Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

1950-ben születettek

zsebibaba50
Létrehozva: 2009. október 19. 11:37

Várlak ide benneteket Kedves 59 évesek, hogy megosszuk egymással tapasztalatainkat. 

Kíváncsi vagyok a véleményetekre miért lett teljesen leírva ez a korosztály, miért nincs szükség a munkánkra.

  1. 2013. január 24. 22:002301.

    szép estét 

     

    Örülök hogy benéztem  hozzátok  -bizony  jot derültem    aranyos kis Lacika bemondásán ,

     

    Már a már  szinte teljesen elolvadt a hó  csak foltokba található  ,viszon  hideg szél fujt  .Ma lekellett menni a Camponába ügyeket intézni , posta , elmü  stb... bizony nem volt melegünk .

     

    Nálunk is a nap hasonlóan telik , délelött házimunka  mindenféle  hol ez hol az egy kis portörlés egy kis porszivózás, főzöcske . Majd ebédután ha az idő engedi kis séta   de csak itt a környéken  .aztán TV  , gép , olvasás  aztán fiam menyem  hazaérkezik  napi élménybeszámoló  ,vacsi  fürdés  ,aztán a gépen játszani szoktam   vagy  filmeket nézek  , persze felváltva férjemmel .

     

    szép álmokat

     

     

    előzmény:
    Adiemus (2300)
    2013-01-24  13:41
  2. 2013. január 24. 13:412300.

    ... el kell, hogy meséljem:

     

    Tegnap délután öltöztetem Lacikát az oviban. Nem a reggeli nadrág van rajta, az nedvesen egy reklámszatyorban a padján. Mi történt?

    - Háát összepisiltem, mert nagyon ferde volt a fütyim! 

    - Semmi baj Angyalkám, majd anyával otthon kiegyenesítjük!

     

    Na erre dőlt mindenki - főleg anyukák - a nevetéstől, mert Lacika mindezt nemigazán halkan újságolta, nomeg a válaszomat is megismételte.

  3. 2013. január 23. 13:562299.

    Szia Erzsike!

     

    Ugy látszik az egész országot belepte a ho.

    Az mondja a Papa hogy bár Ő nem szereti de nagyon jo lesz az idei vetésnek, no meg a virágoknak,a föld jo nedves lesz nem ugy mint tavaj. De hát én is azt mondom mint Ti is hogy csak ez a két hónap muljon el aztán már csak -csak tavaszodik.

     

    Vigyázzatok magatokra. sok puszi...

    előzmény:
    er54 (2293)
    2013-01-20  17:23
  4. 2013. január 23. 13:462298.

    Sziasztok!

     

    Szia Marika!

     

    Itt most is esik a hó- valoban nagyon szép a táj!!!

     

    Én is délelőtt áll talában a főzéssel vagyok elfoglalva, bár ma nem kellet fözni tegnapról maradt gyömölcs leves és rántott velö, de azért csak sütöttem egy epsi kökuszos sütit. Holnapra meg zuza pököltet terveztem, olyan rég ettem már hogy megkivántam. 

    Jövö héten megyünk refomátus bálba ez lesz mostanába az egyetlen kimozdulásunk itthonrol. Már alig várom a volt kollegáim közül is sokan szoktak jönni/F.O -nő szervezi/és remélemhogy jól kibeszélgessük magunka.

    Most beszélgettünk a fiammal a skype-on. Hála Istennek jól van, azt mondja ott is esik a hó és hideg van. Nem jön haza majd csak áprilisba ugy mondta, de én is ugy terveztem hogy akkor tájt kimegyek, de igy elhalasztom majd ősszel megyek. A nyár ugy is könnyebben telik több a program a nyugdijasklubban is. 

     

    Délutanonként Én is egy kicsit Tv-zek vagy ide ülök a géphez, este felé meg vagy az egyik vagy a másik szomszédasszonyomhoz megyek egy kis csevejre, szegények mind a kettö özvegy és bizony idősek . Már alig várják hogy egy kicsit átmenjek hozzájuk, ugy hogy be kell osztani öket is a gyeekek közzé .

     

    További szép napot , minden topiktársnak sok puszi.

    előzmény:
    zsebibaba50 (2297)
    2013-01-22  14:33
  5. 2013. január 22. 14:332297.

    Szia Zsókám!

     

    Akkor nálatok is nagyon szép lehet a táj. A télben ezt az egyet szeretem, hogy gyönyörű minden. Annak idején mi is nagyon szerettünk szánkózni, csúszkálni, de ez a gyerekkorral teljesen megszünt. Annyi viszont még mindíg igaz hógolyózni még mindíg szeretek, és a gyerekekkel bizony elég komoly csatákat vívunk néhanapján.

    Hogy telnek a napjaitok? Én délelőtt a főzéssel és az egyéb dolgokkal vagyok elfoglalva, mint minden nő. Délután már szabad vagyok, olvasok, ritkán tv-t nézek inkább játszom itt a gépen, főleg a mahjongot szeretem. Majdcsak elmúlik a tél és jobban feltaláljuk magunkat.

     

    Vigyázzatok magatokra, puszi mindenkinek!!!!

     

     

    előzmény:
    mamampapam (2292)
    2013-01-20  11:27
  6. 2013. január 22. 14:292296.

    Szia Adiemus!

