Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kirúgtak

Zsniki
Létrehozva: 2009. február 25. 20:35

Sziasztok! A mai napon a próbaidős munkaviszonyomból kirúgtak.

Na de elég aljas módon:

Hétfőn munkából elkellett mennem orvoshoz, mivelhogy beteg lettem. 

Az orvos kiírt táppénzre a hétre,  amit be is jelentettem a főnöknek. Erre ma jött a telefon: kivagy rúgva, péntektől. Ok: találtunk egy szuper embert helyetted, akinek van x év gyakorlata, keni-vágja a dolgokat.

Kérdem én, hogy 1 hónappal ezelőtt akkor mi a f...-nak vettek fel, ha egy gyakorlattal rendelkező nagytudású ember kellett nekik.

  1. 2009. február 25. 23:16101.

    Sziasztok! Leírom nektek az én történetem.

    Bocsánat, hosszú lesz, de szerintem pont illik ebbe a topikba.

    Tavaly egy általam ismert helyen asszisztenst kerestek. Mivel éppen álláskeresésben voltam, gondoltam megpróbálom. Jelentkeztem. Örültek, mondták hogy rendben, próbáljuk meg. Az akkori munkám olyan munkaidő beosztásban volt, hogy nem dolgoztam minden nap (24-48-ba jártam), így megbeszéltük, hogy eleinte ,,csak úgy" bejárok és majd meglátjuk. Két hét múlva megbeszéltük hogy minden tök jó, adjam be nyugodtan a felmondásom. Beadtam. A felmondási idő alatt is bejártam, hát elég fárasztó volt 24 óra munka és ébrenlét után még lehúzni 8 órát, de bevállaltam, mert szerettem volna ezt a munkát. Így mielőtt beléptem volna az új helyre, már 1,5 hónapja ott dolgoztam tulajdonképpen.

    Próbaidő 3 hónap.

    Mikor már (papíron is) 2 hónapja ott dolgoztam, történt egy munkahelyi balestem. Elestem egy lépcsőn, és több helyen nagyon megütöttem magam. Kérdezték, nem akarok-e orvoshoz menni, de egyébként se vagyok egy táppénzre járó, meg ugye a próbaidő, így mondtam hogy nem. De miután még napok múlva is alig birtam menni, ülni, állni, egyáltalán létezni, gyötrelem volt minden lépés és mozdulat, csak elmentem a sebészetre. Röntgenek. Törésem ugyan nem volt, de zúzódások annál inkább. Orvos mondta, muszáj otthon maradni, én mondtam nem tehetem, írjon fel fájdalomcsillapítót. Mérgesen, fejcsóválva felírta és azt mondta, ha rosszabb lenne mindenképpen jöjjek vissza. Pár nap múlva, szombat reggel mikor felkeltem, olyan fájdalom hasított a csípőmbe, hogy elsötétült előttem a világ. Mozdulni sem birtam, csak hullottak a könnyeim. Kedvesem felkelt, nagynehezen elvánszorogtam az autóig, irány az ügyelet. Újabb röntgen. Nincs törés. Pihenni kell, feküdni kell, nincs mászkálás!, kenegetni kell, borogatni kell, erősebb fájdalomcsillapító, irány az Sztk-ban sebészet és táppénz!

    Felhívtam a munkáltatóm, és elmondtam neki, nagyon sajnálom, de az ügyeletről jövök, mozdulni sem tudok, muszáj otthon maradnom. A reakció egy erőteljes szisszenés volt és hogy ,,hát jóóó". És akkor már tudtam hogy ki fognak rúgni.

    Pedig én mindent megpróbáltam, hogy ne kelljen otthon maradnom. Egy hétig vonszoltam magam, szó szerint.

    Mikor egy hét múlva visszamentem (igaz az orvos még nem akart engedni, de erősködtem), azzal fogadott a főnök, hogy sikerült-e táppénzes papírt szereznem, vigyem be a szobájába mert beszélni szeretne velem. Közölte velem, hogy nem tartanak tovább igényt a munkámra. Annak ellenére, hogy számítottam rá, elég rosszul érintett, és megkérdeztem: ,,azért mert elmentem táppénzre?" (Tudom, ez hülyeség volt, de végülis már úgyis mindegy volt.) A válasz természtesen az volt, hogy: dehogy!!! Azért, mert rájött, hogy nincs szüksége 8 órás munkaerőre, nekem meg kevés lenne a megélhetésre a 4 órás fizetés.

