Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

A nyugdíjunkért!

jujube
Létrehozva: 2010. november 12. 09:25

Sziasztok!

 

Állampolgári demonstráció a nyugdíjmegtakarításunkért, minden idők legnagyobb lopása történik a szemünk elött, 2800 milliárd nyugdíjmegtakarításunkat akarja ez a kormány lenyúlni!

Ez nem 300 ft, hanem sok ezer forint havi megtakarítás, ami örökölhető és amire állami garanciavállalás van, illetve volt, ha sikerül ezt az aljas tervet véghezvinni a rövidtávú költsvégvetési trükközések érdekében.

 

2010 november 14-én 14 órai kezdettel békés, magánkezdeményezésű tüntetést szerveztünk a Kossuth térre.

 

 

 

 A vasárnapi demonstrációra sürgősen várjuk önkéntes szervezők jelentkezését, akik segítenek a háttérmunkában: szórólaposztás, helyszín rendezése, a rend fenntartása, az érkezők tájékoztatás, útbaigazítása.

Jelentkezni lehet: azennyugdijam@hotmail.com címen.

Köszönettel:
A Szervezők

 

 

http://azennyugdijam.blog.hu/

 

  1. 2011. augusztus 19. 05:42726.

    Nagyon-nagyon fontos, olvassátok:  

     

    Ha ezt határozatban is ki fogja mondani az AB, akkor én nagyon hangosan fogom a kormányt arra biztatni, hogy azon emberek védelmében tegyen meg mindent, ha kell, szálljon szembe az AB-vel is, akik egymás megsegitésére szövetkeztek, akik szolidaritanak egymással. 

     

    Aki pedig nem vesz részt egy közösség pl. nyugdij szolidaritási rendszerében, tojik oda befizetni, de a közösből kapni akar, annak kivánjanak nagyon sok sikert és még több  szerencsét a magánpénztáraikban, de az ország 90%-a által összeadott nyugdijalaphoz hozzá ne merjenek nyúlni az érdekükben!

     

    ----------------------- 

     

    Az éljenző, örömködő jogtipró meg tipikus példánya azon "gondolkodónak", akiknél a jog már régen nem az emberekért van, hanem azt akarják, hogy az emberek legyenek a jogért. Hát egy frászt!

     

     

    előzmény:
    pannacotta (725)
    2011-08-18  19:54
  2. 2011. augusztus 18. 19:54725.

    Kedves fórumtársaim, mi, akik biztosak voltunk az igazunkban, minden gúnyolódás, ócsárlás, stb. közepette, remélem, örömmel olvassátok ezt a hírt:

    Megszületett egy alkotmánybírósági határozattervezet a magánnyugdíjpénztárak államosításáról szóló törvényről. Az [origo] információja szerint a tervezet kimondja, hogy azoknak is jár állami nyugdíj, akik pénztártagok maradtak.  

     

    Minden normális (!) ember tudta, hogy így lesz. Nagyon-nagyon sajnálhatja az, aki visszalépett.

     

    "Az Ab határozattervezete, amelyről viták vannak, kimondaná, hogy semmis a kormány kezdeményezésére a parlament által októberben elfogadott törvénynek az a része, amely megvonja az állami nyugdíjjogosultságot a magánnyugdíjpénztárban maradóktól. Ha valóban megszületik ez a döntés, akkor azok is jogosultak lesznek állami nyugdíjra akik magánnyugdíjpénztári tagok maradtak."

     

    Éljen, hurrá!   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2011. február 10. 18:58724.

    Megkaptad a választ a sapientiától (akinek ezúton is köszönöm), szóval, nincs szabály.

     

    Ne örülj, én nem vagyok rokkantnyugdíjas (meg semmilyen nyugdíjas), aki azért irigyelné az egészségeseket, mert ők képesek dolgozni és keresni is. Van ilyen elég a fórumon, sajnos. Ebben a topikban is előfordulgat ilyen.  

