Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2019. július 23. 12:4979751.

    Sziasztok vidám napot.


    Erzsike névtelen volt a cica azért hogy ő tudjon nevet adni neki.Pár hetes tündéri kis hízelgős cicc.


     

    előzmény:
    sorbet (79748)
    2019-07-21  20:41
  2. 2019. július 23. 09:2579750.

    Mindenkinek szép napot!


     


    Kicsit borongósabb kicsit hűvösebb lett ma amit egyáltalán nem bánok mert ma szomorú kötelességnek teszünk eleget - temetésre megyünk. Majd meglátjuk, hogy milyen hangulatunk lesz tána lehet hogy a Római parton sétálunk egyet.


    Sajnos a derekam egyre csak fáj és fáj. Nem elviselhetetlenül de folyamatosan.


    Sorbet Erzsike! Köszönöm az élményt! A videót elnézve azok az idős emberek akik megérintik megsímogatják ezeket a terápiás állatokat szemmel láthatóan kisímultabbak, lágyabbak az arcvonásaik és olyan nyugodtabbnak tűnnek mint akiknek elmúltak a gondjaik a bajaik a félelmeik. nekem az tünt fel az egyik képkockánál ( egy fehér kistestű kutyus) hogy nem csak az emeberek de az állatok is élvezik ezt a helyzetet. Az a kis fehér vacak szinte mosolyog teli szájjal amikor símogatják. Más. Én valóban azt gondolom, hogy én már nem fogok tudni megtanulni úszni. Többször jártam tanfolyamra csoportosan egyénileg is de sajnoa a víztől való félelmem leküzdése csak annyira megy hogy elüldögélek a medencében , úgy hogy közben semmi nagyobb zavaró tényező ne legyen mert akkor már parázok.


    Valika! Mi van Veled? Merre jársz?


    Kincsike? Ibolya? 


    Mindenkinek további kellemes napot kívánok!

  3. 2019. július 22. 11:4379749.

    A riportot nem, de a videót láthathatjátok, ha beirjátok a keresőbe


     


    Therapy animals provide ‘creature comfort’ 

    Rögtön az elsők a videók között. Minden elismerésem azoké a fiataloké, akik mint önkéntesek ezzel is foglalkoznak. A menyünk is az elsők között volt a városunkban, akik ezt elkezdték.


    Holnap kirándulunk, egy levéltárba megyünk. Eljön oda egy kedves rokonunk is, akit testvéremként szeretek. Vele találkozni mindig egy  nagy élmény. Sajnos, én egyke voltam a szüleimnek.

  4. 2019. július 21. 20:4179748.

    Kedves lányok , szép estét kívánok!


    Marcsika, gondolod, hogy már nem tanulnál meg úszni? Én hiszem, hogy igen. Régen, mikor még én is jártam, ha tudtam, hogy nem mély a víz, úsztam. Mélyebb vízben nem mertem. Már elkészült a fürdőszobátok?


    Valika, örülök, hogy ilyen jól bevált az ötleted a cicával. Neve már volt, vagy az unokatestvéred választott neki?


    Egy amerikai idősek otthonában készült ez a riport: https://www.njtvonline.org/news/video/therapy-anima ls-provide-creature-comfort/?fbclid=IwAR1WxbwpEsbQO20Oz1jXEn Wj6B-KIPuwm3Ns_BeRHhanOxWAQeqXSdG7pEA


    Ibolyka, jó hogy a másik nagyszülőkkel megosztva gondoskodtok a kislányról. Már tudod, hogy mit süttök majd kedden?


    Mi ma minigolfot voltunk játszani egy új helyen. Nem remekeltünk, csak olyan közepes eredményről számolhattunk be az unokánknak. Egy vendéglőben megebédeltünk, az ebéd is úgy közepesen ízlett.


    Ma beszéltünk a fiunkkal, nagy hőség van NY-ban és környékén. Pillatnatnyilag nála 37 C° van, amit 44 - nek éreznek. Nálunk csak 30 fok alatt volt délután a hőmérséklet, de vihart okozott. 


    KincsiErzsike, már a messzi mamáék is nyugdíjasok? 


