Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Te szoptatnál étteremben?

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2010. július 5. 10:59
Különvéleményében a szülőknek család- és bababarát helyek felkeresését ajánlja Karafiáth Orsolya, aki azt is elárulja, helyesnek tartja-e, ha egy kismama vendéglátóhelyen szoptatja csecsemőjét...

Tovább a cikkre...

. . .



Kitettünk egy szavazást erről, hogy számszakilag is látható legyen az eredmény.
  1. 2010. július 31. 09:452126.
    Szerintem ezzel a videóval nincs semmi baj!!! Így van rendjén!!!
    előzmény:
    ♠ASPHEXy@♣ (2121)
    2010-07-30  15:31
  2. 2010. július 30. 23:092125.

    Uhhh...már kegyetlenül fáradt lehetek...

     

    Szóval: A gyerekemnek biztosított normális körülmények, vagy az egésznapos plázázás...

    előzmény:
    ♠ASPHEXy@♣ (2123)
    2010-07-30  23:06
  3. 2010. július 30. 23:072124.
    jav: publikus helyen
    előzmény:
    ♠ASPHEXy@♣ (2123)
    2010-07-30  23:06
  4. 2010. július 30. 23:062123.

    Naigen...meg...nem tudom, de a mindenáron közösségi helyeken való szoptatás valahogy a cigányoknál megszokott tevékenység inkább.

    Persze, ez nem vonatkozik a szükséghelyzetekre - halaszthatatlan ügyintézés, gyermekorvosi látogatás stb.-, de az éttermi látogatás nem nevezhető szükségnek.

    És igen...most meg lehet kövezni, de mivel vannak olyan anyák akiknek fontosabb a kikapcsolódásuk mint a gyerekük...nos...akkor gondolom, nekik pedig le kell nyelni, hogy nem mindenki tolerálja a publkusi helyeken való táplálást - persze ez függ a módjától is, nagy mértékben.

    A fentiekben említettek miatt magától értetődően nem a gyerek és az igényei a hibásak, hanem az önérdek; a pillanatnyi vágyairól lemondani képtelen anyuka...
    Sokan jönnek a hajdani szántóföldes etetéssel, régen, kb. a múltszázad elején, amikor szó sem esett a nyilvános szoptatás témaköréről, akkor érthető volt, és nem keltett semmilyen ellenérzést. Azonban a civilizáció túllépett ezen a ponton. Amennyiben néhány kismama ragaszkodik a jogokhoz (amik megilletik) akkor illik betartani az elvárásokat is amit pontosan az a civilizáció 'követel' tőle, amelyik a jogokat biztosítja számára.

    Amúgy meg...a gyereknek nem érdeke - pláne egy fél évesnek, vagy még apróbbnak - a fölöslegesen mindenhová cibálás...De! Itt és most kijelentem, hogy mindezzel nem azt akartam sugallni, hogy akinek kisbabája van soha, semmilyen körülmények között ne mozduljon ki sehová...Mindössze a rangsor...A gyerekemnek biztosított normális körülményeket, vagy az egésznapos plázázás...Mint mindenben ebben a témában is elharapództak a végletek, szélsőségek, meg a nekem 'mindenhez jogom van' féle melldöngetések...

    előzmény:
    kicsi_babóka (2122)
    2010-07-30  15:53
  5. 2010. július 30. 15:532122.
    SAjnos csak hang nélkül tudtam megnézni a belinkelt videót. Én egyáltalán nem ellenzem a diszkrét nyilvános szoptatást, de pl az amikor egy anyuka egy padon ülve szoptatta, az igenis provokáció. Basszus, takarja már el magát!!!! vannak lehelletvékony kendők, semmi perc alatt magára teríti. És még ha tudjuk is, mit csinál, az sztem egy normális embert nem botránkoztat meg. Ennyire azért illene figyelnie a kismamának is a többiekre.
    előzmény:
    ♠ASPHEXy@♣ (2121)
    2010-07-30  15:31
  6. 2010. július 30. 15:312121.