     

    Akit én ismerek és tényleg rokkantnyugdíjas - azaz okkal az -, évente járt felülvizsgálatra.  

    előzmény:
    unger (722)
    2011-02-10  17:03
  4. 2011. február 10. 17:35723.
    Sőt! Volt aki 3 év múlva  lett berendelve felülvizsgálatra.
    A rokkantság foka,( I.,-II., III., csopportú rokkant) az egyén (beteg) kora, munkahelye, foglalkozása, s természetesen betegségének várható alakulása volt a függvénye annak, hogy mennyi idő múlva rendelik be.
    Nincs erre séma, hogy évente, vagy kétévente.....
    A felülvizsgáló orvos dönti el a vizsgálat alapján, hogy hogyan tovább. Lát e javulásra lehetőséget ezen időn belül.
    Van olyan is, hogy a rokkantsági időn belül állapotrosszabbodás címén soronkívül felülvizsgálják.
    előzmény:
    Reszka (721)
    2011-02-10  16:25
  5. 2011. február 10. 17:03722.
    Ö biztosan évente járt naaaaa jobban tudja..
    előzmény:
    Reszka (721)
    2011-02-10  16:25
  6. 2011. február 10. 16:25721.

    Januártól?

     

    Eddig ugyanis kétévente volt rokkantsági felülvizsgálat. 

     

    Csaxólok, mielőtt megint hülyeségbe keverednél.

    előzmény:
    pannacotta (717)
    2011-02-05  12:55
  7. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2011. február 5. 18:09720.
    "Medgyessy 1 millió 500 ezer forintos havi nyugdíjat ... kér" és kapott pedig, mást érdemelne..
    http://vastagbor.blog.hu/2008/03/31/medgyessy_1_millio_50 0_ezer_forintos_havi_nyugdijat_ker
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. 2011. február 5. 17:11719.

    Persze ezek csak az átlagemberre vonatkoznak... svéd adomorálrol meglehetne kérdezni az Ingvar Kampradot az ikea alapitoját...most láttam egy tényfeltáro programot az szerint  az ikea nem is svéd cég hanem holland,,,ott van bejegyezve ikea international   valami néven...annak van egy bejegyzett cége  az a neve hogy Interogo...az meg Lichstentein-ben van..na az az igazi "vezérkar"  el lehet képzelni hogy micsod pénzek vannak ott mert a világon minden üzletben minden egyes eladott termék-böl 3 % od megy egynesen..ha esztek egy virslit az ikeában Maon 100 forintért abbol 3 forint oda megy..az ingvár magánvagyona ott van ami jelenleg  100 milli´rd svédkorona..3 ezer milliárd forint...ami után nem adozott sehol...nesze neked adomorál.....

    Ö és a családja jelenleg svájcban él, olyan házban ami szintén az interogo tulajdona...a bankokat Ikano,,,már a fiai irányitják..

    Adót itt az nemtud csalni aki bérböl ,fizetésböl él mert a munkaado levonja szigoruan..csak kisebb dolgokban ami meg igencsak elenyészö...

    Ami szerintem a leg"pikánsabb" vagy röhejes..az hogy  az ikeának nincs a tulajdon´ban a világon semmi...(jog)  nézze meg mindnki ha legközelebb arra jár hogy az üzlet elött a zászlon mi áll..az ikea logos zászlon az van hogy copy-ra...by...valamilyen egészen más cég....nem az ikea..még az sincs a tulajdonában...

    Ez a Kamprad egy zseniális ember aki ezt a birodalmt igy felépitette,meg egy zseniális adocsalo is...

    előzmény:
    unger (718)
    2011-02-05  15:59
  9. 2011. február 5. 15:59718.

    Amiket én irtam azoknak természetesen az alapfeltétele .(ott  is irtam) hogy a gazdaság beinduljon...A másik dolog meg, gondolod ezek a svédek olyan hülyék hogy örömmel fizetnek adot?? egy fenét, viszont a behajtás és az ellenörzés az igen magas szinten van...

