Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lakásdizájn ötletek - képe

Torolt_felhasznalo_206455
Torolt_felhasznalo_206455
Létrehozva: 2007. január 18. 18:52

Biztosan sok ilyen topic van, viszont én arra gondoltam, hogy legyen ez egy olyan topic, ahol nagyon sok kép van és így bárki könnyen tud ötletekhez jutni.

Jó lenne kreatív képeket látni:

- gipszkarton ötletekről

- nappalik berendelzéséről

- fürdőszobákról

- konyhákról

- tapétázásról és festéről

- gyerekszobákról

- hálószobákról

stb.

  1. Torolt_felhasznalo_738352
    Torolt_felhasznalo_738352
    2009. december 31. 12:1524001.

    Az első 2. kép ! :)

    A skandináv az túl hideg, a minimált szeretem. :)

     

    Ja és a konyha magasfényű capuccino, és látszik a szobából. A fürdő meg padlizsán. Azt hiszem minden infót elmondtam. :)

     

     

    előzmény:
    gm71 (23984)
    2009-12-28  18:10
  2. Torolt_felhasznalo_738352
    Torolt_felhasznalo_738352
    2009. december 31. 12:0324000.

    Még 1 szavazata sötétebb kanapéra. :) Hajlok egyébként a világosabb bútor, közepesen sötét kanapé felé. Úgyis a falszín lesz a döntő azt hiszem.

     

    Ja és azt elfelejtettem, hogy olyan  a szoba adottsága, hogy egyik falon lesz a kanapé, a másikon erkélyajtók, ablakok, 3-on a konyhaátadó, előtte asztal, székek, plusz az ajtó, tehát  a 4. falon kell lennie a tv állványnak és  a könyvespolcnak is, magyarul minden tárolónak. Ezért ilyen nehéz, mert így hogy minden egymás mellett lesz, muszáj, hogy harmonizáljanak. :(

     

     

    előzmény:
    szemirámisz (23971)
    2009-12-28  09:46
  3. Torolt_felhasznalo_738352
    Torolt_felhasznalo_738352
    2009. december 31. 11:5823999.

    Huhh, 3 válasz, 3 különböző vélemény! :) (Köszönöm almartnak is:))

     

    Egyedül fogok lakni benne (egyelőre, vagy hivatalosan), 19 nm a nappali, és elég világos.

    A hálómban nyír a padló, fekete az ágy, éjjeliszekrény, sminkasztal, a gardrób oldala, háta is fekete, a tolóajtó magasfényű fehér. Ehhez az ágynemű, ágytakaró ciklámenes-padlizsános, és majd az ágy mögötti falra is hasonló élénk tapétát szeretnék. Nagyon tetszik egyébként, de így látva az összhatást, a nappaliba félnék ilyen sötét bútorokat tenni.

     

    Szóval a  nappaliban a falra így a lilás árnyalatok ki vannak lőve.:( A narancsot, kéket nem szeretem. Marad valamilyen szép zöld? Attól kicsit félek, nagyon mellé lehet nyúlni, elég egy kis árnyalateltérés, és meleg fűzöldből csúnya hideg műtőszöld lesz.

    előzmény:
    P.F.Dia (23967)
    2009-12-27  17:13
  4. Torolt_felhasznalo_738352
    Torolt_felhasznalo_738352
    2009. december 31. 11:4923998.

    Bocsánat, nem kaptam levelet, hogy "reagáltak hsz-re"!

     

    Szóval a fal még fehér, új építésűről van szó, és azt tanácsolták, hogy egy évig maradjon is ilyen. (Falmozgás, stb.) Amúgy 2 vonal vonz, vagy egy klasszikusabb tejeskávés/ krémszínű falat szeretnék, vagy valamilyen bevállalósabb élénk színt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_765740 (23964)
    2009-12-27  12:03
  5. 2009. december 30. 18:3323997.

    Szia Dia! Sziasztok!

     

    Valószínűleg maradnak a barnás árnyalatok, nekem tetszenek, mert utána a díszpárnákkal, függönyökkel még mindig lehet variálni. Viszont ha a fal nagyon meghatározó azon évekig nem lehet változtatni.  A  függöny lehet narancs-barna, esetleg kék-barna ( a padló miatt ) ! Az anyaga nem tudom milyen legyen?Nekem tetszik a fényes anyag is, de azt hiszem az hozzánk nem illene. 

    Egyébként Dia rátapintott a lényegre, ez egy mediterrán  belsőnek indult, de időközben meggondoltam magam, és arra gondoltam legyen valami olyasmi, amit nem az aktuális divat határoz meg, hanem időtálló. Megpróbálok most is ebből kiindulni. 

    Ami a díszléceket illeti valami olyanra gondoltam ami nagyon egyszerű, visszafogott, szóval nem tereli el a figyelmet a szép karnisokról. 

    Az orchidea lilát elvetettem, mert sajnos az sem menne a kékhez, szóval a szokásos probléma, de a fal kiemelése elgondolkodtatott. Jó lenne valami szép szint kitalálni oda. 

     

    Üdv: Virág

    előzmény:
    P.F.Dia (23994)
    2009-12-29  16:44
  6. Torolt_felhasznalo_791069
    Torolt_felhasznalo_791069
    2009. december 29. 23:3923996.

    Konkrétan olyan képet nem tudok mutatni,  mint amilyen Nyárivirágék lakásbelsője, ráadásul különböző színekkel kipróbálva, így csak színeket mutogattam a képeimen.... amihez kicsit képzelődni, elvonatkoztatni kell, hogy ez hogy is nézne ki az ő lakásában....., más fajta stílusban stb. Ráadásul oda is írtam, hogy melyik képen mit kell nézni..... (bordó fal előtt a vöröses bútort -padlószíntől eltekintve is meg lehet nézni....)

    Na de persze, tudom, te vagy a lakberendező.........

     

    Szóval én nem komplett lakberendezési tanácsadást tartok, csak amatőr módon segíteni próbálok

    előzmény:
    P.F.Dia (23994)
    2009-12-29  16:44
  7. 2009. december 29. 17:2423995.
    ...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. december 29. 16:4423994.

    Szia Virág/nyárivirág!

    Igen, a kékmintás terrakotta padlólap valóban meghatározó a falszíneket illetően, így én a mogyoróbarna (v. más barna, majd körülnézek!)  árnyalatainál maradnék.

    A tv mögötti falon lehet úgy is, hogy nem a teljes szélességű falat, hanem csak középen 1széles sávot padlótól mennyezetig (tv alatti szekrény szélességnél nem sokkal szélesebbet).

    Látok a fotón egy félpillért v. falkiugrást (kémény? v. tartópillér? mindegy) talán azt is lehetne ezzel a sötétebbel festetni, érdekességképpen(??).

    A beugróban lévő könyvespolc rendszer széleire karos kis világításokat szerelnék.. - írtad a spotlámpákat valami gipszkarton képződményben, mint elképzelés(?), vagy ledes díszlécek(?). Mintha kovácsoltvas karnisokat is említettél volna az elején?

    -A sarkos gipszkarton sávok, beépített spotokkal néhány helyen nekem nem igazán jönnek be (más műfaj: inkább modern, mint a mediterrán beütésű, klasszikus szobabelsők részei) szerintem ne erőltessétek . A hullámos szélú díszlécek a másik változatuk ezeknek, e mögé is lehet világítás, de én inkább akkor szoktam javasolni, ha pl. a karnist is ide kell rejteni (ez nálatok nem aktuális) Vannak nagyon szép falikarok, állólámpák, meglévő mennyezeti lámpáitok, találtok hozzá hasonló kiegészítő lámpákat (polc szélére vagy onnan kiálló szárral irányított kis hangulatfényeket, fekete v. antik bronz felülettel).

    Zina képei nagyon jók a falszínekkel, - anno én is lementettem belőlük párat! - de ha megnézitek, sehol sincs kerámiapadló (mintás meg pláne)  többnyire szőnyegpadlós v. egyszínű padlós modern terek.

    Érdekes módon a bordót (hamár az orchidea szín végleg elvetődik?) is inkább az ominózus előszoba egyik falán tudnám elképzelni. talán, mert csak a padló színes, egyéb bútor nincs: csak üveg+ k.vas. - ettől szellős... ezekben bátrabban lehetne színezni, nem csak a virágokkal

    előzmény:
    nyárivirág (23988)
    2009-12-29  09:33
  9. 2009. december 29. 16:3023993.

    Szia Lya!

     

    Szerintem próbáld meg áttenni keleti fekvésű ablakba, amit nem szoktál nyitogatni.

    Nem spriccelem minden nap, hetente egyszer-kétszer csupán. Nem árt egyébként  nekik, de arra nincs sajnos időm. Ja és még egy fontos dolog, valahol azt olvastam úgy kell spriccelni, hogy estére megszáradjon a levele, mert ha nem az hajlamosít a gombás betegségre. Egyébként időnként az enyémek is kidőlnek.

