Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dézsás, kerti és szobanövé

foltosocsk
Létrehozva: 2007. szeptember 27. 11:01

 Kedves Társaim, barátaim! 

Nekem szórakozás a virágokkal való törődés! Nektek is? Akkor, jó helyen jártok! 

Amatőrként adjunk tanácsot, segítséget, palántát, magokat, dugványokat egymásnak, csere-beréljünk, hisz ezekben már sikeresek vagyunk, ugye? 

Persze, egyebekről is lehet szó, megosztjuk örömeinket, gondjainkat.

Hát, indulhatunk! 

  1. 2011. augusztus 7. 15:1927376.

    Még egy nagy ajtó csere lenne, de az most nem időszerű

     

    Fülledt idő van, páhog a szél, jön az eső?A fehér hibiről majd küldök hajtást, de még tele van bimbóvala leanderek érnyékában nagyon jól érzi magát. Most jöttem a kertből és látom, h a magról vetett leanderek rákosakmég nem bántom őket, megpróbálom permetezni hetente...

     

    Ez a piros hibi még soha nem hozott cirkás virágokat,sőt, némely virág alakja eltér ugyanazon ágon lévőtől..érdekes.

     

    Évi, jó néha lazulni, főleg, ha kellemes a társaság

    előzmény:
    foltosocsk (27375)
    2011-08-07  14:58
  2. 2011. augusztus 7. 14:5827375.

    Encike, de jó!

    Szépek a virágjaid! Nagyon egy csoda a kis csíkos, de a fehér is csodaszép.

    Én is eldőzöm a bársonyviárgoknál, milyen sokféle szépségek!

     

     

    Lesz még ablak cserélni?

     

    előzmény:
    martonne (27372)
    2011-08-06  19:58
  3. 2011. augusztus 7. 08:4427374.

    Sziasztok Lányok!

     

    Hozom a kávét Nektek is.

     

    Tegnap nagyon kellemes laza napom volt, elmentünk egy családi találkozóra, mindenki ott volt, 30-an voltunk. Kicsit megnőtt a létszám az utóbbi években. 

    Nem én voltam a háziasszony, így  aztán jutott idő beszélgetére, kis lazitásra.

    Az unokák is nagyon élvezték, hiszen összesen 10 gyerek van / unoka testvérek / és nagyjából egy korúak. Sógorom nagyon finom vaddisznó pörköltet készített bográcsban. Szerencsére jó idő volt kint tudtunk lenni a kertben. Sajnos a fénykézezőt itthon felejtettem.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2011. augusztus 6. 20:0527373.
    előzmény:
    martonne (27372)
    2011-08-06  19:58
  5. 2011. augusztus 6. 19:5827372.

    Sziasztok!

     

    Jó is egy kis lazulás én majd a jövő héten (?)ma két ablakot cseréltek nálunk, délután takarítottunk. Közben csináltam pár lépet is

    előzmény:
    foltosocsk (27370)
    2011-08-06  18:28
  6. 2011. augusztus 6. 19:2227371.

    Szia Gizike

     

    Én is tettem-vettem egész nap, házimunkát csináltam. Mostam, takarítottam,mára csináltam lecsót, holnapra húslevest. A húslevest mindig előző nap megfőzöm, nem szeretem vasárnap délben szűrögetni. Rendbetettem a teraszt, virágokat locsoltam.

    Holnap rántott csirkemellet csinálok, jaj de utálok panírozni. Valószínűleg hasábburgonya lesz. Ja és még csináltam ma káposztasalátát holnapra, a gyerekek esznek őszibarack kompótot. "Csak" 3-szor voltam ma anyukáméknál, nincs baj, de mindig volt valami. Még jó hogy biciklivel 5 perc alatt ott vagyok. Estefelé az egyik nagynéném volt nálunk, vele beszélgettem. Mostmár csak a fürdés van hátra, aztán olvasás.

    Na én beszámoltam, jöhetnek a többiek.

    előzmény:
    foltosocsk (27370)
    2011-08-06  18:28
  7. 2011. augusztus 6. 18:2827370.

    Sziasztok! Végre, egy szép nyári nap!

    Ma nem sokat tettem-vettem, csak úgy "elvoltam".

    Ti mit csináltatok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2011. augusztus 5. 20:5727369.

    Marika! Minden elismerésem!!!

    ügyes vagy...én meg scak gondolkodom, hogyan is lehetne úgy fogyni, hoyg nem kéne megerőltetni magam semmivel.

     

    ja , a jövő hétre ígérte a doki, hogy leveszi a gipszet. Egyik du. megyek hozzá.Jól van, nem fáj, tornáztatom is.

    előzmény:
    Marika0520 (27365)
    2011-08-05  17:22
  9. 2011. augusztus 5. 20:5427368.

