Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mozgás, fejlődés

granatvira
Létrehozva: 2006. december 9. 22:01
Az utóbbi időben néhány kisbabás barátném megkeresett, mivel a babájuk nem a nagykönyv szerint fejlődik, és nem tudták, hova menjenek, kihez forduljanak, mi ilyenkor a teendő? Jónéhány fórumot végignézegettem itt is, és a neten máshol is, és azt látom, hogy bizony ha egy édesanya azt látja, hogy kisbabája lemaradt a mozgásfejlődésben, nem úgy tartja a kezét, fejét, lábát, ahogyan a szomszéd gyerkőce, nem gurul, ül fel időben, akkor a szülők egyik szakembertől a másikig szaladnak, egyik véleményt hallgatják meg a másik után, és általában csak ide-oda kapkodják a fejüket. Legtöbbször az orvosok sem pártatlanul ajánlják a különböző fejlesztő módszereket, terápiákat, mert talán ők sem ismerik mindegyiket pontosan.
Én konduktorként dolgozom 5 éve, és imádom a munkámat, de azt vallom, hogy minden gyereknek a problémájának megfelelő fejlesztési módszer(eke)t kell megtalálni, legyen az a Pető-módszer, Dévény Anna manuálterápiája, a Katona terápia, Gekko, Gézengúz, HRG, hippoterápia, vagy bármi egyéb.
Azért indítottam ezt a fórumot, hogy tudjunk segíteni egymásnak, mindenki mondja el a tapasztalatait, véleményét, ha nem tudja, hova forduljon, vagy ha már fogalma sincs, hogy melyiket válassza a sok út közül, vagy egyszerűen ha csak egy kis bátorításra vágyik... hátha könnyebb lesz eligazodni így a sokféle lehetőség között.
  1. Torolt_felhasznalo_583998
    Torolt_felhasznalo_583998
    2007. december 6. 21:183601.
    Hűűűű, de sokat nőttek mióta nem jártam erre!Nagyon cukik!
    Boldi is odáig volt a télapóért!A Down Alapítvány nagyon klassz Mikulást szervezett a kis dankáknak; mind a két fiú nagyon élvezte!

    Olvastam a műtétet; nagyon szörnyű lehetett




    Nálunk a nagy hír, hogy Boldi ovis, és mostmár szereti is
    Egészséges gyerekekkel jár egy csoportba, és a gyerekek is meg az óvónők is imádják.Úgy néz ki, hogy végre beindul a beszéd is!!!
    Most a héten nem voltunk, mert lázas-köhögős vírustól szenvedünk családilag, kivéve apát.
    puszi
    Éva
    előzmény:
    Banilla (3600)
    2007-12-06  20:26
  2. 2007. december 6. 20:263600.
    Néhány kép - már olyan rég raktam fel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2007. december 6. 19:593599.
    Ja mégvalami! Kinek mit hoz a Jézuska? És boldog Mikinapot!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2007. december 6. 19:563598.
    Sziasztok!

    Nagyon kihalt a fórum....

    Ma volt nálunk a Télapó!!!!! Tita egy kukkot nem szólt hozzá, de nagyon várta (persze neki az oviban is volt, ugyanaz a Mikulás és ott se szólt neki), Barni viszont köszönt neki, csengőjét a botján csengette... szóval nagyon örültek neki mindketten!!!!!