     

    Üdv: Virág

     

    előzmény:
    Lya (23990)
    2009-12-29  10:47
  10. 2009. december 29. 16:2423992.

    Szia Zina! Sziasztok!

     

    Köszönöm a képeket. Szép a türkizes is, de valahogy nálunk nem tudnám elképzelni.

    Sajnos amit Te vörösnek látsz az mélynyomó ( utálom ) ez a férjem házimozi rendszeréhez tartozik, amit sajnos nem lehet lecserélni, de még csak elmozdítani sem.Időnként elé tolok valami virágot, de az sem maradhat sokáig.Arra is gondoltam mivel ez egy széles fal, csak a TV mögött egy csíkban lenne sötétebb, esetleg valami érdekes tapéta is szóba jöhet, csak a kő mintáját is figyelembe kell vegyem. Nem hiszem, hogy a közeljövőben lecseréljük, mert egy vagyon lenne, ráadásul elég drága kő volt, szóval azért sajnálnám. Talán majd néhány év múlva. 

    Ja és a TV két oldalára gondoltam valami szép lámpára. Már ki is néztem egyet, barna, narancs, és talán bordó üveg. Sima négyszögletes falilámpa,szerintem nagyon meleg színe lehet amikor világít.

     

    Üdv: Enikő

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_791069 (23991)
    2009-12-29  10:50
  11. Torolt_felhasznalo_791069
    Torolt_felhasznalo_791069
    2009. december 29. 10:5023991.

    Színskáláról választottuk a színt, és a boltban úgy keverték be nekünk.... (külföldön lakom, nem tudom otthon hogy megy).

    Mond a férjednek, hogy lehet bordó a tv mögötti fal, ha lecserélitek a bútort Szerintem ehhez a vöröses színű bútorhoz nem megy a bordó, eltűnik a bútor a falban, nem fog szépen mutatni! Valami szürkés drappot válassz!

    Sokfele láttam olyat, hogy a drappot-kékkel-barnával párosították, az is nagyon tutti összeállítás - sajna neked adott a kék a járólapban, nem lehet figyelmen kívül hagyni.... (vagy lecserélitek mostanában?)

    A tv-d mögé én az egészen sötét barnát (étcsokit) is el tudom képzelni, valami narancsos-krémes képpel vagy polccal kiemelve.... 

    előzmény:
    nyárivirág (23989)
    2009-12-29  09:43
  12. Lya
    Lya
    2009. december 29. 10:4723990.

    Kedves  Virag , hat a nicked nem hazudtolja meg magat....hat te komoly orhidea gyujto vagy ! Nem szamoltam meg, de ott a polcon legalabbb 10 drb orhidea van 

    Nos, en meg amator vagyok, ugyanis csak harom lepkeorhideam van .

    Koszonom szepen a tanacsaidat .

    Permetezni mindennap szoktad a levelekt ?

    Nalam a konyhaablakban van 2 drb kaspoban .Hoingazozas van , ablaknyitas is kozben , igy nem csodalkozom hogy megsinylik.

     

    Udv. Lya

     

     

    előzmény:
    nyárivirág (23986)
    2009-12-29  08:38
  13. 2009. december 29. 09:4323989.

    Szia Zina!

     

     

    Nagyon szép színeket választottatok, valami ilyesmire gondoltam én is. Ezt úgy kevertettétek, vagy készen lehet kapni? 

    Ez a narancsos színárnyalat szerintem jobban menne a kövünkhöz mint a bordó, de erről még apát is meg kell győzni!Bár nekem csupán a mogyoró szín is tetszene különböző árnyalatokban. Kéket nem szeretnék a falra, mert nem a kedvenc színem, már a mai eszemmel ilyen mintás követ sem választanék. Sajnos nagyon meghatározó. Egyedül a nagyobbik fiam szobája kék, de nekem az is rideg, a kicsit szerencsére rá tudtam beszélni a zöldre.

     

    Üdv: Virág

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_791069 (23987)
    2009-12-29  09:27
  14. 2009. december 29. 09:3323988.

    Szia Dia!

     

    Először is gratula az orchideákhoz, így kezdődik!Innentől már nem könnyű abbahagyni!

    Elolvastam a hozzá szolásódat és igazán elgondolkodtató. A mogyoró nálam is első helyen áll,valószínűleg ez lesz a befutó, viszont valahogy a férjemet még le kell beszélnem a bordóról. Ő erősebb színnek mindenképp azt szeretné. Főleg a tévé környékére, majd mindjárt teszek fel képet, mert szerinte az nagyon jól kiemelné. Kemény meccs lesz!

    A zöld és a halványlila nem rossz ötlet csak félek, hogy ütné a kövünket, ami kék mintás.  Anno mikor választottuk a követ, ezt sajnos nem gondoltam át. A díszpárnákról és a sötétítő függönyről sincs sajnos elképzelésem, talán majd ha meglesz a fal színe. Jó lenne valami meleg szín. Esetleg narancs- barnával?

    És mi a véleményed a díszlécről?  Ez már régi vágyam, csak nem tudom, hogy jó ötlet-e? Láttam már olyan megoldást is, hogy mögé ledek voltak beépítve csak az hozzánk túl modern lenne.

     

    Üdv: Virág

    előzmény:
    P.F.Dia (23983)
    2009-12-28  18:04
  15. Torolt_felhasznalo_791069
    Torolt_felhasznalo_791069
    2009. december 29. 09:2723987.

    Nagyon szép, tágas házatok van, én azt javaslom bátran használj erőteljesebb színeket, ne pasztelleket.... Mi a vaniliasárgánkat mostanában festegettük/jük (még folyamatban van) át, nagyon nem bántuk meg! Olyan melegséget, kellemes hangulatot áraszt a vanilia után, hogy sokkal jobb érzés otthon lenni!

    Barnát és bordót is pártolom nálatok, a napsárga is jöhetne. Sőt, nekem a narancssárga is nagyon bejön! persze, a kék mintás járólapodra gondolva, valami kéket is rakhatsz bele, de valami sötétebbet, ne világosat!

     

    Sokat nem segítettem, de nézz fotókat, hátha látsz olyat, amibe beleszeretsz!

    előzmény:
    nyárivirág (23969)
    2009-12-28  09:39
  16. 2009. december 29. 08:3823986.

    Szia Lya!

     

    Most akkor egy kis kitérő ez nem kimondottan lakberendezés : én mindenképp azt ajánlom, hogy permetezd őket, nálam ez bevált, pedig hidd el iszonyú száraz a  házunk, már csak a padlófűtés miatt is. Arra azért figyelj, hogy a bimbókra ne menjen a víz, inkább csak a levelekre. Ami még probléma lehet az a huzat, és a túl nagy hőingadozás, ezeket próbáld kiküszöbölni ha lehet. Pl. ne nyiss rájuk ablakot!

    Mindjárt megpróbálok keresni egy képet, hogy én hol tartom őket. Szerintem szeretik, ha egymás mellé vannak pakolva. Ja és még egy tipp, ha nem kaspóba vannak ( van kimondottan orchidea kaspó ) akkor tegyél alájuk a cserépnél nagyobb alátétet, és arra agyaggranulátomot. Ha az folyton nedves, akkor már párásabb is a levegő.

     

    Remélem tudtam segíteni

    Virág

    előzmény:
    Lya (23982)
    2009-12-28  17:52
  17. 2009. december 28. 21:1923985.
    ...esetleg világos mogyoró helyett halvány zöld? (1-1 kiemelt falfelület, díszpárnák, függöny.., a többi pedig vajszín)   ???  (-ha túl merész az előszobai liláspink ?)
    előzmény:
    nyárivirág (23969)
    2009-12-28  09:39
  18. 2009. december 28. 18:1023984.

    Szia Alenor!

     

    A nyír padlóból kiindulva mellékelek pár képet ahol ez van, hátha segít.

     Úgy olvasom, hogy a nyír padló a világos összhetású lakberendezés egyik ragyogó eszköze, meg is említik mellette a "skandináv" stílust, illetve a modern minimál  lakberendezést.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_738352 (23963)
    2009-12-27  11:42
  19. 2009. december 28. 18:0423983.

    Szia! Nagyon szép, ízlésesen berendezett a lakásotok, nekem is tetszik,

    s első pillanatra én is azt akartam javasolni, hagyjátok így, ahogy van, olyan jók a finom, visszafogott falszínek,

    de most két dolog jutott eszembe, hamár színezni szeretnél:

     -Az egyik az, hogy a mostani sárgás-krém (vanília)helyett inkább világos mogyoróval kísérleteznék az oldalfalakon (nem sárga, hanem barnás árnyalatú, de ugyanilyen világos ) talán egyetlen helyen festeném sötétebbre: a konyhában alul, a ferde falszakaszt (lehetne olyan, mint a bútor fa színe, esetleg festett fal helyett a konyhaszekrény fafelülete?)...

