Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

ESKÜVŐ DEBRECEN

zsóka19
Létrehozva: 2007. szeptember 13. 22:26
Kedves debreceni feleségek és leendő feleségek, vagy akiknek csak egyszerűen ott volt az esküvőjük!

Segítsetek pár mondattal Nekünk, elhagyatott, kezdő asszonykáknak a nagy nap megszervezésében! Ismerem az Esküvő 2008 topikot, fel is vettem egy -két ide valósi lánnyal a kapcsolatot, de TÖBB INFÓ KELL!!!

Gyertek, meséljetek, akik pedig előtte állnak, segítsünk egymásnak!

  1. 2009. március 24. 16:20101.

    Kedves Vikide,

    aug. 22-én lesz, mi is kb 70-80an leszünk. Mi díszítünk, mert így költséghatékony :) De nem visszük túlzásba. Zenekart nagyon nehezen találtunk, Olaszliszkáról jönnek. 

    A gyümölcsös tál nem rémlik. De szerintem le lehet bizniszelni velük, olyan rugalmasak. Nekünk a honlapon található menü lesz. A tortát nekünk meglepibe sütik a rokonok.  

    Ti milyen színt választotok ahhoz a dsdíszítéshez amit ők biztosítanak?

    Nektek mi is lesz az időpont? 

    És Ti milyen díszítést fogtok csinálni/csináltatni?

    jó szervezkedést :)

    előzmény:
    vikide (92)
    2009-03-19  20:38
  2. 2009. március 23. 12:39100.

    Szia!

     

    A sütiket is onnan rendeljük, az ízük finom ! A torta árában pedig ha jól emlékszem egy alapdíszítés benne van (egy kis hab stb.), viszont a marcipánért külön fizetni kell, illetve a megrendeléstől függ hogy mennyi rózsácskát, gyöngyöt kérsz rá. Talán a marcipán bevonat +2000.... Mi úgy számoltuk hogy 120-130 főre édes-sós együtt 100 e alatt lesz (ajándék süti is benne van).

    előzmény:
    ancsi_25 (99)
    2009-03-22  11:18
  3. 2009. március 22. 11:1899.
    Nekünk aug. 15-én lesz a nagy nap. Tortákat eddig én 280-360 ft/szelet áron láttam. Crete! A 20 szeletes torta 3500-ért díszítve is van? És az íze is finom? A sütit is onnan rendelitek? Jó készülődést mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. március 21. 10:3798.
    Ahol írtam a Kálvin téren, ott nem vészesen magas sarkúak a cipők, én sem szeretem a 10 centis sarkakat. Mi a sütiket a Koronás cukrászdából rendeljük, a 20 szeletes torta kb. 3-3500 ft, ezt szorozd annyival ahányszor 20 szeletes kell nektek! Finoman sütnek, jó házias, kóstoltunk tőlük sütiket. Tegnap én is megvettem a menyecske ruhát! Dekor anyagnak amit írtál organzát láttam szépeket a Bajcsyn a sikoly méteráru boltban!
    előzmény:
    vikide (96)
    2009-03-21  08:24
  5. 2009. március 21. 10:3497.
    Ancsi! Nektek mikor lesz a nagy nap?
    előzmény:
    ancsi_25 (95)
    2009-03-20  18:32
  6. 2009. március 21. 08:2496.

    Örülök hogy mindenkinek rendben alakulnak a szervezések az esküvő körül. Benézek majd én is néhány cipőboltba csak ez az én félelmem is, hogy nagyon magas sarkúakat csinálnak elegáns kivitelben. Nekem elég lenne kb 5 cm sarokkal. Ha már a nagyobb dolgok le vannak foglalva akkor minden oké lesz. Az apróságokat viszonylag gyorsan be lehet szerezni. Tortát hol érdemes DB-ben csináltatni?Milyen árra készüljek?

    Ddekorációhoz én valószínű netről fogok rendelni alapanyagot:pl organza szalagot, lufikat olcsón be lehet szerezni party kellékboltból.

     

    Üdv

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. március 20. 18:3295.
    Sziasztok!Sikerült lefoglalni a helyet, a Sándor Vendéglő lesz. Kicsit megijjedtünk, mert már minden foglalt volt, legalább 15 helyet kérdeztünk. Itt még szabad a mi időpontunk és szimpatikusak voltak.Cipőt én is ott néztem, ahol Crete írta, a Kálvin téren. Én szeretnék egy picit alacsonyabb sarkút is, amiben könnyebb tánolni.A menyecske ruhámat tegnap foglaltuk a Rubin szalonban, nagyon aranyos a hölgy és sok szép ruha volt. Fehérneműt még én is keresek. És dekorációhoz anyagokat is. Mi magunk csináljuk. Nekem a Simonffyn ajánlottak egy kézműves boltot, ahol jó áron lehet alapanyagokat kapni. Bizsuk tényleg szépek vannak a Szent Annán és a Piac utcán a kis szökőkút mögött is.A mai nappal minden le lett foglalva, aminek nagyon örülök:).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. március 20. 08:1194.