    Szia Kati!

    Előre is köszönöm szépen,én meg, ahogy megbeszéltük.

    Igen, egy árnyékos sarokba lógatom a mesevirágot, itt jól érzi magát.

    Ma jó meleg volt, de végre tudtunk kint dolgozni.

    Volt fűnyírás, gazolás, gallyszedés, borostyán-vadszőlő nyírás

    sepregetés, átültetés, gyökereztetni való szedése, amgok begyűjtése...felsorolni sme tudom, mennyi dolog avn akertben. De, ti is tudjátok ezt.

     

    No, vigyorgok a látványom, Kati szedi a zuhéban a paprikát! :)Igaz, én meg sétálni szoktam esőben. Olyan szép látvány nézni, ahogy elhajlanak az ágak, csillognak a szirmok.

     

    Közben voltam fogorvosnál, kaptam antib, meg f.cs-ót. Aztán majd meglátjuk....:(Nem jóóó

    Katikám,ez  a hétvége uncsi nélkül lesz most, mert a köv. kettőben itt lesznek.Párom dolgozik, néha pihenne is hétvégén. Gyerkőkkel nem az igazi:)

    előzmény:
    babettakati (27359)
    2011-08-05  09:48
  10. 2011. augusztus 5. 18:1527367.

    Marika!

    Gratulálok a fogyáshoz,  nagyon nagy akarat van Benned, ha így sikerült

    Nekem is kellene egy kicsit, de sajna még csak meg sem próbáltam.

    előzmény:
    Marika0520 (27362)
    2011-08-05  12:51
  11. 2011. augusztus 5. 18:1127366.

    Szia Kati!

     

    Igen, ma jó idő volt szerencsére, kint tudtam lenni. 

    Mindig van tenni való, nem ülhetünk bent tétlenül. 

    Szép lett a mesevirág, majd fotózok. 

    előzmény:
    babettakati (27359)
    2011-08-05  09:48
  12. 2011. augusztus 5. 17:2227365.

    Nem nézem a vaterán, felírja a szakorvos, gyógyászati segédeszköz boltban érdeklődtem, nem is drága 3.650 ft.De ez nem bicikli, ezt ő tolja, négy kereke van, az a jó benne hogy meg tud kapaszkodni, rá tud támaszkodni. A lábait tudja egy kicsit tehermentesíteni. Elmentem itt a közelben egy nénihez akinek van, azt mondja sokat segít.

    Most hogy lement a cukrom, meg hogy stabilabb vagyok nekem is egy kicsit nehezebben megy a fogyókúra. De nem adom fel!Kialakult egy új étkezési szokásom, próbálom betartani. Ha arra gondolok, hogy már talán soha nem ehetek meg egy szelet cukrászsütit. Hát.... Most beérem azzal, hogy néhány korpás kekszet megkenek diétás lekvárral /saját főzés/,s megvan az édesség.

    Ha most abbahagynám, nem hinnének nekem a gyerekeim. Meg kell mutatnom. Zoli már magától megjegyezte, hogy az arcomon látszik.Annak is örülök, mert már olyan kerek fejem volt.

    előzmény:
    foltosocsk (27364)
    2011-08-05  16:55
  13. 2011. augusztus 5. 16:5527364.

    Marika, szia!

     

    Gratulálok! Ügyes vagy, hogy tudtál fogyni! Én annyira nem tudok, hogy még nekilátni sme tudok! Pedig, nagyon kéne, szűken véve 40-et!:(

    oh, de örülnék, akár 8- nak is.

     

    Az jó ötlet, hogy egy olyan keresek "biciklit" szereznétek. A vaterán nézted???

    Később jövök.

    előzmény:
    Marika0520 (27357)
    2011-08-04  19:14
  14. 2011. augusztus 5. 13:1527363.

    Sziasztok Kislányok!

     

    Tegnap délután és ma  reggel unokáztam. 

    Végre-végre jó idő van, futok is tovább csak beköszöntem, majd este jövök. 

    előzmény:
    foltosocsk (27356)
    2011-08-04  14:15
  15. 2011. augusztus 5. 12:5127362.

    Szia Kati

     

    Az a baj, hogy nem sokáig lesz jó idő. Úgy hallottam hogy már a jövő héten elromlik. Azt már tudjuk, hogy a dinnyéből már nem lesz semmi, de azért elkelne a napsütés.

