Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2015. január 5. 19:1169751.

    Jöttem!


    A HO elküldött röntgenre, mert jobb oldalon hallott valamit.


    Értelmezzétek! Rekesz és sinusok rendben. Tüdő tiszta. Alig nagyobb szív. Intenzívebb árnyékú aorta.


    Suspensio terpini kanalas gyógyszert kaptam. Holnap viszem a HO-nak a rtg. leletet. Majd meglátom, mit ír még.


    Holnap hívom a Szt. Ferenc kórházat, hogy mikor lesz hely, úgy, hogy az összeszokott trió együtt mehessen. A beutalót már ma megírta a HO-nő. Szeptemberben nem mentem.


    Valószínű, hogy a szél viszi ki a meleget. Most jobb a szoba hőmérséklete, mert kint nem fúj a szél.  Sőt, a hóesés is elállt.


    A M-val nem egymás mellett élünk békében, csak egy lakásban, de tényleg békében. Remélem nem kiabálom el.


    A Bimbómék itt vannak. Éppen a tojásfehérjékből sütnek püspökkenyeret.


    Mindent elolvastam. Lefekszem.


    Jó éjszakát, szép álmokat, Rózsás csókokat, bajuszos angyalokat.

  2. 2015. január 5. 14:3669750.

    Marcsika  jó nagy sétát tettél ,mi is  voltunk  most ebéd után a péknél kenyérért  és közbe kerültünk egyet  szakadó hóesésbe  ,jol esett .


    Egyre jobban  elkezdett  nagy pelyhekbe esni a  hó ,innen a jó  meleg szobábol nagyon szép .


    A gyerekek is nagyon belakták a szobákat azért kezdték az  átrendezést .Danika  már egymaga uralja a kissebbiket  .neki  is  szekrényt kell venni mert a ruháinak kevés a hely.


    Most a nagyobb szoba is tágasabbnak néz ki .


     

    előzmény:
    totyogoka (69748)
    2015-01-05  12:47
  3. 2015. január 5. 13:3569749.

    Sziasztok!


    Én ma még ki se dugtam semmimet,de sajnos a szemetet ki kell vinnem.Nem kell főznöm,kajám van bőven,még válogathatok is.Itt is látom az ablakból a fákor,hogy fuj a szél,a Lizát nem kell vinnem,az anyája lerendezi.


    Pénteken nekem is el kell mennem a HO-hoz,hogy ujabb 3 havi revceptet irjon fel és 2 beutalót is kell kérnem,egyet az ortopédiára ,éves csontritkulás vizsgálatra,meg az astma orvosomhoz,mert már olyan régen voltam,hogy lehet,hogy anélkül nem fogad,de el kell mennem ,mert a lányom már azt mondta kitagad,ha nem megyek.


    Kincsike! El tudom képzelni a kis örökmozgót,hogy kifárasztott,de ez olyan édes fáradtság,nagyon ki kell élvezni lányok,mert megnőnek és már öröm,ha egyáltalán beszélhetünk velük.


    sErzsike! Jó sok változás van körülöttetek,a ház felujitás,lift ,gondolom ezek külön költségek,de megéri.Nálunk van olyan lehetőség a HO-nál,hogy olyan időpontot kérsz,amikor időre bemehetsz és nem kell várakoznod,nekem ez nagyon bejött.Péternek jobbulást kivánok,jó,hogy te már kikeveredtél belőle,most hallom mindenféle járvány is van.Biztos vagyok benne,hogy flottul be fogsz illeszkedni az angol nyelvtanulásba,ahogy ismerlek nem fog gondot okozni.A rokonodnak én is kivánok erőt egészséget,nekem is ilyen nagy nagyságrendü volt az évszámom sajnos,meg akartam forditani.


    Rózsa! Jobbulást neked ,remélem az ho.ir fel valami kanalasat a köhögésedre,nekem is azt adott és az hamar elmulasztotta,igaz adott 5 napi antibiotikumot is.Jobbulást!


    Marcsika! Nálunk a Lizával az a legérdekesebb,hogy 1 óra séta után én már alig várom,hogy haza menjünk,ő még mindig menne tovább.Nagyon aranyosak a képen a rokon gyerekek és látom jól összeszoktak a Kittyvel,az a lényeg,hogy jól éreztétek magatokat.Ugy látom te folyamatosan elfoglalod magadat és mindennapra csinálsz valami programot,jól teszed,de én ezt a hidegben nehezen csinálnám meg,mert utálom.FGábornak jobbulást kivánok,Neked pedig jó sétát a Buksival.


    Marimama! Ki ne menj az utcára,ha sikos van,nem hiányzik,hogy elessél,vigyázz magadra.


     


    Minden kedves topiktársamnak kivánok kellemes hetet,sajnos már 2015-t irunk,rohan  az idő velünk.

  4. 2015. január 5. 12:4769748.

    Sziasztok!


     


    Jaj nagyon hideg szél fúj kint. Délelőtt ügy intéztem és úgy alakult, hogy a nyugatitól oda-vissza gyalogoltam a Deák térig.Jól fel frissültem. Azt hiszem a tavalyi port kifújta a szél a hátsómból. haza felé a Lehelen is voltam, most abálom a hurkának valót és délután jön Terézanya és töltjük is. Remélem, hogy sikerül is.


    Sorbet Erzsike! Péternek is jobbulást kívánok. Apus a köhögésére gyógypemetefű cukorkát szopogat. Úgy néz ki hogy használ. No meg a mézet is kanalazza.


    Rózsa! Neked is jobbulást! Nagyon nehéz kimászni ebből a megfázásból.én naponta eszek meg egy citromot csak úgy . Talán jót tesz az immunrendszeremnek . Apus csak teába teszi Ő nem bírja enni.


    Kincsike! Kitty szobája most kb 2,5 nm-el lett nagyobb de annyira látványos lett , hogy sokkal nagyobb helye lett mindennek.Kellenek a nagyobb szekrények , hiszen hosszabbak a kabátok meg nagyobbak a ruhái is.No meg a tanuló sarok is kicsi volt már.


    Katika! Gondoltam rád mert hétfőtől enyém lesz a Buksi sétálhatok majd én is kedvemre.


    No megyek lesem a hurkának valót!


     

  5. 2015. január 5. 11:4369747.

    szép napot


    Az elmult napok nekem  nagyis  napok voltak .Gyerekek  kirámolták a szobákat átrendezték pakolgattak  igy én Danikával voltam .Mit ne mondjak  bizony elfáradtam , de ez kellemes fáradtság .


    Tegnapi napot igy pihenéssel töltöttem .


    Rozsa  nem jó a köhögés   hol fáztál meg ?


     


    szeretettel gondoltam mindenkire  most csak bekukkantottam  életjelet adtam


  6. 2015. január 5. 10:2269746.

    Szervusztok!


