Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lakásdizájn ötletek - képe

Torolt_felhasznalo_206455
Torolt_felhasznalo_206455
Létrehozva: 2007. január 18. 18:52

Biztosan sok ilyen topic van, viszont én arra gondoltam, hogy legyen ez egy olyan topic, ahol nagyon sok kép van és így bárki könnyen tud ötletekhez jutni.

Jó lenne kreatív képeket látni:

- gipszkarton ötletekről

- nappalik berendelzéséről

- fürdőszobákról

- konyhákról

- tapétázásról és festéről

- gyerekszobákról

- hálószobákról

stb.

  1. 2012. január 9. 13:3629301.

    Mivel villanyszerelés is lesz, teljes vezetékcsere, festeni is kell (oh, de sajnálom, végre kiélhetem magam) a régi járólap meg nagyon repedezett, arra laminált kerül majd, a konyhai részbe is.

     

    A régi egysíkú kanapénkból egy kis toldalékkal sarokkanapét fogok csinálni, szürkésbarna, általam varrt huzattal. Csomó türkizes, szürkés , kötött, meleg párnákkal ,  A röviebb, szemközti fal előtt cikzakk mintával fogok festeni , (ez lesz a kanapé előtt)  szürkét, fehéret, türkizt, és sötétkétket, ezek árnyalatait. A többi fal fehér, vagy halványszürke lesz, még nem tudom.

     

    Ahol most is a terméskő szerű burkolat van a teraszon, a falon, majd lesz a  nappaliban, ott van egy kémény, valamikor kerti grillező volt, oda veszünk valami egyszerűbb kisebb obis szintű vaskályhát, besüllyesztjünk, arra pont jó lesz, hogy hangulatot adjon. A régi padlóburkolót a földöna teraszon, imádom, mozaikos fekete fehér. Férjem nagyapja rakta a saját kezével, ezért az étkező alatt szeretnénk megtartani egy részt (esetleg vastag üveglappal burkolni, köré tenni a lamináltat????) dekorációnak, és emléknek egyaránt, de amúgy szeretnénk még a látszatát is elkerülni, hogy ez a rész, amolyan toldalék. Szóval közvetlen csak az étkező alatt maradna valami...

    Régi art deco székeket vettem a vaterán, itthon is ilyen van már, csak bőrrel felújítva, ott fehér lesz, és sötétkék farmerrel lesz kárpitozva. Az étkező fölött van az új tető rész, ami hajópaló burkolatot kap belülről, és szürkére lesz pácolva (ha valakinek van jó pác, vagy lazúr tippje, szürkéből azt megköszönöm) Az asztal, valami deszka/vas kombináció lesz, ismerősöm csinálja, keskenyebb lesz mint egy átlag asztal, és 2-2 szék fér el egymással szemben.

    Az étkező mellett lesz a bejárat is, ide jyskes cipőtartót, és ládát vettem, szürkére festettem, és lesz egy hatalmas, ezüst keretes ikea tükör (ez a kandallóval szemben lesz, és mivel a kandalló oldalán van az étkező, és az ülőgarnitúra is, így a tükörből lehet csak élvezni sajna a látványt) A nappaliban lesz még egy sokfiókos fenyő (át akarom festeni, a fekete tábla festéken gondolkodom, ráírkálni melyik fiókban mi van, de lehet fehér vagy szürke lesz) komód, és a fölött a falon a tv.Van most egy randa cseresznye laminált gardrób, az fehérre lesz átmázolva , csiszolt "kristály" fogantyúval. A kanalló mellett lehet lesz egy mennyezetig érő, keskenyebb tüzelőfa tartó.

    A konyha  és a fürdő változatlan lesz, csak a munkalapot szeretném kicserélni. Örülök, hogy beszéltetek róla, a betonért oda lennék, de sógornak olyan van, tuti azt hinné őt utánzom. Ezért fém hatásút szeretnék.

