Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szex hármasban

vadmacs77
Létrehozva: 2007. március 6. 09:39
Elsősorban tapasztalatokra lennék kíváncsi,olyanoktól akik megajándékozták a párjukat avval,hogy két csajjal lehetett egyszerre.

Nagyon kíváncsi vagyok, és szeretném kipróbálni, de nem tudom megéri e?
Lehet e valami hátulütője, illetve aki már próbálta annak hogy folytatódott utána a kapcsolata.

Előre is köszi, ha megosztjátok velem a tapasztalatokat, akár priviben is.
  1. Torolt_felhasznalo_715549
    Torolt_felhasznalo_715549
    2011. július 8. 14:13276.

    Pont ez a matekozás az, ami szép lassan kikezd mindent... Amikor azon agyalsz, hogy jó-e ez így neked, vagy, hogy nem ilyesztem-e el a másikat... ez már régen rossz.

     

    Milyen érdekes, hogy az emberek viszonylag ritkán hullanak le a háztetőről. Van bennük egy ösztönös tartás a mélységtől, így nem nagyon mennek oda, ahol leeshetnek. Ugyanez az ösztön nincs meg a párkapcsolat szétesése terén. Még így komolyan agyalva is alig tudunk konszenzusra jutni, nemhogy ösztönösen (ahogy kéne).

    előzmény:
    Chrissie78 (275)
    2011-07-08  12:56
  2. 2011. július 8. 12:56275.

    :))

     

    Milyen igazad van: a totális önzetlenség is tönkreteheti a párkapcsolatot, esetleg akkor nem, ha ez teljesen kölcsönös: azaz, mindkét fél azon van, hogy a másikat tegye boldoggá. Mondjuk, azt nem tudom, ez esetben hogy oldják fel, ha totál ellentétes dologra vágynak és közben azt akarják, hogy a másiknak legyen jó...:D Matekolni kell: mi az, amit bevállalok a másik kedvéért - sztem olyat nem szabad, amiről tudod, hogy magadat rombolod vele, de a határok óvatosan tágítgathatók:)

    Ami a hármast és a korábbi hsz-odat illeti: sztem fantázia szinten ez egy csomó nőnél belefér, akár úgy is, hogy beszél (akár a párjával is) róla, de a megvalósítás - hát az már nehezebb, de nem lehetetlen, szóval csak meg kell találni azt, aki hozzád illik:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715549 (274)
    2011-07-08  09:35
  3. Torolt_felhasznalo_715549
    Torolt_felhasznalo_715549
    2011. július 8. 09:35274.

    "Az önzés bizonyos szinten túl minden szerelmet tönkretesz"

    Persze,  de ez triviális, ne próbáljuk már bebizonyítani, hogy 2*2=4.

     

    Én az mondom ehhez, és ezt kőkemény tapasztalatból, hogy az önzetlenség is tönkre tudja tenni a szerelmet sajnos. Ez egy ilyen törékeny valami de tényleg, talán nincs is esély megóvni, mert valami előbb utóbb úgyis tönkreteszi.

     De bizony amikor mindent megenged mindkét fél a másiknak, és ez már elvárt kölcsönösséggé válik, akkor sajnos lehet ásni a sírt a kapcsolatnak. Pedig látszólag ez szép és jó dolog, a szabadság érzete... De talán a megfelelő kommunikáció segít, amikor néha tudok erőt venni magamon, és elmondani, hogy bassza meg, most már elégvolt, nekem ennél jóval többre van szükségem, és szarok az érzékeny lelkedre, így én akkor is csak elpusztulok előbb utóbb.

    Igenis szükség van a szexre, az izgalmakra, az újdonságokra. Nem megy másképp, kedves hölgyek fogjátok fel.

     

    Ha meg nem nekem van igazam, akkor azt hiszem összerakok egy kis fakunyhót egy erdő mélyén, és felcsapok remetének.

     

    előzmény:
    Panelsámán (271)
    2011-06-27  16:19
  4. 2011. július 6. 15:17273.

    Egyetértek veled, ahol még van szerelem ott nem működik, mert valaki folyton féltékeny lesz......nagyon nyitottnak kell lenni ehez mindkét félnek, különben gondok lesznek....

    előzmény:
    BNV (269)
    2011-06-24  22:15
  5. 2011. június 27. 16:25272.