     

  5. 2019. július 21. 07:0279747.

    Szép napot Mindenkinek!


     


    Tegnap egész nap a Dagály fürdőben voltunk. Jól esett . A vízben könnyebb tornázni. Mondjuk az úszás is jó lenne de azt nem tudok. Szép idő volt és bár sokan voltak a gyógymedencékben nem volt tömeg nyomor, inkább a starnd részen voltak sokan. A derekamnál átmeneti javulás érezhető , de nem az igazi. A fájdalom vissza tér szinte minden nap. Küzdök a szteroid mellékhatásaival is. Sajnos a sérv az nem olyan hogy elműlik magától. Gyógytornával ugyan lehet kicsit segíteni de végleges megoldást csak a műtét jelentene. ( azt meg nem szeretném) 


    Valika! Én is nagy híve vagyok a kisállat terápiának. Ezt igazán azoknál válik be ahol nincs család kisgyerek stb. Élőlény amiről lehet gondoskodni és ami törődést igényel. Még a kertészkedés is szokott segíteni , de az már fizikai megterhelést is jelent és nehezebb a növényekkel kommunikálni. A k is állatoktól azonnali visszajelzés érkezik így azért lehet jelentős a beteg állapotának javulása is. Lányomékhoz is érkezik hamarosan az új családtag ! :) ( Egy kiskutya személyében ) Náluk nem lehetett gyerek így aztán nagyon kell egy kis teremtmény. sajnos a másik kutyus nagyon beteg volt tőle meg kellett válniuk.


    Kincsike! Így van ez az unokákkal! Kicsit elfáradunk mellettük , de ha nincsennek a közelünkben akkor hiányoznak nagyon. Remélem Ti jól vagytok !


    Ibolya! Jó sok tennivalód volt az elmúlt napokban. 


    Sorbet Erzsike ????


    Mindenkinek kellemes vasárnapot Kívánok!

  6. 2019. július 21. 04:4379746.

    Szervusztok


    Penteken rengeteget gyalogoltam tobb,mint 11.000 lepest,jottem,mentem,kozben busszal is  kozlekedtem,92 eves baratnommel talalkiztam,fiai hoztak be a varoba,az egyikm szemevel teljesen nem lat,amasikkal keveset,ezt meg operalni,a tavaly volt a vese mutetje,sajnalon szegenyt.


    Torkommal voltam ellenorzesre,legcsohurut,lassan gyogyulok ki belole,de a ferjembek is pont penteken lellettt gyogyszert iratni.


    Szoval osszejott minden a penteki napra,nem is tudom,hogy birtam ki.


    Erzsike


    Toltottpaprika levest foztem a tegnap,ma sutom a prezliscsirket,petrezselymes krumli es uborkasalata lesz delre.


    Az unokank csak 5 orat volr kinentunk a ruhaspiacra,vettem egyv szep nyari ruhacskat,de annyit valogatott,eliszor korbejartunk 6 sort,majd megibt vissza,na  aztan mar alug birtam jarni negfajult a derekam ,3 kor elvittek a masik nagyszulok,hetfon egesz napra itt lesz.ketren sutu k,nert azt szereti.


    Este fel 9 kor elaludtam reggel 5-ig,.


    Most mindjart fozom a kavet,meg kicsit tv zek,aztan van meg dolgom,a tegnap d.u.mostam es ma ossze kell hajtogatni.


    Templomba szerettem volna menni,de faj a derekam sokat nem tudok ulni a mutott derekammal.


    Legyen szep vasarnapunk.

  7. 2019. július 20. 20:1979745.

    szép  estét 


    Remélem  mindannyian jó egészségnek örvendtek.


    Ma reggel  a gyerekek  elmentek  a  messzi  mamáékhoz egy  hétig  ott lesznek .A fiam holnap hazajön mert  dolgoznia  kell a jövő  hét  végén  vissza megy  a családér.


    Ma pihenős napot tartttunk  de  valójába  nem találtuk  helyyünket  máris  hiányoznak  az  unokák   az  a helyzet .