    Anyósod egyedül van? Mennyire tehetetlen? Nem volna könnyebb ha hozzátok költözne? Az én volt anyósomnak sikerült eladnia a házát, a közelmúltban költözött a lányáékhoz. Mindenkinek jobb, persze ez sok mindentől függ.Nálunk sem lenne igazán hely míg a fiam itthon lakik, ha úgy alakulna lehet hogy nekem kellene menni hozzájuk.Egyenlőre én is inkább azt választom hogy járkálok,ha kell naponta többször is.

     

    Most nem kézimunkázol? Én azt hiszem csak a télen fogok.

    előzmény:
    babettakati (27359)
    2011-08-05  09:48
  16. 2011. augusztus 5. 12:4327361.
    Ja és hétvégén azért nem megyek a gyerekekhez, mert vagy ők jönnek, vagy esetleg mennek a másik nagyszülőkhöz. Meg otthon van olyankor a vejem, együtt megoldják.Ő mindenben részt vesz, nincs külön férfi vagy női munka, a gyerekek ellátását is teljes mértékben megteszi.
    előzmény:
    Marika0520 (27360)
    2011-08-05  12:40
  17. 2011. augusztus 5. 12:4027360.

    Szia Gizike

     

    Mostanában nem főzök anyukáméknak semmikor. Hétköznap viszik nekik az ebédet /csak nagyon rossz/ , hétvégén ő főz.Többször próbáltam rábeszélni hogy én főzzek hétvégén, de nem hagyja.Anyukámban borzasztó erős akarat van, nagyon sok mindent megcsinál.Az a baj hogy menni alig tud, de így ülve tesz-vesz. Általában fél éjszakákat nem bír aludni, olyankor vasal, süt vagy csak kézimunkázik. Pont ma érdeklődtem utána egy tolós járókeretnek, egészen feldobódott tőle. Reméli hogy hozzánk is el tud vele jönni. Jó lenne.

    Ma beszéltem a virágboltos csajjal, azt mondta szokott náluk lenni pistike virág. Mutatott egy hasonlót, de be volt ültetve ládába, nem eladó.

    Hogy áll a kezed?

    Készülök kikapálni az utcán a gazt a kerítés mellett, nagyon megnőtt a sok esőtől.

    előzmény:
    foltosocsk (27358)
    2011-08-04  19:54
  18. 2011. augusztus 5. 09:4827359.

    Sziasztok!

     

    Végre itt a jóidő. Nagyon szép verőfényes napsutés van nálunk.

    Tegnap egész nap zuhogott, rengeteg eső leesett.

    Délután vegyesvágott savanyúságot tettem el és paprikát kellett szednem hozzá.

    Beöltöztem: esőkabát, csizma és a zuhogó esőben szedtem a paprikát. A szomszédok szerencsére nem láttak, különben biztos mentőt hívtak volna hozzám.

      Ráadásul úgy csúszott az átázott talaj (nálunk elég agyagos), hogy minden lépésnél attól féltem, hogy seggre ülök. Na, az lett volna szép, ott fettrengek a sárban!

     

    Gizikém nagyon szépek a virágaid. A mesevirágod is milyen szép bokros lett. Jó ötletet adtál. A teraszon van nálunk felakasztva két virágtartó. Muskátli van benne, de nem szeretem, mert mindig szemetel, mikor hullik a virágnak a szirma. A mesevirág pont jó lesz oda, ráadásul mutatós is.

    Jövő hét elején küldöm a leandert, hétvégére nem akarom postára adni.

    Kezed hogy van? Hamarosan lekerül ugye a gipsz?

     

    Marika nagyon ügyes vagy, hogy így vigyázol az egészségedre. Ráadásul még fogyni is tudtál.

    Én tudom mi az, mikor gondoskodnod kell valakiről, ezért nem tudsz hosszabb időre elmenni sehová sem.

    Nálunk az anyósomról kell gondoskodni. Férjem egy nap háromszor megy hozzá: reggel, délben, este. Másra nem tudnánk rábízni 1 napra sem.

    Ezért mi is csak úgy szoktunk kirándulgatni, hogy általában délutánonként megyünk és olyan helyre, ami ilyen rövid idő alatt is bejárható.

     

    Évi! Most remélem felétek is jó idő van és végre tudsz kertészkedni. Tegnap nálunk is olyan párás volt az idő, hogy az esőkabátomról a vízcseppek nem száradtak le.

     

    Kedves Nagymamák! Hétvégre jó unokázást!

     

    A többieknek is szép derüs, nyugalmas hétvégét kívánok!

     

    előzmény:
    foltosocsk (1)
    2007-09-27  11:01
  19. 2011. augusztus 4. 19:5427358.

    Szia Marika! Hétvégén is te főzöl anyukádéknak? Ha nem,. akkor sem tudsz elmenni a lányodékhoz? Bár, én is jobban szeretek itthon aludni....de néha  azért ott alszom.