     

    nem tudom jól értettem-e a két ffis felállást. te magad voltál két ffival? ( már amennyiben ffiaknak tekinthetők ).

     

    csak azért kérdem mert tudtommal ffi vagy.

    előzmény:
    BNV (269)
    2011-06-24  22:15
  6. 2011. június 27. 16:19271.

    Az élet valóban nem egyszerű. Az érzelmek elmúlhatnak akkor is, ha belemész olyan dolgokba, amiket te személy szerint nem kívánsz, és akkor is, ha visszautasítod ezeket.

    Az érzelmek múlása vagy megmaradása nem ezen múlik.

    Aki szereti a másikat, az nem vár el tőle olyasmit, ami a másiknak nem jó.

    Az önzés bizonyos szinten túl minden szerelmet tönkretesz.

     

    Nem célszerű olyasmit megtenni, amit utólag megbánsz, ami megalázó számodra. Sehova nem vezet, ha bármelyik fél egy kapcsolatban bármilyen okból lábtörlővé válik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715549 (270)
    2011-06-27  11:21
  7. Torolt_felhasznalo_715549
    Torolt_felhasznalo_715549
    2011. június 27. 11:21270.

    De nehéz az élet...:)

     

    Persze, hogy izgatja. Szerintem kb a férfiak 60%-át izgatja. Nem tudok okosakat mondani, hogy hogy kell az ilyet kezelni, de én lehet hogy bután, de azt mondom, hogy ha ezt mondod: "ott, ahol érzelmek vannak egy kapcsolatban ez nem működik" akkor egy idő után el fognak múlni azok az érzelmek. Szerintem semmi ellen nem kéne görcsösen befeszülni amit a másik szeretne, még akkor is, ha magunknak nagyon nem bejövős a dolog. Amúgy örülj annak nagyon, hogy legalább beszél erről neked....

    előzmény:
    BNV (269)
    2011-06-24  22:15
  8. BNV
    BNV
    2011. június 24. 22:15269.

    Sziasztok!

     

    Nekem volt részem 3-as kalandban, nem is egyszer, 2 férfival is ill nő+pasi felállással is.Most a férjem feszegeti a témát, hogy keressünk még egy nőt, de én nem akarom. Mert ahogy már írtátok is, szerintem ott, ahol érzelmek vannak egy kapcsolatban ez nem működik. Legalábbis én így gondolom. Nagyon szeretem a férjemet és nagyon féltékeny vagyok...beszélgettünk róla, de mondtam neki, hogy ezzel vége lenne a házasságunknak, mert én utána már nem tudnék vele lenni. Folyton azon rágódnék, hogy most biztos őrá gondol, őt kívánja stb.Neki is volt még régen ilyen kalandja, tehát elvileg már ő is tapasztalta milyen ez, mégis izgatja a dolog.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_715549
    Torolt_felhasznalo_715549
    2011. június 21. 12:55268.

    Én teljesen egyetértek azzal amit írsz.

    De ez a fősodor amiről írsz. Ez a lényege a monogámiának, és párkapcsolatnak. 

     

    De azért, ha mondjuk a rizsfőzésről beszélünk,mondhatod, hogy a lényeg, hogy rizs legyen benne, és nem só, mert a só mérgező, és kiszárít, és különben is rossz ízű. És, hát igen lehet a rizst só nélkül is enni, de valahogy... mégis sok embernek hiányozna :)

    Szóval az élet ilyen kisebb mellékágait nem vagyok biztos, hogy mind gondolkodás nélkül, tövestül le kell nyesegetni, mert lehet, hogy épp ott találjuk meg az élet sóját...

     

     

    előzmény:
    csova19 (261)
    2011-06-20  20:34
  10. Torolt_felhasznalo_715549
    Torolt_felhasznalo_715549
    2011. június 21. 12:44267.

    Ott a lényeg Nyugis hozzászólásában.

     

    Azért reménykedem, hogy nem minden nő gondolkodik így mint Te, ennyire megingathatatlan közönnyel a másik nem nyűgjeire való tekintettel... 

     

    Vagy, ha mégis akkor ne csodálkozzon, ha az ő nyűgjeire is pont ilyen közönnyel tekint a párja...