    Sajnos nem jól kezdődik a 2015. Úgy köhögök, hogy már elviselhetetlen. Fáj a fejem. Megyek le a HO-hoz.


    Majd később visszaolvasok.


     

  7. 2015. január 4. 21:4269745.

    Szervusztok lanyok!


    Marcsika, orulok, hgy jol sikerult a tegnapi latogatas nalatok.


    Gaborodhoz hasonloan a ferjem is kohogott egy par napig, mikor mar gyogyultnak erezte magat, aztan egyik naprol  masikra megszunt a kohogese.


    A penteki vervetel alapjan mar engemet is gyogyultnak nyilvanitott a haziorvosnonk.


    Egy ertek a verkepemben azert magasabb, mint a normal, s egy ertek kevesebb. Ezzel meg kezdeni akarnak valamit. Halistennek, a CT-k semmi   bajt nem mutattak ki  nalam. Lanyok, ahogy feltem az itthoni egeszsegugytol, olyan kellemesen meglepett. Csak tulterheltek az orvosok, noverkek. Rengeteg a beteg, es valoszinuleg nalatok is hosszan  kell varni, mig egy szakorvoshoz bekerul az ember.


    Kedden egy rokonunk a 75. szuletesnapjat unnepli. Meghivott aznapra ebedre minket egy etterembe. Ez lesz a het legnagyobb esemenye.


    Erdekes lesz a pentek is    , tobb ora kihagyasa utan megyek a nyelviskolaba. Remenykedve, hogy meg tudom veluk folytatni  tanulast. Drukkoljatok!


    Rozsa, neked is gyors gyogyulast kivanok! Meglatod, megy-e ez orvos nelkul is. Orommel olvasom, hogy megtalaltatok a modjat, hogy egymas mellett, bekeben eljetek a ferjeddel.


    Marika, nalunk is sikos volt az utca tegnap, ma pedig ketszer is surun hullott a ho. Az ablakbol nezve gyonyoru volt. De ereztem, hogy valaki a csaladombol nem elvezi azt. Hat persze, a fiunk  volt az, aki ragyogo napsutesben elindulva a tobb mint 15 km-s biciklitura kozepen,  a hegyteton volt a legnagyobb hoesesben.


    Talan az unnepekre atadott uj liftunk  utan (nagyon szep, es remeljuk tovabbra is jol fog mukodni!!!) megkezdik a bejaratunkban a foldszint felujitasat is. Uj postaladaink is lesznek.


    Megszoktatok mar, hogy 2015-ot irunk?


     


    Jo ejszakat, szep almokat kivanok mindnyajatoknak!


     


     


     


     


     


     


     


     


     

  8. 2015. január 4. 19:5769744.

    Szép estét!


    Kb 2 órája értünk haza , nagyon hideg szél fúj és olyan erősen, hogy a kaput is alig tudtam kinyitni. Aztán apus ki ment dolgozni én meg végre élveztem hogy csend is lehet körülöttem. erre csörgött a telefon és a szomszédasszony kérdezte , hogy átjöhet-e egy kicsit. Eddig beszélgettünk, de közben hívott a vejem is meg Terézanya barátnőm is. gondoltam lefekvés előtt még bekukkantok aztán eldőlök.


    A tegnapi találkozás nagyon jól sikerült, kicsit el is pityeredtünk ,mert ez a kis boszorkány ( a nővérem unokája) úgy produkálta magát hogy csak no. Egy hét ördög leányzó de amolyan igazi kis cukorborsó akire nem lehet haragudni mert a dumájával mindenkit le vesz a lábáról.


    Rózsa! A fűtéssel semmi baj sincs , szinte forróak a radiátorok ( nálunk) hanem a szél kihúzza a meleget a lakásból ha nem jó a szigetelés. Nálunk szinte el sem hitem, hogy ennyit jelent a redőny meg az új ablak. No meg ha beteg az ember akkor duplán fázik főleg úgy hogy hidegrázásod is van.


    Marika! Sajnos én is olvastam a hírt a Tűzkő Margitkáról a Délmagyarban csak nem akartam a karácsonyi ünneplésben itt ünneprontó lenni. Nyugodjon békében !


    Mollyka! Ilyen időben ha nem muszáj az ember az orrát se dugja ki, de jönnek a szorgos hétköznapok, nekem is szinte minden napra van bejegyezve valami. Most néztem , hogy 10.-e szombat munkanap lesz, akkor kell visszamennem a szemészetre.


    Kincsike! Mi újság Danikával? Nem volt nagy durrogás felétek szilveszterkor?


    Gitta! A szomszédasszonyom lányáék Ágfalván laknak és bizony arra nagyon hideg van. Most újságolta, hogy a veje most nyitott valami éttermet Sopronban a főiskola környékén.A forgalom még elég gyér de majd csak beindul nekik .


    Katika! Biztosan nagyon nagy élmények voltak ezek számodra ha így megmaradtak benned. az ember a szépre és a jóra szívesen emlékezik vissza sok sok év távlatából is.


    Valiék ezóta már jól kiáztatták magukat! A jó meleg termál vízben jó is ilyenkor.


    Sorbet Erzsike! remélem , hogy már sikerült kikecmeregned a megfázásból. Apus is elég sokáig nyavalygott de mostanra már csak kis köhécselés maradt meg.


    na megyek és bújok az ágyba.


    1.keresztlányom és az Ő nagy fia Barnabás


    2.rajzolnak a lányok! Kitty és Bianka


    3.Társasjáték: Ki vagyok én???


     


     

  9. 2015. január 4. 17:3269743.

    Sziasztok!


    Tegnap este fél 9-re értek ide a kosztosaim,de nagyon izlett nekik a lencse,mára is maradt,de a Lizus itt aéudt,reggel jött érte az anyája,azóta ott van.


    Molly! Én nagyon sokszor voltam Izraelben,még hivatalos uton is a Fővárossal együtt szerveztük,volt,amikor sokan lemondták,de én egyszer sem tapasztaltam olyat,amiért félnem kellett volna,pedig egész északtól Kiriat Smonától,ahol a Jordán folyó ered Eilatig,ami a legdélebbi város a tenger partján.Amikor önkéntesként voltunk kint többen a Sohnut szervezésében,akkor mindig katonaruhában jártuk a városokat,ugy bántak velünk ,mint a himes tojással.Bucsuzóul a társaságunk,kóser marhából egy nagy kordér gulyást főzött,megnyalták a tiz ujjukat,meg sütöttünk fánkot is.Augusztus volt a legmelegebb hónap.Életem egyik legszebb élménye volt ,az a szeretet ami körülvett bennünket leirhatatlan.


    Rózsa! Jobbulást kivánok neked,kuráld ki magadat,sok teát igyál és sok C vitamint vegyél be.


