Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mooncup-menstru ációs segéd

kustrae
Létrehozva: 2007. november 2. 12:10

Rendeltem egy ilyen eszközt,és ez az első ciklus,hogy használom.Használ még ilyet valaki errefelé?Lehetne tapasztalatot cserélni...

  1. 2011. Április 7. 23:08351.
    Nem lenne egyszerűbb a mosdó vagy a WC fölött nézegetni? Gondolom utána úgysem teszed vissza kiöntés nélkül.
    előzmény:
    Snowwhite (350)
    2011-04-07  22:57
  2. 2011. Április 7. 22:57350.

    hát,én szoktam nézegetni (igaz, nem vagyok finnyás). azét nézem, mert tudni akarom, hogy mennyi vér ment bele, hogy melyik napon milyen erősségű a menstruációm, és hogy összesen is mennyi az a mennyiség, amelyik távozik.

    viszont ez a nézegetés így úgymond kicsit nehézkes, mert már előfordult, hogy amíg nézegettem,  kiborult a padlóra, esetleg a bugyimba:)

     

    valamint, az erősebb napokon, nem is az, hogy szivárog, hanem, mivel ugye, nem szív fel semmit, közben, míg cserélem, is jön vér, és az nem belemegy, hanem köré. így, mikor kiveszem, a külseje is véres. 

    előzmény:
    Szilva (327)
    2010-08-27  19:00
  3. 2011. március 20. 19:41349.

    hát, eddig csak egyetlenegyszer telt meg nagyon hamar,de most, hogy utánanéztem a naptáromban, nem egy óra volt az, hanem három. (csak két ciklusban használtam eddig). átlag négyóránként szoktam megnézni, és akkor szokott kb. félig lenni, úgyhogy megtelni nyolc óránként szokott, kivéve ezt, mikor pilateseztem vele. 

    egyszer volt, hogy déltől hatig majdnem megtelt, aztán aznap mentem vele tornászni, és kilenckor megint tele volt. ok, ez nem egy óra, hanem három, de akkor se kéne.

     

    nem fejenállás volt, hanem olyan gyakorlatok vannak a pilatesen, hogy fekszel a hátadon,és fel kell emelned a lábadat vagy a csípődet, pl. hasizom gyakorlatnál.

    lehet, hogy elmozdult, én is erre gyanakodtam. na meg meg is telt, pedig még nem kellett volna.

    amúgy totál változó, félek is, hogy mi lesz máskor, mert volt,hogy kb. négy óra alatt totál tele lett, aztán ugyanaznap déltől este hatig semmi.

     

    plusz jártam úgy most nyáron (akkor még nem volt meg), hogy hazamentem (külföldön lakom), és a szokásosnál jóval több vérzés volt, folyamatosan átáztam, pedig nem szoktam. nem tudom, esetleg a hőség nem okozhatja-e, hogy több vér folyik, mert tudtommal annak, pl. a szaunának vérbőség fokozó hatása van.

    itt meg nem igazán van kánikula. 

    előzmény:
    terka75 (348)
    2011-03-15  21:30
  4. 2011. március 15. 21:30348.

    Szia!

     

    Én itt vagyok!

    Neked általában hány óra alatt telik meg a tölcséred? Mert az egy óra az nagyon erőss menstruációt feltételez ha azt vesszük, hogy a tölcsérekbe kb. 3-szor több vér fér mint a tampon folyadékfelvevő képessége, akkor neked egy tampon kb 20 percet bírt volna, és ez nagyon durva. 

    A fejenállás alatti átázás szerintem úgy történhetett, hogy megmozdult, esetleg elmozdult a tölcsér. Máskor nem szoktál átázni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2011. március 11. 22:30347.

    valaki van még itt?

    én most jutottam túl a második cikluson vele, most végig a Mooncupot használtam. a kiszedéssel még mindig kínlódok, főleg éjjel után. valahogy nagyon felcsúszik. viszont, ha bent van, nem is érzem, bár, néha közvetlen felhelyezés után érzem, hogy mintha nem rögtön nyílna ki. vagy csak a tudat?

    aztán: páran írták a sportot, nos, én elmentem vele pilatesezni, elővigyázatból beraktam egy vékony betétet is. egy óra alatt megtelt (pdig nem szokott, lehet, hogy a sport miatt?), plusz, a gyakorlatban én sem értem, hogy pl. a gyertyaállást, meg minden olyat, amikor a derekam magasabban van, mint a fejem, hogy csinálok meg. megcsináltam, aztán azt éreztem, hogy ömlik a vér, gyorsan elrohantam a vécére, és hát totál átáztam. véletlen lett volna?

    tudom, valaki azt írta, ne akarjon az ember fordított testhelyzetben lenni menstruáció alatt, na de akkor olyankor mondjak le a pilatesről? nem igazán akarok... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. 2011. február 19. 16:15346.

