Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki nem alszik?

Torolt_felhasznalo_213332
Torolt_felhasznalo_213332
Létrehozva: 2006. június 18. 01:11

 Jó estét! Te miért nem alszol?

  1. 2020. szeptember 28. 20:0182401.

    Szervusztok


    Agi


    Igen,őrvendūnk a polgarmesterunknek,mar 20 eve nem volt magyar polgarmester.,osszefogtak a magyarok,hala Istennek.


    En is szoktam kapni ilyen leveleket,de sosem kuldom tovabb.


    Via


    Hat ,mar en sem szeretem azAvont,elmult 18 eve forgalmazom,eleinte sok ajandekot adtak es jo szazalekot,eleg reg bevezettek a10%,,


    Mar csak itt a kozelbe viszek,2szemelyvan messzebb,de oda meg eltudok menni gyalog,mert en avirus miatt nem ulok buszra.


    Mikor vasarolni megyek ,taxival jovok haza.


    Az este nagy oromhir ert,dedi mama leszek.

  2. 2020. szeptember 28. 19:5482400.

    Igazad van, Via  - akkor költözz, ha TE AKARSZ! 

    előzmény:
    Kövesdiági (82399)
    2020-09-28  19:52
  3. 2020. szeptember 28. 19:5282399.

    Sziasztok!   Rá sem nézek a Messengerre , Via  -----Egy egyetemet végzett , fiatalabb rokonomtól kaptam azt a LEVELET....,ha Ő hülye , én is vállalom.Mondanom sem kell , fogalmam nincs, miről szól /mit takar, mert műszaki analfabéta vagyok.....elküldtem jópár ismerősömnek....NA , amit én kaptam.....egyesektől,a fiamtól is,  hogy miért küldözgetek hülyeségeket....Na elegem volt, nem én találtam ki.....Nekem is küldenek mindenféle leveleket, átkokat, cukiságot  stb  - nem vetem a szemükre....küldjék...azt olvasok el, amit akarok...,nem továbbítok semmit.....csak ezt, mert már azt is olvastam, hogy a FACET is megszüntetik....


    Ibolya  - örülsz a magyar polgármesterednek vagy mit választottatok????

    előzmény:
    drvia (82398)
    2020-09-28  09:33
  4. 2020. szeptember 28. 09:3382398.

    Sziasztok  lányok!

    Én is ritkábban jövök, mert nem sok minden van itt.
    Ági. Írtam a messengeren és látom még nem nézted meg.Én is olvasnék, de este már nem látom rendesen a betűket, inkább TV-t nézek attól elálmosodom.
    Bosszantó, ha kidobál, igaz én meg tudom oldani, de aki nem gyakorlott annak keserves.  

    Ibolya.
    Az avonnal sokat bosszankodom, mert most költözött a  raktár és késett a csomag is. A katalógusban sincs semmi érdekes és egyre drágább is. Már lassan több lesz benne a ruha és a kiegészítő, mint a kozmetikum. Ami nekem bevált az megszűnt, ami helyette lett az nem jó. Minden krém illatanyagos, nekem a SkinSoSoft tégelyes testápolója vált be és mindegyik megszűnt. A SPA testápolók nem váltak be, mert allergiás lettem rá. A CARE pedig nagyon erős illatanyagot tartalmaz, irritálja az orrom. A parfümös testápolókat nem kedvelem, nagyon erős az illata. Smink cuccot már nem veszek, lakkozni nem lakkozok szóval alig van valami amit megvennék. Parfümöm már annyi van, hogy alig férek el a szekrényben. 

    Tegnap itt volt a kisebbik fiam és a nagyobbik fia, vitte haza és beugrottak. A nagyobbik fiam meg akarja venni a szomszéd házat és szerintük oda kellene költöznöm, hogy közelebb legyek hozzájuk, ha netán lerobbannék teljesen tudjanak segíteni. Én viszont nem szívesen költöznék oda, mert itt meg van mindenem, rendesek a szomszédaim és a barátnőimtől is messze kerülnék. 
    Nem tudnék ott csinálni semmit. Főleg, hogy a ház még saroktelek is és a másik szomszédra nem is látnék rá. Szerintem sokkal rosszabb lenne ott mint itt, ahol mindenkit ismerek. Bele sem merek gondolni a költözésbe. Már a lakásban is nehezen mászkálok, akkor ott meghalnék az unalomtól.

