Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lakásfelújítás- árak

pocmak
Létrehozva: 2007. december 8. 12:56

Sziasztok!

Lehet, hogy költői a kérdésem, de sacc per kábé mennyiben kerülhet egy lakásfelújítás? Ki mit csináltatott vagy csinált meg és mennyiért a lakásában? Megéri lepusztult lakást venni és felújítani, ha a vásárlás is nagyrészt hitelből történik? mennyi tőke maradjon a felújításra?

Írok néhány dolgot, hogy minek az ára érdekelne, persze hozzávetőlegesen, mert nyilván minden a négyzetmétertől és attól függ, hogy hol van az ingatlan.

Szóval szőnyegpadló csere, tapétázás, parkettázás, nyílászárók cseréje, fürdőszoba felújítás (csempe, kád, mosdó, járólap,stb.), konyha felújítás (járólap, mosogató, csaptelep, estleg konyhaszekrény bár ez aztán tényleg abszolút szubjektív, de mi az a minimum, amivel számolni kell?), fűtéskorszerűsítés (új konvektor), festés, linóleum helyett járólap...

Szóval ilyesmikre gondolok.

És még egy fontos kérdésem van: mindez mennyi ideig tarthat, míg kicserélgeti az ember? költözhetővé válhat egy hónapon belül egy ilyen abszolút kiforgatott lakás?

köszönöm a hozzászólásokat

  1. 2007. december 8. 17:4126.
    Fürdőszobaügyileg(szaniter) én inkább az Erős-éket ajánlanám, baromi jó áron ki lehet fogni szuper dolgokat....a burkolóanyagok is meseszépek, de azok elég drágák... Viszont találtam ugyanolyan gyönyörűt a Soroksári úton(IX.ker.-i szakaszon),Lunada kft,nagyon trendi dolgok voltak 2500/m2 áron. Ja,ha nem nagyáruházban találsz kedvedrevalót,2-3 hét szállítási idővel kalkulálj! 
    előzmény:
    angela71 (25)
    2007-12-08  17:33
  2. 2007. december 8. 17:3325.

    Megéri-e? Ha  anyagi szempontból nézed, nem,mert kb.2-3 milla minimum kell egy teljes felújításhoz,plusz a kölcsön kamata,plusz a vételár,nehéz úgy kiszállni belőle, hogy jóljárj.

    Ha azt nézed, hogy olyan lesz,amilyenbe szívesen mész haza, és jól fogod érezni magad otthon,akkor maximálisan igen. Szóval döntsd el.... 

    Mi májusban lettünk kész,falbontás,burkolás,festés,villanyszerelés,gipszkartono zás,asztalosmeló,minden vadi újra cserélve,kb.3 milla,mindennel együtt(persze, apróbb kiegészítők még kellenek).3 hónap volt, úgy, hogy a többi lakó miatt hétköznap7-16-ig,szombaton 8-14-ig melózhattak a kecón, vasárnap nem.

    előzmény:
    floryka (23)
    2007-12-08  17:08
  3. Torolt_felhasznalo_162487
    Torolt_felhasznalo_162487
    2007. december 8. 17:1924.

    Szia! Mi éppen most vagyunk a közepén, igaz, hogy ez egy nagy ház, de teljesen, az összes vezetéket és fűtést is beleértve ki kellett cserélni mindent, mindez kb. 5 millió forintban áll meg új nyílászárókkal és konyhabútorral. Igaz, mi sok mindent sk csinálunk.

    Néhány segítség:

    - amit lehet, szerezzetek ti be, mert az alvállalkozók jó sokat rátesznek a szállításra, anyagbeszerzésre, a legolcsóbb a platform áruház, www.platformkft.hu, csináltatsz ott kártyát és már vásárolhatsz is.

    Árak:

    - szőnyegpadló csere: legolcsóbb a Diego-ban, nagyon nagy a választék a Kikában, de az drágább

    - nyílászáró: legolcsóbb és legjobb a Fehér Ablaknál www.feher-ablak.hu - kipróbált, bekértem ezer ajánlatot, és náluk olcsóbb nem volt, viszont volt, ahol dupla annyiba került ugyanaz!!! Elég, ha 1,4-es üveget rendelsz bele bőven.