    Bocsi, ha hosszú voltam,jól esett leírni, ezzel totál összeszedtem a gondolataim.. :-)

     

    A nappali lámpával vagyok gondban,  mert alacsony a mennyezet. Valami sk készítésű lámpán gondolkodok, valakinek ötlete? Esetleg  befőttes üvegekből csinálnám, vagy nem tudom tényleg valami nagyon eredetit szeretnék. Kéne valami alap mennyezeti lámpa, ami köré valami búra szerűt tehetnék. Van itthon régi türkizes spagetti függönyöm, arra is gondoltam..

     

    Mostani képek

    előzmény:
    barbo1975 (29297)
    2012-01-09  13:16
  2. 2012. január 9. 13:3329300.

    Sziaszia,

     

    én hasonló sötétszürke lapokat terveztem egy kertbe.

    B

    előzmény:
    barbo1975 (29297)
    2012-01-09  13:16
  3. 2012. január 9. 13:1929299.
    Hozol nekünk raklapos képeket? 
    előzmény:
    Bxbra (29290)
    2012-01-09  09:54
  4. 2012. január 9. 13:1629298.

    Nálam is voltak fázisok, egyedül, többen albérletben, aztán volt még külön a kutya nélkül-na hát az is egy misét megér. pont most lopott el és szedett szét 3 papírzsepi, cirka 15 perc összeszedni utána. 

    Engem itthon egyébként mindig azzal vígasztalnak, hogy ha nem takarítanék és pakolnék állandóan, na az akkor meglátszana, így meg nem, úgyhogy ne pattogjak  

     

    "Na ja, de azért a lakás legyen énértem, és ne fordítva. :-) " de ha megnézed, akkor ígyis-úgyis megcsinálod, csak vagy egyből vagy akkor, amikor a gyerekek alszanak, stb. 

    előzmény:
    barbo1975 (29295)
    2012-01-09  13:09
  5. 2012. január 9. 13:1629297.

    Egyébként kérdeznék is:

    Balatoni kisházunkat bővítjuk a terasz fölé tető került, teljesen beépült, lett oldald  ahol most a lépcső van, egy külső ajtós tároló, kerek ablakkal, és a terasszal lett nagyobb a nappali. Új ablakok lettek, sötétszürke műanyag, és a fekete zsalugáterek visszakerülnek) már vannak fotók, de nem tudom a telómról levarázsolni) Szóval a ház elé kerülne egy terasz, de nem megemelve, mint eddig, hanem valami talajközeli, plusz lépcső a bejárathoz /teraszajtóhoz.

     

    Variáció: beton, és dekorbeton burkolat (hátul a fél kert ilyen lett, nagyon jó dolog a dekorbeton, óriás imitált lapokat csináltunk, majd arrólis lesz fotó, de NEM AKAROK több betont látni, és főleg csináltatni, mert minimum 30cm vastagot csinálnak, és irtó randa, mint egy bunker már olyan a kert) )

     

    térkő, viacolor ami tetszik drága, ami olcsó az nekem nem tetszik

     

    faburkolat: a ház fehér, szürke, fekete, kő nem megy hozzá a fa színű fa. Festegetni nem szeretném, szerintetek létezik ilyen fa feketéből, vagy szürkéből? (fehér kizárva, itthon ilyen van, nem lehet tisztán tartani)

     

    Esetleg javaslat?

     

    Teszek fel régi fotót a házról, ez a terasz lett beépítve

    előzmény:
    barbo1975 (29295)
    2012-01-09  13:09
  6. 2012. január 9. 13:1229296.

    Hú, ez nagyon jól hangzik! (erről nincs fotód ?)

    Tini koromban állandóan az ablakban ültem(alatta volt kanapé, simán felmásztam a széles párkányra), csak az nézett az utcára és hiába volt csendes, az valahogy kikapcsolja az embert.  

     

    Úgyhogy mától javaslom, mindenkinek lehessen ablakban pihenős nyugipárkánya :-)  

    Sajnos majd most is le kell róla mondanom, majd helyetta a teraszt fogom felturbózni!

     

     

     

    előzmény:
    P.F.Dia (29291)
    2012-01-09  10:44
  7. 2012. január 9. 13:0929295.