    Jó, kicsit sarkítottam, de majdnem így nézett ki a helyzet...

    Én csak az illetékesnek szóltam, nem érdekelt, hogy fel volt háborodva. Semmi bajom a nyilvános szoptatással (amennyiben legvégső esetben elkerülhetetlen), ha azt diszkréten, ismétlem diszkréten művelik - akárhogy is, egy intim dologról van szó. Szomorú, hogy egyre kevésbé kezelik annak...A tápláláson kívül ugye más funkciót is betölt: pl. elősegíti a baba és az anya közötti kötődés elmélyülését. Szerintem ebben rejlik a bensőségessége, ami nem tartozik nagyközönségre...

    Persze nonszensz a szoptatás és a szex között párhuzamot vonni. Valószínű sokan csak szemléltetésképpen hozzák fel olyan gyakran, a folyamat intimitását kihangsúlyozva.

    A mell egy intim testrész marad, akkor is, amikor anyaként elsőszámú rendeltetése  a baba 'élelmezése'...

    Szóval, pelenka vagy kendő - akik még ennek használatára sem veszik a fáradtságot, ne csodálkozzanak a rosszalló tekinteteken, vagy reakciókon.

    Én csak egy két példával találkoztam, de azokat mind primitívnek találtam. A kultúráltan szoptató kismamákat lehet, hogy észre sem vettem, olyan szolídan csinálták.

    Engem az is zavar, ha valaki nyilvánosan, mindenki szeme láttára pisilteti a csemetéjét pl...Ő nyilván minden helyzetben édesnek meg elragadónak találja a gyerekét, de koránt sem biztos, hogy mások hasonlóképpen vélekednek...( Személy szerint, számomra nem aranyos feltétlenül minden kisgyerek, csupán amiatt, mert kicsi...)

    Tömött buszon, metrón, villamoson soha sem szoptatnék. Az a legkevésbé alkalmas placc erre...Ebben az esetben mindenképpen ki lehet várni, hogy kissé nyugodtabb helyre érjünk. Meg ne hozzuk már kellemetlen helyzetbe a mellettünk ülőt, aki mondjuk még arrébb sem tud menni, mert mondjuk nulla tér van az emberek között...

     Különben hasonlóképpen zavar - mert sokan ezt is felhozták - az egymást nonstop nyaló faló párok. Főleg, ha ezt a legnagyobb tömegben művelik, lehetőleg cuppogva. Szintén arra kényszerítve a mellettük állót, hogy elviselje, mert mondjuk ezúttal sem tud helyzetet/helyet változtatni...

     

    A nagy többségnek bizonyára az ehhez hasonló anyukákkal van problémájuk. Így sosem lenne szabad lobbizni a nyilvános szoptatásért, nem véletlen, hogy csak visszatetszést kelt:

     

    http://videa.hu/videok/hirek-politika/nyilvanosa n-szoptattak-baba-mama-RfbG7rP1cLR2AXxh

     

    Olvastam én olyan véleményt is, hogy na és, ő t nem érdekli, ki mit szól, legfeljebb meglátjuk egy mell peremét, na és akkor mi van, a bimbó úgy sem látszik - azért ezt szvsz ne...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588727 (2089)
    2010-07-27  17:14
  7. Torolt_felhasznalo_179417
    Torolt_felhasznalo_179417
    2010. július 30. 14:322120.

    Sziasztok!

     

    Igazából én még nem állok közel a gyerekvállaláshoz igy 19 évesen, de én csak annyit mondhatok hogy apukám barátnője Koppenhágában lakik (magyar csak kiköltözött) szval náluk kint teljesen természetes az hogy ahol a picire rájön az ehetnék ott leülnek szoptatni legyen az bevásrló központ busz park akármi és senki nem bámulja meg őket nem cikizi kiőket, teljesen természetesnek számít. Szerintem ezt itthon is tolerálhatnák, de hát a magyar nép ehhez még sajnos elég prűd és ez nem is változik meg sohasem. Én mindenesetre támogatnám hogy bárhol lehessen szoptatni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  8. 2010. július 30. 14:222119.