     

     

    Tudom most ez lesz a válaszod: "miért megingathatatlan közöny az, hogy én nem akarom a páromat más nővel látni/ vagy hogy engem más pasival lásson?"

     

    És amikor ez a reakciód, még pont nem értetted meg a lényeget.

    (nyugi, én se, de azért úgy érzem kicsit kezdek közelebb jutni hozzá, legalábbis azokon a határokon belül, hogy én  pl. csak férfi vagyok, tehát a nőket csak kívülről láthatom, nem érezhetem az érzéseiket, de valahogy mégis lehet női aggyal is gondolkodni egy picit, mint ahogy egy nő is tud férfi aggyal megfelelő empátiával.)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_627820 (264)
    2011-06-20  22:26
  11. 2011. június 21. 09:25266.

    Igen, érthető a te álláspontod is, de a hármas felállás tényleg csak a szexről és az élvezetekről szól. Nincs benne érzelem.

     

    Hirtelen eszembejutott egy példa, saját példával illusztrálva: 

    Van egy furcsa szokásom ismerőseim szerint:  Nah most imádom a túrórudit zsemlével (szó szerint) külön is finom mind2, de együtt olyan jól összejönnek az ízek.

    Valaki teljesen kiakadt azon, hogy ehetem így, furcsa az ízlésem.

    De nekem jól esik.

    Nem kötelező, hogy mindenki így egye, de sztem vannak, akiknek biztos ízlik. 

    Valami hasonló játszódhat le azokban is, akik ezt a módját választják az együttléteknek. Jó nekik a 'saját házi készítésú zsömle' és jó a 'megszokott turórudi', de néha együtt finomabb. Nem állandóan ezt ennék, mert akkor nem lenne különleges.

    Sztem.;-)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_627820 (264)
    2011-06-20  22:26
  12. Torolt_felhasznalo_254605
    Torolt_felhasznalo_254605
    2011. június 21. 00:06265.

    Nem magadévá tenni kell e vágyat, csak egyszerűen megérteni, elfogadni, hogy van ilyen is…  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_627820 (264)
    2011-06-20  22:26
  13. Torolt_felhasznalo_627820
    Torolt_felhasznalo_627820
    2011. június 20. 22:26264.

    A pasik mély vágyai maradjanak a pasik mély vágyai.

     

    Mindenki csak magából tud kiindulni. Mivel ÉN biztos nem akarnám a társamat együtt látni egy másik nővel, ezért kifejezetten felfoghatatlannak látom, hogy ha szeret és kíván, miért akarna egy másik férfival látni??? Ha izgalmakra vágyik, menjen vadászni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715549 (260)
    2011-06-20  16:38
  14. Torolt_felhasznalo_254605
    Torolt_felhasznalo_254605
    2011. június 20. 22:02263.

    Helyesen:

     

    "Mivel nem értek egyet a megállapításoddal."

     

    Bocs. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_254605 (262)
    2011-06-20  21:56
  15. Torolt_felhasznalo_254605
    Torolt_felhasznalo_254605
    2011. június 20. 21:56262.

    Vitáznék.

    Mivel nem értek egyet vamegállapításoddal.

    Szerintem pont mostanság, napjainkban képes egy nő csak azért lefeküdni bárkivel, mert ippeg szexelhetnékje van.

    Manapság a nők legalább annyira szexuális tárgyként használják a férfiakat, mint használták őket a férfiak.

    előzmény:
    csova19 (261)
    2011-06-20  20:34
  16. 2011. június 20. 20:34261.

    Én nagyon is tisztában vagyok vele, hogy mint mindent pasit, a páromat is izgatná, ha két csajjal lenne egyszerre.:) De csak gondolati szinten.

    Mert jobban belegondolva, neki nem érné meg érzelmi alapon. Tehát nem minden férfi tudja különkezelni a szexet és a szerelmet. Lehet a többség igen, de vannak kivételek.

    Nem mindenki egyforma, vannak, akiknél belefér a party, valaki egyszerűen nem bírja elviselni.

    Ma már eldöntheted, hogy akarod vagy sem, de régen pl. az ókori rómaiak korában egy cseléd, vagy rabszolgalány sorsa is függhetett tőle, hogy mennyire jól teljesíti ura akaratát.

