Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mellműtötek hétköznapjai..

Torolt_felhasznalo_292942
Torolt_felhasznalo_292942
Létrehozva: 2006. október 5. 14:48
Mellműtétek hétköznapjai....


Szeretnék egy fórumot ahol a mindennapok gondjairól beszélgetnénk, egymásnak adnánk tanácsokat.

Miről is pl.

1. -milyen túsfürdöt , milyen besodort használsz, amit a műtött oldalon tudunk és szabad használnunk,
2. -szabad-e a hajunkat festeni, hiszen a kemo után kihullt és újra nőtt hajat kímélni kell, milyen festék jó,
3. -a műtött oldali karunkat, hogyan védjük, mivel nem szabad csak 1,5 kg emelni, nem szabad takarítani, nem szabad a napon lenni vele, ha ödémás fáslizni kell, milyen hatása van annak, ha ezt nem tartod be.
4. -az életmód váltásnál milyen nehézséged akad,
5. -dolgozzol-e vagy otthon vagy, mivel töltöd a napjaidat,
6. -a lelki mélypontokon mi segít át (hit, vallás, hobbi, stb)
7. -kire támaszkodol (család, barát, alapítvány)
8. -étkezési tanácsok egymásnak (szabad-e rákosbetegnek fogyókúrázni, vegások legyünk, vagy csak kismértékben változtassunk)
9. -ki milyen étrend kiegészítőt használ, hisz-e benne?
10. -betegtársakkal való kapcsolat formái (fórumok, találkozók, előadások , életmódtáborok stb.)


Szóval mi az ami könnyíti vagy nehezíti az életedet.

Tudom, hogy mindannyian járunk rendszeres kontrollokra, a fő kérdéseket megtudjuk beszélni (megtudjuk???) az onkológussal, de nagyon sok mindenre nincs idejük vagy nem akarnak tanácsot adni. Járunk természetgyógyászhoz, ödémás gyógymaszörhöz ki-ki mit igényel.
De szerintem szükség van az apró hétköznapi problémák megbeszélésére is. Ha gondoljátok akkor tartsuk életbe ezt a fórumot. Ne a rémtörténeteket meséljük el egymásnak hanem azokat a megoldásokat ami könnyít az életünket


Manyi

Nekem van egy honlapom, azért indítottam, hogy segítsek a betegtársaimnak egyféle utat bemutassak. Nézzétek meg és ismerjetek meg.

www. gportal.hu/manyi



"Szomorúan tudatjuk, hogy Manyi már nincs velünk, csendesen elaludt örökre.
De szeretnénk fenntartani a fórumát, a távollétében
megpróbáljuk helyettesíteni, hogy továbbra is jöhessenek ide tanácsért, bíztatásért azok, akiknek szükségük van rá.
Manyi fórumtársai"
  1. 2010. február 17. 14:125301.

    Ó lányok de irulok-pirulok , nem közöltem veletek az örömhírt!

    15.én megszületett az első unokánk, Dávid!

    3025 gr és 56 cm. Igazi kis bőgőmasina! Baba és mama jól vannak, és lehet, hogy holnap, csütörtökön hazamehetnek.

     

    Lányok szorítok mindenkinek, hogy egészségesek legyetek-legyünk.

    ompolykának mielöbbi teljes gyógyulást, erős csaj és végig tudja csinálni, mert meg akar gyógyulni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2010. február 17. 12:425300.

    Veled örülök a jó híreknek!!!!!!!

    Amúgy - pont Valentin-napon műtöttek... Engem meg a névnapomon... Jó kis dátumok!

     

    előzmény:
    vorii (5299)
    2010-02-16  23:56
  3. 2010. február 16. 23:565299.

    Szió Lányok!!!

     

    Először is gratulálok a kis Dávidhoz a nagymaminak - persze a maminak és a papának is!!!

     

    Priscám, remélhetőleg ezután is rendben lesz minden! 

    A hóvirágaid szépek lehetnek- itt ebből még csak a hó van...

     

     

    Febr. 14-én volt a műtétem 3. évfordulója. Meg szoktuk ünnepelni, most is koccintottunk az eddigiekre.

    Ehhez jön, hogy még ma benn voltam a maradék vizsgálaton a kórházban (h. UH) és  ezzel a vizsgálattal, és a 3 héttel ezelőtti rákszűréssel  is minden rendben! Huráááá!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2010. február 16. 22:285298.

    Isten éltesse a pici Dávidot!

    Adamati-Évi, sok szeretettel gratulálok!!!!!!!!

    előzmény:
    marimama47 (5296)
    2010-02-16  18:57
  5. 2010. február 16. 22:265297.

    Elképesztő, mikre képes a szervezetünk - a Tiéd egy tokot csinált a daganat köré! Fantasztikus!

    És ha már csak egy évig kell szedned a gyógyszert, azt már fél lábon is kibírod. Kezdődjön a visszaszámlálás!!!!!

    Köszönöm a biztatást - talán mostanra sikerült úgy-ahogy megnyugodnom, és elfogadtam a gondolatot, hogy újra műteni fognak. Nem örülök, de elfogadtam. És meg akarok gyógyulni.

    A csokrocskát is köszönöm!

    Nálatok amúgy nyílik már a hóvirág??????? De jó!

     

     

    előzmény:
    prisca56 (5295)
    2010-02-16  17:42
  6. 2010. február 16. 18:575296.

    Szép jó estét!

     

    Úgy látom Adamati-Évi még nem közölte a nagy és örömteljes hírt!

     

    2010. február 15-én MEGSZÜLETETT A KISUNOKA, DÁVID!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2010. február 16. 17:425295.

       Nagyon szép az ima,még nem ismertem.

     

       Kapd nössze magad, ezt is szépen végigcsinálod és újra jól érzed majd magad. Ha nem kaptál kemót, akkor egy  pinduri daganat megnőhetett a másik oldalon. Majd szurkolunk neked  és tartsuk benned a lelket.

       Jól tetted,hogy elmentél másik orvoshoz is.

     

      Mikor én a műtétem előtt 10 hónappal elmentem vizsgálatra, mert úgy éreztem valami húzódik a mellbimbóm alatt, meggyőztek, hogy beképzelem, mert ugye éppen október volt és a csapból is az folyt, hogy menjün kellenőrtzésre. Augusztus elején egy kis mélyedés lett a mellemen, akkor rögtön betettek az első üres helyre műtétre, a fele előzetes vizsgálatot kihagyva, mert szilványi árnyék látszott a felvételeken. Szerencsémre ami látszott, nem volt mind daganat, a szervezetem kötőszövetből egy tokot csinált a daganat köré. Termászetesen ez már a műtét és patológiai vizsgálat után derült ki, addig nem sok jót jósoltak.Három hét múlva lesz négy éve,hogy befejeztem a terápiát, már csak egy éig kell gyógyszert szednem. Azt hiszem lassan elkezdhetem a vissaszámlálást.

     

     

       Remélem sikerült minden hibát fülöncsípnem, a fiúnk hazahozta az "öreg "kompjuterét  és felszerelte, a  miénket meg elcsomagolta. Most van egy modern masinánk, csodálatos hangtalan magyar billentyűzettel, ahol keresgélnem kell a betűket, meg a kissebb billentyűknél sikerül egyszerre kettőt is beütnöm .No majd csak megtanulom ezt is, mint a többit.

     

     

     

    Hóvirágot nem küldhetek a kertemből, de képzeld ezek helyébe a csokrocskám.

    előzmény:
    ompoly (5294)
    2010-02-15  22:34
  8. 2010. február 15. 22:345294.
    Köszi!!!!
    előzmény:
    vorii (5293)
    2010-02-15  19:47
  9. 2010. február 15. 19:475293.

