Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Már tényleg jobban élek

Reszka
Létrehozva: 2010. Április 29. 20:06

AMIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,

 és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 

 ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:

 minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;

 akárha nyaralnék.

 - Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;

 - Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;

 - Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 

- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 

- Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  

Szóval, jó kedvem van.  

Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    

  1. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2021. február 12. 18:5448801.

    Az általad idézett bulvárszemétben ott van a hír alapja, nevezetesen Kincses Gyula MOK elnök az OGYÉI főigazgatójához írt levele, amelyben kérik az orosz és kínai vakcina alkalmazási előiratát közölni a honlapjukon. Itt van, február 9-én megjelent, azt is tegnap "hozta" a kamarai levél. Az első rész a szakembereknek szól, a második a pácienseknek. Nyilván a kínai még nincs fenn, mert vizsgálják. (Az oroszok már beadták az anyagot a vakcinával kapcsolatos engedélyeztetési procedúrához az EMA-hoz is.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48785)
    2021-02-12  16:31
  2. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. február 12. 18:4548800.

    Hát hozzád tényleg kell türelem! 


    Általában mondod ugyanazt  amit az ellenzéki politikusok mondanak. Ez a kérdés momentán kivétel, ugyanis a többségük inkább azon a véleményen van, amin én is.


    A kérdésedre hadd válaszoljak kérdéssel! Az ötvenből miért akarja 45 USA tagállam feldarabolni a Facebookot? Milyen fals információik lehetnek?

    előzmény:
    pannacotta2 (48788)
    2021-02-12  17:57
  3. 2021. február 12. 18:4448799.

    Az öröszok összevissza hazudoznak, bár engem ez nem lep meg. 


    Azt állították, hogy benyújtották az EMA-hoz a Sputnik V vakcina engedélykérelmét, holott ez nem igaz, nem nyújtották be.


    Tény, hogy voltak megbeszélések az EMA-val (tanácsot kértek, hogy az EMA mit is kér az engedélyhez csatolni) és a németekkel is tárgyaltak, amikor is Merkel asszony azt mondta nekik, hogy semmi akadálya egy közös gyártásnak sem, de csak az EMA-engedély után.


    Ha pedig nem hajlandók még most sem benyújtani az EMA-hoz a kérelmet, úgy nehéz lesz engedélyezni és addig Európában sem tudják forgalmazni a vakcinájukat. Ugyan érdeklődött a németeken kívül Ausztria is, de ők is csak az EMA-engedély után állnak szóba az oroszokkal. 


    Azt is tudni, hogy az oroszok még saját maguknak sem tudnak elég vakcinát gyártani, úgyhogy ez is lehet az elmaradt  engedélykérelem oka.


    Mindenesetre az oroszok ilyen összevissza beszéde, azaz hazudozása nem használ az orosz vakcina biztonságossága iránti kétségek eloszlatásában, és kétségek bőven vannak, ahogyan ez látható is az oltási hajlandóság csökkenésén is, amikor pedig növekednie kellene.


    Talán nem kellett volna megpuccsolni az OGYÉI-t. 

  4. 2021. február 12. 18:3148798.

    A KSH hivatalos adatai szerint megtorpant és enyhén visszaesett az oltási hajlandóság: https://hvg.hu/itthon/20210212_ksh_oltasi_ha jlandosag


    Igaz, csak jó 2 %-kal. Akik már nem mondják azt, hogy biztosan beadatják maguknak az oltást, azok a "talán" csoportba kerültek át. 


    Jelenleg tehát csak 37,8 %  oltatná magát biztosan, a csökkenés egyértelműen a különböző vakcinák biztonságosságával kapcsolatos bizalom miatt következett be (azaz azóta, hogy az oroszt és a kínait engedélyezték Magyarországon). 


    Ez a tendencia nagyon káros, és szerintem még nincs is vége. 


    Amúgyis Európában az egyik legkevésbé oltásbarát ország voltunk, eddig is.


    Az átoltottság tehát még jó messze van, és nem attól függ, hogy a Vezénylő Tábornok miket beszél a rádióban.   

  5. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2021. február 12. 18:2548797.

    Szerintem be kellene végre fejezni az álhírek terjesztését.


    A MOK közleménye az oltások bevizsgálásának, engedélyezésének és forgalomba hozatalának változásával kapcsolatban


    2021-01-29 12:02:00 FORRÁS: Magyar Orvosi Kamara


    Szerző: MOK Elnökség


    A Magyar Orvosi Kamara elnöksége arra hívja fel a kormány és az illetékes hatóságok figyelmét, hogy az oltások iránti szakmai és lakossági bizalom erősítése érdekében az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet a  továbbiakban is csak a gyógyszerbiztonsági szabályokat transzparensen követve, az Európai Gyógyszerügynökség szabályainak is  megfelelő bevizsgálás után engedélyezze a készítmények forgalomba hozatalát annak érdekében, hogy azokat orvoskollégáink is jó lelkiismerettel, szakmai meggyőződéssel ajánlhassák és adhassák be.


    Ez pedig az orovosoknak küldött tegnapi hírlevélben áll:


    2021 februárjában oltásösztönző kampányt indít a Magyar Orvosi Kamara!

    A Magyar Orvosi Kamara (MOK) februárban egy oltásösztönző kampányt indít, hogy egyértelműen átadja a lakosságnak az üzenetet: csak akkor térhet vissza a normális, megszokott életünk, ha minél hamarabb a lehető legtöbb ember beoltatja magát. Mindeközben ismert, hogy az emberekben van egy irracionális gátlás a vakcinákkal szemben; ezt pedig nem csak a meglévő félelmek eloszlatásával háríthatjuk el, hanem úgy is, ha új, a félelemnél erősebb érzelmeket vonunk be: a büszkeség, a hősies tett érzését, hogy mi, egyénenként tehetünk a mostani helyzet megszünéséért. 

    A kampány előbb film formájában, több csatornán fog debütálni, de későbbi szakaszaiban az élet minden területén (kulturális élet, sport, zene, stb.) tevékenykedő, ismert személyeket is bevonásra kerülnek, akik a kampánycélt támogatva szintén elmondják, hogy ők miért fogják beoltatni magukat.

     

     

    előzmény:
    LANIAKEA (48786)
    2021-02-12  17:50
  6. 2021. február 12. 18:2348796.

    Nem olvasom végig a hosszú lére eresztett hozzászólásaidat (ha most is erről van szó, akkor láthatod is). 


    Felejts el, légy szíves. Rólam se írj, mint ahogy én sem foglalkozom veled a jövőben (sem).  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472959 (48794)
    2021-02-12  18:17
  7. 2021. február 12. 18:2148795.

    Már csupán azért is hamis, amit írsz (noha láthatóan nem te találtad ki, mert érezhető, hogy nem ismered elég jól a Facebookot, és a kezeléséről sem igazán vannak beható ismereteid), mert rendszeresen mérik és közzéteszik, hogy mely politikusok a legaktívabbak a Facebookon Magyarországról, és a posztjaikat hányan "like-olják".


    Talán csodálkozni fogsz, de az első 3 helyen fideszes politikusok állnak, méghozzá Szíjjártó, Varga Judit (és a harmadikat most nem is tudom).


    Tehát ők nagyon szorgalmasan posztolgatnak (vagy helyettük valami apparátus inkább), de persze, nemcsak ők, hanem az összes létező fideszes politikus is.


    Akkor ők nem befolyásolják a világot? 


    Nem, merthogy csak azok olvassák őket, akik akarják, ahogy korábban is írtam. Én például nem. 


    Ha szembejönne valamelyik - mert a Facebook néha bead olyasmit is, amit nem én kértem, de csak nagyon ritkán -, akkor azt rögtön megjelölöm olyanként, amit a jövőben nem akarok látni (és mindegyikük ilyen a felsoroltakból). 


    Épp az a lényeg a Facebookban, hogy magad állíthatod be, miről szeretnél olvasgatni ott. Sőt, csoportok is vannak (fideszeseké is, rengeteg), ahol egymás között lehet beszélgetni a létező legkülonfélébb témákról, persze, nemcsak politikáról, de azok is önkéntes csatlakozáson alapulnak. 


    Ha tehát te elhiszed, hogy a Facebook a világ befolyásolására alkalmas, akkor - jóindulatúan - nagyon naiv vagy.  A világot mi magunk alakítjuk, emberek és ez alól a Facebook-hírfolyam sem kivétel. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48785)
    2021-02-12  16:31
  8. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2021. február 12. 18:1748794.

    Khm... engem neveztek hisztisnek, nem téged.

    előzmény:
    pannacotta2 (48792)
    2021-02-12  18:12
  9. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2021. február 12. 18:1548793.

    Van egy cég, amelyik továbbképzéseket tart, elég sokszor vettem részt a rendezvényein, időnként szabadon választott elméleti kategóriában is, mert érdekelt a téma. Mindig küldik a programot, természetesen csak online lehet részt venni jelenleg mindenen. Te ezt élveznéd, két napos, térítés köteles, 25 ezer forint. A témák: ITT


    Gondolom, nem fogsz részt venni rajta, de ha mégis, neked ITT a nem egészségügyi dolgozók kategóriájában lehet jelentkezni. Én biztosan nem regisztrálok, mert ha jól értelmezem, csak a hétvégén lehet megnézni az előadásokat. Sajnos már két alkalommal is jártam úgy, hogy regisztráltam, fizettem - aztán mire meghallgattam-néztem volna, már nem volt fent az anyag.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48762)
    2021-02-11  16:56
  10. 2021. február 12. 18:1248792.

    Minden egyes hozzászólásodban mással foglalkozol, csámcsogsz, és aztán csodálkozol.


    Szükségtelen mindenféle agyament, előrángatott indokokat találnod, egyszerű az igazság: utállak, méghozzá nagyon. És ez csak rád vonatkozik, senki másra. Minden okom megvan rá, jócskán megdolgoztál érte éveken keresztül.


    Viszont nem vagyok vele egyedül, kevés ember van nemhgoy a fórumon, de még a világon is, akit ennyien utálnának, mint téged.


    Most pedig szállj le rólam és rólam se írj, nemhogy nekem. Foglalkozz a saját dolgaiddal. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472959 (48789)
    2021-02-12  17:58
  11. 2021. február 12. 18:0548791.

    Nem mellesleg, a hivatalos oltási tervből eltűnt 750 ezer 60 év feletti ember.


    Itt van a számítás: https://hvg.hu/itthon/20210205_oltasi_terv_koro navirus_regisztracio


    Ebben összesen kb. 7-7,5 millió embert sorolnak fel (tehát nem a regisztráltak számát közlik, mert az még a 3 milliót sem éri el összesen), viszont a 60 év felettieknél csak 1,7 milliót tüntetnek fel, holott 2,5 millióan vannak. 


     

    előzmény:
    LANIAKEA (48787)
    2021-02-12  17:53
  12. 2021. február 12. 17:5948790.

    Azt is tedd hozzá, hogy a szerencsétlen tanároknak nemhogy nem fizették ki a 100 %-os  táppénzt az iskolákban történő megfertőződésre, de még a foglalkozási csoportokban sem szerepelnek, csak az életkoriban, ugyanúgy, ahogy mások.


    Egészen elképesztő. 

    előzmény:
    LANIAKEA (48786)
    2021-02-12  17:50
  13. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2021. február 12. 17:5848789.

    Köszönöm, persze újra kellett melegíteni...


    A türelmed végtelen - az enyém nem az, de sokfélék vagyunk. A kérdés számomra az, hogy ha kitérek, és/vagy nem akarom észrevenni a közeledő konfliktust, mert tudom, hogy lényegében nem az állítás-tagadás-feloldás vagy szintézis a cél, hanem az egész egy meglehetősen kontraproduktív csörtébe fordul - vajon megéri-e? Nehéz, mert ha túl sokat nyel valaki "hangtalanul" az sem egészséges pszichés szempontból, másrészt a hallgatás beleegyezés, mintha lapítva elismernél valamit... Viszont hallgatni arany. Ebből is látszik, hogy nincs igazán jó taktika, még a magyar mondások is egyszer ezt, másszor azt bölcselkedik.


    Cserélni fogják a szobámban a beltéri egységet, így amit tudok, megnézek a régi felvett anyagokból. Tegnap éppen egy beszélgetés volt soron, amiben Rusz Edit szexuálpszichológus mondta el a véleményét néhány dologról. Azért jutott eszembe, mert tegnap éppen a hisztit is említette valaki - és bizony a jó öreg Freud pszichoanalitikus szemlélete szerint a női hisztéria oka a kielégítetlenség. Rusz Edit elmesélte, hogy a doktoriját a női kiszőrösödésről írta, nevezetesen a maszkulinizálódó, egyre határozottabb, karrierista, agyon emencipált hölgyek tényleg fokozatosan kezdenek szőrösödni - és nem csak a lábuk, hanem az álluk, az emlőjük is... Csendesen kétségbeestem. Bár a kozmetikusoknak ez jól jön. Hogy legyen valami politikai kötés is... Megkérdezték Biden kényszeres - és számomra elég visszataszító - szokásáról, a "sniffingelésről" is, amit elsősorban kislányok felé gyakorol. Nem hiszem, hogy pedofil lenne, de Rusz szerint negatív reakciókat vált ki és kárt okoz ez a fajta fogdosás és hajszimatolás. Én sem kislányként, sem felnőttként nem bírtam/bírom, ha idegenek nyúlkáltak hozzám. Erről beszélek.