    Sziasztok!

     

    Vikide, örülök hogy ok az időpont, nagy megnyugvást jelent az embernek ha már legalább az rendben van . Hát azt hiszem nálunk a nagyobb horderejű dolgok már rendben vannak. Ruha, helyszín, zene, ilyenek. Bár nekem még csak a menyasszonyi ruha ok, a menyecske még nem. A Batthyány utcán láttam gyönyörű piros ruhát.

    Cipőt tudok nektek ajánlani a Kálvin téren, a külső üzletsoron a lelkészi hivatal körül. 10 e körül van, fehér és krémszínű is. A szalonokban ez a fajta cipő drágább, illetve a drágább kategória 20 fölött van, azt inkább nem kérem. Bár még én sem vettem meg.

    Fehérneműt láttam jót a fórumban, azt hiszem az intimissimiben... olyan 5-6 körül van, és kifejezetten a menyasszonyi ruha alá való, főleg ha az pánt nélküli. Mert olyan a melltartó hogy két csíkban van rajta szilikonos sáv.

    Kiegészítőket pedig szépeket láttam a szentannán, ott van egy bizsutéria. Bár nekem a szalonban is ajánlottak, csak annak kicsit húzósabb az ára....

    Nagyon jó készülődést kívánok mindenkinek! És szívesen segítek bárkinek ha infó kellene!

    előzmény:
    vikide (87)
    2009-03-15  10:21
  9. 2009. március 20. 07:2293.

    Jó reggelt!

     

     

    Hoztam egy kis frissítőt.

     

    Ti hol szereztétek be a nyakláncot, fülbevelót, hajdíszeket?

     

    Cipőt én is nézegettem, de még nem találtam csak pár fehéret, de azoknak szörnyen magas volt a sarka.

     

     

    Napközben még jövök.

     

    Jó ébredezést.

     

    Szép napot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. március 19. 20:3892.

    Kedves Nonaka

     

    Nektek mikor lesz a lagzi? Nyáron?

    Visztek dekoratőrt a víg kendbe? mi magunk szeretnénk majd díszíteni. Hányan lesztek? Mi kb. 70-en. Zenekar, fotó, videó megvan. A ruhámat varratom. Most azon gondolkozok, hogy  a víg kend majorban mondtk-e hogy lesz-e gyümölcstál, mert én szeretnék majd kérni. Ti a hagyományos menüt fogjátok kérni? Vagy vmi speciálisat?

    Mi valószínű a hagyományosat. Tényleg, még azt nem tudom a tortát honnan rendeljem. Van vmi tipped? Nektek van már?

     

    Üdv

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. március 19. 20:2791.

    Sziasztok!

     

     

    Most fedeztem fel a topicot. Csatlakozhatok???

     

    Igaz én csak 5 éve élek Debrecenben, de nekem is idén lesz az esküvőm.

     

    Az is igaz, hogy nem itt lesz, de itt veszek meg mindent, amit kell.

     

     

    Nekem júli. 25-én lesz a lagzim. A menyasszonyi ruhát már lefoglaltam. Én a battyhany utcáról kölcsönzöm. Egy számomra gyönyörű, hercegnős ruha.

     

     

    Az éttermek, vőfély, fotós videós kapcsán tudok egy jó oldalt:

     

    lakodalomba.hu

     

    Jó böngészést.

     

    Sziasztok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. március 19. 11:2090.

    Nekünk is  Vígkend Majorban lesz és szerintem is nagyon rendesek és rugalmasak. A környezet pedig nagyon barátságos.

     

    Menyasszoni ruha kölcsönző ajánlás: Sok szalont végigjártam Debderenben, de szerintem a legszebb ruhá - elfogadható áron az Anita szalonban vannak. A kiszolgálás is ott a legbarátibb :D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. március 17. 19:4889.

    Kedves Ancsi

     

    Köszi a tippet, szétnézek majd  Kálvin téren. Nekünk majd a Víg Kend Majorban lesz. Azért tetszik mert nem ilyen puccos, feszengős hely, hanem kis egyszerű. Szép környezetben, kint a városból, kinéel az ablakon és fákat látsz, nem betonrengeteget. Rugalmasak, bármit lehet kérni, akár kerti grillezést is, te mondod meg. Nem tudom mikorra szeretnétek, mire nagyon hamar lefoglaltuk.

    Amit én még ismerek a Fandango. Sok lagzit tartanak kisebb létszámmal ott is. Van alatta is egy kis terem, br nem tudom oda hány főig lehet menni, nézzétek meg. Honlapjukon vannak menüajnlatok 3 árkategóriában lagzikra.

