Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért nem kötelező az apas

inves99
Létrehozva: 2010. november 30. 16:08
Miért nem kötelező az apaság vizsgálata szülést követően? A bizonytalankodó férfiakat ez meggyőzné és megóvná őket a "kakukkfiókáktól".

 

Érthető hogy korábban nem volt ilyen törvény, hiszen biztosra vehető eredményű vizsgálat sem volt. De most már van és egyre olcsóbb. Én egy bűntető törvényt is hoznék az olyan nők ellen, akik ebben megtévesztik a férjüket.

 

Szerintem egy normális, tisztességes nő, akinek nincsen félnivalója ez ügyben nem tiltakozik egy ilyen vizsgálat ellen, hanem elnézően mosolyog.

  1. 2011. február 17. 19:36726.

    "Inves, csípem a hozzászólásaidat,"

     

     

    Ezzel vigyázz, mert könnyen kiközösíthetnek itt a lányok, ha velem szimpatizálsz.

     

    Ugyanis én vagyok itten az ügyeletes közellenség. 

    előzmény:
    S.Carol (725)
    2011-02-17  19:24
  2. 2011. február 17. 19:24725.

    Akkor most magammal vitázok...

    Tegnap lefekvés után még legalább 1 órán át nem aludtam, ezen agyaltam. Nem is akarom leírni az egész gondolatsort, mert hosszú és nem is mentes a "női" logkától. De a vége az lett, hogy nem véletlen, hogy a sors, vagy a természet, vagy nevezzük, aminek akarjuk így rendelte. Ha valakinek megalapozott a gyanúja, éljen a lehetőséggel. Amúgy meg, hagyjuk, hogy menjenek a dolgok a maguk útján.

    Nagy akaraterővel bíró férfiak úgyis bele szoktak bukni a nőkkel való viszonyba.

    Inves, csípem a hozzászólásaidat, DE! verekedni bűntettnek számít, inkább ne élj vele. 

    előzmény:
    S.Carol (724)
    2011-02-17  00:51
  3. 2011. február 17. 00:51724.

    Fiúk, az alapkérdésben egyetértek Veletek. DE! Nem hiszitek el, amit még a topik elején meséltem, hogy a csajnak mástól született gyereke (titkosan persze) és ettől helyrejött a házasság, szintén ebből a családból került ki, Ő a középső lány. A legnagyobbik már 50 elmúlt és nincs gyereke, szóval Ő kimaradt a családi hagyományból. Még esetleg kiderülhetne, hogy az apának mástól is van gyereke... Komolyan, egy Kusturica film témája lehetne. És még messze nem meséltem el mindent! És nem ám valami leszakadt proletár népség, "tisztes" Bp-i középosztály. 

    Nem tudom, mi lenne, ha kiderülne. A pasi örökölte a házat, amiben laknak, de a csaj sokkal többet dolgozik és keres, Ő újítatta fel, belőle élnek. Ha válni kellene, mindkettő rosszul járna, így meg most egész jól elvannak. Erre mondtam, hogy nem fehér és fekete. Vannak dolgok, amikről jobb nem tudni.

    De ez csak az anekdota része. Az alapfelvetéssel, hogy a rendszer automatikus része lenne egy szülés utáni apasági vizsgálat - annak visszatartó erejét tekintve - abszolut megbarátkoztam a topik kapcsán. 

    előzmény:
    inves99 (722)
    2011-02-15  14:49
  4. 2011. február 16. 11:49723.

    Nézd, mentő körülmény sok lehet. De ha ezt elfogadjuk, akkor mentsük fel azt is, aki azért lop a boltban, mert éhezik, azért zsebel ki valakit, mert nem tudja fizetni a számláit... 

    Most jön a kérdés, hogy miért.

    A válasz nagyon egyszerű: az a nő, aki a férjével kívánja felneveltetni más gyermekét, és nem szól, önmagát félti. Anyagi értelemben: hogyan fog megélni egyedül? Hogyan tudja fizetni a számlákat gyesből és családi pótlékból? Érzelmi szempontból: ha megtudja a férj, őt elhagyja, és akkor egyedül marad, egyedül kell viselnie a gyermek felnevelésével járó gondokat, akadályokat...  