    "...Biztos leesel a székről, de igaz: az maholnap 14 hónapos lányom életében egyetlen éjszakát sem aludt át...."

     

    Hurrá! Bár nem igazán értem, hogy erre most büszke vagy vagy panaszkodsz? Mert ez bizony nem normális! Valamit nagyon eltoltál...

     

    előzmény:
    -Tiffin- (1981)
    2010-07-26  20:18
  9. Torolt_felhasznalo_551656
    Torolt_felhasznalo_551656
    2010. július 29. 23:372118.
    Ne haragudj, de azt a marhaságot, hogy a '80-as években hagyni kellett a babát sírni, ki mondta neked? Mindkét gyerekem a 80-as évek szülötte, de én bizony nem találkoztam ilyen tanáccsal. Olyannal igen, hogy a hisztiző gyereket nem kell felkapkodni. Egy anya azért tud különbséget tenni a sírások között. Márpedig, ha a gyerek azt szokja meg, hogy a hisztizéssel eléri a célját, nagyon jól fogja manipulálni a szüleit. Pláne az anyját. Van nekem 27 éves ismerősöm, a negyedik gyereke most 1 éves. Mi lenne, hogyan tudná ellátni a családot, ha mindegyik a saját elképzelése szerint ugráltatná? Az van, hogy a mostani kismamák görcsösen igyekeznek megfelelni valami rosszul értelmezett anyaképnek, amiben a kisember diktál. Ezzel csak az a baj, hogy amit a gyerekbe rögzítenek ebben a korban, az végleg ott marad. Az is, hogy anya csak arra jó, hogy őt maximálisan kiszolgálja.
    előzmény:
    -Tiffin- (2114)
    2010-07-29  00:46
  10. Torolt_felhasznalo_667442
    Torolt_felhasznalo_667442
    2010. július 29. 19:032117.

    Hát én nem értek egyet azzal, hogy a 10 éves gyereknek 8-kor le kell feküdnie. Le kell, ha álmos, akkor igen!

    Tudod, mi például olyan "esti emberek" vagyunk. A nap legszebb része az este számunkra. Közös vacsora, nyáron séta utána, vagy kiültünk a teraszra, játszottunk, beszélgettünk. Nem akart kimaradni az esti programból, és mi sem akartuk kihagyni őt. Mikor elálmosodott, örömmel ment az ágyába, sőt könyvet is vihetett magával, ha akart.

    előzmény:
    elsi1 (2115)
    2010-07-29  14:07
  11. Torolt_felhasznalo_667442
    Torolt_felhasznalo_667442
    2010. július 29. 18:532116.

    Hát az enyém aludt, mint a bunda. 3 hetes koráig egyszer szopott éjszaka, de egyre később ébredt fel szopni, végül már csak reggel ébredt.  Úgy 6-7 hónapos korában volt egy hét, amikor nem akart aludni, sem éjjel sem nappal, az nagyon nehéz volt, ezért sajnállak nagyon, mert még emlékszem a mai napig arra a hétre. Akkor magam mellé vettem, kb. egy hét után megszünt a problema.

     

    "az aluszékony babákat már régen is tanácsolták felébreszteni, "

     

    Az aluszékony babákat, igen, de az egészséges, jól fejlődő, jól evő csecsemőket , csak azért, mert alszik olyankor, amikor anyu szerint ennie kellene, nem!

     

    Tény, hogy vannak kisebb alvásigénnyel rendelkező babák. De ők kialusszák magukat azalatt a kevesebb idő alatt, nem fáradtak, nem nyűgösek. Az enyém másfél éves korában következetesen visszautasította a nappali alvást, és én egy idő után ráhagytam. Édesanyám figyelmeztett, ne akarjam erővel altatni, ha nem akar, én sem aludtam kiskoromban soha délután (a mai napig 4-5 órát alszom naponta).  Láttam, hogy vidám, nem fáradt, éjjel aludt simán 12 órát, nem kellett neki a délutáni alvás.