    Marcsika van hatása   a kezeléseknek  ?    Valika  igen  a kis  állatok  csodát  tudnak  tenni   az ember életébe  .


    Ibolyka  mi lesz a menű a hétvégén?


    Szeretettel  gondoltam a kedves  barátokra .


      

  8. 2019. július 20. 12:3579744.

    Marcsi érzed már a kezelés hatását?


    A vádli görcsölés állítólag magnézium hiányra utal nagyon vacak érzés a fene egye.


    Az unoka tesómnak határozottan jót tesz a cica irtó boldog vagyok mert ő is az ,ölében van a cica beszél hozzá az a kis mocsok élvezi a kényeztetést.

    előzmény:
    totyogoka (79736)
    2019-07-17  09:48
  9. 2019. július 20. 12:3279743.

    Erzsike akkor ti is elvagytok most visszaváltozhattok gyerekekké.Mikor nálam voltak a lányok én is játszottam velük mindent

    előzmény:
    er54 (79737)
    2019-07-17  21:34
  10. 2019. július 20. 12:3079742.

    Ibolyka szerencsére az unoka tesómnál bevált a cica.


    Sok kórházban kutyát visznek a betegekhez terápiás céllal,és olvastam hogy a lovakat is használják a gyerekeknél sikeresen.


    Én szeretem a kutyákat és a cicákat is van mindkettőből de nem hiszem hogy terápiának nálam beválna.Nálam a gyerekek azok amik beválnának főleg a pici babák.

    előzmény:
    Ibolyka43 (79739)
    2019-07-18  13:06
  11. 2019. július 20. 12:2679741.

    na megint vaksi voltam küldtem egy nyuszit nektek

    előzmény:
    precon (79740)
    2019-07-20  12:24
  12. 2019. július 20. 12:2479740.

    Sziasztok csak gyors be kuk Zsóka után szabadon.


    Mindenkinek gondtalan szép hétvégét kívánok.

  13. 2019. július 18. 13:0679739.

    Szervusztok


    Nekem a heten minden delelott jarnivalom volt es meg holnap is lesz azutan a jovo heten itt lesz a kicsi most taborban van 3 ismeros kislannyal.


    Barack befottet tettem el par uveggel,mert lekvar meg van a tavalyrol najd paradicsomot foznek be vagy 25 kg, mert a tacalyi 20 kg bol mar nics ,odaadtam a lanyunknak es fiunknak.,csak legyen egeszsegem,de nekem is faj a derekam.


    Ma voltam vasarolni Kauffland Selgross es Lidl eleg jol negpakoltam a szekeremet,nehez volt felhozn


    Vali


    Orvendek hogy jol van az unokatestvered  engem pl a kutya es macska nem tudna felviditani,mert nem szeretem oket,de az a lenyeg,hogy lefoglalja magat.

  14. 2019. július 18. 12:4279738.

    Sziasztok szép napot.


     


    Lányok nagyon jó ötlet volt a cica.Jó kedve van mosolyog beszélget a cicával,nem panaszkodik és főleg nem rángat oda naponta többször.Napi egyszer megyek és ez elég is.Már előbb is eszembe juthatott volna.


    Lassan minden a helyére kerül .


    Marcsi remélem minden rendben.


    Erzsike bizony a gyerekek rendesen kimerítik az embert na meg ez a változékony időjárás betesz nekünk.Fiatal nagymamának kellene lenni a mi korunkban már sokkal nehezebb .


     

    előzmény:
    totyogoka (79736)
    2019-07-17  09:48
  15. 2019. július 17. 21:3479737.

    szép  álmokat 


    Olvastalak  minden nap  kedves  ismerősők  ,de irni  nem volt energiám  ,


    A  héten  Danika  már  oviba  van  a kicsi  Gergő van  velünk igy  is  minden pillanatunk  be  van  táblázva ,jól elvagyunk  .


    Marcsika,Valika enyhüljön   a  fájdalmatok minél hamarább.


    Sajnos  ma  kicsit  szédülősen  ébredtem cukrom vérnyomásom jó  ,ez kihatott  egész  napomra  remélem holnapra  jobb  lesz .


    szeretettel  gondoltam mindannyiotokra 



     

  16. 2019. július 17. 09:4879736.

