Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Klímaváltozás kampány

livilla
Létrehozva: 2007. február 1. 12:10

Ezt most kaptam, felteszem ide is:

Csatlakozz te is 2007. február 1-jén, az Emberek a Globális Klímaváltozás Ellen nemzetközi kampányhoz!

A Szövetség a Bolygónkért (környezetvédő szervezetek csoportja) egy elektromosáram-mentes 5 percre hívja a Föld lakóit! Oltsuk le a villanyokat, kapcsoljuk ki az összes elektromos  berendezésünket február 1-én hazai idő szerint 19:55 és 20:00 között.

Természetesen ez az akció nem az ötpercnyi áram megspórolásáról szól, hanem arról, hogy felhívjuk a média, a politikusok s mindannyiunk figyelmét arra, hogy azonnal cselekednünk kell. 5 perc igazán nem sok áram nélkül, nem is kerül semmibe, viszont egy komoly jelzés, hogy megkezdődjön a vita a konkrét cselekvés lehetőségéről.

Miért pont február 1.? Ez az a nap amikor az ENSZ Párizsban nyilvánosságra hozza a klímaváltozásról szóló jelentését. Ez az esemény mindannyiunkat érint, s jeleznünk kell, hogy ennek tudatában vagyunk. Ha mindannyian részt veszünk  benne, akkor ez az esemény nagyon nagy médiamegjelenést és politikai súlyt is kaphat.

Kérlek,  te is végy részt az akcióban!   

  1. Torolt_felhasznalo_267055
    Torolt_felhasznalo_267055
    2007. február 1. 16:3756.
    Csatlakozom a kampányhoz, bár szerintem hasztalan. A vita is meddő, hogy ki tehet erről az egészről. (Mármint a klimakatasztrófáról.) Ha egészen pontosak akarunk lenni, akkor nyugodtan visszamehetünk a nagy vallásalapítókig, akik parancsba adták a korlátlan szaporodást. Ennyi embert pedig a Föld képtelen eltartani. Az pedig valahol természetes igénye a már világrajött embereknek, hogy zabálni akarnak, sőt, az információ-áramlással már feltámadt bennük az igény mindenféle kütyüre, ami másoknak is van, a napszemüvegtől az autón át a buborékos üditőkig. É amire igény van, arra mindjárt megvan a kínálat is. Csak már ott tartunk, hogy a "fejlődés" nem fenntartható. A megoldás fele ennyi ember lenne, fele akkora fogyasztással. De már késő. Így aztán úgy néz ki a dolog, hogy lassan keresni kell egy másik bolygót. Vagy már nem is lassan...
    előzmény:
    livilla (1)
    2007-02-01  12:10
  2. Torolt_felhasznalo_394653
    Torolt_felhasznalo_394653
    2007. február 1. 16:3255.
    Mondom, nem tetszenek a modszereik (mar sajnalom, hogy emlitettem oket) pontosan ok is marginalizaljak a kornyezetvedelmet, mert zoldebbek a zoldnel, es ha nem vagy lencsezabalo hippy, akkor nem is vagy ember...
    előzmény:
    livilla (54)
    2007-02-01  16:19
  3. 2007. február 1. 16:1954.

    A Greenpeace-t a neten is lehet támogatni, "cyberaktivizmussal".

    Én nagyon támogatom őket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394653 (53)
    2007-02-01  16:16
  4. Torolt_felhasznalo_394653
    Torolt_felhasznalo_394653
    2007. február 1. 16:1653.
    Ugy, hogy a zold partra szavazok. Ugy, hogy ha jon alairnivalo alairom. Ugy, hogy nem veszek allatokon tesztelt termekeket, ugyanis oket baromira nem erdekli, hogy ki hova kapcsolgatja az aramot, csak azt veszik eszre ami tenylegesen a zsebukre megy. Ha annyira lelkes lennek (es lenne idom) mondjuk belepnek a Greenpeace-be. (de nem, mert nem ertek egyutt az O modszereikkel sem)
    előzmény:
    livilla (52)
    2007-02-01  16:09
  5. 2007. február 1. 16:0952.
    Akkor te hogyan szándékozol hatni a politikusokra, akiket persze a pénzhatalmi rendszer tart a markában?? És a gátlástalan iparosokra?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394653 (50)
    2007-02-01  15:23

Címlap

top