     

    Elsősorban gratulálni szeretnék Mariskának a szép eredményéért. Ezt tudtuk előre, bizony sok szülő örülne, ha így tanulna mint a lánykátok.

    Lacika férfiből van, azért más majd meglátjátok vele sem lesz gond.

     

    Megnéztem a kisfilmeket, nagyon jókat derültem rajta. Lacika a hóban, szuper felvételek. Ilyen nagy és sokrétű ugrálóvárat még nem is láttam, nagyon jópofa, nemcsoda ha nagyon-nagyon jól érzik magukat a gyerekek.

    Mi van a derekaddal? Jobban vagy már? /reméljük igen/

     

     

    előzmény:
    Adiemus (2288)
    2013-01-18  20:45
  7. 2013. január 22. 14:202295.

    Szia Erzsike!

     

    Felénk sem takarítgatják az útakat, igaz ma ahogy kinéztem az ablakon meglepődtem, mert alig hittem a szememnek, hogy dolgoznak a síkos úton. Ráadásul itt egy domb van és a személykocsiknak igazi kihívás lejutni innét. Már 2 napja készülődünk a Parkba, de még mindíg nem mozdultunk ki, nem szeretnénk töréseket elszenvedni. Igazad van, jobb bentről kinézni ilyenkor.  

    előzmény:
    er54 (2293)
    2013-01-20  17:23
  8. 2013. január 22. 14:172294.

    Sziasztok!

     

    Mi is alaposan behavaztunk. Pár napig nem voltunk itthon, barátaink meghívtak egy kis wellnesre Sárvárra és mondhatom alig tudtunk hazajönni, nagyon kellemetlen útunk volt. Ha másnap jöttünk volna, már zárva volt a város maradhattunk volna addig amíg fel nem oldják.

    Jól éreztük magunkat, és örültünk hogy egy kicsit kimozdultunk.

     

    Most is esik a hó már reggel óta, csúsznak az útak is és a szél is fúj. Ennyi időjárásjelentéssel tudok szolgálni az mi lakhelyünkről. Reméljük nagyobb gondok nem lesznek. Nem szeretem a januárt, örülök ha hamarosan túl leszünk ezen a hónapon.   

  9. 2013. január 20. 17:232293.

    szép  kora estét 

    én is bekukkantottam és  örülök neki hisz  jot játszottam felvidultam az ugrálóvárban a gyerekekkel -

     

    Gratulálok  Mariska  bizonyitványához  bizony  ez  nem  volt kétséges hogy  mindenféle jot  dicséretet  kap  aranyos  Lacika is  ahogy a hóba hempereg .

     

    Nálunk is  volt havazás  eléggé megmaradt a hó  de  a baj föképpen az hogy nem takaritják a járdákat  .Ma  ebéd után elmentünk kicsit  csatangolni és sok helyen a kocsiuton kellett menni  az tisztább volt .

     

    Vigyázzatok magatokra a csuszos utakon  inkább csak az ablakon keresztül  nézzétek a telet .

     

    Puszika mindannyiotoknak

     

  10. 2013. január 20. 11:272292.

    Sziasztok!!!!

     

    Beugrottam egy perce, nem bántam meg !!!

     

    Nagyon aranyosak a gyerekek!!!

     

    No aztán ma reggelre nálunk is jókora hó esett, lehetett takaritani de a táj csodálatosan szép.

     

    Régen mi is eljártunk ilyenkor szánkózni, Bánkutra, vagy a Tokajba de itt Debrecen határában is vannak dombok ahol lehet szánkózni-seggdeszkázni. Ma már nemigen használjuk ezeket az eszközöket- pihennek A gyerekeim unokáim nem használják, mi meg már nem megyünk ilyen időben sehova.

     

    Örülök hogy meggyógyult a derekad, senki sem jó beteg adig mig nincs nagy baj, kívánom hogy ne is legyen soha, hogy ne kelljen jó betegnek lenni.

     

    További szép napot és jó szórakozást ebben a szép hóesésben.

     

    Marika Erzsike--- sok-sok puszi.

    előzmény:
    Adiemus (2291)
    2013-01-19  16:44
  11. 2013. január 19. 16:442291.

     

    Köszönöm az derékfájáselmulasztó tanácsaidat, a kemény fekvőhely és a krém elég jól használt, de a macerásabb pakolást az esetleges rosszabbodásra félretettem. (Szerintem irtó rossz beteg vagyok/lennék)

     

    az egyik lenti linket elszúrtam - helyesen:

     

    - Lacika lecsúszik (itt)

    előzmény:
    mamampapam (2289)
    2013-01-19  10:07
  12. 2013. január 19. 16:372290.

    ... pár kocka:

    - Lacika lecsúszik (itt)

    - a múlt szombati ugrálóvárazáson (itt)

    - Lacika a hóban - utána kimikróztuk :) (itt)

    előzmény:
    mamampapam (2289)
    2013-01-19  10:07
  13. 2013. január 19. 10:072289.

    Sziasztok!!!

     

    Már alig vártam hogy valaki jelentkezzen!!!

     

    Szia Adiemus!!!!

     

    Nem is volt kérdés hogy milyen lesz a Mariska bizonyitványa!!!!

     

    De azért a nevemben kapjon sok-sok puszit Tőletek.Köszönet hogy nekünk "dicsekedtek" el vele--igen én is nagyon büszke lennék a gyermekemre, ha ilyen bizonyitványt hozna.

