Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ti hogy díszítitek?-méz es

Torolt_felhasznalo_437106
Torolt_felhasznalo_437106
Létrehozva: 2007. november 14. 14:35

Sziasztok!

Életemben most csináltam előszőr karácsonyi mézes sütit (ez most a főpróba). A süti stimmel is, viszont a díszítéssel gondban vagyok...

Ti hogy csináljátok? Tojásfehérjével vagy vízzel keveritek össze a porcukrot? Sűrűre vagy inkább kicsit hígabbra csináljátok?

Aztán mibe töltitek? nejlonba vagy van vmi spéci cucc? Nekem sehogy nem sikerül: hol túl nagy lyukat vágok a zacsira, hol kicsit, hol jön belőle, hol nem, ettől aztán az egész tök randa (pedig a fejemben olyan szépek lennének   )

Várom a javaslatokat. Nem biztos, hogy itt leszek, mert a Manócska már unja az építőkockáit, ettől függetlenül szívesen veszek minden jótanácsot.

  1. 2010. november 30. 09:171601.

    A porcukrot utólag belegyúrni elég nehéz, jó sok meló, hogy igazán jól elkeveredjen. Ráadásul eleve keményebbre gyúrtad, mint kellett volna. Begyúrűskor inkább lágyabb legyen, mert ahogy áll a lisztszemcsék felveszik a nedvességet, megdagadnak, szárazabb lesz az egész és elmúlik a ragadóssága. Ha mégis ragadód marad, akkor lisztet belegyúrni még mindig lehet.

    Nem kell hűtőbe tenni egyáltalán a tésztát, de ez megpuhulni már nem fog, az biztos.

    Egy mentő javaslat: gyúrj be egy újabb adagot, elég lágyra, hagyd állni legalább egy napig, majd vegyél egy jó ökölnyit ebből a lágy tésztából és kb. ugyanannyit a "régiből" és jó alaposan gyúrd össze a kettőt. Így, kisebb adagonként dolgozd össze a kétféle tésztát, tedd vissza a kelesztőtálba és pihentesd megintegy napig, után már tudsz vele dolgozni.

    Jókora tésztamennyiséged lesz, de nem fontos egyszerre kisütnöd, az jó sok idő. Egy este én is csak egy adagot (1 kg lisztből) szoktam megsütni, épp elég annyit álldogálni a konyhában... Másnap mehet a következő adag (vagy harmadnap...)

    Remélem minden rendben lesz, várom a beszámolód, fotókat!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698738 (1594)
    2010-11-28  20:40
  2. 2010. november 30. 09:061600.
    Még nem próbáltam mással, de szerintem étkezési keményítővel megpróbálhatod. Mondjuk nem egy egész tojásfehérjét, hanem csak egy egészen keveset elsőre. Ha sikerül, működik, akkor bekeverheted az egészet. Várom a beszámolót, legalább én is tanulok valami újat, nagyon kiváncsi vagyok rá!!!
    előzmény:
    Snöcy (1591)
    2010-11-27  16:40
  3. 2010. november 29. 23:511599.

    Sziasztok!

     

    Új vagyok ezen a fórumon, de szeretnék csatlakozni kicsit, ha lehet!

     

    Még sosem csináltam mézeskalácsot, úgyhogy itt a legfőbb ideje elkezdeni. Begyúrtam a tésztát, most pihen holnapig a konyhában.

    A célom, hogy karácsonyra a párom szüleinek egy szép dobozt csináljak, mézeskalácsokkal benne. Szerintetek mennyi idővel előtte érdemes megsütni, hogy elég kemény legyen a doboz? Nincs oylan, hogy "túl korán" készítem el, és valami menthetetlen minőségi változáson megy keresztül karácsonyig? 

    (Na jó, azért nem holnap akarom megcsinálni, de először is megnézem, hogy is készül egyáltalán a mézeskalács.)

     

    Ja,és csak ámulok és bámulok, hogy micsoda szépséges dolgokat süt itt mindenki!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  4. 2010. november 29. 23:491598.

    Sziasztok!

     

    Új vagyok ezen a fórumon, de szeretnék csatlakozni kicsit, ha lehet!

     

    Még sosem csináltam mézeskalácsot, úgyhogy itt a legfőbb ideje elkezdeni. Begyúrtam a tésztát, most pihen holnapig a konyhában.

    A célom, hogy karácsonyra a párom szüleinek egy szép dobozt csináljak, mézeskalácsokkal benne. Szerintetek mennyi idővel előtte érdemes megsütni, hogy elég kemény legyen a doboz? Nincs oylan, hogy "túl korán" készítem el, és valami menthetetlen minőségi változáson megy keresztül karácsonyig? 