    Amin csodálkoztam: itt olvastam, hogy Bidenről nem igaz, hogy kezd leépülni. Ez nem így van. Sok videót lehetett ennek igen markáns jeleiről látni, például amikor elaludt egy kapcsolásos vita (interjú) kapcsán - mondjuk, Göncz papa is el-elbóbiskolt már szolgálata végén egy-egy unalmasabb fogadáson - na de itt mégis az USA elnökéről van szó, akit kapcsolnak - és ő békésen szunyókál, majd nyilván rákiabálnak és felriad... Vagy mikor a kampányban be akarja mutatni a kísérő családtagjait, és megnevezi a mellette álló kislányt, mint elhunyt fiát, aztán még kétszer rossz nevet mond - de harmadszorra eltalálta. És nyilván valaki nem teljesen van szellemi képességei birtokában, ha magát egy gyűlésen Joe Biden feleségeként mutatja be. A csúcs viszont ez az egyfajta coming outolás volt: „Közösen összehoztuk, azt hiszem, az amerikai politikatörténet legkiterjedtebb és legbefogadóbb választási csalási szervezetét.” Mit lehet még ehhez hozzátenni? Az Amerikai Egyesült Államok jelenlegi elnökéről van szó, nem egy aggok lakta otthon dementálódó lakójáról...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48762)
    2021-02-11  16:56
  14. 2021. február 12. 17:5748788.

    Fogalmam sincs, mit mond erről az ellenzék, mert én egy árva sort sem olvastam erről soha (és mint tudod, nem én nézek TV-t sem kettőnk közül). Úgyhogy nem csenghet össze. 


    A magáncég megszabja, hogy ki vehet részt az ő platformjukon folyó társalgásban. Aki ezt megszegi, azt eltávolítják.


    Mit kell ezt túlragozni? 


    A világ befolyására pedig a magáncégnek a világon semmiféle lehetősége nincs, a Facebookon is, másutt is csak az jelenik meg az oldaladon, amit te akarsz. Ilyenek az algoritmusaik. 


    Én például sok sajtótermék követésére vagyok felíratkozva, de ezek között nem szerepel sem az Origo, sem a Pesti Srácok. Ha igen, azok szembejönnek, akkor az az én döntésem kell legyen, mert csak akkor jelenik meg az oldalamon valami, ha én azt engedem, vagy a követését beállítom. 


    Ilyen egyszerű. Amit írsz, az nemcsak túlbonyolítottan túldimenzionált, de még csak nem is igaz. 


    Hogy a kormányzati kommunikáció ilyeneket ereszt el, azon én nem csodálkozom, mert ők folyamatosan kampányolnak, na de te? Honnan veszed a fals információidat?    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48785)
    2021-02-12  16:31
  15. 2021. február 12. 17:5348787.

    Kaptak egy listát egy rendelőben 130 betegről és azt ígérték nekik délelőtt, hogy 27 ember oltására készülhetnek. Egy órával később csökkentették a beolthatók számát 20-ra, újabb egy óra múlva 10-re.


    https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/szempont/mar-ruti nosan-kivarnak-a-haziorvosok-tovabbra-is-teljesen-kiszamitha tatlan-az-oltasok-erkezese/

  16. 2021. február 12. 17:5048786.

    Fellázadt az orvosi kamara. A kínai és orosz vakcinákat nem adják be.


    Egy komment a hír alatt:


    Azért halad lassan az oltás, mert Orbán az elmúlt tíz évben padlóra vitte az egészségügyet, elüldözte az orvosokat és nővéreket, most pedig szerencsétlenkedik és próbálja másra hárítani a szervezetlenség felelősségét!


    Nem az oligarchákat kellett volna pénzzel tömni az elmúlt tíz évben, hanem tisztességes fizetést adni az orvosoknak, nővéreknek, egészségügyi dolgozóknak, tisztességesen felszerelni a kórházakat, és akkor most nem itt tartanánk.
    Erről persze nem beszélt, de megkezdte a sikerpropagandát.
    Tisztázzuk! Az, hogy negyedóránként elveszítjük egy honfitársunkat, nem siker, és nem győzelem! Orbán Viktornak örvendezés helyett inkább bocsánatot kellett volna kérnie,
    • Mert Orbán a válság kezelése során csak a Fidesz-rezsim gazdasági és hatalmi érdekeit tartotta szem előtt, nem a magyar emberek érdekeit. Bizniszt csináltak egy súlyos egészségügyi, társadalmi, gazdasági válságból!
    • A pancserkormány nem végzett tömeges tesztelést, nem végzett kontaktkutatást, és nem adott 100 százalékos táppénzt, hogy megfékezze a munkahelyi fertőzéseket, ezért mennek be még ma is az emberek inkább betegen dolgozni!
    • Még mindig nincs pontos oltási terv, még mindig nincs egyértelmű válasz az oltási regisztráció szerepére, még mindig nem tudjuk, hogy a mikor kerülnek sorra például a pedagógusok, bolti eladók, vagy a gyógyszerészek. Elvárjuk, hogy használják a háziorvosi rendszert a vakcina beadására! Ne szórakozzanak a központi regisztrációval!
    • A Fidesz-rezsim magára hagyta a munkájukat elvesztett tömegeket, kisvállalkozókat, de bőven jutalmazta saját oligarcháit!
    • A kormány 3%-os nyugdíjemeléssel szúrja ki a nyugdíjasok szemét, miközben csak az élelmiszerárak 4,9%-kal, ezen belül a zöldség- és gyümölcsárak 22,2%-kal emelkedtek egy év alatt. A nyugdíjasok az emelés havi összegét az első bevásárlásnál otthagyják a pénztárban. Az uzsorások viselkednek így. A kormány, amikor pénzt kell beszedni, akkor magas inflációval számol, de amikor járadékot kéne fizetni a nyugdíjasoknak, akkor pedig alacsony inflációs rátával.
    • És Orbán Viktor megoldhatta volna, hogy a mostani nagy hidegben a Fidesz-rezsim ne adja a magyar családoknak drágábban a földgázt, mint amennyibe az kerül!
    Bármit is mond a miniszterelnök, ne felejtse el senki:
    a kormánynak minden eszköze és lehetősége megvan a védekezés megszervezéséhez. Ennek sikertelenségéért Orbán Viktor a felelős”
    előzmény:
    pannacotta2 (48784)
    2021-02-12  16:01
  17. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. február 12. 16:3148785.

    Még mindig nem érted a lényeget. Egy magáncég nem bírhat akkora hatalommal, hogy a világ folyanatainak befolyásolására nagyobb ereje legyen,  mint a megválasztott államhatalmaknak. Sőt! Még az államhatalmak megválasztását is befolyásolhatják.


    A te kommunikációd nem kevésbé cseng össze az ellenzékével. Ezen vitázni gyerekesség.

    előzmény:
    pannacotta2 (48783)
    2021-02-12  15:33
  18. 2021. február 12. 16:0148784.

    Egyébként pedig a Facebooknak és minden más hasonló oldalnak is vannak, léteznek közösségi alapelvei.


    Ez itt a Facebooké: https://www.facebook.com/communitystandards/


    Amikor ott valaki regisztrál, ezeket el kell fogadnia.


    Nem értem, miért probléma, ha a Facebook betartatja a saját felhasználóival az általuk korábban elfogadott közösségi alapelveket.  

  19. 2021. február 12. 15:3348783.

    A Facebook egy vállalkozás, egy részvénytársaság, amelynek vezetői vannak, tehát nem egy magánszemély dönt. Ezt is rosszul tudod. 


    Ha egy cégnek egy magánszemély a tulajdonosa (ami még a Facebooknál sem így van), akkor sem a magánszemély felelős azért, ami a cégben történik, hanem a cég vezetése. 


    Az általam leírtak - ahogy egyébként oda is írtam - minden államra vonatkoznak, és még az USA-ban is hasonló alkotányos szabályok vannak, a miénk is a nemzetközi hasonló szabályokon alapul.


    Ha tehát a Facebook részvénytársaság ezt a nemzetközi szabályozást veszi figyelembe - egyébként jogos "önvédelemből" is, hiszen ha nem tenné, már régesrég feljelentették volna őket és bíróság előtt állnának -, az teljesen jogszerű.


    Ami pedig a kommunikációdat illeti, az rendszeresen és gyakorta összecseng a kormányzatival, úgyhogy ne csodálkozz a reakciókon. Ilyen volt pl. a koronavírus-ügy második hullámával kapcsolatos mindenáron ellentmondásod, akkor, amikor még a kormány is ott tartott, aztán ők később ezt helyesbítették is, de te nem.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48781)
    2021-02-12  14:12
  20. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. február 12. 14:1348782.

    Akkor már ketten panaszoljuk! 

    előzmény:
    pannacotta2 (48780)
    2021-02-12  13:19
  21. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. február 12. 14:1248781.

    Mindenek előtt megkérlek, hogy ne játszunk ilyen játékot! Ha a vitánk alapja az, hogy én kormánykommunikációs paneleket mondok vissza, ha nem fogad el a véleményemet saját véleményként, akkor nincs értelme a vitának. Joggal várod el, hogy ne tartsalak Vadai Ágnes, Dobrev Klára, vagy akár a teljes ellenzéki összefogás magyarhangjának, így elvárom én is!


    Nem a Facebookon lovagolok, de mivel az a legnagyobb és azt akarják feldarabolni, kézenfekvő példának kínálkozik. Az Twitterre ugyanaz igaz, mint a Facebookra.


    A törvényi kivételekre magam is utaltam, de köszönöm a kiegészítést, így sokkal pontosabb, szakszerűbb lett a meghatározás.


    A lényeg azonban teljesen más! A problémám azzal van, hogy a véleménynyilvánítás jogi kereteinek való megfelelés kérdésében nem a megválasztott államhatalom ebben illetékes szerve, de még csak nem is valamilyen legitim nemzetközi szervezet, hanem egy magánember dönt. Gyakorlatilag kontroll nélkül. Ha egy száz fős chat portálon történik ilyen, - bár ott sincs rendben - legyint az ember. Csakhogy itt olyan felöletekről van szó, melyek befolyása túlnőtt bizonyos kereken, és a világ eseményeit formálni képes erővé váltak.

    előzmény:
    pannacotta2 (48779)
    2021-02-12  13:17
  22. 2021. február 12. 13:1948780.

    Persze, hogy nem tiltják be, pont ezt panaszolom. Annak ellenére nem, hogy tiltott hatalmi jelképeket használnak, például náci karszalagot, ami önmagában is büntetendő. 


    Ez a gondom: most vagy betartjuk a jogszabályokat, vagy nem. Ebben az esetben nem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48777)
    2021-02-12  11:41
  23. 2021. február 12. 13:1748779.

    Nem tudom, miért pont a Facebookon lovagolsz - bár sejtem, hiszen ez a kormányzati kommunikáció is és nálad ezek a panelek mindig megjelennek -, mikor a Twitter tiltotta le Trumpot.


    A szólásszabadság (egyébként véleménynyilvánítási szabadság, ha pontosak akarunk lenni)  mindig is korlátozható volt, legfeljebb te nem tudod ezt, bár persze, kivételesen csak. 


    A főszabály a véleménynyilvánítási szabadság (beleértve sok mást, mint pl. a sajtószabadságot, stb.), a kivétel pedig akkor érvényesülhet csak, ha az a közösség érdekeibe ütközik, avagy az emberi méltóságot sérti.


    Kivételeket maga a Fidesz alaptörvénye is tartalmaz:


    " (4)  A véleménynyilvánítás szabadságának a gyakorlása nem irányulhat mások emberi méltóságának a megsértésére.


    (5)   A véleménynyilvánítás szabadságának a gyakorlása nem irányulhat a magyar nemzet, a nemzeti, etnikai, faji vagy vallási közösségek méltóságának a megsértésére. Az ilyen közösséghez tartozó személyek - törvényben meghatározottak szerint - jogosultak a közösséget sértő véleménynyilvánítás ellen, emberi méltóságuk megsértése miatt igényeiket bíróság előtt érvényesíteni. " 


    Alaptörvény IX. cikk. (másutt is tartalmazzák az államok alkotmányai ezeket a szabályokat)


    Soha sehol nem volt abszolút és korlátlan a véleménynyilvánítási szabadság, ha az emberi méltósággal vetjük össze, akkor "alulmarad", másodlagos jellegű. 


    Természetesen, a  kivételeket nagyon gondosan, nagyon megalapozottan és nagyon egzakt módon kell meghatározni, amelyek esetén akár jogorvoslat is kérhető (ez nálunk egyébként rendszeresen, az AB-nek egy csomó döntése van erről). 


    Szintén szinte minden egyes állam jogrendszere tartalmazza az ún. gyűlöletbeszéd tiltását, büntetőjogi felelősségrevonását, de legalább polgári következményeit. Ez miért nem ütközik akkor ugyanúgy az állítólagos véleménynyilvánítási szabadságba? Hiszen ez ugyanaz. Trump esetében meg pláne erről van szó. 


    Azt kell gondolnom, hogy mivel nem ismered ezeket a jogi és nemcsak jogi szabályokat, így alapvető félreértésben vagy egy korlátlan véleménynyilvánítási szabadságról. 


    Ilyen nincs és nem is volt, az emberi méltóság ennél magasabbrendű. 


