Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kikezdett velem a főnököm

sula
Létrehozva: 2006. augusztus 21. 13:03
Nem hiszem el! 1 órámba telt mire összeszedtem a gondolataimat, és végül a topik egyszerűen eltűnt miután az elküldre kattintottam. Megesz a méreg, de megpróbálom mégegyszer. Ha 2x jelenik meg, bocsi.

Szóval.
Egy hete dolgoztam együtt az új főnökömmel, aki tökéletes úriemberként és jó fönökként viselkedett. Tisztelet adva a munkának és nekem is mint dolgozónak és mint nőnek. Megköszönte az elvégzett feladatokat, felállt ha beléptem az irodájába, kihúzta nekem a széket ha hellyel kínált, stb. Nagyon megörültem mikor egy új projektben valódi feladatot kínált nekem, nem csak adminsztratívat. Ez a szabim előtti utsó napon volt, és ezért lelkesen elfogadtam a vacsora meghívását, hogy az elutazásom előtti este befejezhessük a beszélgetést.
Vacsora közben beszéltünk sok mindenről, és teljesen egyettértettünk a munkát érintő dolgokkal és általános, de fontos témákkal kapcsolatban is. Beszélt a családjáról, a feleségéről és a két felnőtt gyerekéről is.
Aztán az étteremből kifelé jövet, rámdobta a bombát: meginvitált, hogy legyek a szeretője. Köpni nyelni nem tudtam, csak arra tudtam hivatkozni, hogy én házas vagyok (amit egyébként tudott már előte is), mire ő annyit mondott, hogy ő is az. Erre csak azt tudtam válaszolni, hogy akkor én máshogy vagyok házas mint ő.

Fogalmam sincs, hogy mit csináljak. Holnap megyek vissza dolgozni és őszintén megmondom, hogy félek, hogy mi lesz. Nem tudom, hogy minden udvariasság, és tisztelet csak amiatt volt-e hogy becserkésszen, vagy valóban ilyen. Megfoja-e változtatni a munkakapcsolatot a tény, hogy elutasítottam? Mi lesz ha bosszút áll a sértett hiúságáért? Mi tehetek, ha elfajulna ahelyzet? Mi a jogi megítélése egy ilyen helyzetnek?

Várom a tanácsaitokat.
  1. 2006. augusztus 21. 13:4326.

    Szia!

    Hasonló volt az én esetem is.

    Már fél éve dolgoztam a cégnél, mikor bulit szerveztünk és egyik nap mondta a főnök, hogy segítsek már neki szállást találni a vidékiek részére.Beszálltam a kocsijába, akkor még nem éreztem meg rajta a kissé borgőzős lehelletet, csak akkor esett le a tantusz, miután 1 szálloda előtt megálltunk.Bementünk és Ő azonnal 1 szobát kért XY és felesége.Na, ekkor kezdtek remegni a lábaim, de naiv kislány létemre...ugyan már!Aztán gyorsan a lényegre tért...nem volt kétséges, hogy mit akar...Aztán persze, nyúlt a bárszekrénybe, újra tankolta magát.Eljöttem, miután szép szavakkal sikerült meggyőznöm, hogy "NEM JÓ DOLOG" amire készül.Elaludt, én otthagytam.

    Pár óra múlva felkelt, és persze, az volt az első hogy hívott engem.Sajnálta, hogy ilyen kellemetlen helyzetbe hozott, de ....mégis nem gondoltam meg magam, mert Ő még mindig...?!

    Aztán teltek a napok, igyekezett az irodában kettesbe maradni velem, amit én persze nem igazán díjaztam.Szégyelni kezdte magát de, nagyon iszonyúan megalázkodott előttem.Azóta soha, még célzást sem tett semmire olyanra, ami az ominózus esetett juttatta volna az eszembe.

    Ennek éppen három éve.Békében dolgozgatok, a dolgot még 1-2 alkalommal szóbahozta,de én úgy tettem, mintha misem történt volna.

    Azóta sem fordult elő, hogy engem kiemelten kezelne akár a pozitív, akár negatív értelemben.

     

    Ennyi az én történetem, aminek az az  érdekessége, hogy senkivel nem osztottam meg ezidáig!

     

     

    előzmény:
    sula (1)
    2006-08-21  13:03
  2. Wtt
    Wtt
    2006. augusztus 21. 13:4325.