     

    Üdv

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. március 15. 21:2188.
    Kedves Vikide!Én láttam szép cipőket a Kálvin téren.Segítsetek nekem légyszi'. Már minden le van foglalva, csak még étterem nincs. Kb. 45-en leszünk, ezért egy kis barátságos helyet szeretnénk, de nehezen találunk ilyet. Tudtok ajánlani valamit?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. március 15. 10:2187.

    Kedves Crete

     

    Megvolt a bejelentkezésünk. Szerencsére simán ment minden, ahogy írtad. Sőt még hamarabb is behívtak minket, mint amikorra az időpont volt.. És számunkra tökéletes időpontot sikerült foglalnunk. Csak még a nevemet időközben lehet megváltoztatom. Remélem még lehet módosítani a bemondottakon.

    Nektek mikor lesz a nagy nap? Készen áll minden szervezés?Ruha, cipő?

    Én varratom a ruhámat, a menyecskeruhám egy piros kis koktélruha lesz, azt már megvettem. Még cipőket kell néznem. Bár nem tudom db-ben hol találok megfelelőt.

     

    Üdv

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. február 6. 07:4486.
    Szerencsére igen! Pedig nagyon féltem tőle, hogy mivel az összes délelőtti időpont foglalt volt (időpont foglalásra...), nekünk fél 1-kor már csak a rosszak maradnak. De szabad volt még a 4óra, fél6, és talán 6 óra. Így választottuk a 4 órát.
    előzmény:
    vikide (85)
    2009-02-05  21:11
  17. 2009. február 5. 21:1185.

    Kedves Crete

     

    Köszönöm válaszod. Bízok benne, hogy nekünk is hasonlóan alakul. És nektek sikerült még jó időpontot kapni? Amilyet szerettetek volna?

     

     Jó készülődést.

     

    Üdv

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. február 5. 08:0584.

    Szia!

     

    Mi dec. végén foglaltunk neten időpontot dec 29-re, 12:30-ra. Aznap odamentünk délben, és senki nem volt előttünk. Fél egykor ahogy jött az anyakönyvvezető bementünk, és lefoglaltunk az időpontot. Senki nem volt előttünk, nem volt "tolakodás". Utánunk a köv. időpontra jött a másik pár. Nem tudom azóta változott-e valami, szerintem nem.

    előzmény:
    vikide (83)
    2009-02-04  21:32
  19. 2009. február 4. 21:3283.

    Sziasztok kedves debreceni menyasszonyok!

     

    Lenne egy kérdése, remélem tud valaki rá válaszolni. Hallottam erről a dereceni őrületről, hogy a párok a polgármesteri hivatal előtt gyülekeznek már vasárnap éjszakától, hogy megfelelő időpontot kapjanak a nagy napra. Mostmár időpontfoglalásos rendszer működik az okmányirodánál. Ezek után is ugyanúgy megy a sorbanállás? Hiába van pl. a bejelentkezős napomra 4-es sorszámom, az nem jelenti azt, hogy 4.-nek bemehetek?

     

    Ha van valakinek tapasztalata, már idén bejelentkezett a hivatalba, sorban állt, sorszámot húzott vagy ilyesmi, sokat segítene, ha megosztaná a tapasztalatát.

     

    Mindenkinek nyugodt, boldog készülődést!

     

    Viki

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. február 3. 18:0482.
    Szia, sikerült zenekart találni? nekünk sajnos még nem, vagy nem tetszik amit játszanak, vagy irreálisan magas árat kérnek. Új javaslatokat én is várok!
    előzmény:
    Nonaka (74)
    2009-01-20  10:18
  21. 2009. február 2. 17:2181.
    csak azokat tudom mondani, amiket már felsoroltak a többiek is... ill. amit lentebb írtam, a blackvelvet
    előzmény:
    Kimba (80)
    2009-02-02  16:56
  22. 2009. február 2. 16:5680.
    Zenekart tudsz ajánlani? ami nem népi vagy romazenét játszik...
    előzmény:
    crete (79)
    2009-02-01  21:44
  23. 2009. február 1. 21:4479.
    szia! Nekünk ott lesz! Vacsoráztunk már ott, jó a konyhájuk. Szimpatikus a tulaj, a pincérek. Mi eddig csak jót hallottunk róluk. A zenekarukat viszont nem kértük.
    előzmény:
    Kimba (78)
    2009-02-01  21:36
  24. 2009. február 1. 21:3678.

    Hol vagytok debreceni menyasszonyok?? senki?

    Az elmúlt napokban nézegettünk éttermeket, kinek hol lesz? nekünk remélhetőleg a Viktóriában, az tünt a legszimpatkusabbnak. Ismeri valaki ezt az éttermet? vélemények?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. január 25. 19:3177.
    Sziasztok, nekem is Db.ben lesz az esküvőm, de mivel nem ott élek, örülnék ha ajánlnátok jó fodrászt, fotóst és zenekart. Előre is köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top