Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2014. december 3. 19:2069401.

       Sziasztok Drágáim!


       Itt vagyok. Sajnos a fájdalmaim megvannak, bár kicsit a gyógyteáktól csillapodtak. A fejfájásom a  legrosszabb, mert kihat a hangulatomra is. Tegnap meg még hozzájárult egy nagy stressz. Ugyanis tegnap délután - még világosban - elaludt a villany, elment az áram. Éppen észrevettem, amikor töllem 4-ik házból jött egy kedves szomszédasszonyom, hogy nállam van-e áram, mert nálla nincs, de a szomszédjaiban van. Mondtam: nekem sincs. Igy ő rögtön telefonált az áramszolgáltatónknak, akik igérték, hogy 2 órán belül megcsinálják. Ebbe belenyugodtunk, nem is készültem pótvilágitásra. Az áram azonban nem jött meg. Tök sötétben üldögéltem és jó be is pánikoltam, amire szoltam Misinek mobilon, hogy nincs villanyom és lámpám sem. 3 db kis temetős gyertyám már el is olvadt és folyt. Misi rögtön hozott 2 zseblámpát, igy legalább be tudtam zárni az ajtókat . Utána még 10 óráig sötétben már bestrsszeltem és rosszul is voltam. A villany valamikor megjött, elkezdtem tv-t nézni, de órám csak a mobilomon van és az meg közben lemerült, töltőre tettem, órája elállitodott, igy néztem a tv-t és azt vettem észre, hogy virad, 6,16 volt. Gyorsan lefeküdtem, de sajnos nem tudtam elaludni csak egésszen ma délután 3 körül, annyira ki voltam merülve.A családnak nem panaszkodom, mert van nekik elég bajuk.


    Az idő nagyon rossz, nap sehol, csöpögő eső viszont sokszor. Ilyen rossz idegállapotban nehezen vészelem át a telet.


    Mindenkit elolvastam, nyeltem nagyokat a finom sütik tárgyalásánál, majd én is sütök, ha lesz kedvem, örülök az aranyos unokáitoknak.


    Szép estét, jó éjeszakát kivánok. Én is probálom összekapni magam.


     

  2. 2014. december 3. 15:3969400.

    Sziasztok!


    Itt mostanra nagy szürkeség lett bár a tegnaphoz képest azért változott az idő mert most legalább nem esik az eső.


    Délelőtt főztem majd voltam a volt munkahelyemen is. Aranyosak voltak mind a lányok mind az idősek. Nem maradtam sokáig csak a küldetésem teljesítettem.


    Borsó levest csináltam meg palacsintát sütöttem , de jól ki is mérgelődtem magam. Régen sütöttem már ennyi elfuserált palacsintát. Közben nem is értettem, hogy mi lehetett az oka mert mindent ugyan úgy csináltam ahogy szoktam mégis szakadt ragadt nyers maradt közben meg égett is egyik másik.Talán a liszttel lehet gond de akkor jól nézek ki mert van még vagy 5 kiló belőle.Azért sikerült annyit csinálni, hogy Ágóék is itt ebédeltek és csomagoltam is nekik pár darabot otthonra.


    Rózsa! Nagyon örülök, hogy legalább a nagy kő leeshetett a válladról. Kár hogy Andi nem látja be, hogy egy kisgyereknek milyen nagy szüksége van apára anyára és nagyszülőkre is. Főleg úgy hogy nincs is másik nagymama rajtad kívül.


    Katika! Jó ebben a kerületben élni ( most még) de ki tudja lesz-e ilyen jó dolgunk azután is ha Tóth Jóska a Polgármesterünk vissza vonul. Annyiszor kikezdték már annyiszor szorongatták már , hogy előbb utóbb bele fog unni és hát bizony Ő is lassan nyugdíj érett lesz. Akkor aztán hiába a jó adottságokkal rendelkező kerület ha a "gazda" trehány és nem törődöm.


    Mollyka! Én is drukkolok a férjednek , hogy jók legyenek már azok a fránya leletek.Ha bár a saját eredményeimhez is drukkolhatok mert jó pár csillagom van a labor eredményemen.


    Julika! Tegnap elfelejtettem , hogy Melindádnak Boldog Névnapot kívánjak! Nálatok is szépen sorban vannak a decemberi ünnepek!Nálunk a május ilyen hónap.


    Megyek teregetni! Mindenkinek további szép napot!

  3. 2014. december 3. 13:2469399.

    Kellemes délutánt kívánok!


    Ma, a tegnapi vasalást pihenem ki, varrással. Ma nem vasalok. Majd holnap. Nem csinálja meg helyettem senki.


    sKati! Véleményem szerint, a XIII. ker-ben kéne kivárni a megfelelő lakást, nem a VII.-ben. Várom a receptet!


    Molly! Tegnap rendeződött az egyik családi probléma. Az Ági unokámmal kapcsolatban nincs változás.


    Lehet, hogy egy kicsit elnyúlok. Fáj a fejem, nem csak a derekam.


    Marimama régen jelentkeztél!!!!!! Sőt, mazsolaIldit is régen olvastam.   Így könyvet olvasok, elnyúlva.

    előzmény:
    katalin.berger.9 (69398)
    2014-12-03  12:45
  4. 2014. december 3. 12:4569398.

    Sziasztok!


    Ma is sietek a lányommal,mert a VII kerben nézünk meg egy lakást,küldött ma reggel az ingatlanos egy Visegrági utcai lakást,azonnal felhivtam és visszajelzett,hogy már van 2 ajánlat,ugyhogy erről is lecsusztunk.Van még a fenti ,meg a lehel piac melletti.


    Tegnap eltelt a napom azzal,hogy szerelő volt itt,aztűán olyan sokat dumált,hogy az ebédem majdnem odaégett a sütőben,ugy kellett ,majdnem kidobnom.


    Marcsika! Milyen jó felétzek mindig van valami rendezvény,ahová elmehettewk ,szerwetem a XIII kerületet,de olyan hamar elkelnek ott a lakások,hogy csak kapkodom a fejemet.


    Mollyka! Mi a probléma a párodnál,remélem nem komolyabb,meg van már az eredmény?