  5. 2020. szeptember 27. 09:3482397.

    Szervusztok


    Reggel az elso dolgom volt,hogy.nyitaskor elnentem szavazni,abban a remenyben,hogy az iden a mi kozossegunk valasztottja nyer,az elobbi.20 evig.uralkodott.


    Hazajovet bedagsztottam es 1 kg lisztbol daraxsfeszket sutottem.jon az unokam.,neki is jut.


    Legyen szep.vasarnapunk.

  6. 2020. szeptember 25. 11:1682396.

    megint kidobott..., de megint leírom...


    Náray Tamástól  olvastam 3 vaskos kötetet, most pedig az ARABOKRÓL olvasok....ez is lenyűgöző....


     

    előzmény:
    Kövesdiági (82395)
    2020-09-25  11:09
  7. 2020. szeptember 25. 11:0982395.

    Sziasztok!  Valóban -egyrészt azért nem jövök gyakran ide, mert kidob...másrészt mostanában, ha ráérek  - olvasok!  És ha olvasok  -nem látok-nem hallok!   Táncolni meg jógázni járok hetente 1sze..., tegnap  este voltam úszni is  végre...


    A fűnyírás, befőzés kimúlóban- itt az ősz!


    A férjem most nincs túl jól...most a tüdőszamatóriumra is vár....mert " légzésfunkció terápián kell részt vennie"  . Igen, vezetni még tud, ha jól van!

  8. 2020. szeptember 25. 05:4782394.

    Szervusztok


    Lassan haladunk a lakas csinositasaval,tegnap draperiakat varrtam az eloszobai ajtokra,a rehiek megfakultak.


    Sajmos meg nem jott meg a zuhanykabin,remelh3tol3g a jovoheten erkezik.


    Via


    Nalunk a tavasz ota kitalaltak az Avon kozpontnal,hogy a vasarloknak keszen haza viszik a cwomagot,en sosem vettem igenybe ilyesmit,haza vittem,igy olyan sok csomag gyult ossze,hogy nem gyoztek kihordani,kestek a csomagok,de most mar helyre allt a rend.


    En sem szeretttem a 3 hetes katalogusokat,eleg 1  egy honapban,mert nem volt annyi vasarlasom,de cwak a 15 os katalogustol lesz egy.


    Agi


    Reg lattalk a facebookon,biztos kevesebbet vagy ott is.


    Meg meddig kellnyirni a fuvet?van meg eltennivalod?


     

  9. 2020. szeptember 23. 16:2982393.

    Nálunk már évek óta ismét havi katalógus van, mert nem vált be a 3 hetes. Nincs az embereknek pénzük 3 hetente vásárolni.

    Nekem már így is alig van megrendelésem. Most meg még az is rájött, hogy a raktár Gödöllőről Budapestre költözött, ezért a szállítás késik. Már lassan vége a hónapnak és még nem kaptam meg a csomagot.

    Igen, a házhoz szállításnál szép árút hoznak. Előfordul, hogy valami elfogy és azt nem hoznak, de sokszor hoznak helyette mást hasonló árban. Én sosem küldöm vissza. Most a Spartól nem hoztak csirke farhátat, pedig nagyon szerettem volna csirkesegget sütni. Hát most elmaradt. Majd sütök csirkeszárnyat, azt hozott a Tesco.
    Az unokám nem tudna bevásárolni, mert amit rendelek az túl nagy adag, el sem tudná hozni. Ő csak apró dolgokat, főleg kenyeret hoz, ha már fogytán van itthon, vagy gyümölcsöt a zöldségestől. 18 ásványvizet nem tudna elhozni, 1 karton tejet (12 doboz), 3 kg krumpli, 2 kg hagyma és még sok minden kb 20.000.-Ft értékben. A barátnőm is rendel, ha én rendelek és ha ő rendel, akkor van, hogy nekem is kell pár dolog. A Sparnál 10.000.-Ft az alsó limit határ, a Tesconál is 10.000.-Ft alatt felszámolnak kosárdíjat 750.-Ft.
    A hűtőházasnál is 10.000.-Ft az alsó limit, ezért többen összefogunk és úgy vásárolunk. Hűtve hozzák és szép friss árút hoznak.

    előzmény:
    Ibolyka43 (82392)
    2020-09-21  16:28
  10. 2020. szeptember 21. 16:2882392.