    Sziasztok!

     

    Nekem 3 féle tölcsérem van, Ladycup, Fleurcup és Yuuki. A LadyCup volt az első, nagyon szerettem, de a kivételnél mindig percekig bénáztam. A szárán annyira picik a pontok, alig domborodnak ki, és mindig lecsúszott róla a kezem. És nekem is mindig fentebb mászott, ami miatt meg nehezen értem el. Én egyik tölcsér szárából sem vágtam, nekem kell a szár a kivételhez. A másik két tölcsért éppen azért válsztottam, mert mindkettőnek erőteljesen kidomborodó körkörös minta van az szárán és az alján is. Még egyikről sem csúszott le a kezem kivételnél. Még az is szempont volt a Fleurcup és a Yuuki kiválasztásánál, hogy a legkisebb méretbe a legtöbb folyadék férjen. A LadyCupnak viszonylag alacsonyan vannak a lyukai, ráadásul két sorban. A másik két tölcsérnek egészen a perem alatt vannak a lyukai, így sokkal több folyadék fér beéjük.

    A Fleurcup térfogata a kicsnek a lyukakig 20 ml, peremig 25 ml, a nagynak lyukakig 29 ml, peremig 35 ml. A Yuukinak van a belsejében egy karima, ami megakadájozza a véleten kiömlést kivételnél, a kicsi térfogata a karimáig 13 ml, a peremig 25 ml, a nagy 25 ml a karimái és 37 ml a peremig. És a Fleurcupnak 8 színe van. Mindkettő 100% orvosi szilikonból készült, a LadyCup orvosi és élelmiszeripari szilikon ötvözete.

    Írtátok többen, hogy a behelyezésnél nem mindig nyílik ki, és ezt ellenőrizni lehet a perem körbetapogatásával, és forgatással, aminek hatására általában ki is nyílik. Nekem bevált még az intimtornázó mozdulat, amior megmozdul a hüvelyben a tölcsér és kinyílik, és olvastam azt is valahol, hogya popóriszálás is segít.

    Kivételnél segít még ha kicsit erölködünk, mintha székletet ürítenénk, akkor lentebb jön a tölcsér, és könnyebb elérni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  7. 2011. február 13. 18:56345.

    "nem kéne oda semmit bedugdosni"

    remélem, ez eszébe jut akkor is, amikor a feleségével ügyködik az ágyban:P 

    előzmény:
    serteperte (245)
    2008-10-18  08:51
  8. 2011. február 13. 18:16344.

    sziasztok,

    én tegnap kezdtem el használni a Mooncupot, a felhelyezés simán megy, a kiszedés viszont iszonyat. először is, alig érem el, szerintem magától feljebb csúszik. mikor elmegyek pisilni, mindig igyekszem lejjebb húzogatni, de valamiért nekem nagyon felmegy. igen erőteljesen kell magamba nyúlkálnom, hogy elérjem. pedig a szárából semmit nem vágtam.

     

    aztán, A-t vettem, mert a dobozon az volt, hogy 30 év felett mindenképpen. most meg azt olvasom, hogy annak, aki rendszeresen jógázik, vagy pilatesezik, a B a méret...(pilatesezem. mondjuk, a méretet nem érzem gondnak, kivéve a kiszedésnél.)

     

    kiszedés: én, mivel ugye alig érem el, először próbálom lejjebb huzigálni, aztán igyekeztem döntögetni, de nagyon sokáig tart, mire kijön.

    aztán kipróbáltam azt, amit itt valaki lentebb írt, hogy benyomom, mint mikor betettem, úgy hamarabb kijött ugyan, de szerintem közben kinyílhatott megint, mert iszonyatosan fájt, feszített, mikor jött ki. komolyan, mintha gyereket szültem volna...

    valakinek ötlete a könnyebb kiszedésre?