    Rózsa! Tündéri az unokád és nem csodálom,hogy boldog vagy vele,sajnos megértem,hogy többet szeretnél,beszélj talán a menyeddel,hogy az gyermekét fossza meg ettől az örömtől,hogy a másik nagyival lehessen.Az otthoniak pedig ne is érdekeljenek.


    Julikám! A kis Elzát én  is szeretettel köszöntöm,mi sem tartjuk a névnapot,de mégis jól esik az embernek a megemlékezés.


    sErzsike! Milyen érzés otthon lenni végre,nem volt furcsa egy kicsit,változott a város az alatt mig nem voltatok otthon?Hogy van a fiad és az uncsikád?Péter most egyáltalán nem dolgozik?Pihen,vagy most is van mit csinálnia?


    Kincsike! Azt tudom,hogy a gyerekek nagyon örülnek a karácsonynak,mert ujdonság nekik,mi nem szoktunk fát állitani,de amikor a Balázs kicsi volt ,akkor állitottunk és borzasztó nagy meglepi volt neki.


    Martimama! Merre vagy? Hogy érzed magadat ?


    Gitta! Holnap felteszek egy különleges ropogtatni való szezámmagos édesség receptjét,nagyon finom,remélem nektek is megnyeri a tetszéseteket.


    Jó neked,hogy a Gyöngyös eljön és sütöget én is szivesen venném,de miután megyek vendégségbe nekem is kell sütnöm,már ki is választottam,ribizlis linzertortát csinálok,mert nagyon szeretik a gyümölcsöset.


    Megyek,mert leszur a lányom,szép napot mindenkinek.

  5. 2014. december 3. 06:4369397.

    Rózsa, hálistennek!!! nagyon fontos, hogy mindenki megkapja azt amiért dolgozott, magyarán a megérdemelt havi bérét.


    Remélem a családi dolgaid is kedvezően elrendeződnek.


    aranyos a madaratok

    előzmény:
    rozsaanyu (69395)
    2014-12-02  23:32
  6. 2014. december 3. 06:3969396.

    Jó reggelt kívánok mindenkinek!


     


    Még olyan sötét van, mintha éjszaka lenne...


    Nálunk is sok eső leesett, szerencse, hogy nem hó, mert akkor lebénult volna a közlekedés...


    Az ország néhány pontján viszont borzasztó volt az ónos eső szegény fák... nagyon sok eltört, kidőlt...


    Er54, köszönöm az érdeklődést, férjemnek a tegnap délutáni hasi UH vizsgálat jó lett, de hátra van még a gasztró... változatlanul nagyon aggódom...


     


    Ma a körzeti orvoshoz megyek gyógyszert íratni és beutalókért.


     


    Legyen nyugalmas napotok!

    előzmény:
    er54 (69388)
    2014-12-01  20:28
  7. 2014. december 2. 23:3269395.

    Most nem kopogok, hanem csengetek. Szokásom szerint, amikor már mindenki alszik.


    A "lényeg", hogy boldogsággal jöttem. Nagy kő esett le a szívemről. Bocs, hogy nem részletezem a dolgot. A lényeg az, hogy az Andrissal kapcsolatos bonyodalom oldódott ma meg, szerencsésen.


    Marcsi! Köszönöm, hogy "jól drukkoltál"!!!!!! Andris megkapta az elmaradt fizetését!


    Gitta! Megértettem mindent, amit a két szoliban írtál. Szerintem, itt a topic-on, már félszavakból is megértjük egymást.


    kincsiE!


    Nem adatik meg, hogy az Áginak készüljek a zsákocskákkal. Az Anyája nem igényli a kapcsolattartást. Csak olyankor kellek, amikor utazunk az Ágival. Azért készültem a Mikulás ajándékkal . Talán idejében lesz alkalmam az átadásra.


    Andi viselkedése miatt nem is erőlködöm, hogy találkozzunk. Ő a Marcival szövetkezik, az Andrisom ellen.


    Erről nem kívánok többet írni. Elnézéseteket kérem!!!!!!


    Nem óhajtok ünneprontó lenni, ezért befejezem a titokzatos szolikat. Csak vidáman fogok jelentkezni.


    Megértéseteket köszönöm. Jó éjszakát, szép álmokat, Rózsás csókokat, bajuszos angyalokat. Illetve nagyszakállú Mikulást kívánok.


    1. Julika papagáj nagyon aranyosan csicsereg. Úgy látom, jól érzi magát nálam.


    2.-3. Ági az Optikus


     

  8. 2014. december 2. 19:5869394.

    szép estét


    Ma sem történt semmi  különös .Holnap  átnézem  a  télapo zsákokat  ( Fiam menyem is igényli mindig  várják a télapot ) Most már  3-at kell készitenem ,benne  azokat a finomságokat amit szeretnek .Danikának még lesz benne  két  kis lenkerekes  autócska .Ami  esetleg még hiányzik   beszerezzük valamelyik  marketbe .


    Nagyon kellemetlen szürke nap volt a mai is .


    A karácsony kaktuszom nagyon szépen virágba borult .


    Marimama  hogy telnek  napjaid  ? remélem fájdalom mentesen .


    Valika   elhagytad  a  megfázásodat ?


    Molly , Julika ,Kati ,  ?



     


     


     


     


     

  9. 2014. december 2. 19:3769393.

    Szóval, így visszaolvasva, kicsit zavaros az előző szolim. A lényeg, hogy tervezem minden napra, hogy ezt, meg azt elvégzem, aztán tök sötét egész nap, így csak olyanokra vagyok képes, amit villanyfénynél is tudok csinálni. Mint a rendes mosás, vasalás, kamra kitakarítása, fürdő-WC sikamika, konyha szekrény alul-felül, lemosás, kimosás, aztán nem bánom, ha eltelik a nap. Ezt akartam írni, de a lényeg csak az én agyamban fogalmazódott meg, s csak írtam, mintha mindenkinek tudnia kellene, hogy mire is gondolok.


     

  10. 2014. december 2. 19:1969392.

    Kedveseim! Az idő nálunk is igencsak tyar! Már napok óta! Én meg csak eltervezem, keveset elvégzek a dolgokból, de igérik, hogy hamarosan lesz kis napsütés, így erre várok.