    Egyébként belédtáplálták a Facebook-gyűlölködést? Vagy csak utánzod  a "nagyjainkat"? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48778)
    2021-02-12  12:05
  24. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. február 12. 12:0548778.

    Lemondok az emberi alapjogaimról és elfogadon, hogy a szólásszabadságomat önkényesen korlátozzák!


    A Facebook működési szabályzatának ezzel a kivastagított mondattal kellene kezdődnie, és akkor a vele kapcsolatos probléma egyik része már majdnem meg lenne oldva. A másik ettől még megmaradna; nevezetesen az államok fölött álló, azok működését befolyásolni tudó, demokráciát nélkülöző pozíció.

  25. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. február 12. 11:4148777.

    Természetesen tudom, miről van szó, de azt csak találgatom, hogy mi lehet a dolog hátterében. Egy ilyen ötletelés annak feltételezése, hogy a német állam kéri meg a magyar államvezetést az engedélyezésre azért, hogy a náluk meglehetősen üldözött, illegalitásba kényszerített neonácikról képet kapjanak. Talán a liberalizmus jegyében nem tiltják be. Nem tudom, de az tény, hogy eddig politikai orientációtól függetlenül mindenki engedélyezte. Gyanítom, hogy az igazi okot soha nem fogjuk megtudni.

    előzmény:
    pannacotta2 (48772)
    2021-02-12  10:07
  26. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. február 12. 11:2948776.

    Na és mi a dezinformáció? Azt ki dönti el? Egy ember, vagy egy zárt testület? Ezt nevezik diktatúrának.

    előzmény:
    pannacotta2 (48773)
    2021-02-12  10:09
  27. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. február 12. 11:2648775.

     Egyáltalán nem mindegy, hogy magáncégek, avagy sem. Ezen cégek számára - hatalmas népszerűségük, és óriási méretük által - a véleményformálás olyan lehetősége teremtődött meg, ami befolyásolni tudja az államok működését. Nem véletlen, hogy egyre több államvezetés emeli fel a hangját ellenük, és az USA-ban 45 tagállam kezdeményezett pert a Facebook feldarabolására. Én is nagyon aggályosnak tartom, hogy egy nem demokratikusan megválasztott testület (szervezet, és annak vezetője, vezetősége) ekkora hatalommal bírjon. Szélsőséges esetben akár egy ember eldöntheti, hogy mi felel meg a működési szabályoknak és mi nem, milyen tartalmakat törölnek, és miket hagynak fent. Ez nem az olyan fontos embereknél jelent igazi veszélyt, mint Trump, akire odafigyel az egész világ, és akinek az esetleges tiltakozása transzparensé teszi a dolgot, hanem az átlagembereknél. Egy magáncégnek egészen egyszerűen nem lehet akkora hatalma. Ez az én véleményem.


    Trump felismerte a közösségi médiákban rejlő lehetőséget (egyébként egyre több politikus felismeri) és aktívan használta azt (vagy azokat). Sokkal aggályosabbnak tartom a kitiltását, mint azt a tevékenységet, amit ott folytatott. Miért? Azért, mert bárkinek lehetősége volt arra, hogy vitába szálljon vele (ugyanott meg lehet teremteni ennek a platformját), de a kizárás egy ember döntése volt. A liberális és a demokratikus alapelvek egyike a véleménynyilvánítás szabadsága. Ezt a jogot nem lehet elvenni senkitől, persze a véleménynyilvánításba nem fér bele az uszítás, a gyűlöletkeltés és az ezek mentén történő szervezkedés. Ha én náci érzelmű ember lennék, és írnék a meggyőződésem hátteréről, az ideológia nagyszerűségéről, azt nagyon könnyű lenne uszításnak, vagy gyűlöletkeltésnek értelmezni. Minden a megfogalmazáson múlik. Arról, hogy a leírtak kimerítik e a tiltott tevékenység fogalmát, és alapot adnak e a véleménynyilvánítás korlátozására egy ember dönt? Egy moderátor? Erről állami szinten bíróságok döntenek, ugyanis emberi alapjogokat nem lehet önkényesen korlátozni.

    előzmény:
    Mozdonj (48771)
    2021-02-12  08:59
  28. 2021. február 12. 10:1348774.

    Fiú50-nek üzenem, aki elhitte és itt hirdette, hogy már márciusra meglesz az átoltottság, hogy ma az ő Vezénylő Tábornoka sem ezt mondta, tehát fiú50 egy orbitális marhaságot terjesztett itt. 


    Orbán szerint húsvétra (ami április) lehet beoltani a reigsztrált 2 millió embert. Ami ugyebár az átoltottsághoz képest smafu. 


    Nemhogy az országot nem lehet, de csak annak kis részét ígéri eleve beoltatni, és még ez is feltételezi, hogy az oltandó emberek jelentős része elfogadja az orosz vagy kínai vakcinát. 


    Az orosszal nincsenek is gondok, merthogy az oroszok amúgysem tudnak sokat szállítani, alig-alig csöpögtetnek majd addig is.


     

  29. 2021. február 12. 10:0948773.

    A Twitterről tiltották ki, méghozzá véglegesen, a Facebookon nem igazán volt ott.


    Ezek a cégek harcot hirdettek a dezinformáció ellen, pl. járványügyben is, leszedték az összes oltástagadó, járványtagadó, stb. oldalát és bejegyzéseit is.


    Mitől más a kettő, szerinted? 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48770)
    2021-02-11  23:06
  30. 2021. február 12. 10:0748772.

    Mire gondolsz az újnácik "feltérképezésével"? hiszen ezen külföldiek zömmel. Hogyan lehetne őket "feltérképezni"? 


    Vagy nem tudod, miről van szó?


    Arról, hogy évről évre idejöttek erre az alkalomra, február 11-ére és itt "emlékeztek", a már említett módon. 


    Egy ilyen rendezvény akkor elutasíthatatlan, ha az államhatalom annak tartja (bezzeg egy dudálós tüntetést megakadályoztak és jókat bírságoltak, mindaddig, amíg a bíróság ki nem mondta, hogy a rendőri intézkedés jogtalan volt, sajnos, utólag). 


    Arról írtam, hogy vajon miért nem tartja az államhatalom Magyarországon elutasíthatatlannak. Erről szólt a hozzászólásom. 


    Az idén nem jöttek, csak a hazaiak emlékeztek, ezért jegyeztem meg, hogy a járványnak van pozitívuma is.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48769)
    2021-02-11  22:55
  31. 2021. február 12. 08:5948771.

    Az , hogy ezek magancegek vagy sem , az mindegy .
    Csak akkor problema a tulaj , ha Trump vagy Orban szerü populista kezd kozossegi oldalt /is=mert pl magyar tv , magyar sajto szajan mar ragtapasz van, nem ?/  "leuralni"/finanszirozni..
    Ezek a nepszeru kozossegi halozatok , a twitter is , ugy indultak , mint "csodalatos lehetoseg a tarsadalmi kapcsolattartashoz" es a mikoroblog lehetoseghez ...
    Kello supervisio/felugyelet hijan a demagogia eszkozeve valtak : Trump fegyvernek hasznalta ...
    Tudod-e mi az az "argumentum ad nauseam" ?
    Ugy is hivjak , hogy  goebbelsi modszer..... ez a hazugsagok folyamatos ismetelgetese . S ez egyszer mar bevalt .
    Magyar kozmondas : ismetles a tudas anyja...
    Az ismetlesnek nagy meggyozoereje van s  ez az ismetelt/mantrazott dolog   igazsagtartalmatol fuggetlen.

    Ma az artatlan kozossegi halozatok a demagogok  fegyvereve valtak..
    Demagog az , aki tudatosan hamis tanokat hirdet  olyan emberekhez szolva , akikrol tudja hogy idiotak ...
    Felrevezetes/agymosas ...
    Trumpot kb 5-6 evvel ezelott ki kellett volna tiltani a kozossegi halozatokrol .
    Nem csak gyuloletet , rasszizmust , megosztast , also es felsobbrenduseget hirdetett , hanem  letjogot es kapaszkodot biztositott a VILAG  populista diktatorjeloltjeinek...
    // Most persze egyesek keleteuropaban leszedik a piros golfsapit es vedomaszkban feszitenek.. nincs, megszunt "amerika" pacsija...
    Nem szeretnem megelni a demokracia ujabb temeteset , de ebben a sotetsegben arrafele megyunk

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48770)
    2021-02-11  23:06
  32. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. február 11. 23:0648770.

    Ha már vissza a politikához, hadd kérdezzek valamit! Mit gondoltok az olyan óriási, transznacionális magáncégek tevékenységének szabályozásáról, mint amilyen a Facebook? Mit gondoltok Donald Trump ideiglenes, illetve végleges kitiltásáról?

  33. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. február 11. 22:5548769.

    Szerintem a terelés egyfajta célzatosságot és szándékosságot feltételez. Ahhoz, hogy jelen esetben terelésről beszélhessünk fel kellene merülnie egy olyan szándéknak, hogy a politikáról, mint témáról más síkra vigyük a beszélgetést. Szó sincs ilyen szándékról, ez a téma csak marginálisan jelent meg itt. Kevesebb szó esett róla, mint anno a tacskókeresésről.


    A Becsület napjának engedélyezére én egy logikus választ találok. Fel lehet térképezni a náci érzelmű embereket, és az aktivitásuk szintjét. Mindemellett nem tudom, hogy milyen címszó alatt tartják meg ezt a rendezvényt, mi teszi azt elutasíthatatlanná. Valami rejtélyes oknál fogva mégis annak tűnik.

    előzmény:
    pannacotta2 (48766)
    2021-02-11  21:11
  34. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2021. február 11. 22:5048768.

    Egyébként tényleg hidegen hagy, vihar a biliben.

    előzmény:
    pannacotta2 (48750)
    2021-02-11  00:09
  35. 2021. február 11. 22:2848767.

    "...... Itt egészen színvonalas társalgás folyt,....."


    Hát igen, te beírtad ide a véleményedet, kijelentő módban, aztán az elvtestvéreid (bár már egyre kevesebben vannak) szépen helyeseltek erre, és aztán karonfogva összeborulva szidtátok a kormányt, meg mindenkit aki nem a ti kutyátok kölke, vagy aki éppen ki volt jelölve, hogy köpködni kell. De amint valaki ellentmondott ennek, vitatkozni kezdett ezzel, vagy csak felhívta a figyelmedet arra, hogy marhaságot írtál, (nem kevésszer írtál ilyeneket)  akkor azonnal rátámadtál, elmondtad fideszbérencnek, propagandistának, meg sok más egyébnek. 


    A liberalizmus "állítólag" a más vélemények meghallgatása, a mások véleményének elfogadása, az ellenvélemények tolerálása, a szabad véleménnyilvánítás tiszteletben tartása, stb. stb. Ezzel szemben te nem vitapartnert láttál az itt megjelenő ellenvéleményeket megfogalmazókban, hanem ellenséget. Olvasd vissza, hogy ha valaki nem értett veled egyet, arra miket össze-vissza írkáltál, és miknek nem mondtad el őket. Te nem véleményt cseréltél, vitatkoztál ezekkel, és érvekkel akartad a magad igazát bizonyítani, hanem mindenkiben egy lekűzdeni való ellenséget láttál és mindenkivel harcoltál. 


    Ez a "színvonalas társalgás" liberális módra?  


    Ha visszaolvas valaki a kezdetekre (2010) akkor láthatja, hogy itt hogy alakult ki ez a "szereposztás".  Elkezdtünk itt beszélgetni becsületes polgári gondolkodású magyar emberek, és egyszercsak idecseppentetek néhány elvtestvéreddel egy másik topikból (hova álljanak a belgák, ugye emlékszel, ez volt a címe) ahol már unalmas volt a nagy egyetértés a kormánygyalázásban, ezért idejöttetek a kormányt és a fideszt és az ittenieket köpködni. Hiába mondtuk nektek, hogy nem kérünk belőletek, nem volt annyi viselkedésetek, hogy észrevegyétek, hogy mennyire rontjátok itt a levegőt! 


    És még te mondod Juditnak, hogy ne jöjjön ide? Ő a topik alapítótagja! Téged pedig nem hívott ide senki! legalább ennyi viselkedés lenne benned!


     

    előzmény:
    pannacotta2 (48750)
    2021-02-11  00:09
  36. 2021. február 11. 21:1148766.

    A beszélgetőpartnered említett terelést a politikáról, miközben ti ketten tereltek. Ezt nem érzed ellentmondásnak? 


    Csak erről írtam, mélyebb összefüggéseket erről nem érdemes keresgélni. 


    Tényleg nem függ össze a politikával, egyetértünk.


    De ha már itt tartunk, nézzünk egy politikai kérdést: végre-valahára elmarad az idén a Kitörés napja nevű rendezvénynek az a része, amikor utcáinkon újra neonácik hemzsegnek, emlékezve a II. vh-ban a német és magyar katonák által végrehajtott várbeli kitörésre. Ők ugyan Becsület napjának nevezik, de ennek semmi köze semmiféle becsületnek, inkább a történelmünk egyik szégyenletes eseménye, és jól tudjuk azt is, hogy Budapestet beáldozták Bécs védelme érdekében. Többek között a németek akadályozták meg, hogy ki tudjunk ugrani a már vesztes világháborúból (hogy most másról ne is írjak) és nekik köszönhető, hogy az oroszok szétrombolták a várost, hiszen nem voltak hajlandók azt feladni, noha a sikertelenség eleve látható volt, a civil lakosság szenvedései meg nem érdekelték őket. No meg a nyilasok rémtettei is - közvetlen és közvetetett módon - is nekik köszönhetőek. 


