Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egyesítsétek I. egyházait

Torolt_felhasznalo_227733
Torolt_felhasznalo_227733
Létrehozva: 2004. február 13. 14:51
Ez az egyetlen lehetőség.... Mindegy, hogy katolikus, vagy buddhista, hindu, avagy iszlám, a megkülönböztetés, ítélet, az ítélet pedig ellentéteket szül. Az ellentétek haragot, a harag pedig háborút. Kezdjétek ti el egyesíteni Isten egyházait....
  1. Torolt_felhasznalo_227733
    Torolt_felhasznalo_227733
    2004. február 17. 08:2151.
    :))) Musan ez nagyon szép gondolat. . . de mi a saját tapasztalatod ebben, és mi az amit olvastál??

    A kérdéseim a következők:

    -Ha csak a forrás van, mint önálló, egységes intetitás, akkor mi az oka, hogy az ember elszakadt, illetve el tudott szakadni a forrástól?:))
    -Mi az oka, hogy a forrás egyes elemei (pl. Illés, Mózes, Jézus) képesek újra elszakadni a forrástól, és testet ölteni a földön

    Nekem a saját tapasztalatom! , hogy az emberiség miután befejezte földi tanulását, és megtanulta amit meg kellett tanulnia folytatja tanulását. . . . . ráadásul nem mindenki. Hogy ki folytatja a magasabb iskolát, és ki nem azt találd ki. . . ugysem engedné elküldeni a választ:)))
    előzmény:
    Musan (50)
     
  2. 2004. február 16. 22:5650.
    hihi :0))

    gndoltam, bekukkantok. . . erre tessék :0)

    jelentkezzen, aki érti a 49-es hozzászólást! ;))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417272 (48)
     
  3. 2004. február 16. 22:5649.
    a Forrásban NEM vagyunk egyek. mert a Forrásban nem vagyunk. a Forrás van. Nincs többesszám. nincs egyesszám. Nincs te, én, ő. Nincs én sem. A Forrás van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_227733 (47)
     
  4. 2004. február 16. 18:3948.
    Szerintem vannak olyan emberek, nem is kevesen, akiknek kifejezetten szükségük van az egyházakra, arra, hogy megmondják nekik, hogy mit szabad csinálniuk és mit nem. Arra, hogy mindent a szájukba rágjanak.
    Örülök, hogy írtál ide. :)
    előzmény:
    Musan (44)
     
  5. Torolt_felhasznalo_227733
    Torolt_felhasznalo_227733
    2004. február 16. 17:5647.
    Az eredeti mondani valómat megint nem küldte tovább:))) Így leírom másként: Az ember útja különbözhet, mert a félelmeink különbözőek. Azonban a szeretet egy állapot, ahol az ember visszatér a forráshoz. . . . ott nincs különbség. . . egyek vagyunk
    előzmény:
    Musan (45)
     
  6. 2004. február 16. 17:4346.
    Én örülök! . . . Minek is??? :-DDD
    előzmény:
    Musan (45)
     
  7. 2004. február 16. 15:5945.
    addig örüljetek, amíg csak itt tartotok ;))
    előzmény:
    Hadasa (24)
     
  8. 2004. február 16. 15:5844.
    csak azon lehet élősködni, csak azt lehet agymosni, csak abba lehet tévtanításokat csepegtetni, aki HAGYJA magát.

    Ezért nem az egyházakat kéne megszüntetni. . . hamer az emberi ostobaságot. De mivel e nélkül nem ember az ember (láttatok már olyan embert, aki életében ne követett volna el legalább egy ostobaságot? na ugye), ezért ha ezt megszüntetnénk, az emberiség is megszűnne. . .
    előzmény:
    macsek77 (19)
     
  9. 2004. február 16. 15:5643.
    az emberiség tanítása addig nem fejeződik be, amíg vannak emberek. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_227733 (18)
     
  10. 2004. február 16. 15:5642.
    az emberiség tanítása addig nem fejeződik be, amíg vannak emberek. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_227733 (18)
     
  11. 2004. február 16. 15:5241.
    a megkülönböztetés, különbségtétel NEM ítélkezés, hanem fölismerése annak a ténynek, hogy bár minden egy, mégis minden különbözik -hiszen semmiből sincs két egyforma.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_227733 (1)
     
  12. 2004. február 16. 14:1140.
    Hát, biztos nem véletlenül nem tudtad elküldeni. Azt gondolom, a tanítás igazából sohasem fejeződik be és mindenki máshogy és mástól tanul. Akitől én tanulok rengeteget, azt mondta, hogy most megint van egy tömeges igény az emberekben a tanulásra és ez ilyen formán ritkán fordult elő a történelem folyamán. Persze tudom, hogy mindenkitől tanulunk, akivel csak kapcsolatba kerülünk és mi is tanítunk mindig mindenkit a tetteinkkel. Többek között ezért is megéri odafigyelni arra, hogy hogyan élünk, mit választunk minden pillanatban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_227733 (37)
     
  13. 2004. február 16. 09:4939.
    Béke veled!
    És hogyan képzeled el ezt az egyesítést?
    Mindenki mondjon le a sajátjáról, és közösen hozzanak létre egy újat, ami közös? Úgy mint a mesterséges nyelvek létrehozásakor, hogy mindenki csak ido, vagy eszeperantó nyelven írjon, gondolkodjon és beszéljen, és akkor nem lesznek nagy nyelvek és kihalóak. Te feladnád a vallásod kereteit, előírásait, rítusait egy másik javára?
    Az ökumenét jónak tartom, ahol módunk van a hasonlóságokat és az eltéréseket egymással megismertetni, de a globális világvallás ellen minden porcikám tiltakozik. És minek is, lemondjunk egy isteni kegyelemről, a saját életünk testi, szellemi rányításáról?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_227733 (1)
     
