Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Még mindig jobban élünk...

ford1968
Létrehozva: 2009. június 23. 21:09

Kedves régi és leendő hozzászólók, olvasók!

Itt lesz azon vélemények és véleményezők gyűjtőhelye, akik polgári, liberális, baloldali értékrendet képviselnek és ezen értékrendek mentén kívánják a mindennapok politikai, gazdasági történéseit megvitatni. Mellesleg főznek, sütnek, kertészkednek, mert az élethez ez is hozzátartozik!

Ide amúgy az jön, akit én beengedek, így jelentkezni nálam lehet!

  1. 2010. december 31. 10:5210176.

    Boldog Új Esztendőt kívánok Mindenkinek.

     

    előzmény:
    rupcsi (10175)
    2010-12-25  17:24
  2. 2010. december 25. 17:2410175.

    Neked és szeretteidnek békés ünnepeket, boldog új esztendőt kívánok.

    Ebből a folytogató fülkeforradalomból, hogy tudunk kitörni, egyenlőre elképzelni sem tudom. A nemzetközi sajtó reagáláséban bízok.

    Szép napot Mindenkinek.

    előzmény:
    ford1968 (10174)
    2010-12-25  12:50
  3. 2010. december 25. 12:5010174.

    mindenkinek boldog karácsonyt!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2010. december 23. 15:0210173.
    Lélekben mindenki készül a sajtószabadságra! :)
    előzmény:
    gerbera24 (10171)
    2010-12-21  16:31
  5. 2010. december 22. 08:5810172.

     

     

    Kedves Topicolotársak!

     

    Mindenkinek áldásos boldog karácsonyi ünnepeket kívánok!

     

    gerbera24

     

     

                                                     

    előzmény:
    gerbera24 (10171)
    2010-12-21  16:31
  6. 2010. december 21. 16:3110171.

    Jó-jó, hogy karácsonyi előkészületek vannak,de azért:

    Hol vagytok?

    előzmény:
    gerbera24 (10170)
    2010-12-12  10:37
  7. 2010. december 12. 10:3710170.

    Csak azt nem értem, hogy mi a fészkes fenének küldözgetik a kukába szánt papírokat.

    Annyi jön napota,hogy már oda sem figyelek rá , és gondolom,nem én vagyok az egyetlen.

     

    Az így kidobott pénzt odaadhatnák mondjuk a vakok intézetének, vagy mit tudom én milyen jótékony célra.

     

    De egyáltalán!!!

    Miért az adófizetők pénzét szórja???

    Könnyű más markával tépni a csalánt.Haszálhatná a sajátját.

    előzmény:
    rupcsi (10169)
    2010-12-11  20:10
  8. 2010. december 11. 20:1010169.

    Évánk!!!

    Csak nem vagy meglepve?

    Akár vissza küldöd, akár nem, az adattárukat pontosítják.

    Már röhögőgörcsöt sem kapok tőlük.

    előzmény:
    gerbera24 (10168)
    2010-12-11  19:40
  9. 2010. december 11. 19:4010168.

    Nyuggerek!

     

    Meglepi!!!!!!!!

    Mindenki kap megint 1 levelet. Papírbólolvasó küldi.Nyugdíjemelés helyett.

     

    Nemcsak levelet küld,hanem kapunk fizetős kórházi kezelést, tisztes mértékű forintromlást, élelmiszer áremelést.

    Lesz  még1-2 ilyen meglepetés ,csak győzzük a fejünket kapkodni.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  10. 2010. december 11. 14:5010167.

    Szia Gabikánk!

    Remélem, hogy a topiktársak jól vannak, és nem a cenzúra miatt nem látom őket.

    Ezt nem feltételezem.

    Hiányoznak.

    Szép napot Mindenkinek.

    előzmény:
    Dapazso (10166)
    2010-12-11  11:14
  11. 2010. december 11. 11:1410166.

    Sziasztok!!

