Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért kell fogdosni?

hibi
Létrehozva: 2008. május 3. 19:30

Sziasztok! Érdekelne, hogy csak engem zavar, hogy az utcán odajönnek vad idegen emberek (főleg öreg nénik) és megfogdossák az egy éves fiamat? És ráadásul nem is a ruháját, lábát, hanem a kezét, amit ugye szopizni is szokott.....

Mai eset pl: Ebédeltünk egy étteremben, és a fiam babakocsiban ült, erre jött egy néni és már nyúlt volna oda, és rászóltunk, hogy ne fogdossa a gyereket, erre elkezdi hogy miért, az nem csak a mienk,Isten adta...... Hát nem tudom.

Persze tudom, hogy csak kedveskedni akarnak...de akkor is, nekem eszembe sem jutna ilyen.....

Csak nekem ez a véleményem?

  1. 2008. május 5. 03:38276.
    Őszintén szólva a topik címéből ítélve azt hittem,hogy pedofilgyanús egyedről lesz szó,ezért böngésztem bele.Én sem bírom nézni,amikor vadidegenek fogdosnak gyerekeket(semmilyen szempontból),meg gügyörésznek nekik ,miközben anyuka szemmel láthatóan zavarban és legszívesebben elküldené tapizót a francba.Lehet,hogy ez nőknél másképp működik,én nem fogdosom senki gyerekét(kocsiját,csomagját,kutyáját,papagáját sem)
    előzmény:
    őskomcsi (274)
    2008-05-05  03:22
  2. 2008. május 5. 03:35275.

    Egy megtörtént esetet írtam le egy létező családról,ha figyeltél.Nem írtam,hogy minden amerikai család minden gyerekének minden felsegítőjére mindig ez a sors vár......Mindegy,rájöttem,hogy miért nem jövök már ide soha,az időm háromnegyedrésze azzal telik,hogy elmagyarázom,hogy mit írtam három mondattal ezelőtt.

    (Ja,legutóbb egy idős nő karját harapta le saját keverék kutyája,a nő a szomszéd kocsijában halt meg,aki kórházba akarta vinni)-csak hogy elveszhess a részletekben. 

    előzmény:
    -Tiffin- (273)
    2008-05-05  03:22
  3. 2008. május 5. 03:22274.

    Így van,tehát,aki USA-ban él,az eleve nem úgy áll a kérdéshez,hogy jaj,de édes ez a gyerek,megpuszilom.

    Persze,az amerikai mentalitás is hülyeség,én senkit nem jelentek fel,mert az unokám mefogja,csak nem tetszik.Illetlen viselkedésnek tartom idegen embert engedélye nélkül fogdosni.De ez olyan, hogy illetlenség saras cipővel bemenni a szobába,de azért még nem jelentek fel érte senkit.

    Családon belül,barátok közt természetesen más a helyzet,sőt, mi alapjában véve egész bújós család vagyunk.Hogy mit csinálok ebből ügyet?Ez nem ügycsinálás,van ez a topik,ami erről szól és ez a véleményem.

    előzmény:
    Valmont (271)
    2008-05-05  03:06
  4. 2008. május 5. 03:22273.

    Azert ne higgy minden szarnyrakapott bulvarhirnek, meg ismeros ismerosenek a mesejenek.

    Igen, vannak tulkapasok ezzel kapcsolatban, de ha egy kisgyereket felsegitesz, az anyukaja meg fogja neked koszonni. A mi kornyekunkon legalabbis.

     

    Magyarorszagon meg rendszeres, hogy evente haromszor megharap egy pitbull egy gyereket. Na most ebbol sem vonjuk le a kovetkeztetest, hogy ez altalanos, es mindenki verengzo ebet uszit a gyerekek ellen.

    előzmény:
    Valmont (271)
    2008-05-05  03:06
  5. 2008. május 5. 03:18272.

    Gyomoszkoles? Az mit jelent? Marmint a te szotaradban...mert az enyemben khmm..szerintem picit mast.