     

    Lacikában is sok örömötök lesz késöbb is megátjátok, nem baj az ha egy évet még ovis lesz, őt is puszilom sokszor.

     

    Hogy van a derekad?

    meggyógyult???

    Mert most bizony kell az erő ebben a havas idöben, látom hogy felétek tombol a tél- itt is esett némi hó, de nem számottevő épp csak belepte a tájat, igaz hogy ha takaritani kell az is sok, pláne ha naponta friss esik mint a hirado mondja ott felétek.

    Az én egyetlen iskolás unokám bizony nem jeleskedett a bizonyitvánnyal-3,4 - lett , az idén érettségizik, nem valószinü hogy föiskola vagy egyetem lesz utánna , nemgen szeret tanulni, most meg hogy kamaszodik nagyon nehéz vele bánni.  talán kereskedelmi szakon folytatja majd ott valoszinü hogy megálja a helyét , előbb utóbb majdcsak benő a feje lágya.

     

    Fő az ebéd a családnak--Husleves, csirkepörkölt nokedlivel, még tegnap sütöttem mézes zserbót.

     

    Sok puszi mindenkinek, vigyázzatok magatokra , jön az influenza járvány!!!!!

     

    előzmény:
    Adiemus (2288)
    2013-01-18  20:45
  14. 2013. január 18. 20:452288.

    Kedves Kislányok!

     

    Szép nagy hófúvások vannak felénk, de nagyon nem zavar az emiatti gyaloglás, Lacika még meg is hemperedett az árokban az oviból hazafelé. Kiolvasztottuk:)

    Lacika júliusi születésű, s pszichológusi és óvónői tanácsra maradna még egy évet az oviban. Nem az értelmi képességével van gond - jól számol fejben, szereti is a feladatokat, ő olvassa el az oviban a társasjáték szabályait, s értelmezi. Szépen - ha pöszén is - beszél, választékosan, okos dolgokról társalog, jár az agya, jól kombinál - DE CSAK AKKOR, AMIKOR Ő AKARJA! s ez, ami problémás lenne az iskolában. (most, ahogy ezt írom, idejön pizsamában üzletet ajánl, rögtön fizet is - kiveszi a majdnem elszopogatott negrót a szájából, s nekem adja, cserébe keressük meg a számológépét, mert lenne egy megoldandő feladata.) Tündéri gyerek, csak ne kellene naponta ezerszer fegyelmezni, csak ötszázszor :)

    Mariska angyalkánk ma kapta meg a félévi értékelőjét. Csak annyit, hogy a világ összes szülője szívesen menne a szülői értekezletére. Nem kellett megjátszani előtte, hogy nagyon büszkék vagyunk rá. S hogy olyan kicsi az a világ, aki előtt eldicsekedhetünk, hát nektek dicsekszünk el vele.

  15. 2013. január 12. 14:062287.

    Szép hétvégét  mindannyiotoknak 

     

     

  16. 2013. január 10. 19:162286.

    Szia ERzsike!!!

     

    Örülök a jó eredményednek, reméljük hogy lassan majdcsak beál az insulin szügségleted. 

    Vigyázzatok magatokra ebben a rossz idöben. Itt szép havas a táj de ma onos eső esett és nagyon csuszott.

     

    további szép estét.

    előzmény:
    er54 (2281)
    2013-01-09  11:31
  17. 2013. január 10. 19:122285.

    Szia Marika!!

     

    Megérkezett Donát szerencsésen hála Istennek !!!

    Évinek ugy látszik hogy nincs komoly baja,minden vizsgálat negativ lett--igen valoszinü hogy nagyon sresszel mostanság mint már irtam az oka is megvan., vagy a válltozo kor kezdödik mint egyik kedves orvosunk monja, hát igen már Ő is elmult 45 éves és lehet, hát sose legyen nagyobb baj ennél.

     

    Ma itt ónos eső esett minden nagyon csuszott még jó hogy nem kellett sehova menni. 

     

    Vigyázzatok egymásra már jön az influenza is, remélem hogy az idén nem leszek nagyon beteg hisz azért oltattam be magam. 

    előzmény:
    zsebibaba50 (2279)
    2013-01-08  08:09
  18. 2013. január 10. 19:052284.

    Kedves Adiemus!

     

    Ami most égetöen fontos!!!!

     

    Borzasztóan röstellem hogy pár napig nem voltam hogy legalább jótanácsot adjak a fájós derekad kezelésére, annál is inkább mivel sajnos én már évek óta küszködök ezzel a nyavajával.

    Tehát:elöször is a puha ágyból le a kemény padlóra  feküdni- hanyatt, éjjel is!!!!Diclofenác tbl vagy diclofenác-duó  caps  vagy diclac tbl szájon át reggel este. Diclofenác kenőcs a fájó derékra kenni. A jó öreg ám nagyon jó:Ritex pakolás!

     

    A következö képpen kell felrakni.biztos vagyok hogy Gabika nagyon ügyesen megtudja csinálni.A beteg?? ??hasra fekszik:  Egy nagy nylon darabot megkenünk vazelinnel, vagy valami semleges kenöcsel jó vastagon erre öntünk a ritex folyadékbol és ügyesen a fájó derekadra boritjuk , jó melegen bebugyoláljuk kb 1-órán át legyen rajta-  melegséget érzel de nagyon kellemes érzés--kellemetlen szaga van,de nagyon jo.

