Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sajgó Attila

morzsa25
Létrehozva: 2008. január 14. 23:09
Sziasztok!
Biztos nagyon sok topik van már doktorokról, de én szeretnék a budapesti Kááli intézetben dolgozó Dr. Sajgó Attiláról érdeklődni! Ismeri valaki?Jár esetleg hozzá valaki?Jöhet priviben is.....Szakmai oldala érdekelne inkább, empatikussága....
Beírtam a keresőbe, de nem talált semmit.
Előre is köszi a válaszokat!(ha lesznek)
  1. 2012. június 6. 07:593801.

    Szép reggelt lányok!

     

    Marika,nagyon szorítok nektek! Sokat gondolok rád.Ha nem lenne remény,leállították volna a progit!

     

    Amaretta,örülök,hogy mindent rendben talált a doki!Meglátod ez a lombik már biztos sikeres lesz!Sajnálom,hogy egy hetet csúszol a kezdéssel....Napi hányszor kell szúrnod majd?Az injekciókat ott váltottad ki a Kaáliban?Hűtve kell szállítani vagy nincs jelentősége?

     

    Eszter,örülök,hogy most kedvesebb volt a dokinő!Sokat számít az is!Tényleg magasnak tűnik az inzulinod,de majd szépen rendbeteszitek.Kiváncsi vagyok Sajgó doki mit mond!

     

    Kannácska,Leus már ilyen nagy baba? Atya ég,hogy megy az idő!Köszi a megnyugtató választ a vérzéssel kapcsolatban.Az egész mensi ilyen furcsára sikeredett.

     

    Gyombi,szuper,hogy jók lettek a hormonjaid! Ha kész az IR kezdtek?

     

    Én holnap megyek Uh-ra és kiderül mikor kezdünk.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2012. június 6. 07:503800.

    Eszter!

     

    Nem akarlak elkeseríteni, de ezek sajnos tényleg magas értékek.:(

    A 0 perces 5-ig jó, a 120 perces ennek max. az 5x-e, vagyis 25-ig. A 60 percesnek többnek kell lennie, mint a 120 perces érték, mert addigra már vissza fele kell mennie az inzulinnak a 0 perces érték felé.

    Ezeken a gyógyszer, a szénhidrát diéta, na meg a mozgás tényleg javítani fog. Ne aggódj!!! Minden rendben lesz, de sajnos tényleg kell neki minimum fél év, hogy látványos változás következzen be.

    Nekem már 2,5 hónap után felezedőtek az értékeim, és nem is indultam ilyen magas számokkal, de még így is húzta a száját a Tűű doki a mostani lombikomra.

    előzmény:
    Eeszter01 (3798)
    2012-06-05  18:46
  3. 2012. június 6. 07:403799.

    Marika!

     

    Ne add fel, mert ha reménytelen lenne nem kellene hétfőn újra menni vérvételre!!!

     

    Lehet, hogy egy kicsit később ágyazódott be, és még azért nem magas a HCG. Egyébként mennyi volt az értéke?

     

    Nagyon-nagyon drukkolok, hogy a babó kapaszkodjon ezerrel!!!!!

    előzmény:
    marika80 (3796)
    2012-06-05  13:38
  4. 2012. június 5. 18:463798.

    Sziasztok

     

    Most voltun kontrollon az endokrinológusnál. Most nagyon aranyos és kedves volt, még viccelődött is velem. Viszont most már meg tudo madni az értékeket az IR-re: 0 perces: 11,9, 60 perces: 166,9: 120 perces 207,9. Ez szerintetek is nagyon rossz?

    2 hónap múlva kell újra visszamennem hozzá kontrollra, azt mondta, akkor újratárgyaljuk a lombik halasztását, mert most azt mondta lehet, hogy jobb lenne, ha 1 évet várnánk még mivel szerinte nagyon szarok az értékeim. És én büszkén monstam neki, hogy a nőgyógyászom szerint nincs PCO-m mire közölte, hogy lehet hogy a petefészkemig még hál istennek nem jutott el, de higyjem el neki hogy van PCO-m. Na mondom köszi. De most már csak nevetek az egészen. Kiváncsi vagyok, Sajgó mit mond majd 18-án mikor megyünk hozzá.

     

    Marika: erősödjetek, erősödjetek, tapadjon meg az a kislurkó(k).

     

    Szép estét mindenkinek

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2012. június 5. 18:093797.