    Na ja, de azért a lakás legyen énértem, és ne fordítva. :-)

     

    EGyébként tényleg más családdal, mert én arra gondolok (bár igyekszem itthon rendet, és tisztaságot tartani, csak már nem mániaákusan, mint gyerekek nélkül) hogy a gyerekeim arra fognak -e visszaemlékezni, hogy szép patyolattiszta lakásban nőttek-e fel, vagy arra, hogy anyunak volt ideje játszani velük? Persze, már most ők is pakolják maguk után el a játékokat (na jó, nem mindig van kedvük) , meg segítenek takarítani, szépen sorba rakják le a ruhájukat, stb. azért mégis. Ha nyugdíjas leszek, lehet lesz ilyenem :-)))

     

     

    előzmény:
    csakcsokis (29279)
    2012-01-07  09:44
  8. 2012. január 9. 13:0829294.

    Drága vagy, nagyon köszönöm!

     

    Azt hiszem, hogy a tele üveg gondolatától az egész család remegne, mondjuk az utcáról csak azt lehet látni, úgyhogy jogosan... De tetszik és jó, hogy ezt így is lehet :-)  

    előzmény:
    P.F.Dia (29292)
    2012-01-09  11:31
  9. 2012. január 9. 11:3529293.

    még egy kép a középső vasalatról

    (na, most látni a hajszálrepedéseket és a pókhálót, lám-lám, néha érdemes fényképezni...aktuális lesz nyárra az előszoba-festés)

    előzmény:
    csakcsokis (29287)
    2012-01-08  14:05
  10. 2012. január 9. 11:3129292.

    Csakcsokis, leszaladtam, lefotóztam a bejárati ajtót - most úgyis szép az idő. Ne várj csodát, az Ég világon semmi extra nincs rajta (benne), és mi éppen ezt vagyis ezért szeretjük, olyan, mintha nem is lenne

     Csak akkor látni be, ha egész közel megy az ember - a teraszon a másik végén van még egy üvegajtó, az csak egy sima, amolyan szélfogó, bár azon is van egy zár(sima,csak az illúzió kedvéért). Messziről inkább visszatükröződik, mint bármelyik üveg, persze, ha tiszta...mióta kutyusunk ott tanyázik, ritkán makulátlan, imádja nyalogatni, van, hogy hosszú percekig ott ül, és néz, azt lesi, mikor mozdul meg bent valaki

    (előzmény:"...Érdekel a kép, megköszönném!" )

    előzmény:
    csakcsokis (29287)
    2012-01-08  14:05
  11. 2012. január 9. 10:4429291.

    Sziasztok,

    remélem, ma kevesebb bakit ütök, elnézést, a tegnapi elírásokért!

    Az ablak alatti ülőke nekem is nagyon tetszik, sőt, szerintem minden család álma. Egy tavalyi munkámnak köszönhetően én is (végre!) találkoztam vele. Itt a gyerekek szobájában, mindkettőben úgy volt kialakítva az erkélyajtó, hogy 2 kis lépcsőfokot kellett fellépni ahhoz, hogy kilépjünk a teraszra. Szokatlan, de azonnal szöget ütött a fejünkbe az ülőke gondolata. A 2lépcsőfok meg lett hosszabbítva, pad szerűen, természetesen fa burkolattal (persze a nyílászárók is fából vannak) - tehát kialakult önkéntelenül egy kis pad, ami alá 1-1 kis elválasztó került, mint lépcső alátámasztás, a fakkokba játékoknak való kosarak kerültek. Igy a pad +1funkcióval gyarapodott. A pad tetejére kis párnákat raktak. Igazából nagy ki-be mászkálás itt nem zajlik, kicsik a gyerekek, úgyhogy a szellőztetés bukóra állítot ajtóval működik (na igen, ha kinyitják az ajtót, lerepülnek a kis párnák) Nagyobbacska radiátorok vannak, de a másik falon (nem az ajtós oldalon)

    Ha nem így alakult volna (erkélyajtó szokatlan magassága), és pl. ablakok is lennének, akkor persze hosszú, alacsony radiátorra készült volna a radiátortakaróval kombinált ülőke - télen klassz érzés :)

    Ez akkor a legjobb, ha vastag falak vannak, akkor igazán "kuckós" az ablaknyílás !

    előzmény:
    csakcsokis (29288)
    2012-01-08  14:33
  12. 2012. január 9. 09:5429290.
    Jajj ezek nekem is nagy kedvenceim :-))) Tényleg rengeteg külföldi lakásban megtalálható, de nagy valószínűséggel ott nem sima radiátoros rendszer lett kiépítve. Lehet, hogy falfűtés, padlófűtés, mennyezetfűtés van, így nincsenek hagyományos radiátorok
    előzmény:
    csakcsokis (29288)
    2012-01-08  14:33
  13. 2012. január 8. 18:3229289.