     

    Amugy nem nyulok idegen gyerekhez kerdes nelkul, nem bantok senkit, meg csak a szememet sem forgatom, ha meglatok az etteremben egy kisgyereket, en imadom oket (tisztes tavolbol), evekig foglalkoztam veluk.

     

    Majd a golyak nekem is lepottyantanak talan egy bebit.

     

    Remelem, jol elsz az Antarktiszon, mert en innen a forumrol tobb emberrel is talalkoztam, ok tanusithatjak, hogy az USA-ban elek, 31 eves no vagyok. ;)

     

    Tudod, mindenki magambol indul ki, te speciel abbol, hogy mar 5. eve hulyited itt az nlc torzskozonseget kulonfele nicknevekkel es alteregokkal, egyszer nagymama, masszor gyerektelen ugyvedno, harmadszor kisgyerekes szulo...talan szegyelled az igazi enedet?

     

    De ennyi legyen eleg...nem haragszom rad es bantani sem akarlak, megvan neked a magad baja, ha egy forumon patologikusan hazudozol.

    En a helyedben kernek segitseget...

    előzmény:
    őskomcsi (270)
    2008-05-05  02:58
  6. 2008. május 5. 03:06271.
    Ez így van....voltak olyan csalásból élő családok,akik kiküldték kislányt bicajozni,elesett,első arra járó felsegítette ,már rohantak is szülők,hogy "fogdosta a gyermek intim tájait " és rohannak feljelentést tenni,hacsak nem egyeznek meg....Képzelheted,hányan vállalták volna a meghurcoltatást,az állásuk elvesztését,meg a népharagot,amit a puszta gyanú eredményezett volna.
    előzmény:
    őskomcsi (270)
    2008-05-05  02:58
  7. 2008. május 5. 02:58270.

    Neked meg tudod mi a bajod?Hogy nincs gyereked,és ezért mások gyerekeinek gyömöszkölésén éled ki magad.

    szülj egyet magadnak és akkor őt úgy gyömöszölöd,meg úgy engeded másnak tapicskálni, ahogy akarod.

    Bár szerintem a saját gyerek sem arra való, hogy éjjel-nappal szekacírozzuk, kisfiúk meg különösen rosszul tűrik az állandó gyömöszkölést.

    Viszont más gyerekét hagyd békén(USA-ban élsz?Ott egy váratlan mozdulat egy idegen gyerek felé és felnyomnak molesztációért)Mellesleg,te akkor élsz az USA-ban,amikor én az Anktarktiszon.

    Sajnos,igaza van azoknak,akik azt írják, sokan nem értenek a szép szóból, először persze az ember szép szóvalszól,de másodjára,harmadjára,meg amikor aznap huszadjára.....az meg mit érdekel, ha a vadidegen boltosnő sértődik?

    előzmény:
    -Tiffin- (268)
    2008-05-05  02:42
  8. 2008. május 5. 02:53269.

    Nem te hoztad fel a pocaksimogatást,valaki más..csak terád reagálva írtam egy hozzzászólást.

    Van gyereked?

    előzmény:
    -Tiffin- (268)
    2008-05-05  02:42
  9. 2008. május 5. 02:42268.

    Ne haragudj, de neked hany nickneved es identitasod van? Egyszer nemerdekel, masszor oskomcsi neven irsz, regebben ugye te voltal nemaaa...egyszer van gyereked, egyszer ugyvedno vagy, egyszer 61 eves nagymama...szerintem kezeltesd magad, komolyan sajnallak.

     

    Olyan dolgokrol beszelsz, amirol szot sem szoltam, pl. a pocaksimogatas.

    előzmény:
    őskomcsi (267)
    2008-05-05  02:13
  10. 2008. május 5. 02:13267.