    Marika

     

    Naaaagyon nagyon drukkok, hogy az a pici élet odabennt erőre kapjon, és hétfőn jó hírekkel gyere!! Szorítok nagyon!!!!

    Pussziiiiiii

    előzmény:
    marika80 (3796)
    2012-06-05  13:38
  6. 2012. június 5. 13:383796.

    sziasztok csajok!

     

    bocsi a kesesert, nem akartalak izgalomba tenni, csak nagyon bizonytalan voltam/vagyok 

     

    most se szivesen irok, de tudom milyen erzes mikor varsz hireket, es ne jonnek.

     

    szoval vasarnap teszteltem eloszor, negativ lett, mergembe le is tettem a tesztet, aztan 12 perc mulva vettuk eszre, hogy van egy  nagyon nagyon halovany csik... de ugye 10 perc utan ne ertekelheto... egesz nap dilemaba voltam, vartam a hetfot

     

    hetfon, ugyanez... negativ, 10 perchez kozeledve valami nagyon nagyon halvany...

     

    ma is halvany, ma vettek vert, a hcg-m alacsony nagyon.. igy jovo hetfon ujbol vervetel... ig meg van remeny, gondolom, ha nem allitottak le az utrorol, de nagyon rossz ez a boznytalansag:( , de orulok a kis remenynek, meg hogy egyaltalan elindult egy kis elet odabennt, ami meg eddig sose tortent meg.

     

    puszi csajok, igerem jovo hetfon meg jovok.

    es koszonom megegyszer hogy szoritok nekem!!!

    előzmény:
    ariel001 (3795)
    2012-06-04  20:16
  7. 2012. június 4. 20:163795.

    Két mondattal rendet tettél a fejemben

    Nagyon köszi! És tényleg tök logikus is. 

    előzmény:
    Kannácska_ (3794)
    2012-06-04  18:44
  8. 2012. június 4. 18:443794.

    Ariell

    Ha jól is működsz, akkor is csak 1 pete érik meg a saját hormonháztartásod segítségével. Stimulációra (hormonális rásegítés) azért van szükség, hogy több érjen meg adott időpontra, ne csak 1 db. 1 petével az esélyek sajna nagyon kicsik a sikerre. 

    előzmény:
    ariel001 (3793)
    2012-06-04  17:59
  9. 2012. június 4. 17:593793.

    Kannácska! Nekem ezt most TB alapon csinálják a kórházban. Ha kicsit is rossz lesz az eredményem, akkor elmegyek egy magán intézménybe megcsináltatni az IR vizsgálatot.

     

    Amaretta meg Mindenki! Mindig van stimuláció? Ha nekem mindig van peteérésem, ráadásul a progi szintem a 21 napon kiemelkedően magas szokott lenni akkor is? Olyan nincs, hogy csak úgy leszívják őket mindenféle gyógyszeres kezelést mellőzve? Bocsánat ha hülyeséget kérdeztem... csak felmerült bennem, hogyha jól működöm, akkor van-e esetleg ilyen eljárás is?

    előzmény:
    Kannácska_ (3792)
    2012-06-04  17:04
  10. 2012. június 4. 17:043792.

    Helló lányok!

     

    Gyombi

    Szuper eredmények, ez biztató. Nekem a 3-as szám lett a szerencseszámom. (3. lombik :D ) Lehet neked is és Amarettának is az lesz!! :))) Úgy legyen!!!!

     

    Marika

    Nagyon izgulunk ám érted! Gyere, ne tünj el. Remélem, hogy sikerült!!!

     

    Amaretta

    1 hét csúszás nem sok, kitartás! :) Ennek így kell lennie, hogy sikerüljön. :) Igen, nekem is a Cetrotid-es sikerült. :) Hajrá, hajrá!! :))

     

    Csebe

    Én is jártam úgy, hogy éppencsak megjött és akkor szedtem be a fogigátlót, és alig volt valami mikulás. Nem volt semmi gond emiatt. :)

     