    Totyi !A szolid utolsó mondataira: bizony így van, s már alig várom. Ma mondtam is neki, hogy számolom, mennyit kell aludnom, hogy megérkezzen. A lényeg, hogy bő egy hetet, és járhatunk térdig a lisztben, ahogy szoktunk. De nem is ez a lényeg, hanem, hogy együtt vagyunk, együtt leszünk.


    A sütikkel kapcsolatban: A lányoméknál - őt kivéve - mindenki süti evő, s mindig gondolom, legalább ilyenkor legyen, ha más nem süt. De ha nekik jár, akkor a másikaknak is, hisz ott is csak egy nagymama szokott sütni.


    Tervezek neki egy szerényke meglepit is.


     

    előzmény:
    totyogoka (69391)
    2014-12-02  17:40
  11. 2014. december 2. 17:4069391.

    Sziasztok!


    Jól besötétedett! igaz napközben sem volt világos hiszen szinte egész nap esett az eső folyamatosan. Délelőtt az auchanban voltam de leginkább csak nézelődtem. Megbízatásom volt így csak szemléltem az árakat. na azért sikerült "elszemlélnem" egy kis pénzt is.


    Aztán meghívást is kaptam karácsonyi rendezvényekre. Rózsa! ami Téged is érdekelhet az a december 18.-a 15 óra Láng sport telep ( Rozsnyai utca) Kerületi nyugdíjas karácsony. Nem tudom mi lesz a műsor.


    Délután meg tettem vettem el ment a nap mire észbe kaptam. Jó hogy már nincs az a nagy karácsonyi hajtás mint dolgozós koromban így nyugisabban várom az ünnepeket.


    Holnapra is van már program ( Ágóékkal randevúzok ) remélem , hogy csak a tanácsomra kíváncsiak!


    Rózsa! Remélem a napod azért jól fog zárulni. Én legalábbis drukkolok, hogy úgy legyen.


    Gitta! Én azért süti csomagolással is nem nagyon kényeztetem el a gyerekeket. A fiam kedvence a közönséges piskóta tekercs baracklekvárral. Ágota viszonylag kevés édességet eszik a vejem  az enné, de Ők maguk is szoktak készíteni . Az idén úgy terveztem nem sütök beiglit de van itthon dió is mák is úgy hogy még lehet hogy változik ez a terv. Gyöngyöske ha nyugdíjas lett akkor még többet fog sütögetni. az Ő keze tényleg aranyat ér.


    További szép napot!megyek TV-t nézni.

  12. 2014. december 2. 11:3769390.

    Szép napot, Barátosok!!!!


    Elolvastam a szolikat. Volt türelmem, mert "kedvezően alakul" a mai napom! Még nyugtával dicsérem!


    Mosok, vasalok, fáj a derekam.


    Marcsi! Csak ennél rosszabb ne legyen a helyzet!!!!! Marcival nem beszélgetünk, de elvagyunk egy lakásban, külön lakrészben. Tegnap nagyon finom almáspitét sütött, Anyukája receptje alapján. Ezt a receptet megszerzem, mert olyan fenségesen finom.


    Bizakodva, hogy teljesen elmennek a felhők a fejem felől, majd jövök. Köszönöm, hogy gondoltok rám. Elnézést a titkolódzásért!!!!

  13. 2014. december 1. 21:5269389.

    Kedves Totyi! magam kb. annyi süteményt eszem, mint egy - mit is mondhatnék? - ma született bárányka. Viszont sok éven keresztül sütöttem a családjaimnak az ünnepi süteményt (gondolom, így lesz ez most is). A beigliken kívül kb. 3-4 kg-ot szoktam családonként megsütni, plusz a sajátomat. Ehhez képest pl. a tavalyiból egyetlen falatot sem kóstoltam, a részemet is elvitték valamikor januárban. 6 db beiglit szoktam sütni, így mindenkinek jut 2-2-2 db. Fogalmam nincs, hogy milyen lett, mert még eddig sosem kóstoltam.


    De! Ha jön a Gyöngyöske, és megsüti nekem a kedvenc diós kiflicskéket, az Ischleremet, azokat csínnyán osztogatom.


    Van olyan unokám, aki a darált kekszet szereti, a neve nálunk: macisüti, a másik a linzerkarikákat imádja, a többi meg mindent, lehet az kerek, vagy szögletes, habos, vagy csokis, s hát a vejem mindenevő, csak legyen jó sok. A kicsiknek évközben is csinálom a kedvenceit, de én magam nem rajongok egyikért sem.


    Most szivesen bekapnék egy jókora orosz krémtortát, de ilyenek sütésére nem vállalkozom sosem.


    Mindenkinek jó éjszakát kívánok.

    előzmény:
    totyogoka (69384)
    2014-12-01  18:43
  14. 2014. december 1. 20:2869388.

    szép estét 


    Bizony  ma  egész  nap esett  az  eső  hol  erősebben  hol gyengébben .Délelött  Danikával  játszottunk majd ebéd után kis  pihi .5  ora körül  már nem halogattuk tovább elmentünk  a pékhez kenyérért az ernyőt majdnem kicsavarta a kezemböl a szél .


    Gitta  köszönöm a mézes receptet  elmentettem .


    Marcsika  jol össze barangoltad  Ágóék környékét  és  akkor  amikor  jol  esik


    Rozsa  gondolom azért Ágikával jó  volt  a Tihanyba  aranyos  képeket  tettél fel .


    Molly  remélem  férjeddel  már minden rendben jó  a lelete. 



    Azért  teszem a figurákat  mert  olyan kis aranyosak  .

  15. 2014. december 1. 20:1969387.


    Julika  !


    Elzát szeretettel köszöntjük névnapja alkalmából 


     


  16. 2014. december 1. 20:1569386.

    Szervusztok lanyok!

    Szeretnem megkoszonni a jokivansagaitokat es a kedves szavakat mindegyiketeknek, akik gondoltatok ram.

    Katika, ne legyen lelkifurdalasod, meg idoben megtortent! Voltak ettol fontosabb tennivaloid,  a szomszedok segitese.   


    Rozsa, remeljuk, megoldodnak a teged erinto dolgok!


    Szep estet, jo ejszakat kivanok!