    Szió!

     

    Csak most olvastam... és hát én is nagyon drukkolok neked természetesen!

    Az ima csodálatos, már ismertem, de mindahányszor jó olvasni. Tégy úgy!

     

    Stramm lány vagy, minden menni fog!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Hajrá, ompolykánk!

    előzmény:
    ompoly (5292)
    2010-02-15  10:05
  10. 2010. február 15. 10:055292.

    Ebben az orvosban nagyon meg tudok bízni. De hozzá kell tennem, a másik kórházban is nagyon emberi hang volt, kifejezetten kedvesek voltak az ultrahangos doktornők. A lelet meg nem rajtuk múlt...

    Tudom, hogy sokkal nagyobb esélyem van arra, hogy ez a második citológia megerősíti az első rossz eredményét... Lélekben már készülök a folytatásra. Gyakorolnom kell az Elfogadás erényét - ha már változtatni nem tudok a helyzeten, tudjam teljes lelkemből elfogadni.

    Van egy ima, a pszichológusomtól kaptam - azt hiszem, Assisi Szent Ferenctől származik. Ideírom Nektek, nekem nagyon sokat jelent.

     

    "Uram, ébreszd fel bennem a hitet, a képességet és az akaraterőt, hogy jóra, szépre, igazra változtassam, elvégezzem és megtegyem mindazt, amit kell, lehet és tudok.

    Adj bizalommal teli, békés, derűs nyugalmat annak elviselésére, megértésére, amit nem tudok és jelenleg nem lehet elviselni, megváltoztatni.

    Végül adj, Uram, bölcsességet ezek megkülönböztetésére!

    Ámen"

    előzmény:
    ovics (5291)
    2010-02-15  09:01
  11. 2010. február 15. 09:015291.
    Ennyit jelent, hogy hogyan áll hozzánk az EMBER-orvos...............Okos voltál, hogy elmentél másikhoz is.
    előzmény:
    ompoly (5288)
    2010-02-13  17:10
  12. 2010. február 14. 13:565290.

    Köszönöm a biztatást!!!!! Rám fér...

    Olyan jó, hogy Rátok találtam!

    Neked viszont el tudom képzelni, milyen rossz volt - először egy negatív lelet után megnyugodtál, utána pedig meg kellett tudnod, hogy mégiscsak baj van....Nehéz lehetett.

     

     

     

     

    előzmény:
    Mirabo (5289)
    2010-02-14  10:48
  13. 2010. február 14. 10:485289.

    Sokat számít, ha olyan orvos van melletted, akiben feltétlenül bízhatsz. Még az is lehet, hogy jól sül el a dolog, és tévedtek.

    Nekem az ellenkezője történt, egyértelműen tipikusan rosszindulatú alakja volt annak, amit láttak, de a mintavételnél mellészúrhatott az orvos, mert az negatív lett. Persze aztán megismételték másutt, és akkor kiderült, hogy sajnos rossz az eredmény. De te lehetsz szerencsés. :) Drukkolunk mindnyájan.

    előzmény:
    ompoly (5288)
    2010-02-13  17:10
  14. 2010. február 13. 17:105288.

    Voltam a másik kórházban. Néven nevezem, mert megérdemli: Vass László főorvos úrnál voltam a kistarcsai kórházban. Ismertem már régebbről, és mindig nagyon jó benyomást tett rám - most is. Nemcsak nagyon nagy tudású orvos, hanem Ember is, nagy E-vel. 20 percet beszélgetett velem, mindent megkérdezhettem, és ő maga ajánlotta fel, hogy ő is megszúr és csinálnak Tarcsán is citológiai vizsgálatot. Nem kecsegtetett hiú reményekkel, de azt mondta, 5% esélyem volt arra, hogy e mellett a kezelés mellett a másik mellemben kialakuljon valami... És a Zitazonium pont ellene dolgozik... És amit az ultrahang mutatott, nevezetesen, hogy kerek az a valami, ez is ellene szól... Ezzel együtt lehet, hogy mégiscsak rosszindulatú.

    Hétfőn megyek mintavételre.

    És lesz, ami lesz. 

    Most érzek magamban erőt, hogy elfogadjam, bármi vár is rám.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2010. február 13. 17:035287.
    Köszi!
    előzmény:
    tengerpart (5286)
    2010-02-13  12:19
  16. 2010. február 13. 12:195286.

    Továbbra is gondolkodj pozitívan és soha ne add fel a reményt. Az időben felfedezett mellrák jól gyógyítható.

    Nagyon szorítok Neked!!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    ompoly (5278)
    2010-02-12  16:04
  17. 2010. február 13. 11:215285.

    Köszi!

    Egyelőre ott tartok, hogy bárcsak ne lenne második menet... De közben tudom, hogy erre kicsi az esélyem.

    Végig fogom csinálni, amit kell, hát persze.  Csak nagyon másképpen képzeltem a jövőt.

    előzmény:
    Mirabo (5284)
    2010-02-13  11:14
  18. 2010. február 13. 11:145284.
    Erős csaj vagy, eddig is klasszul végigcsináltál mindent. Meg fogod találni magadban azt a plusz energiát, ami a második menethez kell. És hamarosan ugyanilyen szépen gyógyulsz majd, mint most. Mindnyájan drukkolunk neked.
    előzmény:
    ompoly (5283)
    2010-02-13  08:38
  19. 2010. február 13. 08:385283.

    Kedves Ovics, Adamati, Inosence!

    Köszönöm, hogy válaszoltatok.

    Egyelőre annyit tudok tenni, hogy elmegyek abba a kórházba, ahol tavaly diagnosztizálták, hogy baj van, és kikérem annak a főorvosnak a véleményét, aki akkor a kezembe adta a leletet, és ezt nagyon-nagyon emberségesen tette. Ezt a mostani citológiát egy másik kórházban csinálták. Szeretném megkérni, hogy csináljon ő is egy citológiai vizsgálatot.

    Az első gondolatom az volt, hogy elcserélték a leletemet.(Erika, a Te példád bizonyítja, hogy bizony előfordul ilyesmi!)

    Az a doktornő, aki az uh-t csinálta, és az is, aki szúrt, egybehangzóan biztattak, hogy nem lesz baj, ez nem úgy néz ki. Pedig nekik gyakorlott szemük van! Ezért is annyira hihetetlen.

    Aki tavaly észrevette a jobb mellemben a bajt, nagyon alaposan megnézte a másik mellemet is, és abban nem talált kórosat. Mammográfia volt és ultrahang. 

    Aki most szúrt, azt mondta, ott lehetett már régen, csak nem vették észre, annyira pici volt. Az onkológusom pedig azt mondta, szerinte ez egy új folyamat. =Vagyis, nem lehet tudni.

    Ha ki kell vetetni, természetesen kivetetem, és azt is tudom, hogy egy 7mm-es valami, az nagyon pici, és vannak esélyeim, hogy meggyógyuljak. Csak hát annyira jól érzem magam már! Visszatért az erőm, kifejezetten mozgékony és energikus vagyok, terveim vannak, új lehetőségek kerestek meg - és annyira nincs kedvem most megint orvosokhoz, kórházakba, műtétre, vizsgálatokra járkálni,  és előről kezdeni az egész kálváriát!!!!!

    Én valamiért úgy képzeltem, a hormonkezelés meg fog védeni minden további ilyen jellegű bajtól. De valószínűleg tényleg idő kell hozzá, hogy kifejtse a hatását, és fél év még semmi.