    Nos, tehát nem jönnek hála istennek a német neonácik, most végre először.


    Azt nem értem azonban, hogy a mindenkori kormányok - pártszínekre tekintet nélkül - hogy nem tudták ezt a rendezvényt betiltani ezer éve, miért kellett eltűrnünk, hogy náci karszalagokkal tisztelegjenek olyanok előtt, akik azt egyébként sem érdemlik meg (bár ez utóbbi más kérdés, nem pont emiatt kellett volna kiebrudalni a városból a neonácikat). 


    Volt itt mindenféle színű kormány,  de ez a rendezvény maradt, a maga (egyébként betiltott) külsőségeivel. 


    Ez a járvány egyik legnagyobb erénye eddig.  


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48765)
    2021-02-11  20:01
  37. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. február 11. 20:0148765.

    Ennek semmi köze a politikához. Témává azért vált, mert a politikáról erre terelődött a szó. (A választások eredményéről folytatott vita, a diktatúra, és az egó.) Korábban azért róttál meg, mert nem akartam e témában elmélyedni, most meg mert beszélgetek róla.


    Én ott, és arról beszélgetek, ahol és amihez találok beszélgető partnert. A "terelés" szándéka fel sem merül bennem. Ilyesmiről én nem írtam, és nem is fogok írni.


    (Köszönöm az aggodalmadat, engem nem lehet megsérteni. Idáig már eljutottam az egó kezelésében. )

    előzmény:
    pannacotta2 (48764)
    2021-02-11  19:24
  38. 2021. február 11. 19:2448764.

    Ennek mi köze van a politikához? Csak mert akinek válaszolgatsz, az a mai hozzászólásában mindenféle terelésről írt a politika kapcsán.  Amit persze, mások követnek el, állítólag. 


    Akkor ti nem tereltek itt a politikáról? 


    Miért nem indítotok egy topikot ennek a témakörnek? Ez ugyanis nem politika. 


    Mielőtt megsértődnél, komolyan kérdeztem.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48762)
    2021-02-11  16:56
  39. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. február 11. 17:1548763.

    Soha nem ítélkezem, csak leírom a véleményemet, ami mögött döntően a saját (látott, hallott, megélt ) tapasztalataim állnak. Egy helyzet, egy állapot megítélése szerintem nem ítélkezés. Ha azt mondom, hogy az előttünk álló ökológiai katasztrófában felelősség terheli az emberiséget, akkor ítélkezem?


    A világ valóban sokszínű, és a dolgok árnyaltak. Erre (is) próbáltam utalni abban, amit leírtam. Ugyanakkor soha nem vagyok megfellebbezhetetlen.

    előzmény:
    pannacotta2 (48760)
    2021-02-11  13:37
  40. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. február 11. 16:5648762.

    Köszöntem, hogy a témához szóltál, szokás szerint hasznosat és értelmeset, és hogy mentes volt mindenféle személyeskedéstől. Itt az ilyen választ meg kell becsülni!


    Amikor azt írtam, hogy szerényebb álmaim vannak, a realitásokra utaltam. Csupán felismerni, ha úgy tetszik tetten érni, és kontrollálni szeretném az egót. Ez mögött egy nagyon összetett mechanizmus áll, de a lényege a belső harmóniában, a megnyilvánulásban, a viselkedésben, és a formák világához fűződő viszonyrendszerben összpontosul. Az önmagunkban és a másokban felismert, azonosított egó a tisztánlátást, és a helyes cselekvést, reagálást segíti.


    Egy példán keresztül talán érthetőbb leszek: Tegyük fel, hogy vitában állok valakivel, akinek az állítását nem fogadom el. Habitusomtól függően azonnal válaszolhatok, vagy előtte megvizsgálhatom (ami persze nem egy tudatos, hosszú elemzést jelent), hogy a válaszomban mennyire vannak benne az egó olyan elemei, amik nem a konstruktivitást szolgálják. A vita mennyiben szól az egók küzdelméről, és mennyiben a témáról? Az egó nem tűri a vereséget, és nagyon rossz "tanácsadóvá" válhat. Egy ilyen felismerés magában hordozza a megoldást, az értelmetlen konfliktusok megelőzését. Az ember képessé válik az elengedésre anélkül, hogy ez belső problémát okozna. Arra viszont nagyon oda kell figyelmi, hogy az elengedés ezen felismerésből táplálkozzon, és ne dac, lenézés, vagy a partner ignorálása álljon mögötte!


    Egy másik példa: A főnököm igazságtalan velem, és olyan hibáért marasztal el, amiben - pontosan tudja, hogy - ártatlan vagyok. Ha felismerem a viselkedésében rejlő egót azt is tudni fogom, hogy az elmarasztalás mögött egy képesség hiánya áll. Ő nem képes megfigyelni és kontrollálni az egóját, ami látszólag őt szolgálja, valójában azonban ellene dolgozik. Gyengíti az irányába érzett tiszteletet, vagy sajnálatot ébreszt, ugyanakkor nem éri el a célját.


    Jó étvágyat nem kívánhatok már, kívánom hát, hogy váljék egészségedre! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472959 (48759)
    2021-02-11  13:36
  41. 2021. február 11. 14:3248761.

    "én is szívesebben beszélgetnék nem a mások vélt és valós sérelmeiről, hülye vádaskodásokról, hazugságokról, stb. Inkább konkrét jelen idejű vagy a közelmúltban történő politikai eseményekről."


     


     


    Aha, aha, a következő bekezdésben pedig az én vélt (és persze, mindennemű szakképzettség nélküli, rosszindulatú és elfogult módon, hozzáértést nélkülözve) pszichés problémáimról van szó.


    Látod: bizonyítod, még egy hozzászóláson belül is, hogy nem bírsz meglenni gyalázkodás, ekézés, másokkal való foglalkozás nélkül.


    Amúgy pedig tévedsz, sem a vérnyomásommal, sem a pszichémmel nincs baj, bárcsak mindenki ennyire egészséges lenne. 


    Ami viszont téged illet.... Nos, ez az egy hozzászólásod is mutatja, mekkora baj van nálad. Pláne, hogy egy bekezdést  követően máris megszeged, amit előzőleg írsz :)


    Dehát ismerünk, tudjuk, hogy téged a gyalázkodás éltet, semmi más, és nem is érdekel más, így kell rád tekinteni.


    Viszont ahogy írtam, ahhoz partnert is kell találnod (bár nem tudom, hogy Adagio hajlandó lesz-e rá, mert mintha őt akarnád bevonni ebbe a határozott törekvésedbe),  és egyelőre itt nem sokat fogsz találni. Azok az idők elmúltak. Jobb, ha tudomásul veszed. 


    Elhiszem, hogy sajnálod azokat az időket, amikor másból sem álltál, mint ebből, valójában az egész fórumozásod erről szólt és szól  most is, és amióta ide visszajöttél, ezzel azóta tematizálod is a topikot, holott nélküled ennek itt nyoma sem volt. 


    Nos, én nem leszek a partnered, tőlem írhatsz mindenféle képzelt, konfabulált áldiagnózisokat (nem vagy pszichiáter, nem értesz hozzá, inkompetens vagy), valójában ezeket csak szidalmazásnak szánod.


    A továbbiakban kellemes gyalázkodást, tőled nem várható más. Ez az életed.  


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472959 (48759)
    2021-02-11  13:36
  42. 2021. február 11. 13:3748760.

    Ebben sincs egy csepp igazad sem. De ez most olyan témakör, amire majd visszatérek, amennyiben egyáltalán fontos, mert most nincs elég időm rá.


    Ami azonban változatlan: a te megfellebbezhetetlen ítéleted, amely jócskán kisarkítja a dolgokat, fehérnek-feketének írja le, holott szerencsére, a világ sokszínű és emiatt érdekes, a dolgok sokkal árnyaltabbak. 


    A te ítélkezdésed - mert megint az, ráadásul tévúton - kategóriákba sorolja az embereket, noha nem igazán illenek bele, és árkokat ás az emberek között.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48756)
    2021-02-11  12:40
  43. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2021. február 11. 13:3648759.

    Nem tudom, pontosan mit köszönsz... de én is szívesebben beszélgetnék nem a mások vélt és valós sérelmeiről, hülye vádaskodásokról, hazugságokról, stb. Inkább konkrét jelen idejű vagy a közelmúltban történő politikai eseményekről. Bár az is egy taktika, ha elterelik róla a figyelmet...


    Amúgy ehhez a mondathoz - "Egyik sincs a másik nélkül, vagy ha igen, akkor vagy meghalsz, vagy bűnöző leszel"- még oda kellett volna írnom, hogy opció még, hogy megbomlik az elméd. Ha például az id, az ego és a szuperego nagyon élesen szembenállnak egymással, vagy eltolódik az egyensúly. Szorongás, elfojtás, tagadás, projekció... (Lehet, hogy pannacottának mégis jobb, ha kibeszéli az általa ért traumákat, legalább nem kap coronária betegséget (Nem covid, jól írtam, koszorúér!) De miért nem fordul pszichiáterhez, menjen pszichoanalízisre. Na jó, mea culpa, gonosz voltam... Ennyi járt már nekem, mert megint véget ért az ebédidőm, éhes is vagyok - nem, kedves pannacotta, nem vagyok kövér, ahogy írtad, még mindig 36-os a nadrágom... - és ismét hülyeségekkel ment el az idő. Feleslegesen.


    Ezúttal ünnepélyesen szent fogadalmat teszek - mondjuk neked, hogy soha személyes, múltbéli gyökerű vádaskodásra, provokációra, hazugságra (a hazugság nagyon lényeges, mert nehéz megállni, hogy az ember ne cáfolja) nem fogok reagálni. Vagy nem hosszan... na, javíthatatlan vagyok. 


    Megyek ebédelni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48751)
    2021-02-11  00:49
  44. 2021. február 11. 13:3448758.

    Foglalkozik a rosseb a családi háttereddel :) Látom, nem hiszed el, hogy az ilyesmi itt senkit sem érdekel. 


    Te a múltban élsz, amikor a "polgárinak" nevezett topikotok másból sem állt, mint mások gyalázásából, személyeskedéséből, ezek között voltál  félszeműként a király. Éltél-haltál az ilyesmiért, és látható, hogy ez még mindig így van.


    Csakhogy tévedsz: ez a topik már nem olyan, a résztvevők sem olyanok (talán tetszettek volna ittmaradni, ha még mindig a régi, jól bevált, személyeskedésen alapuló fórumozást óhajtjátok). 


    Ez sokkal komolyabb lett, és leginkább a politikához hű, nem a trollkodáshoz, amit műveltél annak idején és művelsz ma is. 


    Erre itt nem fogsz partnert találni, hiába áhítod annyira a figyelmet, hiába akarsz egy ilyen személyeskedő közeg királynője lenni, mint annak idején, ez itt már más világ. 


    Nyilvánvaló, hogy neked nincs más mondanivalód, csak ez a stílus megy neked, ez a célod, a mindened, a vezénylő csillagod.


    Csakhogy ehhez is partnerek kellenek, akik már nincsenek itt, a te jó kis közeged, amelyik másból sem állt, csak ebből, lelépett innen már sok évvel ezelőtt (egyébként veled együtt). 


    Találj más közeget az örökös ekézésgetéseidhez, a múlt dolgok örökös felelevenítéséhez, azon való csámcsogáshoz, az alpárian közönséges és trágár dumáidhoz és stílusodhoz (neked anno jó partnered volt a mágus, a te szinted, dehát ő sem jár már ide, peched van). 


    Vagy ha nem találsz, akkor tudomásul kell venned, hogy ez itt már nem az a hely, ahová te odaszoktál és ahol naponta órákig személyeskedtél, másokat gyaláztál, politikai fórumozgatás helyett. 


    Az idők változnak.


    És az, hogy nekem mit írnak és én hogyan veszem figyelembe, az az én dolgom, nem a tiéd, soha nem is volt. Közöd sincs hozzá. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472959 (48757)
    2021-02-11  13:10
  45. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2021. február 11. 13:1048757.

    Valóban, Müge igen színvonalasan ledögöljmegezett téged. Neked ez és pl. a lesz.rás, a fideszes ku.va szalonképes, de ha valaki böfögést ír, az nem? Sajátságos.


    Szerintem ne foglalkozz az én családi hátteremmel. Ugyan édesapámék sokat szenvedtek, de apukám még ma, kilencven évesen is hibátlanul idézi Tacitust, édesanyám pedig a házasságuk betöltött 64. éve után is ugyanolyan önfeláldozó, védő feleség és anyuka, mint a kezdetekkor. És még mindig vannak a családi asztalnál nagy beszélgetések. Amúgy nem én vagyok az első generációs diplomás a családban - mint azt például egykor ugyancsak voltál szíves hazudni, ugyan miért...? - de nekik a körülmények miatt nagyon nehéz volt egyet is szerezni, nekünk a férjemmel már kettő-kettő van, a gyereknek meg három. (És egyikünk sem hazudik magának közgazdász végzettséget, példának okáért.) De ami a legfőbb: az én édesanyám feltétel nélkül szeret minket, különösen engem, és soha, semmilyen körülmények között nem változtatna ezen. Nagyon sajnálom, ha valakinek nem volt része ebben, ez nagyon sok mindent megmagyaráz.

    előzmény:
    pannacotta2 (48750)
    2021-02-11  00:09
  46. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. február 11. 12:4048756.