    (Na jó, azért nem holnap akarom megcsinálni, de először is megnézem, hogy is készül egyáltalán a mézeskalács.)

     

    Ja,és csak ámulok és bámulok, hogy micsoda szépséges dolgokat süt itt mindenki!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  5. 2010. november 29. 23:461597.

    Sziasztok!

     

    Új vagyok ezen a fórumon, de szeretnék csatlakozni kicsit, ha lehet!

     

    Még sosem csináltam mézeskalácsot, úgyhogy itt a legfőbb ideje elkezdeni. Begyúrtam a tésztát, most pihen holnapig a konyhában.

    A célom, hogy karácsonyra a párom szüleinek egy szép dobozt csináljak, mézeskalácsokkal benne. Szerintetek mennyi idővel előtte érdemes megsütni, hogy elég kemény legyen a doboz? Nincs oylan, hogy "túl korán" készítem el, és valami menthetetlen minőségi változáson megy keresztül karácsonyig? 

    (Na jó, azért nem holnap akarom megcsinálni, de először is megnézem, hogy is készül egyáltalán a mézeskalács.)

     

     

    Ja,és csak ámulok és bámulok, hogy micsoda szépséges dolgokat süt itt mindenki!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  6. 2010. november 29. 10:501596.

    Én is elkészültem az adventi koszorúkkal Sajnos a kép nem valami nagy minőség, tönkrement a fényképezőm, így csak telefonnal tudtam lefotózni.

     

    Csináltam egy naptárat is, de psszt, arról a címzett még nem tud. Család megígérte, hogy lefotózzák majd azt is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  7. 2010. november 28. 20:501595.

    Szóval itt a Mézi light!

     

    Teljesen jó lett, ugyan olyan mint az igazi! Csak az írókával van bajom!

     

    Köszi Klara az ötletet, ki figom próbálni, de hátha van még valakinek valami ötlete!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_698738
    Torolt_felhasznalo_698738
    2010. november 28. 20:401594.

    Sziasztok!

     

    Sencike vagyok, és még új ebben a fórumban. Tavaly Karácsonytájt találtam ezt a topikot, akkor el is mentettem, hogy jól jön ez még.

    Pár napja elkezdtem olvasgatni az elejétöl, csentem is pár díszítö ötletet  Gyönyörü dolgokat csináltok, nagyon kedvet kaptam hozzá!

     

    Mézeskalácsot már többször sütöttem, de írókázni még sosem próbáltam. Le is mentettem Csirri recepjét, ma délután be is gyúrtam az elsö adagot.

     

    čs itt jön a gond: Kifelejtettem a porcukrot!!!  A tészta viszonylag könnyen összeállt, de egy kis langyos víz kellett még hozzá. Nem volt valami puha, de azért jól gyúrható. Egy órakor gyúrtam össze, és este hatkor jutott eszembe, hogy cukor nélkül... Gondoltam, gyorsan hozzágyúrom, csak összejön. A tészta addig már 5 órát pihent a kelesztötálban, és kemény lett!! Szinte gyúrhatatlan, alig tudtam beledolgozni a cukrot, megint kellett egy kis langyos vizet adnom hozzá. Nem volt hideg helyen, mert a konyhapulton hagytam, nem tettem hütöbe.

     

    Lesz ebböl még valami???????? Meg fog puhulni??? Mert ha ilyen marad, nem hogy kinyújtani, átgyúrni sem tudom. Most is csak részletekben sikerült. Nem ártott neki nagyon, hogy "rányitottam" idö elött????

     

     

    Segítsetek, légysziiii!!!

     

    Elöre is köszönöm a válaszokat!

     

    Jó sütögetést mindenkinek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  9. 2010. november 27. 20:171593.
    Gratulálok, szuperek lettek.
    előzmény:
    szemirámisz (1588)
    2010-11-27  00:04
  10. 2010. november 27. 20:141592.
    Lehet, hogy hülyeséget írok, de egy próbát megér. Étkezési keményítővel próbáld besüríteni a felvert tojásfehérjét. Ebbe mehet a mesterséges édesítő. Nem biztos, hogy jó lesz de hátha. Lehet, hogy Csirri tud valami más megoldást. A nyirfa cukrot én nem ismerem.
    előzmény:
    Snöcy (1591)
    2010-11-27  16:40
  11. 2010. november 27. 16:401591.