    Szervusztok


    Agi tudom,hogy mergelodol,mikor kidob,meg en sem tudom nenteni.


    Meg van sok munkad a kertben,udvaron? Ferjed meg vezet?


    Via


    Jo,hogy szep arukat visznek a nagy aruhazakbol,nem kell cipekedj,bar az unokad is vihetne,de tudom ,mibdig van elfogkaltsaguk.


     


    Az  Avonnal,negint valtozas lesz ,a 15 os katalogzstol,csak  1 kat.fog megjelenni minden honapvan,ahogy regen volt.


    Sosem szerettem a 3 hetes rendeleseket,...

  11. 2020. szeptember 21. 08:5682391.

    Most engem is kidobott, de vissza tudtam lépni és még ott volt amit írtam, de azért a biztonság kedvéért kimásoltam.

    előzmény:
    Kövesdiági (82389)
    2020-09-21  07:29
  12. 2020. szeptember 21. 08:5582390.

    Sejtettem, hogy tele volt a hócipőd az állandó kidobálással. Én is mérges lennék, ha egyszer csak elszállna az írásom és ugyan azt már nem lehet még egyszer leírni. Bosszantó. Mint ahogy bosszantó a FB új arculata is. Még lehet használni a régit, de dec. 31-én megszűnik és csak az új verzió lesz elérhető. Nekem főleg a moderációnál okoz gondot, mert sok minden más lett és alig találok meg mindent.

    Vasárnap végül főztem pár szilvásgombócot ebédre, de vacsorára a paprikás krumplit ettem. Mára van még lecsóm 2 gombóc és még a paprikás krumpliból is maradt. 
    Ma jön a Tesco és a Spar szállításom. Jó későn jön a Spar 18:00 és 20:00 között. Még el is kell majd pakolnom a cuccot, mert rendeltem húst is, azt pedig be kell tenni a fagyasztóba.

    előzmény:
    Kövesdiági (82389)
    2020-09-21  07:29
  13. 2020. szeptember 21. 07:2982389.

    Sziasztok! Igen, azért nem jövök, mert mindig kidob.....Írok, de minek....


    Amúgy jól vagyunk, tesszük a szokásos dolgainkat.


    Járok már táncolni, jógázni - máshova nem , a VÍRUS miatt....


    Én a föggönyös zuhany mellett vagyok. Nekünk fellépős, zzárható zuhanykabinunk van - sok baj van vele- mozgatás, tisztítás...Sopronban a SZANATÓRIUMBAN az újítorr szobákban már mind alső belépőteknő nélkül, függönyös lehetőségek vannak. A kövérek, öregek , lépni is alig tudok könnyen haszálják. Nemelyik nagydarab pocakos pasas be sem fér a keskeny ajtókon...


     

    előzmény:
    drvia (82388)
    2020-09-19  16:23
  14. 2020. szeptember 19. 16:2382388.

    Ági most besokalt szerintem, hogy elszáll az írása. Én néha látom őt lájkol vagy ír valamit.

    Megint rendelnem kellett a tescotó és a spartól, mert mindig kifogy valami. Az unokám tengerimalacainak is én rendelem a zöldséget.


    Ma lecsót főztem és 2 db óriás krumpliból paprikás krumplit. Holnap nem kell főznöm. Van még egy kis gyümölcslevesem is.

    Holnap leadom az avont, még nem tudom mikor jön meg. Megint gondok vannak az avonnal, mert elköltözött a raktár és késik a szállítás.
    A liftről még semmi hír mikor állítják le. 
    Már nincs olyan meleg, éjjel pedig hűvös van. Ma már be kell éjszakára csuknom az ablakot, csak döntésen hagyom. Napközben még jó idő van. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82387)
    2020-09-18  16:41
  15. 2020. szeptember 18. 16:4182387.

    Szervusztok


    Latom,hogy alig irunk.


    A tegnap rendelte afiunkayuhanyozot,felul nyitott,egy szekurit uvegbol lesz az egyik oldala,ezaltalcsak 1 ajto lesz rajta.