    Marimama! Örülök,hogy láttalak,olvashattalak,hallom milyen rossz hirt hallottatok Marcsival,Nyugodjon békében.


    Gittám! Nem örültél ,hogy megjöttek a lakóid,igy legalább nem vagy mindig egyedül.Nekem ma sem ,meg még holnap sem kell főznöm,mert van maradékom,azokat megeszegetem.A rántott hust pedig igazán nem is szeretem,csak a Balázs,de ő meg nem eszi meg a disznóhust.


    Nagyon sok minuszt igérnek éjszakára,duplán fogok betakarózni,mert éjszakára a termosztát 17 fokra van csak beállitva.


    Holnap már iskola és munkanap,olyan gyorsan mennek a napok,hogy nem győzők csodálkozni rajta.Kitöltöttem a facebokon egy tesztet,hogy milyen állatfaj vagyok és az jött ki,hogy hüséges kutya vagyok.


    kellemes hetet kivánok mindenkinek.


     

  10. 2015. január 4. 13:3269742.

    Jöttem, olvastam és már megyek is, vissza az ágyikóba!


    Molly!


    Tanácsod szerint, kúrálom magam. Nagyon ráz a hideg, de lázam nincs. A fűtés is nagyon gyatra. Jól be kell takaróznom.


    Mindenkinek kedve szerinti délutánt kívánok!

  11. 2015. január 3. 19:4769741.

    Sziasztok Barátnők!


    Végre kipihentem magam. Kényszer pihenés volt, mert csupa jégpáncél  volt a járdán, kocsiuton stb. Nem volt tanácsos kimozdulni.


    Marcsikám most kaptam a hirt a hugomtól - mert neki kolleganője volt


    Tüzkőné Margitka elment. Februárban, amikor találkoztunk


     vele Kakasszéken, már nagyon beteg volt.


    Jó éjt, szép álmokat kivánok


     


     

  12. 2015. január 3. 18:5869740.

    Szervusztok Barátok!


    Megértem Valikám, hogy nem tetszik Nektek(sem) ez az új rendszer (a megyei matricákra/?/) gondoltam. Engem ugyan egyelőre nem érint, mert messzi útra én vonattal megyek, na meg felénk nincs is autópálya - egyelőre, de állítólag lesz majd, egyszer.  Nekem egyedül nagyon drága autózni, amikor van lehetőségem a nyugdíjas szelvénnyel szinte ingyen. Ha elhasználom a 90 %-ost, akkor 2 db 50 %-osat szoktam kérni. Eddig nem volt vele gond.


    Molly! A néni 90 közelében járt, hogy előtte, vagy túl, azt nem tudom. De a nászasszonyom már sok-sok éve ápolta, az apukájával együtt mindketten teljes mértékben (etetés, fürdetés, stb...) ápolásra szorulnak. Vagyis már csak a papa.  Az én emlékezetem szerint kb. 7 éve.


    Tegnap délután én is tévéztem, de találtam egy nagyon jó csatornát - Animal Planet -, ahol nagyon sok természetfilmet adnak, vagyis szinte csak ezeket. Aztán van egy másik, ami még érdekes, az pedig az ID Discovery, valamint BBC Entertainment, itt feliratos filmeket adnak, de elég nagy betűkkel, aki angolul tanul, azoknak kiváló gyakorlási lehetőség. Sajnos én nem beszélek semmilyen nyelvet.


    Ezek a csatornák eddig is meg voltak, de olyan messze az első, fontosabb csatornáktól, hogy valójában még végig sem görgettem a kínálatot, mert kb. 500 körül van a csatornák száma, természetesen a legtöbbhöz nekem nincs előfizetésem.


    Ma nekem is főznöm kellett (magamnak) egy pár szelet sertéshúst kiklopfolva, mint a pörköltet szoktuk, főztem meg, tejfölös habarással és nokedlivel. Ez gyorsan ment, délután pedig itt voltak a lányomék kutyástól.


    Holnap adminisztrációs napot tervezek, hogy az első munkanapot ügyintézéssel tudjam kezdeni.


    Ma - holnap helyett - megjöttek a lenti lakók, jól megszívattak, mert ma is befűtöttem a kandallóba, közben a gázkazán is megy, nehogy megfagyjanak, mert 2 hétig csak langyosra voltak állítva a radiátorok. A folyosómon van a termosztát, ami érzékeli a hőmérsékletet, így kénytelen vagyok a folyosón bekapcsolni, viszont a nappalimból csak az udvarra tudom engedni a meleget és nem a szobákba, fürdőbe, stb. Igy most a nappaliban majd meg halok a melegtől, igaz,  néha kinyitom az ablakot, terasz ajtót.


     

    előzmény:
    molly49 (69723)
    2015-01-02  13:59
  13. 2015. január 3. 17:3869739.

    Rózsa, biztosan meghűltél, azért köhögsz ennyire, próbáld kúrálni magad


    Megértelek, hogy nem szólsz a M-nak


    Vannak helyzetek, amikor nincs más megoldás a békességre...

    előzmény:
    rozsaanyu (69735)
    2015-01-03  15:42
  14. 2015. január 3. 17:2769738.

    Boldog Új Évet kívánok! Remélem jobb lett a kedélyed, kevesebb a fájdalmad!


    Jó pihenést kívánok, kellemes napokat!

    előzmény:
    nagymama (69734)
    2015-01-03  14:12
  15. 2015. január 3. 17:2569737.

    Stadber, ez nagyon komoly történet volt Izraelről! Nem féltél? habár amikor fiatal az ember, akkor sokkal merészebb és vállalkozóbb


    Szép tartalmas programod volt!


    Hát igen: DÜBÖRÖG

    előzmény:
    katalin.berger.9 (69733)
    2015-01-03  13:05
  16. 2015. január 3. 17:1369736.

    Szép estét mindenkinek!


    Nálunk ma tavasz volt pedig jobb lenne, ha most lenne tél és nem március  15-én


    Totyika, biztosan jól telik a napod a nővéred gyermekeivel


    Szerintem ők is felértékelik a kapcsolatotokat, hiszen kapaszkodó vagy nekik, az édesanyjuk testvére


    Tegnap nálunk szerencsére nem volt ónos eső, ettől szoktam a legjobban félni, gyalogosként és autósként is


    Én sem politizálok nyilvánosan, de valóban így van, ami sok az sok!!! Tőlünk rosszabb helyzetben lévő emberek a végsőkig el vannak keseredve és ez nagyon nagy baj, mert egyszer elszakad az a bizonyos cérna... a politikusoknak nagyon komolyan kellene venni a sok tiltakozást!!! amíg nem késő.


    Apusod nagyon ügyes fiú leszokott a cigiről, te pedig ügyes lány vagy, hogy gyűjtöd a megtakarítást a borítékba lesz ebből szép nyaralás az biztos!!!

    előzmény:
    totyogoka (69731)
    2015-01-02  19:03
  17. 2015. január 3. 15:4269735.