     

    Persze, hogy nem akarsz visszamenni a 80-as évekbe. Én sem! De az a véleményem, hogy ez a ma divatos görcsös megfelelni akarás, a félelem, hogy "nem vagyok jó anya", a félelem, hogy "sérül a gyerek lelke", ha nem cipelem mindenhova magammal, és egyáltalán gondolni merek a saját igényeimre is, ez már túlzás.

     

    előzmény:
    -Tiffin- (2114)
    2010-07-29  00:46
  12. 2010. július 29. 14:072115.

    Nekem 10 éves koromig kötelező volt 8-kor lefeküdnöm,ma már ezen ájuldoznak,ma már a szomszédban is rendszeresen érben vannak a gyerekek 9-fél 10-kor,aztán csodálkoznak a T. Szülők,hogy a gyerek agressive,fáradt,mégsem akar aludni,hisztis,rosszul eszik.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667442 (2113)
    2010-07-28  20:15
  13. 2010. július 29. 00:462114.

    Az, hogy átaludta egy pici csecsemő az éjszakát, nem feltétlenül jelentette ám azt, hogy a nyugalmára figyeltek. Akkoriban az volt a tanács, hogy hagyjuk sírni, így a babák pár nap alatt feladták, nem sírtak többet.

    Viszont kísérletek kimutatták, hogy ugyanúgy ébren voltak és nőtt a stresszhormon-szintjük, mikor senki nem ment be a szobába.

     

    És nincs igazad, az aluszékony babákat már régen is tanácsolták felébreszteni, már a kórházi nővérek is.

     

    Sajna, vannak rossz alvó babák is, akik már kezdettől kisebb alvásigényűek, de az idegrendszerükkel semmi baj. Ők sem egyformák.

     

    Apropó, nem lenézem a 8o-as éveket, de nem is akarok oda visszamenni, ha van annál jobb megoldás, lehetőség is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667442 (2113)
    2010-07-28  20:15
  14. Torolt_felhasznalo_667442
    Torolt_felhasznalo_667442
    2010. július 28. 20:152113.

    Elképesztő!

     

    És ezekben az általad mélyen lenézett 80-as években a gyerek, képzeld, -9-10 óra tájékán lefeküdt és aludt. Ha hiszed, ha nem, aludt reggelig. 7-8-9 óráig. Nem mondom, hogy nem voltak akkor is rosszul alvó gyerekek. Voltak. Úgy 10 százalékban. De a többség átaludta az éjszakát. 

     

    Akkoriban fontos volt a gyerek nyugalma. Arra fektették a hangsúlyt. Mivel a csecsemő/kisgyerek idegrendszere még fejlődőben van, fontos neki az alvás.  Az éjszakai alvás. Nekem például azt tanították, hogy alvó csecsemőt sose ébressz fel. Még enni sem! Ha megéhezik, felébred magától.

    előzmény:
    -Tiffin- (2112)
    2010-07-28  17:42
  15. 2010. július 28. 17:422112.

    De igen, van a babámnak 3 kis lepedője, mikor pici volt, ezekbe báboztam be pólya híján. Pötyinek hívjuk, bár csak egyik pöttyös, van bárányos meg csíkos is. :)

     

    Csakhogy ez nem elég. És az enyém, hiába teszem le, addig ordít, mígnem visszamegyek és a karomban ringatva vagy szopival alszik csak el. :(

     

    Most nyáron még jó folyadékpótló a szopi, de aztán ősztől, 3 etappban jó lenne leszoktatni, márcsak azért is, hogy többet egyen húsból, zöldségekből, gyümiből.

     

    Köszi a tippeket!

    előzmény:
    macskoszka (2111)
    2010-07-28  13:54
  16. 2010. július 28. 13:542111.

    Nagyon kemény lehet....