     

    ja, és eléggé zavaró, hogy a vécémben nincs csap, úgyhogy csak megtörölni tudom, de azért ez nem túl nagy probléma. ma be eleve a zuhany alatt tettem, lehet, hogy kivenni is ott kéne? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. 2011. február 7. 18:38343.

    Köszönöm szépen a válaszokat! :)

    Bevallom, nekem a MeLuna valamiért nem túl szimpatikus, (talán a túl erős színei miatt) így a Lady Cup mellett döntök. ^^' Ha zavar szára, legfeljebb levágom.

    Meg is rendelem, kíváncsi vagyok, nekem mennyire sikerül majd hasznáni. :)

    Még egyszer köszönöm a segítséget!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_240273
    Torolt_felhasznalo_240273
    2011. február 1. 22:42342.

    Szia!

    Nekem Lady cup-om van és teljesen meg vagyok vele elégedve...az elején volt egy kis bénázás, a kivételnél, de hamar bele lehet jönni...teljesen jól illeszkedik, nem mozdul el...én szoktam hozzá tisztasági betétet használni, mert ürítéskor előfordulhat, hogy maszatol egy kicsit...de ez mindegyiknél előfordulhat... Neten rendeltem, nagyon hamar kiszállították, korrektek voltak!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_848410 (340)
    2011-02-01  17:10
  11. 2011. február 1. 21:50341.

    Szia! Nekem Pink Cup van, (az a Lady Cup),a kisebb méret, én úgy tudom, hogy ez is orvosi szilikon, az anyaga tényleg puha. Viszont engem nagyon zavart a szára! Úgyhogy én úgy döntöttem, hogy veszek 1 MeLuna-t, amit több féle szárral lehet kapni. (Én gyűrűset akarok) Ez viszont NEM ugyanaz az anyag, de állítólag ez is ugyanolyan jó.

     

    "És nem túl sima a felülete? A Mooncup rovátkoltabb, vagyis nem könnyebb a kiszedése?"

     

    Sima a felülete, de szerintem nem ettől függ, hogy hogyan tudod kiszedni, mert addig nem nyúlsz fel érte, hanem a fogantyúnál lejjebb húzod, és az alján benyomod, hogy megszűnjön a vákuum.

     

    Javaslom olvasgass külföldi fórumokat is! :)


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_848410 (340)
    2011-02-01  17:10
  12. 2011. február 1. 17:10340.
    Sziasztok!

    Engem sikerült meggyőznötök, szeretnék én is venni egy intimkelyhet/tölcsért. A méretet, azt hiszem, be tudom lőni, de a gondom az, hogy nem tudom, melyik fajtát válasszam. Konkrétan a Mooncup és a Ladycup között vacillálok. Igyekeztem mindennek utána olvasni, de szeretnék egy kis segítséget kérni azért a választásban.

    Lentebb olvastam (tothemilia13-tól), hogy csak a Mooncup a tisztán orvosi szilikon, de Ladycup oldalán is ezt írják. Vagy ezen csúsztatnak, és tényleg csupán ötvözet? A Ladycup jóval olcsóbb, és színezett, ami jobban tetszik a szépérzékemnek, de mennyire egészséges? És nem túl sima a felülete? A Mooncup rovátkoltabb, vagyis nem könnyebb a kiszedése?

    Úgy tudom, hogy Ladycup puhább, egyszerűbben lehet összenyomni, így kényelmesebb a felhelyezése, de akkor jobban is illeszkedik a hüvelyfalához, vagy pont hogy könnyebben elmozdulhat? És óvatosabban kell kiszedni?

    Igazából mindkettővel szimpatizálok, és mindkettő mellett szólnak érvek/ellenérvek, így néhány véleményre nagyon kíváncsi vagyok. Szeretném, ha legközelebb már az intimkelyhet használhatnám.