    Kemót nem kaptam, csak sugarat, de azt ugye csak a műtött oldalra.

    Köszönöm, ha drukkoltok nekem!!!!!

     

    előzmény:
    ovics (5281)
    2010-02-12  16:45
  20. 2010. február 12. 20:185282.

    Ez nem hangzik túl jól. Az a lényeg hogy észrevették, és továbbküldtek vizsgálatokra.

    Hogy néztek téged meg eddig? A régi mammo felvételeken  rajta van  vagy nincs?

    Az a helyzet semmi sem biztos, akkkor derül ki minden ha vágnak. 

    előzmény:
    ompoly (5278)
    2010-02-12  16:04
  21. 2010. február 12. 16:455281.

    Sok nőnek szinte féléven belül megvan a második mütétje...........tényleg ki kell dobni,ami nem eredendően van a szervezetben.Nekem az a meglátásom,hogy nem csinálták alaposan mindkét melledre a mammót a műtét előtt.A hormonkezelésnek hosszútávú hatása van,ennyi idő alatt nem várható semmi.Ezzel az ösztrogéntermelést állitják le,megakadályozva a rák sejtek szaporodását.a kemo volt arra,hogy az estleg még meglevő rosszat kiirtsa.

    Nem lesz semmi baj,csináld,amit a dokid mond.Biztosan szükség lesz MR-re,mert még az UH sem biztos.A dokid meg telefonon mondta,nem látta még a diagnózist.Lehet,hogy ismerve a teljes leirást,megismételteti a vizsgálatot.

     

    Engem majdnem csonkoltatott egy onkológus ,mert a nőgyőgyászati citológiám P4 volt.Nem értettem,mert semmi bajom nem volt,csak mentem az éves rákszürésre.Ezek után bementem a szokásos kórházamba,ahol még 2x megcsinálták,hogy biztosak legyenek az eredményben és P2 volt.Méhszájplasztikával egybekötve szövettanra küldték..................eredmény negativ.Végül kiderült,hogy elirták a citológia számot....szegény másik nő,aki boldog volt az én negativ leletemmel..............nem sokáig élvezhette.

     

    Egyik barátnőmet évekkel ezelőtt műtötték 3-ára,(kiújullt)azóta fokozott ellenőrzés alatt tartják,de dolgozik,jól van,éli világát.

    Gondolj bele,hogy vannak olyan dagik,amik vérben vannak....................azokat nem lehet eltávolitani.Ha igy nézed,szerencsések vagyunk

     

    Mindenesetre,elhiszem a megdöbbenésedet.Nekem 13 éve volt a mütétem,életem végéig évente kontrollra járok,de előtte egy héttel minden évben zizi vagyok.De legalább a családom tudja,mitől vagyok olyankor idegbeteg.Szerintem ez mindenkinél van köztünk.

     

    Van egy másik barátnőm,az mindkét mellét levetette,pedig csak az egyikben volt dagi.Rekonstrukciós mütéttel olyan ciciket csináltak neki,hogy csuda,egyformák,kerekek,szépek.

     

     

    előzmény:
    ompoly (5278)
    2010-02-12  16:04
  22. 2010. február 12. 16:285280.
    Valaki többszöri "nekifutás" után mára teljesen tünetmentes és EGÉSZSÉGES!
    előzmény:
    adamati (5279)
    2010-02-12  16:26
  23. 2010. február 12. 16:265279.

    Ez tényleg sokkoló!!!!! ha a kontroll is megerősíti, ki kell vetetni és végigcsinálni az előírtakat... mindig is mondták az időben feldedezett "akármi"(elnézést, de sosem mondom ki a félelmetes 3 betűs szót) a mellben 100% a gyógyulás!

    Tehát ERŐSNEK KELL LENNI és BÍZNI!

    előzmény:
    ompoly (5278)
    2010-02-12  16:04
  24. 2010. február 12. 16:045278.

    Lányok!!!!

    Ma megtudtam a műtétet követő első mell-ultrahang eredményét. A műtött oldal rendben van, ámde a másik oldalon találtak egy 7mm-es valamit. Volt mintavétel. A citológiai lelet szerint malignus.

    Hallottatok Ti ilyet???? Hogy miközben kapom a hormonkezelést, Zitazonium+Zoladex, a másik oldalra nőjön egy új tumor???? Fél év alatt?

     

    Az onkológusommal ma még csak telefonon beszéltem, ő is azt mondta, hogy ez nagyon-nagyon ritka, és el se hiszi, de azért keressem fel a sebészt, aki júliusban műtött, mert ezt onnan ki kell venni.

    Annyira váratlanul ért! Már az is, amikor az ultrahangos doktornő mondta, hogy talált valamit.  De ő is, és az a doktornő is, aki megszúrt, egybehangzóan azt mondták, hogy szerintük nem lesz baj, nem úgy néz ki, és csak azért kell a citológia, mert volt az előzmény. Erre tessék.

    Hát, mit mondjak, most eléggé magam alatt vagyok. Pozitív gondolkodás, optimista hozzáállás, lelkierő, Agykontroll - és tessék...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2010. február 9. 11:565277.
    Köszönöm, majd megkérdezem tőle.  
    előzmény:
    ompoly (5273)
    2010-02-07  11:42
  26. 2010. február 7. 20:195276.
    Nekem a D3 nem jött be,igaz, nem a kemonál szedtem, hanem mostanság Trexán mellett.Abbahagytam,mert állandó émelygésem,hányingerem volt.Sokizületi miatt adtak D+-t,de nem bírja a gyomrom.Elég neki a Trexan.
    előzmény:
    inosence (5270)
    2010-02-06  15:19
  27. 2010. február 7. 18:405275.
    Lányok!!! Köszönöm szépen a segítséget! Továbbítom. Ha volna még valami kérdés, akkor kérdezni fogunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2010. február 7. 15:465274.

    Én is megnéztem!!!!

     

    Különösen az ásványokkal kapcsolatos írást böngésztem, mert hiszem, hogy tényleg segítenek!!!

     

    előzmény:
    ovics (5260)
    2010-02-04  19:16
  29. 2010. február 7. 11:425273.

    Szia!

    Látom, szedsz Béres cseppet. Nekem a sugárterápia kezdete előtt külön szólt a radiológus, hogy a kezelés ideje alatt Béres cseppet NE szedjek! Kérdezz rá erre az orvosodnál!

    előzmény:
    tengerpart (5269)
    2010-02-06  14:26
  30. 2010. február 7. 09:425272.

    Szia!

     

    Én is nagyon parás voltam hányás dologban, de szerencsére egyszer sem történt ilyen, bár már a hányinger is elég rossz érzés volt a kezelések után 2-3 napig.

    Én is kaptam kytrillt, amitől bizony székrekedés lett. De tényleg jó kis gyógyszer. Én mellé még B6-ot szedtem, ami hányingerre jó, meg aloe vera gel-t, ami nagyon jó a gyomornak. És úgy van, ahogy a Mirabo mondja, nekem is mondta az orvosom, hogy ez fejben dől el, ezért inkább akkor kicsi xanax, mint a sok para.

    A kezelések előtt és után nem sokat tudtam enni, ez tartott úgy 2-3 napig, aztán utána a következőig ment rendben minden. Sajnos ez nem a legjobb időszak, de ki lehet bírni a cél érdekében.

     

    Puszi

    Garfi - Ildi

     

    előzmény:
    vorii (5266)
    2010-02-05  23:49
  31. 2010. február 6. 15:415271.