    Csak bekukk,megjöttem az ásotthalmi tanyavilágból,egy kicsit "lemerültem az egyszerű létbe "

    Mondhatom nagyon jót tett,így aztán kipinenve,és feltöltődve,esek neki a karácsonyi tennivalóknak amivel jócskán le is vagyok maradva...

    Szóval,vagyok ,és jövök is amint lesz hozzátennivalóm a topiktémához..

     

    előzmény:
    ford1968 (1)
    2009-06-23  21:09
  12. 2010. december 10. 15:1210165.
    Miért nem szereti a politika a mezőgazdaságot?

    Mert az:

    * irtja a kártevőket,
    * agyonüti a marhákat,
    * levágja a disznókat,
    * a trágyát beszántja a földbe!


    Miért nem szereti a mezőgazdaság a politikát?

    Mert az:

    * a legnagyobb kártevője, ami ellen nem védekezhet:
    * vegyszerrel,
    * csapdával,
    * éleslőszerrel,
    * jégelhárító rakétával,
    * elárasztásos öntözéssel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  13. 2010. december 9. 19:1410164.

    Sziasztok!

    Hová tűnt???

    Szóval, aggódom az ügyvéd testi épségéért.

    Ebben a megfélelmitett légkörben, remélem akadnak követői.

    Szép napot Mindenkinek.

    előzmény:
    rupcsi (10163)
    2010-12-09  12:59
  14. 2010. december 9. 12:5910163.
    Dr
    előzmény:
    ford1968 (10162)
    2010-12-08  15:02
  15. 2010. december 8. 15:0210162.
    Tisztelt Kollégák!


    A nevem dr. Dániel Péter és 15. éve praktizálok ügyvédként, a Budapesti Ügyvédi Kamara tagjaként. Véleményem szerint  hazánkban egyfajta jogi szükséghelyzet, rendkívüli állapot körvonalazódik, mivel a kormány törvénysértő eszközökkel, jogsértő intézkedésekkel próbálja meg államosítani a magánnyugdíjpénztárak vagyonát. Álláspontom szerint a magánnyugdíj járulékok elterelése, illetve bármely más célra történő felhasználása egyrészt felveti a sikkasztás gyanúját, másrészt pedig az a fajta kényszerítés, amit a kormány képviselői fogalmaztak meg néhány napja a magánnyugdíjpénztári tagokkal szemben, felveti a zsarolás bűncselekményének a megalapozott gyanúját is.

    Túl az ügy büntetőjogi vonatkozásán, a magánnyugdíjpénztárak erőszakos államosítása több ponton is sérti a polgári jog vonatkozó szabályait, sőt, a legalapvetőbb, alkotmányban rögzített emberi, állampolgári alapjogokat, a vonatkozó nemzetközi egyezményeket és az uniós jogelveket is.

    Egy írásbeli szerződésben rögzített megállapodást ugyanis csak írásban lehet érvényesen módosítani, ráadásul bármely, jogról való lemondó nyilatkozatnak is kifejezettnek kell lennie, illetve írásban kell megtörténnie, ha írásban rögzített jogot érint.

    Mindezek alapján jogsértő a kormányzat azon elképzelése, hogy bárki, aki nem tesz külön, írásbeli nyilatkozatot, az automatikusan átkerül az állami nyugdíjrendszerbe (akár akarata ellenére), hiszen a magánnyugdíjpénztári tagságuk is írásbeli szerződések alapján jött létre.

    Az is egyértelműen látszik már, hogy a kormány azért szab meg ilyen irreálisan rövid határidőt a nyilatkozatok megtételére, hogy gyakorlatilag lehetetlenné tegye a tagok nyilatkozattételét az ügyben. Ezzel, illetve a várhatóan teljességgel méltatlan körülményekkel – több száz méteres sorok télvíz idején, órákig tartó sorbaállás, hóban, fagyban – súlyosan sértik az emberi méltósághoz fűződő, alkotmányos alapjogokat is.