    En nem tudom elkepzelni afuggonyt,nert allandoan vizes lenne a a furdo alja,en szonyeggel szeretem,ki nem allhatom,mikor megyek be a ferjem utan esviz van alol.


    2 het mulva erkezik,mert rendelesre lehet a mi meretunket kapni.


    En is rendeltem tobb mindent a kis boltbol,foleg a krumpliert akartam,mert azt nehez cipelni


     


    Agi 


    Merre vagy,hogy egy sort sem irsz?


    Via


    Teged neha latlak aF,B.kon,finomakat fozol.

  16. 2020. szeptember 16. 13:5482386.

    Benéztem, nem nagyon ír senki. 
    Az nem jó, hogy nincs zuhany kabin. Nekem is az volt, de még régebben az uram egy részeg pillanatában kikapta a helyéről, azóta zuhanyfüggönyöm van. Nem szeretem a kabint és ha valaha is fel kell újítanom már nem veszek kabint. 
    Nagyon macerás takarítani.
    A takarítással most én is el vagyok maradva, mert a lány unokám hétvégeken dolgozott most meg a suli miatt nem nagyon tud jönni. 
    Ágyneműt is váltani kell a hétvégén. Tegnap mostam. Megint nagyon meleg lett. A héten még jó idő lesz, aztán lehűl a levegő, de október 18-ig még 20° körül lesz a nappali hőmérséklet. Csak éjjelre megy 10° alá.

    Ági nagyon eltűnt, de biztos azért nem ír, mert elszáll az írása.

    Az avonnal gondban vagyok. Gödöllőről Budapestre költözött a raktár és sokat késik a kiszállítás. Nem is tudom fogok-e rendelni, mert ha leállítják a liftet, a postás nem hozza fel én meg a postára nem tudok bemenni érte.Majd meglátom hó végéig mi lesz.
    Nem sok megrendelésem van.

    előzmény:
    Ibolyka43 (82385)
    2020-09-16  06:57
  17. 2020. szeptember 16. 06:5782385.

    Szervusztok


    Reg irtunk,gondolom,nem szeretjuk,ha kidob a  NLc.


    A festes kesz,de meg nincs zuhanykabin, draga es megsem lehet kapni,kell rendeljek kulfoldrol,nem gondoltam,hogy igy elhuzodik,utalom,hogy nincs rendben a lakas,hiaba takaritottunk,ha nincsen leteve a szőnyegek,de meg bontas lesz,nem erdemes szep rendet csinalni.


    Ingadozik a vernyomasom,mindenert felidegesitem magam.


    Agi


     


    Hogy van a ferjed,mikor kezdi a kezelest?


    Megkezdtetek a tancikalast?a multkor irtad,hogy van virusos beteg,hat azok maggyogyultak?


    Via


    A tegnap kaptam az Avon csomagot,a kov.katalogusban eleg magasak az arak,mindent dragitanak es sok a10% os termek.amit en utalok.


     

  18. 2020. szeptember 11. 09:4182384.

    Már meg sem merem mondani mikor olvastam utoljára könyvet. Belekezdtem ugyan egy spanyol könyvbe, de pár oldal után letettem. Túl nehéz a spanyol irodalom. Lehet majd folytatom, de meg fogok vele kínlódni.


    Pedig nagyon egyszerű a mentés, semmi ördöngösség nincs benne. Majd felhívlak és úgy könnyebb lesz megtanulni.

    Nálam is az a probléma, hogy szellemileg jól vagyok, de fizikailag gyenge. Reggel kész kínlódás a felkelés. A zuhanyba is alig tudok bemászni, kijönni sem egyszerű. Ha már megreggeliztem és bevettem a gyógyszereim, kicsivel jobb. Nem nagyon mászkálok, nem merek sehová elmenni egyedül, mert félek, hogy elesek és akkor vége. 
    Ma tejbegrízt fogok készíteni, mert jön az unokám és az lesz a meglepi. 

    előzmény:
    Kövesdiági (82382)
    2020-09-10  17:21
  19. 2020. szeptember 10. 17:2582383.

    Na  - ezt megúsztam....


    A férjem művese kezelése még kb. 1 hónap múlva kezdődik....Minden nagyon lassan megy....Most - magához képest jól van: van étvágya, csak fizikailag gyenge....pl. nem bír 100métert gyalogolni...