     

    Ma a legtöbb nő nem tud lefeküdni csak úgy egy idegennel, mert az intimitáshoz nekünk kell az, hogy ismerjük a partnert, és kedveljük is, a testi vonzalom a nőknél még nem jelenti azt, hogy lefexem az első jött-ment pasival. 

    Aki meg igen, az sztem kevésbé nőies viselkedésű. Az ilyen fajta rámenősség a férfiakat elbizonytalanítja, mert ők vágynak arra, hogy megszerezzék a hőn áhított nőt.

     A férfiaknál könnyebben megy a dolog, mert bennük van a vadászösztön, a nők génjében meg szinte ősidők óta a családi béke és a család összetartása, a tűz őrzése, a gyereknevelés van elültetve.

    Mit csinált a férfiember? Már a kezdet kezdetén is mammutra vadászott, csatázott és hódított. Hogy elnyerje a nők tetszését és kielégítse ösztöneit.

    Mert az erősebb jobban érvényesült  és így nagyobb esélye volt a nemzésre is. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715549 (260)
    2011-06-20  16:38
  17. Torolt_felhasznalo_715549
    Torolt_felhasznalo_715549
    2011. június 20. 16:38260.

    Ritka pasi vagy, akit izgat ha a párját más férfivel együtt látja, a többséget sztem kb. első pofonig izgatná:)

     

    Ritka? Hmm... elképesztő néha rájönni, mennyire nem ismerik a nők a pasik igazi mély vágyait.

     

    Persze, lehet hogy ez a mi hibánk. Nem, nem azt akarom mondani, hogy a többség igenis szeretné a párját mással látni, de az tuti,hogy többen vannak mint gondolnád. Ha más nem legalábbis ábránd szintjén.

     

    És nem, nem, ez nem a szerelem/kötődés hiána miatt van.

    előzmény:
    csova19 (246)
    2011-06-18  22:22
  18. Torolt_felhasznalo_254605
    Torolt_felhasznalo_254605
    2011. június 19. 13:49259.

    Azzal kapcsolatban, ami téged érdekel, e topikban igen sok minden le lett írva.

    A 248-as hozzászólásomban leírtam, hogy mit éreztem, mi kavargott a fejemben.  

     

    Az, hogy idegenekkel, egy görbe éjszakán igen sok mindent el tudnál képzelni, ám azt nehezen tolerálnád, hogy a párod bárki mással játszadozzon előtted nem is oly ritka nézőpont. Talán önzőnek is mondhatnánk akkor, ha nem ismernénk a női agy működését, a nők és a férfiak közti mozgatórugóbeli különbségeket.

    Hiszen egy nő inkább akkor szexel valakivel, ha egy bizonyos szintű érzelmi kötődést kialakul, míg egy férfit erősebben vezetnek fajfenntartó ösztönei, a szexben hamarabb látja a testiséget, az új kalandot. Egy férfi hamarabb külön tudja választani a szerelmet a szextől.

     

    Amúgy az, hogy ki mit, milyen aspektusból képes elképzelni, elfogadni, az egyszerűen beállítottságának és vérmérsékletének milyenségén, finomhangolásán múlik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_627820 (258)
    2011-06-19  13:22
  19. Torolt_felhasznalo_627820
    Torolt_felhasznalo_627820
    2011. június 19. 13:22258.

    Kicsit nehezen, de nagyjából végigolvastam, amit írtál.

     

    Szerintem egy szó nem hangzott el azzal kapcsolatban, ami engem érdekel...

     

    Nem intoleránskodni és fújolni vagyok itt, hanem azért, mert nehéz elképzelnem egyetlen pillanatra is, hogy akarnám látni, amint a társam valaki mással van (akármilyen szintig) intimen vagy hogy ő lásson engem ilyen helyzetben.

     

    Talán egy nagyon görbe éjszakán, idegenekkel kipróbálnék sok mindent.

     

    Volt olyan álmom, hogy a képzeletbeli párom (egy igazi alfahím), elvitt egy koncertre és míg velem sétálgatott és nyilvánvalóan összetartoztunk, tudtam, hogy ott van a felesége és más szeretői is... Ezerszer inkább el tudom képzelni, hogy tudok arról, hogy a társam nem monogám, mint azt, hogy közösen merüljünk "akárhányas" élvezetekbe.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_254605 (254)
    2011-06-19  11:27
  20. Torolt_felhasznalo_254605
    Torolt_felhasznalo_254605
    2011. június 19. 13:09257.