    - parkettázás: lamináltpadló már akár 1800 Ft-tól, ebből is a Diegot ajánlom, ott vannak a legjobb akicók

    - kád: érdemes megnézni Baumax és társait (persze Platformot mindenképp), ha pezsgőfürdőset akarsz, akkor a gödi www.furdoszoba.info-t ajánlom

    - csempe, járólap: én gyönyörű olasz gres járólapot vettem 1300 Ft / nm-ért a Baumaxban, de a platformban is van nagyon szép, ajánlom még a Zalakerámia mintaboltokat, én ott vettem csempét 2300 Ft / nm-ért. Csaptelep is a legolcsóbb a Platformban, akár Kludi is 12 000 Ft-ért

    - Konyha: nekünk Ikea lesz, de nyilván az RS bútor jóval olcsóbb lehet, érdemes megnézni

    - Festés: ezt akár Ti magatok is egy teddy-hengerrel, nem nagy szám

    Nekünk mindez, és még jó néhány egyéb dolog 1 hónap alatt meglesz, de ott kell lenni a nyakukon. Nehogy napidíjban állapodj meg a mesterekkel!!!!

    Remélem, tudtam segíteni, sok sikert!

    előzmény:
    pocmak (1)
    2007-12-08  12:56
  4. 2007. december 8. 17:0823.
    Mi júliusban kezdtük a lakásfelújítást a nyílászárók cseréjével. Falakat bontottunk és helyeztünk át, új fürdőszoba, teljes víz-csatorna és villanyvezetékcsere, mindenütt új burkolat, magunk festünk. Jelenleg 3.6 milliónál tartunk,de még 2 szobában még nincs padló és a villanyszerelésnek is van 150 ezer híja. Kb. 400 ezer kellene hogy belülről rendben legyünk,és még ezután következik a konyhabútor. Így most áll a dolog, nyár óta zsákokból öltözünk.
    Nagyon jól meg kell gondolni hogy van-e elég pénz a teljes kiadásokra, mert sajna könnyen lehet ilyen hibába esni mint mi. Hiába terveztünk meg mindent (azt gondoltuk milyen jól), mindig vannak váratlan kiadások amik menet közben jönnek elő.
    előzmény:
    pocmak (1)
    2007-12-08  12:56
  5. 2007. december 8. 17:0422.
    Szerintem meg jó dolog, persze attól is függ, hogy valaki élvezi-e 
    előzmény:
    mazita (21)
    2007-12-08  16:52
  6. 2007. december 8. 16:5221.

    Hát én most vagyok túl egy lakásfelújításon, de idegileg és anyagilag beleroppantam. Több mint 2 millió ment el, 62 négyzetméteres lakás, festés, mázolás, parketta csiszolás, járólapozás, csempézés, új fürdőszoba (majdhogynem a legolcsóbb csempékkel, fajansszal), új konyha (konyhabútort 140 ezerért csinálta az uncsitesóm férje, ha ezt az Ikeában veszem meg, cirka 500 ezer lett volna), új radiátorok, gázkazán (olcsó dolgozói programban vette az öcsém, így cirka 60 ezret spóroltunk rajta), úgyhogy szerintem a világ legnagyobb marhasága lepusztult lakást venni, és nem, nem lesz kész egy hónap alatt. Ja, és a nyílászárókat ki se cseréltük.

     

    előzmény:
    pocmak (1)
    2007-12-08  12:56
  7. 2007. december 8. 15:4720.

    Hello!

    Csak annyit mondok, hogy 4 éve az 50 négyzetméteres lakás elektromos felújítása 200 ezer volt, és eltartott 1 hétig. A villanyórát a lakásból kitették a lépcsőházba, és átkábelezték a falban is a csöveket. Ez csak a kétkezi munka volt belőle, mert az engedélyeket addigra beszereztem.

    Különben vedd elő a Praktiker, Baumax, Obi szórólapjait, és keresd meg, hogy milyen fürdőkád, csempe, járólap, konyhabútor, nyílászáró, villanyszerelvények stb. vannak, illetve az áraikat. Általában a legolcsóbbat megtalálod benne. Innetől felfelé számolj az igényeid szerint, akár 20-szoros árral is.

    előzmény:
    pocmak (1)
    2007-12-08  12:56
  8. 2007. december 8. 15:2119.

    Javaslom  a laminált klikk -renszerű parkettát,olyan egyszerű,hogy bárki lerakhatja és szép is és nem karistolódik.

    Természetesen a végösszeg nagyon függ az igényektől is, hiszen van csempe 1500-ft-ért és 8.000 ft-ért is  Attól is függ, hogy mennyire veszitek igénybe mestert.Laminált padlót le lehet tenni egyedül,de teleszkópos festőrúddal festeni is lehet, vagy egyszerű mintás, vagy egyszínű tapétát is feltesz egy ügyesebb háziúr-háziasszony     

    előzmény:
    pocmak (11)
    2007-12-08  14:02
  9. 2007. december 8. 15:1718.