     

    Én nem látok igazi különbséget fennálló párkapcsolatban, vagy megszűnőben elkövetett cselekmény között. Az előbbiben hosszútávú hazugságot tervező, az utóbbiban pedig egyszerűen ostoba, rosszindulatú nőt találunk. 

    előzmény:
    S.Carol (721)
    2011-02-15  13:46
  5. 2011. február 15. 14:49722.

    Észre kell venni, hogy az inkvizíció megszűnésével kezdődött az erkölcsök ilyen mértékű fellazulása.

     

    A magam részéről az ilyen nőket - mivel, a kis mikró kutatásom eredménye szerint, reménytelen a nőkkel megszavaztatni az általam korábban felvetett bűntető törvényt -  egyszerűen az ebből a célból felélesztett inkvizíció elé vetném.

     

    Azután körömletépés, sütögetés, egyéb tortúrák után kiderülhetne az igazság és valami nagyon halvány remény esetleg a megbánásra is lenne, de ez csak remény részemről. 

    előzmény:
    S.Carol (721)
    2011-02-15  13:46
  6. 2011. február 15. 13:46721.

    Nekem meg egy ismerősöm azt mondta a feltételezésekre, hogy a legkisebb - akkor 20 körüli - fia nem tőle van, hogy nem érdekli. Ő nevelte, az Ő nevét viseli, különben is Ő a kedvenc gyereke.

    Jó poén a sorstól, hogy pont ennek a fiúnak viszont volt 1 élettársa, aki egy szétválás utáni utolsó fellobbanás nyomán bejelentette, hogy várandós, de a srácnak sehogyse tetszett a történet, ezért kérte az apaságit és neki lett igaza. Amúgy a bíróság megkérdezte, hogy kér-e kártérítést a lánytól, de Ő azt mondta, bőven elég, hogy megszabadul tőle. 

    Szerintem egy ártatlan férjjel felneveltetni a más gyerekét sem szép dolog (bár ezer oka lehet, semmi sem fehér vagy fekete), de egy éppen elváló pasi nyakába varrni, az még nagyobb disznóság. Mert ott aztán nincsenek enyhítő körülmények, pénzéhség van és bosszúvágy. Vagy nem?

    előzmény:
    pager (634)
    2011-02-07  19:58
  7. 2011. február 15. 09:51720.

    "A kérdésem még mindig az, hogy miért lesz valakiből önjelölt igazságosztó, aki kaján kárörömmel vigyorogva elmondja a tutit, amit aztán (nyilván a nagy megrendüléstől, vagy a barátja iránti tiszteletből, együttérzésből) ország-világ elé tár."

     

     

    Szóval a dolog pont fordítva történt, mint ahogyan azt te láttatni szeretnéd.

     

    A barátom teljesen ki volt akadva, hogy mennyire nem hasonlít őrá az a gyerek és pont én voltam az, aki azt mondta, hogy ne hülyülj már meg, biztosan a tied a gyerek.

     

    De annyira bevette az agyába a gondolat magát, hogy ekkor kezdtem el mondogatni neki, hogy 50e Ft-ért megtudhatja a tutit, csak akarnia kell és akkor majd meg fog nyugodni. Sajnos a teszt pont őt igazolta és ezután már nem folytam bele a dolgokba.

     

    Viszont azzal a nyomorult k.rvával azóta többször találkoztam és rájöttem, hogy valszeg bdsm-s a hölgyike, mert rendszeresen kivív nálam egy kis testi fenyítést. 

    előzmény:
    rahan (535)
    2011-02-06  20:52
  8. 2011. február 11. 00:50719.
    Ugye?
    előzmény:
    czege (718)
    2011-02-08  21:18
  9. 2011. február 8. 21:18718.
    na, ez azért már az igengennyes és köteletneki kategória
    előzmény:
    pager (717)
    2011-02-08  19:58
  10. 2011. február 8. 19:58717.

    Abszolút megértelek. Ha nem lenne más lehetőség, egy anya még akár ölne is a gyerekéért.

     

    A gond igazából az, hogy nagyon sok nőnek lenne más választása, mégis meglépi azt, amiről a topic szól, mással nevelteti fel a gyerekét.

     

    Inves írt is egy ismerőséről egy másik topicban, nem volt egyszerű sztori. Házaspár, évek óta gyereket akartak, nem jött össze. A nő elment a szomszéddal kavarni, aki elsőre betalált. Neki persze az a verzió ment, hogy fogamzásgátlót szed a csaj... Egy ideig neveltette a férjével, majd amikor a szomszéd nagyobb jövedelemhez jutott, közölte a férjével, hogy nem az övé a gyerek, és beperelte a szomszédot gyerektartásért...

