Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Külföldit szeretni!

Torolt_felhasznalo_112551
Torolt_felhasznalo_112551
Létrehozva: 2002. Április 15. 09:49
Ankoka, Te azért maradsz, ugye?? Úgy látom, kettőnk párbeszédévé vált a téma. . . Szóval szerinted is megközelíthető a dolog erről az oldalról?
  1. 2009. február 25. 15:3966651.

    Reina, nagyon orulok a hireidnek!:)

    Banyo, Adam nagyon edes...ti mikor akartok tesot? mi sztem megvarjuk az 1 eves szulinapot, aztan nekiallunk, oreg vagyok mar, nem akarom sokaig huzni az idot...aztan majd meglatjuk mikorra jon ossze, Zsofi sem egybol sikerult ilyen jol...
    Tami, izgi lehet az eskuvo szervezes, ilyen tavolbol plane...:) en mar nem is emlekszem a mienkre, olyan regen volt...
    sajna minket is utolert az influenza, vagy legalabbis egy ilyen hulye kohogos taknyos korsag, mar egy hete tart, nagyon unom..szegeny Zsofi meg teljesen ketsegbeesik, mikor rajon egy kohogoroham ejszaka....
    es nagyon varom, h tavasz legyen mar!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392048 (66650)
    2009-02-16  09:20
  2. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2009. február 16. 09:2066650.

    Lement az orult hetvege, sok munkaval de mar vege... ujra itt a forumon. :-)

     

    Banyo, nagyon huncut az Adam, a fogmosos kep kulonosen jopofa. Csaladi esemenyre oltoztetek ki ennyire? Nagyon elegans volt az Adam!! 

     

    Ha szerveztek talalkozot en is szivesen mennek (ha otthon leszek) majus vegere, junius elejere tervezzuk a hazautazast..

     

    De persze nelkulem is lehet, majd ha mar biztos lesz mikor megyek, akkor pedig kozosen is szervezunk. 

     

    Nalunk az eskuvoszervezes az kesz cirkusz, bar egyenlore jol viseljuk (nem csinalunk semmit) Nagyvonalakban minden le van foglalva ezen nem izgulok. A kedves spanyol vendegeink pedig mentalitasukra jellemzoen ejh, raerunk arra meg felkialtassal nem nyilatkoznak mikor jonnenek, melyik nap (hogy tudjam a tolmacsot, buszt, szallast stb.) szervezni, szoval egyenlore all a dolog. Ez azert bosszant csak, mert szerettem volna szep nyugisan szervezni mindent, idoben, ezert szoltunk 11 honappal elotte. Igy mar latom magam juliusban is repjegyek utan futkosok majd es nem lesz meg szallasunk sem... :-))) 

    előzmény:
    banyoci1 (66645)
    2009-02-11  14:13
  3. 2009. február 12. 21:4266649.

    Adam annyira aranyos, mutattam T.nek is a fotokat,neki is nagyon tetszik. Szerintem a gyerek tiszta apja!

    A párod hogy érzi magát az uj munkahelyén? Tulajdonképpen miért váltott munkahelyet?

    A nevem nem fog változni semmit, mert én még gyerekkoromban eldöntöttem hogy semmilyen "né " nem leszek, a vezetéknevét sem veszem fel mert nem tudnám már megszokni, tehát én igy akarok maradni ahogy vagyok. Na meg nagyon nincs kedvem minden hivatalos okmányomat lecserélni.

    Neveken gondolkodtunk, nem is olyan egyszerü. Nagy nehezen összeirtunk 10 nevet, ami mindkettönknem tetszik. Nagyon nehez, mert a nevek 90 % -a használhatatlan, kimondhatatlan, nevetséges. Nagyon kacifántosat nem akarunk, de tul hagyományosat sem. ( T. nek amugy nagyon  tetszik az Adam nev) Ilyen nevek jöttek számitásba, pl Daniel, Dominik, Vince, nekem tetszik a Benjamin mert azt Ben-nek lehet becezni es az pont jo.

    De persze a vezeték nevét is figyelembe kell vennünk...

     

    előzmény:
    banyoci1 (66645)
    2009-02-11  14:13
  4. 2009. február 12. 21:2866648.

    Ios, ugy érzem te is hamarosan hasonlo jo hireket mondasz, én nagyon szurkolok. Olyan kár hogy nem tudtunk találkozni a nyáron...egyszerüen ugy erzem hogy annyira rohan az idő, mintha hamarabb eltelne egy nap mint régen...de lehet csak nekem tünik igy.

    Mindenesetre  ha szerveztek valami talit szolj, a házra is kiváncsi vagyok!

