Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2014. augusztus 7. 19:3668351.
    Sziasztok!

    Ez a nap is eltelt! Nem is volt esemény mentes. Voltam a reumatológián és a MR kiértékelés alapján most csak hümmögött a dr-nő , bólogatva , hogy jogos a fájdalom. kaptam is injekciót ( szteroid(?) ) a vállamba. A fájdalomtól kicsordult a könnyem. Egyszeriben nagyon mézes mázos lett a dr.nő. Írt fel speciális egyéni gyógytornát a gerincemre (Mckenzie) de majd csak szeptembertől lehetséges mert akkor jön vissza szabiról az a gyógytornász aki ezt csinálja majd velem. " éve elmúlt hogy volt a műtétem de eddig ez nem jutott eszébe csak most hogy megemlítettem neki, hogy az idegsebészeten ezt javasolták!
    Reggel gyaloglás közben meghúzódott a bokám! ( Nem ám a fájós hanem a másik) most azt is borogatom pihentetem.
    Vége a panaszkodásnak!
    Rózsa! Nem el írás! Szerettem itt lenni. Azokban az időkben amikor még jókedvű vidám együtt gondolkodó igazi csapat voltunk. Az első talin sokan voltunk sokat nevettünk.Valahogy más volt az egész. Igaz akkor 10 évvel fiatalabbak voltunk mi is mindannyian.Nem tehetek róla nekem a nevetés gyógyszer , szeretem a humoros történéseket.A diétádra nem reagáltam mert nem tudom , hogy mennyit engedhetsz meg magadnak anyagilag . A nyugdíjadat meg nem értem miért emelték volna hiszemn a rokkant nyugdíjadból nem vontak járulékot , a munkaviszonyod meg nem lett több. Vagy dolgoztál rokkant nyugdíjasként valahoL Erre nem emlékszem.
    Gitta! Aranyos vagy hogy HŐS.-nek nevezel. Nagy frászt vagyok hős csak egy puffogó vipera aki hajnalban másfél órát küszködött azért , hogy bebizonyítsa , hogy igenis alaptalanul lett gyanúsítva hogy senki sem reagált a privi írás kérdésedre. Én általában szoktam reagálni bár nem mindig ezt is bevallom mert bár több szabad időm van itt a panelban mint egy kertes házban lenne de nem vagyok én sem a számítógép rabja. Az én asztali gépem is olyan gép ami "uraságtól levetett" még a fiamé volt anno. Leáll elindul kifehéredik lassú de nekem jó amire kell . Néha valaki bele bele piszkál és várja a dícséretet hogy ugye jó lett a géped??
    Egyébként nekem se ezen múlik a boldogságom, csak ugy jól esett volna ha megírod hogy tényleg nem olvastál figyelmesen és valóban nem láttad a reagálásomat. Hidd el ha tudom, hogy miben kellett volna segíteni azt is megtettem volna vagy megírtam volna hogy sajnos nem tudok segíteni.Én kérek elnézést és szurkolok a sebészeti beavatkozásod eredménnyességéhez.
    Julika! Jó pofa a kukoricásod! Tényleg olyan egyszemélyes egyedülállóaknak való.
    Valika! Azok a régi szép idők! Azóta sok víz lefolyt a Dunán!
    Bandi! Jobbulást és minden jót!
    Marika! remélem már jobban vagy. Ez a speciális gerinctorna lehet hogy Neked is jót tenne. Ezt csak az erre képzett gyógytornászok csinálhatják. Meg kell tanulni egyénre szabottan és aztán egyedül csinálni.
    Katika! Te is nézz utánna mert bár gerincre ajánlják lehet hogy vállra is jó. Én most reménykedem, hogy ez az injekció hatásos lesz
    Mollyka! Bízom benne , hogy több eső már nem lesz a kiskertedben mert gondolom, hogy ott is esett már elég.
    Megvagyok! Gondolom remekül telnek a napjaitok. Sok ismerőst találtam a klubotokból a fényképeken. Kaptam meghívást a Szigethalmi Nyugdíjas találkozóra de nem valószínű , hogy megyek mert szeptember 01.-től megyek nyugdíjas " táborba" Velencére.

    További szép napot és jó éjszakát!!!!!!
  2. 2014. augusztus 7. 18:2268350.
    Kedves Rózsa! Ugye, tündéri ez a kis srác? A kis Zoltán? Egyébként tiszta apukája és hát hatalmas, mind mindannyian a családjukban. Várom, hogy élőben is láthassam. Lehet, hogy előbb jönnek, mint tervezték. Anyuka jobban szeret már itt itthon lenni, mint a szülői házban.
    Ez sokat elmond, pláne annak - nekem -, aki ismeri nagyjából az egész családot.
    előzmény:
    rozsaanyu (68341)
    2014-08-07  12:13
  3. 2014. augusztus 7. 18:1668349.
    Julika!

    Nekem a tavaszon maradt egyetlen paprika palántám, kár, hogy nem tudok fotót küldeni róla. A teraszon egy cserépben van, mondhatom nagyon szépnek igérkező terméssel. Hogy a kertben van még kb. 40 db ilyen paprikatő, nem is érdekes annyira, mint ez az egyetlen a teraszon, cserépben a virágok között.
    Épp mondtam a lányomnak (belvárosi lakos), hogy viheti, ha kell, mert most, hogy növögetnek rajta a kápia paprikák, szemet vetett rá....., aztán itt felejtette. Nem nagy gond, ha akarja, elviszi majd, mert szépen mutat majd, ha piroslik a gangon, ahol majd leszedi bárki arra járó, de nem nagy baíj, mert nálam akad helyette bőségesen.
    Én az idén még nem ettem kukoricát, gondolom, már nem fogok, mert lejárt az ideje.
    előzmény:
    Picivirág1 (68348)
    2014-08-07  17:13
  4. 2014. augusztus 7. 17:1368348.
    Nézzétek, milyen "háztáji" kukoricásom van???Olyan egy személyes, egyedülálló nőknek való mennyiségKapálni sem kell..nem tudom, mit kezdek majd a terméssel?
  5. 2014. augusztus 7. 15:2868347.
    Még annyit kedves Katikám, hogy megvagyok, és jól is vagyok. De legalábbis igyekszem jól lenni.l

