Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gobelinről szabadon

PirosC3
Létrehozva: 2006. november 12. 18:49

 Kedves lányok, asszonyok és esetleg férfiak, 

akik ebbe a gyönyörű hobbiba kezdtetek szívesen várlak bennteket ide egy kötetlen beszélgetésre a gobelinezésről és minden másról is. Lehet, hogy halva született a kezdeményezésem, de arra gondoltam, hogy létezik a Mer2 által nyitott GOBELIN-esek hol vagytok topic ami szigorúan szakmai topic de nincs szándékom versengeni a fent említett topiccal csak szeretenék teret engedni egymás megismerésének is, illetve egy kis pletyózásnak. Jó lenne ha tudna párhuzamosan futni a két topic itt beszélnénk meg azt ami nem feltétlenül szakmai, de elszeretnénk mondani a többieknek is. 

  1. Torolt_felhasznalo_561292
    Torolt_felhasznalo_561292
    2009. augusztus 9. 15:397401.

    Sziasztok lányok!

     

    Sajnálattal látom, hogy leült a topik,írtam is Moncinak, hogy élesszük újra.

    Olyan jó volt veletek beszélgetni.

    Nekem is van újra időm varrni,mert végeztem a sulival.

    Március óta új munkahelyem van, nagyon élvezem.

    Bálint hatalmas, igazi nagylegény lett:)

     

    Írjatok ,élesszük újra a topikot!!!

     

    Puszi mindenkinek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. július 31. 09:007400.
    látom senki sem írt, szomorú vagyok
    előzmény:
    derine (7399)
    2009-06-28  23:35
  3. 2009. június 28. 23:357399.

    Sziasztok Kislányok!

     

    Hát tényleg leépült a topikunk. Azért elmondom, hogy a kisebbik fiamnál junius 1-vel megszületett a második unokám, Nóra baba, 3.90 kg, és 51 cm, gyönyörű szép bébi.

    Kitti, augusztus 2 éves lesz, már rengeteget beszél, megy júliusban bölcsibe.

     

    Alig varrok valamit is, Csilla kösz, hogy beirtad hol lehet megnézni téged.

     

    Moncsival egyik nap beszéltünk msn-en, olyan jó volt.

     

    Junius elején Egyiptomban voltam, jaj de nagyon klassz volt.

     

    puszi mindenkinek, talán ezután gyakrabban jövök.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_729780 (7398)
    2009-04-28  13:12
  4. Torolt_felhasznalo_729780
    Torolt_felhasznalo_729780
    2009. Április 28. 13:127398.

    Sziasztok!

     

    Sokszor bekukkantok, de sajnos igen elmaradoztak a lányok. Ola kata teljesen eltűntek. Remélem azért rendben vannak , és nincs nagyobb baj mint az idő hiánya.

    Derin , szalad az idő. nem is olyan régen írtad, hogy újra nagymama leszel. Remélem azért értesítesz minket. (a maradék topiklakókat) Biztosan várod már.

     

    Monci, gyerekek hogy vannak? Házatok, egészségetek?  Remélem a nagy késésem miatt azért nem orooltál meg rám túlzottankiengesztelésül küldök egy kis virágot.

     

    Mi jól vagyunk , de persze változatlanul nem unetkozunk. Várom a nyarat hogy a gyerekek itthon legyenek és kézimunkázom amennyire időm engedi. http://csillagjaim.blogspot.com/  itt el is tudtok érni meg tudjátok nézni miket készítek. Most szaladnom kell, mindenkinek puszi.

    Csilla

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. Április 28. 10:507397.

    Köszi Mónikám!

     

    Hát tényleg nagyon eltünedezett mindenki.

     

    Nem értem hogy ezt a műanyag kanavát miért nem gyártják, annyira klassz volt mindenféle apró kis ennek-annak.

     

    Egy hónap mulva meg lesz a második unokám is. Neki varrom most a babaköszöntőjét.

     

    Kitti már 20 hónapos, rohan az idő!