    Ariell

    Leus 4,5 hónapos éppen. :) Nagyon megy az idő. :) Ahogy Eszter is írta, nagyon nekem sem lehetett sétálgatni a cukros lötyi ivása után. Végig ültem, olvasgattam. Ha teheted, akkor idd meg ott, vigyél könyvet, olvasgass addig.  Pocakosan engem sem mertek terhelni, míg nem nézték meg, hogy az éhgyomri vércukor rendben van-e. Nem akarlak elkeseríteni, de nem a legjobb, hogy nem aznap nézik az éhgyomrit és a terhelt 120 perceset. Az éhgyomri cukor és inzulin nap mint nap eltérő, így nem a legpontosabb az eredmény. Hol csináltatod? Nekem pl kézi vércukormérővel nézték ott helyben meg, hogy az éhgyomri cukrom okés-e, és utána levették a éhgyomri cukrot és inzut 0 percben, majd lötyi ivás, majd 60 perc után és 120 percesen is levették.  Szóval nekem kicsit fura, hogy ennyivel letudják ezt. Ha legközelebb mész, kérdezz rá, mert valami nem okés szerintem.

     

    Györgyi

    Innen is pusziljuk Bubist!! Csütörtökön taliiiiiiiiiiiiiiiii! :D Már várjuk nagyon, Kiváncsi vagyok, hogy a mütyűrök hogy viselkednek majd. :)

     

    Többieknek pusszz!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2012. június 4. 15:283791.

    Gyombi, Amaretta

     

    Én is szorítok nektek.

     

     

    előzmény:
    gyombi75 (3789)
    2012-06-04  14:35
  12. 2012. június 4. 15:253790.

    Szia Ariel

     

    Hát nem tudom, mert nekem miután megittam a lötyit annyit mondott az aszisztens, hogy ha lehet még séteálni se sétáljak mert felgyorsul az anyagcserém. És tőlem fél óránként vették a vért. Bár ebben a témában én is tájékozatlan vagyok, úgyhogy ez lehet hogy nem is érdekes.

     

    Valahogy most könnyebben megy a fogyókúra, hogy itt a gyümölcsszezon, bár elég nehéz a CH számolgatás miatt. 

     

    Marika én is remélem, a baba(Ák) erősen kapaszkodnak és megtapadnak.

     

    Gyombi ne hajszold túl magad, sajnos én is későn jöttem rá, hogy nem ér annyit. Csak ez a világ is belekényszerít minket. 

     

     

    A többieknek is szép napot.

    előzmény:
    ariel001 (3785)
    2012-06-04  13:31
  13. 2012. június 4. 14:353789.
    Amaretta! Nagyon-nagyon szorítok Neked is! Hajrá 3. lombik!
    előzmény:
    Amaretta (3788)
    2012-06-04  14:17
  14. 2012. június 4. 14:173788.

    Basszus!

     

    Egybe hozta az egész hozzászólást, pedig nem így írtam.:((

     

    Bocsi.

     

    Remélem ki tudjátok bogozni, mit kinek írtam!!!:))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2012. június 4. 14:163787.

    Sziasztok!

     

    Megvolt az uh. Minden rendben. Ez a jó hír.:)

    Azonban a doki szabira megy, így végig kell szednem még 6 napig a fogamzásgátlót, így 9-én veszem be az utolsót, aztán 14-től kell elkezdeni szúrni 112,5 egység Gonal-t. És így az első uh két hét múlva, 18-án lesz, amikor már van újra a doki. Aztán jön majd a Gonal mellé a Cetrotide.