    A gyereknek sincs megengedve, hogy bárkihez odaszaladgáljon,vagy egy boltban bárhova odaszaladjon,megfogdosson csak úgy dolgokat..stb..stb..sőt,ha egy kismama így hagyná viselkedni a gyerekét,azt hiszem a szeretetéhes öreg nénik háborodnának fel elsőként:Micsoda nevelés--mondanák.

    Várandós pocak simogatás idegen részéről: a várandós pocak az aztán az intimszféra, egy szentély, amihez nem nyúlhat hozzá akárki,csak az,akivel a kismama olyan viszonyban van: nagyszülők,szülők,tetsvér,legjobb barát

    előzmény:
    -Tiffin- (266)
    2008-05-04  23:16
  11. 2008. május 4. 23:16266.

    Erre egy gorog szo a valasz: xenofobiat. :DDD

     

    (Azaz idegenektol valo ko'ros feltest, felelmet.)

    előzmény:
    clifford (263)
    2008-05-04  23:12
  12. 2008. május 4. 23:14265.
    Miért nem tudjátok szétválasztani hogy más a gyerek-felnőtt és más a felnőtt-felnőtt közötti "taperolás"? Meg lehet különböztetni a jószándékú és a nyomulós "taperolást". Egy kisgyerek esetében nyilvánvalóan jószándékú szeretgetés. És igen, jól esik, ha érintéssel is jelzik, hogy szimpatikus vagyok nekik.-----Ha orvosnál vagy és az akarja megfogni, megsímogatni, hogy ne féljen tőle, neki is ellöknéd a kezét? Pedig ki tudja, hogy mosott-e kezet az előttetek levő gyerek után? -------Pont az ilyen vészhelyzetekben lenne jó, ha ott tudnád hagyni idegennel is. Általában ilyenkor nem sikerül. ------Nem hiszed el, minden bölcsiben és oviban van beszoktatás... És hidd el, hogy sok gyereknél gondot okoz. -----Hogy a személyes tér kinél mekkora, pont a társadalmi szokások alakítják ki. Itt akkor visszatértünk oda, hogy akkor miért is nem engedi közel egy kisgyerek magához a felnőttetek? Mert nem szokott hozzá. ------Azt meg lehet tudni, hogy hol a határ, meddig lehet nyúzni-húzni egy kisgyereket. Az már gáz, ha ezt egy felnőtt nem veszi észre.-----Ne felejtse el senki, hogy nem a taperolástól, dögönyözésről beszélünk, hanem arról, ha egy kisgyerek kezét, arcát egy idegen megsímogatja, megpuszilja.
    előzmény:
    Allyra (261)
    2008-05-04  22:46
  13. 2008. május 4. 23:13264.

    Na latod, az ovi mar csak azert is erdekes, mert ott meg kell szokni az ovoneniket. Akit elrangatnak minden kedves szandeku idegentol, az szokja meg majd a legnehezebben, hogy elfogadja az ovoneni simogatasat altatasnal, nadragfelhuzast, cipomegkotest...

     

    Van, akinek nincsenek hetei-honapjai a beszoktatasra, mert varja a munka.

     

    De mindegy is, mert en sem akarom azt, hogy majd a gyerekem boldog-boldogtalan taperolja, de aki kedvesen tolakodik azt azert nem kuldom el a @#$%^-ba, es nem hallucinalok pedofiliarol meg fertozo betegsegrol.

    előzmény:
    Allyra (261)
    2008-05-04  22:46
  14. 2008. május 4. 23:12263.

    Hm, hat igen...az engem is elgondolkoztat, hogy vajon a gyerek mit lat ebbol? Vajon mit gondolna, ha rauvoltenek vagy racsapnek valakire? Mert ugye ezek aztan igazan elotte zajlanak....,mit tanitanek ezzel neki?

    előzmény:
    -Tiffin- (262)
    2008-05-04  23:05
  15. 2008. május 4. 23:05262.

    De ha a gyerek szempontjabol olyan jol fel tudod vazolni, akkor az idoseket miert nem erted meg?