     

     A gyogyszert nem tudom hogy vény nélkül kiadják e vagy ki kell iratni.

     

    Remélem hogy tudtam segiteni.

     

    Büszke is lehetsz a gyerekekre!!!

     

    Lacika nagy ember lesz ha megnő-- sok puszi mindannyiótoknak.

    előzmény:
    Adiemus (2280)
    2013-01-08  15:31
  19. 2013. január 9. 18:552283.

    Szia Adiemus!

     

    Édes kis csillag, csalódott amiatt, hogy nem most lesz a légvár, még egy kicsit várni kell vele.  Dagadhat is a mellkasod a büszkeségtől, már most olvas nem semmi teljesítmény. Tünemény lehet, ahogyan kiejti a szavakat.

     

    A fájós derék nem jó dolog. Én is kinlódom vele néha és bizony borzasztó kellemetlen tud lenni. Talán Zsóka ajánl valamit, ő biztosan jobban ismeri ilyenkor mit kell beszedni. Mindenesetre jobbulást kívánok neked!

     

    További szép estét a kicsi családoddal együtt!!!!

    előzmény:
    Adiemus (2280)
    2013-01-08  15:31
  20. 2013. január 9. 18:472282.

    Szia Erzsike!

     

    Jó hírekkel szolgáltál aminek nagyon örülök, csak így tovább. Biztosan odafigyelsz magadra.

    A hósöpréssel vigyázunk mi is. Tegnap délután esett a hó és pár óra alatt elborított mindent. Nagyon szép a táj nálunk is.

    Elmentünk ma a parkba sétálni, olyan jó volt hallgatni a szánkózó gyerekek csicsergését, betöltötték hangjukkal az egész teret.

    Vigyázz magadra és gyere sürübben ha van időd és kedved!!!

     

    előzmény:
    er54 (2281)
    2013-01-09  11:31
  21. 2013. január 9. 11:312281.

    szép  napot hetet  mindannyiotoknak 

     

    Jaj nagyon szeretem  ahogy  Lacika Mariska  életképeiröl olvashatok .

     

    Vigyázzatok  a  hosöprésnél  a csuszásra   , nálunk szépen megmaradt a hó . Viszont akinek takaritani kellene az  ugy látszik  téli álmát alussza .

     

    Jok  a negyedéves eredményeim  ,majd 3 hónap mulva kell menni ismételten .

     

     

  22. 2013. január 8. 15:312280.

    Kedves Kislányok!

     

    Tegnap megyek Lacikáért az oviba. Nagy hangon fogad - "képzeld apa, megint lesz légvár, megint ugrálhatunk sokat"... (Tavaly már volt a sportcsarnokban egy ilyen esemény, minden percére emlékeznek.) "Apa siessünk, menjünk, menjünk már!" Elolvasom a plakátot, január 12. szombat. Nem ma lesz, hiába mennénk oda! Többször kellet ismételni, mert mindenképp menni akart. Kissé türelmetlen mérgesen mondom neki: olvasd el, mi van a plakátra írva! A többi szülő is öltözteti közben a gyerekét. Lacika olvassa ja-nu-ár tizenkettő szo-szom-bat és elpityergi magát. Akkor vettem észre, hogy több anyuka figyelt minket. Lacika olvas!? (nem mondom, hogy egy kicsit nem lett hirtelen szűk a rajtam lévő ing a büszkeségtől:)

     

    (Úgy fáj a derekam, reggel alig tudok fölkelni. Zsóka, az Apranax-nál van jobb rá?)

  23. 2013. január 8. 08:092279.

    Szia Zsókám!

     

    Nem tudom mikor adják le a Tv-ben az Új évi koncertet. Valóban teljesen más élőben!

     

    Évi talán felidegesítette magát, hogy felment a vérnyomása? Biztosan rendbe lesz minden az úton, igaz a forgalom az nagy ilyenkor is, már beindult mindenütt az élet. A kisfiad rövidesen jelentkezni fog, nem olyan egyszerű hazatelefonálgatni, jól tudom. 

     

    Szép napot, vigyázz magadra, puszi !!! 

  24. 2013. január 7. 17:472278.

    Sziasztok!!!

     

    mindenkit szertettel üdvözlök az új évben , Én is igy látom hogy lassan itt leszünk mind a négyen. 

    Drága Marika nagyon szép élmény lehetett a koncert, sajnos mi csak a TV be tudjuk majd élvezni, nem is tudom mikor fogják leadni??? A mult évit láttuk, de hát az nem ugyanaz mint élőben. 

    Donát is elutazott Németországba hajnalba , lassan már odaérnek, remélem hogy szerencsésen, még nem szólt vissza. 

     

    Janókám biztosan jól van.

     

    Évikémnek magas lett a vérnyomása, most kivizsgálásokra jár. Remélem hogy nem lesz nagyobb baj.

     

    Puszi mindenkinek.

     

    előzmény:
    zsebibaba50 (1)
    2009-10-19  11:37
  25. 2013. január 7. 17:082277.

    Szia Erzsike!

     

    Várjuk a beszámolódat az egészségeddel kapcsolatosan. Reméljük minden rendben van a leleteiddel!. Jó pihenést kívánok nektek is!

    előzmény:
    er54 (2271)
    2013-01-01  15:25
  26. 2013. január 7. 17:072276.