    Mivel még próbaidős voltam, ennyi. Akár indoklás nélkül is felmondhat.

    De kérdem én, ha 3,5 hónapig úgy nézett ki hogy kellek, akkor miért pont a szisszenés után jött rá, hogy mégsem???????

    Ez tavaly ősszel volt. Fájdalmaim azóta is vannak, bár már nem olyan vészes. Munkahelyem viszont azóta se.

    Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett. :(((

     

    előzmény:
    Zsniki (1)
    2009-02-25  20:35
  2. Torolt_felhasznalo_406407
    Torolt_felhasznalo_406407
    2009. február 25. 23:14100.

    Szerencsém volt, mert egész a hétvégéig betegeskedtem (görcsölt 1 hónapig a vesém, utána egyből megfázás és influenza), de mára sikerült kikúrálnom magam. 7-én kezdek az új helyemen......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_878542
    Torolt_felhasznalo_878542
    2009. február 25. 22:5699.

    A doki tudja, ez sem volt olyan régen...nálunk kiütésekkel is társult...valószínüleg ő jobban elkapta ezért volt a karantén...én ehhez nem értek!

     

     

    előzmény:
    tschibe (97)
    2009-02-25  22:25
  4. 2009. február 25. 22:3698.
    Bocsi hogy kérdeztem és tényleg ne haragudj.
    előzmény:
    tschibe (95)
    2009-02-25  22:19
  5. 2009. február 25. 22:2597.

    Megkérdeztem a dokit, mehet- az ikertesó bölcsibe, a válasz: mehet nyugodtam, már régóta nincs karantén, sokkal gyengébb a skarlát mint régen, de többször is el lehet kapni. A gyerek 1,5 napig volt lázas, max 38 fok........de ha több, akkor otthon maradok vele.....szabin. És mivel ezt a főnököm is tudja, ma is azt mondta: ha nap közben haza kell mennem, menjek nyugodtam, szólnom sem kell, kis se kell vennem szabinak, mert tudja, hogy a többbi időben max erőfeszítéssel dolgozom.

    De ha a próbaidőm alatt táppénzre mentem volna, sose jutok el idáig.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_878542 (92)
    2009-02-25  22:06
  6. 2009. február 25. 22:2396.

    Az jó hogy megkérdezte. De le is jelentette az antsz fele? Akkor most karanténba lenne az egész család. Már csak annyi ugye nem kereskedelembe,vendéglátóban, gyerekekkel és egészségügyben dolgozol?

     

    Okos orvosotok van neharagudj. 

     

    Most kellett volna neked igazán a táppénz és még a melohelyeden se szolhattak volna egy szót sem. 

    előzmény:
    tschibe (95)
    2009-02-25  22:19
  7. 2009. február 25. 22:1995.
    Megkérdezte, kiírjon-e, mondtam, hogy nem kell.
    előzmény:
    marcsi0211 (84)
    2009-02-25  21:53
  8. 2009. február 25. 22:1594.
    Én a negyvenfokos lázamról meg a vakbélműtétemről leginkább semmilyen emléket nem hordozok. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_295461 (93)
    2009-02-25  22:08
  9. Torolt_felhasznalo_295461
    Torolt_felhasznalo_295461
    2009. február 25. 22:0893.

    Nem büszkeségről van itt szó, hanem mert a beteg gyereknek az anyjára van szüksége és nem a nagyanyjára...

     

    Egyébként akinek fontosabb a munkája mint a gyereke...

    Oké én sem maradok hetekig itthon, de az első két napot mikor magas láza van akkor nyilván én.

    Másik megközelítés - nincs szivem kitenni az idősebb szüleimet, hogy minden betegséget megkapjanak a gyerekeimtől.

    Szóval nézőpont kérdése.

     

    Igenis elgondolkodhatsz, hogy a 3 gyerekednek Te hogy fogsz segíteni. Remélem nekik is azt fogod mondani, hogy csak rohanjanak a beteg unokáid mellől el a munkába, ahogy Te tetted. Majd Te vigyázol az unokákra. Csak azt nem tudom ezt hogyan fogod kivitelezni.

    Amúgy a gyerekeid mire emlékeznek majd, hogy amikor nagy lázunk volt a nagyi volt mellettük és nem az anyukájuk.

     

    Tudod baromi nehéz összeegyeztetni az anyaságot a karrierrel. Inkább előbbit választom. 