    és talán a nappaliban egy falfelületet, amit nem látok a képeken, de gondolom ott van a tv.Ott lehetne a világos mogyorónak 1-2 tónussal sötétebb változata (tudnál arról az oldalról is feltenni fotót?)

    -A másik szín lehetne egy orchideaszín, az előszobában, csak a tükrös fal oldalon!! (halvány liláspink) nagyon szép a kovácsoltvas keretes tükör és üvegasztal, különleges hátteret adna neki a színes fal!! Tudom, hogy éppen azt írtad, hogy az előszoba a legkevésbé világos, de berendezését, stílusát tekintve én oda tenném a merészebb színezést, máshova (mint falra) nem. ("Nagyon napos a lakásunk, és főleg mikor besüt a nap, kicsit hűvös hatása van."- ettől kicsit át is melegedne :-) )

    csak megjegyzem:

    én is nagy orchideagyűjtó lettem, már (4) példánynál tartok

    További jó pihenést, szia, sziasztok!

    Dia

    előzmény:
    nyárivirág (23981)
    2009-12-28  16:34
  20. Lya
    Lya
    2009. december 28. 17:5223982.

    Szia  Virag  !

     

    Akkor mi hasonlitunk egymashoz, legalabbis , ami a hobbinkat illeti.

    En is szeretem a hazamat csinositani, neha apro trukokkel feldobni , uj hangulatot adni nekem .

    A kovetkezo lepes a butorcsere lesz ( egy reszet  ) csak ebbe a ferjemet is be kell avatni . O pedig nagyon kenyelmes ilyen szempontbol...

      A kerteszkedest en is imadom .

    Az orhideaim sinylik a futott lakas kovetkezmenyeit .A bimbok lesargulnak , nem nyilik ki az osszes .nem tudom permetezzem oket ? Azt olvastam valahol, hogy ez nem jo mert gombas megbetegedest okoz.

     A fikuszaim is , amik mar lassan fakka notttek ki magukat hullatjak a leveleiket .Ez is a szaraz levego miatt.

      

    UDV> LYa

    előzmény:
    nyárivirág (23981)
    2009-12-28  16:34
  21. 2009. december 28. 16:3423981.

    Szia Lya!

     

    Köszönöm a választ és a gratulációt. Van abban valami amit mondasz, nekem is ez volt a mottóm eddig, de most egy kicsit melegebb színekre gondoltam, nem feltétlenül sötétre, azt esetleg egy-egy rész kiemelésére használnám. Nagyon napos a lakásunk, és főleg mikor besüt a nap, kicsit hűvös hatása van. Főleg ezen szeretnék változtatni.

     

    Egy privát kérdés: hogy vannak az orchideáid? Én is nagy orchidea gyűjtő vagyok, tettem is fel képeket a Kertészkedők ide topickba. A lakberendezés mellett a kertészkedés a  másik nagy hobbim.

    Üdv: Virág

    előzmény:
    Lya (23980)
    2009-12-28  14:38
  22. Lya
    Lya
    2009. december 28. 14:3823980.

    Szia virag  !  Gratula a lakashoz !Nekem igy is tetszik , ahogy van .

    MI is a tavaly festes elott sokat gondolkoztunk a szinesebb beuteseken .

    Erdetiben minden fal feher volt es mivelhogy nalunk  egy legteru nappali - konyha -ebedlo stilusu a lakasunk, gondlkodtunk szinesebbe tenni .Vegul is rajottunk, hogy a feher szin nagyon elegans , es sokkal konnyebb szinezni a hangulatot a kiegszitokkel , mint a falakkal .Szoval maradt minden feherben  es nem bantam meg .

     Tudom izlesek es pofonok....en csak azt tanacsolom, hogy a sok szintol ovakodni kell es a nagyon eros szinektol szinten .

      Mindig a pasztell a jobb valasztas . A szinek ne kiabaljanak !

    előzmény:
    nyárivirág (23968)
    2009-12-28  09:28
  23. 2009. december 28. 14:3523979.

    Sziasztok.Tetőtéri kicsi konyhába szeretnék knyhabútort venni.Van ötletetek?Hol tudnék venni.

    Ilyesmi a konyha formája------------------------------------------->

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. december 28. 14:3223978.

    Szeretnék kérni ötleteket, képeket lépcső "lakberendezéséről".

    Hasonló lépcsőnk van, mint képen, de üvegtégla rész nélül- teli sima fal, egy piciny ablakkal, és az sem középpen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. december 28. 14:2123977.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2009. december 28. 14:1923976.
    Hoopá, most megijesztettem...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2009. december 28. 14:1723975.

    Sziasztok!

     

    Csak nekem nem engedélyez egy napon egynél több képfeltöltést ?!!???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2009. december 28. 14:1323974.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2009. december 28. 14:1323973.

    Mi ugyanilyen elrendezésű és tájolású 10x10es kockaházat vettünk, és alakítottunk át.

    A két utcafronti szoba közötti falat kibontottuk, lett helyette 2 kisebb hálószoba, egy konyha és egy wc azon az oldalon.

    A másik oldalon a kamra és a konyha közötti falat kibontva lett egy 20 nm-es nappalink, ehhez hozzáépítve egy ugyanekkora teraszt.

    A fürdő mellett, a bejáratnál mindjárt nyílik egy háztartási helyiség, ott van a mosógép, a bojler, kazán, és onnan lehet lejutni a pincébe, ami a kamránk.

     

    Mire használnátok két nappalit? A fürdőt én sem tenném a ház tulsó végére, hiszen oda kell vezetni a vizet, és el kell onnan vezetni a csatornába a használt vizet. Jobb, ha a vizes helyiségek + konyha közel vannak egymáshoz.

    előzmény:
    nyuszatka (23943)
    2009-12-21  16:01
  30. 2009. december 28. 14:0623972.

    Mi ugyanilyen elrendezésű és tájolású kockaházat vettünk, és alakítottunk át.

    Az utcafront felőli két szoba közötti falat kibontottuk, és a két nagy szobából lett két kisebb hálószoba, egy konyha és egy wc.

    A másik oldalon a bejárat mellett nekünk van egy háztartási helyiség, mellette a fürdő, és ahol a konyha-kamra van a ti házatoknál (ott volt nálunk is) abból lett egy 20 nm-es nappali, hozzáépítve egy hasonló méretű teraszt.

    Nekünk van a háztartási helyiség alatt egy kisebb pince, az a kamránk.

     

     

    előzmény:
    nyuszatka (23943)
    2009-12-21  16:01
  31. 2009. december 28. 09:4623971.

    Sziasztok!

     

    Alenor, nálam nem a divat,hanem a praktikusság a donto szempont.Eszerint: világosabb bútor, és inkább sotétebb kanapé.

    Nekem a wenge akkor sem tetszett,mikor divatba jott, és mindenki azt rakott mindenhova. Talán amiatt,hogy mikor 20 éve berendeztuk a házunkat, akkor a fekete szekrénysorok voltak a menok. Persze olyan kellett! Na, nézhetem is naponta,ahogy minden kis apró porszem meglátszik rajta. Ha cserélem,biztos valami világosabb fa színt fogok választani. A kanapé pont fordítva. Ha naponta használjátok, a világosabb szín nagyon gyorsan koszolódik, és nem konnyu tisztítani. Errol is van tapasztalatom...

    Persze sok minden más is donto. Pld. az,hogy mennyit fogjátok használni? Ha csak havonta 1x odaultettek valami vendéget, akkor ok. De napi használatra inkább valami sotétebbet választanék. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_738352 (23963)
    2009-12-27  11:42
  32. 2009. december 28. 09:4423970.
    Még két kép a konyháról. Nem tökéletesek, de a lényeg talán látszik!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2009. december 28. 09:3923969.

    Sziasztok!

     

    Találtam is néhány képet!Így talán egyszerűbb a dolog!

    A lakás egyébként nagyon világos, kivéve az előszobát 3-as kép, oda mindenképp világos szín kell, de szerintem máshová lehet sötétebbet.

     

    Virág

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2009. december 28. 09:2823968.

    Sziasztok!

     

    Én is rég óta olvasgatlak benneteket, és mivel most festés előtt állunk úgy döntöttem bejelentkezem hátha van egy-két ötletetek.