     

    Ha csak visszagondolsz a gyerekkorunkra, minket nem izolaltak ugy, mas vilag volt, biztonsagosabb...volt olyan baratnom, akit anyu csak osztalykeprol ismert, megis naponta jatszottam vele. :)

     

    Hat meg az idosek vilaga...nem volt ennyi auto, nem volt szamitogep, teve, az emberek kozvetlenebbek voltak egymassal, tobbet beszelgettek, regen a piacon mindenki mondott egy-ket jo szot, meg idegeneknek is.

     

    Szoval mint ahogy egy kisgyerek, ugy egy idos ember eseteben sem a tamado szandekot kell feltetelezni. Azt azert ki lehet szurni, ki az alkesz, koszos, rosszindulatu ember es attol tenyleg kemenyen elvinni...de hogyan szerez majd baratokat, hogyan lesz onbizalma, ha idegen emberekkel nem is kommunikalhat? Nekem nem tetszik ez az elszigetelodes, hogy mindenki csak a sajat dolgaval torodik...neked is jolesik, ha egy "idegen" felrakja a babakocsit, peldaul.

    Valahogy kihalt az emberekbol, hogy torodnek a kornyezetukkel, mindenki onzo lett, es ez szomoru.

     

    Az nem jellemzo, hogy idos neni az arcomat simogassa, de ha hozzam szol a buszon, igyekszem kedvesen valaszolni, magyaran nemcsak azzal a tucatnyi emberrel beszelgetek, akikkel napi szinten talalkozom vagy a barataim.

     

    A tobbi ott van Clifford leveleben-le lehet allitani hatarozottan, kedvesen es nem kell mindjart agresszivan fellepni, mert ezzel a gyereknek sem tanitasz peldas viselkedest, mar bocs...aztan emiatt vannak olyan esetek dogivel, hogy a cukorbeteg, ajultan hevero emberhez senki nem megy oda, mert mindenki azt feltetelezi, hogy drogos vagy alkesz...szep uj vilag...

    előzmény:
    Allyra (259)
    2008-05-04  22:14
  16. 2008. május 4. 22:46261.

    Az oviban a felnőttek is megfogdosnak, és megpuszilnak? :)

     

    Vagy az utcán? És ott is örülnél, hogy szimpatikus vagy nekik?

     

    És amúgy nem, vadidegenre nem hagynám az oviban-bölcsiben se, másutt is csak akut vészhelyzet esetén, és én aztmondom, ne is gondolja úgy, h. őt minden idegen csak szeretheti. 

     

    No de nálunk szerencsére dívik a bölcsibe-oviba szoktatás, így nem volt már idegen a gondozónő a bölcsiben, amikor először ottmaradt a lányom...

     

    Amúgy pedig igen, megtanulja irányítani - de épp a fentemlített bölcsi-ovi példánál azért nagyon sokszor hiába ellenkezne egy gyerek (pl ordít, ilyesmi) ráfogják, hogy biztos azért, mert nem szokott hozzá az idegenekhez - noha lehet, épp csak kicsit túlzásnak érzi a személyes terébe hatolást. Bár jó helyen ehhez értenek a gondozónk-óvónők, és nem teszik.

     

     