    Sziasztok!

     

    Elsősorban Csirritől, vagy Klaratól szeretném kérdezni, hogy vajon a cukros tojásfehérjén kívül mivel tunám írókázni a mézest?

     

    A férjem sajnos cukorbeteg, de vettem diabetikus mézet, és tk. rozslisztből ill. tönkölylisztből, nyírfacukorral, begyúrtam a tésztát. Hogy milyen, még nem tudom, majd holnap fogom sütni. Így nyersen egészen hasonló.

     

    De mivel írókázzam?

     

    Nem tudom , hogy a nyírfa cukor megdarálva, a tojásfehérjével kikeverve ugyan úgy működne e mint a sima cukor. Ahhoz, hogy próbálkozzak sajnos nagyon drága.

     

    Ha édesítővel keverem ki a tojásfehérjét, az megszárad-e vajon?

     

    Vagy eleve a sok cukortól szárad meg?

     

    Magokal nem szeretném díszíteni, azt nem szeretjük, és adventi naptárat szeretnék neki csinálni, számokat meg ugye írnom kell rá.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  12. 2010. november 27. 13:251590.

    szia Szemirámisz!

    Muszáj ennyire megaláznod az embert, idehozod a tökéletes dobozodat ??? (na csak vicc)  Gyönyörű lett, gratula, valóban én is féltem, hogy a doboz tető behajlik, ezért én szépen szines díszpapírt "gyűrtem" össze, azt betettem a dobozba, (rá a boríték) és úgy a tetőt. Semmi baja nem lett, az unokám rettenetesen örült neki, úgyhogy megnyugodtam- hogy nem is annyira brutál. 

    Ezt a csipkemintát hogy csinálod ?  Eszméletlenül jól néz ki. 

    Szóval gratula, nagyon-nagyon ügyes vagy. 

    (köszönöm az elismerést a  tortáimért.)

     

    csirri:  aranyos vagy, nagyon szépen köszönöm, Az unokám így is hihetetlenül örült neki , és nekem ez már elég volt. Képzeld mondom a lányomnak, hogy egy "vérprofitól" kapok mindig segítséget- azt kérdezi - az Angélától ???- szóval semmi szerénykedés- neved van !!!!

    Az biztos, hogy most már tudom, mit NEM szabad csinálni.

     

    Bocs az offért, de muszáj megmutatnom a lányoméknál az asztalidíszt (amit megkaptam),  csirri- itt már sajnos jól látszik a "gyertya"

     

    előzmény:
    szemirámisz (1587)
    2010-11-26  18:36
  13. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2010. november 27. 11:461589.
    Ezek nagyon szépek lettek, a doboz innen nézve tökéletes.
    előzmény:
    szemirámisz (1588)
    2010-11-27  00:04
  14. 2010. november 27. 00:041588.

    Elkészult a dobozka, elég jó lett, persze lenne még mit csiszolni rajta. Na, majd a kovetkezo jobb lesz! Jól elfáradtam, már éjfél van , és nemrég fejeztem be. Persze azért mást is csináltam, de ezzel sok ido elment.

     

    Kipróbáltam ezt a csipke-szeru írókázást, jajj, nagyon tetszik! A vége felé már kezdtem belejonni, de akkor már elfogytak a mézesek.

    Nem baj, ezt biztos fogom még próbálgatni.

     

    Szép hétvégét mindenkinek!

    előzmény:
    csirri (1586)
    2010-11-26  12:25
  15. 2010. november 26. 18:361587.

    Ili, ne viccelj már, perszehogy megmutathatod! Egyrészt ide nem csak profik jonnek, keveseknek van olyan ugyes kezuk,mint csirrinek és klárának. Mi tobbiek meg mindenbol tanulunk!

    Egyébként a tortád nagyon szép, szoktam látni a sutis topikon, hogy micsoda gyonyoruségeket alkotsz!

     

    Nekem alakul a dobozkám, de most egy kis technikai szunetet tartok. Egyrészt már folyik ossze a szemem elott minden, másrészt meg éhes vagyok. Úgyhogy most eszek egy kis lecsot és folytatom

     

    Bár van egy kis gondom. A dobozka szív alakú lesz, és most úgy tunik,hogy annyira puha a fedél tésztája, hogy ha rárakom a dobozkára, akkor behajlik. Most arra gondoltam,hogy csalok egy picit, és teszek alá valamilyen kemény papírt, hogy megtartsa. Aztán ha pár nap után kiszárad, akkor szerintem megáll majd magától is...