    Mi 7 éve építkeztünk akkor mindent vajszínűre festettünk,és a nyílászáróink az akkori divatnak megfelelően cseresznye színűek. Ezen kívül adott még a padló terracotta színű, apró kék mintával, a bútorok amik az Ikeás leskvik sorozatból valók, antik páccal, illetve egy vajszínű bőr kanapé. És itt jön a probléma,hogy milyen színű legyen a fal????? Eddig barnában illetve bordóban gondolkodtam de nem tudom, hogy jó ötlet-e? Egy valamiben biztos vagyok, hogy egy két falat sötétebbre szeretnék festeni. Pl. nappaliban ahol a TV található. Nappali, konyha, étkező egyben van, ez kb. úgy 60 nm-en, de azért valami árnyalatbeli különbség is jó lenne. A karnisok kovácsoltvasból vannak illetve a csillárok is. ezt azért írtam le, mert gondolkodom valami egyszerű díszlécben esetleg valami hangulat világítással de ebben sem vagyok biztos. A lényeg, hogy azt szeretném ha a végeredmény fiatalos de nem modern lenne, és összhatásában elegáns. Szóval nem egyszerű.

    Megpróbálok majd képeket feltenni, addig is ha van valami ötletetek kérlek segítsetek, mert nem kicsit vagyok bizonytalan.

    Ja és még a férjecském is beleszól a dolgokba.

    Köszi

    Virág

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2009. december 27. 17:1323967.

    SZIASZTOK!, további szép ünnepnapokat Mindenkinek!!

    Kedves Alenor!

    Én a világos szekrénysorra szavaznék, ill. azt javasolnám, ha szabad,

    még azt is megkockáztatnám, hogy akár a padlóval azonos színűt, ha találtok, vagy egy világos falszínhez símulót, tehát olyan árnyalatot, hogy szinte észrevétlen maradjon, és ne az domináljon, hogy "ő" egy szekrény ...inkább a rajta sorakozó szép, válogatott dísztárgyak, könyvek legyenek hangsúlyosak, mint maga a tároló...(Egyáltalán: magas v. alacsony, teljes falfelületet betöltő, könyves, v.csak egy falszakaszt takaró lesz a szekrény???)

    A kanapénál az a helyzet, hogyha jó nagy a nappalid, és elfér egy bazi nagy ülő-pihenő alkalmatosság, annak sokszor jót tesz, ha sötétebb (csokibarna, fekete, padlizsán...) színű, mert nem tűnik monstrumnak (a sötét szín karcsusít). Persze, a hófehér kanapék divatja még nincs teljesen leáldozóban, de sok esetben nem szerencsések: ui. kényes. Tehát a sötétebb kanapéra szavazok én is  

    - bár nem sokat tudunk a lakásról, stílusról, "lakóiról", elképzeléseitekről...

    Üdv.: Dia

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_738352 (23963)
    2009-12-27  11:42
  36. 2009. december 27. 17:1123966.

    En csak  a sajat velemenyemet tudom elmondani. Nekem nem tetszik a sotet ulogarnitura-kanape,soha nem valasztanek sotet szinut,de ugyanakkor egesz vilagosat sem. Inkabb a ketto kozti arnyalat. Butorbol a voroses arnyalat szinten nem az en kedvencem,wenge nagyon tetszik,vmint a lenyeg,hogy fa szinu legyen-. Itt sem tetszik a feher butor se konyhaba se mashova-nekem tul steril.

    Nem kovetnem a butorok kivalasztasanal a divatot,irod a wenge szin lemenoben /?/ van. Ha most butoroznek,akar divat akar nem, olyat valasztanek ami tetszik,mert vszinuleg jopar evig azt kell nezegetnem.

     

    A divatnal joval fontosabbak a szoba adottsagai-kis szoba keves fennyel,kis ablakokkal,nagy szoba amit atjar a feny? Ezekhez lehet varialni az arnyalatokat-szineket.

     

    Es hogy a kerdesedre is valaszoljak,a te helyedben en a butort valasztanam sotetebbnek es a kanapet vilagosabbnak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_738352 (23963)
    2009-12-27  11:42
  37. 2009. december 27. 16:2123965.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. Torolt_felhasznalo_765740
    Torolt_felhasznalo_765740
    2009. december 27. 12:0323964.
    Ha a kanapéd lesz sötét, az olyan melegséget áraszt és odavonzza a tekintetet, betölti a teret. Szerintem, akár kicsi a nappalid, akár tágasabb a tér, inkább a kanapé legyen sötétebb és így hangsúlyosabb. Falszín milyen? Világos a nappali?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_738352 (23963)
    2009-12-27  11:42
  39. Torolt_felhasznalo_738352
    Torolt_felhasznalo_738352
    2009. december 27. 11:4223963.

    Sziasztok!

     

    Nagyon tetszik a topikotok, jópár hónapja az egészet átnéztem, és számtalan képet elmentettem.

     

    Egy kérdésem lenne: azt olvastam, hogy  a wenge szín divatja kifutóban. Most állok a nappalim bebútorozása előtt, a padló nyír, és azon dilemmázom, hogy világos kanapé legyen sötét szekrénysorral, vagy fordítva. Sötét szekrény esetén szerintetek mi jöhet szóba? (vöröseset mint pl cseresznye nem szeretem) Megnéztem a nagyobb bútorboltok kínálatát, de úgy látom, még mindenhol a wengét nyomatják. Nem vagyok egyébként nagy divatmajmoló, de azért picit elbizonytalanodtam.

     

    Alenor

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_206455 (1)
    2007-01-18  18:52
  40. 2009. december 26. 15:4923962.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2009. december 26. 15:4723961.

    Sziasztok!

     

    Hoztam néhány képet,

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2009. december 24. 09:5423960.

    Július-augusztusban szokták kiírni az Energiahatékonysági pályázatokat, ott lehet pályázni ablakcserére. Lehet érdemes lenne ezt megnéznetek.

    A konvektorokat Tesz-veszen, Vaterán nem tudnátok eladni? Esetleg ott keress rá, hogy mennyiért mennek és akkor tudsz azokkal is kalkulálni.

    előzmény:
    *Brilliant* (23959)
    2009-12-24  09:22
  43. 2009. december 24. 09:2223959.

    Hozzájön még ehhez, hogy régi fa ablakaink vannak, amiket le kellene cserélni, mert ott is nagyon szökik a meleg. Lehet, hogy jövőre megpróbáljuk az ablakcserét, bár kicsit attól is félek, ugyanis 5db nem szabványos ablakunk van, de talán a beépítésen tudunk spórolni. Vagy csak egyenként cseréljük őket. Lehet már így is tudnánk meleget spórolni.

     

    Azt esetleg meg tudnád mondani (priviben is akár), hogy anyósodék mennyiből tudták lecserélni a fűtést? Egyrészt sok pénzünk sincs, másrészt két éve vettük ugye a konvektorokat, sajnálnám őket kidobni (keresletet nem nagyon látok rá)

     

    Boldog karácsonyt!

     

    előzmény:
    berri.bt (23957)
    2009-12-23  20:53
  44. 2009. december 23. 23:4123958.

    Szia Nyuszatka!

    Esetleg ha a keleti részre tennétek, a konyhát ebédlőt(így ráláthatsz az utcára is miközben sertepertélsz a konyhában) ,a nyugisabb nyugati oldalra, a hálókat köztük egy járható gardróbbal északra, pedig a vizes helyiségeket wc, fürdő háztartásih. ,de a bejárat mellett is elhelyezhető 1+wc, én is a konyha mellé tenném a házt.h-et.

    előzmény:
    nyuszatka (23940)
    2009-12-21  15:27
  45. 2009. december 23. 20:5323957.

    Szia!

    Anyósomék is ebben a cipőben jártak, és ők átszereltették az egészet radiátorosra. Állítólag sokkal jobban jönnek ki. A radiátort is le lehet 0-ra csavarni ha éppen úgy gondolod.

    A férjem szokta mondani, hogy a konvektor a leg gazdaságtalanabb fűtési mód, de ez tényleg így van.

    előzmény:
    *Brilliant* (23948)
    2009-12-22  17:17
  46. 2009. december 23. 19:0723956.
    előzmény:
    BJuci (23955)
    2009-12-23  19:02
  47. 2009. december 23. 19:0223955.
    előzmény:
    BJuci (23954)
    2009-12-23  18:57
  48. 2009. december 23. 18:5723954.
    előzmény:
    BJuci (23953)
    2009-12-23  18:49
  49. 2009. december 23. 18:4923953.
    előzmény:
    BJuci (23952)
    2009-12-23  18:39
  50. 2009. december 23. 18:3923952.
    és még
    előzmény:
    BJuci (23950)
    2009-12-23  18:36
  51. 2009. december 23. 18:3923951.

    Köszönöm szépen! Az 1. kép nem is rossz, igaz, ennél modernebbet gondoltam magamtól elsőre, de kompromisszumra kényszerülök Férjurammal... A 4. képen meg a színek tetszenek, mi is valami ilyesmit képzelnénk!