    Szia Csaakcsokis,

    nálunk is van egy szép nagy darab kutyus, tudod, és kertes házról van szó, a bejárati ajtó a teraszunkról nyílik. A zár jelenleg ugyanúgy mőködik, mint amikor be lett építve, semmit sem vesztett a minőségégéből - hangot és hőt prímán szigetel, amit nem is tudom, minek köszönhetünk: az üvegeinek, vagy annak, hogy a kilincs felfelé húzásával még szorosabbra húzza be az ajtólapot. Idén az előszobába került a karácsonyfa, egy ilyesmi hangulatú képet tudok csak feltenni, wc-ajtóból fotózva,szemben a bejárat, célirányosan bejárati ajtós nincs, de holnap, fényes nappal csinálok neked közelit és kívülről is...addig is ez--->

    előzmény:
    csakcsokis (29287)
    2012-01-08  14:05
  14. 2012. január 8. 14:3329288.

    Még egy dolog, amit nem értek(a millió közül). 

    Nézem a gyönyörű külföldi felújított lakásbelsőket és minden másodikban az ablaknál van kis párnával bélelt olvasókuckó. Szerintem minden lány/asszony álmai egy ilyen, ahol időnként megpihenhet. Na de ott hogy oldják meg a fűtést pl? Vagy nálunk ezt hogy lehet kivitelezni? Nyilván a radiátor takarásokra lehetne ilyet építeni, na de mi ehhez sokat fűtünk egy évben... szóval erről ki mit gondol?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2012. január 8. 14:0529287.

    Szia,

     

    Köszönöm a választ!

     

    Igazából nálunk a lépcsőházban 3 éve volt cserélve az ajtó, cirka 100.000-ért, asztalos csinálta fenyőből, akkor nagyon tetszett nekünk, aztán azóta jöttek elő a hibák. pl annyira gyenge a kilincs, hogy már cserélni kéne, a hőszigetelés sem tökéletes, jönnek a lakásba a szagok, stb...

    Úgyhogy ilyet többet soha, pedig szépen dolgozott a pasi.

     

    Nekem az a fő problémám, hogy már tényleg mindent biztonsági(=bejárati) ajtónak hívnak, nekem valami szabvány kéne, ami garantálja, hogy profi betörő sem jön be rajta. Most ott tartunk, hogy hörmann ajtót veszünk, ami az egyik legdrágább, amit találtunk (320), viszont akkor emiatt nem kell igzulni talán és pont az a szín-formavilágot képviseli, amit akartam. Teljesen biztonságos a környék, csak mindenütt szaporodnak a betörések, nem akarunk kockáztatni. Lesz riasztó is meg mozgásérzékelős lámpa és ott a 3 kg-os szobacirkáló, az is pattog minden zajra  

     

    Érdekel a kép, megköszönném! 

    előzmény:
    P.F.Dia (29281)
    2012-01-07  15:51
  16. 2012. január 8. 13:5629286.
    A társasházban nemrég volt dugulás és végül az egyik lakó bütykölte meg, mert aki kijött, az 100.000-ért csinálta volna meg. Mondjuk azért, mert társasház még nem nagyobb szakasz, mint egy családi háznál, csak vérszemet kapott a pasi tutira, holott ez nem is a budai villanegyed, csak Pest 
    előzmény:
    hajnalusz (29284)
    2012-01-07  22:49
  17. 2012. január 8. 09:2529285.

    Szia!

