sok sikert a "projektekhez"!!!

    Eszti és Mikka-makka a pocaklakó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. február 18. 16:4312.
    Na es mi lett a homerozes eredmenye? Vagy meg korai?
    Ti miert pont majust tuztetek ki? En rajottem, hogy nem szabad nagyon sokat tervezgetni, mert akkor raeszmel az ember, hogy nagyon keves az az IGAZI pillanat amikor valoban semmi mas dolgunk nem lenne csak egy babat varni. En kulfoldon elek es pl az is elegge elriaszt, hogy utazgatnom kell ha haza seretnek menni. Autoval 16 ora, repulovel csak 2, de nem nagyon ajanljak egyiket sem!! Szivem szerint mar most probalkoznek, de kenytelen vagyok belatni, hogy az eskuvot(ami otthon lesz) muszaj megvarni. Aztan par het mulva sielni megyunk. . .
    De majus utan ez lesz az elsodleges es legfontosabb! :) Hat. . . remelem meg akkor is itt lesztek Lanyok. . . ! :))
    előzmény:
    netti77 (11)
     
  16. 2003. február 18. 14:4911.
    Szia!
    Örülök, hogy "egy cipőben" járunk! Én úgy számoltam, hogy ha egyből megfogan (ami nem valószínű), akkor a párom szülinapja körül (febr. ) érkezik meg a bébi!
    A dokimat kérdeztem, hogy ha nem jön össze (esetleg) mennyi idő múlva menjek "segítségért" és ő is 6 hónapot mondott. De sajna hallottam olyat is, ahol 1 év próbálkozás után foglalkoztak csak velük!
    előzmény:
    kagica (10)
     
  17. 2003. február 18. 14:3810.
    Akkor mi valoban egy cipoben jarunk!! :)) HAJRA!!! Mi azt szamolgattuk, hogy ha egybol osszejon akkor a baba szulinapja veszesen kozel esik a karacsonyhoz es szegenykenek az milyen rossz lesz majd kesobb! Tiszta hulyek vagyunk, nem?! :))
    Igen, engem is a ketsegbe esett, remenyt vesztett, szenvedo forumosok remitettek meg teljesen! Az a baj, hogy en hiszem, hogy a psziches hozzaallas nagyon fontos, sokat befolyasol. Szoval nem szabad gorcsosen akarni meg hasonlok. Jaj, de amikor mar ALIG VAROM!? :(
    En egyenlore nem nagyon keszulok ra sehogy. Szerencsere eleg egeszseges eletet elunk mindektten. Nem kavezom, nem cigizek, nem eszem zsirosakat, nincsen semmi betegsegem vagy hasonlo. Szoval elem a rendes letemet, mint maskor.
    Kulonben mindenhol azt irjak, hogy a 6 honap varakozas teljesen normails, nem szabad ketsegbe esni ha nem jon ossze azonnal. Soot. Hat. . .
    előzmény:
    netti77 (9)
     
  18. 2003. február 18. 14:289.
    Sziasztok!

    Nekünk tavaly augusztusban volt az esküvőnk és most májusban kezdünk neki a baba-projektnek. Remélem nem kell sokat várni RÁ. A reménykedő gólyavároknál nagyon elkeserítő dolgokat olvastam és az egyik barátnőmet is "keményen" hormonozzák, hogy összejöjjön nekik!
    Elkezdtem mérni a hőmet, hogy megnézzük van-e peteérésem (magánakció) és próbálunk egészségesen élni.

    Ti hogyan készültök?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2003. február 18. 14:258.
    Milyen mas tervezesre gondolsz??
    előzmény:
    sandybanks (6)
     
  20. 2003. február 18. 14:237.
    Ti miert pont jovore tervezitek?
    Nargio! Mi az az informacio amire kivancsi vagy?
    Szerintetek hogyan lehet erre keszulni? En olvastam par konyvet a mamasagrol, terhessegrol, szulesrol de egyik sem elegitette ki teljesen a kivancsisagomat. Szerintem a legjobb figyelemmel kiserni egy terhesseget, szulest es az utana kovetkezoket, talan az adja a legjobb, leg realisabb segitseget. Az egyik baratnom fel eve szult es nagyon szuper dolog volt mellette lenni es hallgatni a beszamoloit!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2003. február 18. 14:226.
    Mi is hasonló cipőben járunk. . .
    Minket az befolyásolt leginkább, hogy ősszel én egy új munkahelyen kezdtem, s egy bizonyos időt "illik eltölteni", mielőtt félrevonul a "kedves munkavállaló".

    Ti mi mindent terveztek meg?
    előzmény:
    nargio (1)
     
  22. 2003. február 18. 14:195.
    Sziasztok! Gyertek át a Babát szeretnék2 fórumra, ott nagyon sok jó ötltet olvashattok és jó a csapat is, összejárunk, barátkozunk, így könyebb várni. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2003. február 18. 14:174.
    Sziasztok!
    En is csatlakoznek, ha lehet. Mondjuk mi mar idenre tervezzuk a "project"et, ugyanis majusban hazasodunk ossze es megbeszeltuk, hogy utana johet! :))
    Nem tudom, hogy Ti hogy vagytok vele, de mi azert elegge izgulunk. Annyira imadom a piciket es nagyon vagyom egy sajatra es talan pont ez az ami "tesz jot neha". Eleg ha beleolvastok a golyavarok topicjaiba. Olyan elkeserito!
    Jo kerdes, hogy kit mi befolyasol, azaz hogyan es mikor tervezi el a babat. Nalunk az volt meghatarozo, hogy lediplomazzam es osszehazasodjunk. Mar 5 eve vagyunk egyutt es abbol 4-et egyutt eltunk, tehat ezzel nincsen problema. Van sajat lakaunk, munka, egzisztencia, igy feltettuk magunkban a kerdest, hogy miert is ne? En persze mar evek ota vagyom az anyasagra, de a paromnak csak mostanaban jott meg hozza a kedve(de nagyon)! :)
    Bocsi a hosszu hozzaszolasert! Jo ez a topic! :)
    előzmény:
    nargio (1)
     
  24. Torolt_felhasznalo_577264
    Torolt_felhasznalo_577264
    2003. február 18. 14:103.
    Szia,
    már én is nagyon várom, és szeretném ha jövőre nálunk is beindulna a 'project'! :)
    előzmény:
    nargio (1)
     
  25. 2003. február 18. 14:092.
    Akkor hasonló cipőben járunk!:))) Hogyhogy éppen most tervezitek a babát? (Kíváncsi vagyok, másoknál "mitől függ" acsaládtervezés. . . ?):))
    előzmény:
    nargio (1)
     

Címlap

top