    Hát ez a kishazánk már csak ilyen. Biztos lehetett volna perelni, meg mitom én mi. A közben eltelt hónapok alatt csak is munkáról beszéltünk és sosem kettesben. Arra ő is kínosan vigyázott, hogy nehogy alkalmam legyen valamit is beszólni neki az ajánlata miatt. Valami olyan volt már a végén, hogy én vártam küldjenek már el a fenébe. Valami hasonló viccet hallottam már...

    talán ez:

    Munkahelyi tízparancsolat:

    1. Ne kívánd főnököd halálát, segíts neki, hogy önmaga kívánja azt.

    előzmény:
    sula (21)
    2006-08-21  13:38
  3. 2006. augusztus 21. 13:4324.
    Szerintem csinálj úgy, mintha misem történt volna! Aztán ha kijön rá a szó, tárgyilagosan, de határozottam magyarázd el neki, hogy nem áll szándékodban megcsalni a férjedet, mert... (indokok) és hozd tudomására, hogy ettől függetlenül szívesen dolgozol továbbra is a cégnél a legjobb tudásodnak megfelelően. Persze ezekután is benne van a pakliban, hogy eselteg rosszul viseli a visszautasítást, de sajnos nincs más választásod. Ez ma Magyarország, 21. század. Felesleges pereskedni, meg botrányt csinálni. Ha nyersz is, de marad a főnököd is, nem változik semmi.
    előzmény:
    sula (1)
    2006-08-21  13:03
  4. 2006. augusztus 21. 13:4223.
    hát.......itthon nem érdemes jogi útra terelni az ilyesmit. Márcsak azért sem mert végülis nem csinált semmit a főnököd. A végén még azt hoznák ki belőle, miért mentél el vele vacsorázni, miért voltál miniben, stb. Te lennél a hibás.
    előzmény:
    sula (21)
    2006-08-21  13:38
  5. 2006. augusztus 21. 13:4022.
    Na igen, Anerikában   De ez itt Magyarország és itt Isten malmai lassabban őrölnek, ha őrölnek egyáltalán   Egyébként is nemi diszkrimináció van a munkahelyeken.  
    előzmény:
    sula (21)
    2006-08-21  13:38
  6. 2006. augusztus 21. 13:3821.
    Jogilag nincs precedens ilyen helyzetek kezelésére? Egy amerikai vállalatnál ezt nagyon komolyan vennék, csak a nő állítása elég lenne a botrányra. Ha meg bizonyíthatóan hátrányos helyzetbe hozta a főnök amiért nem engedett neki, akkor komoly jogi következménnyel jár a cégnek is és a főnöknek is. Kishazánkban ahogy tőletek, hallom, ha ellehetetleníti a főnök egy alkalmazott helyzetét akkor nincs más választása hogymint hogy más munkát keressen? Hát ezt elgé felháborítónak tartom.
    előzmény:
    Wtt (13)
    2006-08-21  13:33
  7. 2006. augusztus 21. 13:3720.

    szerintem nem volt hibás Sula  a vacsorával, ez a pasi fénymásolás közben is megkérdezte volna tőle ugyanezt...

    csak remélheti, hogy ugyanúgy kezeli az elutasítást, mint ahogy gondolta: felnőttek vagyunk....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_303258 (6)
    2006-08-21  13:25
  8. 2006. augusztus 21. 13:3719.

    Az én főnököm sosem pattan fel a székéből ha belépek a szobájába, nem húzza ki nekem a széken, de még egy szem cukorkával sem kínál meg, nem hogy elhívna vacsorázni. No de én mindig is tudtam, hogy a főnököm, nem úriember    

    Ha már egyszer ez történt, nem tudsz mit csinálni. Tégy úgy minth nem történt volna semmi és majd meglátod, hogy mi lesz az Ő reakciója. Ha nyomul, akkor keresnék másik hlyet, de azért a felettesének (ha ven neki), jelezném, hogy milyen egy gerinctelen alak és hogy kikezdett velem.  

    előzmény:
    sula (1)
    2006-08-21  13:03
  9. Torolt_felhasznalo_754488
    Torolt_felhasznalo_754488
    2006. augusztus 21. 13:3618.