    Kedves Adiemus!

     

    Az évet illetően én is eléggé borulátó vagyok, neked kételyeid vannak és szerintem jogosan.

    Olyan jó lett volna egy kicsi kis hó, hogy élvezhették volna a gyerekek. Képzeld itt Szenteste fehér volt minden, de csak pár centi esett, de ez is megadta a hangulatot. Másnap szinte már semmi sem volt. Tegnap egész nap esett kicsi kis pelyhekbe, megint befehéredett minden, reggelre viszont megint eltünt, elolvadt.

    Reméljük lesz még lehetőség arra, hogy a gyerekekkel jót játszatok a szabad levegőn és élvezzétek a telet.  

     

    előzmény:
    Adiemus (2272)
    2013-01-02  18:55
  27. 2013. január 7. 16:462275.

    Zsókám! Mozgalmas életetek lesz akkor az idei évben, érettségi, saját lakásba költözés mind-mind nagy dolgok!. Éviéknek kívánom, hogy könnyebb dolguk legyen. A fiad szerintem nagyon jól érzi magát külföldön, ha ez nem így lenne már régen hazajött volna. Bontogatják a szárnyaikat szegénykéim, de itthon mit tudnának csinálni? Egyszer majd beállít a fiad is egy barátnővel, ez sincs kizárva. Minden eshetőségre fel kell készülnünk.

     

    Ne foglalkozz a kilóiddal, majd leadod, rajtam is van bőven. Ebben a korunkban már nem könnyű megszabadulni tőle. Képzeld én most nem híztam nem is tudom mit csináltam, hogy ez így sikeredett, mert ilyen még nem volt. 

    A finom főztöd megtette a hatását, nálam is pár kg-ot felszedtek a gyerekek.

    előzmény:
    mamampapam (2273)
    2013-01-05  17:41
  28. 2013. január 7. 16:372274.

    Sziasztok!

     

    Úgy látszik egymás után azért ideérkezünk. Most jön a pihenés időszaka, igaz ez nem mindenkinek, mert Adiemus aktív Gabikával együtt, a gyerekeknek pedig elkezdődött a suli. A mieink nem nagyon örültek neki, dehát ez van.

     

    A gyerekeink visszamentek, minden a régi kerékvágásban van. Jó útjuk volt, szerencsére sem köd, sem ónos eső nem nehezítette a dolgukat.

    Az új év koncerttel kezdődött:Megnéztük Mága Zoltán  Új évi koncertjét. Fergeteges, nagyon magas szinvonalú műsor volt, nagyon-nagyon tetszett nekünk. Mi ajándékba kaptuk a jegyet, és mi is ajándékba vettük a nagyfiaméknak, így 4-en mentünk. Tbányáról kényelmesen busszal a többi érdeklődővel együtt. Majdnem 13 ezer ember volt az arénában eszméletlen élményt nyujtott mikor a nemzet szinészei elkezdték énekelni a szeressük egymást gyerekek, c dalt. Az aréna összes jelenlévője együtt énekelt a művészekkel.  Éjjel fél 2-re haza is értünk.

     

     

  29. 2013. január 5. 17:412273.

    Sziasztok!!!

     

     

    Én is megjöttem!!!

     

    Bizony-bizony a dolgozóknak megkezdődött a munka, a gyerekeknek a tanulás. 

    Kicsit Én bizakodom:

    Belegondolva, az idén Dávidom érettségizik, ha minden igaz a Pistikem saját lakásba költözik, Évikémék talán egy kicsit könnyebben fognak élni--- egyedül talán hogy a fiam még az idén sem jőn haza végleg.,mi pedig a telet próbáljuk átvészelni /mint ahogyAdiemus irta/Papa füt a cserépkályhába és jó meleg van idebent.Sajnos mi is felszedtünk egy pár kilót

    előzmény:
    Adiemus (2272)
    2013-01-02  18:55
  30. 2013. január 2. 18:552272.

    Kedves Kislányok!        

     

    Boldog új évet mindnyájótoknak, s mindazoknak akikkel azt szívesen megosztjátok.

    Jómagam nagy bizakodással nem állok az új év elé - ma az nagyon sok kétellyel előre átszőtt - egyenlőre most cél: legyőzni a telet :) De nem akarok negatív kisugárzást.

    Holnap ismét óvoda-iskola, már egy kicsit nekünk is hiányzik :) Egy kis hó jó lett volna a gyerekeknek, vagy a Balaton jege lett volna alkalmas egy kis mozgásra, kipirulásra -  de ezek nélkül telt el az ünnepek körüli szünet. No meg azt hiszem szaporodtunk pár dekát - Lacika kivételével, ami továbbgondolásra késztet :)

     

  31. 2013. január 1. 15:252271.

    Köszöntés az év első napján

  32. 2012. december 31. 15:382270.

     

    Békés boldog uj esztendöt kivánok szeretettel

    mindannyiotoknak

    Erzsike

     

     

  33. 2012. december 30. 21:112269.

    Sziasztok!

     

    Ezzel az édes kis versikével kívánok mindannyiótoknak nagyon boldog Új évet!

     

     

     

    Boldog legyen az új éved,

    patikára ne költsd pénzed.

    Speizod legyen mindíg tele,

    szerencse is férjen bele.

    Bú, és bánat messzi térjen,

    Jó szerencse elkísérjen!