    Évikém! Melyik tünetet? A hányingert? Én egyszer sem hánytam, mert ettől féltem legjobban, és előre megbeszéltem az orvosommal, aki azt mondta, ez a fejben dől el, úgyhogy felírt Xanaxot. A kezelés hetében napi egyet kellett szednem, hogy ne szorongva menjek a kemóra, és felírt Kytrillt is,(hányinger ellen) amit a kezelés reggelén vettem be, majd aznap este, és még másnap, két, vagy három alkalommal. És amíg az infúziót adták, iszogattam ásványvizet (cumisat, azt egy kézzel is tudtam kezelni), meg ettem pár szem kekszet. Hazafelé az autóban megittam egy csomó ásványvizet, és egy pár napig viszonylag diétásan étkeztem, pirítós, tea, stb, és sokat pihentem. A Kytrilltől lehet székrekedése is az embernek, arra megoldás a kemó előtt eperdzsem, utána este Guttalax csepp.

    Ha van valami konkrét kérdés, írj. Azt üzenem az illetőnek, hogy NO PARA. Nem annyira rossz, mint az ember előre gondolja.

     

    előzmény:
    vorii (5268)
    2010-02-06  12:29
  32. 2010. február 6. 15:195270.

    Szerintem D3 (3000 NE Bioextra) vitamin, ami a legjobb immunerősítő. Nagydózisú C vitamin 500 mg rágótabletta.

    A másik dolog hogy a májat kellene erősíteni shai take gomba kivonattal vagy Máriatövis olajjal,  kombucha tartalmú üdítőt lehet  inni.

    Mellette sok gyümölcs, zöldség fogyasztása ajánlott minél nyersebb annál jobb. Ha bírja az ismerősöd gyomra-epéje. Szerintem olyanokat fogyasszon amik itt nálunk teremnek.

    Egyen igyon azt amit szeret, mert ha valaki jóízűen eszik valamit, az már magában orvosság.

    előzmény:
    vorii (5266)
    2010-02-05  23:49
  33. 2010. február 6. 14:265269.

    Szia!

     

    Tavaly kaptam kemót, Avemart,Flavint, Béres cseppet és algát szedtem a kezelések alatt és  szedek azóta is folyamatosan. Sok gyümölcsöt, zöldséget ( főleg céklát, sárgarépát  nyersen) és kevés húst etttem és eszek most is. Az onkológián azt tanácsolták, hogy ne egyek nehéz és túl fűszeres ételeket. 

    Igyekeztem mindig a jó oldalát megtalálni a dolgoknak, örültem, hogy túl vagyok egy újabb kezelésen és elképzeltem, ahogy a fehérvérsejtjeim kiütéssel győznek a daganatos sejtjeim felett, én pedig napról napra jobban leszek. A pozitív gondolkodás elsajátításához tudom ajánlani Simonton A gyógyító képzelet c. könyvét.

    Két kezelés között pedig dolgozni jártam, nekem ez is sokat segített.

     

     

     

    előzmény:
    vorii (5266)
    2010-02-05  23:49
  34. 2010. február 6. 12:295268.
    Köszönöm az ötletet, és várok még továbbiakat. Hátha akad még valami...
    előzmény:
    ompoly (5267)
    2010-02-06  11:33
  35. 2010. február 6. 11:335267.
    Én nem kaptam kemót, de olyantól tudom, aki kapott: neki a Flavin77 szirup tett jót!
    előzmény:
    vorii (5266)
    2010-02-05  23:49
  36. 2010. február 5. 23:495266.

    Kislányok!

     

    Most másvalakinek kérnék tanácsot, ill. kérdeznék.

    Aki kapott közületek kemót:  tudtok valami jó szert, ami enyhíti a tüneteket??? Akármit - lehet gyógyszer, természetes szer, vagy valamilyen eljárás, módszer.

    Előre is köszi!

    É.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2010. február 5. 19:525265.

    Nagyon jó a honlapod GRATULÁLOK. Biztos sürün előfogok fordulni.

     

    Pusszancs

    előzmény:
    ovics (5260)
    2010-02-04  19:16
  38. 2010. február 5. 13:375264.

    Köszi lányok! Igyekszem naponta feltenni újabb cikkeket,de az eleje automatikusan frissül a netről.

    Politikamentes és a nőknek szól elsősorban .............és gyertek a fórumba,cseteljünk ott is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2010. február 5. 09:515263.
    Én is megismerkedtem jó pár kifejezetten kedves betegtárssal, akikkel jó volt beszélgetni, mert nem a betegség volt a téma. Volt viszont olyan élményem is, amikor megbántam, hogy szóba elegyedtem az illetővel, mert pillanatok alatt rám ontotta a betegsége egész történetét, jó részletesen, odáig terjedően, hogy hányszor hányt a kemoterápiától... És ilyenkor nincs menekülési lehetőség, végig kell hallgatni... Volt, aki jó előre óvott attól, hogy beszélgessek, pont emiatt.
    előzmény:
    ovics (5259)
    2010-02-04  19:15
  40. 2010. február 4. 22:455262.

    Gratulálok, szuper kis honlap!

     

    Nagyon ügyes vagy!

     

    Puszi

    Garfi - Ildi

     

     

     

     

    előzmény:
    ovics (5260)
    2010-02-04  19:16
  41. 2010. február 4. 20:425261.

    Nagy gratula a honlapodhoz!!!!!!!

    Gyakori látogatója leszek!

    előzmény:
    ovics (5260)
    2010-02-04  19:16
  42. 2010. február 4. 19:165260.

    Dicsekszem:  van új honlapom.

     

    www.turierika.hu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2010. február 4. 19:155259.
    Sugarat én is az Uzsokiban kaptam 1997-ben.Úgy kezdődött,hogy elromlott a gép...............rá 1 hét múlha kezdtem valójában.Ritkán volt olyan,hogy senki nem volt 4-5 óra magasságban,de volt olyan is,hogy odamentem 1/4 3-ra és este 9-kor került rám a sor.De az átleg 2-3 óra volt.Egy hét után összejött egy kis csapat,akik abban az időszakban kezdték és elkávézgattunk,dumcsiztunk,könnyebben ment.
    előzmény:
    ompoly (5255)
    2010-01-29  16:29
  44. 2010. január 29. 20:495258.

    Szia!

    Nekem is fehér bőröm van, és csúnyán le tudok égni nyáron - mégis megúsztam!!! :)

    Egy mellékhatásra viszont számítani kell még: fáradékony lesz az ember.Pihenj majd annyit, amennyit csak tudsz.

    Egyébként én is a műtétem után, július végén találtam rá erre a fórumra, és nagyon sok biztatást, segítséget kaptam a lányoktól! Más ez, mint a család vagy a barátok támogatása.

     

    előzmény:
    tengerpart (5256)
    2010-01-29  17:51
  45. 2010. január 29. 18:415257.
    Jaj bocsánat, az előző hozzászólásomat Ompolynak szántam. Még nem vagyok egy gyakorlott fórumozó..........
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2010. január 29. 17:515256.

     Szia!

     

    Köszönöm a gyors választ. Sajnos elég kényes fehér bőröm van és nagyon féltem a megégéstől, de majd sűrűn kenegetem. A kezelésekre remélem sikerül este eljárnom, mert szeretnék visszamenni dolgozni és munka után menni. Sajnos a lakóhelyemen nincs sugárkezelés ezért naponta oda-vissza 2 órát kell majd utaznom, de semmiképp sem szeretnék egy kb. 10 perces kezelés miatt kórházban feküdni. A kemoterápia alatt én is mindig azt számolgattam, hogy mennyi van még vissza és elég gyorsan eltelt így az idő. Persze ebben az is közrejátszott, hogy a kezelések utáni néhány napot leszámítva végig tudtam dolgozni. Remélem most is így lesz.