    Mindezek alapján ügyvédként ezennel felkínálom, hogy amennyiben lesz rá igény, egyrészt szívesen segítek olyan, ügyvédi ellenjegyzéssel ellátott nyilatkozatok kiállításában, melyekben a tagok kijelentik, hogy továbbra is a magánnyugdíjpénztárak tagjai kívánnak maradni (ezen nyilatkozatokat aztán összegyűjtve nyújthatnánk be), másrészt szívesen vállalom a tagok jogi képviseletét a várható peres eljárásokban.

    A megbízásokat ingyenesen, szívességi alapon vállalom, és tisztelettel kérem a hazai ügyvédi és közjegyzői kamarák tagjait, hogy csatlakozzanak minél nagyobb számban ehhez a felhíváshoz.

    Nyújtsunk segítséget együtt nehéz helyzetbe hozott honfitársainknak, és avatási eskünkhöz méltóan próbáljuk megakadályozni ezt a  jogsértést, ezeket a súlyos törvénytelenségeket.

    Ne feledjük, hogy Magyarországon szereztük a diplománkat, ne feledjük kötelezettségünket a saját hazánk iránt. Kérem, Tisztelt Kollégák, segítsetek, hiszen egyedül nem sokat tehetek ebben az ügyben, de azt vállalom, hogy minden hétköznap (a kormány által szabott határidő leteltéig),  16.00-18.00 óráig várom – előzetes egyeztetés alapján – az irodámban azokat a honfitársaimat, akiknek szükségük van erre az ügyvédi ellenjegyzéssel ellátott  nyilatkozatra, később pedig annyi ilyen megbízást vállalok a peres ügyekben, amennyit a praxisom mellett csak teljesíteni tudok, természetesen azokat is ingyenesen, szívességi megbízás jogi keretei között.

    Ne feledjük, hogy a közös jövőnk, a nyugdíjunk és a gyermekeink nyugdíja vált kérdésessé a saját kormányunk jogsértő lépései miatt, illetve ez a folyamat akár államcsődhöz is vezethet, hiszen ezt a közel háromezer milliárd forintot a hazai gazdaságból, a hazai tőzsdéről vonja ki a kormány a nyugdíjpénztárak erőszakos és jogsértő államosításával. Ne engedjük, hogy honfitársaink százezreinek, millióinak elidegeníthetetlen jogait és törvényes érdekeit sérthesse meg a hatalom.

    Tisztelettel és kollegiális üdvözlettel

    dr. Dániel Péter
    ügyvéd

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  16. 2010. november 30. 11:5010161.
    Matolcsy tegnapi kirohanásai (az MNB döntés és az EU pénzügyérek durva leszólása) végjáték szagú

    ez olyan kétségbeesett pozíció vesztés, ami nem tételez fel további komoly tárgyalásokat...

    vissza is üzentek: tekintse figyelmeztető lövésnek (szó szerint)

    ez a helyzet már nem tárgyalási pozíció, hanem nudli            
                                    
                    
                          
           
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  17. 2010. november 30. 11:4310160.
    Hogy ez mennyire igaz! És teljesen független attól, hogy szeretjük-e Gyurcsányt vagy nem.
    előzmény:
    kalamajka111 (10158)
    2010-11-30  10:58
  18. 2010. november 30. 11:0110159.

    Kedvenc tévédokink könnyezett volna a meghatottságtól, ha látja, örök érvényű bölcseletét - mindenki hazudik - milyen lázas igyekezettel tette magáévá a kormány. Matolcsy György, Selmeczi Gabriella, és Cséfalvay Zoltán vagy nem mondott semmit, vagy hazudott. Ide bele az arcunkba. Személyes kedvencem Matolcsy, aki már maga sem tudja eldönteni, melyik kérdésre mi a betanult válasz. Hiába, nagy felelősséggel jár, ha az ember fiát maga a Kedves Vezető tolta aki az előtérbe a lopást megmagyarázni.