    Csak nekem holnap reggelre szállítható állapotba kell hoznom.

    előzmény:
    vanko.ili (1578)
    2010-11-26  10:02
  16. 2010. november 26. 12:251586.

    Szerintem ami a tetején van, az az unokádé. Mostmár csak azt nem tudom eldönteni, hogy az 1 és 9 közül melyik is a tiéd?????

     

    A dobozhoz tényleg idő kell, vagy rögtön a tálcán állítja össze az ember, vagy csak legalább 1 éjszaka száradás után teszi át, addigra jól összenőnek az alkatrészek.

    Látod, én meg a tortádat irigylem!!!!

    előzmény:
    vanko.ili (1578)
    2010-11-26  10:02
  17. 2010. november 26. 12:241585.

    Csirri,sajnos osszetort, darabokban van. Megpróbáltam tegnap este a ragasztást, de nem tartotta meg. Most egy szív alakú dobozka készul, remélem,az már egyben marad. Tudom,hogy jobb várni a sutés és az írókázás kozott, de most nincs rá idom. Most kisultek, este fogom ragasztani, írókázni...

    Majd jó lesz valami sutialapnak...

     

    Klara, koszi! Egy profitól duplán jól esnek a dícséro szavak.

    előzmény:
    csirri (1584)
    2010-11-26  12:18
  18. 2010. november 26. 12:181584.

    Ha nem tört össze, csak szétesett, akkor megpróbálhatod az írókával összeragasztani. Ha ügyesen csinálod, nem is fog meglátszani a ragasztás.

    De jó neked, hogy van még Nagyikád!!! Az enyém már 16 éve nincs, 87 éves volt... Anyucim sincs már, 3 éve, ő csak 67 éves volt... Amit tudok, annak az alapjait mind tőlük tanultam - és örököltem a génjeimben.

    előzmény:
    szemirámisz (1574)
    2010-11-26  09:48
  19. 2010. november 26. 10:291583.
    Gyönyörűségesseket csináltál. Gratulálok
    előzmény:
    szemirámisz (1572)
    2010-11-26  09:02
  20. 2010. november 26. 10:231582.
    Itt nincs titok! Általában akkor csinálom, ha nincs nagy hajtás.Nagy odafigyelést igényel. Semmilyen segédeszközt nem használtam. Persze fontos, hogy a cukormáz minősége jó legyen. Minden sornál igyekszel egyforma távolságra húzni a sorokat. Itt nagyon érvényesül amit Csirri is írt, hogy kb. a tészta fölött 1 cm-rel húzd a csikot. Főleg amikor kereszbe húzod, mert felszeded az alatta lévőt.
    előzmény:
    szemirámisz (1577)
    2010-11-26  10:01
  21. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2010. november 26. 10:111581.

    A tieid is nagyon szépek lettek, őszintén szólva, itt még csak csodaklassz alkotásokat láttam mindenkitől.

     

    Gondolom, csakis gyakorlás kérdése a szép egyenes vonal, hát a hajszélvékony meg ugye attól függ, mekkora a lyuk a zacskón. Az ember, mikro először csinálja, nem is gondolná, hogy milyen kis lyuk is elég.

    előzmény:
    szemirámisz (1577)
    2010-11-26  10:01
  22. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2010. november 26. 10:061580.
    Nem, abszolút nem. 8 csepp ecet kb.
    előzmény:
    katy27 (1579)
    2010-11-26  10:04
  23. 2010. november 26. 10:041579.

    Köszi. Akkor tényleg nem tudom, mit rontottam el :(

    A végén nem érezni az ecet ízét vagy szagát? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (1575)
    2010-11-26  09:53
  24. 2010. november 26. 10:021578.

    Szép reggel!

    Angéla sajnos csak most olvastam a hozzászólásod, és látom, hogy elkövettam az összes hibát amit nem szabadna csinálni. 

    A dobozomat  összeállítás után ( egész szép lett, az írókázás is elég mutatós volt) na én azonal tálcára akartam emelni, amitől természetesen az egész szétesett. Utána próbáltam újból összeállítani, amitől sajnos elég csúnya vastag cukor-írókás lett az egész. De legalább tanultam belőle, ha türelmesebb lettem volna, akkor most egy elég szép kis dobozom lenne. Sebaj attól az uncsim megkapja (esküszöm "életben szebb).

     

    szemiramisz+csitar:  gondolkodom, hogy meg merjem-e mutatni az én béna dobozom. Amit Ti itt "ALKOTTATOK" az egészen fantasztikus. (igen ez már alkotás, amit Ti itt előadtok)

    Eszméletlen kézügyessség, türelelem, és szépérzék kell hozzá,- amivel Ti bőven meg vagytok áldva. 

