Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Igaz lehet? Több pénzt ...

everlasting
Létrehozva: 2009. szeptember 4. 06:43

Sziasztok!

 

Tudom, hogy a média híreinek valóságtartalmát kutatva nem árt gyököt vonni...

Tegnap azonban felkavart egy állítás, miszerint:

ELŐFORDUL(HAT), HOGY EGYES KISMAMÁK DIREKT VESZÉLYEZTETIK SZÜLETENDŐ GYERMEKÜK EGÉSZSÉGÉT (itt tudatos gyógyszerszedésről volt szó: várandósság alatt!!!!) , AZÉRT, HOGY ESETLEG KÉSŐBB MAGASABB CSALÁDI PÓTLÉKOT, ill. több egyéb juttatást kapjanak utánuk?!

Ha ez tényleg előfordul (és mint tudjuk "nem zörög a haraszt")- hogyan nem gondolnak szegény Gyermekük jövendő élet(minőség)ére?!

Ha így van ez ellen Szerintetek mit lehetne tenni?!

Morális szempontból ez a hír számomra elfogadhatatlan.

Várom a véleményeiteket!

 

  1. 2009. szeptember 7. 08:00101.

    Szia!

    Nem Te vagy az első- aki "biztos forrásból"- értesülve viszonylag magas összegű családtámogatásról ír...mondjuk azt nem leht tudni, hány fő eltartására kell elég legyen ez az összeg...Pl. lehet, hogy 10 gyerekük van...- ez hovatartozástól függetlenül befolyásolja a megítélését...Köszi a választ!

    előzmény:
    Gazocska (100)
    2009-09-06  13:53
  2. 2009. szeptember 6. 13:53100.
    Sajnos a hir igaz. És azt is tudomásul kell vennünk, hogy ez a cigányság körében divik. Nekik minden pár száz ft többlet jól jön. Amúgy meg ők mesterei annak hogyan kell több és több pénzt kiszivni az államból. Bankban dolgoztam (jelenleg GYED-en vagyok), láttam számlákat. Kissé felháboritó mikor egy 1982-ben született Lakatos Rozália havi bevétele 270ezer ft. És ez mind mind segély!!!! CSP, GYES, önkormányzati lakás támogatás, lakhatási támogatás és egyebek. A legviccesebb pénz: Aktiv munkakeresők szociális segélyezése. Ennél a pontnál már fetrengtem a röhögéstől. Méghogy aktiv....
    előzmény:
    everlasting (1)
    2009-09-04  06:43
  3. 2009. szeptember 4. 20:3199.

    Jó estét!

    Kicsit OFF-olok a saját topic-omban...

     

     

     

     + .... ...... ----->

     + ....  (bélyegalbum) + (feljössz?)

    .... --> ------> ---->

    ....... ......                      + .......( )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. szeptember 4. 20:0998.

    Azért a MEGKÉRDEZÉSÉRT talán csak nem rúgnák ki?! Max azért, ha ő ultimátumszerűen bejelentené, hogy márpedig elmegy esti gimibe...

    De emiatt ne veszekedjetek!:(

    Még akkor sem, ha igazad van:)Ha érzi, hogy nem kényszer és elfogadod, hogy  Ő félénkebb egy kicsit- lehet, hogy erőt merítve a támogatásodból bátrabb lesz, és meg fogja majd kérdezni...