    Nálunk meg ringatás volt módszer elalvásra (igen, belátom én csesztem el legelején, mert hasfájós baba volt, csak karomban tudott elaludni), csak aztán gyerkőc nőtt, egyre nehezebb lett, jött a 40 fokos nyár és elegem lett az izzadt összetapadásból:)

    Tavaly nyáron eldöntöttem (akkor volt 14 hós), hogy márpedig egyedül fog elaludni mindenféle cécó és asszisztencia mellőzésével, persze volt bűntudat meg önmarcangolás is, de elsősorban az ő érdekét néztem (oviban senki sem ringatná elalvásnál vagy ha nagymamiknál alszik ne okozzon gondot pölö) és én Ferber módszerrel próbálkoztam, de gyerekemre szabottan (hiszen nincs 2 egyforma gyerek).

    Először 2 percre hagytam magára, aztán 5 percre és asszem 10 perc volt a maximum én nem toltam tovább időközöket. Bementem, de nem vettem ki az ágyból csak megsimiztem, elmagyaráztam neki, hogy ő már nagyfiú és aludjon egyedül, anya vigyáz rá, szeretem, stb..és láss csodát 2-3 nap alatt átállt sitty és sutty:) nem volt ordítás csak nyöszörgés, megértette, hogy amikor elhagyom a szobát, nem megyek el csak a másik szobáig, ahol elérhető vagyok, ha kellenék. Meglepő, de gyerekek sokkal jobban veszik akadályokat anyukáiknál...új helyzeteknél én sokkal többet agyalok, sarjam pedig lerendezi egy perc alatt mindenféle görcsölés meg szorongás nélkül. Bár hozzáteszem nekem nagy szerencsém van, mert kisfiam nagyon nyitott, érdeklődő, barátságos és laza szóval neki egyáltalán nem okoznak gondot új vagy váratlan helyzetek.

    Esti ceremóniánk viszont szent és sérthetetlen (igen kell az állandóság, rendszer), vacsora-fürdés-esti mese olvasás- altatódal-puszi szülőktől és jóéjt:) alszik reggelig, igaz gyakran átmászik hozzánk hajnalban (közös a hálószobánk), de ez meg egyáltalán nem zavaró, nagy a hitvesi ágy bőven elférünk benne és számomra mennyei érzés, amikor a forró kis combjaival befészkeli magát az ölembe vagy az apjáéba..

     

    Nincs babádnak valami pótléka? esetleg rongyi, cumi, plüssállat, amit magához húzhat, ha megébred?

    Ha este rendesen vacsorázik, kizárt, hogy éhes éjszaka...cici megnyugtatásért kell neki valószínűleg...ezt kéne valamivel kiváltanod:)

    Gondolom neked is nagy szükséged lenne már egy átaludt éjszakára:)

    előzmény:
    -Tiffin- (2105)
    2010-07-28  02:02
  17. 2010. július 28. 13:292110.

    Nos, ez számomra sem "normális"...én biztos nem ülnék kölökkel este alvás helyett egy tömött, füstös étteremben max. egy csendes kerthelyiségben, ahol alhat babakocsijában, de ez is csak bébiknél kivitelezhető, nagyobbaknál már egyáltalán nem, és ez is típus meg szoktatás kérdése, vannak olyan babák, akiket este 11-ig le sem lehet lőni, viszont másnap átalusszák az egész délelőttöt.

    De asszem már írtam is korábban, hogy enyimgyereknek incifinci kora óta napirendje van, amiért baromi hálás is vagyok, ezért nálunk gyerekkel késő esti lődőrgés kizárt :) De ítélkezni, fintorogni akkor sem fogok, ha látok ilyet. kit érdekel? mindenki nevelje sajátját elsősorban

     

    Az azonban teljesen bizonyos, hogy saját sarjam érdekét sokkal inkább szem előtt tartom, mint vadidegenét

    előzmény:
    elsi1 (2102)
    2010-07-28  01:37
  18. 2010. július 28. 08:332109.