    Ha majd sor kerül erre a bizonyos műtétre, akkor is állom a sarat, hisz tudom, hogy 1-2  nap, s jöhetek haza, nem kell izgulnom, nincs már Bendike, aki miatt jöhetnékem lenne. S hogy nem hoz nekem senki egy tányér itthoni húslevest, amit minden műtét után kívánni szoktam..., volt már jó néhány, jobb ha nem is említem..., hát barátném, nem nagy gond, majd jövök haza és készítek magamnak. Amikor a városomban volt műtétem, drága papa étteremből hozott, amikor pedig a megyeszékhelyen műtöttek (2x), akkor a Gyöngyös barátném látott el elemózsiával.
    Sajnos egyszer eljön majd mindenki életében, amikor rádöbben, hogy egyedül kell megoldani dolgokat, akkor is, ha a család szeretné, de nincs rá lehetőségük a mai világban, mert dolgozni kell ezerrel. Persze az is igaz, hogy előfordulhat, oly nagyon nem is akarják, nem gondolkoznak ilyen dolgokon.
  6. 2014. augusztus 7. 15:2568346.
    Szervusz Bandi!
    Én sem tudtam, de aztán felvilágosítottak. Addig kell lefele görgetni, amíg meg nem jelenik. Érthető? Mert nekem először nem volt az, de kipróbáltam, és ott voltak a levelek. Alul!!!!
    előzmény:
    mibandink (68343)
    2014-08-07  14:31
  7. 2014. augusztus 7. 15:1768345.
    A Gondokkal voltunk a pincében. Szerencsére, annak ellenére, hogy áll a víz, olyan kárunk nincs, amit jelenteni lehetne a biztosítónak.

    miBandink! Nagyon örülök a bejelentkezésednek. Hogy van a kisUnokád?????? Kérem a beszámolót.

    Sajnálom, hogy ilyen kár ért. Szerencse, hogy fizet a biztosító.

    Julika!
    Ez most nem fogyókúrás diéta, hanem a kiütéseimmel kapcsolatos tiltó lista. Kellemes a hasznossal. Rizsdiétázom, legalább - talán - sikerül még pár kg-tól is megszabadulni.

    Gitta!
    Ne halogasd a műtétet, mert nem lesz jó vége!!!

    Indulok a fogászatra. Csend van. Nincs dörgés. Remélem nem is lesz, amíg haza nem érek.

    előzmény:
    mibandink (68343)
    2014-08-07  14:31
  8. 2014. augusztus 7. 15:1068344.
    Szervusztok ismét!

    Látom, a kedves Rózsa feltette a képeket a kicsiről. Ő már nem lesz az én lakóm (bár ki tudja??), mert anyuka kézzel-lábbal igyekszik vissza "otthonról". Apuka első dolga volt tegnap a munkájából érkezése után, hogy feljött hozzám, s mondhatom, hogy könnyek szöktek a szemébe...., ahogy mutatta, s nem bírta ki, hogy elküldje nekem e-meilben is. De jól is tette. Nekem meg a fülembe cseng, amikor anyuka mutatta a 3D-s képet, amikor azt mondta: "egyem is meg a kis borvirágos orrát". Ide jegyzem meg, hogy sem apa, sem anya nem fogyaszt alkoholt.
    Sajnálom, hogy nekem már nem sok közöm lesz hozzájuk, jó lakók voltak, mondhatni, ilyen nem is lesz már. Sőt! Egyelőre semmilyen nincs, még várható, érdeklődő szinten sem.

    Én viszont elszántam magam, ma felhívtam a sebész dokit a hasi sérvemmel kapcsolatban, holnap 2-re vár. Másnap már szabin lesz, de nem is vártam el, hogy azonnal műtsön, hisz én magam sem érek rá, csak tudom, hogy hónapokat kell várni.
    A legfőbb motivácó az, hogy elsősorban én magam is megdöbbenek időnként (s már a három doki véleményét is megkérdőjelezem), hogy tényleg ez egy sérv? Aztán a minap a fiam kérdezett rá, hogy mikorra tervezem a műtétet, mire én visszakérdezem, hogy ennyire látszik???
    Tegnap meg a lányom megdöbbent arcát látva és a kérdése miatt határoztam el, hogy meg kell mutatni, véget kell vetni ennek a számomra is izgalmas dolognak.
    Igy hát holnap kettó óra tájékán sok dologra fény derül. Azt nem mondom, hogy alig várom, de végre talán a végére járhatunk.
    Jaj! Nincs sok önbizalmam, nincs sok jó érzés bennem, de remélem, hogy holnap majd nevetve írom a következő szolit.
    előzmény:
    Picivirág1 (68340)
    2014-08-07  11:14
  9. 2014. augusztus 7. 14:3168343.
    Sziasztok Kedveseim!
    Megint itthon vagyok.
    Sjnos egy-két dolgról lemaradtam. Marimamának javulást, gyógyulást kivánok.
    Privit nem tudom használni mert nem tudom hogyan kell. a válaszüzeneteket  elolvani.
    Én kezdek jobban lenni, remélem!!!!!
    Itt Győrben folyamatosan esik (majdnam), de nincs hideg.
    Mire hazajöttem a villám tönkrevágta a hűtőmet a fagyaszóban  tönkre ment mindenem de hála Isten úgy néz ki hogy a Bitosító azt is kifizeti.
    Mindenkit puszilok
    Bandi

  10. 2014. augusztus 7. 12:2268342.
    Szervusz Rózsa!
    Köszi, hogy bemutattad a bébit. Jó nagy baba.
    El vagyok képedve, micsoda diétán leszel. 
    lehet, hogy nekem is "napi parancsba" kellene adni, mit ehetek, akkor talán fogyni tudnék, így csak kényeztetem magam, olyat főzök, amit szeretek...és azokat  bizony nagyon jól hasznosítja a szervezetem..hájjá válik
    előzmény:
    rozsaanyu (68341)
    2014-08-07  12:13
  11. 2014. augusztus 7. 12:1368341.
    Marcsi! Nagyon remélem, hogy elírtad az utolsó mondatot!!!!!! Nem múlt időt, hanem jelen időt akartál írni!!!!