    Egy példa...ha én itt kihivok egy "mesterembert" legyen az festö.,  vizvezetékszerelö mindegy megegyezünk az árban, nyugodtan megkérdezhetem töle hogy "az adot meglehetne e sporolni?" magyarul megcsinálja e feketén...a válasza lehet igen de lehet nem lesz....ha igen akkor ö zsebtretesz pénz feketén én meg 25% kevsebbet fizetek...ha nem akkor annyival többet, viszont ha lebukunk...akkor jön a gond mivel öt megbüntetik,,meg  tölem is behajtanak vagy 50% pluszt mert annyi a munkaado-illeték és ez esetben én munkaadonak minösülök...ezért nemszivesen dolgoznak számla nélkül...

    Mással meg nemlehet adotcsalni mert a betegbiztosito számgépe együtt van az adohivataléval,,,nemlehetséges hogy egyszerre munkadijat és táppénzt is felvegyen valaki,de mivel az adohivatal gépén fut a lakcimnyilvántartás is,még azt is azonnal látják ha valaki pl külföldre költözött....

    Szerintem otthon is hamarosan meglesz a módja a fokozott és komoly ellenörzésnek is..

     

    előzmény:
    pannacotta (716)
    2011-02-05  12:54
  10. 2011. február 5. 12:55717.
    Jelenleg évente van felülvizsgálat, csak úgy mondom. Nem kétévente. 
    előzmény:
    unger (715)
    2011-02-05  11:51
  11. 2011. február 5. 12:54716.

    A svédországi nyugdíjrendszer jó működésének oka az, hogy Svédországban van és nem Magyarországon.

     

    Egy olyan országban, ahol nem divat a jövedelmek eltitkolása - feketézés -, mindenféle csalások, magasabb a foglalkoztatottság jóval, és nagyjából társadalmi konszenzus van bizonyos törvényi stratégiákat illetően. Nem a potyautazásra nyomul a társadalom egy meghatározó rétege. 

     

    Ez sajnos, nálunk nem fog működni és ezt hiába hívjuk svéd- vagy akár magyar rendszernek, nem maga a jogszabály a lényeg, hanem a működés, amelyben nagyon eltérő a helyzet,  és ezt semmilyen jogi háttér nem fogja önmagától rendbehozni. 

    Az alapvető kérdés a bizalom, és ez nálunk - mint tudjuk - nincs meg a mindenkori országvezetés, kormányzat iránt.

     

    Ezért (is) lenne végre fontos, hogy a közbizalom helyreállítására képes politikai elit váltsa fel a jelenlegieket (többesszámban), merthogy ezek csak váltogatják egymást, rendbehozni nem fogják tudni  a helyzetet. 

     

    Sajnos, a svéd helyzettel - a fenti okokból, de sorolhatnám tovább - nem hasonlítható a magyarországi probléma, és akármennyire svéd szabályokat fogunk hozni, másképp fognak működni.

     

    Vegyük csak azt a részét, hogy nem lesz (elég) munkanélküli ellátás, illetve az - ha lesz is - adóköteles lesz.

     

    Talán tudod, hogy ez az ország alig termel valamit, ez egy hivatalosan is úgynevezett kis, nyitott gazdaság (ami nem jelent mást, minthogy bedolgozgatunk a külföldnek), és a foglalkoztatottsági helyzet ezzel is összefügg.

    Ha megvonják ezeket az amúgy is elég szűkre szabott ellátásokat és/vagy még meg is adóztatják, az emberek - a saját túlélésük érdekében - a feketemunkába menekülnek, és az ilyen szabályok ezt csak felerősítik.

    Még csak rossznéven sem veheted: ez az önfenntartás  parancsa, ha nincs más út.  Hiába a bírság és ellenőrzés, nem ez a megoldás, hanem a munka lenne, ami nincs. 