     

    16-20-ig megyek Szilvásváradra egy internetes találkozóra.

     

    Puszi mindenkinek!. 

     

    Most megyek megnézem ezt a linket!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681427 (7396)
    2009-04-15  22:04
  6. Torolt_felhasznalo_681427
    Torolt_felhasznalo_681427
    2009. Április 15. 22:047396.

    Szia Derine!

     

    Én is keveset tudok a gépnél ülni, de néha azért idekukkantok. Sajnos nagyon kihalt lett a topic.Remélem azért mindenki jól van!

     

    Kérdezed a műanyag kanavát. Sajnos már én sem tudok beszerezni, mert tavaly nyáron megszünt a kedvenc boltom. Ott volt, de máshol még nem találtam...

     

    Kerestem a linkjeim között, hátha meg lehet rendelni.

     

    http://www.reatex.hu/store/index.php?main_page=index&cPath=402

     

    Puszi mindenkinek!

    Ha tudtok azért néha jelentkezzetek!

    előzmény:
    derine (7395)
    2009-04-12  16:11
  7. 2009. Április 12. 16:117395.

    Sziasztok Kislányok!

     

    Jelentkezzetek, persze most meg már itt a jó idő, még kevesebbet fogunk ülni a gép elött.

     

    Egy hétig Rómában voltam, pont mikor volt a földrengés, csak mi Rómától nyugatra voltunk abban az időpontban, illetve ott volt a szálloda.

     

    Egy hónap mulva meg lesz a második unokám.

    Most kezdem el varrni neki a babaköszöntőjét.

     

    Lányok ismeritek az A4-es méretben kapható műanyag fóliát, amire xszemeseket lehet varrni, arra szoktam, karácsonyi diszeket, husvéti diszeket csinálni.

    Képzeljétek itt a mi környékünkön nem tudják beszerezni a kézimunkaboltosok.

     

    Esetleg ha valamelyitek tudna segíteni, írjon nekem.

     

    Puszi mindenkinek és Kellemes húsvétozást.

     

    előzmény:
    PirosC3 (1)
    2006-11-12  18:49
  8. Torolt_felhasznalo_729780
    Torolt_felhasznalo_729780
    2009. március 17. 14:267394.

    Sziasztok!

     

    Már kezdtem aggódni, hogy elmenekültetek előlem.

     

    Moncikám, elkészültem még a műtét előtt, de nem jutottam el vele a postára. Tegnap kezdtem el dolgozni, és remélem (holnap nem hagyom otthon , mert ma így történt) holnap postázom. Küldeni fogok egy sms-t jóó? nagyon röstellem, de valahogyan nyár óta nem mentek úgya dolgok ahogyan szerettem volna. Részben az én hibám is.nem csak a körülményeké. Azért talán nem dobtok ki innen ugye?

     

    A műtéten szerencséren és gyorsan "átestem" Márc.2.-án műtöttek kedden és csütörtökön este már otthon ettem a vacsorámat. na persze csak óvatosan. Jó lenne ha minden egyenesbe jönne, mert és eleje óta mindíg volt valami gondom az egészségemmel. nem komolyak csak zavaróak és idegesítőek. na mindegy remélem ez már a múlté.

     

    Mi van veletek lányok? Derin és Monci Ti néha azért jelentkeztetek de a többiek??kétségbeejtően elmaradoztak.

     

    Lányok valaki elküldené a gmail-es közösünk bejelentkezéséhez szükséges nevet és jelszót, Valahová elkevertem és nem jó amire emlékszem.

     

    Puszi mindenkinek Csilla 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. március 12. 15:307393.

    Egy éve kezdtük? Moncika, tényleg nőnappal.

     

    Hát én még mindig nem fejeztem be, azokat a kis kék izéket kellene, meg kimosni, vasalni, kereteztetni.

     

    Most nekiállok a leendő bébi babaköszöntőjének.

     

    Puszi mindenkinek, azért néha nézzetek be.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681427 (7392)
    2009-03-10  21:40
  10. Torolt_felhasznalo_681427
    Torolt_felhasznalo_681427
    2009. március 10. 21:407392.