    Nem is rontom a hangulatot. Inkább egy kis vidámság.

    Megszületett Gitta legifjabb lakója, császárral. 4 kg feletti súllyal. 1-2.

    Tegnap megérkezett a NYUFIG-tól a válasz. A mellékletben olvasható. Azt nem értem, hogy miért kell megismételni a kérelmet!?!
    A szomorú, hogy változatlan összegben kapom tovább a nyugdíjat, egyenlőre, az újabb kérelem beadásáig rokkant nyugdíjként.

    Délelőtt kimostam a 3. hűtőszekrényt, amit kiolvasztottam. Kész pazarlás volt az eddigi áramfogyasztás. Bőven befért a másik hűtőbe a tartalma.

    Délután megyek a fogászatra, de csak akkor, ha nem lesz olyan idő, mint tegnap. Ha nézitek a déli Híradót, látható a tegnapi állapot.

    Fogadjunk, hogy nem néztétek meg a tiltólistám, amin a Hisztamin mediátor felszabadítló és tartalmú élelmiszereket sorolják fel. Pontosabban, hogy mint nem szabad ennem, az elkövetkezendő 3 hétben.
    Most törhetem a fejem, mit egyek. Fűszer nélkül párolt csirkehús lesz, főtt rizzsel.

    Belefájdult a fejem, ahogy elgondolkodtam. Miért van itt a topicon mindig félreértés, sértődés?????????????????

    Még mindig SZERETEK ITT LENNI és remélem, megadjátok a lehetőséget, hogy még sokáig legyen hova jönnöm.




    előzmény:
    totyogoka (68333)
    2014-08-07  06:07
  12. 2014. augusztus 7. 11:1468340.
    Szia Gitta!
    Én is így vagyok. Eltervezek valamit, aztán kiderül, nincs hozzá erőm, kedvem. Persze a kedv azért megy el, mert fáj valami, fáradtnak érzem magam. 
    Nem mentem ki a nyaralóba, nincsen kedvem, erőm hozzá. Majd Timi a hétvégén kimegy. 
    Megy a mosógép, majd ha ez megszárad a tegnapival kivasalom. Egyenlőre nem volt még kedvem ki em menni a kertbe, pedig sok a gyomlálni való.
    Nekem már csak úgy való a kert, hogy egy kicsit kimegyek, aztán bejövök, de a vendégség alatt, és előtt ugye Szegeden voltam, hozzá sem nyúltam. Most gyűjtöm az erőt. 
    Nagyon sok paradicsom érik...én is fogok megint lecsót befőzni. Ilyesmit szívesen csinálok de a takarítás fáraszt. Az olyan "értelmetlen" munka. Addig szép amíg készen vagyok vele, aztán elkezdődik a leépülés. 
    előzmény:
    dundori (68339)
    2014-08-07  10:57
  13. 2014. augusztus 7. 10:5768339.
    Totyika! Te egy hős vagy, hogy volt energiád - a sok problémád mellett is - utána nézni a szoliknak. Bevallom, hogy nekem nincs ehhez türelmem, főleg, mert egy levetett, mondhatni dögrováson lévő laptop már évek óta az én kommunikációs eszközöm. Ezért, ami egy jól működő eszközzel néhány perc, nekem sokszorosa időnként. Igy előfordul az is, hogy nincs kedvem, energiám küszködni vele, inkább be sem kapcsolom.
    De nyugodj meg, nincs baj!!!! Minden a helyére került, nekem nincsenek fenntartásaim senkivel kapcsolatban. Jó, van akivel van időnként, de lássuk be: ennél nagyobb bajom soha ne legyen. Ha ettől függ a boldogságom, akkor boldogan halok majd meg. De még nem készülök erre.

    Egyelőre most épp lecsót fózök be télire, viszont bosszant, hogy már harmadik napja olyan az időjárás, hogy "vidáman" nyírhatnám a sövényt, ami már kiabál szinte, de annyira fájnak az izületeim, hogy épp elég volt tegnapelőtt körbenyírnom a kisházról a borostyánt (3 nagy zsák nyesedék lett az eredmény), eztán már fel sem bírtam emelni a sövényvágó szerkentyűt. Délutánig még várakoztam, hátha erőt tudok venni magamon, de bevallom, hogy csak hevert a fűben, aztán még az is nehezemre esett, hogy feltekerjem az elektromos zsinórt a dobra. Előző nap szegélyt nyírtam az újonnan vásárolt, nemszeretem eszközzel, ez készítette ki a kezem.
    Közben nagyban megy a betakarítás is, mindezek eltevése télire, bár idén kicsit visszafogottan igyekszem megoldani.

    Tudom, mindenkinek van épp elég baja, Marikának a betegség, Rózsának meg egyebek, Valika is hajt ezerrel, és persze mindenki járja a maga kálváriáját. Én magam meg csak napról-napra azt tapasztalom, hogy amit tegnap még simán tudtam, ma már kevesebb hozzá az erőm.
    előzmény:
    totyogoka (68332)
    2014-08-07  05:57
  14. 2014. augusztus 7. 07:5468338.
    Erre nagyon emlékszem..már akkor is dőltem a nevetéstől
    előzmény:
    precon (68336)
    2014-08-07  07:38
  15. 2014. augusztus 7. 07:3968337.
    előzmény:
    precon (68336)
    2014-08-07  07:38
  16. 2014. augusztus 7. 07:3868336.
    Totyi
    előzmény:
    precon (68335)
    2014-08-07  07:09
  17. 2014. augusztus 7. 07:0968335.
    Jé megjelent a kép


    Lányok egyre több a reklám nem kevesebb a fene egye sokat még kikapcsolni sem lehetsok a felugró reklám ablak ,a tévében is egyre több van nem fizetnek elég adót ezek szerint a fene egye őket.
    előzmény:
    precon (68334)
    2014-08-07  07:05
  18. 2014. augusztus 7. 07:0568334.
    Sziasztok szép napot.