    Köszöntöm az erre járókat, szeretettel!


    Nem sokat aludtam az éjjel. Nem hagyott a köhögés. Reggel letusoltam, reggeli-ebédeltem, elmosogattam és vissza bújtam az ágyikóba. Kicsit el is szenderedtem.


    sKati!


    Köszönet, hogy megosztottad életed ama korszakát, amikor Önkéntes voltál. Nem csoda, hogy a gyerekek szívesen hallgattak.


    Így igaz, ahogy írod! Már nem lehet kikerülni a politikát, pedig én nagyon úúúúúúúúúútááááááááááálooooooooom!!!


    Dehogy szólok a Marcinak!!! Örülök, hogy végre nyugalom van. Nem morog, nem piszkál. Olajat öntsek a tűzre? NEM!!!! Különben ma még nem éreztem a füstöt. Lehet, hogy nem gyújtott rá?! El volt vásárolni. Talán útközben cigizett. Most kocsonyát főz. Imádkozom, hogy ennél rosszabb ne legyen a helyzet. Társbérletben lakunk, nyugalomban.


    Marcsi!


    Erről írtam a Gittának. Nagyon jó filmeket adnak a Dunán. A tegnap esti programom a Tietekkel egyezett. Most éppen a Lúdas Matyi-t nézem. szintén a Duna-n.


    Marimama! Jó, hogy már jelentkeztél. Neked is egészség teljes, boldog új évet kívánok, szeretettel!


    Kikapcs, mert fáj a fejem is. Ahogy magam ismerem, ma még jelentkezem.


     


     

  18. 2015. január 3. 14:1269734.

        Békés, boldog Uj Esztendőt kivánok kedves Barátnőim. Az én gépem eddig ünnepelt, nem volt hajlandó dolgozni. Igaz én is lustiztam, pihentem az ünepi fáradalmakat.

  19. 2015. január 3. 13:0569733.

    Sziasztok!


    Tegnap itt voltak nálam a barátnőm unokái,egy lány és egy fiu,az anyukájuk elhozta őket a Moszkváig,levittem magammal a Lizát,aztán elengedtük a Városmajor-i parkban ,egy órát futkostak,aztán hazajöttünk és mentünk tovább sétáltatni a Lizus négyesben,egészen felmentünk a Béla király utig,megmutattam nekik,hogy hol lakik a vezérünk,aki sanyargat bennünket,ez is jó másfél ,sőt talán több óra volt,de mélg mentek volna,a ktya ugy viselkedett velük,mintha régóta ismernék egymást,ők vezették felváltva,vagy póráz nélkül.


    Hazavittük a saját lakásába ,itt nálam megteáztunk,süteményeztünk,adtam a 13 éves kislánynak szines általam már nem használt sálakat a kis fiunak is találtam egyet,ami jó lett neki,meg odaadtam egy olyan katona sapkát,amit még én használtam Izraelben,amikor kimentem önkéntes munkásnak 6 hétre és a katonaságnál dolgoztunk,el is meséltem,amikor ezzel a sapkával,bakanccsal,katona ruhában mentünk az országot bejárni - vittek bennünket -akkor a sapka láttán,amire rá volt irva héberül,hogy Voluntar -önkéntes - agyon vissza pusziltak és ölelgettek bennünket,nagyon boldog volt,hogy neki adtam,aztán hazavittem őket a Hársfa utcába tanulni,az anyukájuk dolgozott maszekben,a nagyik pedig Prágába mentek.Megbeszéltem,hogy máskor is jönnek,nagyon aranyosak voltak.


    Egy kicsit kiphentem magam a sok séta után,aztán megint vittem az ebet,ma reggel is még.Már megfőztem a kért altamirai lencsét,amihez mindent meghozta Sp.o-ból.Megkóstoltam,nagyon finom lett,ha valamelyiktek kiváncsi rá szivesen leirom.


    Marcsikám! Nyugodtan politizálhatsz,mert már nem lehet ez alól kibujni,olyan intézkedéseket,adókat vetnek ki,hogy lassan a nyugdujunk fabatkát sem ér.Most olvasok - még nem fejeztem be - egy könyvet a Hitler hatalomra jutása utáni angol,francia emigrácóban élő németekről szóló könyvet,aminek egy idézetét fel is tettem a Facebokra,mert mintha a mostani rezsimet irná le.Sajnos nem jobb,hanem mindig rosszabb lesz az életszinvonal."Dübörög a gazdaság !"Én sem szeretem a politikát,de átszövi már a mi életünket is jócskán.


    Valikám! Teljesen igazad van,csakhogy azt mondják erre,ha kikerüljük a fizetős részeket tőbb km-t megyünk és több benzint fogyasztunk ,igy megnő az ÁFA bevétel és ez jó nekik mindenképpen.


    Mollykám! Én is szeretem az ötye féle összejöveteleket,de én szeretek még nagyon szinházba,moziba járni,most éppen azon gondolkodom,hogy elmegyek megnézni az Exodust,ez egy uj felvétel,azt mondják nagyon jó.


    Rózsa! Megértelek én is,hogy nem szereted a cigi füstöt,én is dohányoztam valaha,de leszoktam,a férjem viszont nem,de csak a WC-ben / 2 volt/ dohányozhatott,de neki is le kellet volna szoknia,mert láncdohányos volt és a korai halálát is az okozta egyebek mellett.Mond meg neki,hogy csak a saját szobájában dohányozzon,légy határozott,főleg,hogy árt neked !!!!


    Gittám!Azért látom,hogy a fiad is elment hozzád,nem voltál ezek szerint állandóan egyedül.Nekem nagyon jó volt,hogy elmentem a szokott társasággal ,mindig jól kiszórakozom magamat és a szinház is nagyon jó volt.A géppel kapcsolatban pedig az enyém még nincs három éves se és mégis nagyon sokszor lelassul és szerelőt kell hivnom,azt mondja sajnos ha ujat is vesz az ember már azok sem a legjobban,csak a nagyon drágák ami legalább 500 ezer fölött van,nekünk,akik nem dolgozunk vele,azoknak nem szükséges akkorA KAPACITÁS,MEG A SOK SZEMÉT,ami akaratlanul is letelepszi a gépre,az lassitja le nagyon.


    Már 3 napja ujév van,gondolom felétek is szépen süt a nap,a sétánál még éreztem is a hatását,nagyon jó volt,már jöhetne a tavasz.


    Kellemes hétvégét kivánok mindnyájatoknak.


     


     


     

  20. 2015. január 3. 10:1869732.