  14. 2004. február 16. 09:3838.
    Helmer nagyon örülök a forumodnak.
    Az ötlet remek, és nem is mi kis emberek állunk az utjában, hanem azok akiknek a szavai sokkal több emberhez eljutnak. Ugy értem hogy az egyházak.
    Nekik ez nem érdekük. Sajnos. MIndent csak azért csinálnak hogy embereket gyüjtsenek magukhoz. MIndegyik egyház, közösség igy működik. Hiszen a bázis a fontos, a befolyásolható tömeg. Ezzel én nem bántani akarom a templomba járókat, és hivőket, hanem csak azt modani, hogy ha már oda jár valaki, akkor azért el kell fogadnia sok sok mindent abból amit az az egyház kijelent. Akár hogy is nézzük ez befolyásolás. mert mihelyt visszakérdezel, hogy tessék már megmondani miért is kell ez igy gondolni, rögvest megkérdőjelezik a hited. Pedig te csak tudni szeretnéd a választ. De nem illik visszakérdezni az egyházakban.

    Nem akarok rossz hasonlatot hozni, de ez is egy pártforma szerintem. Egy kicsit más , meg nem változtaja az arculátát olyan gyorsan, de ugyan ugy a hatalom megszerzésére törekszik.
    Persze itt az egyházról és nem a vallásról beszélek. Tehát a vezetésről és nem a bárányokról.

    Kérdez meg egy olvasott, fiatal, nyitott katolikus papot a kérdésről. Nem válaszolhat neked.
    Nem, mert nem is teheti fel azt a kérdést saját magának sem, hogy egy e az isten. vagy ha felteszi is, nem fogja soha elárulni senkinek, mert bűnt követne el ezzel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_227733 (37)
     
  15. Torolt_felhasznalo_227733
    Torolt_felhasznalo_227733
    2004. február 16. 08:5637.
    :)))
    Nagyon érdekes gondolatokat fogalmaztatok meg. A tanításból még egy momentum hiányzik. . . ezt azonban nem tudtam leírni, mert valahányszor leírtam nem küldte el az üzenetet (összesen 4x), aztán roppant a radiátor mellettem. Kiszedtem pénteken a sorokat úgy meg elküldte. aztán újra probálkoztam leírni 2x, úgy nem küldte el. Így mindenkinek a saját feladata, hogy rájöjjön, mi az az egy momentum, amivel a tanítás befejeződik. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417272 (36)
     
  16. 2004. február 15. 01:4236.
    Nem nézek tévét. Általában. Úgyhogy nem ismerem ezt a filmet (sem).
    Na jó, menjünk, engedjük ki tündéri lelkünket ebből a korlátozó porhüvelyből, hadd csavarogjon egyet. :) Csak az a kár, hogy én ezekből a csavargásokból az égvilágon semmit sem szoktam felfogni. :))) Jó éjt neked is!
    előzmény:
    Hadasa (35)
     
  17. 2004. február 15. 01:3835.
    Kedvelem a Star Treket (is): a Voyager kapitányának, Chatline-nek is gondjai vannak ezzel :-))) Meg amikor Kirk eladja a régiségkereskedőnek a dokitól szülinapjára kapott szemüvegét: de hát az ajándék, nem? Majd visszakapja: épp ez a szép benne! Hát igen. Most például időutazom egyet reggelig: ki fog esni majd néhány óra, azt hiszem!
    Jó éjt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417272 (34)
     
  18. 2004. február 15. 01:3334.
    Tudtam, hogy érteni fogod. :)
    előzmény:
    Hadasa (33)
     
  19. 2004. február 15. 01:3133.
    Ah, én is imádom az időutazás paradoxonjait!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417272 (32)
     
  20. 2004. február 15. 01:2932.
    Persze hogy lesz. Illetve van. :)
    előzmény:
    Hadasa (31)
     
  21. 2004. február 15. 01:2431.
    De nem tudjuk, kik is vagyunk valójában, illetve mindenki másképp gondolja. Ezért nem könnyű: ez egy zűrzavaros időszak, annyi gondunk-bajunk van, és legfeljebb csak bízom abban, hogy lesz XXV. század és lesz ember is, aki az akkor történteket feljegyzi majd!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417272 (30)
     
  22. 2004. február 15. 01:2030.
    Pedig nem kéne messzinek lennie. Ha eszünkbe jutna, kik is vagyunk valójában és ezt át is tudnánk élni a maga csodálatos valójában.
    előzmény:
    Hadasa (29)
     
  23. 2004. február 15. 01:1529.
    Júj, de messze van az még!!!!! Ma néztem a Star Trek IV-et, a VIA3-mon, és jót mosolyogtam, amikor a főhös, visszatérve a XXV. századból, azt mondta, nem érti, hogy éltük túl a XX. századot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417272 (28)
     
  24. 2004. február 15. 01:0328.
    Meg kéne tanulni végre nem kizsákmányolni a Földet.
    előzmény:
    Hadasa (27)
     
  25. 2004. február 15. 00:1227.
    Igen, pont erre gondoltam én is! Többek között. . . meg arra is, hogy rendszerint oda csinálunk, ahol lakunk: lassan elborítja a sok szemét a földet, energiát lehetne nyerni belőle, mi meg pár csepp olajon veszekszünk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417272 (26)
     

Címlap

top