     

    Megjegyzem, most épp a konyhánk elrendezésén, berendezésén tökölődünk már napok óta... Nem egyszerű, legalábbis nekünk. Durván 4 x 2,4 m-es helyiség, igen széles (180cm), kétszárnyas ablakkal, fix kazánnal... Valami itt nem jó, valami meg ott nem fér el... Az eddig legjobbnak titulált tervünkre meg első nekifutásra is 1 millió környéki összeget mondtak a konyhastúdióban... Ez nekünk irtó sok. Úgyhogy csökkentenünk kell a bútorok és munkalap mennyiségét, csak azt nem tudjuk, hogyan... 

     

    Ha esetleg valakit érdekel, csatolok majd képet a terveinkről (3D-ben rajzolgattunk már párat). Ja és találtunk egy tök jó tervező progit! Sajna a Férjem gépén van, nem jut eszembe a neve, de ha rákérdeztek, megírom szívesen!

     

    Békés, meghitt karácsonyt mindenkinek!!!

    előzmény:
    BJuci (23949)
    2009-12-23  18:29
  52. 2009. december 23. 18:3623950.
    még
    előzmény:
    BJuci (23949)
    2009-12-23  18:29
  53. 2009. december 23. 18:2923949.
    Szia, ahogy ígértem, hozok pár fürdőszobás képet. Bocsi, hogy csak most, az ünnepek előtt kicsit el voltam havazva.
    előzmény:
    doo-doo (23927)
    2009-12-18  20:25
  54. 2009. december 22. 17:1723948.

    Sziasztok!

    Régóta olvaslak benneteket, most kérdeznék is egyet.

     

    Téglalakásban lakunk, második emeleten. Felettünk nem lakik senki.

     

    Konvektoros a lakás, 2007-ben vettünk új FÉG konvektorokat. Az ablakok régiek és sajnos nem túl jó a szigetelésük sem, de cserélni még nincs lehetőségünk. 

     

    Próbálunk spórolni a fűtéssel. Szóbakerült a radiátoros megoldás, a spájzban elhelyezett kis kazánnal. Állítólag az gazdaságosabb lenne  és az egész lakásban jó meleg lenne. 

     

    Ti mit gondoltok erről? 

     

    A konvektor abból a szempontból tényleg jó, hogy tudom állítani, melyik helyiségben legyen melegebb, hidegebb, de állítólag ez így több gázt is fogyaszt, mivel mindenhol egyenként "ég". Jaj, nem tudom értelmesebben megfogalmazni, remélem értitek.

    Szóval, mit gondoltok? Érdemes lenne átszereltetni a fűtést? Vagy a konvektor a jobb?

     

    Előre is köszi a tippeket/tapasztalatokat/véleményeket!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  55. 2009. december 22. 11:1323947.

    Még egy: konyha elöre került, nappali 2 sarka kerekitve, felül étkezöasztalnál nyitva konyha felé -bár akár eltolhato üvegajto is odafér.Ahova x-et rajzoltam ott esteleg kialakithato egy sarkos kamra, nem tul nagy.

    Konyha háta mögött dolgozoszoba ami igényeknek megfelelöen lehet zárt vagy nyitott.Ha kissebb is elég lehetne konyha nagyobb vagy szobábol  elcsipni egy kis kamrát. 

    Hátso wc-be bekerült egy zuhany, az a mosokonyhábol van elcsipve. 

    Ez most olyan nagykönyben megirottas;) a privát rész elkülönül a nappali társas résztöl. 

    előzmény:
    nyuszatka (23945)
    2009-12-21  17:05
  56. 2009. december 21. 20:5023946.

    Másik rajz, csak elnagyzolva.

    Igy van az elöszobábol direkt wc, -s mondjuk lehetne ez a föleg nappal  használatos, mivel a másik a konyhábol nyilik, de éjjel meg jo ha közel van-

    itt akár fürdö--wc helye megcserélhetö, ugy furdö lehetne ablakos.

     

    Mosokonyha a konyhábol nyilik, ami jol használhato, ugyis ott topog az ember, csak beugrik.

     

    Sajnos ablakáthelyezés a szobánál + fürdö vagy wc ablak, viszont a volt elötérböl lett szoba ablaka nyilhatna a teraszra (T-vel jelöltem, ez a buta paint nem enged jol irni sem, nappalit sem én választottam el, ha meg nagyobbra teszem eltünteti a falakat) akkor ott nem kellene bontani.

     

    Nappalit kockára terveztem, trendi vagy használhatoság akkor utobbira szavazok, aztán lehet trendesiteni mással ;) No... a terasszal lehetne eltolhato üvegfalas kapcsolatu, a terasz felett elektromos  -bocsi nem tudom magyarul-

    http://www.villatidningen.se/bilder/2-09/stockholm_14_ma rkis.jpg

    ez védene a naptol ha kell, ha meg kell a fény beengedné. Aztán néhány év mulva akár lehetne ott télikert ha van miböl s szükség van rá vagy sem (bár akkor arra a 3.szobára kellene másik ablak már most is). 

     

    előzmény:
    nyuszatka (23945)
    2009-12-21  17:05
  57. 2009. december 21. 17:0523945.

    Köszi a rajzot, nem rossz... Meg is mutatok az uramnak, ha felébred. :-))

    Azért a nappali került a bővítésbe, mert a tájolás és a telek alakja miatt így oldható meg a kertkapcsolat. A háznak azon az oldalán van a kert... Igen a bővítmény nagyon trendi kívülről, és nagyon bútorozhatatlan belülről.

     

    előzmény:
    Babianya (23944)
    2009-12-21  16:38
  58. 2009. december 21. 16:3823944.

    Remek, akkor lehet csupaszitani ....

    Még az elözöböl indulva de nappalit kilöve eredetit megtartva kandallostol variáltam, hogy ami kellene még az dolgozo, extra wc és mosokonyha.
    Itt a rajzon konyha a gyerekszoba -nem baj ha kicsit szeparálva lesz, mikor tinik, elég zajosak tudnak lenni, 2 tinim van- dolgozoszoba konyhához csapva, wc helyett zuhany fél-fallal, felette üvegtégla, wc beljebb,   elöszobánál rögtön wc mosdoval és gardrobszekrény-kabátfogasok...

     

    Nem, nem jo, csak variácio,  férjem szokta mondani, hogy mond csak ha rossz is majd jo lesz belöle.

     

    Az a hozáépitett nappali... ennek nagyon igy kellene lennie? Annyira butorozhatatlan igy.  Persze jopofa vagy trendi, már ha nem garázsfalra meg 2m-es keritésre nyilnak az ablakok.

    előzmény:
    nyuszatka (23943)
    2009-12-21  16:01
  59. 2009. december 21. 16:0123943.

    Csatolom a ház tervrajzát, és képét mostani valójában...:-)

    Belülről nem csináltam képeket, de pont olyan amilyennek kívülről gondolnád.

    Tehát teljesen újra lesz gondolva a dolog, gyakorlatilag a külső falakon és a tetőn kívül mindent szétbombázunk...:-)

    Ezért kellene a segítségetek!

    A méretekről én is csak annyit tudok, amennyi a csatolt tervezett alaprajzból leolvasható... Ez még csak egy skicc volt az építész részéről...

    N

    előzmény:
    Babianya (23942)
    2009-12-21  15:47
  60. 2009. december 21. 15:4723942.

    Adj meg méreteket!

     

    Meg pl fürdöben a csempe, kád gyönyörü, inkább nem bontanátok meg.... vagy vizcsöveket ugyis csere´lni kell....  szagelszivonak konyhában van csö és lyuk akkor hol?  

     

    Kandallonak keme´nyt kell épiteni,  nekünk azért nincs, (elég huzos lenne, s tetötérbeépites miatt nálunk elég magasan) + ha fütési célra is s nem csak látványnak, akkor valami meleg-kazetta bele, amivel effektiv lesz. Pedig fát olcson kapnánk sogoréknak van erdejük, nálunk megbukott + férjem fát sem akart vágni és cipelni:( 

    Viszont ha nálatok eléggé közös tér az étkezö-nappali valahová oda és ugy tenném, 2 oldalrol látszodjon. 

    előzmény:
    nyuszatka (23940)
    2009-12-21  15:27
  61. 2009. december 21. 15:3523941.

    Hirdetésként van fenn, addig amig el nem adják.

    http://www.booli.se/bostad/villa/stackgronnan/slipvagen+ 36/382294/bilder

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. 2009. december 21. 15:2723940.

    Szia!

    A ház utcafrontja keletre néz, a hozzáépítés - a nappali - néz délre. Igen a vendégwc-t én is szívesebben tenném közelebb a bejárathoz, de nincs ötletem, hogy hová. A HH-gel ugyanez a problémám. Ti hová tennétek?

    N

    előzmény:
    HankaManka (23938)
    2009-12-21  15:22
  63. 2009. december 21. 15:2723939.