     

    Mirabonak és Voriinek is köszönöm a biztatást.

     

    Sok segítséget kapok a családomtól, barátaimtól, ismerőseimtől, munkatársaimtól és az orvosaim is nagyon rendesek, de vannak olyan dolgok amiket velük nem tudok megbeszélni. Ezért örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot. Bárcsak a műtét előtt találtam volna Rátok, akkor talán nem rettegtem volna annyira tőle.

     

    Bea

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (1)
    2006-10-05  14:48
  47. 2010. január 29. 16:295255.

    Szia!

    Nekem elég friss a sugárkezeléssel kapcsolatos élményem. 25 kezelést kaptam, november végén fejeztem be. Maga a kezelés mindig nagyon rövid, egyénenként változó, meddig tart, nekem kb. 3 perc volt. A hátamra kellett feküdnöm, a karjaimat a fejem alá kellett tennem, és oldalról, aztán felülről kaptam a sugarat. A testtartást is egyénileg állítják be, mindig ugyanúgy kell felfeküdni. Semmit nem éreztem közben, annyi a kellemetlenség, hogy mozdulatlanul kell feküdni, de igazán ki lehet bírni. Az asszisztensnők nagyon kedvesek voltak, a kérdéseimre mindig választ kaptam. Az orvos minden héten megnézett. Fontos, hogy a legelső alkalom után kezdd el kenegetni a bőrödet! Bepanthen krémmel, Neogranormonnal, vagy Panthenol spray-vel. Nem kell egyszerre sokat kenni, de naponta többször kend be, hogy lehetőleg ne égjen meg a bőröd. Nekem szerencsém volt, mindössze annyi történt, hogy a besugárzott részen megsötétedett a bőröm, de a kezelés befejezése után kb 3 héttel már el is múlt. A hónaljam végleges epilálást kapott a sugártól... De általában nem szokott más kellemetlenség fellépni. Ne félj a kezeléstől! Én úgy fogadtam minden alkalommal,hogy "gyere, sugárKA, gyógyíts meg!". És magamban énekelgettem, mindig egy nagyon nem az alkalomhoz illő dalocskát, a 13 ezüstpityke fityeg a mentémen... kezdetűt. Pontosan tudtam, hogy 2 versszaknyi ideig tart az egyik oldali besugárzás, és további 2 versszak a másik oldali. Így könnyebb volt érzékelnem az időt. 

    Ami húzós, az a várakozás. Teljesen kiszámíthatatlan, mennyi időt kell a folyosón tölteni - az Uzsokiban, ahova én jártam, érkezési sorrend volt, de gyakran érkeztek az osztályról is betegek, akiket tolókocsival toltak oda, és előrevették őket. Érdemes vinni olvasnivalót, rejtvényt, esetleg enni-és innivalót. Nekem a legkevesebb várakozási idő 0 perc volt (ilyen ritkán történt, de történt), a leghosszabb pedig 3 óra volt...

    Még azzal segítettem magamon, hogy úgy fogalmaztam minden alkalom után: "Már csak .... van hátra..."  Nem úgy, hogy jaj, még milyen sok, hanem már a maival is kevesebb. És a naptáramban szépen kihuzigáltam a napokat, ez látványos, és ez is jót tesz.

    És, ami a legfontosabb: biztos lehetsz benne, hogy akárhány kezelést kell kapnod, el fog jönni a legutolsó!!!!! Hát, az nagy pillanat. Kívánom, hogy zökkenőmentesen juss el odáig!

    És szépen meg fogsz gyógyulni!!!!!!!

     

     

    előzmény:
    tengerpart (5252)
    2010-01-28  19:46
  48. 2010. január 29. 14:435254.
    Üdv a fedélzeten! Mi a gyógyulás különböző fázisaiban vagyunk, hamarosan te is magad mögött tudhatod a nehezét, a kezeléseket, és egyre jobban fogod érezni magad. :) Addig csak kitartást kívánok. :)
    előzmény:
    tengerpart (5252)
    2010-01-28  19:46
  49. 2010. január 28. 20:415253.

    Szia!

     

    Nem most volt az én sugárkezelésem, hanem 2 és fél évvel ezelőtt- májusban-júniusban. 35 kezelést kaptam - ezeket gyakorlatilag - az ünnepeket +vasárnapot leszámítva naponta adják. Egy radiológus fogja bejelölni a helyét, és azt fixen leragasztják, hogy mindig ott legyen. ( Ami fontos, hogy a felégés elkerülésére kenni kell, majd megmondják, mivel. )

    Ne izgulj, mindenben kedvesek és segítőkészek. Ha bármit tudni szeretnél, kérdezz, a nővérek, dokik nagyon rendesen válaszolnak.

    Néha a doki ellenőrzi is a dolgokat. A végén ő ad róla amolyan zárójelentést.

     

    előzmény:
    tengerpart (5252)
    2010-01-28  19:46
  50. 2010. január 28. 19:465252.

    Sziasztok!

     

    Nemrég találtam meg a fórumotokat. Sajnos tavaly nyár óta én is az érintettek népes táborához tartozom. A kemoterápián és a műtéten már túlestem, jövő héten kezdődik a sugárkezelés, ami után majd herceptint kapok , mert a daganatom HER2 pozitív volt.  Bármilyen tanácsot szívesen fogadok Tőletek, főként a sugárkezeléssel kapcsolatban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. 2010. január 27. 17:365251.

    Szia!

    Nehéz feladat én már túl vagyok rajta 5 évvel apukám halála után ürítettem ki véglegesen a szekrényt, már előtte is adtam oda ruhákat a  rokonoknak (nagybácsiknak uncsitesók és szomszédbácsi). Pl. mostmár jól esik látni, hogy a szomszédnéni aki örökölte apukám cipőjeit (amiket egy nő is el tud hordani apukámnak 39-40-es lába volt) és Manci hordja őket és mondja milyen jó cipőt örökölt Bandi után amibe nem fáj a lába és nem csúszik ebben a ronda időbe. Ennyi az egész idő sok mindent megold.

    Ruhákaból volt amit megtartotunk azok egyik szekréynsor aljába vannak egy dobozba betéve.

    De a Máltai szeretet szolgálatnak is leadhatod ott is jó emberekhez kerül akiknek szüksége van rá, meg ha jó rád valami azt rakd el lehet később még felveszed.

    Nem lesz könnyű dolog az elcsomagolás hidd el.

     

    Bözse

     

     

    előzmény:
    ompoly (5235)
    2010-01-21  23:24
  52. 2010. január 27. 17:255250.
    Erika, gratulálok az évfordulóhoz!!! Érezzétek magatokat nagyon jól!!!!!
    előzmény:
    ovics (5244)
    2010-01-26  09:07
  53. 2010. január 27. 17:245249.

    Én is biztosan meg fogok tartani jó néhány személyes tárgyat... Ha megérem, én is őrizni fogom őket még 30 év múlva is...

    És igen, idő kell, sok-sok idő, mire az ember hozzá tud nyúlni a ruháikhoz... Rám az Anyu sok ruhája jó lenne, de nem tudom elképzelni, hogy viseljem őket... De egyszer majd talán mégis...