    Műszakilag jó állapotban lévő,de esztétikailag  teljesen lerobbant lakást vettünk,75 nm2, mi építészeti munkákat is csináltunk,falat bontottunk, hatalmas nappaliból egy szobát leválasztottunk.

    Még így is jobban jöttünk ki, mintha új lakást vennénk és mégis van egy szép kinézetű lakásunk.

    2,1 millió ft-ot költöttünk rá.

    előzmény:
    pocmak (1)
    2007-12-08  12:56
  10. 2007. december 8. 14:3917.
    alsóhangon 100.000,- Ft/négyzetméter egy nagyobb felújítás.
    előzmény:
    pocmak (1)
    2007-12-08  12:56
  11. 2007. december 8. 14:2516.
    Az az igazság, hogy én nem vennék már panel lakást, inkább egyből új építésüt, csak pár milla a különbség, arra lehet kölcsönt felvenni és 20 évig nincs gondod a felújítással sem.
    előzmény:
    pocmak (14)
    2007-12-08  14:18
  12. 2007. december 8. 14:2415.
    Nos igen, ők hiába cserélték ki a csöveket, ha a többi lakó nem.
    előzmény:
    pocmak (14)
    2007-12-08  14:18
  13. 2007. december 8. 14:1814.

    Na, igen. És gondolom, nem csak a panellakások, hanem a téglalakások is öregszenek. A csőcsere az az, amikor kibontják a falakat és víz-gáz-villany minden vezetéket kicserélnek az emberek? Az azért elég húzós lehet, de tény, hogy szükséges. csak hát ugye, ha én kicserélem,a ttól még a fölöttem lakó nem fogja. 6,6 M az irányára a viszonyalg felújított lakásnak. Ugyanabban az utcában 9M-ért kínálnak egy csőcserélt lakást, ami egy fél szobával nagyobb. Azért enniyre csak nem drága egy csőcsere...

    Mondjuk csőtörés nagyon sokszor volt a szüleimnél is, de házon kívül a földben. Szóval az utca úszott, nem a lakások szerencsére...

    előzmény:
    Évanyó (13)
    2007-12-08  14:11
  14. 2007. december 8. 14:1113.
    Tudod ahogy öregednek a panel lakások, úgy egyre több a csőtörés, de van aki megengedi a kád vizet és elfelejti, elég sokszor áztunk, a felettünk levők fürdőszobai vagy konyhai flexi csövei miatt is, amik szétdurrannak, sajnos nem mindenki cserélte még le.
    előzmény:
    pocmak (12)
    2007-12-08  14:06
  15. 2007. december 8. 14:0612.

    Ennyire jellemző dolog a beázás a lakásokban? vagy ez mitől függ?

    harmadikon laktunk kiskoromban, 6éves koromig és anyukám azóta is rossz szájízzel emlegeti azt az időszakot, mert 3 kisgyerekkel kellett adott estben nap mint nap "megmászni" a három emeletet.

    Onnan az elsőre költöztünk, az akkor új építésű volt, de ennek már lassan 20 éve. A szülei még ott laknak, de beázás csak egyszer volt. A második emelet talán egy kissé kevésbé forgalmas, mint az első, de lehet, h ez hülyeség. Még harmadik emeletbe is belemennénk, ha olyan nagyon visszautasíthatatlan az ajánlat(bár ennek ált. oka van), de negyediket mégegyszer nem. néha még magamat is nehezemre esik felvonszolni, nem hogy kisgyerek(ek)et. Bár ez magamról szegénységi bizonyítvány, de nem vagyok fitt, na...

    előzmény:
    Évanyó (10)
    2007-12-08  14:00
  16. 2007. december 8. 14:0211.

    Újítanék én, vagy hát újítanánk mi, talán még kedvünk is lenne hozzá, csak hát ügyességünk nem nagyon. nagyon bonyolult dolog? mert egy festést, egy tapétázást még el tudok képzelni, de egy csempézést, járólapozást már nem biztos...

     

    előzmény:
    busmanó (4)
    2007-12-08  13:26
  17. 2007. december 8. 14:0010.
    Másodikon lakom, ez sem jobb, többen vannak felettem, akik beáztatnak és hidegebb is van, mint feljebb.
    előzmény:
    pocmak (9)
    2007-12-08  13:56
  18. 2007. december 8. 13:569.

    Ajjajajjj!

    A környéken kb. 1 milla van a felújított és nem felújított lakások között különbségben. A legfőbb gond az, hogy utóbbiak erős többségben vannak. mindenképpen első vagy második emeleti lakást keresnénk, emrt a negyedik emeletet már nagyon unjuk. Ez lenne az első saját lakásunk, szóval ezért is fontos az időtényező, mert albérletből költöznénk ki.