    Tényleg úgy volt, ahogy mondtam… A történelem csodásan érdekes "irodalmi mű".

    Valamint még Te is felsoroltál példákat… és még mindezeken túl-túl-túl oldalakon keresztül lehetne sorolgatni az ismert példákat melyek nem a monogám szexuális attitűdöt igazolja, és Te jó ég, mennyi olyan van, amire a múlt köde már jótékony feledést bocsátott.

     

    A cölibátus szerintem is ellene van mindennek, amit ösztönünk diktál, ami génjeinkbe van kódolva. De igaziból nem is vág ide, e topik témájába, maximum annyiban, hogy a krónikák igen sok olyan orgiát is említenek az írott történelem folyamán, melyeknek cölibátust fogadott papok, és Krisztus jegyesei címet viselő apácák az aktív résztvevői. De igazándiból ezek maradjanak meg pikáns közjátéknak az Egyházat nem magasztaló krónikákban.

     

    A hagyomány, a megszokott társadalmi konvenciók ereje mindig is erős volt. Ez így volt mindig. Már rég új idők szelei fújtak, ám a nagy többség csak lassan reagált a változásokra, csak igen nehezen fogadta el, értette meg az új idők szavát. Hiszen mint mindennek, a konvencióknak is van egy komoly túlfutási tehetetlenségi mozgása, akár egy hatalmas uszálynak.

    Gondoljunk a géprombolásokra, vagy akár a Francia vagy a Magyar forradalomra.

    Szomorúan humoros példája lehet ennek a változásnak, a konvenciók tehetetlenségi erejének egy irodalmi műből ismert, a „Hegedűs a háztetőn” zsidó hőse, Tevje, a tejesember, aki bár mindent a hagyomány szerint szeretne tenni, ám szép lassan változtat véleményén, próbálja átértelmezni az írás szavait, igyekszik változtatni szemléletén, ahogy körülötte is változik a világ, és a gyerekei élete is…

    előzmény:
    csova19 (256)
    2011-06-19  12:06
  21. 2011. június 19. 12:06256.

    Hmmm... ez teljesen így van.

    Kleopátra elvileg még versenyezett is egy nővel, ki tud több pasit kielégíteni egy éjszaka alatt. Szegény pasik:)

    Mózesék idejében is természetes volt a többnejűség, és asszem pont nála volt az, hogy a felesége felajánlotta szolgálólányát, mert nem tudott szülni neki. Jó, az ő esetében ez inkább volt rossz érzés, mert nem adhatta meg a férjének azt, amit mindennél jobban szeretett volna, egy fiút. 

    Amit sztem be kellene tiltani, az egyháznál a cölibátust, mert ez semmit nem ér.

    Ez annyira képmutatás, mert ott szegik meg, ahol csak tudják.Nyilván egy pap mutasson példát, ha Istenhez hű akkor maradjon inkább élete végéig egy nőhöz hű, mintsem egész élete végéig testi kapcsolat nélkül éljen.

    Minek szenvedtetik magukat. 

    Régen és ma sem tudják betartani a szabályt. 

     A reneszánsz egyházi méltóságairól meg nem is beszélve... vajon miért rendeltek a festőktől aranyos kis puttókat:) mert a többség nem csak szexéhes volt (apácákkal háltak) hanem perverz is. Ez tény.

     

    És ha valaki látta a Rómeó és Júlia c. filmet, abból egyértelmű, hogy a férfiak a feleséget feleségként kezelték, aki szült nekik  és a gyermekei anyja volt. De hálni máshoz jártak.

    És nekem elég furcsa volt azzal szembesülni, hogy 12 évesen (korán értek) már férjhez adtak egy lányt egy apja korabelihez vagy idősebbhez, ott 14 éves korban már anya volt egy lány. Ritka volt a romantika.

    A hagyomány ereje nagyobb volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_254605 (254)
    2011-06-19  11:27
  22. 2011. június 19. 12:05255.

    Hmmm... ez teljesen így van.