     

    Hadd dicskedjek akkor egy kicsit, a tortám azért kicsit jobban sikerült. Ma megyünk a lányomékhoz szülinapozni (az uncsimé+az enyém) Találjátok ki, melyik gyertya kié ??? 

    előzmény:
    csirri (1573)
    2010-11-26  09:26
  25. 2010. november 26. 10:011577.

    Én most pár csepp citromlevet raktam bele, valahol azt olvastam,hogy az is jó. Egyenlore még ragaszkodnak egymáshoz, mármint a tészta és az íróka.

     

    Én még azt szerettem volna kérdezni Klarától, vagy Csirritol, vagy bárki mástól,aki tudja a titkot, hogy hogyan lehet olyan hajszálvékonyan, pontosan egyenesen húzni az egyenes vonalakat? Arra gondolok, ahol konkrétan a csipkeminta van. Az valami csoda...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (1575)
    2010-11-26  09:53
  26. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2010. november 26. 09:551576.
    Emelem a kalapom, ezek gyönyörűek.  Az a csipkeminta meg.....szavakat sem találok, annyira csodálatos.
    előzmény:
    Klara2 (1558)
    2010-11-25  09:54
  27. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2010. november 26. 09:531575.
    Katy27, nekem elsőre sikerült az íróka, nem jött le a mézesekről, nem tudom, mi a titka, én teszek bele pár csepp ecetet is, ahogy Csirri javasolta.
    előzmény:
    katy27 (1549)
    2010-11-24  19:14
  28. 2010. november 26. 09:481574.

    Jól mondtad nyuszó-muszó!

     

    Igen, ott a felso részen esett szét, eloszor csak egy helyen, aztán utána még egy helyen, majd alul is kirort, a szív/em/ csucskénél.

     

    Remélem a dobozka már sikerul... úgy szerettem volna a nagyimnak valami szépet vinni.Most volt november elején 86 éves.

     

    Nincs otleted, hogy mit kezdhetnék ezzel a szétesett tálkával? A tésztájának nincs semmi baja, esetleg valami sutibe felhasználható lenne?

    előzmény:
    csirri (1573)
    2010-11-26  09:26
  29. 2010. november 26. 09:261573.

    Nagyon szépek lettek a mézeseid!!!

    Megnéztem alaposabban a tálkád fotóját, szerintem azért esett szét, mert az egyes elemek (szívek) túl kicsi felületen sültek össze (csak a csücsküknél, ugye ott esett szét?), ráadásul friss volt az egész, hagyni kellett volna pár napig kiszáradni.

    A dobozt írókázás előtt formázzuk, vagyis az egyes elemeket, amiket majd összeragasztunk, egymáshoz faragjuk, csiszoljuk. Ezután írókázzuk, majd száradás után állítjuk össze a dobozt. Ha előtte állítod össze, akkor egyrészt nem férsz hozzá, hogy szépen meg tudd írókázni, másrészt van rá esélyed, hogy a kezedben szétesik az egész.

    Amikor már az egész doboz megszáradt, csak akkor helyezd rá a tetőt.

    Tulajdonképpen a ház is ugyanígy készül: sütés, farigcsálás, írókázás, száradás, összeállítás (falak), száradás, tető felrakása, utólagos írókázás itt-ott (pl. a tető gerincére.

    Bizony, a gyakorlás sokat tesz, sőt az egyetlen módja az írókázás megtanulásának, ugye mondtam én nyuszó-muszó???

    előzmény:
    szemirámisz (1572)
    2010-11-26  09:02
  30. 2010. november 26. 09:021572.

    Jó reggelt!

     

    Meghoztam a tegnap este elkészult mézeseimet. Sajnos a tálka nem sikerult, szétesett még írókázás elott.Mondjuk jobb, mintha utána esett volna szét, legaláb nem dolgoztam vele feleslegesen. Pedig arra készultem a legjobban, a nagyimnak akartam vinni hétvégén.

    Mindenesetre este gyorsan begyúrtam még egy adag tésztát, majd ma kisutom, de írókáznom is ma fog kelleni, mert holnap reggel már utazunk.

     

    Most már nem kisérletezek a tállal, majd máskor, ha tobb idom lesz. Megpróbálok dobozkát csinálni, az tavaly is sikerult.