    Szép jó reggelt!


    ma sem aludtam tovább pedig az este a Duna TV-n két olyan filmet is megnéztünk apussal amit már láttunk, de abba a kategóriába tartoznak amit bármikor ismét megnézünk. Az első a Hyppolit a lakáj,(az eredeti film digitalizálva így a minősége annak ellenére, hogy 1931.-ben készült élvezhető volt. )


    A másik film közvetlen ezután ment ugyan ott Életre valók címmel. Ez viszont igaz történet alapján íródott , hát nem vígjáték , de nekem nagy kedvencem ez a film is.


    Ma már voltam a közértben is . Sok mindent vettem aztán nem is tudom mit fogok majd holnap főzni mert holnap vasárnap és jönnek a sajátjaim is ebédre. ( Ma is jönnek de ma kenyér lángosozunk)


    Leszedtem az ajtó díszünket mert az élő normand fenyőből volt és nagyon töredezett - hullott.


    Most még megyek a toalettet is rendbe kapom aztán hajat mosok és előkészítem az előkészíteni valókat!


    Legyen szép a napotok!

  21. 2015. január 2. 19:0369731.

    Szép estét!


     


    Magunk maradtunk Apussal. Most vitték el a leányzót de holnap már megint többen leszünk, mert a nővérem gyereki jönnek gyerekestől. Kicsit tartok is a találkozástól mert biztosan elő kerül majd témaként a Tesóm is és nagyon sajnálom , hogy ilyen fiatalon ment el.Viszont a gyerekeivel nagyon szeretném tartani a kapcsolatot hiszen Ők a maradék rokonaim .Délutáni duma partira jönnek aztán este fele sütünk majd kenyér lángost amit gondolom , hogy a gyerekek is megesznek meg pizzát.


    A fiamék úgy ahogy elkészültek a Kitty szobájával meg a parkettázással, de még van csinálni való bőven nekik is.


    Itt elkezdett esni az ónos eső, Apus nem is megy ki dolgozni. Őt is érinti a megyei matrica mert még a reptérre se tud utast vinni anélkül. Egyszerűen undorító ez a sokadik bőr lehúzása az emberekről.Nem politizálok, de ami sok az már sok.


    Rózsa! Elhiszem , hogy zavar a cigi füst! Már én is egészen hozzá szoktam , hogy apus lassan két hónapja teljesen letette.Szépen rakom az árát borítékba szerintem abból megyünk majd nyaralni!


    Megyek kicsit összébb pakolok mert szalad a ház. Bár holnap megint kezdődik majd a szétpakolás de nem bánom, inkább legyen ilyen mint hogy üldögéljek egymagamban a "patyolattiszta " lakásomban magányosan!


    További szép estét Mindenkinek!

  22. 2015. január 2. 18:5869730.

    Rózsa úgy látszik akkor csak felénk bolondultak meg a durrogtatók...


    Komolyan büntetném azokat akik nem a kijelölt időszakban durrogtatnak, szörnyű volt hallgatni két napon keresztül.


    A férjem is dohányzik, kint az erkélyen, mert belátta, hogy a lakásban szörnyű a dohányfüst.


    Valaha én is dohányoztam, de szerencsére  leszoktam, nem is értem miért füstöltem

    előzmény:
    rozsaanyu (69726)
    2015-01-02  16:23
  23. 2015. január 2. 18:5069729.

    Precon, teljesen egyetértek veled!!!


    Azt hittem csak én dühöngök ezen


    No azt várhatjuk, hogy kivegyenek valamit a terheinkből...


    Nagy porhintés a ......csökkentés is...


     


    Ma egyébként nyugis napom volt csak kenyérért mentem, főztem egy pörit, ment a mosógép...


    Laci pedig dolgozott + holnap + vasárnap is menni fog, mert külsősök végeznek felújítást, ott kell felügyelni neki is.


    Az ünnepek alatt, igencsak bezárt voltam, nem mozogtam eleget, mert annyi feladatom volt. Be kell pótolnom.


    Kedden jönnek a barátnőim az elmaradott Évi napot pótoljuk mert így a praktikusabb

    előzmény:
    precon (69728)
    2015-01-02  16:39
  24. 2015. január 2. 16:3969728.

    molly bizony a benzinbe ez is bele volt építve meg sok más is meg a kötelezőbe is,na most majd kiveszik,?

    előzmény:
    molly49 (69725)
    2015-01-02  14:15
  25. 2015. január 2. 16:3769727.

    Rózsa nem akarok én háborogni az évi ötezer nem sok ,elvi kérdés ez inkább meg szemétség pl-úl ha meglátogatjuk a sógoromékat most össze vissza kacsázhatunk mert átlépünk egy másik megyébe,az eddig díjtalan út most fizetős.Ráadásul most majd ha járjuk az országot nagyon kell figyelni merre menjünk nehogy rátévedjünk fizetős szakaszra.Persze mi egyébként is bénák vagyunk mert bizti hogy beleszaladunk.A nullást nem szabadot volna fizetőssé tenni,nekünk majdnem minden rokonunkat azon érjük elMost vagy megyünk hegyen völgyön keresztül vagy veszünk autó pálya matricát,természetesen nem veszünk megyünk hegyen völgyön vagy sehogy.

    előzmény:
    rozsaanyu (69726)
    2015-01-02  16:23
  26. 2015. január 2. 16:2369726.

    Mindent olvastam. Rövid leszek, mert hosszút írtam és elküldéskor nem jelent meg.


    Gombóclevest főztem. A Marci almás pitét süt.


    Nagyon nem vagyok jól. Az újévi szomszédolás megártott. A Házigazda cigaretta füstje lerakódott bennem. Nagyon csúnyán köhögök. Fáj a fejem.


    Gitta! Marcsi! A Duna TV-n megy a My Fayr Lady! Nem lehet elégszer megnézni.


    Valcsi!


    Most ünnepeljetek a családdal, ne gondolt az útdíjra!


    Nem tudjátok a munkadíjat emelni, hogy valamennyi megtérüljön az útdíjból?


    Molly! Itt inkább tűzijátékból volt sok. Közel lakunk a Duna parthoz. Ott durrogtattak. Petárdát alig hallottam.


    Mindenkit elolvastam. Elnyúlok. További kedvetek szerinti, 2015. 2. napi délutánt, estét kívánok!!!!


    1. Új évi felvétel a Szomszédban. Marci, Erzsi néni és fiaPityu.

    előzmény:
    molly49 (69725)
    2015-01-02  14:15
  27. 2015. január 2. 14:1569725.

    Precon, gyalázatos az utak adóztatása, mert ezt már beleépítették az autózók benzin költségébe... legalábbis régen mindig ezt mondták


    ma már én sem szeretek szilveszteri buliba menni de szívesen Ötyézek, vagy szülinapozok, hiába ÖVEGSZEM 


     


    Nálunk olyan nagy volt a hangzavar szilveszterkor, mintha háború lett volna... durrogás, tűzijáték ennyi pénzt elpocsékolni...