     

    -Mondd meg nekik, Gyuri! - mondta - hadd csörömpöljön, mint bádoglavór a kockakövön! Gyuri pedig mondja és mondja, mi minden jön a csodálatos lopás után:

    - államháztartási hiány csökkentése
    - folyó kiadások fedezése
    - nyugdíjkassza hiányának befoltozása
    - MOL részvények visszavétele
    - visszalépőknek a pénz egyéni számlán tartása

    Nyilván, mindez egyszerre. Közben ideges rángatózással csóválja a fejét, és alig hallhatóan tiltakozik: ez nem államosítás, olyat konzervatív kormány nem csinál. Lesütött szemmel néz körül, hátha meglátja véletlenül a hivatkozott konzervatív kormányt. De csalódnia kell, csak eddig társai ülnek körülötte, akik ősi román szokás szerint ellopják éjszaka a lovakat.

    előzmény:
    kalamajka111 (10145)
    2010-11-29  09:59
  19. 2010. november 30. 10:5810158.

    Nem tudni, az orbánzombik melyik filmet nézik. Lehet, hogy a kubatov lista alapján csak nekik csak most mást közvetítenek a Parlamentből mint az E betűvel jelölteknek?

     

    Igaz, felvételről mde én is ilyeneket láttam:

     

    "Kíváncsi voltam Kedves Vezetőnk immár elkerülhetetlen szónoklatára is, ami Gyurcsánynak címzett válaszként volt napirenden. Nos, meg kellett állapítanom, hogy a Főnök igazán egy embertől jön zavarba, de tőle újra és újra. Megérte, hogy legyávatolvajozták a kétharmados parlamentjében, amire egy erőtlen bilincsrázogatást tudott előhúzni a tarsolyból, de azt is elejtette, miközben a lapocskái között keresgélte a riposztnak valót. Mint zavart kiccsávó a felsősök között, úgy viselkedett. Nem nézett Gyurcsány szemébe, nem játszották el a falkahímek farkasszemezését férfiak módjára. Szemmel láthatóan a lehető leghamarabb túl akart lenni az egészen.

    Tudom, az igazhitűek megmagyarázzák, tulajdonképpen ignorálta Gyurcsányt. De remélem Kedves Vezetőnk ebben nem hazudik. Legalább magának.
    "

     

    +

     

    "A pohár víz utáni rózsagyuris kapkodás sem éppen a nyugalom jele, miközben tudja, hogy pásztázza a kamera, és bár semmi jelentősége jelenleg, egy ország elemzi majd az ő és elődje hosszú idő óta első felolvasását.

    Mert az volt,felolvasás, 2-2 percbe besűrítve, amiben az egyik kérdez, a másik meg nem arra válaszol.

    És ha a "miért nem kérdezi meg a népet, elnök úr?" kérdésre tényleg mindösszesen a kardlapozás emlegetése a válasz, akkor különösen egyet kell érteni megállapításoddal: a Győző számára mai napig az egyetlen, gyomrát görcsbe rándítani képes frász az a személy, aki láthatóan túl minden sokkon, újra elemében van, és akit kellő időben láncon elvezettetni az egyetlen adu, amit ő kettejük párharcában - kétes kimenetellel - elő tud kapni.
    "

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (10151)
    2010-11-29  17:59
  20. 2010. november 29. 18:5910157.
    Orbánnak, amugy tényleg nem tünik fel, hogy éppen ő az ,aki visszaél a hatalommal???
    előzmény:
    Lillaréka (10156)
    2010-11-29  18:50
  21. 2010. november 29. 18:5010156.

    Ezzel teljesen egyetértek!

    Amig Gyurcsány porondon van, orbán támogatottsága nem fog csökkenni.