    Én nem tudom, hogy városban másként működik-e, de anno a cégénél rendszeresen felkéredzkedtek ilyen nem túl jó külsejű vállalkozók, akikről aztán kiderült, hogy kb. 5-10.000 forintért átmosnák a kinti csatorna/szennyvíz vezetékeket, amit a főnökség meg is csináltatott. Mi falusi jellegű "városrészben" lakunk, itt még sosem találkoztam ilyenekkel, de ha itt http://www.dugulaselharitas1.net/dugulaselharitas-arak-dug ulas-elharitas-arak.html nézed az árakat, a maszek a reális.

    Nekünk meg most döntött úgy az egyik helyiségben a plafon, hogy leszakad. OK, tudtam, mert építésnél lefagyott, újracsináltatta a kőmívesekkel. Azért elég rémisztő volt, ahogy fogmosás közben megreccsent felettem, gyorsan kiköltöztettük a gyerekeket a szomszéd szobából, padlásra fel, fal- és födémvizsgálat, másnap meg kijött az építészmérnök barátosnám (örök hálám neki), és megnyugtatott. Ettől függetlenül nem örülök, hogy most kell pénzt szánnunk gipszkartonozásra, amikor eldöntöttük a konyhafront-cserét, de várható volt, hogy téli időszakban fog zuttyanni. Nekünk nem egy leányálom ez az évkezdet :)

    előzmény:
    hajnalusz (29284)
    2012-01-07  22:49
  18. 2012. január 7. 22:4929284.

    Szió!

     

    Az eszméletlen jóóóóó ár! Annyiért nem is gondolkodnék! Mi még olyan 60 körül vettük, ha jól emlékszem! De meg voltunk érte őrülve!

     

    Képzeljétek, ma meg kiderült nálunk, hogy dugulás van , de még szerencse, hogy házon kívül! Kijött a duguláselhárító és azt mondta utcafrontig (elég hosszú szakasz) át kell mosatnunk a csöveket, mert már régen lettek használva és biztos amiatt történt ez!

    Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Pl. mennyit szoktak elkérni ilyenért. Megmondom őszintén, azt mondták számlásan 40-50e körül van, de az egyik srác megcsinálná maszekban 15-20e-ért! Az nem sok egy kicsit? Várom válaszotok! 

     

    Köszi előre is!

    előzmény:
    csakcsokis (29278)
    2012-01-07  09:31
  19. 2012. január 7. 21:1129283.

    Szia!

     

    Igen, sötétbarna, zebrano a járólap, 66x33-as méretű. Nekem is nagyon tetszik, de még egyszer ilyet tuti nem vennék. Iszonyú kényes, minden morzsa, szösz, kosz, lábnyom is meglátszik rajta. Nálunk két kicsi gyerek van és megérem tisztán tartani. Na, ilyet ne vegyél! 

    előzmény:
    Lililili (29256)
    2012-01-04  20:25
  20. 2012. január 7. 15:5929282.
    az elírásokért bocsánat, amikor visszaolvastam, akkor láttam mennyi van belőle (2t helyett 1t, és még mások is) ...- talán gyorsan írtam? ...pedig kényes vagyok a helyesírásra....bocs,bocs,bocs
    előzmény:
    csakcsokis (29280)
    2012-01-07  09:48
  21. 2012. január 7. 15:5129281.

    SZIASZTOK!!

    Csakcsokis, konkrétan mire vagy kiváncsi? Mi -ha jól emlékszem- 6éve cseréltük a bejárati ajtónkat...éppen szóba került egy karácsonyi családi beszélgetésnél, kérdezték "fiatalok" hogy mennyibe is került, ui akkorban a 160e/ft igen-igen húzósnak tűnt, és emlékeztek rá. Na, mi is. A beépítés + 10 v. 15% ár lett volna, így Férjem egyedül vágot bele, majdnem belerokkant, gyakran mondom is a Lányaimnak, úgy vigyázzatok, mert apátok többet nem cserél bejárati ajtót!! Akkoriben cseréltük le a házon több régi ablakunkat (a régi a 30-35éve fa nyílászárókat jelentette,amit sok-sok árás munkával próbáltunk felújítani-festés,csiszolás,hőszigetelő csík,több verzióban...végül csere tűnt a legcélszerűbbnek),néhányat előtbb, párat épp ezzel egyidőben. Sokat vaciláltunk, mert a katalógusokban kínált fehér, műa., hőszig bejárati ajtók nemigen tetszettek, fát meg mégegyszer nem akartunk - elég volt.