  17. 2014. december 1. 18:5769385.

    Szervusztok!


    Köszönöm az Elzának küldött jókívánságokat, átadom. Bár külföldön nem ünnepelnek névnapot, mi azért köszönteni szoktuk.


    Ma délután ajándékokat gyártottam, illetve kezdtem el a gyártást. A Balogh lányok Mikulása azt üzente, az idén nem jön hozzánk, Zsuzsiknál vár minket egy jó kis ebédre. Olyan dobozokat készítek amilyet a Keleti talira vittem, csak karácsonyi papírral borítom be.

  18. 2014. december 1. 18:4369384.

    Szép estét Mindenkinek!


     


    Egész nap esett az eső. Nagyon átfagyva értem haza , de úgy kell nekem minek mászkáltam annyit ebben a vacak időben. Ágóékhoz elvittem a kopogtató ajtódíszt és ha már arra jártam benéztem egy két helyre ( Nagy csarnok - Fehérvári úti piac - Lidl-Aldi) Még szerencse , hogy vittem a húzós kocsimat mert nem is bírtam volna haza hozni a sok cuccot. Illetve nem is volt sok csak nehéz inkább.Telefont is kerestem , de sajnos mindenütt csak az "okos fényképezős modern kütyüket" akarják rá tukmálni a vevőkre. Nekem pedig csak egy sima olcsó kis mobiltelefon kell mert a régi beadta a derekát. Sajnos nem akkumulátor baja van.


    Gitta! Én is köszönöm a mézes receptet. Nálunk senki sem szereti különösebben de a készítése illetve a dekorálása minden évben szertartás. Most még ráadásul vendégek is lesznek ( gyerekek is) így jó kis programnak ígérkezik.Én még a karácsonyi menün csak elmélkedtem, egyenlőre a vasárnapihoz vásároltam be: Tyúkhúsleves marha pörkölt nokedlivel és gombás sertés karaj rizzsel. Leszünk 14.-en + egy Buksi.


    Rózsa! Drukkolok Neked ! Most jó lenne egy -két nappal öregebbnek lenni. találkoztam Marcival a lépcsőházban.Mit mondjak? Nem úgy néz ki mint akinek jót tett a Füredi nyár!


    Mollyka! Olyan jó dolog amikor az ember ilyen kellemes és hasznos dolgokat tapasztal meg. Jótékonykodni különösen így karácsony tájékán szokás bár máskor is szükség lenne rá.


    Marika! Olvastam a Promenádban, hogy felétek is jár a Mikulás. Szép dolog az Önkormányzattól , hogy felkeresik a nyugdíjasokat. Kívánom, hogy használjanak azok a gyógyteák.


    Katika! Az a lényeg , hogy nem leszel egyedül karácsonykor. A lányodék is megérdemlik a kikapcsolódást. Sokat hajtanak egész évben.


    Valika! Jó lett az a Hattyú süti. Jól néz ki mutatós és biztos finom is.


    Kincsike! Nem olyan nagyok azok a zsákok mert csak apróságokat tudok bele tenni, de van amit már így tapogatva felismer. ( sport szelet , zokni , hó gömb stb)


    Julika! Minél nagyobbak a gyerekek annál nehezebb nekik okos hasznos ajándékot venni. Elzának nagyon találó az a könyv.Nálunk Legó lesz és az is összefogással mert amit nagyon szeretne az nagyon húzós lenne . Valószínűleg össze fogunk majd a másik mamáékkal meg Ágóékkal.


     


    Apus ma nem megy ki dolgozni. Tiszta jegesek a hegyi utak nem kockáztat, csak majd ha csúszás mentesítenek az autósok meg hozzá szoknak a téli utakhoz is.


     


    Jó éjszakát mindenkinek!


     

  19. 2014. december 1. 18:0169383.

    folytatás:


    A lányom már megrendelt egy hízott kacsát, neki ez a kedvence. Főleg akkor, ha nem ő, hanem én sütöm meg, és már elhatározta, hogy ez így is lesz.


    További ötleteim: szarvas egybe sütve, spékelve, barnamártással, plusz a Kati-féle csatnival, áfonyalekvárral, ki mit választ. Van itthon karaj és comb is, s tegnap is hozott egy jó nagy darabot Anna, amit a nagymamája nekem küldött. Van dám és gimszarvas is.


    De szivesen elmondom, hogy - épp most jutott eszembe - valami ropogósra sütött bőrös húst is el tudok képzelni knédlivel. Ha most lenne, betegre lakmároznék belőle....!!! Most azt gondolom, hogy olyan dolgokat készítek, kivéve a rántott husit, amit előre meg tudok sütni, jól melegíthetőek, a döntésem után a végeredményt kirakom csak az asztalra (mindent), és mindenki azt eszik, amit csak akar. Ilyenkor napokig nem kell ám főznöm, még akkor sem, ha a vacsora után kétfelé csomagolok a maradványokból. Többféle saláta és savanyúság is kerül az asztalra, köret leginkább krumplipüré, a vadhoz egy kevés tésztasaláta, és hát a rántott husi evőknek az elmaradhatatlan rizs, hogy ne legyen csalódás.


    A konyhában lévő - hatalmas - asztal svédasztallá változik, és mindenki azt szed, hord az étkező asztalhoz, amihez csak kedve kerekedik. A fent felsoroltakat nem mindet csinálom meg, mindez még döntés/ektől függ. Közvélemény kutatás alapján, de még minden változhat, mert lehet, kapok jobb ötleteket. Tehát a két fix étel mellett a többi csak elképzelés egyelőre. Ja, meg a kacsa is biztosnak tűnik.


    Én elmondtam, s várom, hogy mindenki más is mondja el, hátha kapok valami más ötletet tőletek!

  20. 2014. december 1. 17:4569382.

    Kedves Barátok!


    Örömmel küldtem a receptet, megteszem mindig, ha van valami jó ötletem.