    Jó lenne végre már egy hiteles vezető politikus, de nem hiszem, hogy ezt az mszp soraiban lehet megtalálni.  

     

    előzmény:
    pannacotta (10154)
    2010-11-29  18:15
  22. 2010. november 29. 18:2710155.

    A lókupec kormány mai sikerei:

     

    Hétfőn nagyjából hét óra alatt öt forintot drágult a svájci frank és a dollár, de jelentősen gyengült a pénzünk az euróval szemben is. A forintnak a jegybanki kamatemelés sem tudott segíteni. A tőzsdei részvényárfolyam is gyengül, a BUX több mint 500 pontot, 2,6 százalékot esett.

    Reggel 9 óra körül 210 forint környékén volt a svájci frank és a dollár, 279,5 forintnál volt az euró árfolyama. Délután négy körül a dollár ára átlépte a 216 forintot, a franké 215,5 forint fölé emelkedett, míg az euró ára 283,5 forint közelében volt.

     

    Vagyis még a dollárral szemben jelentősen gyengülő euróhoz képest is jelentősen, 1,5 százalékkal leértékelődött a pénzünk, a másik két valutához képest pedig csaknem 3 százalék veszteséget szenvedett el mindössze 7 óra alatt. Pedig délután kettőkor a jegybank váratlanul kamatot emelt. Azonban a minimális, 0,25 százalékos módosítás – 5,25 százalékról 5,5 százalékra – csak annyiban hatott a piacokra, hogy lefékezte a forint gyengülését.

     

     

    előzmény:
    pannacotta (10153)
    2010-11-29  18:13
  23. 2010. november 29. 18:1510154.

    A Gyurcsány soha többé nem tud meggyőző lenni. Ne felejtsd el, az ő személye és miniszterelnöksége folytán kerültünk ide, ahol tartunk, tehát jócskán felelős az egészért.

     

    Amíg ő porondon van, a Fityisz képes mozgósítani a szavazóit, tehát a Gyurcsány minden szava és minden mozdulata a Fityisznek és az Orbánnak kedvez, neki tesz szívességet.

     

    Mikor látjátok ezt már be?

     

    Ha nem tűnik el sürgősen, akkor ez a diktatúra marad a nyakunkon, amelyért - ahogy már írtam - ő is felelős.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (10149)
    2010-11-29  17:49
  24. 2010. november 29. 18:1310153.

    Én is olvasgattam más fórumon a mai "vitáról", amit akkor sem néztem volna meg, ha tehettem volna, számomra ez a két kakaskodó személyiségzavaros pasi tök egyforma. 

     

    Más fórumon is vannak jobbosok, de olyan erős nyálkiválasztással sehol sem nyilatkoztak az Orbánról, mint amit az nlc-n voltam kénytelen olvasni, alig hittem a szememnek.

    Igaz, aki a Kádár-korszak diktatúráját kiélvezte és helyeselte, annak nagyon fekszik az orbáni  stílus. 

     

    Viszont arról beszélgetnek - és nagyjából ennyit érdemes megjegyezni az egészből -, hogy az Orbán végül kénytelen volt kimondani: nem lesz népszavazás, coki!

     

    Ha majd lesz kis időm, meg fogom keresni a népszavazásról mint demokratikus jogérvényesítési lehetőségről általa mondottakat, amikor még ellenzékben volt. És tudjuk, egy demagóg népszavazás vezetett idáig, ahol most vagyunk, azaz a diktatúráig.

     

    Szóval, esze ágában sincs népszavazásra bízni az intézkedéseit, szerintem ez önmagában is komoly beismerés.  

    előzmény:
    kalamajka111 (10150)
    2010-11-29  17:55
  25. 2010. november 29. 18:1310152.

    Érdekesek ezek a fidesz-zombik. 

    Mkor fog végre felnyilni  szemük??

    én kiváncsian várom.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (10146)
    2010-11-29  17:28

Címlap

top