    Szia!

    A ház utcafrontja keletre néz, a hozzáépítés - a nappali - néz délre. Igen a vendégwc-t én is szívesebben tenném közelebb a bejárathoz, de nincs ötletem, hogy hová. A HH-gel ugyanez a problémám. Ti hová tennétek?

    N

    előzmény:
    HankaManka (23938)
    2009-12-21  15:22
  64. 2009. december 21. 15:2223938.

    Szia!

    Milyen a tájolása  a lakásnak?(lehet hogy rajta van csak én nem látom) Szerintem érdemes lenne a "vizes " helyiségeket egymás mellé tervezni esetleg a különálló wc-t a bejárat mellé ( több ismerősömnek is így van és nagyon praktikus.A szobák között lehet hogy zavaró a házt.h vagy a wc mert "zajos"

    előzmény:
    nyuszatka (23934)
    2009-12-20  18:35
  65. 2009. december 21. 15:2223937.

    Szia!

    Köszi a választ, elgondolkodtató, amiket írsz.

    Igen, a szárítógépünk egy egész szobát képes befűteni, lehet, hogy nyitva kellene tartani az ajtót, amíg működik...

    Ha én tervezhetném más lenne, de mivel egy 70-es években épült kockaházról, és véges anyagi keretről van szó - pedagógusházaspár - igaz, felsőoktatásban...:-)) - így azzal a térrel kell gazdálkodnunk, ami van. A hozzáépítés (a nappali) így is felül van az előzetes elképzeléseinken...:-)

    A konyhát mi is egy áthidalóval, vagy boltívvel össze akarjuk nyitni az étkezővel. Hárman vagyunk egy elsős kisfiunk van, szeretünk együtt lenni, most a lakásunkban is az étkezőasztal van a központban.

    Te hová tennéd a kandallót?

    Natasa

    előzmény:
    Babianya (23936)
    2009-12-21  15:10
  66. 2009. december 21. 15:1023936.

    Szia!

     

    Egy ekkora falatka mosokonyhába nem tudsz ajtocsukással száritogépet betenni, max ha kifujja a meleg levegöt olyasmi csövön mint konyhai szagelszivokhoz van. Baromi sok áramot elhasznál az  a gép.  

    A kondenzácios viszont jol füt, kifuj némi párát és zúúúg meg morog. Még a mi kb 7 nm-es mosokonyhánk ajtaját is nyitva kell(ene) tartani hogy jobban/hatékonyabban müködjön a gép. Az az igy nem tartom ideálisnak az elhelyezést, ahogy rajzoltad.

    Saját magamnak ha épitenék egy házat, akkor mosokonyha nagy lenne, benne gardrobok, hely vasalni, stb.... 

     

    Ha hátul nem kell a külön wc, akkor a fal fürdö-wc között kivesz, az "elötér" megszünhetne, ugyis haszontalan terület, s beférne zuhany (nálunk 2 zuhany van, 1 kád, mindenki zuhanyozik) vagy dupla mosdo vagy bidé esetleg.

     

    A még egy külön wc-t mosdoval javaslom, arra mindig szükség van ;) Néha egy harmadik is jo lenne;)

    Konyha nálunk is külön volt, volt egy étkezörész leválasztva aztán mi megszüntettük. Sokkal jobb igy (nekünk), legtöbbször ott vagyunk, ott csinálunk együtt dolgokat, lánykánk iroasztalát ki is dobtuk, ugyis mindig konyhában irja a leckéit.

    Igen, látom, taro fal van ott, szinte minden esetben kiválthato családiházban, (férjem statikus épitész)  ha arra van szükség. Kérdés, hogy milyen család vagytok, gyakori étkezö vendégekkel tisztán-rendben-elvonultan-elegánsan, vagy egy kissé bohémabb család aki összkucorodik, együtt van, gyerek/ek játszik, tanul a konyhai "robotolo" családtag/ok mellett...

    előzmény:
    nyuszatka (23932)
    2009-12-20  15:34
  67. 2009. december 20. 19:4823935.

    Akkor ez a kazános dolog lehet, hogy csak újépítés esetén van így, v. csak nálunk kekeckedtek ennyire a kéményesek....

    A szárítógép nagyon tuti lehet, akkor már értem a hh. elhelyezését. ;)

     

    A fürdő pontos méreteit meg tudnád adni? A rajzból nem igazán látom sajnos. Úgy könnyebb lenne ötletelni hogyan is férne be a WC.

     

    A konyha méretei is jól jönnének, de én így gondoltam a kamra elhelyezését. (bár ez függ attól is, hogy hány m széles a konyhád).

    Eléggé zavaros lett, egy kis leírás, hogy értsd:

    - barnával jelöltem a konyhabútort. A két bordó kocka benne a főzőlap ill. a mosogató helye. A sarokban a zöld lenne a kamra, rózsaszínnel jelöltem az új ablakokat.

    Remélem érthető.

     

    Az építész ismerős esetleg? Az igényeiteket pontosan felmérte v. csak úgy saját kútfőből gyorsan rajzolt vmit? (a 2 nappaliról gondolom és abból, hogy tök sok mindent szeretnétek, amik abszolút nem szerepeltek a tervben)

    előzmény:
    nyuszatka (23934)
    2009-12-20  18:35
  68. 2009. december 20. 18:3523934.

     

    Szia!

    Dehogy, alig várom az ötleteket!

    A gázkazán nálunk most is ablaktalan helységben van, elektromos szellőző van csak, turbo gázkazánnal meg lehet így oldani.

    A HH-ben nem szárítanék, csak szárítógéppel, nyáron meg úgyis a teraszon fogok teregetni...:-)

    A WC-n mi is gondolkodtunk, de szeretném, ha a fürdő minél tágasabb lenne.

    Igen, a konyhában szerintem is van egy nagy holttér, te hová tennél kamrát? Nekem nincs ötletem...:-(

    Aha, értem a kandallóelhelyezést. Igen, ebben teljesen tanácstalanok vagyunk. Köszi az ötletet, megkérdezem az építészt a lehetőségről...:-)

    Köszi-köszi a segítséget! 

    előzmény:
    BJuci (23933)
    2009-12-20  18:06
  69. 2009. december 20. 18:0623933.

    Szia!

     

    lenne még ötletem, ha nem bánod. ;) Nem tudom milyen kazánt akartok, de ha gázkazánt, akkor ha jól tudom, akkor ahhoz kell természetes szellőzés, így a házt. helyiség nem lesz jó helyen a ház közepén. Ill. a száradó ruháknak is jó lenne mindenképpen egy ablakos helyiség a pára miatt. (nálam ilyenkor télen is nyitva van a házt. helyiség ablaka bukóra, persze ha már a ruhák félig megszáradtak, akkor bezárom, de egyébként nagyon jó használatot tesz a természetes szellőzés)

    A plussz WC-ét én inkább a fürdőbe tenném be. Egy WC külön egy pedig a fürdőn belül használhatóbb lenne talán a gyakorlatban.

     

    Nem tudom mennyit főzőcskézel, de a konyhának kb. a felét én kihasználatlannak látom, mivel nagyjából átjáró funkciót tölt be, viszont így nem jut hely a kamrának.

     

    Láttam a rajzon kandallót nagy kérdőjellel. Én ennek a helyét a konyha és a nappali közötti falsarokra tenném. Oda tudnátok tenni a kéményt és a nappali felé nézne a kandalló/cserépkályha.

    Ill. arra kell figyelni, hogy a berendezés hogy oldható majd meg, hová kerülhetne a tv például. 

    Hálóknál, hogy befér-e majd a franciaágy mellé két éjjeliszekrény stb. 

     

    előzmény:
    nyuszatka (23932)
    2009-12-20  15:34
  70. 2009. december 20. 15:3423932.

    Szia!

    Igen, nekem is ez a bajom a tervvel: két nappali teljesen kihasználatlan lenne, és a HH szerintem is fontos...

    Este a férjemmel átrajzoltuk a tervet, csatolom az eredményt!

    Továbbra is várom az esetleges ötleteket...:-))

    N

    előzmény:
    BJuci (23931)
    2009-12-20  15:16
  71. 2009. december 20. 15:1623931.

    Szia!

     

    Én a kamrát hiányolom a tervekről, szerintem ez nagyon hasznos helyiség, ahogy a házt. helyiség is. Ill. azt nem igazán értem, hogy miért van két nappalitok?! Gondolom megvan a funkciója, csak idehaza nálunk ez még elég furcsa.

    előzmény:
    nyuszatka (23930)
    2009-12-19  19:30
  72. 2009. december 19. 19:3023930.
    Bocs, a képek lemaradtak...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  73. 2009. december 19. 19:2123929.

    Sziasztok!

    Már korábban többször is hozzászóltam a fórumhoz, és időnként olvasgatlak is Benneteket!