    Nálunk borongós az idő ezzel nem mondtam újat tegnap is eset az eső egész délután.nem szakadt csak olyan csendesen.Viszont nagy dörgés kisérte néha.
    Totyikám ez az új rendszer nagyon @semmi nem úgy müküdik ahogy kellene,nagy ívben @nak a kéréseinkre .Moderátor szabin volt ezt onnan tudom hogy írtam neki.Reagálás nincsen.


    Marimama ebben a vacak időben mindenki nyűglödik,korra nemre való tekintet nélkül.


    Gittám nagyon jó kis szerkentyűket szereltek neked fel.Nálunk az üzletben van riasztó én nem kezelem ,egyszer sikeresen riasztottam az egész utcátA pánik gomb nagyon hasznos nálunk ajánják kimondottan időseknek ha véletlen elesnek kint az udvarban vagy a lakásban jól jön.Itt olyan nyakba akasztós van amit mindig hordani kell.


    Rózsám sajnos vannak ilyen rossz napok ezekre szoktam mondani hogy nem is volt érdemes felkelni aznap.Majd a következő nap jobb és szebb lessz.


    Katikám igen gondoltuk még elmegyünk pár napra,bár Laci most nem nagyon akar kimozdúlni fáradt és az időjárás miatt nincs hangulata.







  19. 2014. augusztus 7. 06:0768333.
    Gittám!

    csak nem hagy nyugodni a dolog, most egy másik módszerrel keresgéltem és rátaláltam pár régi szolira is:
    pl arra amikor kérted, hogy hogyan lehet megnézni a priviket?
    068216-os szoliban én ezt írtam:

    Gitta! Most hogy említetted a priviket rákerestem. Nekem sincs meg csak
    néhány réges régi és ez azért van mert amikor el akarom küldeni
    rákérdez, hogy akarom-e menteni az üzenetemet ha nem mentem akkor nem is
    lesz meg többet.A bejövők amiket kapok azok meg vannak. van egy kis fül
    ott az üzenetek címszó alatt és ott kell kiválasztani. ( lehet hogy
    zagyvaságokat írok de ilyen tecnikai dolgokat nehezen értek meg és még
    nehezebben tudom tovább adni)


    Most csak azt akartam írni, hogy én reagáltam

    Na mindegy! Elköszönök! Sziasztok! Szerettem itt lenni!
    előzmény:
    dundori (68328)
    2014-08-06  21:30
  20. 2014. augusztus 7. 05:5768332.
    Jó reggelt Mindenkinek!

    Itt változatlanul nem csak be van borúlva de esik is az eső. Szerencsére most csak csendes eső esik.
    Mára azonkívül, hogy két orvosjárásom van előjegyezve ( 9.15 és 13 óra) más programom nem várható, de ilyen vacak időben ne is legyen. örülök ha nem kell kimozdulni. Szerencsére találok magamnak elfoglaltságot.

    Drága Gitta! Köszönöm, hogy jelentkeztél és elmondtad , hogy mi is az amiben kérted volna a segítséget. Bár azt gondolom, hogy én is csak innen a netről tudtam volna címeket telefonszámokat kigyűjteni és hívogatni de szívesen segítettem volna. Mi 30.-án elutaztunk és csak 01.-én később jöttünk meg így nem tudom pontosan mikor is történt meg a felhívás erre a segítség kérésre.
    Most viszont szerettem volna magammal tisztázni, hogy mikor és mit vétettem azzal, hogy nem voltam elég figyelmes, de lehetetlen utánna nézni, ugyanis vannak szolik amik eltüntek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Az előző száz oldal 68 201-ig tart, aztán a következő száz oldal 68233-tól indul.
    A 68201-es sorszámú szolit Gitta írta  07.29.-én 10.17-kor
    A 68233-as sorszámú szolit Picivirág  07.31.-én 9.20.-kor

    Én már csak annyit szeretnék megkérdezni, hogy hova lett a többi szoli?????? Akkor utána tudnék nézni, hogy mire nem reagáltam??? Határozottan emlékszem, hogy volt egy olyan kezdetű mondat, hogy Totyikám elsősorban Rád gondoltam...............stb. De ezt már csak akkor olvastam amikor haza értem.

    Végül is mindegy már csak szerettem volna saját magam vétlenségét tisztázni!

    legyen szép a napotok!
  21. 2014. augusztus 6. 22:0468331.
    u.i.: A takarítás elmaradt, mert jött a telefon, hogy a Corvin negyednél átvehetem a JÓ FOGÁS-on meghírdetett, névjegy kártyatartót, az Andrisomnak. Esernyő nélkül indultam el. Hazafelé, a metrótól gyalog jöttem. Dörgött, villámlott, de akkorákat, amekkorákat talán még soha nem hallottam. Gondolhatjátok, hogy féltem. Még a motorosok is megálltak, leállították a motort. Szerintem Ők is a villámcsapástól féltek.
    A Duna közel van, vonza a villlámot.

    No, ez csak egy része a mai napomnak. A többit nem is sorolom.
    előzmény:
    totyogoka (68327)
    2014-08-06  19:11
  22. 2014. augusztus 6. 22:0368330.
    Most így utólag jutott eszembe, hogy akkor amikor ez a privát üzi befuccsolt, még egy telefont is elengedtem, de nem jött össze, aztán beláttam, amúgy is felesleges lett volna, nem próbáltam újra.

    Egyébként az én telefonom még mindig él, s a nagy ráhatás miatt már a kertbe is hordom magammal.

    Csak mellékesen jegyzem meg, hogy a házam már be van riasztózva, egyelőre még csak tanulom a kezelését, eddig csak egyszer használtam, amikor elmentem itthonról. Éjszakára még nem merem bekapcsolni, de azon vagyok, hogy megtanuljam bátran használni. Egyelőre annyit segít, hogy már a hálószobámból is látom, ha a garázskaput nem zárták le odalent.  Igy nem kell körbesétálnom a házat esténként, ha véletlenül nyitva marad, elég egy gombnoymás a házból, és már hallom, hogy csukódik a kapuja. Pánikriasztóm is van, egyelőre nem is merek hozzányúlni, nehogy véletlenül megnyomjam, mert egészen biztos, hogy a fél utca felébredne rá.