    Igen táncolunk, jógázunk, most nincs vírusos Kövesden....Az egyik társunk orvos házaspár....tudunk mindent időben....

    előzmény:
    Kövesdiági (82382)
    2020-09-10  17:21
  20. 2020. szeptember 10. 17:2182382.

    Mondtam, hogy olvasom-olvastam a NÁRAY TAMÁS: ZARAH c. könyvét?...3 jó vastag kötet....Jó, jó a stílusa, de rengeteg a "szereplő"....


    Egy másik menő külfölditől is olvastam egy JÓ könyvet, abban is annyi szereplő , csavar volt, hogy 3 regény is kitellene belőle...., lehet, hogy most ez a divat! 


    Nem vagyok képes megtanulni  azt a mentést...,Via....


    Örülök, hogy befejezted a festést--takarítást , Ibolya.

    előzmény:
    drvia (82381)
    2020-09-10  09:44
  21. 2020. szeptember 10. 09:4482381.

    Sziasztok lányok!

    Látom Áginak még mindig elszáll az írása. Én másolok, így mindig megmarad.
    Nálam nem sok minden történt. 
    A liftről még semmi hír, majd kiírják, ha aktuális lesz. Állítólag még szeptemberben nekifognak, de 1 hét alatt kész lesz.
    Tegnap hozták a Spar szállítmányom. Megint nem hoztak fekete szőlőt, helyette fehéret, de az nem olyan. Még szerencse, hogy a zöldségesnél van fekete és az unokámmal hozattam 2 kg-t. Teszek el belőle a fagyasztóba, mert imádom és később is tudok enni belőle. Most elég sok gyümölcs van a fagyasztóban, a húst fogyasztom ki belőle. Aztán majd, ha elfogy a hús, eszem  a gyümölcsöt és veszek helyére húst.Még barackot is akarok eltenni, mert télen jó egy kis barackleves.
    Nem főzök minden nap. Általában 2 naponta és van hogy több félét, hogy felváltva egyem. Az édesburgonyát, sütve és főzve is készítem. Szoktam krumplipürét is csinálni belőle, de teszek bele tejfölt, az ellensúlyozza az édes ízét. Általában több zöldséget sütök együtt. A hagyma is finom ha megsül. A húst a tetejére teszem és amikor megsült leveszem, majd a zöldségeket is sütöm egy ideig. Ma még nem tudom mi lesz az ebéd, mert nem túl sok kedvem van főzni. Valószínű paradicsomos káposzta lesz, sütök rá virslit. Időnként találok a FB-on jó kajákat és megcsinálom, vagy kísérletezek. Ha nem válik be, akkor nem készítek többet. Eddig még talán 1-2 kajával jártam így. Pl. az egészben sült karfiol, megtűzdelve sonkával és sajttal, nekem nem vált be. Túl jellegtelen az íze és elég macerás volt megcsinálni. 

  22. 2020. szeptember 8. 18:2782380.

    Via


    Kattam a F.B. a feltett kepeket az etelekrol,jol neznek ki,biztos finonak,hany napra elegendo neked?


    Az edes burgonyat sutod ,vagy fozod?


    Mikor fognak a lift javitasahoz?

  23. 2020. szeptember 8. 18:2482379.

    Szervusztok


    Agi


    Hogy van a ferjed,hany aljalommal jar havontackezekesre?


    Neki fogtatok tancolni?meg van gyumolcs a jertben,amit elteszel telire?


    Befejeztuk a takarirast,10 nap mulva  kezdodik a zuhanykabin csereje.

  24. 2020. szeptember 8. 17:3782378.

    Megint elszállt....azt csinál , amit akar....Biztos nem kattintottam 9x!


    Ma takarítottam -függönyt mostam...Ibolya - örülök, hogy jól haladsz!  Via - mesteriek a kaják! Egészségedre!

  25. 2020. szeptember 6. 09:5882377.

    Szervusztok


    Keveset irok,nehogy elszalljon.


    A festes kesz.konyga ,kamra es eloszoba,segitsegem volt,nert nekem nehez a kamra ki es bepakolasa.


    Holbap jon a no,kezdjuk a szobak tajaritasat

Címlap

top