    Ezek szerint nem jött át neked, hogy viccnek szántam...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_303258 (10)
    2006-08-21  13:27
  10. Torolt_felhasznalo_315585
    Torolt_felhasznalo_315585
    2006. augusztus 21. 13:3517.
    Hát üdv. a csapatban...Én is jártam így. Másfél éve dolgozom a munkahelyemen és ha visszatekintek a kezdetektől gyanús kellett volna legyen: ilyen főnök nincs... Olyan volt, mintha a haverom lenne. Kidumáltunk egymásról -család- szinte mindent. Csoki, gyümölcs, ebédek-munkahelyi- stb. Minden oké volt. A többiek mondogatták, hogy velem más mint velük de nem érdekelt. Aztán meglepődtem mikor kiderült, hogy az egyik - általa is a legsötétebb kolléganőnkkel összeszűrte a levet. Mondthatom a mi "kapcsolatunk" is megváltozott. Aztán akkor néztem a legnagyobbat amikor rá fél évre egy az egyben megmondta mit akar tőlem! Persze visszautasítottam és a röhej, hogy a kis nőcije azóta is megvan. Már poénkodni sem tudok vele, gyűlölök bejárni. És nem csak én. Szóval az a haveri stílus csak közeledés volt. A mai napig kellenék neki azt mondja ìgyszer élünk".
    Szóval én rideg vagyok a kapcsolatunk puszta munkakapcsolat.
    Azóta fizuemelést is kaptam tehát meg van velem elégedve, csak én utálok már itt dolgozni...
    előzmény:
    sula (1)
    2006-08-21  13:03
  11. 2006. augusztus 21. 13:3516.
    Szerintem nem baj, hogy elfogadtad a vacsorameghívást. Azért van olyan helyzet, hogy 2 különböző nemű felnőtt ember egy vacsora közben beszéli meg a munkaügyeket, hát ez most nem ilyen volt. Lehet, hogy nem látszott az udvariasságából sem, hogy mit akar. Ha meg nem tudja feldolgozni a történteket, akkor majd találsz jobb munkahelyet. Különben meg nincs valami fő-főnököd? Áthelyeztetni magad vész esetén, ilyesmi?
    előzmény:
    sula (5)
    2006-08-21  13:24
  12. 2006. augusztus 21. 13:3415.
    Milyen gáz, hogy ennek gyanúsnak kellene lenni, nem?

    Ha próbálkozna, valahogy gyűjts bizonyítékokat, és szépen be is perelheted munkahelyi zakaltásért...ez való az ilyen perverz dögöknek!!
    Bocs, ha durva voltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_303258 (10)
    2006-08-21  13:27
  13. 2006. augusztus 21. 13:3314.

    Ilyen velem is volt már, és én is elutasítottam az illetőt. Tök normálisan vette, azt mondta, ha mégis meggondolnám magam, csak annyit mondjak neki, hogy ... (már elfelejtettem, mit).

    Azután soha nem került szóba köztünk a dolog, igaz, nem is voltunk közeli kollégák, és pár éve meg is halt szegény. 

    előzmény:
    sula (1)
    2006-08-21  13:03
  14. Wtt
    Wtt
    2006. augusztus 21. 13:3313.
    Szerintem a vacsora meghívás már egyértelműsítette, hogy mi fog következni. Na most én voltam a bölcs bagoly. Voltam hasonló helyzetben, és akkor én sem gondoltam, hogy ez mire megy ki. Aztán 7 hónap múlva a létszámleépítéskor én voltam a listán az első. Nem is lepődtem meg rajta, és akkor már maradni sem akartam.
    előzmény:
    sula (1)
    2006-08-21  13:03
  15. 2006. augusztus 21. 13:3212.
    Ezzel én is így vagyok. Nekem a férjem is régi módi úriember, számomra ez természetes, de mivel kevés magyar férfi van így nevelve, feltűnt a kivétel és örömmel konstatlátam. Semmiképp nem tűnt gyanúsnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_303258 (10)
    2006-08-21  13:27
  16. 2006. augusztus 21. 13:2911.
    Lehet, hogy liba voltam, de nem fordult meg a fejemben, hogy egy két gyerekes család apa egyszerűen így előáll egy ilyen kijelentéssel. Egyébként a nagyfőnök (az én főnököm főnöke) együtt nyaral az asszisztensével és családjával, ha elutazik rendszeresen felhívja, hogy tudassa, hgyo egy darabban megérkezett stb. Komolyan azt gondoltam, hogy megfogtam az isten lábát, végre nekem is olyan főnököm lesz aki emberszámba vesz. Hát most nem tudom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_303258 (6)
    2006-08-21  13:25
  17. 2006. augusztus 21. 13:2710.