    Olyan bosszús vagyok...
    Tudjátok Titának az epi miatt más oltás jár kötelezőként, nem az ami a többi lurkónak.
    Lényeg az, hogy eddig elpostázták a dokinknak az oltóanyagot, és Ő beadta neki, amikor kellett.l
    Most (az új egészségügy - micsoda reformok ) már csak hármas csomagolásban gyártják ezeket az oltóanyagokat, ezért, mivel szét nem bonthatják 3 gyereket egyszerre hívnak oltásra és hát hova? Megyeszékhelyünkre, Egerbe.
    Ezen is morogtam, hogy majd végighisztizzük az utat - merthát azért fél a szuritól.
    De ezt hallgassátok: még nem tudni mikor lesz az egyenoltás, ezért addig, amíg nem kapja meg az injekciót, ne menjen közösségbe.
    Hát könyörgöm... És ha csak 1 hónap múlva lesz? Hagyjunk ki mindent???? Télapó, Karácsony, meg végre szeret ovizni, most kezdtük, és akkor most ne menjünk?????
    Hát az a mázlijuk, hogy nem én beszéltem egerrel, hanem a háziorvosunk. (mert neki kellett felhívni valami profot.) de nem tartom be, bevallom őszintén.

    amúgy hogy vagytok? Írjatok? Mit szóltak a Télapóhoz a gyerekek????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. november 27. 08:433597.
    Sziasztok!

    Hát akkor leírom gyorsan - bár nemtudom mennyi időm van...

    Szóval csütörtökön reggel 8-ra kellett ott lenni, majd 9 fele megnézte egy altatóorvos, és kisvártatva behoztak egy tubusba egy oldatot, amit a kis popsijába adtak be. Ez egy kábító dolog volt, amitől 5 perc múlva a Barnus annyira nevetett mindenen (fogta a takaró csücskét fekve és nézte és kacagta) hogy még mikor a műtős kijött, és a műtőig kísértem, de onnantól a dokinőhöz fordultak, még neki is nevetett. (itthon meg ha csak wc-re megyek akkor is sír értem...) aztán bementek, én meg .

    Ott először egy altatógázos oxigént adtak neki maszkon át, amitől elaludt, akkor szúrták be a kanült neki, és utána jött a vénás mélyaltató
    Több mint 35 percet volt benn a műtőben (nekem fülfelszúrással együtt max 20-at mondtak, gondoljátok milyen frászba voltam...) mert szivárgó vérzése volt.

    Mikor kihozták, kis szája nagyon dagadt, arca is felpüffedve, szemét sem tudta kinyitni. orrából folyt a vér, meg a füle is tiszta véres-gennyes volt. Jeget kellett rakni a nyakára (a vérzés miatt), meg infúziót is kapott. Meg mélyaltatás után még vagy 45-60 percig nem volt magánál, csak rettentően sírt, de olyan nagyon furcsán, meg nem ismert meg semmit, hangomat sem, és csak vergődött...

    Utána, kapott algopyrint, attól jobban lett, elaludt, és csak 1 óra múlva nyitotta kia szemét egy pillanatra, de akkor már a hangom megismerte. aztán délután 3-ig végig aludt, de 10-15 percenként felsírt, időnként kinyitotta a szemét. Mivel nagyopn krupposan köhögött, az intubálás miatt, kapott (hát most nem jut eszembe a neve) ilyen belélegzendő hideg gőzt.

    nem igazán akart inni, enni meg végképp (pudingot), de aztán az utsó pillanatban mégis meghúzta a kakós cumisüvegét, úgyhogy mégis mehettünk 4 után.

    Doktornő azt mondta, hogy hatalmas, diónyi nagyságú volt a mandulája, a füleiben meg rengeteg genny volt. (szegény azért nem tudott már egyáltalán az orrán levegőt venni...)

    És képzeljétek: mikor észheztért altatás után egy pill.-re első szava: Anya? - mondom itt vagyok. Utána: Titanijja?

    Mire hazaértünk, 6 -ra egész jól volt, (de az egész kocsiutat végigaludta) este már szaladgált Titával is...

    Hát ennyi. Nagyon örülök, hogy megtörtént a műtét, mert már tud levegőt venni az orrán, nem hörög, horkol... végre tud aludni éjjel, tud inni, enni (bár azért még nem rengeteget...) Sokkal jobb.

