Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Töklámpás

szjklari
Létrehozva: 2008. október 23. 14:18

Érdekelne, ki csinál ilyenkor töklámpást? Meg hogy egyáltalán mi a véleményetek a halloweenről? (Legszívesebben így írnám: helovín, mert már annyira elterjedt nálunk, hogy sztem lassan érvényes lesz rá az a szabály, hogy a meghonosodott idegen kifejezéseket lehet fonetikusan írni.)

Na szóval: lépten-nyomon látni a nyomát ennek az új divatnak, ami elég jópofa, de sokan mégis ellenzik, vagy legalábbis fanyalognak, hogy ez megint ilyen amerikai hatás, hiszen minálunk inkább a búsulás meg a komolyság volt jellemző Mindenszentek/helovín táján. Holott én emlékszem, hogy gyerekkoromban a nagymamám már mesélt nekem arról, hogy szoktak csinálni töklámpást.

  1. 2008. október 25. 12:5281.

    Mi mindig csak teagyertyat teszunk bele, mert az lapos, biztonsagosan all benne, de ettol is siman budos volt, amikor nem vagtuk ki a tetejet.

     

    Amugy, ha mar lampasoknal tartunk, akkor nagyon ajanlom gyerekekkel a hagyomanyos "lantern" keszitest is. Mi Marton nap korul keszitjuk, es utana estenkent a faluban vegigsetalunk a kezi festesu ragasztasu lampasunkkal. Nagyon hangulatos! A keszites maga is nagy elmeny. Az iskolai "lantern walk" is, amikor toksotetben az alsos gyerekek, szulok, tanarok a kis lampakkal vegigjarjak az iskola koruli teruletet Marton napi dalok eneklese kozben, aztan osszegyulunk a hatalmas tabortuz korul, melyet Marton lovag vigyaz (az egyik tanar beoltozve), itt is eneklunk meg egyet, es hazamegyunk.

     

    Ime a lampas, ebbe is teagyertya kell.

    előzmény:
    zotyov (78)
    2008-10-24  12:16
  2. 2008. október 25. 09:4080.
    Megpróbálom,köszi. Gondoltam,hogy kenegetni kell. :)
    előzmény:
    szjklari (25)
    2008-10-23  14:46
  3. 2008. október 25. 09:3879.
    Nem volt büdi töle.
    előzmény:
    fórumozok (27)
    2008-10-23  14:47
  4. 2008. október 24. 12:1678.
    Nagyon nem mindegy mekkora a gyertya amit beleraksz. Tapasztalatom alapján max. harmad akkora lehet, mint amekkora a hely a tökön belül.
    előzmény:
    Caithleen (75)
    2008-10-24  11:05
  5. 2008. október 24. 12:1577.

    Sajnos most szedték szét a tetőmet...

    Olyan kupleráj van, hogy alig jutok ki a kertkapuig....

    Nem valószinű, hogy sikerül addigra befejezniük.

    előzmény:
    fórumozok (65)
    2008-10-24  08:33

Címlap

top