Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Munkanélküli után hogyan?

Édzsy
Létrehozva: 2003. október 27. 10:48
Sziasztok!
A helyzet az, hogy januárban lejár a m.nélkülim. :-(
Most lenne lehetőség egy, ill. három tanfolyamra, amit támogatnak. 1/virágkötö, 2/kéz- és lábápoló, mükörömépitő, 3/szociális asszisztens.

A 3-as mellett döntöttem, mert ha elvégzem legalább 6 féle munkakört be tudok majd tölteni.

Kérdés: A 30-as éveim vége felé járok, megéri?

Aki volt már ilyen helyzetben, vagy elvégzett esetleg más tanfolyamot, irja le a tapasztalatait. Kösziiiii!
  1. 2003. október 27. 14:5451.
    Akkor ezért fénymásolták le a bizonyítványodat. . .
    Ebben a Munkaügyi Központban is vannak nagyon bunkók, úgy néznek az emberre, mint a véres rongyra, holott ha nem lennének a munkanélküliek, nekik nem lenne munkájuk.
    előzmény:
    Phan (47)
     
  2. 2003. október 27. 14:5350.
    Az előbb elfelejtettem. A tanfolyamok általában így október táján indulnak.
    előzmény:
    Álnév (48)
     
  3. 2003. október 27. 14:5149.
    A Munkaügyi Kp. támogatja a vállalkozóvá válást is. Ilyenben gondolkodtál már?
    előzmény:
    Álnév (48)
     
  4. Torolt_felhasznalo_801449
    Torolt_felhasznalo_801449
    2003. október 27. 14:4748.
    Valamikor szept. legelején volt nálunk a munkaügyiben képzésbörze. Akkor a szept-i tanfolyamokat hirdették. Indulnak folyamatosan szerintetek? Akkor nem volt aktuális a suli nekem. De egy ilyen műkörmös-félét vagy masszőrt én is elvégeznék.
    Arra jutottam ugyanis, hogy nekem májusban jár le a munkanélkülim, de nyáron nincs ovi, szeptemberben kezdi a nagyobb a sulit, valamikor októberben "ráérnék" dolgozni is elmenni valahová, de addig mit eszünk? És utána is, a férjemre nem számíthatok se reggel se du. a gyerekek begyűjtésében, így "normális" állásra sincs sok esélyem, csak ha magamnak diktálok.
    előzmény:
    Édzsy (1)
     
  5. 2003. október 27. 14:4547.
    Nálunk 2 olyan nő foglalkozott a Munkaügynél a tanfolyamokkal, hogy rossz volt odamenni. Nagyon elutasítóan viselkedtek, egyáltalán nem voltak segítőkészek. Szerencsére egy idő után másokat tettek a helyükre.
    előzmény:
    kata83 (45)
     
  6. 2003. október 27. 14:3846.
    Igen. Szerintem próbálkozz titkárnőként elhelyezkedni, lehet, hogy kifogsz egy nagyon szimpi főnököt, akivel semmi gond (bárcsak lenne ilyen). A neten állást keresve látom, hogy nagyon sok helyre keresnek titkárnőt/asszisztenst Budapesten.
    Vagy teljesen kiábrándultál a szakmából?
    De azért a tanulást se add fel! Soha nem lehet tudni, mikor jön jól a megtanult dolog. Főleg, ha most lehetőséged is van rá!!!
    előzmény:
    kata83 (44)
     
  7. 2003. október 27. 14:3745.
    Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy az a pasi, aki nálunk a Munkaügynél a tanfolyamokkal foglalkozik, egy nagyon segítőkész ember, mindent meg tud oldani. Ha nem a tanfolyammal kapcsolatban volt gondom, hanem akármi másban, azonnal segített.
    előzmény:
    Phan (43)
     
  8. 2003. október 27. 14:3344.
    Ha családsegítőként dolgozol, akkor még talán több buzerálásban lesz részed. Míg titkárnőként max. a főnöködet kell elviselned, családsegítőként már egy rakás, sokszor buta, kötekedő embert, de erről az egyik barátnőm részletesen tudna mesélni, pedig csak egy kis faluban dolgozik. . .
    előzmény:
    Édzsy (41)
     
  9. 2003. október 27. 14:3043.
    Nekem be kellett vinnem a bizonyítványaimat! Le is fénymásolták!
    előzmény:
    kata83 (42)
     