    Még annyit a mézes sütikhez, hogy a puszedli receptje más, de mi ezt esszük puszedliként is. A gyerekek nagyon szeretik kifestegetni, a már ide írt fehér mázat és tortabevonó csokit szoktam olvasztani nekik, valamint bevásárolok jó sok vékonyabb iskolai festő ecsetet hozzá. Néha az Aldiban lehet kapni süteményeket díszítő festékeket is, de megvallom, csak a kicsiknek tetszik, hiszen nagyon színes, én magam ezeket mindig elcsomagolom nekik, mert nem szeretem az ünnepi süteményes tálban látni. Otthon meg örvendezhetnek neki.


    Amikor T. nagyon beteg volt, akkor elkészítettem a leírt tésztát, folpackba csomagoltam, beraktam a fagyasztóba és úgy adtam oda az anyukáknak, hogy készítsék el együtt. Egyszer Adél a másik nagyival dolgozta fel, aki kiválóan süt, és nagy tetszést aratott nála ez a mézes tészta. Azonnal el is kérte a receptet, pedig, mint írom, már fagyasztva volt.


    Katikám! Bizony tegnap voltunk egy páran! 4 felnőtt, 4 gyerek és 1 kutya jött hozzám. Vivike és Margaréta nem győztek örvendezni egymásnak, a pici baba pedig már hatalmas. Nudli meg nem hagyott nekem nyugtot, hiányolta, hogy nem vele foglalkoztam.


    Kíváncsi lennék, tudjátok-e már a karácsonyi menüt. Nekem sok minden forog a fejemben, de mivel lesz egy nagy közös étkezés, vagy lehet, hogy ebéd és vacsora is egy napon, ami biztos, hogy töltött káposzta, rántott karaj biztosan lesz. Vannak családtagok, akiknek az egyik, másoknak pedig a másik fontos. A különlegességeken még töröm a fejem, de vannak ötleteim, olyanok, amik régebben már beváltak. Köztük egy hízott libamájjal töltött pulykamell baconba csomagolva, egybe sütve. Már a gesztenye mártást is kigondoltam hozzá, ami persze nem édes, hanem sós-fűszeres. Ami édesség van benne az annyi, amennyi a gesztenyében van. De ez nem bolti fagyasztottból, hanem a saját magam ősszel eltett gesztenyéből fog készülni, amit a pecsenyelével hígítanék, kevés főzőtejszínt hozzáadva.


    De szivesen várok ötleteket én magam is.

  21. 2014. december 1. 16:2169381.

    Elzikének boldog névnapot kívánok, szeretettel!!! Ebben a dobozban küldöm a kívánságom, hogy teljesüljön minden kívánsága! A Nagymamának is sok örömet kívánok, minden Unokájában, jó egészségben.


    Gitta! Köszönet a receptért. Azt gondoltam, sokkal bonyolultabb. Kipróbálom.


    Marcsi! Talán már meg is érkeztél az Ágóéktól.


    Molly! sKati! Igen!!!!!!!!!!!! Sok örömem van az Ági unokámmal. Szeretnék többet vele találkozni. Nem rajtam múlik. Főleg az elmúlt napok kapcsán, lehet, hogy még ritkább lesz a találkozás. Erről - egyenlőre - nem kívánok többet írni. Elnézést kérek!


    Most indulok a Lehelpiacra, a Julikának veszek magot, meg a Marcinak desztillált vizet, az alvógépébe.


    Elvagyunk egymással. Nem beszélgetünk, így nincs vita. Arra kértem, hogy ne dohányozzon a lakásban, de ezt nem tartja be.


    Jövök, mert hiányoztok. Elnézést a titokzatos sorokért, de ez a téma tényleg nem ide való.


    Szép estét kívánok.

    előzmény:
    dundori (69373)
    2014-12-01  11:39
  22. 2014. december 1. 15:2069380.

    Dundori, köszönjük a receptet, lehet, hogy elkészítem  minden esetre lementettem  

    előzmény:
    dundori (69373)
    2014-12-01  11:39
  23. 2014. december 1. 15:1869379.

    Boldog Elza  napot kívánok!


     


     

    előzmény:
    totyogoka (69372)
    2014-12-01  09:33
  24. 2014. december 1. 15:1569378.

    Totyika én a nyílászárók rendbetételén fáradozom, lassan haladok, mint a Luca széke


     


    Kérek holnap egy kis drukkot mindenkitől, férjem nincs jól, holnap megy UH-ra... félek...

    előzmény:
    totyogoka (69371)
    2014-12-01  07:39
  25. 2014. december 1. 15:1269377.

    Rózsa, nagyon szép kis unokád van ő biztosan sok mindenért tud téged kárpótolni.


    Remélem nem lesz semmi baj nálad.

    előzmény:
    rozsaanyu (69370)
    2014-11-30  23:45
  26. 2014. december 1. 15:1169376.

    Stadber, megint tevékeny napod volt, biztosan örömet szereztél a bácsinak is, hogy elmentél felköszönteni.


    A Jótékonysági hajvágáson csupa olyan gyermek volt, aki nevelőszülőknél nevelkedik... nagyon szép kezdeményezés volt a fodrászok részéről, mert az ország több pontjáról jelentkeztek és jöttek, szabadidejüket áldozták a gyermekekért, nagyon szívmelengető dolog ez a mai világban.


     


    A felesleges dolgaimat én is mindig továbbadom a rászorulóknak.

    előzmény:
    katalin.berger.9 (69369)
    2014-11-30  20:24
  27. 2014. december 1. 15:0469375.

    Er54, biztosan szép lett a te adventi díszítésed is


     


    Én is mindig alkotok valamit és régit is fel újítgatom

    előzmény:
    er54 (69366)
    2014-11-30  17:25
  28. 2014. december 1. 15:0069374.

    Kellemes délutáni pihenést kívánok mindenkinek!


     


    Totyika, Kittike arcán látszik az öröm és biztosan izgatott, hogy mi lehet a zsákocskákban?


     


    Szép ajtódíszt kaptál!

    előzmény:
    totyogoka (69363)
    2014-11-30  15:21
  29. 2014. december 1. 11:3969373.

    Kedves Barátok!


    Azt hittem, hogy tegnap nem is írtam Nektek, de látom, Cavinton szedése erősen indokolt.


    Elzát köszöntöm névnapja alkalmából, sok-sok boldog gyermekévet kívánva neki!