    Ugyanis 30-tól egészen újév reggelig ez ment...

    előzmény:
    precon (69720)
    2015-01-02  08:04
  28. 2015. január 2. 14:0369724.

    Totyika, biztosan nagyon jó hangulat volt nálatok de szilveszterkor így dukál!!!


    Néztük mi is a Sas Kabarét, eccccer becsukják ezt az embert


    A Mamma miát is megnéztük újra, fel is vettük pedig megvan DVD-n, de mégiscsak más a hd minőségbe nézni


    A sziget nekünk is szívünk vágya!!!!

    előzmény:
    totyogoka (69719)
    2015-01-02  07:05
  29. 2015. január 2. 13:5969723.

    BÚÉK! Mindenkinek!


    Szilveszter éjszakáján a gépem kikapcsolásakor az történt, hogy a gépem elkezdte frissíteni magát


    Azt írta ki, hogy ne kapcsoljam ki és ne húzzam ki a hálózatból


    Mondtam neki: Jól van de kb. Január 1-én hajnali fél háromig ezt csinálta


    Akkor feküdtem le aludni, mert nagyon bosszantott a dolog.


    Az igazi rend a gépben ma délelőttre rendeződött minden beavatkozás nélkül... most sem értem mi volt ez???


     


    Ha elromlik a gépem, félkarú óriás vagyok


    Dundori köszönöm a jó kívánságaidat! Viszont kívánok minden jót!


    Szomorú, hogy haláleset is történt gondolom nem is volt idős a hölgy...


     

    előzmény:
    dundori (69716)
    2015-01-01  18:14
  30. 2015. január 2. 13:5469722.

    Szervusztok, szép napot!


    Nálunk reggel óta süt a Nap, jelenleg +2.7 fok van.


    Én sem főztem ma sem, még most is a maradékot ettem, de már nagyon vágyom egy jó kelkáposzta főzelékre, de lehet ez akár egy sima krumplifőzelék is. Holnap valami ilyesmi lesz az ebédem. Tegnap este már a krumplis tésztán járt az eszem, de este már nem akartam főzni. Ma csináltam a szarvashoz krokettet, a hús még karácsonyról maradt, de beraktam a mélyhűtőbe, ma elővettem. Igaz, a barna mártást már korábban kidobtam, de csatnival és krokettel ízlett, pedig nem szeretem a fagyasztott ételeket, viszont sajnáltam volna kidobni. Még maradt egy adag, ha nem lesz kedvem hozzá, majd elteszem a kis Nudlinak a husokat, ő szivesen megeszi majd.


    Már napok óta fáj a forgóm, nem is találom a helyem. Sehogy se jó.

  31. 2015. január 2. 08:0469720.

    Sziasztok vidám napot.


    Látom mindenki pihent kicsit.Mi is a kabarét néztük vagyis én félig ,mert bizony éjfélkor én lefeküdtem.Engem nem hoz lázba a szilveszter meg az újév sem.Kezdődik egy nehéz év sajna szerintem még nehezebb mint az előző.Elsejétől minden utunk fizetős,nincs ingyen szakasz ahol lenne az sem az mert csak fizetősre tudunk rámenni,ki van ez találva.


    Totyi vidám szilveszteretek volt jó hogy ti szerettek így szórakozni.Valószínű én nagyon elfáradhattam az évek alatt mert rágondolni sem szeretek az ilyen banzájokra.Pedig régen sokat volt nálunk is meg mentünk is.Igaz bevallom mindig nehezen indultam,de a végén mindig jól éreztem magam.


    Most a családi szülinapok névnapok amiket szívesen megtartok .


    Viszont jövő héten nagyon jól fogjuk érezni magunkat megyünk Harkánybamár alig várjuk.


    Ma nekem kiegészítő kaját kel csinálnom mert csak töltött káposzta van,egyébként is kel főznöm a fiamnak két napra


     

    előzmény:
    totyogoka (69719)
    2015-01-02  07:05
  32. 2015. január 2. 07:0569719.

    Jó reggelt Mindenkinek!


     


    Nagyon  jól aludtam az éjjel , egyszer sem voltam fent . Kitty is ki volt nyúlva illetve Ő még mindig alszik meg Apus is. van egy csomó maradék kaja így főzni ma sem fogok!Tegnap este elkezdett esni olyan hódara féle de mostanra nyoma sincs illetve csak a hideg maradt meg.Az meg kell hiszen tél van vagy mi a fene.


    Tegnap egész nap csak lustálkodtunk szinte semmit se csináltunk. ma már beindítom a mosógépet is mert a szennyes az bizony össze gyűlt.


    Én a jobb filmeket rongyosra tudom nézni ugyan úgy mint a jó könyvet is el tudom olvasni többször ( sokszor is)


    Az este ismét megnéztük a Mamma miá-t is. Tetszik még akkor is ha már többször láttuk. jó lenne egyszer erre a kis görög szigetre is eljutni ahol ez játszódott. ( Skopelos) talán nem lehetetlen kívánság.Az akciós filmeket no meg a sci fi-t én nem szeretem , már a krimiket se nagyon.vagy sírok - vagy nevetek egy filmen de izgulni? félni? na az már nem nekem való.


    na legyen szép a napotok!


     

  33. 2015. január 1. 22:1669718.

    Kellemes pihenést kívánok, a 2015. év első éjszakájára!!!!!


    Marcsi! Jó volt a maskarátok. Jó a társaság is. Így lehet jól érezni magad! A Himnusz után átmentünk a Szomszédba. Megkóstolhattam a Kitty malackáját. Finom volt.  1. kép: Én disznókat vittem, meg almás pitét.


    sKati! Nem láttam a megvagyokM-ot! Nincs meg!!!! Sajnálom!


    Gitta!


    A Sas kabarét néztük, az ATV-n. Az aktuális szilveszteri műsort adták. Majd éjfél után jöttek az előző évek ismétlései.


    Retro filmek is voltak. Még fekete-fehér időszakról. Azt már nem tudom, melyik csatornán. A Mici nénit is végignéztem. Olyan színészek soha többé nem lesznek, mint abban az időben. Pl. Feleky Kamil, Gobbi Hilda, Gózon Gyula.....................és sorolhatnám még.


    Talán már sikerült kipihenned a petárdázás hatását. Már nyugodtan alszol. Csendben írok, hogy fel ne ébredj. Kívánom, hogy még sokáig ne hagyjon cserben a géped!!!!!


    Elmúltak az ünnepek. Jöhet a húsvét, ami idén elég korán lesz.


    Nagyon hideg van kint. Csak percekig lehet szellőztetni.


    Jó éjszakát, szép álmokat, Rózsás csókokat, bajuszos angyalokat.


     

    előzmény:
    dundori (69717)
    2015-01-01  19:03
  34. 2015. január 1. 19:0369717.

    Kedves Rózsa!