    Na megyek. Pusssz!
    előzmény:
    mottihun (3596)
    2007-11-23  10:04
  6. 2007. november 23. 10:043596.

    persze, hogy kíváncsiak vagyunk!(vagyok, legalábbis) Örülök, hogy jól alakult, az meg szuper, hogy ilyen hamar hazaengedtek titeket! Remélem, most már nem lesz ilyen sokat beteg Barnus!

    nem, természetesen nem muszáj ott aludnia, de NEKEM jobb így. Hülye egoista barom állat vagyok, amiért így döntöttem, persze tudom, hogy nem vagyok az, mert ez nem egy rossz dolog, hogy ő oviba jár! Nem fogom fel így, mert nem helyes. 

    Szűz a jegye, vagyis nagyon földhözragadt, nem szereti a változásokat...én sem szeretem...meg fogja szokni.

    Engem viszont nagyon kifáraszt, hogy reggel alig jövünk haza, már szinte indulhatok is vissza érte délben...semmire nincs időm, tán még annyi sem mint előtte. Arról nem is beszélve, hogy az sem állapot, hogy állandóan éjjel kell dolgoznom, mikor már alig látok  fáradtságtól.  

    Hát most megmagyaráztam magamnak, miért jobb így, de nem akarok bűntudatot érezni miatta. Mindenkinek jobb így, azt vettem észre

     

    előzmény:
    Banilla (3595)
    2007-11-23  07:23
  7. 2007. november 23. 07:233595.
    Túl vagyunk a műtéten, tegnap már hazajöhettünk.
    Jól sikerült, vére tud Barnus levegőt venni!!!!! Nem szuszog, nem lélegzik nehezen!!!! Tudott aludni!!!! Hihetetlen a változás, nagyon boldogok vagyunk.
    leírom részletesen is ha kíváncsiak vagytok.

    Pussssz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2007. november 21. 15:203594.
    sziasztok!

    izgulok eléggé, és bár már túl vagyunk szinte minden vizsgálaton, azért van bennem egy alap "félsz'". Még holnap reggel aneszteziológiai vizsgálat kell, reggel 8-ra kell mennünk. 1/2 7-től már nem ihat semmit.

    remélem mindenoké lesz, szorítsatok!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2007. november 21. 05:163593.
    Ti hogy vagytok, mesélj!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394675 (3591)
    2007-11-21  01:00
  10. 2007. november 21. 04:553592.
    Busszal... Tomi meg éjszakás, úgyhogy Ő nem is tud hazajönni...

    Hát mi is bizakodunk, hogy délutánra minden oké lesz.
    Kis Marci... Muszáj neki ottaludni?
    előzmény:
    mottihun (3590)
    2007-11-21  00:47
  11. Torolt_felhasznalo_394675
    Torolt_felhasznalo_394675
    2007. november 21. 01:003591.
    Sziasztok!
    Jól eltűntem tudom.
    Bocsánat!
    Hogy vagytok? Próbálok majd visszaolvasni, de nem most, mert hulla vagyok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2007. november 21. 00:473590.

    Most jut eszembe, ti hogy mentek be holnap a kórházba??

    nekem is be kell mennem Pestre, de nem bízok benne, hogy helyreáll délutánra  ak özlekedés, hajnalban megyünk a férjemmel autóval, Marci nem is megy oviba.

    szegényem kicst mintha meg lenne sértődve, hogy ott alszik az oviban....de nem mondaná, áááá...

    Zsuzsi, remélem, minden OK lesz Barnussal!!!!!!Puszi

    előzmény:
    Banilla (3589)
    2007-11-20  18:28
  13. 2007. november 20. 18:283589.
    Hát akkor is rossz, az áramrázás. Nekem is volt már olyan, hogy megrázott a mosógép(???) és egész nap zsbbadt a kezem.
    Kellemetlen, az tuti.

    na megyek fürdetek... Barni már fekszik, mert nem aludt ma, csak 15 percet délelőtt, Tita meg most fürdik még. De már ki kell szednem.