    A mézes figurák receptje:


    3 tojás sárgáját 1 egész tojással, 15 dkg cukorral kikeverjük, majd adunk hozzá 3 evőkanál tejfölt, 1 tojásnyi zsírt, 1 mokkás kanál őrölt fahéjat, 2 kávéskanál szódabikarbónát.


    Lehet ízesíteni: szegfűszeg, narancshéj, vagy a készen kapható mézeskalács fűszerkeverékkel. 60 dkg sima lisztet adunk hozzá, összekeverjük (ha géppel készítjük, akkor a lisztet csak kis adagokban!), majd 2.5 dl meleg mézzel jól kidolgozzuk. 12 órát pihen.


    1/2 cm vastagra nyújtjuk, szaggatjuk, előmelegített, 180-200 fokos sütőben (zsírozott tepsi, vagy sütőpapíron) megsütjük. Gyorsan sül!


    Máz: (nekem ez mindig több, mint kellene, én így kevesebbet készítek)


    3 tojás fehérje 30 dkg cukorral gőz fölött felverjük.

  30. 2014. december 1. 09:3369372.


    Picivirág Julika Elzáját szeretettel köszöntöm névnapja alkalmából!


  31. 2014. december 1. 07:3969371.

    Szép jó reggelt!


     


    Itt egész éjjel , de még most is esik az eső. Csak reménykedem, hogy nem megy át ónosba mert akkor tényleg korcsolya pálya lesz az úttest.


    Ma nem is nagyon szándékozom kimozdulni, de vannak kötelező útjaim pl elvinni Ágóékhoz az Ő kopogtatójukat is mert tegnap már nem tudták elvinni hiszen itt volt Buksi is meg a kaját is vitték.Nagyon össze tört volna a szép ajtódísz. Mióta meg van a 4-es metró is szinte percek alatt náluk vagyok és tényleg még az eső se ér hiszen ki sem kell bújnom az alagútból.Hozzánk is hozzájuk is közel van a megálló.


    Főznöm nem kell van maradék bőven még holnap.


    Varrogatnom viszont kellene meg a karácsonyi horgolt díszeket kimosni kikeményíteni . Az idő pont ilyen dolgokra való.


    Katika! Kitty nagyon imádja ezeket a zsákokat izgatottan tapogatja mindig , hogy melyikbe mi lehet. 4 évesen se fordult meg a fejében, hogy többet is kibontson egyszerre.


     


    Legyen szép a napotok ebben a vacak időben!

  32. 2014. november 30. 23:4569370.

    miBandink nem jött?


    Szervusztok! Jöttem, mert hiányoztok.


    kincsiE!


    Jövök én, ha kell, ha nem. Csak most olyan helyzet van, amiről nem számolhatok be. Szerda reggeli ébredés után tudom meg, hogy rendeződnek-e a problémák, amik most nagyon lefoglalnak.


    sKati! Szokás szerint, nagyon élveztük az Apája látogatását. Szöveg helyett - inkább - pár képpel illusztrálom.


    Egyenlőre ennyi!


    Az első gyertyát meggyújtottam és kitettem az ajtóra és az ablakba a kopogtatót.


    Jó éjszakát, szép álmokat, Rózsás csókokat, bajuszos angyalokat.


    1.-2. Apájával


    3. Külön szobában aludtam. Ági meglátogatott és bebújt az ágyamba.


    4. Jenga-ztunk, igazából is, meg tornyot-, illetve vonatot építettünk a kockákból.

    előzmény:
    katalin.berger.9 (69369)
    2014-11-30  20:24
  33. 2014. november 30. 20:2469369.

    Sziasztok!


    Még nem mult el a nap,igy miBandinkat még köszönthetem, kivánok neked jó egészséget,örömet a gyerekeidben és sikert a munkádban.


    Reggel én is azzal keltem,hogy felköszöntöttem a volt müszaki vezető kollegámat,aztán mostam,teregettem,majd készültem elmenni a szomszédasszonyommal és az unoka hugával együtt az Otthonba,megnézni a szomszéd bácsit,épp ebéd időben érkeztünk,igy a felesége megetette és még mosolygott is ,amikor a 3 hölgy felköszöntötte ,mert ő is András.


    Hazajöttem,és gyorsan csináltam valami ebédet magamnak és beszéltem az uncsimmal skypen jó sokáig,mindent elmeséltem neki a tegnapi napomról,mert kiváncsi volt.Megállapitotta,hogy ott feléjük sokkal jobb idő van,mint itt Bp-en.


    Marimama! Jó,hogy találtatok egy teát,ami használni fog remélem,s akkor még a kedved is sokkal jobb lesz.Hányszor kell naponta inni belőle és mennyit?


    Francika! Jó,hogy te is bejelentkezték,szoktalak látni a facebookon,fényképeket meg is néztem,amit feltettél.


    Gitta! Ma azért jó napod volt,ott voltak a szeretteid és örülhettél nekik,gondolom a kutyus is nagyon aranyos már,szótfogad?


    Kincsike! ezek szerint te is sütögetni fogsz különféle figurákat a Danikának,ő egész biztos,hogy nagyon örülni fog neki,ráadásul finom lesz és meg is eszegetheti.


    Marcsikám! Az eddigiekhez hiven látom most is megycsináltad a kis zacskóidat és a Kitty szabályosan be fogja tartani,hogy mindennap egyet nyit ki,nem kiváncsi?


    Valikám! ASz jó,hogy karácsonykor neked is összejön a család és együtt vagytok,én is családban leszek,de azt mondtam,hogy csak akkor megyek,ha nem esik a hó,de megfenyegettek,hogy akkor följönnek értem kocsival és haza is hoznak.Már ilyen korán el kell kezdeni a sütögetést,hogy-hogy nem fogy el közben?


    Mollykám! Nagyon jó lehetett az a fodrászos gyüjtögetés,sajnos már egyre több ember szorul rá az ilyen adományokra,én is gondolkodom ezek után,hogy összegyüjtöm azokat a ruhákat,amiket már nem használok és elviszem valahová,ahol leadhatom.


    Rózsa! Remélem bővebben beszámolsz róla,hogy érezted magadat a fiacskáddal és az uncsiddal,jaj neki is András a neve,köszöntöm sok szeretettel és kivánok az életében sok szerencsét,és örömet a kislányában.