    Sziasztok! Szép napot!


     


    Lassan vissza térek a hétköznapokba.Főzök mosok takarítgatok de csak mindent módjával. sajnos azért még mindig fáj a derekam.Hajnalban meg arra ébredtem, hogy írtóra begörcsölt a vádlim. Jaj nagyon kellemetlen volt. Most elkezdtem szedni a Béres magnéziumot mert lehet hogy annak hiánya miatt volt ez a figyelmeztetés.


    Hűvösebb lett az idő amit annyira nem is bánok, mert azt az őrült forróságot nehezebben viselem.Tegnap kaptam 3 kg meggyet elraktam a fagyasztóba. Ma meg hoznak sárgabarackot de szerintem azt csak símán megesszük , mert lekvárunk elég sok van még az elmúlt évről is.


    Valika! Örülök, hogy a rokonod jobban van. lehet hogy a cica igazi terapeuta. Sokszor a kis szőrmók állatok csodákat tesznek az emberekkel. Azt már régen megfigyelték , hogy az idős addig elég gonosz módon viselkedő emberek az emberekkel nem de a kis szőrmók állatokkal mennyire jól megvannak. Jó ötlet volt nagyon. 


    Tegnap találkoztam Rózsával, jól van a körülményekhez képest! Tündéri a Bálint unokája. Igazi kis vagabundi srác! 


    Kincsike? Unokáztok?


    Ibolyka! Te is használd ki hogy ott van az unoka! Hamar megnőnek és most kell velük kihasználni minden percet.


    Mindenkinek további szép és kellemes napot kívánok!


     

  17. 2019. július 17. 07:2479735.

    Sziasztok.


    Szép, jó reggelt !


    "Kívánok Neked egy ölelést minden bánatra,
    Egy mosolyt minden könnycseppre,
    Egy álmot minden csalódásra,...
    Egy boldogabb világot kívánok Neked, ahol sokkal több lesz a szeretet."

  18. 2019. július 16. 12:3079734.

    Sziasztok.


    Ibolya nekem is mindkét térdem operálni kellene a dokinő mindig kérdezi hogy meddig akarok még várni megvárom a tolószéket?Most visszatértem egy elkezdet kapszulához mindenki azt mondja hogy túl türelmetlen voltam korán hagytam abba.Most kitartóbb leszek.Nagyon sokfélét kipróbáltam másnak bevált nekem sajnos nem.Három éve szedek mindent ami másnak jó volt kezdve az öcsémtől és a kezeléseken szerzet ismerősöktől kezdve. Mondják próbáljam ki a méhpempőt és mellé sok C-vitamint meg a kurkumát ja és gyulladás csökkentő teát.Kurkuma tablettát C vitamint folyamatosan szedek,szedtem Hialuron direct Plust stb. Mindegyikből végig csináltam egy kúrát.Most felírom amit te szedsz de végig csinálok most egy hat havi kúrát nem adom fel.De azért bejelentkezek műtétre mivel sokat kell rá várni legfeljebb visszamondom.


    Évike újra kezdem és tovább folytatom nem adom fel most türelmesebb leszek.


    Erzsike most megnőttek a feladataid unokák befőzés ,meggyet raktam el én is befőztem meg fagyasztottam is. A fiam hozott húsz kilót nem unatkoztam kimagoztam


    Marcsi remélem már van hatása a kezeléseknek és vígan utazhatsz a fürdőkbe.


    Rózsa reménykedem hogy néha olvasol minket és jól vagy.


    Sorbet Erzsike vicces hogy öreg koromra akarok megtanulni meditálni na meg az agy -kontroll nagyobb kihívás mint gondoltam.Sajnos még nem tudom kikapcsolni a gondolataimat rengeteg minden jár a fejembe amikor csak meditálni kellene.Mindig az jár az agyamba hogy mit is felejtettem el mit kell még csinálnom stb.Hiába három felé kell figyelnem itt vagyunk mi aztán az unoka tesóm na és a lányoméknál megint helyt kell állnom egy hétig,így aztán meditálhatok azért napról napra alakulok.