    Kleopátra elvileg még versenyezett is egy nővel, ki tud több pasit kielégíteni egy éjszaka alatt. Szegény pasik:)

    Mózesék idejében is természetes volt a többnejűség, és asszem pont nála volt az, hogy a felesége felajánlotta szolgálólányát, mert nem tudott szülni neki. Jó, az ő esetében ez inkább volt rossz érzés, mert nem adhatta meg a férjének azt, amit mindennél jobban szeretett volna, egy fiút. 

    Amit sztem be kellene tiltani, az egyháznál a cölibátust, mert ez semmit nem ér.

    Ez annyira képmutatás, mert ott szegik meg, ahol csak tudják.Nyilván egy pap mutasson példát, ha Istenhez hű akkor maradjon inkább élete végéig egy nőhöz hű, mintsem egész élete végéig testi kapcsolat nélkül éljen.

    Minek szenvedtetik magukat. 

    Régen és ma sem tudják betartani a szabályt. 

     A reneszánsz egyházi méltóságairól meg nem is beszélve... vajon miért rendeltek a festőktől aranyos kis puttókat:) mert a többség nem csak szexéhes volt (apácákkal háltak) hanem perverz is. Ez tény.

     

    És ha valaki látta a Rómeó és Júlia c. filmet, abból egyértelmű, hogy a férfiak a feleséget feleségként kezelték, aki szült nekik  és a gyermekei anyja volt. De hálni máshoz jártak.

    És nekem elég furcsa volt azzal szembesülni, hogy 12 évesen (korán értek) már férjhez adtak egy lányt egy apja korabelihez vagy idősebbhez, ott 14 éves korban már anya volt egy lány. Ritka volt a romantika.

    A hagyomány ereje nagyobb volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_254605 (254)
    2011-06-19  11:27
  23. Torolt_felhasznalo_254605
    Torolt_felhasznalo_254605
    2011. június 19. 11:27254.

    Betűkből lesznek a szavak, a szavakból a mondatok. Így lehetséges gondolatok garmadáját kimondani, leírni.

    Ez természetes.

    Hogy a szexualitáson belül mi természetes, és mi nem, már kissé bonyolultabb ily egyszerűen kimondani.

    Nagyfokú butaságra vall az, ha valaki saját, totál szubjektív véleményét, nézőpontját veszi természetesnek, a többiekét nem hogy nem veszi annak, de még egy parányit sem gondolkodik el azon, hogy vajh, mi lehet az oka annak, hogy ez jó valakiknek, azon meg még kevésbé gondolkodik el, hogy történelmünk folyamán számos kultúra, számos nép hagyományaiban és életvitelében egyaránt megtalálható volt a többszereplős szexuális tevékenység, a nyitottabb, sokszínűbb, szabadabb-szabadosabb szexkultúra.

    A keresztény kultúrkör megteremtette a házasságon belüli monogámiát. Sokan hiszik azt, hogy ez az elmúlt 2000 évben általánosan elfogadott volt, pedig nem így van. Nem egy olyan keresztény vallási ág, közösség van, ami engedélyezi a többnejűséget, vagy akár a szabad férjváltogatást.

    Az ókorban hagyománya volt a Cennáknak, a lakomákkal összekötött orgiáknak.

    Volt olyan társadalom, ahol a hajadonok, a szüzek templomban áldozták fel szüzességüket, addig nem mehettek férjhez, míg valaki nem fizetett értük. A legkívánatosabb feleség az volt, aki akár több évig is tanulta a szerelem művészetét.

    Az 1200-1400 közötti Európában, mikor falvak néptelenedtek el háborúk, betegségek miatt, kötelezővé tették azt, hogy a férfiak akár több nővel is háljanak, illetve ha egy férfi nem tudott két éven belül teherbe ejteni egy nőt, akkor a nő lecserélhette párját, vagy akár több férfival is egy fedél alatt élhetett. Ekkoriban megszokottá vált az is, hogy többen éltek egy fedél alatt, nők férfiak vegyesen.

    Több, máig létező matriarchális kultúrában a nők évente választhatnak új férjet. Itt az övék a gyerek, a vagyon, a név.

    Sokan azt gondolják, hogy csak az eszkimóknál működött a feleség-kölcsönbeadás fogalma. Hát bizony tévednek.  