    Még egy kérdés: tudtál vagy tudsz nyugodtan dolgozni a munkahelyeden amikor gyerek otthon hány, láza van stb?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_283291 (90)
    2009-02-25  22:00
  10. Torolt_felhasznalo_878542
    Torolt_felhasznalo_878542
    2009. február 25. 22:0692.

    Megelőztél  a kérdéssel!

     

    A testvérem volt skarlátos, az egész család 8 nap karantén! Senki nem mehetett dolgozni! 

    Gondolom nem jelentette be, hogy skarlátos a yereke, pedig tudtommal ezt jelezni kell!

    előzmény:
    marcsi0211 (84)
    2009-02-25  21:53
  11. 2009. február 25. 22:0291.

    Elkönyvelheted-e vagy sem, ennyi van rá. Illetve maximum három hónap; de ezt a szerződés megkötésekor kell megállapítani, és ez az idő semmilyen módon nem hosszabbítható meg.

     

     

    előzmény:
    semiramis (73)
    2009-02-25  21:41
  12. Torolt_felhasznalo_283291
    Torolt_felhasznalo_283291
    2009. február 25. 22:0090.
    Lehet, hogy szerencsém van, miért kellene most azon gondolkodnom, hogy mi lesz 20-25-30 év múlva. Ha tudok, fogok segíteni. Nem hiszem, hogy bárkivel is jót tettem volna, ha minden megfázással rohanok kiíratni magam, aztán jól éhenhalunk, mert előbb-utóbb megelégeli a főnököm és kirúg. Ha ti büszkeségből ezt választjátok, egészségetekre. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_295461 (79)
    2009-02-25  21:45
  13. 2009. február 25. 22:0089.
    Hát, szerencsére én sem gyakran betegedek le, de azért nem az egyén dönti el, hogy mikor szed be valami vírust. Például én sem önként döntöttem el, hogy gyerekkori bárányhimlő helyett inkább huszonhat évesen övsömört szeretnék. Azt se mindig döntheti el az ember,  hogy beszakadjon-e alatta pl. a járda, és eltörje két lábát. :)
    előzmény:
    tschibe (77)
    2009-02-25  21:44
  14. 2009. február 25. 21:5688.

    Kár, hogy nem írsz a topikodba.

     

    Úgy mellesleg én azt gondolom, lehet szó akárhány éves munkaviszonyról: ha jön egy "szuper ember", aki jobban "keni-vágja" a dolgokat, logikus, hogy könnyedén elnyeri a helyet (főként, ha hajlandó ugyanazért a pénzért dolgozni). És megtörténik ez ha próbaidőn vagy, ha nem, ha betegállományban vagy, ha nem, ha szabin vagy, ha nem... nem hiszem, hogy ettől függ.

     

    Talán egészen egyszerűen nem voltak megelégedve veled, és ezt sajnos le kell nyelned még akkor is, ha méltánytalannak érzed az elintézési módot.  

    előzmény:
    Zsniki (1)
    2009-02-25  20:35
  15. Torolt_felhasznalo_494056
    Torolt_felhasznalo_494056
    2009. február 25. 21:5687.

    Azt nem érted meg, hogy vannak olyan munkakörök és olyan emberek, akiket egy perc alatt lehet pótolni. Ebben az esetben a munkáltató egy forinttal sem fog többet költeni a dolgozóra. Főleg bizonyos országrészeken igen nagy a munkanélküliség és sorban állnak a másik helyére.

     

    Nem azért, mert az az ember kevesebb lenne, mint a másik, csak bizonyos szakmákban túlképzés van.

     

    Nem beszélve arról, hogy a mostani fiataloknak már több diplomájuk van.

     

    Ha valakinek ritkább szakmája van, vagy bizalmi állása, netán már évek óta ott dolgozik és bizonyított, akkor több mindent megengedhet magának.

     

    Azt ne mondd, hogy ez nálatok nem így működik. Ez a kapitalista gazdaság.

     

    Hidd el a munkáltatók is figyelnek arra, hogy papíron minden rendben legyen.

    Tehát mielőtt valakit hirtelen felindulásból elküdesz bíróságra perelni, előbb javasold, hogy keresse meg, hol hibázott a munkáltató, vagy hol követett el törvénysértést, mert vesztes per esetén még fizethet pluszban a munkavállaló.

    előzmény:
    semiramis (76)
    2009-02-25  21:43
  16. 2009. február 25. 21:5586.
    Nem:-) de lehet, hogy jobb lett volna, mert akkor kicsit pihenek is előtte
    előzmény:
    anonym789 (82)
    2009-02-25  21:49
  17. 2009. február 25. 21:5485.