    Nagyon kíváncsi lennék legalább 3 db olyan, általad jónak ítélt műsorra, amire felhívtad volna a figyelmemet. Jelzem, nekem UPC digital bronz csomagom van. Ebben minden magyar csatorna, néhány országon kívüli, és rengeteg sport, valamint rengeteg üres, ami a céget, és a pénzért nézhető filmeket reklámozza. Egymás után legalább 5 helyen promotálják magukat. Ebben csak annyi az érdekes, hogy egytől egyig ugyan azt. A napokban  hallottam, hogy azt az ominózus "téli hangulat" csatornát, ahol egy kandallóban egész nap ég a tűz, ezen kívül semmi, még hang sincs, milyen sokan kedvelik. Nos ehhez hasonló több is van, mind azt kínálja, hogy válasszak + pénzért filmeket. A meglévőkön pedig - egy kivételével - egész ünnepek alatt azokat kínálták, amiket legalább 3-6-szor láttam már. Csak azért kérdezem, mert szeretném tudni, hogy mit hagyhattam ki?


    Ami számomra ismeretlen film volt: az a Szeka Túra c. film volt, mondhatom, tetszett, jól szórakoztam, néha még sírtam is. Hogy melyik csatornán, azt már nem tudom.


    Nyilván minden újszülöttnek minden vicc új (én nem vagyok egy vicckedvelő ember), de hogy az én 7 éves unokám is legalább 2-3-szor látta már a "Reszkessetek...." és a hasonló sokszor ismételt, ám belátom, első-második nézésre szórakoztató filmet, ezt sok-sok éven át ismételve, már nekem bosszantó. Na a kabarékra nem térnék ki, mert mindegyiket láttuk már sokszor, így nemhogy unalmas, inkább taszító, mint szórakoztató. Azt hiszem, van némi humorérzékem, de mindennek van határa, unalomig nem bírom nézni és hallgatni. Tudom, az én bajom, ha nem bírom a sci-fit, nem bírom a sokak által kedvelt meg nem történhetett dolgokról szóló vasemberes dolgokat, valami kedves, meghitt, nyugalmat árasztó műsorokat szerettem volna. Valami oknál fogva - igaz sokszor láttam már -, de az Abigélt még mindig szivesen néztem. Mások meg azokat, amiket én nem szeretnék. Hát ez van.


    De azért várom a címeket, mert lehet leadják majd újra, hátha nekem is tetszene, szívesen megnézhetném, ha most az ünnepek alatt elmulasztottam volna.


    A szilveszteriből a kereskedelmi TV2-őt néztem, de reklámkor átkapcsoltam, kerestem olyat, ahol nincs reklám. Éjfél után  megnéztem megint a Mici néni két élete c., ám még most is élvezhető filmet. De lehet, már megöregedtem, és ezek elégítik ki a filmnézési igényeimet. Persze ez is arra volt jó, hogy legyen már vége a durrogtatásnak, s el is aludtam rajta. Mire vége lett, a durrogtatók is álmosak lettek.

    előzmény:
    rozsaanyu (69685)
    2014-12-31  17:47
  35. 2015. január 1. 18:1469716.

    Drága Molly!


    Kedves vagy, hogy eszedbe jutottam. Én viszont kívánok Neked, kedves családodnak, s persze minden topictársnak minden lehető legjobbat, jó egészséget, hisz még nem késtem el nagyon, s a jókívánság sosem árt.


    Egy kis megjegyzés: tegnap reggelre meghalt a menyem nagyija, a fiam és a kislány délelőtt nálam voltak, anyuka haza ment az édesanyjához, aki már sok-sok éve ápolta a szüleit, és ápolja tovább az apukáját. Szomorú évbúcsúztató.


    Mivel itt volt a fiam, kértem, hogy telepítsen egy olyan programot, amit én eddig nem mertem, mert mint tudjátok, egy ókori laptopom van, kész csoda, hogy még működik. Kár volt ez a telepítés, mert annyira lelassult, hogy alig bírtam ideérni miatta, amit meg szeretnék megnézni, természetesen nem működik, csak terheli a memóriát. Szerencsére már nem kapok annyi felesleges pps-t, meg egyebeket, amit nem sajnálok.


    Mostanság újat sem fogok venni, annyi minden fontosabb dologra kell a pénz. Na nem sajnáltatom magam, de gondolni kell minden eshetőségre, na meg sosem voltam amolyan dőzsöléses helyzetben, hogy bármikor, bármit megvehettem volna. Korán megtanított az élet a spórolásra. S mint tudjuk, az ember ilyen korban már nem változik.


    Ez csak egyfajta tájékoztatás volt részemről, mert tudatni kellett, hogy ha néha nem leszek, ismét nem az én hibám, várnom kell, hogy sok felesleges dolog legyen eltávolítva a gépről. Nekem a bankolás, a szolgáltatókkal való kapcsolat, na meg a topic a legfontosabb. Ha ezek működnek, a végsőkig megfelel nekem ez a laptop, csak működjön. Az összes többi huszadrangú. Igaz, elég sokba kerül, hogy mégsem élvezhetem a gép teljes kapacitását, de bízom, hogy lesz ez még sokkal jobb is majd..... egyszercsak.


     


     

    előzmény:
    molly49 (69679)
    2014-12-31  16:32
  36. 2015. január 1. 15:0369715.

    Sziasztok!


    Tegnap de még sütöttem,aztán elvittem a Lizus sétálni,hazahoztam,itt volt nálam,adtam a szomszédomnak kulcsot,hogy ha megijedne és ugatna,ha petárdáznak,de nem volt semmi baj.+-ra mdntem a barátnőmékhez 10-en voltunk,sete a Pestiben a Sógornőket néztük meg,aztán vissza hozzájuk és 3 órára értem haza,szerencsére 3x-i körbefurikázás után találtam pont a házuk előtt egy helyet,ahol leparkolhattam.Nagyon jó hangulat volt,nem akart senki hazamenni.


    Annyi kaja,süti volt,hogy alig tudtam enni a kinálatból,meg ettem egy fél tányé kocsonyát szinház előtt a másik felét utána és már nem fért belém semmi,akartak csomagolni,de itthon is van igy nem kértem.


    Látom a hiányzók is itt voltak,nagyon megörültem neki,igy igazán teljes a látszám,de azt hiszem a Margitunkat nem láttam,vagy csak elkerülte a figyelmemet.


    A kis danika egy csoda szép nagyfiu lett.Gondolom mindenki a maga módján jól érezte magát,ki-ki társaságban,ki családja körében.


    Sajnos már megint eltelt egy év és ismét öregebbek lettünk,igaz az a lényeg,hogy hogy érezzük magunkat.


    Uj "kislányunk" is van,gyere máskor is.


    Mégegyszer kivánok mindenkinek nagyon jó évet,egészséget ,erőt, szeretetet és további kellemes együttlétet itt a topikon.