    Mindenkinek jó éjszakát, minden betegnek jobbulást kívánok.
  23. 2014. augusztus 6. 21:5968329.
    Gittám!
    Aki figyelmesen olvassa a szolikat, az észrevehette a célzásom, hogy a Lányod apukájával kapcsolatos a programod. Ezt nem Te írta, csak én próbáltam kitalálni. Sajnálom, hogy így alakult, mert annak utána tudtam volna nézni - talán - hol szórják a hamvakat.

    Lányok!
    Ez nem az én napom volt. Nem is részletezem, mert annyi minden rossz történt, hogy nem rontom vele a hangulatot.

    sKati! Az előző szolimban kitettem a listát, amit kaptam az allergológián. Mit nem szabad ennem 3 hétig. Most be is veszem, az altatóval együtt, a kapott gyógyszereket.

    Megyek is az ágyikómba.

    Jó éjszakát, szép álmokat, Rózsás csókokat, bajuszos angyalokat.
    előzmény:
    dundori (68328)
    2014-08-06  21:30
  24. 2014. augusztus 6. 21:3068328.
    Szervusztok Kedves Barátok!

    Csak gyorsolvasással tudtam végignézni a nélkülem telt néhány napot, bevallom most is inkább már az ágyamban lennék, túlságosan fáradtságosak voltak az elmúlt napok.
    Hogy mit szerettem volna??? Kicsit talán meghökkentő, de már ne legyen rá gondotok, elmúlt, kész, a mai nappal minden megoldódott.
    Ma szórták szét Bp-en a gyermekeim apjának a hamvait, szerettem volna a lányomat meglepni azzal, hogy elviszem erre az aktusra, de mivel én magam csak az időpontot tudtam, és semmi mást, ehhez gondoltam némi segítséget kérni. Hogy miért alakult így ez a dolog, nem az én dolgom, sok a furcsa és morbid dolog számomra is, nem is akarom itt taglalni. A lányom is csak találgat, de mivel nagyon apás volt, s magára maradt ebben a témában, gondoltam, hogy segítek neki ebben. Mostanra már nem aktuális, de remélem azért megbírkózik/megbírkózott vele.
    A lényeg megoldódott a segítségem nélkül is, csak szerettem volna, ha érzi, hogy én is mellette vagyok, abban a néhány percben, de egyedül nem mertem bevállalni, főleg, hogy nekem már nincs közöm máshoz, csak a hátramaradottakhoz, akik a gyermekeim. De fátylat rá.
    S mindez azért alakult így, mert írtam egy privit valakinek, de szokás szerint szarakodott a gépem, nem tudtam visszanézni, hogy mi ment el ebből, mi nem. Ehhez kértem akkor segítséget tőletek, a nyilt topicban, hogy hogyan tudnám megnézni, de ezzel kapcsolatban nem jött válasz. Innentől fogva nem tudtam mit tegyek.

    Mindentől függetlenül jelzem, megvagyok, tegnap kb. 5.5 órát voltam egyfolytában a kertben, kora reggeltől fogva. Még a mellékhelyiséget sem látogattam közben, ami egyébként szokatlan. Aztán gyors ebéd, zuhany, s gondoltam pihizek egy kicsit, de valami miatt nem tudtam nyugodni, gyorsan sütöttem egy almáspitét. Közben jött a család egyik fele, s este lett. Én úgy zuhantam az ágyba, hogy hajnal tájban ébredtem arra, hogy a TV még mindig megy, mert nem kapcsoltam be a kikapcsoló funkciót.
    A mai napom sem volt kíméletesebb, bár nem kint, hanem a konyhában raktam el a tegnap leszedett zöldségeket (paprikába töltött káposztát az uborkás hordóba), holnapra meg előkészítettem a lecsó befőzést is.

    Bocsánat, hogy nem olvastam vissza tisztességesen, de igérem megteszem, ahogy az időm és energiám engedi.
    Még a héten itthon leszek, de a következő hetet a Szigetközben töltöm majd.

    A lenti kisbaba ma megszületett - császárral - 4400 gramm, szépséges kisfiú, Zoltán, mindenki egészséges. Még az is lehet, amint kiengedik őket, apuka visszahozza, bár a házukat csak 15-e után kapják meg, amit még festeni kell, de anyuka már jönne szinte azonnal.
    előzmény:
    Picivirág1 (68295)
    2014-08-04  20:41
  25. 2014. augusztus 6. 19:1168327.
    Sziasztok!

    Hatalmas zivatar vonult át felettünk megint. Dörgött villámlott. Olyan nagyokat csattant , hogy az ablaküvegek bele remegtek. Még jó hogy tegnap megpucoltamDélután jöttem haza még a vihar előtt és itt állt villogva egy tűzoltó autó a házunk előtt. Szerencsére nem a mi lépcsőházunkban volt esemény hanem a mellettünk lévőbe.
    Katika! Még nem kezdődött el a sziget fesztivál csak hétfőn lesz az első nap. Most még a szokásos mederben folyik a munka Apuséknál.reggel nem futottam csak gyorsabban gyalogoltam. sajnos most is be van dagadva a bokám és fáj feszül nagyon. A vas hiányra utaló vizsgálat része volt a gyomortükrözés is mert valami miatt nem szívódik fel a vas. Mostanában nem volt semmi olyan nagyobb vérveszteségem se pl műtét, vagy nőgyógyászati dolog ami esetleg okozhatná.
    Rózsa! Azt elhiszem , hogy féltél ebben a viharban haza jönni.Én is össze tojtam volna magam.
    Kincsike! Danika egy kis örökmozgó! Gondolom , hogy felfedezte az állás mászás örömét így most nem ismer akadályt.
    Valika! Itt megint annyi eső esett, hogy kacsa úsztatóvá vált az utca
    Mollyka! Próbálom ezt a reggeli gyaloglást minden nap erőltetni mert fogyni kéne de sokat. Bár betegség árán nem szeretnék. Holnap megyek egy speciális gerinctorna elsajátításra, hátha sikerülne már ettől a zsibbadástól megszabadulni.
    Julika! Nagyon édes volt Elza ahogy búcsút vett a "Bázistól" hamar el telt ez a pár nap.
    Marika! Légy üdvözölve itthon a köreinkbe. Mielőbbi jobbulást kívánok Neked. Mayer Főorvos osztályán mindig olyan meghitt a bent lét. emlékszem még amikor Anyukám ott feküdt párszor Ő is nagyon elégedett volt.
    Gitta! Hiányollak nagyon! Legalább utólag jó lenne megtudni , hogy mit szerettél volna mert így csak találgatok, vagy még azt sem és nem fogom megtudni sosem, hogy miben segíthettem volna én mint az egyik pesti.
    Alma! hallottam, hogy a balcsin is nagy viharok tomboltak. Remélem , hogy a Ti nyaralótokat nem érte kár!
    Leva Lellén van ott is hatalmas vihar volt, láttam a tv-ben.