    emvé,

    szerintem ez nem gyanús. Alapvető udvariasság inkább.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. augusztus 21. 13:279.
    Nagy butaság volt elfogadni a vacsorameghívását. Én a helyedben nem csodálkoznék annyira, hogy ezután ajánlatott tett. Nem sok jóval biztatlak. Velem is történt hasonló. Én végül otthagytam azt a helyet. De azt jól tetted, hogy elmondtad neki, hogy "másképp vagy házas, mint ő". Én a helyedben most nem foglalkoznék ezzel a dologgal. Végezném a munkámat és várnám a fejleményeket. Ha úriember a főnököd akkor nem lesz következménye a visszautasításnak. Ha ezek után el kezd szívatni akkor nincs más alternatíva, mint egy másik állás.
    előzmény:
    sula (1)
    2006-08-21  13:03
  19. Torolt_felhasznalo_976047
    Torolt_felhasznalo_976047
    2006. augusztus 21. 13:278.

    Húú, hát nem irigyellek. Mindenesetre jobb, ha úgy teszel, mintha nem történt volna semmi és ha mégis újból felhozza a dolgot, mondd azt neki, hogy nincs semmi bajod vele, mint férfival, (így legalább a hiúságán esett csorbát kicsit kiköszörülheted, és muszáj megtenned, mert ő a főnököd) de te szereted a férjedet és nem akarod megcsalni, és neked nincs szükséged szeretőre.

    Ha ezek után "kiszúr" veled, vagy megnehezíti, megkeseríti az életed, jobb, ha keresel másik munkahelyet.

    És soha többet nem fogadnék el vacsara meghívást. A munkahely azért van, hogy a munkahelyi dolgokat - lehetőleg munkaidőben - megbeszéljük.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_754488
    Torolt_felhasznalo_754488
    2006. augusztus 21. 13:267.

    "Megköszönte az elvégzett feladatokat, felállt ha beléptem az irodájába, kihúzta nekem a széket ha hellyel kínált, stb."

    Na itt kellett volna gyanút fognod!

     

    előzmény:
    sula (1)
    2006-08-21  13:03
  21. 2006. augusztus 21. 13:256.

    Igen, sajnos én is így gondolom, hogy lehet az állásodba került ez a kis vacsora. Okosabb lett volna semlegesebb és kevésbé meghittebb környezetet választani a megbeszéléshez. Feltételezem egy ilyen cég ahol dolgoztok, nemcsak 16 óráig áll nyitva.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2006. augusztus 21. 13:245.
    Naná! Ezek után természetesen nem adok újabb alkalmat egy ilyen kínos helyzetnek. Abban reménykedem, hogy meg nem történtként fogja kezelni. Egyébként, nem tűnt sértettnek, annyit mondott, hogy felnőtt emberek vagyunk, és őszinte akart lenni velem, és ha a jövőben bármikor meggondolom magam, akkor rá számíthatok. Jó mi?
    előzmény:
    Slano (2)
    2006-08-21  13:17
  23. 2006. augusztus 21. 13:204.
    Hát jó nagy bajba sodort Téged.Lehet, hogy majd emiatt kell otthagynod a céget, önhibádon kívül.Lehet, hogy majd megpróbál ellehetetleníteni, vagy tovább próbálkozik, hogy hátha másképp gondolod majd és belemész, de szerintem azért is értett veled mindenben egyet, mert bizony gerincre akar vágni.
    Én ezt gondolom
    előzmény:
    sula (1)
    2006-08-21  13:03
  24. Torolt_felhasznalo_915267
    Torolt_felhasznalo_915267
    2006. augusztus 21. 13:183.

    Már bocs, de mielött meghívott volna vacsira, gyanakodtam volna....

    Mindegy, tégy úgy mintha mi sem történt volna. Ha megérzi rajtad a "rettegést akkor kihasználja majd!

    előzmény:
    sula (1)
    2006-08-21  13:03
  25. 2006. augusztus 21. 13:172.
    Nagyon jó választ adtál neki. Nem tudsz mit tenni ha emiatt megváltozik a kapcsolatotok, de szerintem Te tegyél úgy, mintha nem történt volna semmi. Lehet, hogy ő is ugyanúgy fog viselkedni, mint előtte. Bár én többet nem mennék vele vacsorázni, és csak a munkáról beszélnék vele.
    előzmény:
    sula (1)
    2006-08-21  13:03

Címlap

top