    előzmény:
    kivi39 (97)
    2009-09-04  18:30
  5. 2009. szeptember 4. 18:3097.
    Persze, ha valaki egyedül álló, viszonylag könnyen veszi, ha munkanélküli. Kifizeti a rezsijét és zsíroskenyéren él pár hónapig. (persze, ha nincs lakáshitele) (egyébként tudom, hogy egyedülállónak sem könnyű, sarkítottam). De egy családosnak, akinek mondjuk van egy lakáshitele (nem értek egyet azzal, hogy a lakáshitel felelőtlenség, de mindegy is, mert akkor albérletet kell fieztni, ami kb. ugyanannyi) az már nem tud megélni a munkanélküliből, hiszen eldöntheti, hogy eszik vagy a rezsit fizeti. Tehát MUSZÁJ nyelnie, akár tetszik neki, akár nem. A férjemmel most vesztem össze, mert egyszerűen nem meri megkérdezni a munkahelyén, hogy elmehet-e esti gimnáziumba. Fél, hogy kirúgják.
    előzmény:
    everlasting (96)
    2009-09-04  16:06
  6. 2009. szeptember 4. 16:0696.
    Egyetértek. Ha tényleg olyan egyszerű lenne, hogy "A munkaadó annyit enged meg magának, amennyit a munkavállaló enged"(kb)...-rnakkor nem lenne ennyi kiszolgáltatott dolgozó (egyik multi-s ismerősöméknél semmilyen szervezetet nem lehet alakítani, nemhogy szak_ot)...rnNem mellékesen, nemhogy kevés a biztos megélhetést lehetővé tevő nem kamu, bejelentett és lehetőleg nem X műszakos szabadon betölthető álláshely (tegyük fel, h családos vagy..)rnAz átlagfizuból optimális esetben nem halmoztál fel semmilyen adósságot- csak épp nullára jössz ki hó végére- szóval nem kockáztathatod a munkahelyed elvesztését...rnAmíg esetleg újat találnál (mert tegyük fel-érvényesíteni akartad a jogaidat- csak akkor, mikor élesben megy a dolog a többi veled egy követ fújó "kollega" valahogy kussol+ úgy néz rád, mintha most hallanának először a dologról-----miközben a főnök/vezető/mittudoménki háta mögött mindenki lázadozik...)rnAmikor ki kell állni valamiért, akkor a többség (nyájösztön) kussol- és megvárja, mi sül ki a dologból....Többször kerültem már ilyen szituba, mert nem viselem el az igazságtalanságot, és magasról teszek a "hű meg haj"- most mit fognak gondolni?-ra...ezért...annyiban tényleg igaza van j.-nek, hogy AZÉRT IS ÁLLHATNAK ÍGY A DOLGOK, MERT SZINTE MINDENKI SUNNYOGVA KUSSOL...És ez tényleg CSAK a munkaadók malmára hajtja a vizet...
    előzmény:
    kivi39 (95)
    2009-09-04  14:06
  7. 2009. szeptember 4. 14:0695.
    Ez hülyeség. Láttam én már olyat, hogy egy 53 főt dolgoztató üzemben 2 hét alatt 51 embert rúgtak ki, majd 3 nap alatt felvettek helyettük ukránokat, fele annyiért, bejelentés nélkül.
    előzmény:
    jujube (72)
    2009-09-04  09:08
  8. 2009. szeptember 4. 14:0594.
    Ezek az emberek anniyra messze kerültek Istentől, hoyg az egzisztenciális félelem mozgatja csak őket, anniyra rettegnek a szegénységtől, hoyg bármire képesek pár forintért. És ezt a hozzáállást másolja le az utód is, aki nem érez ugyanakkora zsigeri félelmet, csak belenevelték a törzsi szabályokat. Biztos, hogy nem fogják föl, mit tesznek, s megvannak az indokaik.