    (Volt a műa.között, ami tetszett, de az baromi drága volt - az elegáns panelja miatt.)

    A nyílászárós ismerősünk hozta szóba, h miért nem rakunk ugyanolyan ajtót, mint a "lányok szobájának" az erkélyére (az is akkoriben lett véve,emléketett rá). Meglepődtünk. Bejárati ajtónak? Hm, és mi van a mabisz és egyéb biztonsági előírásokkal, stb., mire megnyugtatott, bármilyen zárral és üvegbetéttel rendelhetünk---nos, így lett egy közönséges, fehér (5kamrás)keretes, teleüveges bejárati ajtónk, a biztonsági üveg miatt a Férjem majd betojt, olyan nehéz volt, és a mabisz-os zár is stimmelt, ja, és mivel a délelőtti-déli nap idesüt, így külső oldalára hővisszaverő réteg, a belsőre hővédő réteg kerül (ez egyáltalán nem látszik)

    Azóta az előszobánk fényárban úszik!!

    ...ha érdekel, kicsinyítek le képet róla

    előzmény:
    csakcsokis (29280)
    2012-01-07  09:48
  22. 2012. január 7. 09:4829280.

    Lányok, aki esetleg cserélt mostanában bejárati ajtót és egy kicsit olvasott a témában, az nem akarja a többiekkel is megosztani a tudását? 

    Engem elsősorban a biztonság és hőszigetelés szempontjából érdekelne nagyon a téma, de még nem volt időm az internetes káoszban kihalászni a fontos infókat. Ugye már minden bejáratira azt mondják, hogy az biztonságos... szóval van valami szabvány a mabiszon kívül, vagy mi alapján érdemes és egyáltalán hol keressünk?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2012. január 7. 09:4429279.

    Juronics Tamás szegedi lakását mutatták egyszer valamelyik lakberes műsorban még eladás előtt és a riporter elájult, hogy egy legénylakásban milyen rend van. Arra mondta, hogy ha az álmaink otthonát megteremtjük, akkor egyszerűen kényszert érez az ember, hogy mindig egyből letörölje, becsukja, elpakolja és nincs káosz hanem csak a harmónia :-)

    Nyilván más, ha az ember egy család után egyedül pakol, de alapvetően szerintem sok igazság van benne. 

    előzmény:
    barbo1975 (29257)
    2012-01-04  20:31
  24. 2012. január 7. 09:3129278.

    Szia!

     

    Ezer hálám neked, akkor megveszem. Most 50 helyett 15, ami nagyon nem mindegy!!! 

    előzmény:
    hajnalusz (29275)
    2012-01-06  17:30
  25. 2012. január 6. 18:0729277.
    én mernék
    előzmény:
    hajnalusz (29276)
    2012-01-06  17:42
  26. 2012. január 6. 17:4229276.
    Ez gyönyörűűűűűű, de én ezt csak nézegetném, nem mernék benne készülődni!!!!
    előzmény:
    P.F.Dia (29274)
    2012-01-06  13:55
  27. 2012. január 6. 17:3029275.

    Szia!

     

    Sikerült utánanéznem, az a márkája! Én bátran merem ajánlani!

     

    Szia/sztok

    előzmény:
    csakcsokis (29220)
    2011-12-30  10:54
  28. 2012. január 6. 13:5529274.
    vagy FAP ?? (annyira előttem van, de már keverem....pár hónapja gyűjtöttem anyagot egy nagyon elegáns fürdőszobához, azóta véglegesültek az anyagok, de eredetileg Atlas Concorde-ot választottak, majd, mikor kiderült, h a 11ezer ft az nem m2, hanem darabja, átgondoltuk...így végül egy FAP családot javasoltam, abból az ALBA sorozatot )
    előzmény:
    tmira (29270)
    2012-01-05  22:11
  29. 2012. január 6. 13:4429273.
    Nagyon szépek, elegánsak, de baromi drágák, szinte megfizethetetlenek (ezeken a fotókon Atlas van, ha jól látom, ugye?)
    előzmény:
    tmira (29270)
    2012-01-05  22:11
  30. 2012. január 5. 22:1429272.
    Most mar az egeszet likvidalta, azt hiszem feladom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  31. 2012. január 5. 22:1229271.
    Cersaie 2011
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  32. 2012. január 5. 22:1129270.
    Ez a kis lokottke nem csatolta a fotokat
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  33. 2012. január 5. 22:0929269.