    Azt pedig végképp nem tudom elképzelni, hoigy másvalakin viszontlássam a szüleim ruháit. Ha elajándékozom, úgy fogom csinálni, ahogy Te - kerüljenek nagyon messzire...

    előzmény:
    prisca56 (5237)
    2010-01-23  19:47
  54. 2010. január 27. 17:195248.

    Igen, minden bizonnyal várni fogok még, hiszen egyelőre elférnek a ruhák, nem kell sietni... De Anyu 4 éve halt meg, és a ruhái úgy vannak a szekrényében, ahogy még Ő hagyta - tökéletes rendben... Apu nem akart hozzányúlni semmihez. De most, hogy Ő sincs már, előbb-utóbb muszáj lesz erőt vennem magamon...

     

    előzmény:
    inosence (5236)
    2010-01-22  08:59
  55. 2010. január 26. 23:455247.
    Óóóóóóóóóóó, hát: Isten éltessen sokáig Titeket együtt!
    előzmény:
    ovics (5242)
    2010-01-25  21:50
  56. 2010. január 26. 16:515246.

    A körzeti Onkoligián beadják. Ezt azért tudom mert ki van irva nálunk.

    Jó pihenést.

    előzmény:
    ovics (5240)
    2010-01-25  16:03
  57. 2010. január 26. 15:495245.

    Az oltáson a mi családunkban is gondolkodnak.

    Az unokám, Nóri 11-ik éves, az öcsém unokái (a lányok 11, 12, 13-ik évesek)

     

    Egyébként jó pihenést, jó szórakozást NEKTEK!!!!

    előzmény:
    ovics (5244)
    2010-01-26  09:07
  58. 2010. január 26. 09:075244.

    Köszönöm.

    Fő a megelőzés 90 ezerértOlvasgattam a neten és nem egyértelműen javasolják...a fene se tudja.Szivesen beadatnám megelőzésként  Melindának.

     

    Közgyógyra vadható-e,még ennek nézek utána.

     

    Lányok,asszonyok, Egerbe mentem wellnesbe.Olyan hajtás volt az elmúlt 3 hétben - pályázatok beadása -,hogy lesz mit kipihenni.

     

    előzmény:
    Mirabo (5243)
    2010-01-25  21:53
  59. 2010. január 25. 21:535243.
    Erika! Itt a gimiben volt szó a HPV oltásról. Három oltást kell kapnia a lányodnak, nem emlékszem, hány hetes időközökben. A három összesen úgy 90 ezer. Állítólag akkor a leghatásosabb, ha még akkor kapja az illető, amikor tuti, hogy nem fertőzött, azaz még nem volt szexuális kapcsolata. (Az én majd húsz éves jányaim az osztályban ugye... na meg drágállották is). Amúgy azt hiszem, nőgyógyász, vagy/és háziorvos adja.
    előzmény:
    ovics (5240)
    2010-01-25  16:03
  60. 2010. január 25. 21:505242.

    Persze,hogy sikerül..................egy bokainszalag szakadásból mindenki meggyógyult.

    Sőt! Nekem pár éve pótolták a bokainszalagomat,mert eltünt.Csontokat fúrtak,lehúztak inat...............egy műtétem sem fájt ennyire.

    Na mindegy.4-re lementem a házihoz,sorban álltam 1/2 8-ig...............akkor bementem,mert a kérelem már bent volt 4-kor.Valahogy elfelejtődtem.De kiírták a fiamat erre a hétre,bár megjegyezték,hogy hétfőn visszajöhet,ha úgy érzi nem tud még menni dolgozni.Megdöbbentek,hogy jövő hétfőn dolgozni akar,láttam a dokin is,hogy gondolatban mondja,Peti fiam még nem tudja.................

    Szóval csemete" fekszik",netezik,honlapot szerkeszt,játszik,ki van totál szolgálva,kényeztetve.De szerintem 2 nap múlva unni fogja.

     

    mi holnap délben elutazunk Egerbe vasárnapig a szokásos évi "nászút emlékeztetőre"Holnap lesz a 36. házassági évfordulónk és 17 éve mindig az Eger Hotel 406-os szobájában vagyunk.Ez a mi ünnepünk.Aztán vasárnap ünnepelhetnek bennünket a gyermekeink

    előzmény:
    vorii (5241)
    2010-01-25  20:25
  61. 2010. január 25. 20:255241.

    Jaj, Erikám, hát neked is kijutott rendesen...

     

    Az oltásról sajna nem tudok semmit...

     

    A fiaddal holnap itt lesztek a közelemben... kár, hogy én nem leszek itt, mert anyukámért megyek a Bajcsyba. Pedig gondoltam rá, hogy elugranék, hogy lássalak.

    Remélem, hogy mielőbb felépül ebből a sérülésből.

     

    Neked meg kitartást kívánok!!!

     

    előzmény:
    ovics (5240)
    2010-01-25  16:03
  62. 2010. január 25. 16:035240.

    Sziasztok Asszonyok!

     

    Lenne egy kérdésem,hátha már valaki tapasztalatot szerzett: be szeretné adatni lányom (31 éves ) a méhnyakrák elleni védőoltást.

    Hol lehet,mennyibe kerül és valóban van-e értelme?

     

    Egyébként jól vagyok,rohangálok cég ügyben,hastáncra ....ráadásul szombaton bevittül a baleseti ügyeletre a fiamat inszalag szakadással,begipszelték,most megyek betegácsiba felvetetni a házidokival,holnap reggel elvisszük Keresztúrra a gyógyászati boltba,mert csak ott kapható a receptes bokarögzitő,amit majd viselnie kell a fekvő gipsz után.Fel kell próbálnia,azért nem tudta megvenni az élettársa,menyasszonya.Ő nem tud vezetni,ezért visszük mi kocsival.

     

    Februárban bejelentkezek az éves kontrollra.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. 2010. január 25. 12:465239.

    Ez nagyon nehéz dolog, igazán szomorú amúgy is - sajnállak, hogy még ezzel is megtetézi a testvéred. Sajnos még jó testvérek közt is szokott torzsalkodás lenni.

    Hiába...  - a nyomorult anyagiak...

    Sok erőt kívánok neked továbbra is!!!

    Jobbulást a férjeddel mindkettőtöknek!!!

     

    előzmény:
    marimama47 (5238)
    2010-01-24  20:52
  64. 2010. január 24. 20:525238.

    Szép estét Mindannyiótoknak!

     

    Itt olyan tiszta az égbolt! Világít a hold, s az ezernyi csillag!

    Biztosan nagyon hideg lesz hajnalra!

     

    Ma nagyon vacak napunk volt. Párom Lacinak, 200 körül volt egész nap a vérnyomása, de az alsó határ is 100 körül volt. Ráadásul az én vérnyomásom is fent volt, nem ennyire, de nagyon vacakul éreztem magam.

    Lehet, hogy közrejátszott a tegnap esti beszélgetés a testvéremmel, meg a sógornőmmel. Nem volt lélekemelő!

    Kezdődik a vagyon-megosztás, elsősorban részükről, mert mi megbeszéltük a gyerekeimmel, hogy egy-két emlék, s vigyenek, amit akarnak, nem fogunk vitatkozni velük.

     

    Szóval nagyon nehéz napok elé nézünk!

     

    Holnap elindulok hivatalos ügyintézésre, gáz kikapcsolás, távhő bemondás, mert állítólag Nyházán a rendelkezésre álló díjból, ilyen esetben elengednek. 

     

    Én is úgy gondoltam, hogy az otthonnak ajándékozzuk a ruhák egy részét, a butorokat a Kamélliánusoknak (ők tudják, ki a rászorult).