    Köszönöm a választ előre is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  13. 2010. december 2. 17:51339.
    Szia! Gondolom azóta már sikerült kivenned, de azért válaszolok. Én Lunettet használok, még csak három hónapja, nagyon szeretem. Még nem vagyok profi, de egyre jobban megy az eltávolítás. Első alkalommal teljesen pánikba estem, azt hittem, már soha többet nem tudom kiszedni. Már rájöttem, hogy azért ment rosszul, mert nem engedett el a "vákuum", és úgy próbáltam kihúzni, de persze, hogy így nem ment. Végül találtam egy módszert, ami nekem nagyon kényelmes: egészen majdnem a peremig nyúlok, és benyomom a tölcsért, teljesen, amíg C-alakba nem ugrik, ilyenkor érezni lehet, hogy elenged a vákuum. Erősen kell nyomni. Ezt a C-t tartom amíg kihúzom, csak amikor már kezdem kihúzni, akkor fogom meg másképp, a C-szárainál, és összenyomom, hogy ne ugorjon szét. Még nekem is gyakorolnom kell, de már jobban megy. Azt hiszem, a Lady Cup keményebb anyagból van mint a Lunette, de talán ez segít valamit. Ami fontos, hogy "két kézzel kell dolgozni", egyik kezemmel a szárat fogom és húzom lefele, a másikkal nyúlkálok.
    Még egy tipp, de ez már a felhelyezéssel kapcsolatban: felhelyezés után érdemes néhányszor körbeforgatni, hogy mindenhol jól illeszkedjen.
    Remélem érhető, és nem voltam túl naturális. Sok szerencsét, remélem neked is beválik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_689856 (338)
    2010-11-18  15:47
  14. 2010. november 18. 15:47338.

    Sziasztok!

     

    Én kb. 2 hete vettem egy lady cup-ot, most jött el az ideje hogy kipróbáljam :)

     

    Ma reggel volt az első próba, illetve azóta is :)

     

    Eddig elégedett vagyk vele, mert érzem az előnyeit a tamponnal szemben, ténlyeg észrevétlen, és olyan mintha meg se lenne :)

     

    Viszont az egyetlen gondom az az, hogy iszonyat kínszenvedés, mire kiveszem...

     

    próbáltam összenyomni, de szerintem csak nagyon az alján tudom megfogni, amitől nem szűnik meg a vákum..  

    Guggolva voltak a leghatékonyabbak a próbálkozásaim, de eddig még egyszer sem sikerült azonnal kivennem, sőt csak sokadikra.

    Már vágtam le pár mm-t a szárából, mert kicsit éreztem, de el sem tudom képzelni, az hogy veszi ki aki teljesen levágta, mert én csak annál fogva tudtam eddig kiszedni.. (ugyanis nagyon csúszós)

     

    Van valakinek valamilyen tippje, hogy lenne könnyebb?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  15. 2010. szeptember 29. 07:40337.

    Kedves Tuka,

     

    minek a hossza izhat pontosan, magáé a kehelyé vagy a szár hossza? 

     

    Olvastad, hogy van olyan, aki teljesen levágta, na ezt azért nem merném... 

     

    Hogy mit szólnak a nőgyógyászok...az enyém már évekkel ezelőtt mondta, hogy nem szeretné megtudni, hogy tamponhasználatra vetemedtem...

     

    Amúgy az intimtolcsr pont hu oldalon van egy doki, aki minden kérdésre válaszol, elszoktam olvasgatni, háááát, szegény nincs könnyű helyzetben....

     

    Ami a fejenállást illeti - NE ÁLLJ FEJEN - azokon a napokon, sőt semmilyen fordított testhelyzetet ne végezz. Ne a tölcsér miatt, hanem magad miatt. Az ajurvéda azt mondja, hogy ez egy tisztulási folyamat, amit nem illik visszafordítani, a nőgyógyász pedig azt mondja, hogy ha nem tisztulunk ki rendesen, ciszták és miómák keletkezhetnek. Gondolom, egyikre sincs szükséged....

     

    Na, ha valami van, jelezd...

     

     

    előzmény:
    tuka (312)
    2009-11-23  11:09
  16. 2010. szeptember 24. 21:54336.

    Nem feltétlenül guggolva, csak úgy könnyebb elérni, de wc-n ülve is lehet forgatn. 2 ujjal, csavaró mozdulattal: megfogod 2 ujjal (pl. hüvelyk és mutatóujj) a kelyhet, fordítasz rajta pár centit, elengeded, megfogod újból arrébb, megint fordítasz rajta egyet. Egy mozdulattal 2-3 centit lehet fordítani rajta és addig ismételni, amíg kinyílik / beilleszkedik.