    Egy idős ismerősöm pl az elvált lányának azt mondta, nehogy férjhez merjen megint menni, mert különben ezer forinttal kevesebb családipótlékot fog kapni. És ez egy középosztálybeli értelmiségi illető. Mit várunk akkor egy félanalfabétától aki segélyekből nőtt fel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413693 (88)
    2009-09-04  13:16
  9. 2009. szeptember 4. 14:0493.
    Nem jól értetted szerintem. Nem a bruttó és a nettó közötti különbséget nem fizeti ki, hanem azt az összeget, amit a munkáltatónak kéne a bruttó fölött befizetnie az államnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_222083 (63)
    2009-09-04  08:46
  10. Torolt_felhasznalo_413693
    Torolt_felhasznalo_413693
    2009. szeptember 4. 13:4292.
    Álrokkantak faluja Légylárvák mozogtak a cigány gyerek fejében Élő Anita, itthon@hetivalasz.hu">itthon@hetivalasz.hu 9. évfolyam 29. szám, 2009.07.16
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. szeptember 4. 13:2891.
    Köszi, érdekelne!...rn...ezeknek az embereknek van egyáltalán lelkük?!-Mert *-ismeret- furdalásuk biztos nincs...:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413693 (88)
    2009-09-04  13:16
  12. 2009. szeptember 4. 13:2890.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413693 (88)
    2009-09-04  13:16
  13. 2009. szeptember 4. 13:2789.
    Én nem tudom ki tenne ilyet a saját gyerekével,mert egy beteg gyermek ellátása többe kerül,mint amennyit utána kap az anya.
    előzmény:
    everlasting (1)
    2009-09-04  06:43
  14. Torolt_felhasznalo_413693
    Torolt_felhasznalo_413693
    2009. szeptember 4. 13:1688.
    Sajnos igaz.... ama bizonyos kisebbséghez tartozó ifjú /12-14/ éves kismamái egymást okítják, hogy mit kell tenni, hogy hülyegyerekük szülessen, ha mégis egészséges, akkor tesznek róla, hogy ne maradjon az. És ahoz mit szólsz, hogy vannak bizonyos falvak, ahol a fenti etnikum 90 %-a rokkant? Nem olvastad mostanában? Ha akarod felteszem... ez van, ha tetszik nekünk, ha nem..... a mi adónkból élősködnek rajtunk
    előzmény:
    everlasting (1)
    2009-09-04  06:43
  15. 2009. szeptember 4. 13:0087.
    Nem gondolom, hogy havi párszáz Ft-ért megéri akár csak egy életet is tönkretenni..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. szeptember 4. 12:5686.
    Évekkel ezelőtt hallottam olyat, hogy a cigányok levágják a gyerek kezét vagy lábát, hogy kiültethessék koldulni. A 90-es években láttam is a belvárosban ilyen gyerekeket.

    Múltkor láttunk a buszon egy cigánygyereket, aki úgy nézett ki, mintha egy friss agyagszobrot szemendobnánk fölülről naranccsal. Lehet, hogy hasbarúgták az anyját amikor terhes volt vele.
    előzmény:
    everlasting (1)
    2009-09-04  06:43
  17. 2009. szeptember 4. 12:4485.
    Egyedülálló elvált szülőnek nemhogy jár a csp, de magasabb összeg, mint a házasságban élőknek. 
    előzmény:
    jujube (23)
    2009-09-04  07:59
  18. 2009. szeptember 4. 12:2684.
    Gyermeket nem szabadna (CSAK)anyagi (vagy más) előny- okból vállalni.Az a szomorú, hogy sokan mégis ezt teszik. (Most nem a "kényszerszocpolos" párokra gondolok, akik előbb utóbb úgyis vállalnának gyereket...mert ŐK biztos NEM CSAK AZÉRT szülnek, h lakáshoz juthassanak...)
    előzmény:
    choppardlike (83)
    2009-09-04  10:40
  19. 2009. szeptember 4. 10:4083.
    Az utolsó mondatodhoz: szerintem is!
    előzmény:
    Télapó*** (55)
    2009-09-04  08:37
  20. 2009. szeptember 4. 09:4782.
    Az is baj, hogy rengeteg ember, aki becsületesen, bejelentve dolgozik, sokszor nem is, vagy. kb. ugyanannyit kap kézhez, mint aki álsegélyből, vagy álrokkantny.-ból- vagy bármilyen más kamu-alapon szerzett jövedelemből él.rnAz is baj, hogy nincs eléggé megbecsülve a TISZTESSÉGES MUNK, hogy az embernek sokszor Démoklész kardja lebeg a feje felett, mert hiszen a legtöbb helyen létszámleépítés/stop van...rnrnA bárminemű segélyre való jogosultság tutifix havi bevétel, míg ha meggebedsz és dolgozol, akkor korántsem biztos, hogy másnap is lesz még munkahelyed (jövedelmed)..rnrnMíg elintézed a hivatalos formaságokat (ahol talán még a buszbérleted kódszámát is fel kell tüntetned)-addíg miből adsz enni pl. a családodnak?!rnÉs akkor tehetetlenül nézheted, hogy XY-éknak bizony soha nem lesz ilyen gondjuk...SZERINTEM EZ IS IGAZSÁGTALAN!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. szeptember 4. 09:3281.
    Szerintem is mindenképpen kellene egy TELJESEN új kormány, aki radikális változásokat képes eszközölni. Egyetértek....
    előzmény:
    perezosa (78)
    2009-09-04  09:21
  22. 2009. szeptember 4. 09:2880.
    Képzeld...megkérdeztem...mert el voltam csodálkozva...és családi pótlék volt... !!!
    előzmény:
    jujube (77)
    2009-09-04  09:16
  23. -2-
    -2-
    2009. szeptember 4. 09:2679.