    Sziasztok!

     

    Nagyon nagy itt a csend, megpróbálom megtörni.

     

    Hol vagytok? Hogy vagytok? Remélem mindenki jól van!

     

    Csilla: Remélem azóta már jobban vagy! Pirulok nagyon , de azért csak megkérdezem, hogy van az anyagom? Már nagyon-nagyon várom! Éppen most volt egy éve, hogy lázasan készülődtünk az első közös RR-re.Remélem, lesz még másik is.

     

    Lányok! Ne hagyjuk kihalni a topikot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_728663
    Torolt_felhasznalo_728663
    2009. február 12. 18:437391.
    Gobelin és Keresztszemes Verseny
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_729780
    Torolt_felhasznalo_729780
    2009. február 12. 14:207390.
    Na igen akkor amikor írtam, hogy küldöm, nem tűnt fel, hogy a kontúrok hiányoznak. Ezért késik. Késik? erre nincs is szó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681427 (7387)
    2009-02-09  22:34
  13. Torolt_felhasznalo_729780
    Torolt_felhasznalo_729780
    2009. február 12. 14:167389.

    Sziasztok, rég jártam itt.

    Katta jobbulást! Hogy mire jó a pingvin? Hááát, pl. Ma lefagytam mint egy amikor az ultrahang vizsgálaton közölték, hogy epeköveim vannak. Mondanám, hogy vicces kedvembern vagyok ha nem lennék beszarva rendesen.

    Az elmúlt hetek termése. Nőgyógyászati probléma. Amikor ennek vége akkor epegörcs. most pedig a műtétemet kell majd intézni.

     

    Monci készen vagyok már vagy két hete. a kontúrokból van pár öltés. Esténként ránézek és nagyon szégyenlem magam.

     

    Azt hittem jobb lesz ez az évkezdés, de hát nem. Ja a májamon találtak valami pici haemangiomát. Azt mondták ez nem okoz gondot, csak ügyelni kell rá.  

    Próbáltam a sebész barátunkat elérni de folyamatosan a  műtőben van. Este felhívom otthon. ennyi előnyöm van, hogy ismerős orvoshoz fordulhatok.

    Szóval ul vagyok. Leginkább lelkileg, hiszen most nem fáj semmim.

     

    Na lányok remélem Ti jobb hírekkel szolgálhattok.

     

    Jobbulást a betegeknek.

     

    puszi. Csilla

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_198016
    Torolt_felhasznalo_198016
    2009. február 10. 16:137388.

    szia,

    influenzásan, némi tüdőgyulladással

     

    még mindig nehézkes az nlc hsz-irása, bár jobb mint volt az utóbbi időben. az smileyk nem lettek szebbek sem, de végre többen vannak, bár nem értem, minek vannak itt az állatok? mit lehet pl egy pingvinnel kifejezni? mert ha kritikát akarok, akkor jobb ha vkire nem odairom, hogy disznó, hanem kirakom a disznófejet? úgy esetleg nem sértő?

     

    na mindegy, agyamra ment a szobafogság és a gyógyszer

    ja, és szakad a hó!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681427 (7387)
    2009-02-09  22:34
  15. Torolt_felhasznalo_681427
    Torolt_felhasznalo_681427
    2009. február 9. 22:347387.

    Sziasztok!

     

    Nincs nagy forgalom nálunk. :( Emóciókat nem is teszek mert ijesztőek....

     

    Bora: Remélem már jól vagy! Bálintnak utólag is boldog szülinapot!

     

    Csilla: Még nem kaptam semmit. Mit varrsz mostanában?

     

    Korni is beteg lett. Pénteken este belázasodott, ma már végre nincs láza. Panaszkodott szegény nekem, hogy az oviban kint futkostak az udvaron és három lány elvette a sapkáját, nem akarták visszaadni.. Mondta, hogy jól le is volt izzadva. Sejtettem, hogy nem lesz jó vége. :( Ok, gyerekek, kicsik, stb. De elméletileg az ovónő ott van velük.Ő nem látta? Kicsit kifakadtam neki. Én meg zárjam be az üzletet és maradjak itthon.....Na jó, nem is ecsetelem tovább.