     

    /Mentovics Éva/

  34. 2012. december 30. 15:122268.

    BÉKÉS BOLDOG ÚJ ESZTENDŐT KÍVÁNOK!!

    előzmény:
    er54 (2267)
    2012-12-26  15:14
  35. 2012. december 26. 15:142267.

    Áldott  békés ünnepeket kivánok szeretettel

     

    Erzsike

     

     http://www.youtube.com/watch?feature=player_embe dded&v=ZqZiukefUHo

  36. 2012. december 26. 10:312266.

    Kedves Marika!!

     

    El is hiszem hogy bizony fáj itt ott ennyi minden finomság elkészitése után.

    De hát Én is ugy vagyok vele mig megtudom csinálni addig fogom is/bármit mond a Papa/ hiszen ez a legnagyobb öröm amikor mindenki itthon van és körülülik az asztált, ami sajnos egyre ritkábban van , most is hiányzik a fiam...

     

     

     

    A sok finomság közül leirhatnád a hagymás karaj receptjét, kipróbálnám.. nem ismerjük, a gyerekek szeretik a karajhúst, biztosan izlene nekik.

     

    Ma már csak egy tepsi pogácsa sül...

     

    további szép űnnepet.

    előzmény:
    zsebibaba50 (2264)
    2012-12-21  18:57
  37. 2012. december 26. 10:242265.

    Sziasztok!!!

     

    Kellemes ünnepeket kívánok mindannyiunknak-- még hosszu -hosszu évekig legyen igy.

     

    Hála Istennek nagyon elfoglalt vagyok-- és most még bírom is a strapát.

     

     

    Sok puszi mindenkinek.

     

    előzmény:
    zsebibaba50 (2264)
    2012-12-21  18:57
  38. 2012. december 21. 18:572264.

    Sziasztok!

     

    Zsókám: Bizony én is érzem már amikor sokat dolgozom, hogy bizony fáradok, helyesebben nem is fáradtság ez, hanem fáj a lábam, vagy a derekam. Ebben viszont én vagyok a hibás, mert megállás nélkül csinálom a dolgaim, ahelyett hogy egy kicsit leülnék. Már annyiszor megfogadtam, de még teljesíteni nem tudtam, ami az én hibám. Rosszul vagyok kódolva az bizonyos.

    Tudod magadról is, hogy ha a gyerekek hazaérnek igyekszel a kedvükbe járni és a kedvenc ételeiket készíteni. Szenteste 4-en leszünk most: francia csirkeleves lesz - ez egy könnyű leves - sült libacomb, dinsztelt káposztával, krumplival. Első ünnepen már többen leszünk, marhahúsleves, sülthúsok vegyesen,pulyka, tarja, oldalas,csirke ami a gyerekek miatt is kell, mert ők a baromfit jobban szeretik. Második ünnepen pedig hagymás,tejszines karaj, ez nagyon-nagyon finom. Még Németországban tanultam annak idején, a hozzávaló hagymás-port is ott lehet kapni,sajnos itthon még nem, de eszméletlenül jó ízű. Tegnap csináltam egy nagy adag töltöttkáposztát, erre már nem lesz gondom.

    26-án leszünk  sokan, itt tetőzik a létszám, ezért is főzök ennyi mindent, válogathassanak kedvükre. Salátákat én is csinálok, pld. kukoricasalátát az unokáim imádják, és francia-salátát. A sajtost és a füstölt-kolbászos kiflit holnap készítem el. Édeset már nem sütök, mert el kell fogyni ennek is.

    Holnap még Kitti táncbemutatójára is megyek, vasárnap délelőtt pedig megnézzük Győr belvárosát a gyerekekkel. 

     

    Most nem tudok jönni, ezért engedjétek meg, hogy mindenkinek, nagyon boldog Karácsonyi ünnepeket kívánjak kedves családtagjaitokkal együtt, érezzétek nagyon jól magatokat, játszatok sokat és természetesen pihenjetek is. Sok puszi nektek!!!!!! 

    előzmény:
    mamampapam (2263)
    2012-12-21  18:11
  39. 2012. december 21. 18:112263.

    Sziasztok!!

     

    Szia Adiemus!!!

     

    Tündérek és okosok a gyermekeitek --- nagyon sok örömötök van és lesz bennük ezután is. Lacika az Lacika!!!!!Sok-sok puszi Neki , és Mariskának is amiért ilyen szépen tanul.

    Gabikának nagyon sok boldog névnapot kivánok sok sok szeretettel.

    Biztoan nagyon finom volt a tökfőzelék- mi is szeretjük.

     

    Kedves Erzsike!!

    Biztosan minden rendben lesz a vércukroddal. 

    Igen sajnos megjöttek a nemszeretem napok  nagyon nehezen telnek ilyenkor amikor nem tudunk kimozdulni, vagy rosz az idő.

     

    Most itt nálunk nagyon hideg van, kinn voltunk a temetőbe a szeretteinknél nagyon átfáztunk.

    Vigyázz magadra, én már tul vagyok egy influenzán, igaz hogy nem volt nagyon sulyos, valószinü hogy a védöoltás miatt lettem beteg. 

    gondolom Te is készülsz a karácsonyra.

     

     

    Drága Marika!!

     

    Jól gondoltad, igen készülök a karácsonyra, igy aztán aig van időm, no meg hamar fáradok. 