    Elcseréltük a lakásunkat egy kockaházra, amit fel szeretnénk újítani. Csatolom az építész első ötleteit.

    Egyrészt: kíváncsi lennék a véleményetekre, másrészt megköszönném, ha tudnátok képeket csatolni épített konyháról!

    Előre is köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. 2009. december 19. 11:1423928.
    Nálunk szerencsére a férjem rámbízta a döntést. És részletekben lett meg a fürdőszoba. Először a mosdót vettük meg. Kábé fél év múlva csináltattuk a bútort és egy év múlva lett tükör és lámpa. Szép fokozatosan, ahogy engedte a pénztárcánk. A csempe egyébként nagyon olcsó volt (Zalakerámia), ráadásul csak két színt kombináltunk, nem vettünk díszcsíkot. Ezzel nagyon sokat spóroltunk.
    előzmény:
    doo-doo (23927)
    2009-12-18  20:25
  75. 2009. december 18. 20:2523927.
    Köszönöm, nagyon szép ez a bútor, ilyen stílus tetszene nekem is, de hát ugye nem egyedül döntök... Ottvan még a Férjem és a pénztárcánk is...
    előzmény:
    emone (23925)
    2009-12-18  15:33
  76. 2009. december 18. 16:5023926.

    Nalunk harmadik eve az eloszobaban lesz a karacsonyfa. Nagy eloszoba,valojaban egybenyilik ajto nelkul a nappalival,es szerintem pont passzol oda.

    Az elso 2 even a nappaliban volt,van egy 5szog alaku kiugrasunk,harom egymas melletti ajto meretu ablakkal,de ott a palmank van,mar teljesen benotte a teret. Igy aztan par eve ugy dontottem,nem koltoztetem at a fel szobat,viragot,butorokat ket karacsonyfas het kedveert,a karacsonyfa koltozott.

    Viszont nagyon hangulatos,mert este mikor kivilagitjuk a fat,akkor a fenye atjarja a haz zomet. Az eloszobabol nyilik a nappali,konyha,a szoba ahol alszunk /vendegszoba,mert a halo meg nem keszult el/,valamint a kozlekedot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2009. december 18. 15:3323925.

    Szia!

     

    Hoztam Neked két képet a fürdőszoba bútorunkról. Asztalossal csináltattuk. Ha kérdésed van, szívesen válaszolok. 

    előzmény:
    doo-doo (23903)
    2009-12-15  12:52
  78. 2009. december 18. 14:2323924.
    Igen , nekem csak az a gáz, hogy az étkező egybevan a konyhával... Mindenesetre nem tudom máshova rakni, nem vagyok egy dizájner, amjd ha nem tetszik a vendégeknek ne nézzenek oda... ráadásul műfenyő
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. 2009. december 18. 12:4523923.
    Nálunk úgy van, hogy az étkező egybe van a angyobbik szobával és az étkező részbe van rakva a karácsonyfa. Szerintem ez a legjobb mert tisztára karácsonyi hangulatom van minden étkezéskor :)
    előzmény:
    Nikkkey (23918)
    2009-12-18  09:48
  80. 2009. december 18. 12:3023922.

     Szia,

    miért ne tehetnéd az étkezőbe?!  Tökéletes választás! Nekünk is volt már pár helye... Persze a fa méretétől is függ: van, amikor elfér egy asztalon, van, hogy hatalmas, és egy külön szoba sarok kell neki...

    (Nálunk -gyerekkoromban- a  nappaliban volt, de az a nagy nappali egyben hálónak is használatos volt...utána, mióta felnőttként, szülőként élem meg a Karácsonyokat, először volt a kétfunkciós nappaliban /2.Karácsonyunkkor még Barbi lányom is a fa alá fért egy kerek asztalkán - Ő volt az Ajándék: nov.16-án született/,  5évvel később a két gyerek szobájába raktuk, had' örüljenek, majd jött az ebédlő, ugyanazzal a régi kerek asztallal, de már nagyobb leányzókkal....s egy ideje, mióta elkészült a tetőtér, Dani-lányom úgy döntött, legyen ott fent a nővérénél a karácsonyfa, mert több a hely -ugyanis az ajándékoktól és a vendégseregtől ő már alig fért el saját szobájában....)

    előzmény:
    Nikkkey (23918)
    2009-12-18  09:48
  81. 2009. december 18. 12:2323921.
    Simán jó megoldás az étkező... Vagy vegyél kisebb fát :)
    előzmény:
    Nikkkey (23918)
    2009-12-18  09:48
  82. 2009. december 18. 10:3823920.
    Nekünk az étkezőasztal mellett lesz a fa, tavaly is ott volt. Az asztalon ott volt a koszorú, mellette meg a fa, jól nézett így ki szerintem.
    előzmény:
    Nikkkey (23918)
    2009-12-18  09:48
  83. 2009. december 18. 10:0623919.

    Szerintem egy étkezőbe illene. Hiszen ott is rendes bútorok vannak. "fel van öltöztetve" a helyiség gondolom egyébként is ünneplőbe.

    Mondjuk konyhában nem tudom elképzelni, de az étkező az más.

     

    előzmény:
    Nikkkey (23918)
    2009-12-18  09:48
  84. 2009. december 18. 09:4823918.

    Sziasztok! A hálószobában és a nappaliban nem tudom megoldani, hogy beférjen a karácsonyfa, ahova meg elférne az meg a radiátor mellett van és nem akarom, hogy tönkremenjen...

    Szerintetek tehetek az étkezőbe? Ott sok a hely, nincs túl mele... vagy ízléstelen vagyok, és inkább toljak ki egy bútort???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  85. 2009. december 17. 13:5523917.
    Köszönöm!
    előzmény:
    gygyke (23916)
    2009-12-16  20:22
  86. 2009. december 16. 20:2223916.

    szia!

     

    néhány kép a 

    http://www.b1butor.hu/termekek/nappali.html

     

    oldal ról

    előzmény:
    helgus22 (23915)
    2009-12-16  16:04
  87. 2009. december 16. 16:0423915.

    Segítségül pár fotó a nappalinkról.

     

    Ahol a polcok vannak, arra a falra kerülne.

    előzmény:
    helgus22 (23914)
    2009-12-16  15:54
  88. 2009. december 16. 15:5423914.

    Sziasztok!

     

    Annyi jó ötletet merítettem a topikból, hiszen rendszeres olvasótok vagyok. Viszont ha tudnátok segíten...nagyon megköszönném!!!

    Ami engem érdekelne, LCD tv tartó, állvány, szekrény.

    Ami adott: egy 3m széles, 5m hosszú nappali (erre a falra kerülne). Jelenleg egy sarok Ikeás tv-tartónk van, de szeretnénk a falra helyezni.

    Ami megnehezíti a dolgunkat, hogy gondolnunk kell a Dvd-lejátszóra, erősítőre, set-top boxra, számítógép "házára"(hiszen az is a tv-re van rákötve), tehát az a rengeteg kábel, ami nagy gond!

    Igazából nem szeretnék egy nagydarab szekrényre hasonlító dolgot, hiszen nincs túl nagy hely.

    Néztük az Ikeába, csak a szín nem megfelelő, meg valahogy mégse az igazi...így biztos asztalos készíti.

    Tudnátok képet, ötletet mutatni, adni???

     

    Még egy kérdés! Cseresznye színű parkettához hogy mutatna macasar ében?

     

    Előre is köszönök minden jótanácsot!!!

     

    Helga

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_206455 (1)
    2007-01-18  18:52
  89. 2009. december 16. 14:1223913.

    Vastagabb, "habosított" tapéta is sokat segít. Ki lehet fogni akciókat, és akkor nagyon olcsón hozzá lehet jutni. Nemcsak spec. tapétásboltokban, hanem pl. OBi, Brico stb. helyeken is. És azt házilag is fel lehet tenni, ha van minimális kézügyességetek.

    Az ablakot pedig érdemes öntapadós szigetelővel végig ragasztani ott, ahol szükséges.

     

     

    előzmény:
    crna (23901)
    2009-12-15  10:50
  90. Torolt_felhasznalo_765740
    Torolt_felhasznalo_765740
    2009. december 16. 09:5723912.
    A parafa nagyon jó hőszigetelő és nagyon ízléses dolgokat csinálnak belőle, szépen felrakható. Nem olcsó, de szerintem olcsóbb, mint egy igazán vastag szépen redőzött drapéria faltól falig. Bár az ablakot nem takarja.
    előzmény:
    crna (23901)
    2009-12-15  10:50
  91. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 16. 09:0623911.

    Szia,

     

    nálunk északi fekvésű a háló,  http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/80141666 Ikeás függöny van. Nyáron picit lehetett érezni, hogy nem ömlik be a meleg, de pont az új ablakkal került fel, így nagy különbséget nem érzek. Viszont szép és egyszerű volt vele dolgozni a szalag miatt.