    Most nem futok, nem tornáztam idáig, de a lustaságnak vége, jövő héttől kismama jógára fogok járni! Bár futni is lehet mostmár, na persze nem 10 km-t.

    Körülöttem sokan elkapták az influenzát, én viszont nem szerencsére.

    Bár allitolag a doki kiirja ilyenkor a kismamát , hogy biztonságban legyen. Mondjuk az én háziorvosom, aki egy nő, egy kicsit furcsán áll hozzá, elöször voltam nála, mert tőle kellett kérnem beutalót EKG ra, meg egyéb labor vizsgálatokra ( teljesen felesleges szerintem, nemrég voltam  , a cegünkhöz jönnek rendszeresen)

    szóval azt mondta a dokinő, hogyha a nögyógyászom táppénzre akarna küldeni, akkor alaposan indokolja meg az okát, mert nem lehet csak ugy táppénzre menni manapság. Ezt többször is kihangsulyozta, ugyhogy ez a dokinő engem ki nem ir az tuti. Azt gondoltam hogy ebben a korban simán kiirják az embert ha ugy szeretném, de ugy látszik nem. Tehát ha majd az utolsó 2 hónapban itthon akarok maradni, akkor azt is gondolom részletesen meg kell indokolnom. Szóval a háziorvosom nem szimpatikus, remélem soha nem lesz vele dolgom. A nögyógyászom viszont jó fej.

    előzmény:
    ios (66643)
    2009-02-10  09:31
  5. 2009. február 12. 21:1366647.

    Még nem nagyon kezdtunk el szervezkedni, bar nem is nagyon van mit...van egy étterem közel hozzánk, ezt nagyon szeretjük  , ugyhogy valoszinü ott foglalunk, ez kb. 15-20 percre van gyalog a hivataltol. Mert azt sem akarjuk hogy a varos másik végén legyen.

    Gondolom nektek sokkal több fejtörést okoz  a szervezés...bár te már profinak számitasz!!

    A baba nemét akkor lehet tudni ilyen korán, ha megmutatja magát. állitolag a fiuk könnyebben széttárják a lábukat mint a lányok, ezért derül ki hamarabb ha fiu a baba.

    Olvastam hogy körülöttetek is sok a kismama, ugy látszik most ilyen kisbabás időszak van mindenhol, azt mondta a védőnő hogy ennyi kismama még soha nem volt mint most.

    A szük kör azt jelenti hogy a szülők es a testvérkek. Meg nekem egy gyerekkori barátnőm, plusz T. nek egy baratja.Tehát nemsok ember.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392048 (66642)
    2009-02-09  08:59
  6. ios
    ios
    2009. február 12. 12:5366646.

    Megnéztem a képeket. Ádám szeme pont olyan, mint a tied. Az arca pedig egyre jobban hasonlít W-re, korábban inkább téged láttalak benne. Olyan érdekes látni, ahogy változnak az arcvonások. És milyen komolyan olvastok :-)

     

    Andi nickje Hanah volt. Ők Németországban élnek? Még arra emlékszem, hogy Bécsbe költözött, mert ott dolgozott a vőlegénye, azóta már férje. Jól vannak egyébként, mit tudsz még róluk?

    előzmény:
    banyoci1 (66645)
    2009-02-11  14:13
  7. 2009. február 11. 14:1366645.

    Sziasztok!

     

    Túl egy jó kis betegségen (Ádám és én) ill. egy szuper otthon töltött 1 hét után újra itt vagyok,és látom,hogy mennyi jó hír vár.

     

    Reina:szívböl gratulálok neked ill.  nektek (kérlek add át T-nek is),örülök,hogy így egymásra találtatok. Nemrég lestem meg az iwiw-en mindkettötök bemutatkozó oldalát.;-) Gondtalan,szép babavárást kívánok. Neveken gondolkodtatok már? Tényleg téged hogy fognak hívni április után?

     

    Tami:most itt is tiszta bolond az idöjárás,vasárnap hó esett,tegnap esö és 10 fok,ma megint esik a hó ill. most éppen kisütött a nap. Én is nagyon várom már a tavaszt,olyan jó lesz melegben ülni a játszótéren. Bár én most örülök a télnek,mert március elején megyünk a családommal síelni.Futni nemrég újra elkezdtem,de lebetegedtem,így most megint kihagytam 2 hetet,de jövö héttöl újra szeretnék menni.

     

    Misstick:de jó,hogy ti is belevágtatok,szívböl kívánom,hogy tényleg ne legyen szükség orvosi beavatkozásra és hamarosan jöjjön a baba.