     

    Forgatni a könnyebb kinyílás és a jobb tapadás miatt szokták, de ha ezeket más módszerrel is eléred, nem szükséges a forgatással bajlódni. Sokan írják fórumokon, hogy életükben soha nem bírták a kelyhet forgatni, mégis gond nélkül használják. 

    előzmény:
    veronikahajdu (335)
    2010-09-21  17:52
  17. 2010. szeptember 21. 17:52335.

    Nahát, ez őrület, nekem  hátrafelé hajló méhem van, ami abból a szempontból jó, hogy nehezebben esek teherbe, de hogy a Mooncup felhelyezésénél ekkora jelentősége legyen, ki gondolta volna.

     

    A körbeforgatásról írjon már valaki, nem boldogulok vele, vagy csak nem jó  az alkalmazott módszer? 

     Még mindig guggoló helyzetben forgatjátok? Feltételezem....

    előzmény:
    anyapoc (332)
    2010-09-14  18:25
  18. 2010. szeptember 16. 19:41334.
    Szia!Gondolom,mostanra már dűlőre jutootál,én végülis teljesen levágtam.
    előzmény:
    veronikahajdu (331)
    2010-09-14  15:13
  19. 2010. szeptember 15. 10:58333.

    Szia!

     

    A magasságnál az a lényeg, hogy kényelmes legyen és ne szivárogjon, próbálgatással tudod eltalálni. Szokták úgy is, hogy először magasra teszik és onnan húzzák lefelé addig, amíg beilleszkedik, de nagyon egyedi, hogy kinek milyen módszer jön be.

     

    A szárból apránként érdemes vágni és próbálgatni, hogy ülés, járás, stb. közben kényelmetlen-e. Ha szükséges, újból vágni kicsit, amíg jónak nem érzed. Nagyon sokan egészen rövidre, vagy teljesen levágják a szárat, de érdemes próbálgatni, hogy neked hogyan jön be.

     

    Sok sikert!

    előzmény:
    veronikahajdu (331)
    2010-09-14  15:13
  20. 2010. szeptember 14. 18:25332.

    Sziasztok!

     

    Én második alkalommal használom a Mooncup-ot.

     

    AMikor megvettem, végigolvastam minden információt, többek között ezt a fórumot is :). SAjnos az előző ciklusban (is) szivárgott a tölcsérem. AZt hittem,hogy nem tapad rendesen, vagy a hüvelyizomzatommal van gond. 

    Próbáltam mindenfélét, szorítani stb, de nem lett jobb a helyzet, elég rendesen átáztam a 2 erős napomon vele, ráadásulsokszor elfordult a tölcsér, amikor magától feljebb csúszott.

    Most sem hagyott nyugodni a dolog és tovább keresgéltem, és eljutottam (talán pont innen) a nemzetközi oldalra. Bár angolból már sokat felejtettem, de azért sikerült megfejtenem pár dolgot. Többek között azt írják itt a szivárgásra, hogy általában akkor szivárog nagyon a tölcsér, ha a méhnyak (cervix) nincs megfelelő helyen. 

    Így én kitapogattam a méhnyakamat, és valóban, totál a tölcsér mellett volt. Ezen az oldalon azt írják,hogy ennek tk benne kell lennie a tölcsérben, de nagyon ráhűzni sem szabad, mert akkor nem maradhely a vérnek. Most már egészen rutinosan érzem,amikor a helyére "pattan" a tölcsér és ha az ujjamat körbeforgatom a tölcsér felső gyűrűje körül, akkor valóban nem érezni a méhnyakat. Amint először így tettem, már nem volt szivárgás. Illetve csak sokára,mert megtelt a tölcsér és minimális vér a lyukakon kijött. De a tölcséren kívül nem volt semmi, tiszta volt tk.

    Őszintén szólva meg is nyugodtam,mert kicsit csalódtam első alkalommal, hogy ennyire nem fogom tudni használni.... Persze még tesztelem majd erős napokon is, most már a 3. napon voltam, de még mindig volt jelentős mennyiség, szivárgás viszont semmi és nem fordult el a tölcsér.

     

    Ezek után gyanítom,hogy a tampon mellett is azért folyt nekem ki a vér, mert "félrement", amikor feltettem....

     

    Azért írtam le, mert ha jól olvastam, itt is volt olyan,akinek "folyatott" a tölcsére, hátha segít :).

     

    Szár: én levágtam teljesen, mert nagyon zavart és nem okoz gondot a kivétel....