    Julikám! Te is mindig mesterkedsz valamiben,hogy az unokákat meglepjed és különleges legyen,már gondolom várják a Mikulást is sec-pec itt van,sajnos ez azt jelenti,hogy lassan ennek az évnek is vége lesz hamnarosan és jön az uj,amitől nem sok jót várhatunk.


    sErzsike!Nálunk inkább a szülinapot szoktuk családi alapon megünnepelni,jobban,mint a név napot.Azért mondtam én is a vendéglőben,hogy jobb lenne megforditani a feltett gyertyákat,mert az kevesebbet mutatott volna.


    Holnap megyek megint lakást nézni remélem a XIII.kerbe.Még nem biztos,majd telefonálnak.


    Kivánok mindenkinek kellemes hetet a hét második felébe még napsütést is igérnek,a M ikulás igy legalább nem hoz havat.


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     

  34. 2014. november 30. 17:2969368.

    Sziasztok!


    Én ugy el voltam foglalva mostanában,hogy még arról is megfeledkeztem,hogy a sEzsikénknek ugyancsak utánam egy nappal van a szülinapja,még nem olvastam vissza,de gyorsan pótolom a disznóságot,amit elkövette.


    sErzsikém !! Nagyon boldog szülinapot kivánok neked erőben ,egészségben és boldogságban,amikor nekem feltették a gyertyából a számokat,akkor megkérdeztem,nem lehetne megfordsitani? Jó lenne,ha lehetne nem? Minden jót.

  35. 2014. november 30. 17:2869367.

    Ildikó !  Köszönjük  a szép  képet  és azt hogy ellátogattál  hozzánk ,nagyon jol estek  kedves szavaid  .


  36. 2014. november 30. 17:2569366.

    szép  kora estét 


    Marcsika  azok  a csomagocskák   nem is olyan  kicsik 


    Gitta  szivesen  vesszük szerintem  többen ha megosztod  a mézes sütike receptjét .


    Marimama  igyad  szorgalmasan a teát  mindent  kikell probálni .


    Valika  Molly  szép  képeket hoztatok .


    Rozsa anikor  ugy alakul  gyere .


    Ma  készitettünk  adventi  koszorut  a tavalyit kicsit átalakitottam most nem kör alaku  hanem elipszis  és a közepén a 4 gyertya egymás mellett van három lila egy rozsaszin .Ma  sötétedéskor  meggyujtottuk az 1 gyertyát és   végig néztük a pax TV  délelötti miséjét amit  rögzitettem .A  szokásos ajtó disz  is a helyére került ,és a világitó gyertya  is a konyha ablakba .


  37. 2014. november 30. 17:0369365.

    Kedves  Régi barátok!


    Egy kedves topiktársnőm, és talán mondhatom jó barátnőm hívta fel a figyelmemet rátok. Mostanában nem nagyon olvasgattam, és irogattam hozzátok.


    Először is kívánok minden ünnepeltnek Erzsébeteknek, Katalinoknak, szóval névnaposoknak és születésnaposoknak nagyon sok boldogságot, egészséget.


    Akinek nem mostanában volt valamilyen ünnepe, a jó kívánságom akkor is szálljanak felé.


    Kedves Dundori! végtelenül jól esett, hogy emlékeztél rám. Én sem felejtelek el, mert még mindig van ám abból a gyógyitó masszából, amit küldtél nekem. Még Anikó barátnőm is használt belőle, bár nagyon csínján bántunk vele, hogy használjon is, és maradjon is a későbbiekre.


    A mézeskalács húgom munkája, ma már annyira szépeket csinál, bár amit kaptál, akkori idő szerint az is a szebbek közé tartozott. Örülök, hogy még mese is van hozzá, és ennyire nagy becsben tartottátok.


    "


    Valamikor kaptam a Francitól egy kedves kis csomagot, amiben ilyen mézes figurák voltak. Egyik szebb, mint a másik. Ma is meg vannak, de az én mostani fámra már nem kerülnek fel, mivel egy piciri (sajnos nem valódi) fára nem férnek fel. Viszont ma vitték el a lányomék - nagy, nagy lelkesedéssel. Itt is köszönöm Franci, mivel a három gyermek közül kettő még meséket is költ hozzájuk. Innentől nekik sokkal nagyobb élmény, főleg, mert elmeséltem nekik, hogy egy-egy figura hogy került hozzám, és komolyan mondom, tátott szájjal hallgatták, és rákérdeztek, hogy "de mama...., és tényleg....?". Nekem ez az igazi ünnep, a valódi öröm."


    Nekem is ünnep, és köszönöm, hogy nem felejtetted el.


    Mindenkinek nagyon szép estét kívánok:  Franci.


      


     

  38. 2014. november 30. 16:4869364.

    miBandink! Abban a reményben köszöntelek, névnapod alkalmából, hogy talán bejössz és fogadod a jókívánságokat.


    Szervusztok, Barátosok!


    Nagy gondom van, amit itt nem írhatok le. Ezért, most egy kicsit háttérbe vonulok. Majd ha elmegy a fejem felől a vihar, jelentkezem.


    Marci tegnap hazaköltözött. Hozott papagájt is. Hiszitek, vagy nem? Nagyon örülök neki. "JULIKA"-nak neveztem el, mivel lány.


    Mindenkit visszaolvastam. További kellemes estét kívánok.

  39. 2014. november 30. 15:2169363.

    Sziasztok!


    nyirkos párás a levegő és sötét kezd lenni már most!


    Elvonult a család magunk maradtunk.


    Bezzeg egy hét múlva közel 15-en leszünk ( még nem tudom, hogy férünk el , de megoldjuk!)Ebédre jönnek a menyem szülei illetve tesói. Kitaláltuk programnak a mézeskalács sütést!


    lehet , hogy jól jönne a Gitta receptje ( persze csak ha nem túl bonyolult). Az én mézesem mindig kőkemény de a festéshez dekoráláshoz tökéletes. Azért jó lenne ha egyszer meg is ehetnénk:)


    Ma odaadtam Kittynek a 24 kicsi adventi zsákot! Holnaptól minden reggel kibonthat egyet-egyet. nagy az izgalom pedig szinte tapintásról tudja , hogy melyikbe mi lehet. Közben pedig már ezerszer elmondta hogy : Köszönöm!!!!