    De...... most azt gondolom, hogy a testvéremék nem így gondolják.

    Majd meglátjuk!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  65. 2010. január 23. 19:475237.

              Anyukám mindennapi ruháit a Vöröskeresztnek adtam, néhány szép darabot félretettem magamnak, hogy majd idővel átszabom. Mire kb. tíz év mulva elő tudtam venni a szekrényből, már nem kellett átszabni, "belenőttem". A Vöröskeresztben dolgozó ismerőst megkértem, ne ott helyben adják oda valakinek, küldjék el valahová, mert nem szeretném senkin felismerni Anyu ruháját. Egyedi darabok voltak, mi mindent egyedül varrtunk, kötöttünk magunknak.

             Apukám ruháit odaadtam a bátyjának, aki M.o. északi határánál lakott, tehát jó messzire került tőlem.

             Sok apróságot még most is őrzök, szemüveget, logarlécet, ceruzát, édesanyám pénztárcáját, fésűjét.  A férjem, gyermekeim nem értik miért ragaszkodom még 30,35 év után is ezekhez a dolgokhoz.Nem szoktam nézegetni, a szekrény mélyén pihennek, csak takarításkor kerülnek elő, de soha nem tudnék megválni tőlük.

    előzmény:
    ompoly (5235)
    2010-01-21  23:24
  66. 2010. január 22. 08:595236.

    Nagyon nehéz fájdalmas dolog lesz a ruhaszortírozás. Várj még vele fél évet, ha nincs útban a ruha.

    Utána add oda olyannak a ruhákat, akit ismersz, és úgy látod hogy méretben jó rá.

    Idős emberek szeretik a meleg holmikat, meleg pizsama, nadrág, pulcsi.

     

    Anyukám megörökölte a nővére ruháit ilyen módon, 1 évig a szekrényt sem bírta kinyitni.

     

     

    előzmény:
    ompoly (5235)
    2010-01-21  23:24
  67. 2010. január 21. 23:245235.

    Én is boldog névnapot kívánok!

    Anyukám is Ágnes volt...

    Jaj, a szortírozáshoz nagyon sok erő kell. Nincs is ennél nehezebb dolog. Minden tárgy Róluk mesél... A ruhák még őrzik az illatukat... Rám is vár egy hasonló megpróbáltatás, nagyon félek tőle. Nem tudom elképzelni, hogy fogok megválni a szüleim tárgyaitól - de múzeumot se csinálhatok a lakásukból... Lehet, hogy ki kellene választani néhány tárgyat, azokat megtartani, és a többit igenis elajándékozni, továbbadni, használja, aki tudja...

    Azt mondják, hamar meg kell csinálni a szortírozást, mert később nem lesz hozzá elég ereje az embernek...

    Ha nem fáj nagyon: mik a tapasztalataitok? Aki már túlesett ezen, hogy csinálta? Hova kerültek a ruhák, a tárgyak?

    előzmény:
    Mirabo (5234)
    2010-01-21  19:53
  68. 2010. január 21. 19:535234.
    Köszönöm, lányok. Nagyon aranyosak vagytok. Tegnap a sógornőmmel elkezdtük Anyu holmiját szortírozni a lakásában, nagyon nehéz volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. 2010. január 21. 16:525233.

    Ágnes boldog névnapot kívánok.

     

     

    előzmény:
    Mirabo (5231)
    2010-01-21  10:43
  70. 2010. január 21. 15:505232.

    Ágnes!

    Minden jót és szépet, de legfőképpen egészséget kívánok Neked!

     

    Ha közelebb laknánk, lehet, hogy elhoznám azt a gyönyörű kutyát, bár most is van kettő, meg két cica!

    Remélem minnél előbb lesz gondos gazdája neki.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  71. 2010. január 21. 10:435231.

    Sziasztok. Nagyon szépen köszönöm a köszöntéseket. Veletek örülök és szomorkodom, olvaslak benneteket.

     

    Most egy látszólag triviális ügyben van szükségem segítségre. Nézzétek meg a következő fórumon, amit indítottam róla, és ha tudtok, segítsetek, kérlek. Kutyusról van szó.

    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=251450

     

    Előre is köszönöm. Már az is segítség, ha minél szélesebb körben terjesztitek a hírt. Puszi, Ágnes

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. 2010. január 21. 09:415230.

    Lányok kedden voltam konrollon a radiológus onkológusomnál éééééééss negvizsgált, felírta a következő adag gyógyszeremet, mondta szép a műtét helye és minden rendben, (tapintás, szemrevételezés, kikérdezés), majd ezek után 3, azaz csak három helyre küldött el,
    2010 02.23. nőgyógyászati rákszűrés (én kértem)

    2010 06.15. ultrahang (has)

    2010 08.05. mammográfia

    Ez az összes beutalóm! Nem tudom,miért, de se labor, se más semmi nem kell….  a dokimnak is jeleztem, csodálkozom, hogy nincs tényleges mostani állapotfelmérés a sugarazások után / befejezése 2009 november 3.-a volt/. Csak annyit tudok leszűrni az egészből, hogy hála istennek jól érzem magam, panaszom nincs, és talán ezért elegendőek ezek a vizsgálatok… nem tudom, de erős kétségeim vannak!
    Ja és 3 hó múlva jelentkezzek a következő gyógyszeradagomért, és majd a leletek a kezemben lesznek majd valamikor azt is mutassam meg... nagyon lazának ítélem meg az egész dolgot...

    Nektek is kasonló volt a konntroll a sugárterápia befejezése után? Kérlek benneteket meséljetek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  73. 2010. január 21. 09:305229.
    Mirabó  Ágnes nevenapjára minden jót kívánok! tudtommal csak ő Ágnes a kis csoportunkban?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. 2010. január 21. 01:265228.
    A mi Ágnesünknek sok-sok boldog névnapot kívánok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. 2010. január 20. 16:095227.
              Köszönjük szépen! Nagyon szép a dal, és édesanyádnak gyönyörű virágok voltak a ravatalánál. Lehet, van aki azt gondolja,hogy ez nem fontos, de szerintem igen. Nekem enyhítette a fájdalmamat amikor láttam, hogy Anyukámat mennyien szerették, becsülték és mennyi gyönyörű virágot kapott. Évekig találtam virágokat a sírján, aztán szép lassan elfogytak, ahogy a kolleganői, barátnői is utána költöztek.
    előzmény:
    marimama47 (5225)
    2010-01-20  13:40
  76. 2010. január 20. 14:065226.

    Marikám!

     

    Vígsztalásul csak egy idézet:

     

    "Meghaltál, hogy bennem élj." 

                                                                                        (Keszei István)

    előzmény:
    marimama47 (5225)
    2010-01-20  13:40
  77. 2010. január 20. 13:405225.

    Szép napot kívánok Mindenkinek!

     

    Ezzel a szép dallal köszönöm, hogy gondoltatok rám.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=-tW2EKxxdCw&feature=related

    Testvéremnek nagy meglepetést szereztem az anyu képével, nem is gondolt rá, hogy a fiam készít egyet.

    Így velünk volt anyánk!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2010. január 11. 13:525224.
         Fogadd őszinte részvétem. Nagyon nehéz megszokni valaki hiányát.
    előzmény:
    marimama47 (5214)
    2010-01-08  16:04
  79. 2010. január 10. 18:105223.

    KÖSZÖNÖM EGYÜTTÉRZŐ SZAVAITOKAT!