    előzmény:
    whitelily (260)
    2008-05-04  22:26
  17. 2008. május 4. 22:26260.
    Engem sem zavart sosem, ha idegenek megsímogatták a kicsimet. Buszon is nem egyszer ült idegen néni ülében, mert nem volt helyünk, amikor reggelente mentünk a bölcsibe. A koszos néniket meg bácsikat meg messziről kikerüljük egyébként is, tehát esélyük sincs a fogdosásra.  ------  Azt én sem szeretem amikor puszilgatják a kezét, de különösebb problémát sosem csináltam belőle. (Bár ez ritkán fordult elő.) --------Hogy miért fogdossódnak? Azért mert a szeretet kifejezéséhez hozzátartozik az érintés. Egy kisgyereket legtöbbször mindenki szereti, mégha az a számára tök idegen. ------Úgy gondolom, hogy a gyerekem számára csak jó, ha érzi, hogy nem csak a közvetlen családtagjai szeretik, szerintem jót fog tenni a későbbi önbizalmának.  Ráadásul ezek a fogdosássok a kommikációnak, a társas érintkezéseknek az első formái, amit ő is érzékel. Később majd megtanulja irányítani is, hogy kit mennyire enged közel magához. Aztán meg majd azért fognak az ellenzők csodálkozni, ha majd minden idegentől félni fog a gyerek. Nem lehet otthagyni az bölcsiben, oviban, mert nincs hozzászokva az idegenekhez. -----A bacilusokat símán el lehet kapni a levegőből is, nem kell hozzá kézfogás. Ha meg szopja az ujját, akkor egy törlés és kész. Bár nem vagyok meggyőződve róla, hogy a törlőkendőben levő vegyi anyagok nem ártalmasabbak-e.... Egyszer a kicsim száját, arcát megtöröltem vele egy anyuka unszolására, pedig én zsebkendővel szerettem volna. Pár percen belül már vörös volt a kis bőre.  ------Az oviban rendszeresen megpuszilnak vagy megsímogatnak a kisgyerekek. (Nem vagyok ovónő.) Most akkor támadjak rájuk, hogy pfujj, ne érj hozzám, mert a személyes zónámba nyúltál? Örülök neki, hogy szimpatikus vagyok a számukra. ------
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. május 4. 22:14259.

    Nem, nem esne jól.

     

    De továbbra is ottartunk, én legalábbis, hogy a 1,5 éves totyogó nem egy felnőtt nő.

     

    Mert az idős néni az egy felnőtt ember.

     

    És ha most azt mondanám, h. lehet, az a baj, h. a második gyermekkorát éli, akkor lehet, emiatt háborodnál fel - és nem is állítom, h. minden öreg ember agya meglágyul, sőt.

     

    De ebben az esetben ugyanazok vonatkoznak rá, mint minden más felnőtt emberre. Ugyanazok a viselkedési szabályok is.. és egy felnőtt embertől igenis elvárom, h. tudja, ezt nem illik, legalábbis itt, ma, Mo-n, mintahogy pl. azt is elvárom, h. egy felnőtt ember ne az utca közepén tolja le a nadrágját, és piszkítson oda, ha meg mégis megteszi, hadd ne legyek róla jó véleménnyel. 

     

    Najó, ez lehet, sarkos volt, elhangzott itt jobb példa is az olaszok üvöltözve kommunikálásával.

     

    De akkor legyünk konkrétak: nem a vén kujonról beszéltem, hanem mondjuk pont ugyanarról a szeretetrohamos néniről. Te szeretnéd, ha egy idegen néni puszta szeretetrohamból odamenne hozzád, és megsimogatná mondjuk az arcodat? Szó, és kérdés nélkül?

     

    Amennyiben erre nem a válaszod, úgy gondolj arra, h. a gyerek csak kicsi, de ebből nem következik, h. mindent el kell viselnie, amire rá akarják kényszeríteni. Így is épp elég ilyen dolog van/lesz az életében... 

     

    És akkor a gyerek az udvariatlan, aki nem szereti, ha megfogják, felkapják, megpuszilják, kérdés nélkül, és ezen képesek halálra sértődni emberek.. bár ez már inkább az ismerős-rokon kategória. (Nálunk pl. a lányom amúgy imádott apjának kb mostanra sikerül felfognia, h. ha azt akarja, h. felvehesse a kisasszonyt, és megpuszilhassa, akkor meg kell kérdezni előtte, szóban, vagy ráutaló magatartással... - na nem tőlem, hanem az illetékes 3évestől. Különben ordítás és vergődés lesz. Mellesleg, szerintem joggal. Na de ezt egy egyéves még nem tudja ilyen jól...) 