     

    Erröl jut eszembe,hogy Andi (a nick-jére nem emlékszem) is terhes,itt lakik Németo-ban a párjával.

     

    Baxo:Zsófi tündéri baba és látom ö is nagyon fitt,hogy már ilyeneket csinál. Tesód mikorra terveztek?;-)

     

    Ios:akkor te is több okból is várod a tavaszt.;-) W egyre szokja a munkáját és a bejárást is,sajnos mi is kevesebbet látjuk öt. Elméletileg itt nem kell majd olyan sokat utaznia,de majd ha beindul az egész,meglátjuk.

     

    Teszek fel egy-két új fotót,ha unjátok szóljatok.;-)

    előzmény:
    ios (66620)
    2009-01-27  16:56
  8. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2009. február 11. 09:2166644.
    mar megint esik a ho... ilyen tel miota itt elek 5 eve nem volt.. Minden masnap esik a ho, vagy az eso (inkabb ho) a napot nem lattuk hetek ota, hideg van.. Mindjart eljarom a tavasztancomat hatha hasznal... Mennem kellene plakatozni (a hetvegi harom napos rendezvenysorozatot, amit mi szervezunk) de gondolhatjatok, hogy szakado hoban nincs nagy kedvem.. :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. ios
    ios
    2009. február 10. 09:3166643.
    Nagyon-nagyon gratulálok nektek! Vigyázz magadra ebben a hülye influenza járványos időben.  Emlékszem, amikor nyáron a babásodásról beszélgettünk, és aggódtál. Aztán milyen könnyen sikerült. Úgy örülök nektek. Írjál rendszeresen, hogy hogy vagy. Nevek vannak már?
    előzmény:
    reina (66641)
    2009-02-08  12:18
  10. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2009. február 9. 08:5966642.

    Gratulalok reina, a babahoz elsosorban es az eskuvohoz is! :-)))) egyreszt orulok, hogy visszatertel ide, masreszt, hogy micsoda hirekkel.

     

    A baba neme ilyen koran ki szokott derulni? 

     

    Jo, hogy igy fogadtak a munkahelyeden, sot vege a tuloraknak is elmeletileg (gyakorlatban ezek szerint nem mindig sikerul) 

     

    Hany fos lesz az a szuk koru eskuvo? Az ebedet hol tartjatok? Talaltatok mar helyet?

    előzmény:
    reina (66641)
    2009-02-08  12:18
  11. 2009. február 8. 12:1866641.

    Sziasztok,

     

    Nem tuntem el, csak el voltam foglalva egyeb dolgokkal.

    Nalunk az a hir hogy babat varunk, hetfon leszek 14 hetes. Eddig ugy tunik  minden rendben van.Voltam gendiagnosztikan is, az eredmeny negativ lett, persze ez csak 95 % pontossagu, bar azt gondolom hogy az eletben semmire nincs garancia.  Tulajdonkeppen eleg hamar sikerult teherbe esni, a probalkozastol szamitva az 5. honapban. Augusztus 10 . korul kell megszuletnie.

    Mar a 12. heten kiderult egyertelmuen hogy fiu. Tesomeknak van 2 kislanyuk, kaptunk sok mindent, babaruhat is, van is 2 nagy szatyor rozsaszinu babaruhank.....

    Voltunk karacsonykor a Kanari szigeteken, ott kaptam gyurut is, tehat eskuvo is lesz. Eloszor a baba szuletese utan akartuk,de ugy dontottunk hogy legyen elobb. Szoval bejelentkeztunk aprilis 18. ra a hivatalba. Nagy felhajtast nem csinalunk. most csak szuk csaladi korben, kesobb meg majd szervezunk valamit a baratoknak.

     

    Tulajdonkeppen meg semmit nem szerveztunk. Az idopontot du. 1 orara foglaltuk, utana ebed  es kesz. A ruha kivalasztasa jelent egy kis problemat, mert csak elotte 1-2 hettel tudok bármit is felprobalni, tehat nem tudom elore megvenni. Nem akarok hagyomanyos menyasszonyi ruhat, azt soha nem is akartam inkabb valami nagyon alkalmit, es feheret sem akarok.Mar kineztem egy szepet, az vilagos arany szinu.