  10. 2003. október 27. 14:2942.
    Igen, a sikeres vizsga feltétele volt a következő tanfolyamnak. Ha esetleg nem sikerült volna a vizsgám, akkor a tanfolyam vezetője azt mondta volna a Munkaügynek, hogy megvan a nyelvvizsga, mert igazából nem néznek utána. Tőlem is csak annyit kérdeztek, hogy sikerült-e, de a bizonyítványt nem kellett elvinni bemutatni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_768171 (39)
     
  11. 2003. október 27. 14:2641.
    Elvileg szerencsém van, mert Pesten élek. A nyelvtanulással az a baj, hogy egyszerüen nem megy. Valami még ragadt rám (I'm, you are) az őskorszakból, már belefogtam többször is, de valahogy mégsem megy. . .

    Most azért sikerült jól elbizonytalanodnom. . . :-(
    Nem érdemes, mert alig lesz melóhely?
    De irodába is utálnék ujra beülni, mert 15 évet már lehúztam és tele a hócipőm egyes főnökök hülyeségeivel. A legutolsó pl. azért buzerált, mert nem 45 fokos szögben tüztem össze a papirt! (Csak azért vettek fel, mert a közalkalmazotti béremeléshez kellettem, hogy a bérkeret növekedjék)

    További dilemma még, hogy valahol mindig is közel állt hozzám az olyan meló, mint pl. amit a Családsegitőkben csinálnak. Valamivel "szabadabb", mint mikor beesel az irodába és ülsz a gép előtt orrvérzésig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_768171 (35)
     
  12. 2003. október 27. 14:2340.
    Azt hiszem semmi ingyenesről nem maradok le. Most fejeztem be a 11 hónapos irodavezetői tanfolyamot. A végén közölte velünk a kirendeltség-vezető, hogy 2x ennyi ideig nem támogatnak semmilyen tanfolyamot. Úgyhogy vagy saját pénzen folytatom a nyelvtanulást, vagy . . . sikerül elhelyezkednem (és folytatom a nyelvtanulást.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_768171 (38)
     
  13. Torolt_felhasznalo_768171
    Torolt_felhasznalo_768171
    2003. október 27. 14:2039.
    Vizsgát is kellett tenned a nyelvtanfolyam végén, nem? Hiszen csak sikeres vizsga esetén támogatják a következő szintetn (de lehet rosszul tudom).
    előzmény:
    kata83 (37)
     
  14. Torolt_felhasznalo_768171
    Torolt_felhasznalo_768171
    2003. október 27. 14:1938.
    Hurrá és hajrá! Ha már bent vagy, akkor lesz időd jobban szétnézni, nézelődni, kutakodni. Csak ez megint olyan lutri: elvállalod, igy lemaradsz az ingyenes tanfolyamról.
    Nagyon együttérzek veled.
    előzmény:
    Phan (36)
     
  15. 2003. október 27. 14:1937.
    Támogathatnak két tanfolyamot is egymás után, nekem legalábbis ezt mondták és így is volt. Természetesen csak akkor, ha a két tanfolyam egymásra épül, lásd nekem egymás után a két német, de ezek előtt elvégeztem még egy üzletvezetői tanfolyamot is. Az üzletvezető és az első nyelvtanfolyam között 1 év volt.
    előzmény:
    Phan (34)
     
  16. 2003. október 27. 14:1436.
    Mindennap megnézem a helyi újság hirdetéseit, de főként ügynököket keresnek. A Munkaügyi Kp-t is gyakran felhívom, de szinte semmit nem tudnak ajánlani. Ma is felhívtam őket, egy 4 órás titkárnői állás lenne, hát megpróbálom. Bár nem kimondottan 4 órás állást szeretnék. De a semminél ez is jobb lenne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_768171 (35)
     
  17. Torolt_felhasznalo_768171
    Torolt_felhasznalo_768171
    2003. október 27. 14:1235.
    A nyelvtanulással én is egyet értek, de szerintem a legokosabb az lenne, ha az álláshirdetések között szétnézne Édzsy, vagy a Munkaügyi Központ által hirdetett állásokat is végigböngészné. Nem tudom hol lakik Édzsy, de vidéki nagyvárosokban nem lehet minden nap titkárnői, manager asszisztensi, vagy irodavezetői állást találni. Hisz aki egy ilyen beosztásra már szert tett, az szeretne ott is maradni minél tovább. És ezekben az állásokban már általában 1-2 gyerekes anyukák vannak, akik nem fognak egyhamar gyesre menni.