    Az egyik legsúlyosabb problémának azt látom, hogy megszűnt a normális párbeszéd. Nincsenek konstruktív viták. Az intézkedések, a folyamatok, az események megítélésében a hatalmi szempontok dominálnak. A véleményformálás politikai elköteleződés alapján áll, és háttérbe szorítja az egyes dolgokban rejlő racionalitását. Így áll elő az az állapot, hogy sem a hatalom, sem annak ellenzéke nem cselekedhet helyesen. Mondhatjuk erre, hogy ez a politika természete, választások előtt meg különösen jellemzővé válik az ilyen attitűd. Igen ám, de egy bizonyos határon túl ez kiábrándítóvá válik. Azok számára mindenképpen, akik elutasítják az állampolgárok kezelésének és meggyőzésének ezen módját. Egy racionálisan gondolkodó ember joggal kéri ki magának a róla feltételezett infantilizmust, ami - és ez ebben a legnagyobb tragédia - társadalmi szinten, az egymás közötti kommunikációban is általánossá vált.


    Egy jó példa ezen jelenségre a kis- és közepes vállalkozások számára nyújtandó 10 millió forintos hitel, vagy a főváros által kiosztott nagy összegű jutalmak kérdése, de említhetném a diktatúráról itt folyó legutóbbi vitát is.


    Az alap természetesen egy politikai elköteleződés, egy világnézet, egy látásmód, ami szemben áll más meggyőződésekkel, más szemlélettel, más világnézettel. Természetes az is, hogy ezen alapokból fakad, és ezekre épül minden vélemény. Az viszont, hogy ezen alapon kiállni valami olyan mellett, vagy éppen ellenezni azt, ami önmagában nem ad okot a kritikára, már nem természetes. Még kevésbé természetes a kritikát személyes szintre emelni (vagy süllyeszteni) és a figyelmet, a megérteni akarást, az emberi méltóság tiszteletét a cinizmussal, a lekezeléssel, a minősítéssel lecserélni.


    Az emberek a saját fogalmi rendszerük szerinti rosszal, gonosszal harcolnak, és közben elfeledkeznek a gonoszságról, amitől ők sem mentesek. E felismerés hiánya, a hibás kérdésfelvetés (ha van egyáltalán kérdés) termeli újjá azt a szembenállást, ami az emberi kapcsolatokat megrontja, és a hatékony működést gátolja. A lényeg ugyanis a kérdésekben, és nem a válaszokban van.

  47. 2021. február 11. 12:3248755.

    Az teljesen mindegy, mennyit adományoztál, a lényeg az, hogy villogtál azzal, hogy igen, adományoztál és másokon gúnyolódtál, holott nem tudhattad, hogy ők is adományoztak-e. 


    A villogás, öntömjénezés, ön-vállveregetés volt a lényeg a hozzászólásomban.


    De ahogy írtam, nem vagyok gyógypedagógus, hogy minden egyes szót meg kelljen magyarázni, ehhez az eltelt években nem voltam szokva, itt volt egy színvonal, amíg ide nem jöttél. 


    Az összes többit el sem olvastam, annyira felesleges, hajtogasd csak a sérelmeidet és a gyalázkodásaidat, nem érdekel senkit. 


    Szólózgass itt nyugodtan ilyen dolgokkal, ez a topik egy politikai topik és mi itt azzal foglalkozunk, nem veled, hiába is szeretnéd annyira a figyelmet saját magadra irányítani. Nem fog menni.


    Nem vagy te itt semmiféle központ, akire figyelnek, ideje lenne felfognod.     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472959 (48754)
    2021-02-11  12:27
  48. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2021. február 11. 12:2748754.

    Már kértem, hozz bizonyítékot a megfelelő szövegkörnyezettel arra, hogy én bármikor is, bárhová is közöltem, hogy mit és mennyit adományoztam. Nem tudsz, mert nem történt ilyen. Magyarul ismét hazudtál. (És igen, valóban nevetséges, hogy te, és egyedül te nevesítettél egy igen szerény, általad adományozott összeget. Ez akkor is szánalmas, ha Zakuszka állatos - nem adománygyűjtő! - topikjában történt.)


    Tegnap azért léptem fel, mert volt néhány szabad órám, gondoltam, írok - erre megint azt látom, hogy ugyan hetek óta be sem léptem, de szembejön egy hazug állításod. Tőled, aki az én szememre hányta, hogy több éves történésekkel jövök. Mégis csak pofátlanság, hogy a hátam mögött valótlanságokkal rágalmazol. Te szedsz elő rendre tíz évnél régebbi vélt sérelmeket, a neveddel, a leszbika barátnőddel, a gyalázkodó francia szövegeléssel kapcsolatban. Jelzem, utóbbinál, ha nem voltál érintett, lépj már túl rajta, ne tapadj már ehhez. Ez patológiás. A kutya nem foglalkozott ilyesmikkel 2021-ben. Engem nem érdekel, az évek során mit hazudoztál rólam, a családomról, a munkámról, mert ugye például nyilván azért nem kellek az állami egészségügyben, mert krónikus alkoholista vagyok, és különben sem tudok még helyesen írni sem az ellenőrző program nélkül. És sorolhatnám... Mondjuk elég gusztustalan volt, amikor az Indexről gúnyoltál mindenkit, uszítottad a társaidat, még az emberek testi adottságaiba, pl. testmagasságába is belekötöttél - mert ugye "én (azaz te) 170 centiméter vagyok, az egy teljesen normális magasság, nekem nem kell kompenzálnom"... stb. Mert tőlünk valaki leírta, hogy róla azt szokták mondani, hogy kicsi a bors, de erős... és ebből rögtön azt a mélyreható következtetést vontad le, hogy az illető nyilván nagyon alacsony, tehát túlkompenzál a fogyatékossága miatt. Te évekig gúnyoltál embereket, akik gazdasági kérdésekhez szóltak hozzá, és azt a látszatot keltetted, mint akinek felsőfokú, közgazda végzettsége is van. De nem volt, mint kiderült, kénytelen voltál bevallani, hogy csak egy tanfolyamot végeztél. Mint látod, erre is emlékszem. De manapság ki törődik rajtad kívül ezzel? Akkor levontam a konzekvenciákat - és ennyi.


    Próbálj meg felnőni, és ne ilyen piros nyakkendős stílusban nyomni. Már elmúlt az az idő, nem kell okvetlenül megfelelned bizonyos elvárásoknak - vagy mégis?


    Ami meg a gazdagodó jobboldalt illeti, a legfrissebb Forbes-lista - ami a száz leggazdagabb magyar nevét tartalmazza - alapján a százból 83 baloldali kötődésű. Úgyhogy ha lesz időm, majd könnyeket fogok hullatni a szegény baloldalért.

    előzmény:
    pannacotta2 (48749)
    2021-02-11  00:03
  49. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2021. február 11. 11:0948753.

    A helyzet az, hogy te hiszterizálódtál, régebben egészen jól elbeszélgettünk - nem itt - például az isztambuli egyezményről. Pedig más volt az álláspontunk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756302 (48748)
    2021-02-10  22:34
  50. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2021. február 11. 11:0648752.

    Mielőtt megfulladnál a sok féceszben (tojok rád, lesz.rom, stb.) azért hálás lennék, ha elárulnád, kire is vagyok én féltékeny? Hát nem családtagom egyikőtök sem, mire, kire lennék én féltékeny? Hisztériára meg alkatilag alkalmatlan vagyok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756302 (48748)
    2021-02-10  22:34
  51. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. február 11. 00:4948751.

    Igen, tudom, és köszönöm! Ennél sokkal szerényebb álmaim vannak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472959 (48739)
    2021-02-10  19:32
  52. 2021. február 11. 00:0948750.

    Müge, ez a nőszemély nekünk nem szint. Itt egészen színvonalas társalgás folyt, amíg megint be nem tette ide a kezét-lábát, szándékosan szétbarmolni a topikot, amiben ugyan kevesen voltunk, de ővele még kevesebbek lehetnénk, ha rá hallgatnánk.


    Láthatod, milyen a stílusa, és még ő ír arról, hogy a fórumban neki kínos, ha őt ekézik (bár ő persze, megteheti másokkal, hogyne), holott ilyen szépen lejáratja magát. Fúj, milyen ocsmány szavakat képes leírni, hiába...


    Erről Orbán jut az eszembe a pálinkás mondásával a parlamentből: "mert mi máshonnan jöttünk". Nos, erre a hölgyeményre is ez vonatkozik, egy más közeg, más szocializáció, más színvonal, és persze, más intellektuális szint is (nem a diplomától függ, ezt te is jól tudod). 


    Felesleges itt szócsatákba bocsátkozni vele, mert ő ezért él-hal, ez élteti, ezért is jött vissza, én nem etetném a helyedben.


    Aztán vagy megfogadod, vagy nem :) (utalva a hozzászólásodra, amiben igazad van)


      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756302 (48748)
    2021-02-10  22:34
  53. 2021. február 11. 00:0348749.

    "A böfögés meg a hányás még finom és decens volt "


     Ezt mondja egy alpárian trágár, kulturálatlan, mondhatni vulgáris "úrinő", aki még orvos is :)


    Már miért jelentenélek fel? Lejáratod te itt saját magad, nem kell neked ahhoz semmiféle segítség.


    Ja, hogy te máshogy értelmezed a lenyúlás fogalmát, nem úgy, hogy arra a célra használják fel, amire az emberek eredetileg adták? Merthogy az történt.


    És ezért lenyúlás, az állam jókat spórolt a dologgal, mert az iskolát, stb. nem neki kellett megcsinálnia, holott az ő kutya kötelessége lett volna. 


    De ezt már leírtam és nem vagyok a gyógypedagógusod, hogy a folyamatos értetlenségeidet magyarázgassam. 


    Te nemhogy adtál, de még másokat is gyaláztál, mert szerinted (!) nem akartak adni, legalábbis nem írták ki a fórumba akkora rátartisággal és mások iránti lenézéssel, mint te (bár ez neked szokásos stílusod).


    Persze, ezt  össze lehet hasonlítani egy kifejezetten adománygyűjtésre való topikban tett, egy szamár megvásárlására vonatkozó juttatással (mennyire nevetséges, nem érzed?), csak nincs értelme, inkább vicces, vagy ha úgy tetszik, ezzel is csak szánalmas lettél. 


    Keresgél neked a hóhér, az én memóriám még mindig jó, mint látod. 


    Leírásod alapján máris vérzik a szívem a kormány egyes tagjaiért és sameszeikért. Hiszen alig vettek pár darabocska kastélyt, fél magyarországnyi földbirtokot, cégek tömkelegét és bankot is, ó, szegény üldözöttek. Mindenesetre a baloldal nem tett ilyet és ez tény. 


    Mellesleg közlöm, hogy azóta sem tudok franciául, soha egy árva szót sem írtam le, és nem is értem a nyelvet, ha más ír ezen, úgyhogy keresd másutt a te alanyaidat, láthatóan neked van komoly baj a memóriáddal. Sajnos, nemcsak azzal, szerintem te mentálisan beteg vagy, nem kicsit, nagyon.


     


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472959 (48747)
    2021-02-10  21:56
  54. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2021. február 10. 22:3448748.

    Pontosan, majd ő eldönti, hogy mit akar! Ezért is tojok rád nagy ívben. Annak adok tanácsot, akinek akarok, és megnyugodhatsz, adok is elég gyakran, nem csak itt - és igen, mindenhol felnőtt emberek vannak, akik eldönthetik, hogy megfogadják-e. Csak nem gondolod, hogy majd a te kedvedért visszafogom magam? Azt is leszarom, hogy mi a véleményed a hsz-eimről, pontosan tudom, hogy melyik hsz-em mennyit ér, és hogy kinek a véleményére kell adjak a különböző témákban. Irreleváns vagy számomra, konkrétan untatsz, különben meg halál mindegy nekem, hogy mióta vagy itt - én sem most vagyok itt először.


    Jobban teszed, ha nem féltékenykedsz, hanem maradsz a kaptafádnál, mert ennek a hisztinek semmi értelme!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472959 (48743)
    2021-02-10  20:33
  55. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2021. február 10. 21:5648747.

    Én meg azt írtam: csak arra a térségre és az emberek üdvére használták fel. Aki adott, az nem arra adta, hogy a rozzant Csepel kerékpárja helyett a károsultnak új autót vegyenek. Ugyanis ilyen igények is felmerültek. Nekem semmi kifogásom sincs az ellen, ahogyan felhasználták az összegyűlt alapot, egy fillért nem "loptak el" belőle - ahogy ti mondani szoktátok. Ellenben a köreitek nagyon is sikeresen elhúzták az időt és az érdemi felelősök megbüntetését. (Mint a VIP hiteles Princz Gáborka ügyében.) (Tíz ember halt meg Kolontárnál, száznál több sérült és még mindig van, akinek amputálták a lábát, de nem kap kártérítést a MAL Zrt-től. És 2019. decemberre született meg ez a nagyszerű ítélet. (Szavam nem lenne a helyetekben, amikor minden córesz 2010-ben rázuhant a következő kormányra - hogy olyan apróságokról már ne is beszéljünk, mint a tűzoltók előző több évi túlórájának kifizetése vagy az emlékezetes tűzijáték károsultjainak anyagi kompenzálása. Mert a nagyszerű baloldal még erre sem volt képes.)