     

    Hogy vagytok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_729780
    Torolt_felhasznalo_729780
    2009. február 4. 12:487386.

    Sziasztok Lányok!

     

    Élek ám még! Hallgatásom oka egy nagyobb időszakot átfogó Apeh ellenőrzés volt amire fel kellett készülnöm rendesen. Tegnap szerencsésen lezajlott.

    No meg a nlc is vacakolt, mert közben azért beugrottam (volna) ha működött volna ez az egész brrr.

     

    Üdv a még nem üdvözölt újaknak.

     

    A közösbe benézek igérem, mert kiváncsi vagyok hogy mi van Olával.

     

    Monci ma ugye szerda van. akkor ha nem felejtem el holnap magammal hozni (akkor ) holnap postázom.

     

    Remélem mindenki jól van és vidám.

     

    A szülinapi köszöntéseket nagyon szépen köszönöm!! kedvesek vagytok.

     

    puszi. Csilla 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_561292
    Torolt_felhasznalo_561292
    2009. január 30. 11:257385.

    Sziasztok!

     

    Kicsit megint elvesztem,de bocsánat érte.Apukám sajnos kórházba került,ma engedik haza,dolgoztam meg tanulok ezerrel.

    Képzeljétek jelentkeztem főiskolára,nem írom ki,h hová,de a szakmámba vág

     

     

    Üdv az újaknak!

     

     

    Sajnos november óta nem volt időm tűt fogni a kezembe,esténként tanulok,muszáj közeledik az államvizsga.

     

    Derine: de szuper,h lesz még egy kislány unokád!!

    iwiw-et szoktam frissíteni képügyileg.itt a profilomban azt hiszem legalább 2 évesek a képek

    Amúgy Bálint 12-én volt 3 éves,és képzeljétek olyan gyönyörűen színez,h csak lesünk,az oviban is mondta az óvónéni,h 4-5 éves szinten színez.

    103cm és 16,5 kg éppen voltunk mérésen,magasabb a 4éves kislánynál,aki a barátnője

     

    Tervezem,h folytatom a képeimet,próbálok mindenre időt szakítani,dehát nem nagyon megy

    Most sikerült eléggé megfázni,úgyhogy itthon vagyok.

     

    írok még hamarosan

    addig is puszi mindenkinek

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_198016
    Torolt_felhasznalo_198016
    2009. január 27. 01:437384.

    majd tegyél fel képet róla. nem muszáj készen :)

    előzmény:
    Nyuszipoci (7382)
    2009-01-26  11:18
  19. Torolt_felhasznalo_681427
    Torolt_felhasznalo_681427
    2009. január 26. 20:237383.

    Sziasztok!

     

     

    Csilla: Utólag is boldog szülinapot kívánok!

     

    A képen Korni volt. Úgy be volt öltözve, hogy nem sok látszott belőle. Ő a legkisebb, 5 éves. Roland a középső, ő áprilisban lesz 13 éves. Kicsit szenved a némettel, de szerintem ez tanárfüggő. Alsó tagozatban nagyon szerette, dicséretet is kapott belőle. Kristóf a legnagyobb, ő 14,5 éves.

    A verseny nagyon jól sikerült! 24 csapat (3-3 fő/ csapat) indult. Volt két internetes forduló, a harmadikra pedig egy dolgozatot kellett írni. Erről csak annyit, hogy a két lány a füle botját sem mozgatta, Kristóf dolgozatával jutottak be a döntőbe. Csütörtökön volt a döntő, ahol nyolc csapat mérkőzött. Ők lettek a 3. helyezettek. Így a felvételinél plusz pontokat fognak kapni. Ő nyelvvizsgázni is fog most 8.-ban németből, így még azért is kap plusz pontokat. Nagyon merem remélni, hogy ezek után be is fog jutni. 