    A munkahelyen bejelentettem,eleg kedvezoen fogadtak. Megtudtam hogy terheseknek nem szabad tulorazni, erre a honap zaraskor 9 ig maradtam.Direkt kesz lettem a hataridos meloval fel 6 ra, de a fonokom csak fel 9 kor nezte at, utana meg megjegyezte hogy nem kene ilyen sokaig maradnom. Hat mit gondolt, miert siettem , azert hogy nezze at 6 ig. Na mindegy. De szerencsem van, mert kijelentette hogy ezentul legkesobb 6 kor haza kell mennem, es le is akarnak venni rolam olyan munkat ami stresszes es idoigenyes.

    Ugy gondoltam hogy majus vegeig dolgozom, mert jol vagyok, nem akarom itthon nezni a 4 falat.

    Szoval nalunk roviden ennyi a hir.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. február 6. 23:3566640.
    csatlakozom, fittball szuper, nekem is van, bar most nem hasznalom, csak az elozo elotti munkahelyemen vettem, mikor mar nagyon fajt a hatam... allandoan mozogni kell rajta, nem merevedsz bele egy bena pupos tartasba...
    előzmény:
    ios (66639)
    2009-02-04  17:43
  13. ios
    ios
    2009. február 4. 17:4366639.

    Na ugye, hogy ugye ... mondtam én :-)

     

    És igen, a fitballt én is csak ajánlani tudom.

    előzmény:
    misstick (66638)
    2009-02-04  17:34
  14. 2009. február 4. 17:3466638.

    http://www.gearfire.net/10-reasons-to-use-an-exercise-ball -as-your-chair/

     

    elso nap fel ora utan mar fajt a hatam de szep lassan raszoktunk a kolleganommel. o babat var neki is jo. az amszterdami irodaban a cegtol kapott egyet mindenki! van ahol a TB is tamogatja.

     

    folyamatosan mozog a derekad, dogloznak a hat es hasizmaid :-) es muszaj egyenesen ulni kulonben eldolsz :-)

     

    froodies lett ma este kiderul vegleges-e a pamenafame-t senki nem tudta helyesen leirni :-(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392048 (66637)
    2009-02-04  17:14
  15. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2009. február 4. 17:1466637.

    Te fitballon ulve dolgozol? Hogyan? marhogy nem tudom elkepzelni, hogy az miert jo a hatnak... nekem is van fitballom itthon de sosem gondoltam ra mint uloalkalmatossagra...

     

    Majd ertesits melyik lett az igazi a nevek kozul!

    előzmény:
    misstick (66636)
    2009-02-04  17:02
  16. 2009. február 4. 17:0266636.

    a froodies nem jelent semmit a masik meg azt h menjunk egyunk. kajas blog lesz sok keppel olyan mint a masik csak angolul :-) na meg joval tobb kaja... es szepen profin megcsinalva :-)

     

    gerinces dolog: akkor faj ha nem egyenesen ulok de miota fitballon ulok tok jol helyreallt :-) mindenkinek javaslom!!!!

    előzmény:
    baxo (66634)
    2009-02-04  14:18
  17. ios
    ios
    2009. február 4. 16:2666635.

    Én a másodikra szavazok, praktikus okokból. Szerintem akkor jó egy honlapcím vagy bármi ilyesmi, amit be kell írni valahová, ha rövid és könnyen megjegyezhető, minimalizálva az elírás esélyét. Az elsőt még végigolvasni sem egyszerű szerintem.

     

    Mi ez a lyukas a gerinced dolog? Fáj is? És mit lehet csinálni vele?

     

    Baxo, kérek szépen majd fotót a szoknyáról. Édes lesz a csaj, biztos.

     

    előzmény:
    misstick (66632)
    2009-02-03  15:54
  18. 2009. február 4. 14:1866634.
    Tami, nagyon szep ez a ruha!
    Misstick, mit jelentenek ezek a nevek? es milyen blog lesz? beleolvastam a ciprusiba, tenyleg jol irsz, kedvem tamadt nekem is leugrani Cipusra, plane, ha ilyen szuper ido van, unom mar a sok oltozkodest...hat meg Zsofi :)
    mindjart megyunk babazsurba, szoknyat kell venni :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392048 (66633)
    2009-02-04  09:22
  19. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2009. február 4. 09:2266633.

    PameNaFame, reszemrol, komolyabban hangzik :-) Jobban illik hozzad.

     

    Ios, megertem a turelmetlensegedet, nekunk is listank van arrol mit lehet majd tavasszal elvegezni a lakason. Persze nem olyan nagy dolgok mint nalatok. Pl. a furdoszobapolcok tuzpirosra festese es felszerelese (addig dobozokban vannak a cuccaink), a furdoszoba tukor keretenek szinten pirosra pingalasa, a nappali egy falanak tapetazasa (absztrakt mintas sotetbarna) 

     

    Akad azert meg tennivalo, aprankent haladunk :-)

     

     

    előzmény:
    misstick (66632)
    2009-02-03  15:54
  20. 2009. február 3. 15:5466632.

    na lanyok szavazas a leendo blogom cimerol, utolso 2 befuto:

     

    PameNaFame

     

    vagy

     

    Froodies

     

    mi legyen a blog cime?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. február 3. 10:2766631.