    Édzsy, milyen álláslehetőségek vannak a városotokban?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. október 27. 14:0934.
    A tanfolyamokkal csak az a gond, hogy a következőt nem kezdheted el, míg 2x annyi idő el nem telik, mint az előző tanfolyam időtartama, amelyet támogattak.
    Ha nem a M. ügyi által tanfolyamra akarsz járni, akkor be kell iratkozni a legközelebb induló nyelvtanfolyamra és fizetni.
    előzmény:
    kata83 (32)
     
  19. Torolt_felhasznalo_768171
    Torolt_felhasznalo_768171
    2003. október 27. 14:0833.
    Frissitetted és nem nulláról kezdted. Ennek előnye az, ha minél jobban belemélyedsz a tanulásba, vagyis minél mélyebbre ásol a passziv tudásodban, annál könnyebben jönnek elő a szavak, a kifejezések, a nyelvtan. Nem okoskodásnak és lebecsülésnek szántam hozzászólásomat, de a másik áltatását sem tartom helyesnek. A realitás hive vagyok, irjunk pozitiv és negativ dolgokat, mert szerintem igy lehet a legjobban segiteni a kérdést feltevőn.

    előzmény:
    dr.judy (30)
     
  20. 2003. október 27. 14:0632.
    Csatlakozom én is Ildikóhoz. Szerintem is azzal járnál legjobban, ha nyelvet tanulnál. Januárban szoktak indítani nyelvtanfolyamokat, de lehet, hogy hamarabb is. Feltétlen be kell menni a Munkaügyhöz és érdeklődni, de még jobb, ha annál, aki a tanfolyamokkal foglalkozik, feliratod a neved és ha lesz tanfolyam, akkor értesítenek. Velem is így volt. Először elvégeztem egy alapfokú német tanfolyamot, most középre járok. Érdemes kihasználni a Munkaügy támogatását, mert sajnos ezek a tanfolyamok támogatás nélkül megfizethetetlenek. (A közép "C" tanfolyam 210 e Ft volt!)
    előzmény:
    Édzsy (1)
     
  21. 2003. október 27. 14:0531.
    Ez így igaz. Én is a rigó utcainak megfelelő vizsgát tettem a saját városomban. Sok mindentől függ a sikere, a vizsgáztatóktól (esetleg bal lábbal kelt), a környezettől és a felkészültségedtől is.
    előzmény:
    dr.judy (30)
     
  22. 2003. október 27. 14:0230.
    a tudásfrisités is nehéz dolog ám és nem lebecsülendö!
    nekem két honapom volt munkanélküliségem alatt alapfoku nyelvvizsgára ahhoz hogy szakmát kapjak, mert ha nem sikerült volna elsö nekifutásra, nekem kellett volna száz valahány ezret kifizetnem!
    boldog voltam amikor sikerült!
    és higyétek el, attol hogy alapfoku rigo utcai vizsga még ugyanugy szivatnak mintha fölsö foku lenne!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_768171 (23)
     
  23. Torolt_felhasznalo_768171
    Torolt_felhasznalo_768171
    2003. október 27. 13:5429.
    Egyáltalán nem vonom kétségbe mennyit tanultál, viszont egy biztos: nem a nulláról kezdted, hanem már korábban is tanultál nyelvet. Vagy tévedek?

    Ezt azért irtam, mert akinek nulla a nyelvtudása, az sohasem fog letenni fél év alatt középfokú C tipusu nyelvvizsgát, amivel titkárnőként el tudna helyezkedni.
    Hidd el tudom mit "beszélek", mert egy ilyen cégnél dolgozom szintén titkárnőként.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_556732 (26)
     
  24. Torolt_felhasznalo_768171
    Torolt_felhasznalo_768171
    2003. október 27. 13:5228.
    Menj nyugodtan a segélyért ne szégyeld magad!!!! Nem a Te szégyened ha nem találsz munkát. Sajnos egyre több és több munkahely szűnik meg a privát szférában, plusz mostmár még a közalkalmazotti rétegben is: kormányzati költségcsökkentés :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820049 (24)
     
  25. 2003. október 27. 13:5127.
    Én azért írtam, hogy biztosan sokat kellett hozzá tanulni, nem sértésnek szántam. Én is rengeteget tanultam, csak nekem a nyelv mellett ott volt még 10 másik tantárgy is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_556732 (26)
     

Címlap

top