     

     

    előzmény:
    unger (714)
    2011-02-05  11:21
  12. 2011. február 5. 11:51715.

    Mindezeken kivül ami várhato...

    A rokkantnyugdijasok ügye...az lesz 100 % rokkant aki nemtud felkelni az ágybol...az is max 2 évre kapja meg,utána felülvizsgálat.

    A munkanélküliek...ha nemvállalod el azt a melot amit felajánlanak a közvetitöben mindegy hol az országban akkor nemkapsz munkanélküli segélyt....

    A betegállomány..NEM az orvosod mondja meg hogy nemtudsz dolgozni hanem a betegbiztosito dönti el..

    Mindehez az kell csak nekik hogy beinduljon a gazdaság és szo nélkül keresztülviszik...

    Csak ezeken valami eszméletlen összegeket lehet sporolni az államnak...

    előzmény:
    unger (714)
    2011-02-05  11:21
  13. 2011. február 5. 11:21714.

    Eszemben sem volt viccelni...kb igy néz ki a nyugdijrendszer ma svédországban és ez fenntarthato hosszutávon is...sööt nyereséges

    A viktor mondta hogy ez a mostani csak az elsö lépés volt,,valami hasonlot KELL nekik is kreálni ha nem akarnak csödöt....

    Nemlehet az egeszet bevezetni  egy hétvégén, de pár ev alatt  nagyon szépen...

    előzmény:
    judijudi (710)
    2011-02-05  09:27
  14. 2011. február 5. 11:14713.

    Bármennyire is tréfásnak szántad a hozzászólásodat, néhány dolog már meg is valósult belőle: 65 év lesz a korhatár hamarosan (a fokozatos bevezetés már folyamatban van),  a rokkantnyugdíjakat kiveszik az állami nyugdíjalapból és szociális ellátásnak tekintik (erre már részben kormányhatározat, részben Matolcsy-Orbán sajtóhírek vannak), ezért tökmindegy, minek nevezik, nem nyugdíj, az a lényeg; minimális összeg (ún. öregségi járadék) most is van, de csak akkor jár, ha az illetőnek semmi más jövedelme nincs és ezt sem a nyugdíjkassza fogja fizetni, mert szociális ellátásnak tekintik; az adókötelezettségről is járnak már hírek.

     

    Úgyhogy a jóslataid egy része már be is vált, illetve folyamatban van.  

    előzmény:
    unger (708)
    2011-02-04  19:37
  15. 2011. február 5. 11:10712.

    Bár az OTP Magánnyugdíjpénztár az Ötök (az öt legnagyobb) egyike, gondolom, ha megszünteti ezt a tevékenységét, a másik 4 örömmel átveszi a tagjait. 

    Egyébként is - mint kiderült - az egyik legalacsonyabb hozamokat elérő manyup az OTP-é és a legmagasabb az ING-é.

     

    Nem hinném, hogy bárki szíven szúrná magát amiatt, hogyha megszűnnek.  

    előzmény:
    judijudi (711)
    2011-02-05  09:34
  16. 2011. február 5. 09:34711.

    Ezt hallottam egy előadáson. A sajtóban az OTP cáfolta egy rövid közleményben.

     

    Állítólag a bankhoz-biztosítóhoz kötődő MNYPénztáraknak nem szimpi az újonnan előírt nagyon alacsony költség, amit a díjakból levonhatnak.

     

    A kisebb pénztárak, amelyek egy-egy munkáltatói kör alapján szerveződnek (pl vasutas, VIT stb) eddig is alacsonyabb költséggel dolgoztak. Viszont a kisebb taglétszám miatt ők szünhetnének meg leginkább, ezért megpróbálnak összefogni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (704)
    2011-02-04  18:57
  17. 2011. február 5. 09:27710.
    Szerintem Te most azt hitted, higy vicceltél. Há nehogy nagyon meglepődjél.
    előzmény:
    unger (708)
    2011-02-04  19:37
  18. 2011. február 4. 21:40709.