    Muszály megjavítanom a térdeimet mert szeretnék elmenni Erdélybe meg a sógorokhoz egy olyan helyre ahol bizony a lábaim lesznek igénybe véve.


    legyetek jók és vidámak    

    előzmény:
    Ibolyka43 (79733)
    2019-07-15  14:41
  19. 2019. július 15. 14:4179733.

    Vali


    Nekem 5 eve,meg akarta muteni mindket terdembe protezist akartak tenni,3 orvos latta,egyik sem biztatott semmi joval mig egy ismerosom ajanlotta kb 3 eve BioCo    Hialuronsav+kollagen nevu tablettat,ezt szedtem 2 evig,majd a tavaly lattam a patikaban  Bio co  Hialuronsav Forte tablettat,ezt is hasznaltam felvaltva,kozben 2-3 szunet,azota eleg jol erzem magam,evente megyek furdore es itthon fizikoterapiara.


    Neha faj,de nem ugy mint azelott,el tudom vegezni az itthoni munkat es meg avonozom is,na 67oo lepest tettem meg.,delutanonkent pihenek.


    Amennyiben akarod,probald meg,ki lehet birni az arat,en mindig Debrecenben vasarolok a Levendula patikaban,itt olcsobb,mint Szoboszlon.


    Termeszetesen az elso doboznal meg nem tapasztaltam a javulast,de hittem benne,hogy  hasznalni fog.


    Szererettel kivanok gyogyulast.


     

    előzmény:
    precon (79732)
    2019-07-15  07:35
  20. 2019. július 15. 07:3579732.

    Marcsi reméljük hogy sikerrel jársz és minden rendben lesz.Az idő sajnos senkinek nem kedvez borzasztó változékony a szervezetünk nem tudja megfelelően követni.


    A rokonom meglepően jól van vittem neki egy kiscicát jót tesz neki.


     


    Nekem a szokásos a térdeim nagyon fájnak lassan már kifogyok minden praktikából,marad a műtét.még van pár dolog amit kipróbálok aztán megadom magam.

    előzmény:
    totyogoka (79730)
    2019-07-14  06:32
  21. 2019. július 15. 07:3079731.

    Sziasztok.


    Erzsike még sokára érek el a szintek hosszan tartó gyakorlás.még az első szintnél tartok hét hét mire elérem.Szeretném elérni a szinteket állítólag akkor tudom magam gyógyítani.próba szerencse.

    előzmény:
    sorbet (79726)
    2019-07-11  20:33
  22. 2019. július 14. 06:3279730.

    Szép jó reggelt!


     


    Pénteken minden a terv szerint haladt és miután mindent megkaptam a kórházban ( már ami ki volt írva kezelés infúzió stb ) haza is jöhettem. Délre már itthon is voltam. Azt hittem majd itthon már minden milyen jó lesz de nem egészen úgy alakult. Sajnos a szteroid amiket kaptam nem mentes mellékhatásoktól így szédültem , fel ment a vérnyomásom hangulatom a béka feneke alatt volt. Aludni nem nagyon tudtam. Még a tegnapi napom is olyan bizonytalan kóválygós volt.Vérnyomásom 180/ 100 és 120-as pulzus hozzá. Napközben csak tengtem-lengtem. Délután sikerült aludnom vagy két órát. A mostani éjszaka már nyugodtabban telt , ha nem is az egész éjszakát aludtam át azért sikerült pihenni is. A derekam kicsit fájdogál, de már azt sem tudom, hogy a sérvem miatt vagy a gyöki injekció helye fáj még mindig.Csinálom a tornát , holnap megyek intézem a masszázst aztán majd meglátjuk mi lesz. Sajnos ez a változékony időjárás se kedvez a magasvérnyomásnak illetve az érrendszeri betegeknek. 


    Most pedig elég szeszélyes időnk van. Szerencsére itt nem voltak olyan hatalmas viharok esőzések mint amikről olvastam - hallottam.