    Nonó várja már az ovit? Ricsike hogy megszokta, tudom, az első beszoktatás nem sikerült. Kellett várni vele egy kis időt.

    Könnyebb lesz a lányodnak, ha délig csak ketten vannak otthon.

    előzmény:
    Marika0520 (27357)
    2011-08-04  19:14
  20. 2011. augusztus 4. 19:1427357.

    Szia Gizike

     

    Itt biztosan nem lehet kapni azt a palántát, de majd figyelem.Én jobban szeretem az évelő virágokat, de néha elcsábulok én is, és veszek néhányat.

    Amit írtam hogy a ledugott hibi ágon virág jön, ma leesett. Biztosan nincs még meggyökeresedve. Az idén nem is fogom szétültetni, tavaszig elfér a tálban.

    Ma nagyon fincsi rakott krumplit csináltam, de én már lassan egy hónapja diétázok, keveset eszem, s főleg megnézem hogy mit. A cukrom szépen lement, s kb 7-8 kg-ot le is adtam. Nagyon tudatosan csinálom, nem is akarok sietni vele, de muszáj volt valamit tenni.

    Vasárnap jönnek a gyerekek, alig várom őket, a múlt pénteken voltam náluk. Gyöngyi mondta hogy menjek el 2-3 napra, de én nem nagyon tudok anyukámék miatt. Hamarosan festik náluk az egész lakást, lesz dolgom bőven. De azért be fogok iktatni unokázást még aug.-ban, mert utána kezdődik az ovi.

    előzmény:
    foltosocsk (27355)
    2011-08-04  14:14
  21. 2011. augusztus 4. 14:1527356.
    Évikém, tiszta víz minden, nem lehet bemenni a kertbe.Teszek-veszek, de unom.Már lefeküdtem egy kicsit, persze, szólt a telefon:(
    előzmény:
    ezüstfátyol (27354)
    2011-08-04  11:48
  22. 2011. augusztus 4. 14:1427355.

    Marika, az a lényeg, hogy találkoztál velük! Én is keveset vagyok velük, mert nehéz egy kézzel mindent időre megcsinálni.

     

    Eszembe jutott a régi fukszia-mind tönkrement, teljesen. Egyiken van egy-két tíz centis ágacska, pár bimbóval. Pedig, nagyon csodásak voltak.

     

    Marika, az a pistike, vagyis nebáncsvirág, egynyári, és nem lehet teleltetni. / vagyis én nem tudom/Palántában lehet venni tavasszal.Mindig lesem, mert nem kapok minden évben. Jövőre szóljak, ha megjelenik? majd gondolok rád.

    előzmény:
    Marika0520 (27353)
    2011-08-04  10:50
  23. 2011. augusztus 4. 11:4827354.

    Már én is tul vagyok több kávén is. Mérgemben bekávéztam. 

    Itt megint esik , kimenni sem lehet, minden vizes. 

     

    Ez a kaktusz annyira tüskés és mégis valami a közelébe megy. Én az enyémen meztelen csiga nyomokat találtam,- hogy nem bökte át a hasát- ? 

    Gondoltam ha nem lehet kertészkedni, lefestem a nagy kaput,- de azt sem lehet az esőben.  

    előzmény:
    foltosocsk (27352)
    2011-08-04  10:08
  24. 2011. augusztus 4. 10:5027353.

    Szia Gizike

     

     

    Az első képen az a virág nagyon tetszik. Kerti, vagy cserepes? Olyat szívesen elfogadnék, csak már szégyellem kérni mert nekem nincs mivel viszonozni.

    Nem voltak itt az unokák ezen a nyáron nyaralni, csak még júniusban valamikor. Én voltam náluk.

    előzmény:
    foltosocsk (27352)
    2011-08-04  10:08
  25. 2011. augusztus 4. 10:0827352.

    Sziasztok!

     

    Köszi akávét, kettőn túl vagyok!/igaz, "csak" nes, egy kis lötyi./

     

    Ma már kétszer zendített rá az eső,  pedig kertészkedni

    akartunk .:(Jaj, már nagyon ráférne a  kertre..Kéne a szárazakt metszeni, kicsit gazolni, megjelölni, átültetni..ha abbahagyja, kicsit megpróbálok egy kézzel valamit....gyomláni lehet, nem igaz?

    Ezen akaktin volt két bimbó. Tegnap, mielőtt kinyílt volna, leesett....elrágta a szárát valami.

    A másikat a súlya törte le a törzséről.:(:(

    Azt behoztam és vázába tettem.

    előzmény:
    ezüstfátyol (27350)
    2011-08-04  09:26

Címlap

top