     

    Kérdésem az lenne, hogy a dobozkát ti mikor díszítenétek, mikor már ossze van ragasztva? Vagy kulon a lapokat, és úgy ragasztani?

    Úgy emlékszem tavaly akkor díszítettem,mikor már ossze volt ragasztva.

    Hm, igen, ez a logikus, kulonben szétnyomom a díszítést a kezemmel...

     

    A nagy és a kis mécsestartó elég jól sikerult /persze az én szintemen/.  Mindenesetre jobb, mint tavaly.  A gyakorlás sokat tesz.

     

    Az írókázásnál úgy jártam, hogy az elso adag túl suru volt, azzal nem is tudtam szépen díszíteni. A második túl folyos volt... A harmadik tokéletes lett, csak azzal meg már alig maradt mit csinálni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  31. 2010. november 25. 23:461571.
    Ez nagyon sok munka, de minden évben sikerül pár darabot eladnom. Egy nagy mézeskalács alapra vannak feldolgozva a fák, házak. Hátul egy hurka pálca támasztja meg őket. A sok fehér miatt, este mintha világítana. Nagyon hangulatos tud lenni karácsonykor.
    előzmény:
    csitar (1568)
    2010-11-25  16:09
  32. 2010. november 25. 23:381570.

    Szia Csirri

    Igen, én is így diszítek. Azért nekem sokszor remeg a kezem.  Előfordul, hogy a bal kezemmel támasztom a csuklómat.  Nekem tetszik az a csipke készító. Én szivesen kipróbálnám. Jó borsos lehet az ára. Hát még a hozzávaló masszának. Gondolom, receptet nem közöl hozzá a gyártó! Egyébként cukormázhoz nem is lehetne használni. Érdekes, hogy miket találnak ki.

     

    előzmény:
    csirri (1566)
    2010-11-25  15:06
  33. 2010. november 25. 16:111569.

     

     

     

     

    és még.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  34. 2010. november 25. 16:091568.

     

    Sziasztok!

     

     

    Klara!   megint lenyűgöztél. Az első képet azonnal ellopnám, ha tudnám.  Az hogy készült????

     

    Én adventi asztali díszeket csináltam ajándékként.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  35. 2010. november 25. 15:131567.

    Ha nem akar kijönni az íróka, akkor tényleg túl sűrű lehet. A lyukméretet azt bizony el kell találni, nekem se sikerül mindig....

    Úgy írókázz, hogy az alkarodat megtámasztod az asztal szélén, és csuklóból rajzolsz. Így nem fog remegni a kezed.

    Egyébként tényleg egyszerűnek tűnik, de gyakolással lehet csak ráérezni. Szerintem azért szakad meg a vonal, mert egyrészt nagyon sűrű az íróka, másrészt nem nyomod egyenletesen. Az íróka hegye ne is érjen a felülethez, csak a vonal kezdésekor, utána emeld fel bátran és a felület fölött rajzolj 1-2 centivel, így sokkal egyenesebb lesz a vonalad. A végén rakd leújra a zacskó hegyét.

     

    Klári, te is így csinálod?

    előzmény:
    szemirámisz (1563)
    2010-11-25  13:15
  36. 2010. november 25. 15:061566.
    Bocs, most látom, hogy már te is megnézted.... Megmondom őszintén, nekem nem tetszik, legalábbis mint mézeskalácsosnak. Semmi egyediség nincs benne, a tízezredik is pont olyan lesz, mint az első.... Megvan a létjogosultsága a cukrászoknál, mi maradjunk csak a zacsinknál és készítsünk egyedit Szerintem....
    előzmény:
    Klara2 (1564)
    2010-11-25  14:54
  37. 2010. november 25. 14:581565.

    Klárikám, én megkukkantottam videon ezt a csudaeszközt....:

    http://www.youtube.com/watch?v=TNgSjVZ HwuA

    Tulajdonképpen egy szilikon lapba nyomott minta, amit kitöltenek valamilyen írókához hasonló cuccal, aztán leszedik róla. Nem sima íróka, mert hajlik, mint a műanyag csipke. Leginkább ahhoz is hasonló....

    Tortákat díszítenek vele, hajlítják jobbra-balra, ollóval nyírják, alakítják.... Cukrászoknak való, nem nekünk. Szerintem..... Merthogy sablonos, nem egyedi, mint amit mi tudunk előállítani.

    előzmény:
    Klara2 (1560)
    2010-11-25  12:14
  38. 2010. november 25. 14:541564.
    Igen, én puszta kézzel csinálom. Ez a csipke készítő eszméletlen jó. Megnéztem róla a videót a neten. Csak az a baj, hogy ezt nem cukormázhoz találták ki. A kitalálója egy speciális anyagot forgalmaz hozzá, amit vízzel kell higítani. Szerintem ez benne az üzlet, hogy azt vedd meg.
    előzmény:
    szemirámisz (1563)
    2010-11-25  13:15
  39. 2010. november 25. 13:151563.