    Érdemes a falakra tapétát tenni, melegebb színekkel, puha, süppedős szőnyeget a padlóra  

    előzmény:
    crna (23898)
    2009-12-15  10:14
  92. 2009. december 15. 20:5623910.

    Csatlakozom Jucihoz, szerintem is olyat kell valasztani, ami legkozelebb all az izlesedhez. Ha olyanra koltesz, amit utalni fogsz, akkor inkabb varj. Nalunk az also - furfi - furdobe rogton, de azonnal kellett julius 15-e korul butort valasztani. Ez  mediterraneknal eleg bajos, mivel nyaron itt a fu sem no, nem beszelve a 2-3 honapos rendelesi idokrol. Vegul ket IKEA komodot alakitottunk at furdobutornak. Az ajtonk ettol narancsosabb, mig az ablak mackobarnasabb.

     

    Nalam modernebb a stilus. Ennel makunk volt, mert a bemutatoterem eppen kiarusitotta a bemutato darabokat. Ehhez rendeltunk a szeriabol egy ketajtos szekrenyt, amit teljesen egyedul sikerult belaknom. Az ajto es az ablak teljesen mas szinuek. A szekreny barna tolgy, az ablak mackobarna, az ajto pedig tanganyika. A gerenda egy negyedik szinu volt, a Velux kereterol mar nem is szolva. A gerendat atfestettem al-mackobarnara, igy tobbe kevesbe egy szinre kerult az ablakkal. Szerintem eleg harmonia van az asszonyfurdoben.

    előzmény:
    doo-doo (23903)
    2009-12-15  12:52
  93. 2009. december 15. 16:5523909.

    Meg egy szosszenet ami eszembe jutott.

    Ha kizarolag cserepkalyhaval futotok az sem mindegy hany m2 a szoba v. lakas.Lehet hogy a kalyha a meretei miatt nem tudja kifuteni.

    előzmény:
    crna (23901)
    2009-12-15  10:50
  94. 2009. december 15. 16:4523908.

    Szerintem erezheto-erzekelheto eredmenyt csakis szigetelessel es ablakcserevel fogtok elerni.Sajnos

     

    Meg ami eszembe jutott,mikor panelban laktunk a haz szelso lakoi,akiknek volt eszaki falreszuk,tobben ugy oldottak meg,hogy belulrol raktak fel polisztiren /igy hivjak magyarul? olyan lapok amikbol pl. a faliujsag is keszul/  lapokat a falra es ezt festettek-tapetaztak  le. Ezek szolgaltak a szigetelest es allitolag jopar fokot felfogtak.Ez talan nem is olyan veszes arban.

    előzmény:
    crna (23901)
    2009-12-15  10:50
  95. 2009. december 15. 16:3923907.
    Mi 5. eve lakunk a hazban fuggony nelkul /porallergia miatt/,de szinten nem gondolom,hogy hidegebb lenne bent,mintha raknank fuggonyt. Meg azt elkepzelhetonek tartom,hogy a vmikor hasznalt es divatos vastag draperiak fognak fel a melegbol-hidegbol,na de a mostani attetszo vekonyka fuggonyok-nos nem hiszem.
    előzmény:
    BJuci (23904)
    2009-12-15  13:08
  96. Torolt_felhasznalo_765740
    Torolt_felhasznalo_765740
    2009. december 15. 15:0723906.
    Mi a fa nyílászárókhoz használt festékből rendeltünk és festettük le a szarufákat is, de nem is vártuk, hogy ugyanolyan lesz. Másabb fa, más kezelés stb. Nem üt el nagyon. De ezen ne aggódj. Beltérben pedig főleg nem fogsz mindig olyan színeket találni, pl beltéri ajtóhoz, bútorokhoz, parkettához.
    előzmény:
    doo-doo (23903)
    2009-12-15  12:52
  97. 2009. december 15. 13:2023905.

    hű, jó sok minden egy helyen.

    Erre mondaná a férjem, hogy tipikus problémás nő.

     

    A szaniterek ill. a bútor nem feltétlenül a drágább szerintem egy fürdőben, de ugye ez attól is függ, hogy miket szeretnél (pezsgőfürdős kádat v. egy minőségi, de alap darabot). Függesztett WC-ét v. egy normált sima műanyag tartállyal...stb., stb.

     

    Ha most mindenképpen az olcsóságra mennétek, azért, hogy a későbbiekben esetleg lecserélitek a dolgokat, akkor talán a legjobb megoldás egy normál mosdókagyló lenne az alá helyzehető kiszekrénnyel. (pl. barkácsáruházakban pár ezer Ft-ért lehet ilyeneket venni, több darabból álló szettek is vannak).

    Azonban tapasztalatból mondom, hogy nem fogod lecserélni a későbbiekben sem, mert ha összegyűlik egy kis pénzed, akkor azt elköltöd majd másra, hasznosabbra, fontosabbra. Merthogy a funkció végülis megvan, használni tudjátok, és sajnálni fogjátok kidobni, lecserélni.

    Tehát szerintem most próbáljátok meg kihozni a legjobbat, amit csak tudtok. Akár kisebb-nagyobb kompromisszumok árán is.

    előzmény:
    doo-doo (23903)
    2009-12-15  12:52
  98. 2009. december 15. 13:0823904.

    Ja, értem. Tehát akkor jelenleg nincs is tervben a szigetelés. Ablakfelújításban se gondolkoztatok esetleg?

    Ha jól tudom létezik hőszigetelő tapéta is (ez még talán egy olcsóbb megoldás).

    Függöny is biztosan felfog valamennyit egyébként, csak szerintem nem számottevő. (fél évig laktunk mi is a házunkban függöny nélkül, pont a téli időszakokban, de én nem vettem észre, hogy a felrakás után jobb lett volna a helyzet)

     

    előzmény:
    crna (23901)
    2009-12-15  10:50
  99. 2009. december 15. 12:5223903.

    Hát ez a bajom nekem is, hogy ezen bútorok egyike sem modern stílusú, pedig nekem az tetszene, de az

    1. drága nekünk,

    2. Férjemnek nem tetszik igazán. 

    Semmi nincs még megrendelve, sőt eldöntve sem! Az első a szaniter és a fürdőszoba bútor, ezeket szeretnénk először eldönteni, ezek talán a nagyobb költségek, vagyis a szűk keresztmetszet. Aztán ehhez igazítanánk a csempét.

     

    Az ablakaink sincsenek még megrendelve. Fa lesz, és mivel adott a kezelő anyag márkája, így a színskála is. Ebből kinéztünk egy színt, és ezzel megegyező színnel akartuk lefesteni a kültéri, látszó fa gerendákat, oszlopokat. A festéket meg is rendeltük, de nem lett jó... Így most az ablakok színével is lehet majd "szórakozni", mert mindenképp azt szeretnénk, ha az összes (kívülről látható) fa elem azonos színű lenne. 

     

    Amúgy kb. a műanyag ablakoknál használt aranytölgyhöz hasonló színt terveztünk, de ez a mostani vörösesebb sajnos.

     

    A beltéri ajtók meg végképp kérdésesek. Tök szimplát szeretnék, ami egy darab lapból áll (bár lesz 2-3 üvegbetétes is), de hát ott is adott a színskála... 

     

    Természetesen azonos színeket szeretnénk mindennek: ablak-beltéri ajtó-esetleg fürdőszoba bútor, de a különféle termékeknél ez nem biztos, hogy sikerül... 

     

    Nem kész bútort akarunk, hanem olyat, ami első körben olcsó, második körben meg "elmegy" kinézetre. Az sajnos nem fér bele, hogy olyat vegyünk, ami tetszik...

     

    Én még nem tettem le az asztalossal csináltatott bútorról sem, de Férjuram szerint eldöntött ügy, hogy kész bútor legyen, mert annál olcsóbban úgysem jön ki... Ez a kész (Viktor) pl. kb. 70.000 Ft mosdóval, tükörrel, világítással, alsó szekrénnyel együtt. Egy ilyen szimpla mosdó önmagában kb. 40.000 Ft...

    előzmény:
    BJuci (23896)
    2009-12-15  08:02
  100. Torolt_felhasznalo_765740
    Torolt_felhasznalo_765740
    2009. december 15. 10:5623902.

    A mosdó nem, a kád egy kicsit a cca 3 év alatt, de eladtuk időközben a lakást, így megoldódott. Amúgy újra lehet festetni.

    Én Ravak cleanerrel, meg Cillit bang-gel tiszítottam. Az előbbi jóval drágább (kb 1700 Ft, ha jól rémlik), de tömény citromsav és kevés kellett belőle. 

    előzmény:
    floryka (23897)
    2009-12-15  08:28

Címlap

top