    Puszi!
    előzmény:
    mottihun (3588)
    2007-11-20  17:37
  14. 2007. november 20. 17:373588.

    Kösz a vígasztalást, inkább csak megcsípett az az áram, de még délután is majd kiugrott a szívem, ezért elmentem dokihoz, de ilyen jó vérnyomást még sosem mért nekem  

     

     

    előzmény:
    Banilla (3587)
    2007-11-20  13:41
  15. 2007. november 20. 13:413587.
    Köszi a drukkolást!!!!!!!!!!
    előzmény:
    judson (3585)
    2007-11-20  12:53
  16. 2007. november 20. 13:383586.
    Még csütörtökön hazajöhetünk, ha nem lesz semmi komplikáció.
    Hát remélem úgy lesz, de nem akarom elszólni.

    egyetértek az előttem szólóval, vigyázz magadra!!!!!!! Nagyon megrázott? Ha rosszabbul vagy, irány a doki!!!!!!!!!
    előzmény:
    mottihun (3584)
    2007-11-20  11:29
  17. 2007. november 20. 12:533585.
    Móni te!! vigyázz magadra!!
    Zsuzsi drukkolunk!!!

    előzmény:
    mottihun (3584)
    2007-11-20  11:29
  18. 2007. november 20. 11:293584.

    Sziasztok!

    Majd gondolok rátok persze! Csak jobb túlesni ezen, ha ennyi problémát okoz.

    És mikor jöhettek haza? 

    Engem meg megrázott az áram...ki akartam venni egy izzót, az meg eltört...na mindegy, hülye voltam, de most olyan furcsán érzem magam, dobog a szívem, meg ilyenek..

    előzmény:
    Banilla (3583)
    2007-11-20  06:40
  19. 2007. november 20. 06:403583.
    Sziasztok!

    Nagyon aranyos volt a doktornő, kedves, szimpatikus. Kis Darth Vader-nek nevezte a fiam - ugye annyira rosszul vesz levegőt. Azt mondta, hogy biztos, hogy rosszul hall. Igaz náthás lett Barnus, de kapott antobiotikumot, és az t mondta így lesz a műtét - pont azért mert sajna akinek ilyen durvák már a mandulái az folyamatosan "taknyos". Így antibiotikum védelemmel lesz műtve. Meg persze felszúrja a fülét.

    Szerdán felvesznek, de még hazajöhetünk aludni - meg elvégzik a köti vizsgálatokat, és csütörtökön lesz a műtét.

    Drukkoljatok!!!!!!


    Móni!
    Hát ez az... ez a munkakérdés nagyon nehéz....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2007. november 18. 08:343582.

    Zsuzsi, örülök az eeg eredménynek, talán jó lesz már neki a gyógyszer!

    Jók a havas képek, mi pont akkor jöttünk haza, mikor esett, az annyira nem volt jó.

    Judit, szuper, hogy Andris mászni kezdett!!!!Annnyira örülök!

    Marcika már gyógyulóban, bár még köhög, holnap azért már megyünk oviba. Első ottalvós nap! 

    Laci is belázasodott, de már ő is javul.

    Pont arra gondoltam, ha akarnék se nagyon tudnék viszamenni dolgozni, állandóan betegek ezek a mókusok, 1 hét ovi,1 hét itthon...mi lesz ha Laci is ovis lesz????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2007. november 18. 08:323581.
    sziasztok!

    Hát az 1.sz gyeremekklinikát választottuk. Holnap megyünk fel vizsgálatra, csütörtökön már műtét.... de Barnusnak elkezdett folyni az orra... Így nem is tudom, hogy holnap felmegyünk-e, majd felhívom előtte a doktornőt...

    Pedig már annyira szeretnék túlesni rajta....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_237216
    Torolt_felhasznalo_237216
    2007. november 17. 14:063580.

    Kedves Édesanyák, Édesapák!