    Bizonyítsd be, hogy én valaha is dicsekedtem azzal, mit és mennyit adtam bárhová! Krónikus hazudozó, kötözködő és rágalmazó vagy. Te, aki megint beégtél, mert te, éppen te dicsekedtél egy hatalmas, általad adományozott összeggel.


    A MI topikjainkba írtam be, hogy hol és mit lehet segíteni, nem a tiétekbe. Te már arra is vindikálod a jogot, hogy tíz-tizenhárom évvel később kifogásold, miért a mi politikai topikjainkban közöltem valamit? Már mi a fene közöd van/volt hozzá? Ja, hogy te még receptet is írhatsz most. Ide. Politikai topikba. Gyömbérről. 


    A böfögés meg a hányás még finom és decens volt - de ha nagyon sértene, jelents fel. Legalább lesz némi jogi elfoglaltságod.

    előzmény:
    pannacotta2 (48746)
    2021-02-10  21:11
  56. 2021. február 10. 21:1148746.

    Egyébként tényleg mindent elköltöttek az alapból, csak épp nem arra, amire adták az emberek :) Tehát lenyúlták.


    A korábbi hozzászólásomban foglaltakat fenntartom: lenyúlták más célra. 


    Egy perc kétség nem volt afelől, hogy a pénzt nem költötték volna el :D


    Itt a cikk a HVG-ből: https://hvg.hu/itthon/20130828_Vorosiszap_karment o_alap_elfogyott


    "Bár a helyreállítás költségeinek döntő részét az állam közvetlenül magára vállalta, az adományoknak csak egy kisebb részét adták a károsultak kezébe, inkább közösségi célokra fordították: megújultak iskolák, épült csatorna és formálódik egy új ipari park is."


    A cikkben részletek is vannak, olyan beruházásokra költötték, amelyek ugyan nem függtek össze a vörösiszap-katasztrófával, viszont soron lévő állami beruházások voltak, tehát a kármentő alapba az adakozók által helyezett pénzt használták fel erre, így az államnak azokra nem kellett költenie.


    Tehát lenyúlták.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472959 (48740)
    2021-02-10  20:14
  57. 2021. február 10. 21:0448745.

    Az egy nyilvános gyűjtés volt - mármint a Zakuszkáé -, egy kifejezetten arra a célra szolgáló topikban és nem egy politikaiban, ami nem is arról szól. 


    Dehogynem, szelektív az emlékezeted, még ekézted is azokat, akik szerinted most nem adnak, merthogy ez elvárható. 


    Közben persze, hirdetted, hogy te bizony, nagyon is adtál, és emiatt - szokásos módon, ami rád jellemző - majd belefulladtál az öntömjénezésbe.


    Ami a "felböfögést" és "idehányást" illeti, jellemzőek rád ezek a jelzők és legalább mindenki tudja, hogy milyen alpárian közönséges bír lenni egy orvos.


    Szépen bemutatkoztál. Ezek után te aztán ne szólj rá másra modor kérdésében, mert ismét sikerült alulmúlnod önmagad is.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472959 (48740)
    2021-02-10  20:14
  58. 2021. február 10. 21:0148744.

    Nem is volt arról szó sosem, hogy minden diktatúra egyforma lenne és létezne "A" diktatúra, ami mintaként szolgál.


    Ez itt azért nem is annyira rejtett. Ez egy sajátos diktatúra, és valóban, az államhatalom ezt igyekszik leplezni (bár csak egy határig tudja), de  attól még diktatúra. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756302 (48742)
    2021-02-10  20:30
  59. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2021. február 10. 20:3348743.

    Nem védem, csak felhívtam rá becses figyelmedet, hogy te sem vagy az "anyukája", majd ő eldönti, hová menjen, ha akar. 


    Amúgy én - időnként némi szünettel - e topik indítása óta "itt vagyok", és a legkevésbé sem lógok a te/ti nyakadon/nyakatokon.  Többször írtam már: nem vagyok kötelező olvasmány, nem kell engem olvasni. Bár ha elolvasod a topik indítót, talán megvilágosodsz, hogy alapvetően te vagy rossz helyen - de bánja a fene, ha neked az a G-pontod, hogy ide öntöd a sokszor teljes tájékozatlanságra valló véleményedet, hát rajta, ne maradjon benned, a sok bornírtság ugyanis belülről rombol - legfeljebb ugrok egyet a hozzászólásokban.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756302 (48741)
    2021-02-10  20:17
  60. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2021. február 10. 20:3048742.

    Demokratikus eszközön általában a választásokat, a szavazást értjük, legalábbis én, de igazából lehet, vagyis lehetne demokratikus eszköz a bizalmatlansági indítvány, a visszahívás is, de ezek Mo-on jelenleg nem játszanak.


    Nem vagyok politológus - bár én is tanultam egy-két félévet belőle, de azt leginkább intuícióból nyomtuk, mert nem nagyon értettük, mit akar tőlünk a tanár -, szóval csak laikusként mondom, hogy ha etikátlan is a szavazókörök megbuherálása, attól még lehet demokratikus, a kérdés még talán az, hogy vajon legitim-e? És mivel sokan nem tartják etikusnak (legalábbis azt a módját, ahogy ez megtörtént), így gondolom, kimondhatjuk, hogy  illegitim lépés volt. Ettől még demokrácia van (peace, love, rock'n'roll), csak rejtett diktatúrával (a Pecsa után kigolyózták a Dürer kertet is, a rockéletnek annyi, szóval marad a békemenet, meg a nagycsaládot célzó "szerelem").

    előzmény:
    pannacotta2 (48735)
    2021-02-10  14:13
  61. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2021. február 10. 20:1748741.

    Szerintem te meg nem vagy az anyukája, hogy megvédd, amikor nincs is szüksége védelemre. Azt gondoltam, rosszul esik neki, hogy nem találja itt igazán a hangot velünk, de felőlem oda ír, ahova akar, engem sosem zavart. Te viszont elég zavaró vagy, de nincsenek hiú ábrándjaim, tudom, hogy sokáig fogsz még a nyakunkon lógni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472959 (48738)
    2021-02-10  19:12
  62. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2021. február 10. 20:1448740.

    Állítólag én hozok ide mindig valami régi-régi ügyet. Az az ipari katasztrófa legalább tíz éve volt. Ugye? És mint máskor is, újra és újra felböfögsz és idehánysz valamit, némi valós magot felhasználva, de összességében megint valótlanságot írsz. És persze rám célozgatva.


    1. Vagy a HVG, vagy a 168 óra hozta le - egyik sem Fidesz-barát - tételről-tételre, hogy minden egyes fillért arra a térségre, lakóira költött a kormány. Ja, hogy nem ültettek az új házak elé rögtön nagy lombú fákat - hát istenem, talán ennyire a kedves lakó is képes.


    2. Unger nyilvánosan kérte annak idején, hogy tudunk-e olyan számlát, amelyre külföldön élők is tudnak befizetni, segíteni a vörösiszap-ügy kapcsán. Valóban, akkor felsoroltam minden linket, amit fel lehetett kutatni. Ennyit tettem, magamról nem írtam, pláne úgy, hogy az adományommal dicsekedtem volna. (Mivel te már akkor belekötöttél ebbe - és láthatóan az elmúlt tíz év alatt szépen formálódik és dagad a sztori - lehet, hogy annyit közöltem a piszkálódásodra, hogy ahelyett, hogy szurkálódnál, próbálj segíteni, annak több haszna lenne...)


    3. Máskor is előfordult, hogy felhívtam a figyelmet (itt) egy-egy támogatható ügyre. Ilyen volt a tiszadobi nevelőotthonba gyűjtendő tanszerek, játékok, ruha - az átadásról egy jobbikos csaj tett fel fényképeket (vagy csak nekem küldte el, erre már nem emlékszem, a Gój Motorosokkal mentek és motoroztatták is a gyerkőcöket), de a Böjte Csaba testvér árva otthonaiba küldött könyvek átadásáról én tettem fel képeket valamelyik topikba, volt autista gazdaság építéshez hozzájárulás, vagy Dombóvári Edina - fórumtárs - polgármester zömmel cigányok lakta településére játék, ruha gyűjtés. Ami összejött, azt mi vittük el a párommal egy kis mátrai faluba.


    4. Soha, semmilyen esetben nem kérkedtem azzal, én mennyit és mit adok. Ellenben veled, aki Zakuszka szürke öszvérének megvásárlására kiírtad, hogy adakoztál háromezer kemény forintot és javasoltad, hogy legyen a jószág neve Café. (Másodszor is kért a részére állatorvosi költségekre Zakuszka, akkor valóban nyilvánosan írtam neked, hogy megint baj van ... de én az első esetben is, a másodikban is óvakodtam attól, hogy a személyes adományomat nevesítsem.


    Mint többször írtam, remek memóriám van.

    előzmény:
    pannacotta2 (48716)
    2021-02-08  15:47
  63. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2021. február 10. 19:3248739.

    Nem tudsz tőle megszabadulni. Sem az id-től, amely az életben maradást és a fajfenntartást szolgálja és ösztönök irányítják. Nem mondhatsz le az evésről, ivásról, az életed védelméről. Esetleg a szexuális örömszerzésről igen. Az ego-d is nélkülözhetetlen, mert társadalomban élsz, és muszáj a realitás elvei alapján élned. Az ego-d képes eldönteni, mikor teremtődnek meg a feltételei az id-ed kielégítésének. Aztán ott a szuperego-d, amely tulajdonképpen a társadalmi elvárások és a lelkiismereted, azaz a belső normáid, morálod alapján dönt, hogy valami helyes vagy helytelen. Egyik sincs a másik nélkül, vagy ha igen, akkor vagy meghalsz, vagy bűnöző leszel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48718)
    2021-02-08  16:59
  64. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2021. február 10. 19:1248738.

    Szerintem nem kért tőled tanácsot, hogy hová írjon. Amint téged sem küldött el senki innen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756302 (48728)
    2021-02-09  12:18
  65. 2021. február 10. 14:1848737.

    Őmiatta pattant ki a Dávid Ibolya lehallgatásáról szóló botrány. És őt soha senki sem vonta felelősségre, hiába, így működik a NER.


    Persze, hogy nem normális, de abból az abnormalitásból egész jól megél, Tarlós is rengeteg pénzt kifizetett (a mi pénzünkből) ennek a mentálisan beteg embernek. 


    Egy NER-lovag - pláne, aki nekik dolgozott és még jogszerűtlen lehallgatásokat is csinált nekik - sose esik keményre.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756302 (48734)
    2021-02-10  10:39
  66. 2021. február 10. 14:1548736.

    Attól, hogy egyáltalán léteznek választások és nem tiltották be őket (de nyugtával dicsérjük...), még nem lesz demokratikus a választás. 


    Attól sem, hogy nem állnak fegyveres őrök a szavazófülke bejáratánál. 


    Ezek az antidemokratizmus más-más szintjét, vagy más-más megjelenítési formáját mutatják, de ahhoz, hogy demokratikusnak nevezzünk választást, ahhoz demokratikus szabályok szerint meghozott és demokratikus szabályok szerint működő választási rendszer szükséges,  ami nálunk nincs meg. 

    előzmény:
    pannacotta2 (48735)
    2021-02-10  14:13
  67. 2021. február 10. 14:1348735.

    Nem értem, milyen demokratikus eszközökről van itt  szó, te is, Adagio is ezt írja.


    Holott az ogy. választásokra vonatkozó törvény nem demokratikus, nincs esélyegyenlőség. Más a helyzet az önkormányzati választásokról szóló törvénnyel - az egy másik törvény -, ott láthatóan tudott érvényesülni a demokrácia, de csak azért, mert azt a választási törvényt nem herélték ki úgy, és helyette nem hoztak be annyi pályalejtést biztosító szabályt, mint az ogy. választásokra vonatkozó törvényben. 


    Utóbbiban nincsenek demokratikus szabályok, már felsoroltam, hogy miket tettek annak érdekében, hogy lejtsen a pálya a kormánypárt felé, és ennek ráadásul több szintje van (a "győztes mindent visz" elve csak az egyik, több is van). 


    Ha pedig a választási törvény nem demokratikus, akkor a választás sem lehet demokratikus, még akkor sem, ha egyáltalán vannak választások. Minden diktatúrában voltak és lesznek, de pl. a fehéroroszországit sem nevezhetjük demokratikusnak, mint anno a Kádár-korszakbelit sem nevezhettük annak, pedig akkor is voltak. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756302 (48733)
    2021-02-10  10:26
  68. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2021. február 10. 10:3948734.

    Még régebben biztonságpolitikai kérdésekben szerepeltették, azzal nem volt semmi gond, normálisan szakértett. A Dávid Ibolyás dologról nem tudtam, hogy ő is érintett. De az tuti, hogy most nem normális. Mint sokan mások annál a csatornánál. Majd akkor lesz demokrácia Magyarországon, amikor egy hiteles (nem kizárólag kormánypárti) médiafelügyeleti szerv érdemben számon kérheti és szankcionálhatja az olyan megnyilvánulásokat, amik a Hír tv-ből folyamatosan ömlenek. És nem a kormánypártisággal van ott a gond, hanem a "stílussal", meg hát lássuk be, az alap emberi normákból is deficit van már.

    előzmény:
    pannacotta2 (48732)
    2021-02-09  20:11
  69. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2021. február 10. 10:2648733.