    Európában, és természetesen még itt Magyarországon is hozzávetőlegesen 1500 éve, egész napjainkig is működik a „vendégbarátság” intézménye. Ez azt jelentette, hogy a vendéget nem csak vacsorával vendégelték meg, hanem válaszhatott a cselédek közül, de a különösen megbecsült vendégnek a férj felajánlotta akár a feleségét is éjszakára.

    És menjünk kicsit visszább a történelembe krisztus koráig. Miért volt az, hogy Jézushoz legközelebb egy aktívan dolgozó örömlány állt, Mária Magdolna? Ezt azért mindig igyekeztek elmismásolni az ige hirdetői. :) A „szeresd felebarátodat, mint önmagad” ige is más értelmet nyer akkor, ha tudjuk, hogy az akkori szokások szerint nem létezett monogám kapcsolat.

    Ha visszalépünk még egy kicsit, akkor tudható, hogy Szodoma és Gomora nem azért pusztult el, mert szabad szexualitásban éltek (ez csak utólag lett belemagyarázva), hanem mert hamis isteneket, és bálványokat imádtak, és ez tűrhetetlen volt… :)

    A kereszténység nem túl idős vallás, ami saját céljaira, legyen szó hatalomról, pénzről, térnyerésről bizony, igen nagyokat tud változni (elég csak az egyházi zsinatokra gondolni, vagy sok száz éven keresztül a pápai titulus és más egyházi rangok megvásárolhatóságára gondolni), de mások számára dogmatikus megkötésekhez köti magát, és ami igazából alig ezer éve számottevő erő, úgy beleszövődött az erkölcsbe, törvényekbe, hogy még a volt szocialista országokban is csak transzponálva volt, nem pedig elvetve, nem eltemetve....

    Talán véletlenül született meg az Európainál lényegesen régebbi kultúrával rendelkező Indiában a szerelem művészetének alapköve, a Káma szutra?  Kevesen tudják, de ezen túl még sok száz, sok ezer legalább olyan tartalmas mű létezik.

    Vagy a szintúgy közel 5 ezer éves múltra visszatekintő Kínában miért volt általánosan elfogadott státusza az erotika irodalmának, az orgiák hagyományának?

     

    Úgy gondolom,hogy  nem minősítgetni kell másokat, hanem elfogadni őket olyannak, amilyenek. Nem bírálni kell, hanem megérteni. Itt, e topikban nem azt propagálja senki sem, hogy hú, ez a világ legjobb dolga, mindenkinek ezt kéne tennie. Mert nem mondta ezt senki. De azok, akik érdeklődnek e téma iránt, meg tudják beszélni e topikban. Akiben ez a téma visszatetszést kelt, az elegánsan csukja inkább be e topikot, mert okoskodókkal, a véleményüket világgá kiabálókkal, a tutit tudókkal tele van az ország, ám azt jól láthatjuk, hogy hol tartunk…

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_627820 (252)
    2011-06-19  09:30
  24. 2011. június 19. 10:38253.

    "Feleséged vagy te szerinted?"

     

    Ez nem vélemény, hanem tény! Mint mondottam is kerestünk elég sokáig aztán feladtuk, mert nem találtunk megfelelőt. A társkereső oldalakon sok nő csak azért van fenn, hogy az egoját növelje azáltal, hogy sok pasi akar vele ágyba kerülni, de igazából nem keres kapcsolatot.

     

    Én is köszönöm a beszélgetést! 

    előzmény:
    csova19 (246)
    2011-06-18  22:22
  25. Torolt_felhasznalo_627820
    Torolt_felhasznalo_627820
    2011. június 19. 09:30252.

    Szavak, szavak, szép szavak. Én csak azt nem értem, hogy pontosan hogy működik ez az egész. Ha a férfit izgatja a dolog (mert általában így van), akkor miért kell úgy beállítani a dolgot, hogy a nő lesz majd kényeztetve?

     

    Ha a harmadik nő, akkor nem a férfi akarja véletlenül megdugni? Nehezen hihető, hogy nem. De a hármasokban mindig az a szöveg, hogy a nő kedvéért.

     

    Ha a harmadik férfi, talán még rosszabb, mert a pár férfi tagja belemegy abba, hogy a szeme láttára dugják a feleségét. Ez meg nekem természetellenes és végtelenül furcsa. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top