    ERRE gondoltam.

    Pontosan a 164475-os hsz. alatt találjátok meg . Ilyen csipkecsodákat lehet vele csinálni mindenre, tortára, stb.

    Biztos mások is arra gondoltak,hogy ilyet használsz.

     

    Ha meg puszta kézzel csinálod, akkor mély meghajlás és kalapemelés!

     

    Én most elkezdtem, hát, kb. egy ovis szintjén mozgok. Ha kicsi a lyuk, nem jon ki, ha nagy, túl vastag...

    Talán nem jól találom el a máz suruségét, nem tudom. Folyton megszakad, ahogy húznám az egyenes vonalat.

     

    Az elobb itt volt az ocsém, azt mondja, add már ide, nem bírom nézni, meg miért reszket kozben a kezed, stb. Na kipróbálta, aztán két másodperc múlva visszaadta, azt mondja, hogy most már érti.

    Kívulrol minden egyszerunek tunik!

    előzmény:
    Klara2 (1560)
    2010-11-25  12:14
  40. 2010. november 25. 12:571562.

    A legjobb "segédeszköz" a biztos kéz, pár év gyakorlattal!!!!

    Mostmár én is kiváncsi vagyok, hogy milyen eszközt lehet ehhez a technikához használni... Elképzelni sem tudom....

    És a jó öreg zacsi....Én is csak azt használok, de folyton "meggyanusítanak" mindenféle titkos segédeszközhasználattal

    előzmény:
    Klara2 (1560)
    2010-11-25  12:14
  41. 2010. november 25. 12:201561.
    előzmény:
    Klara2 (1558)
    2010-11-25  09:54
  42. 2010. november 25. 12:141560.

    Hát ha van segédeszköz, az engem is érdekelne! Én teljesen szabadkézzel csináltam. A rácsozást is. Ezt vonalzó mellett nem lehet húzni, mert felszedi a cukormázat. Én nem tudok segédeszközről. de ha Te tudsz, légyszi írd meg nekem.

    Örülök, hogy tetszik.  Talán az irókáról beszélhet a főzőtündér. Én zacsival diszítek. Azt szoktam meg.

    előzmény:
    szemirámisz (1559)
    2010-11-25  10:09
  43. 2010. november 25. 10:091559.

    Klara, ezek mesések !!!   Az a szív forma...

     

    Hogy csinálod rá azt a csipkés mintát? Van erre valami segédeszkoz?

    Épp tegnap mutatta a fozos forumban az egyik fozotundér, hogy kapott ilyen "célszerszámot", amivel ilyen hasonló csipkedíszeket lehet csinálni.

    A pontos menetét nem tudja... Ha elárulod, akko ide irányítanám ot.

     

    előzmény:
    Klara2 (1558)
    2010-11-25  09:54
  44. 2010. november 25. 09:541558.
    Na végre sikerült.Tényleg még kisebbre véve a méretet jó lett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  45. 2010. november 25. 09:171557.

    Klara, próbáld a képeket még kisebbre venni. Tavaly még elfogadta nekem is ,amit 500 kb alatt volt, most már csak azokat, amelyek 200 kb alatt vannak.

    Biztos szép a mézes kosarad!

     

    Csirri, nagyon szépen koszonom a részletes leírását a gomboknek!

     

    Én ezeket csináltam 2 napja, ma lesznek írókázva:

    előzmény:
    Klara2 (1551)
    2010-11-24  23:37
  46. 2010. november 25. 09:111556.

    Szia Klára!

    Beindult a karácsonyi spuri... Ismerem ezt az időszakot nagyon jól, nálam is ez van.... Ahogy közeledik az ünnep, egyre gyorsabban forog a mókuskerék, potyognak belőle a mézesek ezerrel a szélrózsa minden irányába....

    Nyugodtan válaszolj bárkinek, ha ráérsz, lehet, hogy én is beledumálok abba, aki tőled kérdezEzen nem fogunk összeveszni, az biztos!!!!

     

    Én is sajnáltam mindig, hogy csak két kezem van, amíg a piacon egy idős néni azt nem mondta nekem (elfogyott épp az összes kezem, szatyrok lógtak benne és panaszkodtam neki, hogy kevés a két kéz): Ne sajnálja kedves, ha több lenne, annak is találnánk munkát, miért az jó nekünk?