    Nekem nem is kell ennél nagyobb öröm mára!


    1-2 adventi zsákocskák


    3. Ajtóra kopogtató a menyem csinálta nekem


     

  40. 2014. november 30. 14:2069362.

    Valikám!


    Nem tudom, milyen tésztából készíted a figurákat. Nem is akarnék okoskodni, viszont nekem van egy kiváló mézes figura receptem, nálam kb. 20 éve ebből készülnek a karácsonyi sütik. Minták a szokásosak, - csillagocska, szivecske, lyukas, vagy lyuk nélküli, virágforma, vagy ami épp van itthon nekem, bármilyen forma.


    A lényeg a tészta, s a saját tapasztalatom, hogy ha jó a tészta, akkor kb. hasonlít is az adott formához. A tészta még fagyasztható is. Vagyis, ha megcsinálod, de nem érsz rá foglalkozni vele, folpackba csomagolva a fagyasztóban is tarthatod.


    Már többször leírtam, de ha kell, megteszem megint. Én nem vagyok egy profi sütő, de ezt a kb. két évtized alatt tökéletesre formáltam (remélem???), ezt csak a Gyöngyöske tudná minősíteni. Ha kell, írj, hívj!!!! Nem baj, ha máris elkészül, mert zárható dobozokban állva egyre csak jobb lesz. Nálunk a gyerekek szokták kifesteni, díszíteni, és egy részük felkerül a fára is.


    Valamikor kaptam a Francitól egy kedves kis csomagot, amiben ilyen mézes figurák voltak. Egyik szebb, mint a másik. Ma is meg vannak, de az én mostani fámra már nem kerülnek fel, mivel egy piciri (sajnos nem valódi) fára nem férnek fel. Viszont ma vitték el a lányomék - nagy, nagy lelkesedéssel. Itt is köszönöm Franci, mivel a három gyermek közül kettő még meséket is költ hozzájuk. Innentől nekik sokkal nagyobb élmény, főleg, mert elmeséltem nekik, hogy egy-egy figura hogy került hozzám, és komolyan mondom, tátott szájjal hallgatták, és rákérdeztek, hogy "de mama...., és tényleg....?".


    Nekem ez az igazi ünnep, a valódi öröm.


    Mindjárt érkeznek ismét, sőt, még Vivike is jön a családjával. Már megsütöttem a dupla adag muffint, most még talán készítek valami tejszínes pudingot is, mert mind a lányom családja, mind a Vivi és az apukája igazi édességevő, lehet, hogy a 24 db muffin nem lesz elegendő. Most megyek is, és készítem a következő adag édességet, mert gyors és finom. Nekik! Mert én nem vagyok édességevő.

    előzmény:
    precon (69354)
    2014-11-30  10:28
  41. 2014. november 30. 12:4069361.

    Totyika, igen nagyon jól sikerült  példaértékű szép kezdeményezés volt, 150 gyermeknek-fiatalnak csináltak kedvükre való frizurát és közben teherautónyi adomány gyűlt össze.


    Le a kalappal a fodrászok előtt!!!


     


     

    előzmény:
    totyogoka (69351)
    2014-11-30  07:17
  42. 2014. november 30. 12:3769360.

    Mibandinknak én is kívánok boldog névnapot!

    előzmény:
    er54 (69348)
    2014-11-29  23:07
  43. 2014. november 30. 12:3469359.

    Sorbet, kicsit megkésve, boldog születésnapot kívánok erőben és egészségben!

    előzmény:
    sorbet (69343)
    2014-11-28  21:18
  44. 2014. november 30. 12:2969358.

    Rózsa, pihend ki a fáradalmakat  jobbulást kívánok!

    előzmény:
    rozsaanyu (69342)
    2014-11-28  20:39
  45. 2014. november 30. 12:2869357.

    Precon remélem gyógyulsz! 


     


    Nálunk a családban mi vagyunk Szentestén a központ, másnap anyósomékon kívül itthon  vagyunk, Orsikámmal, húgommal.


    A második napon, pedig anyósoméknál ebédelünk.

    előzmény:
    precon (69340)
    2014-11-28  10:30
  46. 2014. november 30. 12:2369356.

    Totyika, nagyon jó lehetett

    előzmény:
    totyogoka (69337)
    2014-11-28  07:38
  47. 2014. november 30. 12:2169355.

    Szép napot kívánok mindenkinek!


     


    Elmaradott köszöntéseket igyekszem pótolni


     


    Picivirág, Virágodnak  boldog névnapot kívánok! és neked is  hiszen te is Picit Virág vagy 

    előzmény:
    Picivirág1 (69330)
    2014-11-27  07:50
  48. 2014. november 30. 10:2869354.

    Tegnap kísérleteztem,sütöttem hattyúkat amik inkább kacsákra emlékeztettekaztán miki fejet ami inkább szörnyre emlékeztetettna de majd gyakorolom viszont a krumplis pogácsám az isteni lett.Ja az íze a másik kettőnek is jó.Gondoltam majd kicsit vidámabb lesz az ünnepi asztal ezért előre kísérletezem.

    előzmény:
    precon (69353)
    2014-11-30  10:21
  49. 2014. november 30. 10:2169353.

    Sziasztok vidám vasárnapot.


    Felénk nyirkos az idő.


    Totyi szép köszöntő.

    előzmény:
    totyogoka (69352)
    2014-11-30  08:59
  50. 2014. november 30. 08:5969352.

    Advent első vasárnapján
    felgyullad egy gyertya fénye.
    Melegítse át szívedet,
    legyen fénylő eredménye.


    Kezdődik a csodavárás,
    ahogy egykor Jézust várták:
    szeretettel, bizalommal,
    a tűz lángját körül állták.


    A megváltó tiszta fényt hoz,
    szeretetet, ami éltet.
    Felemel a puszta földről,
    Isten fiává fogad téged.


    Szeretettel tárd ki lelked,
    öleld át a nagyvilágot,
    kívánd azt, hogy minden ember
    itt a Földön, legyen áldott!

Címlap

top