    Elköszönök - beborogatom a bokám aztán ledőlök még talán el is alszom majd időben.

    Jó éjszakát mindenkinek!
  26. 2014. augusztus 6. 15:0268326.
    Sziasztok!

    Ma jól megjártam,dühöngtem is egy csomót,mentem a buszhoz és kisült,hogy le van zárva az utca,a busz ott nem közlekedhet,hanem jó messze a Tarpatak  utcánál áll meg,itt visszafordul ucsak kacskaringókon és megy az indulási ponthoz a Széna térig,igy a rendes busz a csak innen megy le és innen kisbusz viszi árkon bokron át az utazokat felfele és a tarpatakig lefele.Dühöngött a sofőr is ,mert reggel még 2 db kis busz volt,de napközben csak egy igy neki kell oda-visza menni és alig férnek be az emberek .Ha kocsival mentem volna,akkor letehettem volna a Kutvölgyin és onnan jöhettem volna kocsival vissza.
    Egy vigasztal,hogy most jó lett és rövid a hajam 5 hétig nincs rá gondom.

    Marcsika! Igen ,amikor én is felkeltem még bőven esett az eső.Akkor most olimpiai csucsot futottál,sajnos én azt nem nagyon tudok,mert azonnal beszükülnek a görgöim.
    Gáborodnak hogy telt a napja,zürös volt?
    Most együtt a kiscsalád és a buksi is örül.
    Azt,hogy tudják megállapitani,hogy mitől van vashiányod?

    Mollykám!Tényleg mindig megyek valahová,de a tegnapi napom nyugis volt.Azt hiszem te sem panaszkodhatsz,állandóan van mit tenned,ha nem otthon akkor a kertben.Meg még ott vannak a cicák is.

    Julikám! Nagyon aranyosak voltatok,idilli családi kép,sajnos,ami jó az mindig rövid ideig tart,láttam a kis Elza szemén,hogy ő is maradt volna még.Remélem jól utaznak és nem lesz semmi probléma a kocsiban.Aztán nemsokára te mész,a másik lányodnak a Balatonon jó idejük van,vagy ott is esik az eső,vagy még nem indultak el?

    Kincsike! Biztos vagyok,hogy a kis örökmozgó ad munkát a szülőknek és a nagyszülőknek is,élvezi az életet és mindent fel akar fedezni.

    Rózsa! Várom nagyon az eredményt,hogy mit mondtak az Allergológián,nem hiszem,hogy az lehet,ez már sokszor mondtam idegi alapon van nálad,elég sok stressznek vagy kitéve,még akkor is,ha most egyedül vagy,de eszed magad a problémákon.

    Alma-Alma! De jó nektek,hogy ott nem eik,igaz most itt sem esik,de hajnalban csak ugy szakadt.

    Valikám! Tervezitek,hogy mentek valahová,vagy csak szeretnétek.Sok pénz ment el a felujításra? Azért 2-3 napot jó lenne kikapcsolódnotok.

    Marimama! Hurrá itthon vagy,pihenj sokat és remélem jobban leszel és jössz beszélgetni velünk,már nagyon hiányoztál és szurkoltunk neked.

    Na megyek és eszem valami,mert reggel fél8 óta nem ettem még semmit.
    Kellemes napot mindenkinek.Remélem a Gitta is jön,nem tudom mi lehet vele,ha nem jön ma sem,holnap megpróbálom és felhivom telefonon.
  27. 2014. augusztus 6. 14:4868325.
    Kedvetek szerinti délutánt kivánok, kedves Barátosok!

    Most értem haza. A mellékletben leírt diétát kell tartanom és kaptam Apo-Famotidin 20 mg, Cetirizin-EP 10 mg tablettákat, amit este kell bevenni.

    Örömmel olvasom Marimama hazatérését. Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok Neked és a gépednek is.

    Marcsi!
    Délután jön a Gondnok, akivel lemegyek a pincébe. Már belestem, de amióta a késelés volt, egyedül nem merek lemenni. Köszönöm a figyelemfelhívást.

    Mindenki olvastam, de nagyon éhes vagyok. Sürgős ehetnékem van. Azt is ki kell találnom, hogy mit. Sokmindent kell mellőzni.

    Délutáni takarítás van ütemezve. Majd ha lerogyok jövök.



    előzmény:
    Picivirág1 (68324)
    2014-08-06  13:26
  28. 2014. augusztus 6. 13:2668324.
    1-2 Elza elbúcsúzik az állatoktól
    3-4 Útra készen...elindultak
    Most üres a ház!!!!!

  29. 2014. augusztus 6. 11:4568323.
    Legyen szép  napotok  .
    Nálunk  borus  de annak ellenére   kellemes az idő  én is voltam  egy kis sétán  és jol esett  ,egy  kutyasétáltató emberkével találkoztam mindössze .


    Julika   ! Krisztikédnek  boldog névnapot  kivánunk 


    Mindenki beirását végig olvastam  .


    Örvendek hogy Marimama  itthon van  , mostmár csak  megkell erösödnie.


    Marcsi  nálunk  nem éreztük a földrengést  


    Molly  nagyon szép a kerted   a facén láttam képeket a terméseidröl.