    Csak hogy tudd, hogy én sem vagyok tökéletes.

     

    Az én lányom nem szopott rendesen, alig volt tejem, igaz kihúztuk majd hat hónapig, de többet evett tápszert, meg főzeléket. A kezdet kezdetén az én gyerekem másfél óránként evett, még éjjel is. És egy éves kora körül kezdte végig aludni az éjszakát. De kb. 3 éves koráig még akkor is felébredt néha egy-egy alkalommal éjszaka. 

     

    De én se bírtam ha sírt, és az én lányom is bírta sokáig.

     

    Sőt egy éves kora körül volt néha hiszti is, akkor azt mondták az okosok, hogy hagyjam ott, de attól még jobban hisztizett. Neki csak az volt megnyugtató, ha a karjaimba vettem és azt mondtam neki, hogy nyugodjon meg nincs semmi baj. Ettől elmúlt a hiszti. De ettől még nem kapta meg amit akart. 

     

    Én nem szoptattam ha este sírt és nem akart elaludni, hanem az ölembe vettem és énekeltem szegénynek a hülye hangomon. De ettől elaludt. 

    (A férjem szerint inkább elaludt, mint hogy tovább hallgassa a hamis hangokat.)

    Szóval minden gyerek más, és minden szülő is más, tehát nem lehet ráhúzni minden gyerekre ugyanazt a módszert. 

     

    Egyébként a kényelmes anyát nem erre értettem!!

     

     

    előzmény:
    -Tiffin- (2105)
    2010-07-28  02:02
  19. 2010. július 28. 08:222108.

    Az unokahúgomék csapatában a legidősebb gyerekek 9 évesek, a legfiatalabb a télen született. Szóval a 9 évestől a 7-8 hónaposig minden korosztály megtalálható.

    A legkisebb gyerekkel amúgy megjárták ausztriai síelést, amikor a kicsi 2 hónapos volt, viszont igény szerint szopott. No comment. 

     

    De ezekről már nincs véleményem, mert akkor megint vaskalapos, maradi leszek.

    előzmény:
    macskoszka (2098)
    2010-07-27  21:53
  20. 2010. július 28. 03:032107.

    Ja a barátnőm anyukája az unokáját 10-15perc alatt rábírja az alvásra,minden erőszak,kiabálás és idegeskedés nélkül...mesél egy mesét neki és kész.

     

    Na kkor ki csinálja jól?

     

    A babáknak is kell egy rendszer,és nem kell mindig engedni nekik,mint ahogy a nagyobb gyerekeknek se.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  21. 2010. július 28. 02:592106.

    Nagyon sajnállak hogy 14hónapos babát nem alussza végig az éjszakát.


    Nagyobbik lányom 6hetesen! kisebbik lányom 8hetesen! végig aludta az éjszakát,úgy hogy kb.este 10-töl reggel 6-ig.
    Majd fokozatosan mindig többet,reggel 6-kor megettem őket  majd vissza is aludtak.
    Kisebbik lányom 23hónapos és még mindig alszik éjszaka 12-13órát,este kb.9-töl másnap 9-ig vagy 10-ig.
    Illetve ebéd után másfél-két órát.


    Nagyon ügyes vagy hogy még mindig szoptatsz

    de magánvéleményem(lehet sokan nem értenek velem egyet)de nem normális dolog az 1évesnél idősebb babát éjszaka szoptatni,

    aludnia kell olyankor...
    Ő is csak éjszaka tudja kipihenni magát,mint ahogy mi felnőttek is.
    Napközben mikor és mennyit alszik?
    Ha estére kellően elfárad és kap elég mennyiségű vacsit,akkor el kell hogy aludjon.

    Másik hogy a barátnőm a 3éves! fiát minden nap ebéd után és este min.2órán keresztül altatja...

    senkire nem hallgat a csaj még a saját anyjára se.