    A nyugati szakszervezetek önszerveződés alapján jöttek létre, az itteni szakszervezetek meg egytől egyig most is az állam csecsein lógnak, valamint, ha véletlenül nem, akkor is megvehető kilóra az a 2-3 függetlenített főmufti.

     

    A sztrájk meg csak púder (itt nálunk), szelep, valamint a társadalmi csoportok szembeállításának remek módszere. 

     

    Aki meg most akar kollektíve összefogni,  azt lenyelik keresztbe.

     

    Ez nem lustaság kérdése. Hanem pont olyan, mintha a mai naaaaagy globalizációban akarnál a szent nyugaton eredeti tőkefelhalmozni.

     

    (itt még lehet, az államtól ellopássalprivatizálással, de nem neked megnekem, hanem az eeeeeettttársaknak bármelyik oldalon.)

    előzmény:
    jujube (75)
    2009-09-04  09:13
  24. 2009. szeptember 4. 09:2178.

    Az meg,hogy az állam nevű fejős tehénkén lógunk,az nem cigány sajáosság.

    Sajnos.Bár tény,hogy a cigányok is ezt teszik ,mellettük van még kb 1millió rokkant,akinek nagyrésze kamu, ott vannak a csodás vállakozók,akik szlovákiába jegyzik be a cégüket és oda adóznak közbe meg szidják a szlovákokat.

    Nekem egy szomszédom,aki ősmagyar és utálja folyton szidja a cigányokat évek óta nem dolgozik, ügyesen,hol munkakeresési járadékot kap,hol ápolási díjat és a szülei vidéken vannak és úgy kell őket ápolni mint engem,tehát sehogy.

     

    Már több topikba leírtam,hogy nekem globalice elgeme van a léhűtő, állampénére ácsingozó parazitákból és őket mind bezárnám egy kőbányába és dolgoztatnám addig, amig mozognak ,AKÁR CIGÁNYOK ,AKÁR ŐSMAGYAROK. 

     

    A szomszédomat szemtől-szembe elküldtem a p...ba,most meddig az összes többi parazitát virtuálisan küldöm el , JÓ LENNE TÉNYLEG  EGY ÚJ KORMÁNY AKI EBBEN RENDET TESZ!

     

    AKI TUD,TEGYEN MAGÁÉRT ÉS A KÖZÖSSÉGÉRT ÉS NE VÁRJA EL ,HOGY ELTARTSUK AKÁR ROMA AKÁR ŐSMAGYAR AKÁR HOTTENTOTTA. 

    előzmény:
    everlasting (1)
    2009-09-04  06:43
  25. 2009. szeptember 4. 09:1677.
    Szeretném én azt látni, konkrétan mire kaptak állítólag(!) 200 ezer ft-ot
    előzmény:
    nyuszika01 (73)
    2009-09-04  09:09

Címlap

top