    Szóval nálam a szabija ennyit kever be, hogy egy hetet csúszunk az indulással ahhoz képest, ahogy eredetileg tervezve volt.
    Ráadásul ezért épp, hogy bele fogunk férni a júniusba. Ha mindenre úgy reagálok, ahogy eddig, akkor 27-én lesz a leszívás, és 30-án az ET. Nem tudom, hogy az ET számít-e abban, hogy melyik hónapra számolják el a lombikot, mivel nekem ugye júniusi időpontom van. Na de ez ne az én gondom legyen... Kicsit csalódott vagyok, hogy a héten még szedni kell a fogigátlót.:(Már úgy beleéltem magam, hogy indulunk.  Ariel! Nagyon sokféle lombik protokoll létezik, így csak akkor derül ki, hogy nálad melyiket fogja alkalmazni a doki, ha már látta az összes leleted.Nálam most rövid protokoll lesz, ami azt jelenti, hogy szednem kellett fogamzásgátlót. Aztán ha abbahagyom meg fog majd jönni a megvonásos vérzésem, de ez most lényegtelen, mert az utolsó fogigátló beszedésének napjához igazítják a stimulációt. Ez akár egybe is eshet a menstruáció jelentkezésével. A fogigátló abbahagyása utáni 5. nap kell elkezdeni szúrni a stimulációs szurit. 4 nap szurizás után menni kell uh-ra, meg vérvételre, és akkor derül ki először, hogy hogyan reagálsz-e a kezelésre, mennyi pete kezdett el érni, kell-e állítani valamit a gyógyszer adagolásán. Aztán újra kell menni uh-ra még párszor, hogy konkrétan be lehessen lőni, hogy mikorra fognak megérni a tüszők. Nekem az előző két lombik stimulációmnál az első szuri beadását követő 14. napon volt a petesejt leszívás, és utána vagy a 3. vagy az 5. napon ültették vissza az embriókat.  Az, hogy ki hogyan reagál a kezelésre az első lombiknál szokott kiderülni. Mindig szurival megy a stimuláció. Az, hogy mennyi injekció kell majd, az szintén menet közben fog kiderülni. Mondjuk létezik hosszú protokoll is, amikor jóval korábban el kell kezdeni szúrni injekciót, mint a rövidnél, de nekem ilyen még nem volt, és most sem ilyen lesz.    Gyombi! Nekem is ez lesz a 3. lombikom, és nagyon-nagyon bízok benne, hogy most sikerülni fog.  Kannácska! Az a lombikod, ami sikerült, neked is Gonal-os volt, és a vége felé Cetrotide-os. Ugye?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2012. június 4. 13:553786.
    Ariel!Nekem ez már a harmadik stimus lesz és ezenkívül volt már 2 fagyasztott embriós beültetésem is!Csak közben elváltam!Most már mosolygok rajta,bár akkor nagyon megviselt,de ennek így kellett történnie!Remélem most végre így ,hogy megtaláltam a boldogságomat,sikerülni fog a baby is!Neked is és mindenkinek ugyanezt kívánom!
    előzmény:
    ariel001 (3785)
    2012-06-04  13:31
  17. 2012. június 4. 13:313785.

    Gyombi! Örülök, hogy jó lett a hormonsorodEgy-egy ilyen pozitív eredmény annyira boldoggá tud tenni engem is. Bocsi nem olvastam most vissza - neked ez az első beültetésed lesz szintén?

     

    Amaretta! Drukkolok nagyon, hogy most minden rendben menjen. Ez a stimulálás mennyivel a beültetés előtt kezdődik el? És konkrétan mit kell csinálni? Szúrni kell vagy beszedni valamit? Sorry, de elég tájékozatlan vagyok még...

     

    Eszter! Nagyon ügyes vagy, hogy ennyit fogytál szeptember óta. Nem semmi a kitartásod.

     

    Marika! Nagyon izgulunk már érted. Jelentkezzél majd, hogy mi újság van.

     

    Rólam annyit, hogy ma voltam 21.napi hormon miatti vérvételen, ill. megbeszéltük az asszisztenssel a cukorterheléses vizsgálatot. Nagyon rendes volt. Mondta, hogy ahhoz hogy azt megcsináljuk szükség van feltétlenül egy éhgyomri vvételre is és ha az rendben van, akkor jöhet a terhelés, mert ha alapból magas a cukrom, akkor nem terhelhet rá. Szóval most levette az éhgyomri inzulint is és ha az rendben van, akkor mikor megyek a 3. napi hormonsorra, akkor veszi le a cukorterhelés utáni vért is - itthon megihatom a lötyit - annyit kért, hogy két óra múlva pontban legyek ott.

    Ez vajon máshol is szokás, hogy így csinálják? Az eredmény szempontjából végülis ugyanaz és nekem még kényelmesebb is. 

    előzmény:
    gyombi75 (3784)
    2012-06-04  09:43
  18. 2012. június 4. 09:433784.

    Sziasztok Csajok!

    Remélem mindenki jól van,nemsokára visszaolvasom a fórumot,mert mostanában nagyon nincs időm semmire!Rengeteg a munka és most egyedül csinálok mindent,mert a drága ,jó kollégám kilépett!Na mindegy,megoldom!

    Viszont képzeljétek olyan boldog vagyok,mert pénteken meglett a hormonlabor eredményem és minden szupi!Már csak jövőhéten az IR és megvagyok!

    Marika!Mi újság nálad? Mikor fogsz tesztelni?Már annyira izgulok!Bébibogyók remélem rendesen kapaszkodnak!