    20 fok van ill efolott :-) napkozben. ejjel lemegy 10ig is neha...

    az a terv h nincs terv. alkalmazkodunk. a valsag betett mindkettonknek. ill nekem meg mindig pangas van, Jnek mar van munkaja (allasunk van csak munkank nincs - es igy nehez orszagot valtani) meglatjuk... legjobb lenne ha nyaron lennek terhes akkor telen mehetnenk gorogbe.

    előzmény:
    ios (66630)
    2009-02-03  10:09
  22. ios
    ios
    2009. február 3. 10:0966630.

    Na véget ért a krém történet, tényleg küldtek ajándékot. Lehet még optimistának lenni.

     

    Baxo, nagyon hideg volt nálunk. Kb úgy képzeld el, hogy amikor otthon voltunk karácsony körül és január első napjaiban, naponta 3x adtam a kutyiknak friss, meleg vizet. Napközben is csak úgy tudtam kiönteni a csont keményre belefagyott vizet, hogy tettem rá egy kis forrót, vártam, és mint a gyerekek a homokozóban, kiborítottam a formát. Ezután a kemény fagy után jött az ónos eső. 

     

    Szia, Misstick! Tüchtig vagyok? Köszönöm. Én nem mindig érzem így, de azért próbálok a káosz közben is rendet tartani. Csak az tartja bennem az erőt, hogy minden nappal kevesebb van hátra a télből, és aztán megint lehet olyan munkálatokat végezni, amihez jó idő kell. És egyszer csak rend lesz megint. A múlt héten megvettük a zuhanykabint, fürdőszobabútort, kapcsolókat, konnektorokat, fürdőszobai apróságokat. Kicserélték a villanyóraszekrényt, kaptunk 24 helyett 32 A-t. Szóval haladunk, de sokszor olyan türelmetlen vagyok. 

    Babás képek tényleg jók. Drukkolok nektek is baba ügyben. Most mik a tervek a jövőre? Ha jön a baby, maradtok Cipruson? És hogy megy újra az együttélés?

    Nálatok biztos nincs ilyen hideg. Irigykedni akarok, mondd meg, hány fok van most napközben :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2009. február 3. 09:5266629.

    Hola Misstick, vegre elokerult a leanyzo!

     

    A blogodat en is olvasom, es rettentoen elvezem, nagyon jok a kepek, nagyon jo a szoveg. Mindig ha itt szakad a ho, vagy rosszkedvem van eszembe jut es olvasgatok belole, feldob. 

     

    előzmény:
    misstick (66627)
    2009-02-03  08:53
  24. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2009. február 3. 09:5066628.

    Baxo, hihetetlenul jopofa a Zsofi, azokkal a grimaszokkal, hogy el az arca! :-))

     

     

    előzmény:
    baxo (66626)
    2009-01-31  17:00
  25. 2009. február 3. 08:5366627.

    hello lanyok :-) vegre egy kis forgalom! baxo mondta h nezzek be, kerek szepen jelszot en is!

     

    ios ha eszembe jutsz mindig eszembe jut milyen kis tuchtig vagy, irigyellek ezert en vagyok a kaosz mintakepe...

     

    baxo babaja nagyon edes es ra is meg banyora is vonatkozik h orom ilyen jol sikerult babakepeket nezegetni es nem azokat a tipikus elmosodott, telibevakuzott szornyusegeket ahol a kep minosege levesz az elvezhetosegbol :-))

     

    edespofak a picik, lassan mi is gyurunk, de ugy "ovatos duhaj" mondjara. mielott komolyan raallnank  a dologra, ugy dontottunk adunk egy kis idot a termeszetnek (PCOm van) igy barmi megtortenhet. az elso honapot vegig idegeskedtem mert kozben kiderult h van egy luk a gerincemen es agyon gyogyszereztek meg rontgeneztek. vettem fitball-t azon ulok, sokkal jobb mar nem szedek gyogyszert ugyh nem izgulok. lesz ami lesz... aztan ha iden semmi akkor a jovo evet dokinal kezdjuk... de vmi azt sugja h arra mar nem fog sor kerulni - olyan jol erzem magam itt, kivul-belul, nem latok ra okot miert ne jonne ossze :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top