    Én is sütögettem már, africana, beigli, linzer, pozsonyi kifli,nekem is van szándékomba mézes zserbót sütni,meg raffaello szeletet.

    Szenteste lesz együtt a család, Janó fiam is jön a skype-on.igy ele is együtt leszünk a épernyőn keresztül.

    A vacsora : orja leves, töltött káposzta, csülökkel, rántott szelet, sült oldalas,különözö köretek. Merem remélni hogy metudom csinálni, mostanába nem vagyok valami jól, sokat anginázom, ha kibirom az ünnepek után elmegyek a belre.

    Vigyázztok magatokra. Puszi az egész családnak, jó készülödést kivánok mindenkinek.

    előzmény:
    zsebibaba50 (2262)
    2012-12-19  21:05
  40. 2012. december 19. 21:052262.

    Zsókám!

     

    Az ünnepi készülődést elkezdted abban biztos vagyok.

    Hasznos ajándékokat kapnak a gyerekeid. Én most bajban voltam a fiúkkal, de megoldottuk a helyzetet hülyeségeket nem akartunk venni, és olyat sem aminek nem örülnek. Nem sorolok, mert sokan vagyunk.

     

    Már három süti megsütésén túl vagyok, helyesebben az elállókon. Csináltam 6 lapost / ebből 1 lapot szénné égettem, mert karamelizáltam a cukrot és azt annyira figyeltem, hogy a sütőre már nem terjedt ki a figyelmem, pedig mellette álltam, no öregszem látszik, nem probléma az enyém 5 lapos süti lett. Reggel linzer koszorút, délután pedig mézes-zserbót csináltam. Beiglig nem sütök, mert a család nincs oda érte, igaz én szeretem, de magamért nem sütöm meg. Sajtosrudat és kolbászos-kiflit szertnék még sütni, de azt majd a hétvégén, a férjem kedvéért pedig kókuszkockát.

    A fiamékat ma várom, már úton vannak, pár órán belül meg is érkeznek.

     

    Vigyázz magadra és ne hajszold magad túl, beosztással lesz a  legkönnyebb dolgunk és így nem fáradunk el.

  41. 2012. december 19. 20:542261.

    Erzsike!

     

    Örülök, hogy jól vagy! Reméljük jó hírekkel szolgálsz majd a leleteid terén. Sokat dolgoznak a fiatalok, de nagyon lényeges az, hogy van munkájuk. Biztosan besegítesz a főzés terén, így könnyebb dolguk van, nem kell ezzel foglalkozniuk, és gondolom az anya főztje az mindíg más.  Kittikém mondta a hétvégén: mama én olyan boldog lennék, ha úgy főznék majd mint Te. 10 éves a lelkem, de annyira ízlik a főztöm, hogy állandó dicséretbe részesít. Egyébként nagyon ügyes kislány, közösen készítettünk már süteményt nem is egyszer.

    előzmény:
    er54 (2258)
    2012-12-15  21:56
  42. 2012. december 19. 20:452260.

    Sziasztok!

     

    Kedves Adiemus!

     

    Ismerős téma amit Lacikánál felsorolsz, hiszen az én fiú unokáim ugyanezt tették ebbe a korukba. Még most is nagy majmok, ha arról van szó, minden hülyeségben benne vannak. Kitti teljesen más, kiakad ő is néha a srácokra. Egyébként kitaláltam volna a találós kérdés helyes megfejtését az ő kis gondolataikkal ötvözve. /fiúsítva vagyok már régóta/

     

    Itt lesz a második tehetség, meglátjátok a magatartáson kívül nem lesz gond a tanulással. Mariska nagyon jó hatással van rá.

     

    Mariskának lesz egy kis szusszanatnyi ideje, igaz nem tudom meddig tart a téli szünet, de gondolom egy hetet azért kapnak. A mieink is várják már a karácsonyt, és a szünetet is.

     

     

     

     

    előzmény:
    Adiemus (2259)
    2012-12-16  19:50
  43. 2012. december 16. 19:502259.

    Kedves Marika!

     

    Nagyon kedves vagy Gabikával - de ahogyan elkottyantottam, éppenhogycsak tartjuk ezeket a napokat - két puszi, esetleg egy szál virág/kedvenc testápoló, csak négyesben.

    Lacika egyszer egy erőszakos, türelmetlen verekedős, duzzogós. Máskor egészen meglepetéseket okozó dolgai vannak. Ma délután is Mariskával okosan butáskodtak, "találós késrdéseket" is tettek föl egymásnak.

    Lacika az egyiket ÍRÁSBAN tette föl - nagybetűkkel, hibátlanul. Írásban! Mi az ami barna és kör? (hosszú ő-vel írta) Nyáron volt öt éves! (Folyamatosan kibetűz - épp, hogy nem olvas - szavakat, megkérdezi: a nyolc meg nyolc az annyi mint a kétszer nyolc, minap a kráterek érdekelték, meg az örvények.)

    De mit gondolsz, mi volt a találós kérdésének a megfejytése? KAKI!

    Föladja a leckét: dícsérd, vagy fedd? Ő Lacika!

    előzmény:
    zsebibaba50 (2256)
    2012-12-15  20:16
  44. 2012. december 15. 21:562258.

    szép estét 

     

    Köszönöm megvagyok  , és örvendek hogy minannyian  jol vagytok   a gyerekek   is .