    Meg mindig Cersaie 2011

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  34. 2012. január 5. 22:0729268.
    Cersaie 2011
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  35. 2012. január 5. 22:0429267.
    Cersaia 2011
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  36. 2012. január 5. 22:0329266.
    Most van egy kis idom, gondoltam toltogetek nehany csempe fotot. A Cersaiarol jottek...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  37. 2012. január 5. 21:2329265.
    UH,ez tényleg gyönyörűűűű!!!
    előzmény:
    csampi (29264)
    2012-01-05  19:58
  38. 2012. január 5. 19:5829264.
    Igen, igaz, én pl. vastagabb lapot szerettem volna, annál javasolták ezt. Vacilláltam, mert az már nagyon drága volt, meg nem akartam várni rá (plusz a férj megvétózta a szerinte már bumfordi vastag lapot). Mélyebbet pont nem szerettünk volna, de hát kevés hozzánk hasonló elvetemült szeretné (majdnem) egy síkban látni a frontot a lappal, csak nem tudtuk ezt az eltérést IKEA és standard között, gondoltuk, majd előrébb húzzuk a bútorvázat. Így nem kellett :) A mellékelt konyha adta az ihletet, bocsánat, már töltöttem máskor is, de szerintem olyan szép.
    előzmény:
    P.F.Dia (29263)
    2012-01-05  16:23
  39. 2012. január 5. 16:2329263.
    eggernél nem csak a szokványos, 60-as munkalapokkal lehet fantáziálni , vannak dekorlapok, szinte akkorát lehet, amekkorát akarunk, az élzárásból meg a forest-nél szoktam, marha jók vannak: csíkos, fémszínű, színazonos, fa és fém variáció, mintha rétegelt lemez lenne,sőt, átlátszó is, .. az egyik lakás(om)ban () a szigetnél okozott ez a méret fejtörést, de az asztalos sráccal kitaláltuk, hogy ha nem a gyári, posztformingolt munkalappal csináljuk, bármilyen lehet...a Tulaj egyenesen el volt ájulva
    előzmény:
    csampi (29262)
    2012-01-05  11:48
  40. 2012. január 5. 11:4829262.

    Én meg közben elfelejtettem :) Lőttem gyorsan két közeli képet, vakuval és anélkül. Egyébként aki IKEA konyhát vesz, és hagyományos megoldásokban gondolkodik, jobban jár az IKEA munkalapokkal. Ott is van fém hatású, csak nem ilyen vastag, de nem nagy a különbség, viszont 62 cm mélyek, míg a megszokott (pl. egger) mélység 60 cm. Ezzel tisztában voltunk, azt szerettük volna, ha a munkalap és a frontok között max 1 mm van síkban, de azzal nem számoltam, hogy a fogantyú ennyi ruhámat szaggatja szét. Rengeteget fizettem (pont az imént) rá a front cserére, és hiába nem tartom maradéktalanul szépnek az új Arsta frontot, de integrált fogantyús, és nekünk ez volt az álmunk. A korábban perben elszállíttatott konyhánk is ilyen volt, de olyan gyatra minőségben, hogy kiesett a fogantyú. Hát, erre kíváncsi leszek, hétfőn szerelik át. Arra meg végképp, hogy lejön-e majd az oldalsó élfólia a mosogatógép gőzétől, mert a festett konyha bizony lepergett. Jóanyám mondta, hogy majd azt is kicseréltetem, hiszen egy telefon, csak az emberek többsége még a nyilvánvalóan meglévő jogai érvényesítéséhez sem elég bátor.