     

     

     Na de a lényeg a lényeg, tényleg úgyvélem, ez nagyon nagy udvariatlanság, és ha a kézrecsapással nem is értek egyet, de az esetleges emeltebb hangon való rászólás lehet, h. nálam is megtörténne. Koszos kézzel gyerekhez nyúlkálás esetén pláne. És nem azért, mert üvegbúrában tartom a gyereket, hanem azért mert az még nagyobb udvariatlanság, és a másik semmibevétele. 

     

    És igenis, mást várok el egy 1,5 éves totyogótól, és mást egy felnőttől - tehát nem értem az összehasonlításodat. Mert nem a totyogóra kiabálnak rá, akitől nem elvárható még ez a tudás, hanem egy felnőttre, akitől már igen.

     

    De nézzük így: ha egy 1,5 éves totyogó a melletted lévő nyitott tákából kiveszi a szép mintás pénztárcát, akkor max elveszed tőle, és rászólsz, h. nade kisfiam/kislányom, nem szabad hozzányúlni más holmijához. De nem fogod letolvajozni. Mert tudod, h. ő ezt még nem értheti igazán, és csak a minta fogta meg. Míg ha ezt a fentemlített idős néni csinálja, biztos nem fogod ennyivel elintézni. (És félreértés ne essék, most nem a fogdosás-simogatás párhuzamaként hoztam fel a tárcakivevést, mert tudom, h. nem ugyanaz. Hanem azért, h. ne hasonlítsuk már össze, hogy hogy szólunk egy felnőttre, és egy felnőtt hogy szól a (kis)gyerekre. )

    előzmény:
    -Tiffin- (234)
    2008-05-04  19:45
  19. 2008. május 4. 22:11258.
    Harom gyerekkel...:) mar sok mindenben van.....az elmult hat evem masrol sem szol szinte csak roluk....:)
    előzmény:
    receficebummbummbumm (256)
    2008-05-04  22:02
  20. 2008. május 4. 22:09257.

    Huh...ugyes voltal, en is ezt csinaltam volna...

    Ket honaposan repult eloszor a babank, az elso. Torontoban, a repteren vartunk es egy indiai oreg no jott hozzank oda. Hosszu, indiai ruhaban volt, kicsit fogatlan. A baba a kocsiulesben volt, az pedig felteve a babakocsira, mind a ket ernyo osszehuzva, mert aludt. A neni odajott es mar huzta is szet a ket ernyot hogy benezzen. A ferjemmel mind a ketten ugrottunk, es ra is szoltunk, hogy ne tegye, a baba alszik, stb...amugy is nagyon meglepodtunk. Latszott rajta, hogy nem erti mi bajunk van. De ez igy volt helyes. Viszont nem voltunk bunkok vele, csak hatarozottak.

     

    Vagy nemreg is raszoltunk az egyik ismerosre...a kicsinek jon a foga, allandoan eszi a kezet...siman elhuztuk...persze latta..mi meg megmagyaraztuk...

     

    Szerintem egy anyukanak sem kell rosszul ereznie magat ha ezt nem akarja engedni, vagy ez zavarja, stb...de a belso bizonytalansagot, vedekezest , nem tamadassal kell kivedeni. Legy hatarozott abban, hogy amit csinalsz az jo. Es akkor nem fogsz uvoltozni sem....

    előzmény:
    receficebummbummbumm (243)
    2008-05-04  20:53
  21. 2008. május 4. 22:02256.

    Tetszenek a módzsereid, praktikáid!Ezt a kéz bezárást én is szoktam alkalmazni..

    előzmény:
    clifford (253)
    2008-05-04  21:56
  22. 2008. május 4. 22:01255.

    "idegen majmok"?

    hat igen...ha eleve igy allsz hozzajuk....en ugy gondolom "oreg nenik" akiknek nem kellene nyulkalni....es keressuk a megoldast...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_216664 (245)
    2008-05-04  20:54
  23. 2008. május 4. 22:00254.