    Csebe!Ilyen nálam is volt,hogy nagyon kevéssel indult a mensi,de a doki azt mondta,hogyha már piros és nem barna,akkor a mennyiség nem számít!Lassan hajrá neked is!

    Viszont most lépek,mert melódia!

    Millió pusszantás mindenkinek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2012. június 2. 18:383783.

    Sziasztok!

    Amaretta,ne haragudj a kavarásért! Gyors olvasásban elnéztem a dolgokat! Na....így terjednek a pletykák!

     

    előzmény:
    Amaretta (3782)
    2012-06-02  15:39
  20. 2012. június 2. 15:393782.

    Sziasztok!

    Csebe!

    Ha jól veszem ki a soraidból, akkor jövő hét péntektől nem lesz a doki, én pedig holnapután megyek hozzá uh-ra, meg hogy felírja a szurikat, mert ha minden szép és jó, akkor jövő hét vége felé indul a 3. lombikunk stimulációja.

    Már várom, de tartok is tőle. Egyre nehezebb feldolgozni a kudarcokat...

    előzmény:
    csebe (3781)
    2012-06-01  15:16
  21. 2012. június 1. 15:163781.

    Szaisztok!

    Amaretta,hívtam a Kaálit tegnap,hogy 8.-ra péntekre kérjek időpontot,de a recepciós lány azt mondta,hogy pénteken már nem lesz és az utána levő héten sem...de azért van remény hogy félre volt informálva..Szerintem emiatt csak nem csúsztatják.Elkezded szúrni a stimus cuccokat és mire újra kell menned vissza is ér a doki.Ha szeretnéd megkérdezem neked csütörtökön amikor megyek,hogy lesz e!

    előzmény:
    Amaretta (3780)
    2012-06-01  08:57
  22. 2012. június 1. 08:573780.

    Csebe!

    Biztos, hogy nem lesz hétfőn a doki? Nekem személyesen ő adott időpontot május 11-én, amikor voltam nála uh-n, és nem mondta, hogy nem lesz. Nem örülnék neki, ha más döntene, és valami miatt nem kezdenénk. Na most ezen pörgök egy kicsit.:(

     

    Marika!

    Bújj elő! Mikor fogsz tesztelni?? Nagyon drukkolok, hogy megnyitsd a pozitív hullámot!!!

    előzmény:
    csebe (3779)
    2012-05-31  20:20
  23. 2012. május 31. 20:203779.

    Sziasztok! Már megint én vagyok.

    Írtam,hogy tegnap elkezdtem szedni a fogigátlót.Este vettem be,mert estére lett pirosas vér.( bocsi).De ma meg alig jött valami..nem erősödött a mennyisége.Időben ott vagyok,hogy meg kellett jönnie,de baromi kevés.Szerintetek ez nem gond? Lehet,hogy még várnom kellett volna..de akkor meg ha nem az elejétől szedem  akkor gondolom nem úgy hat.Normál esetben is kevés szokott lenni és rövid ideig tart,lehet hogy a fogigátló hormonadagja mégjobban lecsökkenti? Nektek volt hasonló tapasztalat?

    Marika,mi újság? Hogy telnek a napok?

    Amaretta,mindjárt itt a negyedike és mész kuksira!De jó! Elvileg nem lesz doki bácsi,mert szabin lesz.Ilyenkor vajon más dönti el a továbbiakat?

     

    Na, jó lányok,már nem zizgek tovább...

    Jó éjszakát!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2012. május 31. 18:543778.

    Szia!

    Megkaptam,nagyon szépen köszönöm.Gyorsan átfutottam..nagyon hasznosnak tünik!Én 2 hete kezdtem el a diétát...lehet vele rendesen fogyni.Nekem már az a probléma,hogy tovább ne menjen le.Szerintem neked is simán sikerülni fog!

    előzmény:
    Eeszter01 (3777)
    2012-05-31  17:57
  25. 2012. május 31. 17:573777.

    Szia

     

    Átküldtem amit kaptam. Hát a fogyás nagy része saját érdem báemennyire is megkedveltem tegnap a dietetikust. Mivel 93 kg-ról indultam szeptemberben. De azt is mondta  a dietetikus, hogy most majd gyorsabban fognak lemenni a kilók. Ki tudja, lehet hogy meg sem állok 70 kg-nál 

    előzmény:
    csebe (3776)
    2012-05-31  15:39

Címlap

top