    Nálunk nehezíti a pályát, hogy a 125 cm magas szekrény tetejére nem munkalapot tervezünk, hanem felhúzzuk az oldaltakaró lapokat, és közé fogatunk egy méretre vágott másikat. A legtetejére pedig olyan festett fehér üveg kerül majd, mint a szagelszívós falon volt és lesz is. 

    Hozok majd képet, ha nem is a végleges konyháról :)

    előzmény:
    tan (29259)
    2012-01-05  11:25
  41. 2012. január 5. 11:3229261.
    Igaz, nekem a hiperminimál lakásokkal is az a bajom, hogy habár nem tartom őket hidegnek, de a hétköznapi életben még zárt szekrényekkel sem lehet azt a hatást elérni. Nálunk brutál sok a fa, meg én a skandináv stílust preferálom, de a sok fa mellé nem tetszik a kuszaság. A konyhánkban is alig van valami kitéve a pultra, de a gépekkel (kávéfőző, pirító és vízforraló) nem tudok mit kezdeni, mivel nincs felső-, vagy pultra helyezett szekrényünk, és napi használatban vannak.
    előzmény:
    barbo1975 (29257)
    2012-01-04  20:31
  42. 2012. január 5. 11:2529260.
    A bagettet és a spagettis virslit, pont jött hozzánk egy gyerkőc az anyukájával. Mindkettő sikert aratott :) OK, ezek pont nem lakberendezési ötletek, meg egyelőre nincs sok minden fent, de szinte az összes nagyon tetszik!
    előzmény:
    macskanyul (29258)
    2012-01-05  10:36
  43. tan
    tan
    2012. január 5. 11:2529259.

    Igazad van, közben vissza kerestem és meg is találtam a fotót

     

    Tényleg nagyon jól mutat, majd esetleg ha fotózod az új konyhát felraksz róla egy közelebbit is?

    előzmény:
    csampi (29251)
    2012-01-04  10:58
  44. 2012. január 5. 10:3629258.
    Nekem is sikerült már néhány ötletet megvalósítanom, főleg gyerkőcöknek. Te melyikeket csináltad meg?
    előzmény:
    csampi (29255)
    2012-01-04  20:25
  45. 2012. január 4. 20:3129257.
    Csampi,én bírom az ilyet.de nem tudom elképzelni, hogy itt rendet is tudjak tartani, mert ugye így néz ki jól, üresen :-)
    előzmény:
    csampi (29254)
    2012-01-04  20:23
  46. 2012. január 4. 20:2529256.

    Szia Szabella!

    Nagyon szép a bútorod, én viszont a járólapodról szeretnék kérdezni. Sötétbarna, ugye? Mennyi volt és hol, ha nem titok? Könnyű tisztán tartani? Nem látszik meg rajta minden folt, lábnyom? Bocsi a sok kérdésért de járólap-választás előtt állunk. Előre is köszi!

    előzmény:
    szabella (29253)
    2012-01-04  17:51
  47. 2012. január 4. 20:2529255.
    Ez szuper! Máris megvalósítottam belőle két konyhai ötletet, hatalmas sikert aratott! Az első oldalon annyi tetszőt találtam, hogy már gyűjtöm is az energiát :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2012-01-04  15:10
  48. 2012. január 4. 20:2329254.
    No, most üssetek agyon, de nekem ez nagyon tetszik :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  49. 2012. január 4. 17:5129253.

    szia, 

     

    nekünk olyan a konyhánk frontja, mint amit Dia rakott fel (3. kép woodline). Mutatom! 

    előzmény:
    kislinda (29234)
    2012-01-02  11:15
  50. 2012. január 4. 12:1929252.

    Mi is Egger fanok vagyunk ... raadasul otthonrol szoktuk hozni, ha egy-egy ujabb otlet eszembe jut.

     

    foto 1.: A keretes feheritett tolgy ajto, a nem maratott Egger lap

    foto2.: a haromszog szekreny es a keret nelkuli reszek Egger lapokbol keszultek

    foto3.: szinten Egger

    előzmény:
    kislinda (29247)
    2012-01-03  13:03

Címlap

top