    Én pont abban kételkedem, hogy meg lehet buktatni demokratikus eszközökkel a kormányt. Épp most mondott le az OVB elnöke - én még le voltam maradva annál a nőnél, aki pár éve volt, azóta már volt egy másik pali, az is lemondott, és most is lemondott egy. Uncsi a meló, szar a pénz, vagy mi van?


    Szóval én akkor hiszem el, hogy meg lehet buktatni a kormányt demokratikusan, ha a választásokon megbukik. Esetleg akkor, ha ugyan nem bukik meg, de az ENSZ megfigyelők is hitelesítik az eredményt. Emiatt persze be kéne hívni őket a jövő évi választásokra...


    Mondjuk attól még, hogy mi a választás eredménye, a kormány lehet fasiszta, vagy mondjuk akkor úgy: fasisztoid. A sajnálatos ebben az esetben az, hogy az emberek (mármint a többség) elfogadják a fasizmust, mint előremutató szerveződési alapot. És az alapján szervezik meg a társadalmat, az életet. A kérdés az, hogy erre vágyunk-e? Tényleg fontos-e, hogy befenyítsük az LMBQT-kat, és hogy vallásos alapokon neveljenek az óvodákban jó magyar honpolgárokat, akik tíz évvel később az iskolai honismereti versenyen csillogó szemmel lövik telibe a célkeresztet? Fontos-e, hogy a gyerekeinket focimeccseken szocializáljuk (mert Orbán szerint "csak a foci!"), mielőtt kicsengetjük nekik (már ha egyáltalán bármi esélyünk van erre) az évente többmilliós tandíjat a külföldi fenntartású budapesti egyetemre? Fontos, hogy elnyomjuk a nők természetes igényét a művelődésre és az érvényesülésre a társadalomban azért, hogy újratermelhessék a nyomort és/vagy az érzelmi depriváltságot négy gyereket szülve, otthonragadt zombiként? Fontos, hogy betartsunk annak az Európának, amihez lecsatlakoztunk (ezer éve és nemrégiben is), és helyette Kelet popóját nyaljuk - és vajon ez nem identitásválság-e? (baromira népnemzethy, de azért mégiscsak úgy tűnik, hogy egyesek nem tudják, hova is akarnak tartozni) Fontos-e, hogy még a választások előtt összerakjuk Mátyás király csontjait, aki a néphy rigmus szerint "gödörbe, beleszart a vödörbe", vagy esetleg kéne egy nemzethy budihálózat is végre, bármilyen veszteséges is legyen a kakaágazat, mert mégiscsak ciki, hogy még India is előrébb tart ebben nálunk?!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48725)
    2021-02-08  23:25
  70. 2021. február 9. 20:1148732.

    Ez az ember megzakkant, de nem most, már régesrégen. Egyébként Tarlós főtanácsadója volt, hatalmas pénzekért + jutalmakért, de azt senki sem tudja a mai napig is, mit csinált ott, illetve csinált-e egyáltalán valamit. 


    Tudod, ő volt az, aki Csányinak jelentett, hogy ezentúl Dávid Ibolyára fog dolgozni, és amikor ez kipattant, akkor Dávid Ibolyát büntették meg, nem őt tiltott adatszerzésért :) Így megy ez errefelé :)


    Aki emlékszik az internetadós tüntetésre, az el tudja képzelni, mi lenne, ha tényleg lekapcsolnák az internetet :) De ki kell próbálni, csinálják csak, szerintem még a jövő májust se kéne kivárni, a kormány azonnal bukna.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756302 (48729)
    2021-02-09  14:16
  71. 2021. február 9. 20:0648731.

    Ma megérkezett a Pfizertől az 500.000-ik vakcina. Ennyit arról, hogy nem küldenek :)


    Sputnikból még csak 40.000 érkezett, és senki sem tudja, hogy lesz a későbbi szállítás, mivel nekik sincs, kérdésekre elárulták, hogy több százmilliót gyártanak 2021-ben összesen (a Pfizer 3 milliárdot). 


    És a Pfizer még csak most fog rákapcsolni! :) Vége a belgiumi gyár kapacitásbővítésének, beáll most már a BioNTech új német gyára (február közepére ígérték) és a Sanofi is beszáll a vakcinagyártásba.


    Hurrá :) Így már tényleg lesz átoltottság, csak a Pfizerrel is, nemhogy a többivel.


    Az Astráról kiderült, hogy hatástalan a dél-afrikai mutáns ellen, és amúgyis 60 év alatti egészségeseknek adhatják csak. 


    Mivel a Sputniknak is sok mellékhatása ismert már, így nagy valószínűséggel az se lehet túl hatásos a dél-afrikai mutáns ellen (merthogy a két vakcina hasonló, bár más-más adenovirust tartalmaznak). 


    A kínai vakcina dél-afrikai mutánssal szembeni hatásosságáról semmi hír.  

  72. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2021. február 9. 14:4848730.

    És a pénzt nyerte: a mesekönyv-betiltó, fideszes Csepel!


    https://telex.hu/belfold/2021/02/09/budapest-eu-s-koltse gvetes-5-milliard-forint-deli-varoskapu-program


    Nem irigylem a csepeliektől a megszépülést, mert abszolút megérdemlik, bár ki tudja, vajon ők úgy képzelik-e, mint ahogy azt megvalósítják nekik, de ez nem az én dolgom. Viszont látható, hogy megint részrehajló volt a pénzek elosztása, Budapestnek jut egymilliárd forint, ami talán jól jön majd, amikor meg kell rendelni a Biodómhoz az éves takarítást...


    Nem tudom, ezen felül kapunk-e még valamit az EU-tól (különös tekintettel arra kezdeményezésre, hogy a fővárosok maguk rendelkezhessenek a rájuk jutó pénzekről)?

  73. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2021. február 9. 14:1648729.

    A Fidesz-csatlós csatlósának is jut szerep a diktatúra építésében:


    https://telex.hu/belfold/2021/02/07/foldi-laszlo-le-kell ene-kapcsolni-az-internetet-konyorgom-nem-latok-mas-logikat


    Mert valaki azt gondolta, hogy tőle ez nem lesz vérciki. De az! Sőt!

  74. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2021. február 9. 12:1848728.

    Végülis szerintem Adagio csak azért van itt, mert nem talált jobb helyet magának, elvégre az nlc gyakorlatilag kihalt, és azt hiszem, az index fórumának is annyi - pedig igazából Adagio-nak az lenne a terepe, valami filozófiai topikok. Csak az a baj ezzel, hogy ebbe a topikba nem illik igazán bele. Én Adagio helyében inkább keresnék olyan helyet magamnak, ahol tényleg a saját témáim futnak - nem feltétlenül az online térben, hanem olyan helyet, ami offline alkalmakat teremt (már persze amikor éppen nem húzza keresztül a vírushelyzet).


    Ajánlok is kettőt:


    1. valami egyetemre jelentkezzen be, még most is beadhatja a szeptemberi kezdésre a jelentkezését, február 15-ig, ha jól tudom. Szabad bölcsészet, filozófia, pszichológia, buddhizmus stb. - van miből válogatni a felvi.hu-n. Van rajta szakkereső, és a szakleírásokat ,meg minden feltételt meg lehet találni.


    2. Léteznek szabadegyetemek is, én pl. a Szintézisre jártam egy évet még régebben - ugyan itt sok ezoterikus tanítás is van, de sok a filozófia is (vannak mérnök végzettségű előadók is) és semmi nincs rád erőltetve, alapvetően a gondolkodást bátorítják, lehet kérdezni, hozzászólni (persze korrekt keretek között, pl. előadások végén). Az egésznek kellemes atmoszférája van, szünetekben büfével, ismerkedéssel, ez általában egész napos hétvégi programsorozat (persze, nincs ingyen). http://www.szintezis.info.hu/


     

  75. 2021. február 9. 09:4848727.

    "Fiacskáim, itt az utolsó óra; és amint hallottátok, hogy az antikrisztus eljő, így most sok antikrisztus támadt; ahonnan tudjuk, hogy itt az utolsó óra." (1 János 2,18)

  76. 2021. február 9. 00:5348726.

    Az eszközök nem teljesen demokratikusak, mert nincs esélyegyenlőség.


    Így pontos.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48725)
    2021-02-08  23:25
  77. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. február 8. 23:2548725.

    Nem emlékszem, mikor voltam utoljára felháborodva.


    Ez egy sajátos diktatúra, amit demokratikus eszözökkel meg lehet buktatni.


    Így rendben vagyunk?

    előzmény:
    pannacotta2 (48724)
    2021-02-08  22:15
  78. 2021. február 8. 22:1548724.

    Mindegy, hogy a konkrét esetben mit szeretnék, mert te biztosan nem tudsz az eddigiekhez hozzáadni semmit, legfeljebb a nagy műfelháborodást, hogy Umberto Eco definiciója alapján itt egyfajta fasizmus dívik (még ha nem is afféle, ahogyan azt a szót a köznép használja). 


    Mivel te láthatóan nem ismerted ezt a definiciót, így nincs mit mondani az egészről, mindenesetre tanulságos volt, ahogy felháborodtál, hogy is merészelik mások ezt annak címkézni :)


    És Magyarországon igen, diktatúra van, még akkor is, ha nem pont olyan, mint az összes többi a történelemben. Ez egy sajátos diktatúra, de attól még kár tagadni, tudod, hápog, mint a kacsa. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48723)
    2021-02-08  19:56
  79. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. február 8. 19:5648723.

    Mit szeretnél tulajdonképpen? Tovább vitázni, és sokadszor elmondani, elmondatni ugyanazt, vagy meggyőzni arról, hogy Magyarországon diktatúra van? Ha ezt a kérdést olyan aspektusból tudnád megvilágítani, amit nem ismerek, látnám értelmét a vitának, de a sokadik újszerűtlen aspektus az értelmetlenség érzetét kelti.


    Ahogy írtam, a többin elgondolkodom.

    előzmény:
    pannacotta2 (48722)
    2021-02-08  19:38
  80. 2021. február 8. 19:3848722.

    Nem, így most emberibbé vált a viselkedésed valamivel, de mivel itt egy fórum van, amelynek lényege a vélemények ütköztetése, cseréje, ez még mindig nem mentség arra, hogy te szépen kihátrálsz egy magad kezdeményezte beszélgetésből. 


    Arról nem is beszélve, hogy felnőtt emberek nem szoktak olyan álláspontra helyezkedni, hogy ez a végleges és aztán kész, mert az érett ember tanulóképes, szeret újabb információkat felszívni - nem szégyen, ha nem tudunk valamit, az a nagyon nagy szégyen, ha azt hisszük, hogy mi aztán már mindent tudunk és punktum, ezt csinálod te -, és persze, főleg nem szokásuk azt a másik tudomására  hozni, hogy most aztán vége a beszélgetésnek, mert úgyis nekem van igazam és kész. 


    Szóval, nincs igazán okod itt fényezgetni magad, a te hozzáállásod nem igazán vall sem érett, sem objektív partneri viselkedésre, partnerire egyáltalán nem. 


    Az álláspontodba görcsösen belemerevedsz, mindent visszalöksz, ami ezt veszélyeztetné, ami túlzott egóra vall. És a vicc, hogy még te beszélsz állandóan egóról, holott a tiéd az egeket veri.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48717)
    2021-02-08  16:51
  81. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. február 8. 19:3748721.

    Ezeken is elgondolkodom, de az biztos,  hogy eszemben sincs legyinteni. Sajnálom, ha így értékeled.

    előzmény:
    pannacotta2 (48720)
    2021-02-08  19:32
  82. 2021. február 8. 19:3248720.

    Ezt éled meg? Hiszen állandóan az egóra hivatkozva legyintesz mások hozzászólásaira, nem inkább azért, mert nem vagy vitaképes?


    Folyamatosan az egódról írsz, életemben ennyit egót emlegetni összesen nem hallottam, mint tőled az elmúlt időszakban.


    Nagyon is hozzá vagy ragadva, látható. 


    És főként túlbecsülöd saját magad.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48718)
    2021-02-08  16:59
  83. 2021. február 8. 19:1648719.

    Apááám! Ha te normális vagy!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48718)
    2021-02-08  16:59
  84. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. február 8. 16:5948718.

    Jó! Nagyon röviden: Számomra az egótól való mind teljesebb megszabadulás egyenlő a mind teljesebb harmóniával. Ezt érzékelem, megélem, de azzal is tisztában vagyok, hogy nem elhatározás kérdése. A gondolat szintjén ez lehetetlen.

    előzmény:
    pannacotta2 (48715)
    2021-02-08  15:42
  85. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. február 8. 16:5148717.

    Talán rosszul érzékelek, talán jól, de érzékelek. Felelősséget csak magamért vállalhatok (így a tévedéseimért és az egómért is). Nekem ezekhez van közöm, veled ilyen téren semmi dolgom. Ezek belső ügyeink.