     

    Zsike: Én nem látom a képet. Próbáld meg még egyszer csatolni, hátha tudok segíteni.

     

    Nyuszi: Nálam is ugyanez volt (van). Mindenhova vittem őket magammal, mert nem volt kivel hagyni őket. Nagyszülők messze, itt a városban nincs senkink. Majd mikor oviba megy, lesz egy kis szabadságod. Mondom én, mikor Kornit még most se nagyon tudom rábírni, hogy egyedül aludjon, külön szobában. Egyik este jót vigyorogtam magamban. Mondom neki úgy éjféltájt, hogy induljon föl aludni, nagyon késő van. Erre mondja, hogy: "Jó, de ha fölmegyek akkor anyázni fogok mert nem fogok tudni aludni."

     

    előzmény:
    Nyuszipoci (7382)
    2009-01-26  11:18
  20. 2009. január 26. 11:187382.
    Halihó!

    Képzeljétek: nagy erővel varrom a gobelinemet, most egy gésásat (nem kiröhögni, szentimentális tyúk vagyok)  a kisfiam nem bukik a fonalakra, ellenben a másik előnyomott alapot foltosra nyálazta. Hurrá.

    Csilla: köszi az üdvöt! Marcikád latinja: meg tudom érteni, én is utáltam azt a nyelvet. Boldog szülinapot neked így utólag is. :)

    Derine:Gratula  a következő unokához:) Az én pici tündérkémet sajna nem tudom másra bízni (nincsenek is vállalkozó szelleműek, a rokonaim távol élnek, a mellettünk élő anyósom a 9 hónap alatt kétszer vállalt két óra babafelügyeletet, a férjem egyszer. Szóval egyetlen megoldás van: vagy jön velem is a baba, vagy nem megyek sehová. Mivel egy ágyban alszunk, szoptatom, és e pár óra kivételével minden percét velem tölti, ezért nagyon anyás lett. És mivel nagyon anyás, ezért egyre kevesebb időt mernek vele kettesben tölteni a férjem és az anyósomék, ezért még anyásabb stb... ördögi kör. Pedig nem kényeztetem el a fiatalembert. No mindegy.
    Babaköszöntő ötlet: csak magamból kiindulva, aminek én anno nagyon örültem volna, az a kapunkra ilyen: "megjöttem" ajtódísz (textilből varrt koszorú, rajta kisbabával, virágokkal, gólyával, egyéb szentimentális, anyabőgető mintákkal), és játszószőnyeg: különböző tapintású anyagokból összevarrt, jól kibélelt vastag takaró, amit a földre le lehet rakni,hogy ott ellegyen a baba. LEhet rá varrni kis hurkot, amit rángathatnak a pici ujjak, virágot, aminek a szirmaiba celofánt varrunk,hogy azt csörgethesse, pici rongyikababát, amit nyálazhat (ezt érdemes levehetőnek csinálni,hogy sokszor lehessen mosni).

    Monci: de jó,hogy írod ,hogy a te kisfiad is ilyen korán kezdett beszélni! Már kezdtem furának látni a dolgot. :)Hogy sikerült a fiad közgáz versenye?
    Roland van ezen a képen, akinek bajok vannak a németével? Dehát hány éves ez a nagy ember,hogy már németet tanul???
     

    No megyek, kész a mosásom, no meg, a kaja is lehet,h lángol már :D
    előzmény:
    PirosC3 (1)
    2006-11-12  18:49
  21. 2009. január 23. 08:247381.

    Szia Zsike!

     

    Keresem a képet, de nem látom, megnéztem a bemedet, gyönyörű szépeket készítettél. Szép a házatok is.

     

     

    Moncika: Elhiszem h nagy az izgalom nálatok, ezek a továbbtanulási, meg egyáltalán a tanulási dolgok folyton stresszban tartja a szülőket.

     

    Roland de édes ezen a képen. Hol korizott? 