    Rozsa  remélem   megtalálják  az allergia vizsgálaton  a kiütéseid okát .


    Olvastam Sorbeték  haza tértek .


    Mindenkire szeretettel  gondoltam .


    Gitta  ???????



    Danika  mindenre felkapaszkodik  minden mellett feláll.
  30. 2014. augusztus 6. 11:0868322.
    Sziasztok Barátnők!

    Igen Valika itthon vagyok. Csak a géppel nem boldogulok, pedig állitólag megcsinálták.

    Nagyon emberbarát osztályon voltam, minden nap kaptam két palack inffuziót /értágitót/ Az orvosok és az ápolok is nagyon odafigyeltek ránk és jó társaság jött J jöttt össze abban a 8 ágyas korteremben. Most sokat kell phennem, mert eléggé legyengültem.

    Itt is esik az eső. Szebb napot kivánok
  31. 2014. augusztus 6. 08:0368321.
    Nagyon édesen leírtad a versenyfutásod az esővel . Erre fele most meleg van még és iszonyat fülledt idő.
    előzmény:
    totyogoka (68316)
    2014-08-06  06:45
  32. 2014. augusztus 6. 07:5768320.
    Valika!
    Az a kert nem az én kertem. Az Marikáé. Tegnap nála voltunk. Tudod, a férjemnek volt a két "lány" az unokatestvére. Marika özvegy, Zsuzsi elvált. 
    előzmény:
    precon (68319)
    2014-08-06  07:34
  33. 2014. augusztus 6. 07:3468319.
    Sziasztok szép napot.




    Nálunk esik,tegnap óta dörgöt és villámlot az éjel rendesen




    Julika nagyon szép a kerted kelemes lehet ott tanyázni




    Totyi akkor arra ébredtem 




    Rózsa ha van valami értékes azért a biztosítónak jelezd de akármilyen kár ért fizessenek.


    Molly szerencsére birom az erőset szeretem is kolbászba is




    Gitta merre vagy????????????




    Megvagynak remélem jó ideje van mert ha ott is így esik nem kellemes a csoportal.


    Kincsike,Sorbet Erzsike merre jártok???????????


    Katikám országon belül is milyen időváltozások vannak szerencsére mot nem volt felénk jég.


    Mazsola hazajött Marimama??????
  34. 2014. augusztus 6. 06:5968318.
    Sztia Molly!
    De jó, hogy mondod a féreghajtót! 10 nap után be kellett volna adni a másik felét a tablettának. Mindjárt adom is. 
    Itt borongós az idő. Nem is tudom mit kívánjak? Melindáéknak nem jó a kánikula, bár helyjegyet vettek, azok a vagonok légkondisak.
     Tavaly elromlott a az egész vonaton a légkondi , hatalmas meleg volt, és ugye az ablakokat nem lehett lehúzni. Csak a határ után normalizálódott a helyzet. Remélem most jól fognak utazni. Úgy néz ki, az a vonat , amivel mennek Pestig végig megy. A vágányokat cserélik, Csabán új állomást építenek, nagyon bonyolult az utazás. Sok a vonatpótló autóbuszos utazás. 
    Krisziék meg a Balatonon vannak, nekik kell a jó idő. 
    Köszönöm a névnapi megemlékezéseket
    előzmény:
    molly49 (68313)
    2014-08-06  05:53
  35. 2014. augusztus 6. 06:5268317.
    Szervusztok!
    Múlik a vásár, ahogy "szoktam volt" mondani. Melindáék ideje kitellt. 
    Tegnap még délután volt egy kellemes együtt lét  Zsuzsiékkal, most Marikánál. 
    Későn jöttünk haza, vittem Győzit sétálni, , Timi még masszírozta Melindát, Elza is kért egy kis kezeléstMegfőztem a mai ebédet, krumplipaprikást kértekAztán jót aludtam reggel fél 6-ig. Akkor mozgolódik Timi, Paca erre felébred, jönne be...na náá, hogy kibulizza magának. Kimentünk, futott pár kört, most itt alszik a nyomtatón. Szereti, szemmel tud tartani. Már szorong rajta, kezdi kinőni. Talán venni kellene egy nagyobb nyomtatót? 
    Fél 12-kor indulunk, Zsuzsi visz ki minket az állomásra. Már hiányoznak
  36. 2014. augusztus 6. 06:4568316.

    Elindultam - cafattá áztam - vissza értem!Az eddigi 40-45 perces időmet 32.-percre javítottam!

    ( aki bármiféle földmozgást észlelt a Duna parton ma reggel az nem földrengés volt hanem én nyargaltam mint a szél)
    előzmény:
    molly49 (68315)
    2014-08-06  05:57
  37. 2014. augusztus 6. 05:5768315.
    Totyika, remélem megtalálják a vérszegénység okát. 

    A gyógyszertári költségek valami szörnyűek nálunk is...

    Kellemes családi napot kívánok!
    előzmény:
    totyogoka (68312)
    2014-08-06  05:34
  38. 2014. augusztus 6. 05:5468314.
    Rózsa, szerencsés napot kívánok!
    előzmény:
    rozsaanyu (68311)
    2014-08-06  00:26
  39. 2014. augusztus 6. 05:5368313.
    Jó reggelt szép napot mindenkinek!


    Nálunk is borult az ég ma reggel.

    -kor indulok Lujzival az állatorvoshoz, ma megkapja a második féreghajtó tablettát, megkezelik a fülét, és kiderül kell-e neki még szuri...

    Utána "kiugrunk" a kertbe kicsit, hazafelé pedig kis vásárlás lesz...


    Picivrág: Boldog névnapot kívánok Krisztikédnek!