    Ismerem a gondolkodásomat, tudom, hogy a végtelenségig tudnék érvelni, és érzékelem, mikor konstruktív egy vita. Egy bizonyos ponton túl konstruktivitást már nem éreztem, az érvelésem a gondolkodásomat tükrözte, és nem akartam az értelmetlen végnélküliség hibájába esni. Amiket leírtál, nem vitatom, de egy egészen más személet van az alapkérdés mögött. Biztosan felkészültebb vagy nálam. Tudd be a kihátrálásomat ennek!


    (Talán így vált igazán egóssá a viselkedésem? Ezen el fogok gondolkodni.)

    előzmény:
    pannacotta2 (48714)
    2021-02-08  15:39
  86. 2021. február 8. 15:4748716.

    "Még az önfeláldozás is tud egósan működni, ez benne a buktató."


     


    Erről eszembe jutott e topik sok évvel ezelőtti esete, hogy a politikánál maradjunk (abban is, másban is igazad van, az ún. önfeláldozás mindig az egó megnyilvánulása, főleg, ha mártírkodással kötik össze, a valódi önfeláldozó ezt nem érzi önfeláldozásnak). 


    Itt, ebben a topikban verte a mellét valaki, hogy ő bezzeg mennyit adott a vörösiszap-károsultaknak és nahát, tessék csak csatlakozni, tehát ő volt a mintapolgár, aki nagy hangon "önfeláldozott" (feltétlenül úgy, hogy mindenki hallja), és jól elítélte azokat, akik őszerinte (merthogy nem tudhatta) nem így tettek.


    Csak utóbb derült ki, hogy ezt a vörösiszap-alapot a kormány elcsaklizta (azazhogy ellopta) és más, saját céljaira költötte, nem a károsultak megsegítésére. 


    No, ennyit erről. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756302 (48712)
    2021-02-08  13:47
  87. 2021. február 8. 15:4248715.

    Te hivatkozol folyton-folyvást az egóra, most meg te akarod lezárni az ezzel kapcsolatos beszélgetést? 


    Megint a régi nóta, hogy ha valamiről nem tudsz valamit, kimenekülsz a dologból? 


    Ez nem egó kérdése, hanem a tájékozottságé, valamint azé, hogy valaki mennyire tekinti partnernek a többi embert , akivel éppen beszélget, ez utóbbi rád különösen nem jellemző. Te valami magas lóról ítélkezel mindig, és ha nem úgy alakul a társalgás, ami számodra kedvező, akkor nyúlsz a kézenfekvő "egózáshoz".


    Nos, ezért vagy komikus és persze, átlátszó is. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48713)
    2021-02-08  15:37
  88. 2021. február 8. 15:3948714.

    "A vitában és az érvelésben mindig benne van az egó, de eljöhet az a pont, amitől már csak arról szól."


     


    Valóban, nálad el is jött ez a pont, és "abbahagyod a vitát", azaz lesöpröd ezzel a másik ember érveit, semmibe veszed, negligálod, mondja csak, ha akarja, te aztán biztos vagy a saját igazadban. Ha nem lennél annyira az, esetleg még képes lennél másokra odafigyelni is, de így kellemes mentséged van arra, hogy ne kelljen ezt tenned. 


     


    "A magunk diktatúra-felfogásából nézve mindkettőnknek igaza volt (van) és közelebb csak akkor jutunk egymáshoz, ha megváltozik a felfogásunk."


    Eszemben sincs a felfogásomon változtatni a kedvedért, miután látom, hogy nem azonos a tájékozottságszintünk a kérdésben. Én még politológiát is tanultam, jelzem, tehát felkészültebbnek kellene lenned, hogy ezt megvitasssuk (de ha nem, hát nem). 


    Sokkal kényelmesebb neked, ha megcímkézed és minősíted holmi egókkal a másik hozzászólását és így nem derül ki, hogy nem tudsz eleget a témáról. Ezért komikus az örökös egózásod. 


    Én fordított esetben szívesen tanulok, dehát nem vagyunk egyformák, mint látható. 


     


    Te nyugodtan maradj csak ennél a sematikus kis menekülőútnál, felesleges neked vitába és - továbbmegyek - akár beszélgetésbe is bocsátkozni, hiszen amikor valóban érveket kellene ütköztetni, kihátrálsz az egészből és ráadásul még megpróbálod - bár elég nevetségesen - megideologizálni is. 


     


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48711)
    2021-02-08  13:22
  89. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. február 8. 15:3748713.

    Ugyan miért lenne pechem?


    Az ezotériával nem sokat foglalkoztam, nem igazán tud eljutni hozzám ez a téma. A kártyához fűzött magyarázattal lényegében egyetértek, de hogy egy kártya rólam bármit is megmondjon, abban nem tudok hinni.


    Az egóról hosszasan el lehetne beszélgetni, de nem hiszem, hogy titeket túlságosan érdekel ez a téma. No meg ahogy írod, nem is idevaló.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756302 (48712)
    2021-02-08  13:47
  90. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2021. február 8. 13:4748712.

    Történetesen bazinagy peched van, Adagio, mert én például elég sokat olvastam és foglalkoztam is az egóval, többek között ezért is van nekem ilyen szép nagy!


    Szóval egó-körökben, akarommondani ezo-körökben általában tudják az emberek, hogy a földi világban szükség van az egóra, anélkül nem tudnánk megfelelően működni. Igen, egy ponton túl minden, vagy esetleg egy ponton innen minden az egóról szól - ezt szépen megtanultad. Még az önfeláldozás is tud egósan működni, ez benne a buktató. Ugyanígy a te rendszeres idetévedésed és elmélkedésed a topikban megszokottól eltérő, idegen módon is az egód működését jelzi. Ha nagyon "rá akarsz gyúrni" az egótól elszakadásra, ahhoz az út a probléma elengedésén keresztül vezet. Tehát paradox módon éppenhogy nem kell csinálnod semmit az egóddal, sőt, minél kevesebb időt kell rá pazarolnod ahhoz, hogy minél kevésbé érvényesülhessen! De ha mindenáron akarsz még olvasni róla, akkor ajánlom figyelmedbe az alábbi Symbolon kártyalapot:


    https://belsobeke.com/symbolon-kartya-lapok/symbolon-kar tya-anyag-es-szellem/ 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48711)
    2021-02-08  13:22
  91. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. február 8. 13:2248711.

    Látom jól elszórakoztok az egón. Egyébként nagyon érdekes téma, sokat lehet olvasni róla. 


    A vitában és az érvelésben mindig benne van az egó, de eljöhet az a pont, amitől már csak arról szól. Ezen a ponton kell abbahagyni a vitát. Ez a határozott véleményem, amivel természetesen nem kell egyetérteni.


    Pontosan értettem, hogy miről beszélsz, és szerintem te is értetted, hogy én miről. A magunk diktatúra-felfogásából nézve mindkettőnknek igaza volt (van) és közelebb csak akkor jutunk egymáshoz, ha megváltozik a felfogásunk. Erre gyakorlatilag semmi esély nincs, amit szintén tudunk. Miről szólhat egy ilyen vita azon túl, hogy ez világossá vált? Csakis az egóról, vagyis a vitában való győzni akarásról. Az egó nem tűri a vereséget, mert azzal a létezése kerül veszélybe. Azt sem szereti, ha tetten érik, mert az is gyengíti. Én önmagamban tetten értem, ezért kiszálltam abból, ami neki volt fontos. Kiszálltam, miután érzékeltem a pontot, amiről az elején írtam. (Nem a G-pontra gondolok!) 

  92. 2021. február 8. 11:1048710.

    Nem hiszem el neked. Azt viszont igen, hogy te erre vagy folyamatosan rákattanva és ezt vetíted ki mindenki másra is. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48702)
    2021-02-07  23:10
  93. 2021. február 8. 11:0948709.

    Ez egy picit összeesküvés-elméletszagú, amire én nem hajlok.


    Kínában diktatúra van, ez közismert, és két diktátor sokkal könnyebben megérti egymást akár a korrupció terén is. 


    A vasútvonal - ami csak a kínaiaknak fog hasznot hozni a mi pénzünkből - kifejezetten erről szól (és persze, letitkosították a járványügyi rendeletek között, ami szintén sokatmondó). 


    Hogy aztán onnan terjedt el a vírus is, az csupán véletlen, vagy inkább azzal függ össze, hogy ott vannak az európaiak számára elképzelhetetlen étkezési szokások. 


    A vakcinavásárlás megint pont olyan, mint a vasútvonal: a zsebükről szól és semmi másról. 


    Már csak azért sem hibáztatnám a kínaiakat a vírusért, mert a tudósok folyamatosan várják új és még újabb vírusok felbukkanását, ez együttjár az evolúcióval és nem a covid az utolsó, az biztos.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756302 (48705)
    2021-02-08  07:37
  94. 2021. február 8. 11:0348708.

    A hozzászólásod nagyon pontos volt! 


    De vigyázz, mert ha érvelsz, akkor itt rádfogják, hogy az egód működik.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756302 (48706)
    2021-02-08  07:43
  95. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2021. február 8. 08:1648707.

    Erről a vadászati koncesszióról nem találtam írásos anyagot, mert nincs is, de ez a videó mindent elmond, amit kell: Semjén Zsolt öröme a kínaiak öröme! És hogy miért? Ott van a videó után egy cikkben leírva: Kínában a világ lakosságának a 20 százaléka él, de az ország a termelhető terület 10 százalékával és az ivóvízkészlet mindössze 6 százalékával rendelkezik csak. Ezért Kínának hosszútávon arra kell berendezkednie, hogy élelmiszerből importra szorul.


    Élelmiszer importra, vagy ember exportra - mert amúgy meg hova tegyék a folyamatosan növekvő népességüket? Egyelőre csak nézelődni küldik őket, azt mondják rá, turizmus... De hamarosan építik a vasutat, amiről én mindig is mondtam, hogy nem csak árut szállíthat, meg hogy stratégiai ágazat (emberek, katonák tömegei jöhetnek vele)... No, nem mintha itt elférnének, de egy bázisnak azért Európa is jó lesz nekik! (Pont most akarják az elpuhult kínai fiúkat katonásabbra nevelni egyébként - egy "elpuhult" kommentelő vissza is kérdezett, hogy miért kéne férfiasabbá tenni Kínát, ha így is 70 millióval több férfi van az országban, mint nő - kiszámoltam, ez kb. 3,5%, akiből vagy szerzetest, vagy meleget, vagy külföldit kéne csinyániuk....)


    https://www.youtube.com/watch?v=TbN6eLYIe1w


    https://www.agrarszektor.hu/elemiszer/sok-magyar-elelmis zert-szivhat-fel-a-kinai-piac.8627.html


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756302 (48705)
    2021-02-08  07:37
  96. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2021. február 8. 07:4348706.

    Ez persze csak a kínai vonal, mert bárhol ütök a hasamra, zúdulnak az érvek, ez van. Nekem nem kell az egóra hivatkoznom.


    Szóval ilyen is a "magyar" "demokrácia" - nem tudom, ez Adagio demokrácia-fogalmába belefér-e? És vajon hogyan érinti az egóját?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756302 (48705)
    2021-02-08  07:37
  97. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2021. február 8. 07:3748705.

    Ja, mondjuk a demokrácia szólhatna arról is, hogy a meghirdetett programunkat visszük végig, amire az emberektől felhatalmazást kaptunk. Nem tudom, ki hatalmazta fel a Fideszt olyasmikre, hogy adja külföldi (kínai) kézbe a Corvinus Egyetemet pl. (Mátyás király csontjai recsegnek-ropognak a sírban, ugyebár - biztosan érzik Orbánék, hogy emiatt haragszik rájuk a nagy király!) ... Meg hogy vegyen tengeri kikötőt a kínaiak kedvéért és mellé építsen még déli vasutat is a kínaiak kedvéért... És adjon vadászati koncessziót is nekik... És akkor jött ez a fránya vírus, ami miatt még az oltóanyagot is tőlük kell beszereznünk - és rögtön tudták Orbánék, hogy milyen hatása lesz ennek a vírusnak, mert ugye rögtön lemondták a nyelvtanulási programot - vajon honnan jöhetett az info? Ahonnét a "denevérek"? Meg a Big Brother?

    előzmény:
    pannacotta2 (48698)
    2021-02-07  20:11
  98. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2021. február 8. 07:2648704.

    Ja, hát végülis még nem jelent meg a sajtóban egy fotó sem arról, hogy valaki pisztolyt szorított volna ellenzéke fejéhez... A lényeg a "nem jelent meg"-en van. Ha pisztolyt így nem is, de azért voltak itt durva dolgok, pl. :


    http://www.pestiriport.hu/WebArticleShow.aspx?AGM=Aktualis&MN=Aktualis&AN=szaborichard&LN=Hungarian


    Szóval persze, nem vagyunk diktatúra, csak ilyen roppant tisztességes módon zajlanak az ügyek...


    Igazából ez az eset már két éve volt, azóta csak durvult a helyzet, nem is kicsit. És nyíltabbá is vált, főleg a fősodrásban.

    előzmény:
    pannacotta2 (48699)
    2021-02-07  20:16
  99. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2021. február 8. 07:1048703.

    Hát, inkább uncsi lehet. Mert a nagy áttörés mindig elmarad...

    előzmény:
    pannacotta2 (48701)
    2021-02-07  22:41
  100. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. február 7. 23:1048702.

    Ezen a ponton ez már csak arról szól, hidd el nekem! 

    előzmény:
    pannacotta2 (48701)
    2021-02-07  22:41

Címlap

top