    TUDOM, NEKI ÍGY JOBB, MI, MEG CSAK-CSAK MEGNYUGSZUNK, VAGY NEM!!!

     

    NAGYON TUD HIÁNYOZNI!!

    PONT ILYENKOR SZOKTAM VELE BESZÉLNI TELEFONON, AZ ÖCSÉM IS NEHEZEN VISELI, HOGY NINCS.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. 2010. január 10. 12:345222.
    Most olvastam. Fogadd őszinte részvétem!
    előzmény:
    marimama47 (5214)
    2010-01-08  16:04
  81. 2010. január 10. 10:555221.
    Fogadd őszinte részvétem.
    előzmény:
    marimama47 (5214)
    2010-01-08  16:04
  82. 2010. január 8. 18:325220.
    Fogadd őszinte részvétemet.
    előzmény:
    marimama47 (5214)
    2010-01-08  16:04
  83. 2010. január 8. 18:285219.
    Csak azért írom le , mert meglepődtem. Itt nálunk a nőgyógyászat azonnal van, a nőgyógyászati ultrahang is azonnal és ingyen. Reumára várakozás max 1 hét. Röngten azonnal van, nincs időpont. Csontsűrűség vizsgálatra várakozás nincs,  2ezer forintba kerül.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (1)
    2006-10-05  14:48
  84. 2010. január 8. 18:085218.

    Nagyon sajnálom. Őszinte részvétem. Hidd el jobb így neki is nektek is. Az idő majd begyógyítja a sebeket.

     

    előzmény:
    marimama47 (5214)
    2010-01-08  16:04
  85. 2010. január 8. 16:425217.
    Óóó Marikám! Őszinte részvétem!!! Nyugodjon békében!
    előzmény:
    marimama47 (5214)
    2010-01-08  16:04
  86. 2010. január 8. 16:405216.

    elaludt Anyud......együttérzek!
    Neki így jobb, de nektek itt maradt a mérhetetlen hiánya és a vele együttjáró fájdalom.

    Nyugodjék békében....

    előzmény:
    marimama47 (5214)
    2010-01-08  16:04
  87. 2010. január 8. 16:235215.

    Kedves Marika!

     

    Fogadd őszinte részvétem. Nagyon együttérzek veled.

    előzmény:
    marimama47 (5214)
    2010-01-08  16:04
  88. 2010. január 8. 16:045214.

    KEDVES TOPIKTÁRSAIM!

     

    SZOMORÚAN TUDATOM VELETEK, HOGY TEGNAP HAJNALBAN ANYU, ÖRÖKRE ELALUDT.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  89. 2010. január 8. 13:245213.
    Én is szeretnék valakitől ingyen jogi segítséget kérni, - fizetni sajnos nem tudok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (1)
    2006-10-05  14:48
  90. 2010. január 8. 10:505212.

    Igen, rájuk gondoltam, és meg is találtam ezt a honlapot, csak gondoltam nem akarom feltépni a férj sebeit, csak szerettem volna egy jelképes összeget utalni a számlára, mert úgy rémlett, hogy valahol olvastam, hogy a számlára érkező összeget rákbetegek megsegítésére fordítják.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  91. 2010. január 8. 10:245211.

    Bözsiékre gondoltál?

    Itt a férj weboldala.

    http://www.hunano.extra.hu/index.html

    előzmény:
    énke6 (5209)
    2010-01-06  17:02
  92. 2010. január 8. 09:145210.

    Szia!

     

    Sajnos én nem tudom, de szerintem az illető banknál tudsz utána kérdezni...

     

    előzmény:
    énke6 (5209)
    2010-01-06  17:02
  93. 2010. január 6. 17:025209.

    Sziasztok!

     

    Volt egy fórum, a "Terhességi mellrák". Ott volt megadva egy számlaszám, amire lehetett utalni. Aztán ez sajnos aktualitását vesztette, de nemtudom, hogy él-e még a számla, lehet-e rá utalni esetleg másnak. Tudtok erről valamit?

     

    Köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. 2010. január 2. 12:265208.
    Adjon Isten minden jót
    Ez új esztendőben:
    Drága jó bort, olcsó sót
    Ez új esztendőben;
    Jó kenyeret, szalonnát
    Tizenkét hónapon át
    Ez új esztendőben!
    Adjon Isten minden jót
    Ez új esztendőben:
    Vegye el mind a nem jót,
    Ez új esztendőben;
    Mitől félünk, mentsen meg,
    Amit várunk, legyen meg
    Ez új esztendőben!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (1)
    2006-10-05  14:48
  95. 2010. január 2. 10:025207.
    Én is sok erőt kivánok Neked!Valóban szörnyű igy látni szeretteinket és közben tehetetlenek vagyunk.
    előzmény:
    marimama47 (5205)
    2010-01-01  20:56
  96. 2010. január 1. 22:175206.
    Marika! Nagyon megértelek, valóban nagyon nehéz ez a helyzet. Sok erőt kívánok neked.
    előzmény:
    marimama47 (5205)
    2010-01-01  20:56
  97. 2010. január 1. 20:565205.

    KEDVES TOPIKTÁRSAIM!

     

    Békés, Boldog új évet kívánok Nektek.

    Kívánom, hogy 2010-ben az egészséget bő marékkal ossza a teremtő, s természetesen ne feledkezzen meg az anyagi jólétről se!

     

    Sajnos, nálunk nem alakult jól az évvége, s így az új év sem kezdődött jól.

    Páromat hazaengedték a kórházból, részt vett a kézilabdagálán (ez jó hír), de....... ő hazajött, s másnap anyumat vitte kórházba a mentő, súlyos agyvérzéssel. Lebénult a jobb lába, és a bal keze. Nem tud nyelni, az orrán keresztül vezették be a szondát, azon keresztül "etetik".

    Ráadásul rá kellett törni az ajtót, mert mind a két zárat duplán ráfordította, s benne hagyta a zárban a kulcsot. Ugyanahhoz a doktornőhöz került, mint a párom. Aki kerek-perec megmondta, nem áltat bennünket, nagyon súlyos a helyzet. Mama 83-ik éves, november 1-jén szívinfarktussal volt két hétig a kórházban.

    Nincs fájdalma, csak fekszik, s alszik. A jobb kezét le kellett szíjazni, mert "akaratlan" mozgással (állandóan kapargat) az orrát, s a száját már felsértette.

    Lányok! Szörnyű így látni az én büszke, s mindig nett anyámat!

    Karácsonykor még abszolut nem gondoltunk volna erre!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. 2010. január 1. 15:165204.

    Drágáim!

     

    Szívből kívánok mindannyiótoknak boldog újévet ezzel:

     

    Kívül, belül maradjon
    Békében az ország;
    A vásárra menőket
    Sehol ki ne fosszák.
    Béke legyen a háznál
    És a szívredőben.
    Adjon Isten, ami nincs,
    Ez uj esztendőben. 

    Arany János

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2010. január 1. 12:585203.

    Minden Kedves Topiktársamnak nagyon boldog új évet kívánok, egészségben, örömben és boldogságban gazdag 2010-es évet mindenkinek!

     

    Puszi

     

    Garfi - Ildi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  100. 2009. december 31. 12:375202.

    Kedves Lányok!

    Azt kívánom, hogy az elköszönő Óév vigye magával az összes gondot és bajt, amit hozott, a helyébe lépő újszülött 2010 pedig hozzon sokkal több örömet, jókedvet, sikert, és főképpen - JÓ EGÉSZSÉGET mindnyájatoknak!!!Legyen végre egy igazán jó évünk!

    BÚÉK!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top