    Tegnap láttunk egy viszonylag felújíott tűrhető állapotú lakást, de ... hát nem is tudom. Valahogy nem szívesen vásárolnék lakást negyvenegynehány éves épületben. még akkor sem, ha tégla az az épület. 5-10 év múlva ugyanis terveznénk eladni és nagyobbat vásárolni. Ráadásul engem borzastóan nyomasztanak a másfél szobás lakások, bár erős túlkínálat van belőlük (biztos nem véletlenül). Iszonyú szerencsétlen elrendezésűek és borzaszt a gondolat, hogy egy akkora lyukba (cirka két méter széles és 3,5-4 méter hossz&uacute "bekényszerítsek" idővel két gyerkőcöt. Valahogy tartok attól, hogy nem fog sikerülni 5-10 év múlva sem új építésűbe költözni és esetleg ott ragadunk a csepp lakásban. Persze, tudom, használtból is lehet nagyobbat venni.

    Láttunk még tegnap egy olyat is, aminek minden szobája déli fekvésű vllt és iszonyúan le volt lakva. Ott aztán mindent cserélni kéne. Volt egy akkora konyha, hogy csak oldalazva lehetne benne közlekedni. A falnak megyünk már az ilyen lakásoktól... vajon aki tervezték, laktak ilyenben? de sajnos számunkra egyelőre csak ezek tűnnek hitelből finanszírozhatónak.

    egyébként a tegnapiak voltak a huszonakárhányadik megtekintett lakások az elmúlt két hónapban. asszem lassan feladom, hogy valaha is vagy legalábbis a közeljövőben megtaláljuk az ideális lakást. pedig nincsenek ám nagy igényeink... legalábbis szerintem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2007. december 8. 13:508.

    Igény fügvénye.....

    Mi 1 millióból ujitottuk fel,a barátnőmék 10 millióból....Óriási a különbség

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2007. december 8. 13:367.
    Ha fűtéskorszerűsítésről van szó akkor már érdemesebb radiátoros fűtést csináltatni szerintem megéri a befektetést. Nekünk konvektor van és mellé vettünk egy kis vaskandallót, mert kevesebb pénzből sokkal nagyobb hőérzetet lehet vele teremteni, mint a konvektoros fűtéssel. Biztos nem olcsó a fűtéskorszerűsítés, de ha azt nézed egy konvektor is benne van kb. 50 ezerbe...
    előzmény:
    pocmak (1)
    2007-12-08  12:56
  21. 2007. december 8. 13:356.
    Hogy mennyi idő alatt van készen, az attól függ, hogy ki csinálja, hányan és milyen megbízhatóak.
    előzmény:
    pocmak (1)
    2007-12-08  12:56
  22. 2007. december 8. 13:335.
    Minimum 2 milla a felújítás, nekem csak a fürdőszoba volt 400ezer 2 éve.
    előzmény:
    pocmak (1)
    2007-12-08  12:56
  23. 2007. december 8. 13:264.

    Szia!

    kb. 2 millió. De olyan hihetetlen kínálat van most a lakáspiacon, hogy szerintem a felújítás ára nem mindig, ill. csak részben jelenik meg a lakások áránál. Ha hitelből vásároljátok a lakást, akkor szerintem érdemes beköltözhető, felújítottat venni, max. tisztasági festést csináltatni.

    Meg ha nem te újítasz, vagy nincs rokon, barát mesterember, idegörlő tud lenni a felújítás.

    előzmény:
    pocmak (1)
    2007-12-08  12:56
  24. 2007. december 8. 13:183.

    szia, szerintem ez cirka 2-2,5 Millió forint. A legnagyobb tétel benne a nyílászárók és a komplett fürdőszoba.

    Egy hónap alatt megoldható, ha egy héten minimum 3-5 napot rá tudnak szánni.

    Sok sikert!  

    előzmény:
    pocmak (1)
    2007-12-08  12:56
  25. 2007. december 8. 13:152.

    Szia.

     Hát a mi lakásunk jó állapotban volt, mikor megvettük, be is költözhettünk volna, de mi felujitottunk. Minden betonig fel illetve le lett szedve, taposó + parketta, glettelve és festve lett, nem tapétázva,uj konyhabutor, fürdő + wc felujitás, itt minden ki lett cserélve, 2 szoba és ez volt kb 1,2 milla. Az ablakcsere panelprogramban lett cserélve, az + 200e. Ja, kb 2 hónap alatt lett meg.

    előzmény:
    pocmak (1)
    2007-12-08  12:56

Címlap

top