    Igen, mert a magyar nem olasz temperamentumu. De en azt gondolom nagyreszt azt kapjuk amit adunk. Ha kedvesen szolsz veled is kedvesek lesznek, ha rauvultesz ok is vissza fognak...

    Ha ez egy uj dolog most, marmint hogy idegen fogdosnak idegen babakat es anyukak kiakadnak, akkor el kell kezdeni tanitani a jonepet arra hogy ne tegye...de szerintem ezt normalisan is lehet.

    Tudod, az elozoekhez. Ha az en kislanyom odamenne egy babat megsimizni es nem kerne engedelyt ra, es ezert valaki racsapna....ennyiert? vagy rauvoltene?...oszinten? a legkevesebb az lenne hogy tolem pont ugyanazt kapna vissza.

    előzmény:
    őskomcsi (248)
    2008-05-04  20:58
  24. 2008. május 4. 21:56253.

    Azert nem szoltam ra durvabban, mert nekem ez a dolog nem olyan megoldhatatlan es nem olyan problema, hogy ezert megsertsek egy ismerost, megha nem tul kolezi is, kb havonta talalkoztunk....aztan ritkabban mar, mert en a gyerekektol sokkal kevesebb helyre tudtam elmenni. De nekem nem ert annyit hogy "beszoljak" neki, vagy megbantsam. Ferjem is besegitett egyebkent, o is szolt neki...egy ido utan egyebkent lettek modszereink amikkel vettuk ot. Mig bebi volt betettuk a babakocsiba, es bar odahajoltak eleg melyen volt ahhoz hogy ne akarjak fogdosni....max a zoknijat...aztan amikor nagyobb, egy eves kb, akkor az olunkben volt es a mai napig is, pl most a harmadikkal csinaljuk ezt, ha valaki odajott hogy hu de edi, es nyult a kezeert, az en kezem automatice bezart az o kis kezet es kicsit oldalt fordultam, mikozben tovabbra is kedvesen valaszoltam az illetonek. Ha nem voltam eleg gyors, akkor letorlom utana vagy megmosom...

    Egyszeruen vannak helyek, ahol van ilyen. Nem total idegenek, pl templomban, konyvtarban, stb...de megsem ismerosok, akiknek odaadnam. Es ok is igy vannak. Nem ereznek minket annyira idegennek, ezert odanyulnak a babahoz.

    En tovabbra is azt mondom, hogy ha neked ez nagy problema, akkor talalj ki modszereket amivel vedheted. HIaba na, te nem nyulnal masehoz, mas megis odanyul. Es szerintem a vilag barmely taja is, igenis jobb lenne kedvesen kezdeni...mert lehet neked sok  rossz tapasztalatod, de a masiknak nem es total meglepodik nmajd miert vagy ellnseges. Nem mezesmazossagra gondoltam, de van hatarozott kedves es van hatarozott bunko. Es ebben van valasztasod.

    A "hogyan" nagy titok. :)

    En pl a nagyobbaknak mar tanitom, hogy ha idegen babat latnak kerdezzek meg az anyukajukat megsimizhetik e...es ot eves lettere a lanyom tudja, hogy minden babanak csak a fejet simizzuk, ha megengedik.

    előzmény:
    hibi (250)
    2008-05-04  21:20
  25. 2008. május 4. 21:39252.
    Talan hogy ertsd, Clifford nem azert odzkodott a puszilkodos ismerostol mert ezt gusztustalannak vagy minek talalta. Hanem a kisfia koraszulott volt, ezt o nem emlitette meg de szerintem fontos resze a tortenetnek. Valoszinu ha a gyermekkel minden rendben ment volna neki sem okozott volna problemat a puszilkodos ismerose, es hasonloan a harmadik  gyerekehez nem okozott volna ez problemat neki.
    előzmény:
    hibi (250)
    2008-05-04  21:20

Címlap

top