     

    Gabikának ezuton kivánok  boldog névnapot  igaz megkésve  de  szeretettel

     

     

    Telnek a napok szép csendesen  a gyerekek dolgoznak szinte este jönnek haza  mindennap  , aztán  evés fürdés és már dölnek is el   és igy folytatódik egész héten .

     

    Jövőhéten laborba kell mennem aztán 27-én vissza korházba a leletekkel remélem  minden rendbe lessz.

     

    Kellemes vasárnapot mindannyiotoknak .

     

     

  45. 2012. december 15. 20:172257.
    Imádom a tökfőzeléket, és még a férjemmel is sikerült megkedveltetnem.
    előzmény:
    Adiemus (2255)
    2012-12-12  18:09
  46. 2012. december 15. 20:162256.

    Sziasztok!

     

     

    Kedves Adiemus!

     

     

    Örülök Mariska sikereinek, nagyon okos kislány. Főleg a matematikát szereti nagyon az jó dolog. Én világ életemben útáltam, de azt is megmondom miért. Sohasem volt olyan tanárom, akitől elsajátíthattam volna olyan szinten, hogy jobb eredményeim lehessenek. Ahogyan a férjem korrepetálja az unokákat, rögtön megértem az anyagot, hát nekem ilyen segítség kellett volna annak idején.

    Rengeteg örömötök lesz a kislányban abban biztos vagyok. Amikor meghallgattam azokat a hosszú verseket óvodáskorából, már akkor tudtam, hogy őstehetség a lányotok. Büszkék is lehettek rá, joggal.  

    Lacika, hogy van? Csibészkedik?  

     

    Gabikának utólag is boldog névnapot kívánok.

  47. 2012. december 12. 18:092255.
    ... nem tudom, hogy' vagytok vele, de nekünk nagyon finom volt a tökfőzelék - régen ettünk már
  48. 2012. december 12. 17:542254.

    Kedves Kislányok!

     

    Visszakukkantottam egy kicsit, hát beírás hegyek - örömmel olvastalak Titeket (Erzsike is biztosan bekapcsolódik).

    Ma nagyon jó a hangulatunk, Mariska osztályfőnöki dícséretet kapott. Nem kis stréber, egyszerűen szereti az iskolát, kedveli Melinda nénit a tanítónénit s elfogulatlanok szerint is okos kislány, s most az apa legnagyobb örömére!!! a matemetika a kedvenc tantárgya.

    Épp most indulok ünnepi  Gabriellanapi tökfőzeléktükörtöjással-ra.  :)

  49. 2012. december 12. 15:312253.

    Szia Marika!

     

    Jó látni hogy megkerültél.. 

    Mi is készülünk a karácsonyra, még nem alakult ki hogy mi lesz a menü--de természetesen itt is az amit szeretnek, hála Istennek nemigen válogatnak, Pistikém azt szokta mondani" a Mama főztje a Mama föztje" nagyon szereti amit főzök- sütök.

     

    Sajnos Janó fiam nem tud hazajönni dolgoznia kell, februárrra igéri ha nem lesz nagyon hideg hazajön. 

    Most lesz az első karácsonyunk nélküle...

     

    A vejem az 22-én jön és majd 3 án megy visza remélem nem lesz nagy hó, kocsival jönnek-- Ő elég vadul vezet remélem nem lesz semmi baj-- már most  -aggódom miatta.

    Nem lesz teljes a család sajnos.

     

    Nagy része az ajándékoknak már megvan..Ök már nagyok és hasznos dolgokat kapnak--Pistikéék edénykészletet---Éviéknek megint fát kell venni mert lassan elfogy amit kaptak---.

    A sógornőmékhez holnap megyünk István napot köszönteni és az ajándékot is elvisszük--csak jelképesen egy szép illatgyertya a szokásos házipálinka mellé. 

     

    A másik sógornőmhöz nem járok miota a bátyám meghalt--hozzá a temetöbe karácsonykor.

     

    Más ujság nincs.Puszi mindenkinek.

     

    Itt egész nap esik a hó-- Papa nem győzi seperni még a szomszédba is , Marika néninél - ő maradt egyedül az idén---

    előzmény:
    zsebibaba50 (2251)
    2012-12-12  12:17
  50. 2012. december 12. 15:122252.

    Szia Adiemus,

     

    Nagyon szép gondolatokat irt Gabika-Olyan szépen tudtok megfogalmazni érzéseket mndketten!!!

     

    A koncert viszont nem töltődött be- sajnos. 

    Nagyon aranyosak a gyerekek ahogy nyilik az értelmük és egyre több minden érdekli őket a világból.

     

    Mindannyian készülünk a karácsonyra, idös szomszédasszonyommal péneken megyünk egy kis ünnepségre amit a város rendez a 65 év fölötti nyugdijasainak. Nagyon szépmüsort szoktak adni a gyerekek, Onnan tudom hogy tavaj s elkisértem őket.. akkor még Gabi bácsi is élt...megkértek hogy vigyem el őket kicsit messze van  . Biztosan most is szép lesz, utánna a polgármester ur mond köszöntőt.

     

    Pár év mulva már saját jogon is megyek.. ha elérem. 

    Karácsonykor mi is szoktunk menni Istentiszteletre,sokszor megfogadtam már hogy gyakrabban is elmegyek, szégyellemis magam...

    előzmény:
    Adiemus (2249)
    2012-12-11  18:31

Címlap

top