  37. 2015. január 1. 14:5669714.

     


    Péter Erika: Szilveszter

    Szilveszter az év utolja,
    itt az óév búcsúzója.
    Ez a nap a vígságszerző,
    holnap vár egy új esztendő.

    Vígan tülköl minden duda,
    retteg tőle minden kutya.
    Puffog, pattog a petárda,
    szikrát vet a betonjárda.

    Otthon semmi sincs a helyén,
    maskara van apa fején.
    Konfettik és szerpentinek,
    jut és marad mindenkinek.

    Itt az éjfél, harangoznak,
    magyarhimnusz-hangok szólnak.
    Jön az óév búcsúcsókja,
    „Új-év! Új-Év!" – üt az óra.

  38. 2015. január 1. 14:4969713.

    Szervusztok!


    Én is hoztam egy verset, talán így az év első napján - lezárva az elmúlt évet - nem lesz senkinek sem idegen a mondanivalója.




    Sík Sándor:
    Te Deum

    Téged Isten dicsérlek
    és hálát adok mindenért.


    Hogy megvolt mindig a mindennapim
    és nem gyűjtöttem másnapra valót,
    hála legyen.


    Hogy mindig jutott két garasom adni,
    és magamnak nem kellett kéregetnem,
    hála legyen.


    Hogy értenem adatott másokat,
    és nem kellett sírnom, hogy megértsenek,
    hála legyen.


    Hogy a sírókkal sírni jól esett,
    és nem nevettem minden nevetővel,
    hála legyen.


    Hogy megmutattál mindent, ami szép
    és megmutattál mindent, ami rút,
    hála legyen.


    Hogy boldoggá tett minden, ami szép
    és ami rút, nem tett boldogtalanná,
    hála legyen.


    Hogy sohasem féltem a szeretettől
    és szerethettem, akik nem szerettek,
    hála legyen.


    Hogy akik szerettek, szépen szerettek,
    és hogy nem kellett nem szépen szeretnem,
    hála legyen.


    Hogy amim nem volt, nem kívántam,
    és sohasem volt elég, aki voltam,
    hála legyen.


    Hogy ember lehettem akkor is,
    mikor az emberek nem akartak emberek lenni,
    hála legyen.


    Hogy megtarthattam a hitet,
    és megfuthattam a kicsik futását,
    és futva futhatok az Érkező elé,
    s tán nem kell a városba mennem
    a lámpásomba olajért,
    hála legyen!


    Hogy tegnap azt mondhattam: úgy legyen!
    és ma is kiálthatom: úgy legyen!
    és holnap és holnapután és azután is
    akarom énekelni: úgy legyen! –
    hála legyen, Uram!
    hála legyen!





     

     

  39. 2015. január 1. 13:4369712.

    Antóni Sándor


    Újévi Köszöntő

    Meghitten gondolunk az elmúlt évekre,
    Hol örömet, hol bánatot hagyott örökbe.
    Tiszteletbe tartva múltat és jövőt,
    Feledjük a rosszat, gyűjtsük az erőt.

    Bízzunk és reméljük az újévre nézve,
    Minden családban legyen egészség és béke.
    Tisztesség legyen a vendég az év küszöbén,
    Mit örökbe fogadunk a szívünk közepén.

    Legyen erő, egészség minden házban,
    Kenyér az asztalon a meleg szobában.
    Bor, szalonna sose fogyjon el,
    Búzánkat a jég sose verje el.

    A jókívánságokat lehetne sorolni,
    Embertársainkat, igazán szeretni.
    Legyen közöttünk a szeretet és békesség,
    Az új évünknek a küszöbén.

    Ma még vannak göröngyös utak,
    Hol a szeretet nehezen bukdácsolgat.
    Bízzunk, talán nem mentél el még,
    Az újévben teleszel nálunk a vendég.

    Minden ember igazi álma,
    Hogy boldogságát egyszer megtalálja.
    Szeressük egymást úgy, mint gyermekünk,
    Boldogok igazán csak akkor lehetünk.

  40. 2015. január 1. 13:3269711.


    Legyen mindenkinek nagyon szép egészségben sikerekben gazdag  2015 -ös  éve .


  41. 2015. január 1. 12:2169710.

    BÚÉK mindenkinek!!!


    Tréfálkozik velem az NLC


    Nem tudok verset küldeni...

  42. 2015. január 1. 12:2069709.

  43. 2015. január 1. 09:3769708.

    Sziasztok vidám év első napot.


     


    Itt az új év!
    Maradjon a szívünk
    hópihe-fehér s meleg.
    Legyünk tiszták, türelmesek!
    S amíg élünk: csendes szerényen
    éljen bennünk az emberszeretet!


     


    Mentovics Éva: Újévi köszöntő



    Szeretetben, egészségben
    legyen részed egész évben.
    Légy szerencsés, vidám, boldog,
    felejtsd el a bút, és gondot.
    Kezdődjön hát egy új élet:
    legyen békés, boldog éved!
     


    előzmény:
    mandula2 (69702)
    2014-12-31  22:42
  44. 2015. január 1. 00:3169707.


    2015  !


  45. 2014. december 31. 23:5069706.

    Ígéretem szerint, még az idén jöttem!!!!!


    Örömmel olvasom a kedves köszöntéseket. Olyan jó, hogy Leva, mandulaÉ, sorbetE is gondoltatok ránk!!!!


    Viszont kívánom én is vágyaitok valóra válását, a jövő évben. Mindehhez jó egészséget kívánok!


    manyuska7! Nem ismerlek, mégis arra kérlek, ha tetszik a társaságunk, gyere állandó tagnak! BÚÉK!!!!


    Mindjárt éjfélt üt az óra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


                                                 JÖVŐRE VELETEK UGYAN ITT!!!!!!

    előzmény:
    manyuska7 (69694)
    2014-12-31  19:07
  46. 2014. december 31. 23:0569705.


    Köszönjük .


    Kivánunk Neked és családodnak minden  jót   amit szeretnétek.


    BUÉK


     

    előzmény:
    sorbet (69701)
    2014-12-31  22:17
  47. 2014. december 31. 23:0369704.

    Évike köszönjük a jó kivánságokat  mi is kivánunk minden  jót Neked  és  családodnak 


    előzmény:
    mandula2 (69702)
    2014-12-31  22:42
  48. 2014. december 31. 22:5569703.

    Kedves Eva, koszonjuk!


    Neked es szeretteidnek  ugyanezt kivanjuk!

    előzmény:
    mandula2 (69702)
    2014-12-31  22:42
  49. 2014. december 31. 22:4269702.

    Legyetek egészségesek és boldogok az Új Év minden napján!


    Mosolyogjatok, úgy minden könnyebb.


     


    Üdv. a szomszédból:  mandula

Címlap

top