    Szerintem épp elég neki, hogy január óta folyamatosan este hatig-hétig túlórázik, mert kissé sok lett az ügyfél. :) Kis guglizás után ezt találtam neked:

     

    81. § (1) A munkaszerződésben, a munkaviszony létesítésekor próbaidő is kiköthető.

    (2) A próbaidő tartama harminc nap. Kollektív szerződés, illetve a felek ennél rövidebb vagy hosszabb, de legfeljebb három hónapig terjedő próbaidőt is megállapíthatnak. A próbaidő meghosszabbítása tilos, ettől érvényesen eltérni nem lehet.

    (3) A próbaidő alatt a munkaviszonyt bármelyik fél azonnali hatállyal megszüntetheti.

      

    De ez neked nem lesz kielégítő válasz. Kérdezz meg nyugodtan egy munkajogászt, és kérdd el tőle is a  paragrafusokat, kíváncsian várom! :)

    előzmény:
    semiramis (49)
    2009-02-25  21:19
  18. 2009. február 25. 21:5384.

    Téged nem irt ki a gyerekorvos táppénzre a skarlátos gyereked mellé hogy szabit kellett kivenned?

     

    Te se melozhattál volna mert tovább fertözhettél volna.  

    előzmény:
    tschibe (77)
    2009-02-25  21:44
  19. 2009. február 25. 21:5283.

    Nálunk egy hónapos a próbaidő.

    Próbaidő után pedig sokkal nehezebb elküldeni valakit, ha mégsem válik be...nincs sok időm dönteni.

    És  sajnos volt rossz tapasztalatom a múltban, volt aki próbaidő után elment 6 hétre beteg állományba, mert szerelmes lett, vidéki volt... egyedül volt addig...azóta mindig egyszerre 2 embert foglalkoztatok, erre egyszerre lett az egyik bárányhimlős a másik veszélyeztetett terhes...fel sem merült a kirugás, de meg kellett várnom amíg meggyógyul az egyik, plusz keresni a másik helyére újat..a 3 hét leállás több százezer forint kiesés... 

    Te mit tennél ennyi tapasztalattal?

     

     

     

    előzmény:
    semiramis (73)
    2009-02-25  21:41
  20. 2009. február 25. 21:4982.
    Szegény :( megfáztál?
    előzmény:
    Kisbari2 (81)
    2009-02-25  21:47
  21. 2009. február 25. 21:4781.
    Engem 10 nap alatt mind a 4 munkahelyemről kirúgtak. Szerintem én nyertem, nem nagyon tud senki überelni:-)
    előzmény:
    Zsniki (1)
    2009-02-25  20:35
  22. Torolt_felhasznalo_295461
    Torolt_felhasznalo_295461
    2009. február 25. 21:4680.

    Amikor a gyerek beteg volt ki volt vele?

     

    előzmény:
    tschibe (77)
    2009-02-25  21:44
  23. Torolt_felhasznalo_295461
    Torolt_felhasznalo_295461
    2009. február 25. 21:4579.

    Bocsi, de ki kivánkozik belőlem.

    Azon elgondolkodtál, hogy a Te gyerekeid illetve unokáid is ilyen szerencsés helyzetben lesznek, hogyha betegek lesznek hipp-hopp leakasztjuk a nagyit (mármint Téged)?

    Gyanítom, hogy nem! Mert már rég túl lesznek a kisgyerek időszakon mire Te nyugdíjba mész.

    Akkor a gyerekeid viszont mehetnek az unokáiddal betegállományba és ha ezért kirúgják őket... Nos?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_283291 (68)
    2009-02-25  21:34
  24. 2009. február 25. 21:4478.

    Te tudod.Lehet,hogy elavult,rossz hozzáállás,de az egészség legalább annyira fontos.

    Főleg,hogy hosszútávon ne adj' isten még szövődmény is lehet...

     

    Megmondom őszintén én mindig rühelltem,ha valaki betegen jött be,és fertőzött (csak zárójelben)

    előzmény:
    Röné32 (51)
    2009-02-25  21:20
  25. 2009. február 25. 21:4477.

    Aha. Es ha harmadszor vagy beteg es mar nincs szabadsagod, akkor a munkahelyeden halsz meg

     

    Aki ennyiszer beteg, lehet, hogy nagyon nem alkalmas arra munkára.......mellesleg sose voltam még táppénzen, csak szülés előtt.

    előzmény:
    semiramis (72)
    2009-02-25  21:38

Címlap

top