    Húúú! Megnyugodtam.

    Nagy ritkán, ha megyek, nem látogatóba szoktam menni az orvoshoz... úgyhogy megúsztam :-D

    előzmény:
    unger (708)
    2011-02-04  19:37
  19. 2011. február 4. 19:37708.

    Látom nagy itt a bizonytalanság, ezért én segitek nektek,jóslással

    Na mivel tegnap azt mondta a viktor hogy ez  a mostani dolog csak a kezdet volt (nembeszéltem vele) ezért szerintem igy lesz...

    A nyugdijkorhatár egységesen 65 év lesz..(eltörlik a nöi 40et)

    Egyedül állami nyugdijak lesznek, olyan formában hogy a jelenlegi mnyup dolgot lecsökkentik annyira hogy a munkáltratoi járulék egy részét egy mnyup-hoz hasonlo biztositohoz fizetik be ami max 2 lesz az országban..a rokkantnyugdijakat is "átnevezik" valamilyen járadéknak amit max 65 ig kaphato,utána mindenki kivétel nélkül öregségit kap..megváltozik ott is a megállapitás modja a számlás rendszerrel.(lesz egy minimál összeg)

    Minden jövedelem adoköteles lesz,,a nyugdij is a tápénz is ,minden..a munkanélküli segély is...

    Majd még gondolkozom a többin...van még pár jo ötletem hogyan lehetne minél szélesebb réteggel jol kiszurni...

    naaa?? mit szoltok?? jaaaa lesz vizitdij is..de nem az lesz a neve hanem orvoslátogatási ado.....:-).-)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  20. 2011. február 4. 19:31707.
    Ember küzdj és bízva bízzál... :-D
    előzmény:
    judijudi (702)
    2011-02-04  17:57
  21. 2011. február 4. 19:17706.

    Az ING-ről egy takszöv elnök azt terjeszti kivonul. Az érintett nem tud róla :-D

    Valahol írtam már, milyen célzattal lebbennek fel ezek...

    Posta Bank? ;-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (704)
    2011-02-04  18:57
  22. 2011. február 4. 19:13705.
    Nagyon örülök :-D Látod, milyen jó érzés... olyan kúúúva nehéz az a fődmíjelés.. :-D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (703)
    2011-02-04  18:55
  23. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2011. február 4. 18:57704.
    Hol olvastad az OTP-ről? Mondjuk nem csodálkoznék. Szerintem is átmegyünk önkéntesbe, végül is ezt ígérte tegnap Orbán is.
    előzmény:
    judijudi (702)
    2011-02-04  17:57
  24. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2011. február 4. 18:55703.
    Oké, eldobtam a kapát-kaszát.
    előzmény:
    kukacapja (696)
    2011-02-04  14:55
  25. 2011. február 4. 17:57702.

    ... vagy kérdezzem meg Jockey Ewingot. 

     

    Dehát nem szünnek meg a MNYpénztárak! Illetve nem mind. Nemtom, furcsa híreket is hallani.

     

    Állítólag az OTP nem szándékozik ezzel az üzletággal tovább foglalkozni. Vajon miért? Pedig ez a legnagyobb taglétszámú pénztár. Az OTP vezér ezzel igazodik Orbánhoz??? Vagy ő már tud valamit, amit mi még nem?

     

    Több kicsi pénztár már egyeztet az összeolvadásról.

     

    Aztán egy másik pénztár vezetőjétől hallottam, hogy minden cirkusz ellenére vannak pályakezdő belépőik.

     

    Én meg még mindig naívan bízom az AB-ban, hogy megszünteti a diszkriminációt a MNYP tagok és az államiak között a szolgálati idő tekintetében, és ezzel együtt meghosszabbítja a nyilatkozatra lehetéges időt.

    előzmény:
    kukacapja (701)
    2011-02-04  16:25

Címlap

top