     

    Bocsi,hogy hosszú voltam!

     

    Sziasztok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  21. 2010. szeptember 14. 15:13331.

    Hahó,

     

    csak azt szeretném megkérdezni, hogy a 'mélységet' hogy állítjátok be? 

    Nekem az az érzésem, hogy a kis szár tulajdonképpen hosszabb, csak azt nem tudom, hogy mekkorára vágjam? Amikor állok rendben van, de amikor ülök, van egy olyan érzésem,, hogy lehetne rövidebb...

    Van valakinek valami ötlete, hogy mit tehetnék?

    Megköszönném...

     

    előzmény:
    kustrae (1)
    2007-11-02  12:10
  22. 2010. augusztus 30. 09:54330.

    Hello Szilvia,

     

    én végigrágtam magam a választékon, és a LadyCup ötvözet, a MeLuna valami kimondhatatlan fél műanyagból van, és egyedül a Mooncup az orvosi szilikon, legalábbis én így így tudom...de vitatkozni remélem, ezen nem fogunk...

     

    Mindenesetre Neked nagyon bevált, úgyhogy kivágtam már minden régi tampont és betétet...

     

    Csak azt sajnálom,  hogy eddig szennyeztem a környezetet. Mert ugy-e mindent szelektívbe visz az ember, de a fent említett dolgokat egyszerűen csak kivágjuk a kukába, de ha egy percig belegondolnánk, hogy mekkora merényletet követünk el a környezet ellen, nem éreznénk egy ideig jól magunkat a saját bőrünkben.

     

    De hála a mooncup-nak, mostmár ez is megvan oldva...

     

    Szép napot!

    előzmény:
    Szilva (329)
    2010-08-29  16:10
  23. 2010. augusztus 29. 16:10329.

    Szia, örülök, hogy ennyire bejött a Mooncup.

     

    Csak a korrektség kedvéért szeretném hozzátenni, hogy szinte minden cup márka orvosi szilikonból készül! A Melunáról tudom, hogy nem, de annak az anyagát is használják gyógyászatban, katétereket gyártanak belőle.

    előzmény:
    tothemilia13 (328)
    2010-08-29  08:57
  24. 2010. augusztus 29. 08:57328.

    Hello,

     

    örülök, hogy megtaláltam ezt az oldalt, és én is szeretném elmesélni, hogy csütörtök óta használom, és annyira jó, hogy nem is értem, miért nem terjedt el jobban.

     

    Itt mindenféle neveket említettek, de én az intimtolcser.hu-n rendelhető Mooncup-ot (A=kis méretet) választottam, mert erről az egyről mondják, hogy 100% visszafizetési garancia van - ha nem tetszik, kifertőtleníted, és visszaküldöd.

    (Hát, ha fizetnének sem adnám vissza....valami hihetetlen kis csoda ez a mooncup.)

     

    Arról nem is beszélve hogy ez az egyetlen tiszta orvosi szilikonból készült - és ha valaki még nem döntött, mert nem tudta, hogy melyiket is vegye, akkor ezt érdemes első helyre tenni a pro listán.

     

    Pénteken jógáztam vele, gondoltam, tesztelem, mit bír, a legelveteműltebb csavarást is elvégeztem, és nem mozdult el, nem is éreztem, hogy ott van.

    Itt említettétek a szárát - hogy le kell vágni belőle, ezt tényleg csak akkor, ha már kitapasztalta az ember, hogy miként tudja felhelyezni, és levenni.

    Csak ennyit akartam megosztani veletek - további szép napot.

     

     

    előzmény:
    felügyelő (306)
    2009-08-29  12:26
  25. 2010. augusztus 27. 19:00327.

    Simán lehet, hogy érzed a méhszájat, írják fórumokon, hogy ilyenkor lentebb van.

     

    A látványt tényleg szokni kell (bár szerintem más eszközökkel se gusztusosabb, csak ez nagyon más). Segít, ha nem nagyon nézegeted: gyors beborítás, másik kézben előkészítve wc papír, gyors törlés, így már alig látsz valamit és csak az első napokon ilyen, utána radikálisan csökken a mennyiség.

     

    Ne szomorkodj, bele kell tanulni, aztán szinte mindenki megszereti.

    előzmény:
    Liimo (326)
    2010-08-27  16:21

Címlap

top