    Sőt van olyan hét amikor csak 2-3x alszik a 3éves gyerek ebéd után,és ha alszik is másfél órát ebéd után,akkor este 11 előtt nem hajlandó elaludni.
    Hát csak azt tudnám hogy az oviban hogy lesz ez a egész....
    Barátnőmnek az első gyereke,nagyon kényezteti és túlzottan mindent megenged neki....apuka ritkán van velük,nagyszülök mesze vannak..

    Szerintem nem szégyen szakember segítségét kérni.

    Esetleg ha éjjel megébred(lehet hogy csak szomjas)adj neki csak teát.
    Hamar rájön hogy nem érdemes csak a teáért felkelni...vagy ha fel is kell mert tényleg szomjas(pláne nagy melegben)akkor iszik és egyszerre vissza alszik..
    Anyatej persze hogy jobban ízlik neki,de 1éves kor után már úgymond nincs szükségük rá,csak azért szopizik mert megszokta  esetleg megnyugtatja ...

    Bocsi az off-ért!

    előzmény:
    -Tiffin- (2105)
    2010-07-28  02:02
  22. 2010. július 28. 02:022105.

    Mit értesz a kezdet kezdetén? Mert egy újszülött az biza 2-3 óránként kér enni, és nem alussza végig az éjjeleket. 4 hónapos koráig fogalma sincs éjjelekről-nappalokról.

     

    6 hónapos korban valóban lehet őket szoktatni, ez igaz. Orvosom is mondta, hogy fektessem hátára és menjek ki a szobából. Biztos van, akinek ez beválik, 5 percig sír majd bealszik a gyerek, de az enyém 4o percig nyomta és nem volt szívem hozzá tovább hagyni.

     

    Most már, 14 hónaposan próbáltam nem bemenni, szopit mellőzni, de csak ordítás lett belőle.

    Mint masztól olvastad, én kényelmes anya vagyok és ahelyett, hogy órákig ringatnám, inkább megszoptatom gyorsan és én is aludhatok.

     

    Mellesleg nem panaszkodtam. Meggyőződésem, hogy ezzel jót teszek a babának. Az idézet válasz volt Mayamayának, aki kérdőre vont, hogy gyerekkel áldozatokat kell hozni. Mintha nekem nem lenne fontos az enyém igénye.

    előzmény:
    Olasimbo (2100)
    2010-07-27  23:14
  23. 2010. július 28. 01:552104.

    nem hiszem,hogy a baba érdeke az,hogy este 10-kor ásítozzon,vagy anyát nyaggatni,hogy  "anya,álmos,álmos,meeenjüünnk"

     

    Igazad van!!!!!

     

    2gyerekes anyuka vagyok,de este 8után ill.nyáron 9után ne legyen egy gyerek az utcán,étteremben,Tescóban stb.

    előzmény:
    elsi1 (2102)
    2010-07-28  01:37
  24. 2010. július 28. 01:512103.

    Szia!

     

    "Mert a k.mama még nekem dühöngött,hogy milyen tapló volt a dokinő,mert leteremtette,hogy miért mászik kvázi újszülött gyerekekkel a Tátrába.("

     

    Idióta anyuka!

     

    Gondolom azért születtek hamarabb a babák mert akkor se bírt magával...

    ilyen anyukák szoktak nem szoptatni és 1-2hónap alatt vissza fogyni,mert a sovány anyuka csak a csinos és jó anyuka.

    előzmény:
    elsi1 (2096)
    2010-07-27  21:19
  25. 2010. július 28. 01:372102.

    Rendszeresen járok étterembe,pl ma is és rendszeresen látok este 9-10 kor bébiket,nem hiszem,hogy a baba érdeke az,hogy este 10-kor ásítozzon,vagy anyát nyaggatni,hogy  "anya,álmos,álmos,meeenjüünnk" egy étteremben.Most az ilyen anya a maga vagy a baba  érdekeire hivatkozik?

    Ilyenkor ősmama odaszól,hogy :"fogd már be". 

    előzmény:
    macskoszka (2079)
    2010-07-27  14:48

Címlap

top