    Pszichológus, családkonzulens édesanya vagyok. Négy éves ikergyermekeim egyike súlyos fejlődési rendellenességgel született, az ő fokozott ápolása, gondozása miatt munkámat itthonról végzem. Így elmondhatom, hogy elméleti tudásomat ugyan az egyetemen szereztem, de ikergyerekeim és a betegséggel járó teendők sok mindenre megtanítottak a gyakorlatban.

    Gyerekneveléssel, családi gondokkal, párkapcsolati nehézségekkel, személyes jellegű problémákkal küzdő személyek bizalommal keressenek fel egy e-mailben, segítek megtalálni a jó megoldást és kivitelezni azt. Akinek egy kis bátorításra, problémáinak megoldásában segítségre lenne szüksége, de a távolság miatt, vagy bármi más okból kifolyólag nem tud személyesen keresni fel egy szakembert, annak ideális megoldás lehet az e-mail-en át történő konzultáció (pszichotanacs@freemail.hu). Lásd még: www.pszichologia.mlap.hu

    A www.pszichologia.multiply.com oldalon ingyen letölthető anyagok várják a kicsiket és a nagyokat egyaránt: babazenék, gyerekzene, kifestők, rajzfilmek (angol, magyar), oktatóprogramok, könyvek, zene minden kornak... A feltöltés folyamatos, érdemes többször benézni.

    üdvözlettel, Nisreen

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2007. november 16. 07:463579.
    Gratulálok! Nagyon ügyes ez a kis manó!!!!! De jó!!!!!

    Az eeg-vel: nem, csak reméllhetőleg vége megfelelő a gógyszer, és talán így nem lesz több nappali görcse. Az éjszakaiakkal nem tudom mi van. Valljuk meg már ideje volt 4 év után egy ilyennek...

    Tegnap voltunk Pesten a pszihológusnál, meg tornán, utána elmentünk tesómékhoz. Olyan jól érezték magukat a gyerekek...

    előzmény:
    judson (3578)
    2007-11-15  12:46
  24. 2007. november 15. 12:463578.
    Zsuzsi ezek nagyon jó hírek vagyis a jó EEG!!!!! de jó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ez mit jelent?? mondta a dokinő? lehet elmúlik az epi????



    Móni de szépeke a képek amiket feltették. Zsuzsi a tiéid is!!! Nálunk az első havat Nóri nagyon élvezte!!

    Képzeljétek ANDRIS MÁSZIK!!!!! na nem ugy mint a villám de már tud!! ma megtett kb 4 "lépést" mászva. Szóval lassan ez is beindul ez gondolom azt jelenti hogy erősödik és lassan lesz ereje megtartani a testét mert a mászáshoz kell.- tornáztaom is szegényt ugy haragszik érte. Mikor mondom hogy Adnris tornázunk elkezd sírni!! egyre több mindent ért vagyis lehet eddig is értett de mostmár tudom is hogy érti. de persze azért még mindig elégerdetlen vagyok és izgulok
    előzmény:
    Banilla (3577)
    2007-11-14  13:56
  25. 2007. november 14. 13:563577.
    Sziasztok!

    Hát nem tudom, hogy mi lesz a kórházzal kapcsolatban, majd kialakul szépen, hogy hová menjünk, még érdeklődöm.

    Tita felfázott, lehet a hónak a következménye, amiben iszonyú nagy hócsatát vívtak az Öcsémmel, meg a barátaival... Tita 4 fiú ellen, és mindenki "rettegett" a csajszimtól... Barnus viszont nagyon félt a hótól. Bele sem volt hajlandó menni, végig fogtam. a szánkóban is csak 5 percig volt el...

    Nálatok hogyan telt az első hó?

    Képzeljétek tegnap voltunk a neurológián, és az első jó eeg-nk volt!!!!!!
    úgyörülök, a doktornő is nagyon örült.

    előzmény:
    mottihun (3576)
    2007-11-12  22:03

Címlap

top