    Nagyon jók a fotók amiket hoztál, gyönyörű a kert is!!!




    előzmény:
    Picivirág1 (68310)
    2014-08-05  21:45
  40. 2014. augusztus 6. 05:3468312.
    Jó reggelt!

    itt gyülekeznek a felhők és sajnos ezek nem bárányfelhők. csúnya sötét fekete felhők amiből valószínűleg esni is fog.
    pedig mennem kéne gyalogolni. na addig még van egy kis idő majd meglátjuk, hogy mi lesz a vége.
    Tegnap voltam a háziorvosnál aki szabin van de az asszisztensnő ide adta a multkori vérvétel eredményét és sajnos még mindig nagyon kevés a vasam.Most írt fel a helyettes doki és elkezdem szedni csak az a baj, hogy annak van valami oka , hogy vérszegény vagyok. Majd kiderül. Most váltottam  ki a havi gyógyszereimet egy kissebb vagyont hagytam ott most megint mehetek a gyógyszertárba.
    ma 10.-kor találkozom Ágóékkal, aztán ide jönnek ebédelni majd a Józsi elmegy valamit intézni és este mennek haza.
    Julika! Nagyon jó kis party volt nálatok, jó volt a hangulat. Kár , hogy a sok finom falatot nem fotóztad le ( csorgott volna a nyálunk) Én tegnap nagyon bunkó módon elfelejtetttem köszönteni Krisztikédet de így utólag kívánok neki nagyon nagyon Boldogságos Névnapot!

    Rózsa! A pince beázás csak azért nem mindegy mert a biztosító fele minél korábban kell jelezni ha károd van.Végül is a gondnoknak van igaza , amikor azt mondta , minden pincebérlő maga tudja mit tárol a pincéjében és saját magának kell meggyőződnie arrol, hogy egy ilyen eső után történt-e ott beázás vagy valami.

    Elkezdett szemerkélni az eső. Azt hiszem a mai gyaloglás elmarad.

    Legyen szép a napotok!
  41. 2014. augusztus 6. 00:2668311.
    Aludjatok nyugodtan, álmodjatok szépeket!

    Az a helyzet, hogy délután ledőltem és elaludtam. Most kukorékolok.

    Julika! Ügyesen megoldottad a képek megmutatását.

    Marcsi! Köszönöm az infót. Így jártam, hogy nem jártam itt. Most tuti nem megyek le a pincébe. Ha elázott, már úgyis mindegy.

    Marimama????

    sKati! Molly!
    Bár csak már mondanának valamit. Nem kevernek össze, mert eddig még semmit nem mondtak a bőrgyógyászaton. Holnap az Allergológiára megyek, 12 órára.

    Megpróbálok ismét aludni. Jó éjszakát, szép álmokat, Rózsás csókokat, bajuszos angyalokat.

    Hiányzók?????? kincsiE?????????????, stb...................
    előzmény:
    Picivirág1 (68310)
    2014-08-05  21:45
  42. 2014. augusztus 5. 21:4568310.
  43. 2014. augusztus 5. 21:4568309.
    Életképek a mai napról. 
    https://picasaweb.google.com/112001590189902503340/Legutobb Frissitve#6044155988426997410
  44. 2014. augusztus 5. 18:2568308.
    Precon én is szeretem a csípős lecsót, csak sajna már nem bírom... ezért aztán különböző betétekkel bolondítom meg  most sonkaszeletkékkel.


    Sajnos a behívónkra várni kell, ma beszéltem a főorvossal, valószínű a hónap vége felé fogunk menni...



    előzmény:
    precon (68298)
    2014-08-05  07:59
  45. 2014. augusztus 5. 18:2268307.
    Totyika, jó sokat dolgoztál! bírom ezt a sok selejtezést én is állandóan csinálom, de sohasem érek a végére  hogy lehet ez???


    Nagymamának én is jobbulást kívánok! sajna nem leszünk fiatalabbak és egészségesebbek sem, mindegyikünkre sok fájdalmat mér a sors nehéz kibírni


    Köszönöm a dicséretet a kertemre, csak egy kis kert, de mi szeretjük...
    előzmény:
    totyogoka (68296)
    2014-08-05  06:47
  46. 2014. augusztus 5. 18:1468306.
    Picivirág, hej de sokszor főzök én is hajnalba, a meleg miatt és ha megyünk a telekre, akkor is ezt a megoldást választom, nem akarok ott a főzéssel pepecselni. Könnyen megteszem, mert hajnalba ébredek mindig.

    Tegnap éjszaka viszont a középső lépcsőház földszinti lakásának ablaka tárva nyitva volt és egy "vidám" társaság olyan éktelen vihogással és nyerítéssel volt, hogy kénytelen voltam az erkély ajtót becsukni, mert nem lehetett tőlük aludni.

    Elkezdték kb. 11-kor és én egy órakor csuktam be az ajtót... miért vártam idáig most sem értem 

    Aztán egy fél frontin, mert nem tudtam visszaaludni...



    Jó kis kirándulásotok volt, jó lehetett a pancsikolás!!!


    Óhh hát saját Paradicsomotok van?   csupa angyal volt benne
    előzmény:
    Picivirág1 (68295)
    2014-08-04  20:41
  47. 2014. augusztus 5. 18:0468305.
    Totyika, ügyes vagy, hogy lecsóztál télire 

    A fiad ötletes volt a negróval


    előzmény:
    totyogoka (68293)
    2014-08-04  16:29
  48. 2014. augusztus 5. 18:0368304.
    Stadber, örökmozgó vagy, mint mindig 


    A kertbe én egy héten csak kétszer megyek, nem mindennap... tőlünk 9km-re van, nem bírok már akkora strapát  hogy minden nap menjek, az itthoni feladatokat is én végzem el egyedül. Ennyi elég is nekem 
    előzmény:
    stadber (68292)
    2014-08-04  15:00
  49. 2014. augusztus 5. 17:5968303.
    Rózsa, remélem segítenek neked holnap az allergológián, jobbulást kívánok!
    előzmény:
    rozsaanyu (68291)
    2014-08-04  14:24
  50. 2014. augusztus 5. 17:5768302.

    Szép estét kívánok mindenkinek!

    Leng a szellő körülöttünk, kellemes idő van

    Precon, a lecsó jó lett, alásütöttem finom sonkaszeletkéket

    Nagy eső volt felétek...


    Ááááá sokszor én sem tudom, hogy milyen nap van 



    előzmény:
    precon (68290)
    2014-08-04  07:16

Címlap

top