     

    Lányok! Olával beszéltem, majd nézzetek rá közben a közösre is, inkább oda ir majd, gondolom sejtitek hogy miért.

     

    Már kitaláltam, hogy az uj bébinek olyan babaköszöntőt szeretnék varrni, amire rányomjuk a kis talpacskáját, meg a kezecskéjét /de nem tudom mivel lehetne befesteni, talán sima temperával/, felirom az adatait, körbe meg szegélynek, kis cumikat varrni, és esetleg az egyik sarokba valami kis babás motivumot.

    Szívesen fogadok ötleteket.

    előzmény:
    Zsike-f (7380)
    2009-01-23  07:41
  22. 2009. január 23. 07:417380.

    Sziasztok!

    Nagyon, nagyon rég jártam Nálatok, de most van egy kérésem. A képen látható gyűrűpárnát, vagy hasonló mintát keresek. Nagyon boldog lennék ha valaki elküldené a leírását. E-mail-om az adatlapon.

    előzmény:
    derine (7378)
    2009-01-19  14:56
  23. Torolt_felhasznalo_681427
    Torolt_felhasznalo_681427
    2009. január 19. 22:007379.

    Sziasztok!

     

    Csilla: A héten minden nap dolgozom.

    Az én gyerekeim még nem kaptak bizonyítványt, de már jó előre izgulok... Kristófnak ez most nagyon fontos, itt a felvételi. Lassan ki kell tölteni a jelentkező lapokat. Csütörtökön lesz a közgazdász versenye is, lehet, hogy én jobban izgulok mint ő. Rolandnak tudom, hogy a némettel vannak gondok.

     

    Derine:  Elhiszem, hogy nem tetted a kiságyba.Én is úgy szerettem velük együtt aludni. Gratulálok a második kislány unokához! 

     

    Nyuszi: Nagyon ügyes a kisfiad! Nekem a középső fiam kezdett ilyen korán beszélni, másfél évesen gyönyörűen, folyékonyan  beszélt.  Ha elfogadsz egy véleményt tőlem, a ragaszkodás ilyenkor természetes. Majd eljön az idő mikor tetszik, nem tetszik, le fognak válni. Tudom, hogy néha kellemetlen, de nekik Anya a biztonság.

     

    Mutatok  képet a korcsolyabajnokomról.(sajnos, nem tudom megfordítani.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_729780 (7376)
    2009-01-19  08:49
  24. 2009. január 19. 14:567378.

    Sziasztok!

     

    Az tényleg nem nagyon jó, hogy kisfiad folyton rajtad lóg, akkor soha nem tudod másra bízni, ha neked el kell menned valahova?, vagy sírdogál egy sort, aztán azért megnyugszik?

     

     

    Kittus szombaton nálam aludt, olyan jó volt, egy ágyban aludtunk /ki is kaptam a szülőktől/ de nem volt szívem kiságyba tenni, nyujtogatta a kis kezeit, meg mászott kifele.

    Aztán mikor az ágyban csicsijgattam, hogy aludjon, azt hittem már alszik, mert csendben volt, meg már nem is fészkalódott, egyszer csak benyögi, hogy; zsuzsi , /én vagyok a zsuzsi mami/

    egy tündérke volt, reggel mikor felébredtünk 3/4 8 fele, ahogy kinyitotta a szemét mindjárt azzal kezdte hogy;  mami  /csodálkoztam, hogy tudta hol van, pedig még sötét volt/

     

    szia Csilla, tudom az évvége, év eleje nem a könyvelők álma, na meg a május sem.

     

    Most kaptam a hírt, hogy a másik fiaméknál is kislány lesz.

    Már keresek is babaköszöntő mintát.

     

     

    előzmény:
    Nyuszipoci (7374)
    2009-01-17  18:51
  25. Torolt_felhasznalo_729780
    Torolt_felhasznalo_729780
    2009. január 19. 08:517377.
    Szia nyuszipoci! Üdv a topikon
    előzmény:
    Nyuszipoci (7370)
    2009-01-16  18:41

Címlap

top