    Azóta megelégszem a kettővel....

    előzmény:
    Klara2 (1553)
    2010-11-24  23:57
  47. 2010. november 25. 09:041555.

    Ne rettegje az írókázástól, szerintem pl. az a legszebb az egészben!!! A sütést mindig halogatom, de írókázni nagyon szeretek

    Csak lazán, lendületesen, nem szabad rágörcsölni!

     

    (Ugye te egészségügyis vagy? Esetleg tanultál latint... A "functio"-ról gondolom. Három évig gépeltem orvosi latint...)

    előzmény:
    vanko.ili (1548)
    2010-11-24  16:15
  48. 2010. november 25. 08:591554.

    Igen, az írókával van összeragasztva.

    Szóval: kell hozzá az a félgömb alakú pici tálka és egy kb. akkor átmérőjű kör alakú kiszúró, mint amekkora a félgömb, egyik peremétől a másikig, a feneke közepénél mérve. Vékonyra kinyújtjuk a tésztát, aztán ezzel a kiszúróval kiszakítunk egy kört. A félgömb külső részét vékonyan megkenjük margarinnal, majd meghintjük liszttel úgy, hogy mindenhol egyenletesen befedje. Ezután ráborítjuk a formára a tésztát és rálapogatjuk, alul, a tál pereménél pedig a két tenyerünk között megforgatjuk, mint a pogácsát szokás, hogy a tészta minél jobban rásimuljon a tálka szélére. Ezután megsütjük, kihűtjük, levesszük a formáról. Hagyjuk megszáradni, legalább 2-3 napos pihentetéssel száraz helyen. Ezután a félgömb alakú mézest finom csiszolópapíron ide-oda tologatva a peremét egyenesre csiszoljuk, amíg összeillesztve a kettőt nem látunk hézagot. A félgömböket megírókázzuk, hagyjuk megszáradni, majd úgy ragasztjuk össze az írókával, hogy az egyiknek a peremére nyomunk az írókából, egy kettéhajtott fonalat vagy keskeny szalagot (ez lesz a függesztő) rárakunk oda, ahol a gömb teteje lesz, erre is nyomunk egy kis írókát, majd hozzáillesztjük a másik félgömböt, óvatosan összenyomjuk. Az esetleg kinyomódott írókát letöröljük, majd megint hagyjuk megszáradni. Ezután a ragasztási vonalat is megírókázzuk (cikk-cakk vonallal pl.) úgy, hogy a gömböt egy olyan méretű pohárka szájára állítjuk, amin rendesen megáll, nem esik bele. A ragasztási vonal legyen felül. Azt a részt, amit így kényelmesen elérünk az írókával megírókázzuk, hagyjuk megszáradni, majd tovább fordítjuk a gömböt és a maradék részt is megírókázzuk (lehet, hogy kétszerre nem megy, akkor apránként forgatjuk körbe, lényeg, hogy minden fordítás-írókázás után megszáradjon mielőtt tovább forgatjuk). Talán időigényesnek tűnik, de nem olyan vészes, ha a száradási időkben pl. más mézest írókázunk. Még egy apróság: jó, ha a függesztő szálat összecsomózzuk és úgy helyezzük rá a félgömbre, hogy a csomó majd a gömb belsejébe essen, így ha esetleg elkezdene a szál kicsúszni (bár ha jól odaragasztjuk, akkor ez nem valószínű....), akkor a csomó megfogja.

    előzmény:
    szemirámisz (1547)
    2010-11-24  15:38
  49. 2010. november 24. 23:571553.

    Szia Csirri

    Látod ilyenkor kerülök ide. Eddig diszítettem, de már olyan fáradt a szemem, hogy még a szemcseppel sem bírom tovább.

    Én csak annak írok, aki nem konkrétan Neked ír. Azt sem sűrün mert nem igazán érek rá így karácsony előtt. Sokfele eligérkeztem, de kezem nem lett annyi mint egy sivának. Azért nem bírom megállni, hogy be ne nézzek.Majd még talizunk, megyek aludni, mert reggel 6-kor kelek. 

     

    előzmény:
    csirri (1540)
    2010-11-24  09:46
  50. 2010. november 24. 23:431552.

    Vissza néztem

    1052, 1053, 1072 hozzászólában vannak képeim.

    előzmény:
    majkati (1550)
    2010-11-24  22:06

Címlap

top