    Sorbet Erzsike! Igen jó szoba társam ( társaim ) voltak , Aludni is tudtam ott. Nagyon kényelmes matracok voltak és tágas szobák. Egy szoba társam volt aki végig ott volt a középső ágyon folyamatos volt a jövés menés. Akik oda jöttek azok injekcióra jöttek m ami után pár óra pihenés következett majd mentek is haza. Én azért örülök, hogy bent maradtam és ellenőrzött körülmények között kaptam ezeket a kezeléseket.


    Ibolya! Köszönöm a figyelmeztetést! Ahogyan tudok vigyázok magamra. Nem cipelek mert mint írtam van kiskocsi amivel haza hozom amit vásárolok. Nekem nem kell buszra szállni van  a közelben minden ( piac nagy üzletek.) Sőt emeletre se kell felcipelnem mert a fsz -en lakunk. Viszonozni a vasárnapi ebédeket???????? El sem fogadnám. Lányomék kevéske rokkant nyugdíjából nem is tudnák bevállalni a vendéglátást de a nagyobb probléma , hogy Ő életvitelszerűen tolókocsiban él és még önmagát sem tudja egyedül ellátni. ( de erről már írtam ) Nem panaszkodom . Majd ha nem tudom megcsinálni a munkát magam körül mást fogunk kitalálni. Most meg örülök, ha vasárnaponként együtt a család. Nem lesz ez másképpen ma sem. Jönnek ebédelünk beszélgetünk kicsit majd mindenki megy a dolgára.


    Valika! Mi újság Veled???? na és a rokonoddal? Remélem kcsit rendeződtek körülötte is a dolgok és Te is nyugisabb napokat élsz.


    Kincsike! van már óvodam vagy még Ti vagytok a gyerekekkel? Aranyosak tudnak lenni , főleg a Tieitek most vannak a legjobb korban, amikor már le tudják foglalni magukat és lehet velük sok sok szerepjátékot is játszani.


    Mindenkinek kívánok nagyon kellemes vasárnapot!

  23. 2019. július 12. 10:4379729.

    Sorbet


     


    Agustusz elejen viszik vissza a kicsit, a vejem szulei es en vigyazok ra es ahova tudom ,elviszem,de inkabb sutunk eggyutt,mert azt szereti.


    A masik nagyszulok viszik tobbfele mert van kocsijuk .


    Legyen szep napunk jo egeszseggel.

    előzmény:
    sorbet (79726)
    2019-07-11  20:33
  24. 2019. július 12. 10:3979728.

    Marcsika


    Rajtad mulik,hogy megrartod a gyogyult allpotodat,tudom ,migelyt nem faj,ismet mennek a nagy fozesek,a casarnapu ebedek .


    Jo lenne,hq viszonoznak  nert neked nem szabad emelni,hajolni.


    Ne haragudj,de tudon magamrol,mihelyt jobban erzem magam,mar cipekedek,hajolok es ezt nem szabad.


    Jussob eszedbe,hogy ha nem tartod be,jon a mutet.


    Hidd el nem kioktatni szeretnelek,mert ugyanigy vagyok en is.


    Nekem mar nem is szabad kiejtenem a szamon,hogy faj a derekam,azt mondjak,voltal furdon.


    Ez igaz,akkor nem is fajt,de utana ,ha nem vigyazok,akkor ismet nagyon tud fajni.


    Miota a ferjem beteg,2 eve mindent en cipelek a2 ik emeletre,de nem kell sajnaljanak,mert,akkor rosszabb.


    Amig mindent kicsinykent ekvegzek,addig nibcs baj.

    előzmény:
    totyogoka (79727)
    2019-07-12  08:10
  25. 2019. július 12. 08:1079727.

    Sziasztok ! sSzép napot!!!!


     


    Kicsit lehült a levegő,főleg itt a budai oldalon.Ha minden igaz akkor ma megkapom még a kezeléseket ( az infúzió mŕr meg volt mind az öt) aztán mehetek haza.Úgy tünik használt is minden most sokkal könnyebb.jó lenne ha így maradna.Nagyon reménykednek hogy most meg tudom tartani ezt az állapotot.


    Mindenkinek köszönöm a drukkot.Többet majd otthonról

Címlap

top