    Hogy ne nagyon ugráljon, a férjnek azért biztosít találkozót a gyerekkel...

     

    ***

    A karfiolleves finom, jó étvágyat nektek! 

     

    előzmény:
    czege (716)
    2011-02-08  18:46
  11. 2011. február 8. 18:46716.
    na, rotyog a karfiolleves, közben volt időm gondolkodni. Valószínűleg nem tennék meg mindent, pl. a témaként körberágottat sem - tehát, nagy eséllyel nem neveltetném fel mással, annak tudta nélkül. De el  tudok képzelni olyan kilátástalan helyzetet, amikor nem lenne más választásom - annak minden hátulütőjével és életen át tartó hazugsággal és rettegéssel megfejelve.
    előzmény:
    czege (714)
    2011-02-08  17:33
  12. 2011. február 8. 17:38715.
    ja, és az apja természetesen a férjem
    előzmény:
    czege (714)
    2011-02-08  17:33
  13. 2011. február 8. 17:33714.

    a gyerek érdeke ilyen esetben nem mindig választható el a nőétől. Ugye az alapszitu az, hogy szeretőtől gyerek, de amikor megtudja, szerető lelép, gyereket nem vállalja - marad a férj, mint "apa". Lehet, hogy a nő gyerek nélkül elhagyná a férjét - mint tudjuk, jóval több nő válik el a férjétől félrelépés esetén, mint férfi, akkor is, ha az adott férj már Ágikától Klárikáig mindenkit megd*gott -, de a gyerek érdeke azt kívánja, hogy teljes családban nőjön fel.

     

    Ugyanakkor az aluljárós hasonlattal megfogtál, nagy különbség valóban nincs, mindkettő hazudik és csal... Annyi talán, hogy az egyik feltétlenül önös érdekből - akkor is, ha megy haza és a gyerekeinek abból veszi a vacsorát, kényelmesebb ez, mint elmenni dolgozni, nincs nagy különbség a zsebes és az ilyen alapítványos között -, a másik esetben nem feltétlen és kizárólag az anya érdeke szerepel a képletben.

     

    Lehet, hogy naiv vagyok, de nekem folyamatosan a gyerek lebeg a szemem előtt. Talán azért, mert fél éves a kislányom és valószínűleg én is mindent megtennék, hogy a lehető legjobbat biztosítsam számára, ha hazugsággal, akkor azzal... Még ha ez megvetendő is.

    Még az a szerencse, hogy már az UH képen is tiszta apja volt

    előzmény:
    pager (711)
    2011-02-08  17:23
  14. 2011. február 8. 17:26713.

    igen, erre jutottam én is. Jobb neki így

    És tény, az említett fószer nem hazudik jól - igaz, az egész élete hazugság, hazugság hátán, de nem jól csinálja... Mégis megél belőle

     

     

    Pager, megint egyetértek: sokkal becsülendőbb számomra is az a nő, aki felismerve, hogy nem alkalmas anyának, kilép a gyerek életéből, mielőtt nagyobb kárt okozna. Vannak helyzetek, amikor jobb a gyereknek az anyja nélkül.

    előzmény:
    Zanthia_ (666)
    2011-02-08  14:09
  15. 2011. február 8. 17:24712.
    Az is igaz...
    előzmény:
    212121 (710)
    2011-02-08  17:18
  16. 2011. február 8. 17:23711.

    Az a kisebb baj, ha félrelépésből születik a gyerek. Sőt, ha a férj ezt hajlandó megbocsátani, és vállalni a gyermek nevelését, az szép dolog.

    Nem attól az anyától vitatom el a gyerekéhez való jogát, aki félrelép és terhes marad. Attól, aki inkább hazudik és csal, és messze nem a gyerek érdekében, inkább a sajátjában. Ez azért a lopástól sem áll messze, hiszen olyantól vesz el, aki simán lehet, hogy nem adna, ha tudná az igazságot. Miért különb az ilyen nő annál, aki hamis papírok, igazolások bemutatásával "gyűjt" pénzt az aluljárókban különféle alapítványokra hivatkozva, majd a "műszak" végén az egészet arra költi, amire neki jól esik? 

     

    A gyerek érdeke. Namármost, azt a gyereket az anyával együtt csinálta valaki. Egy másik férfi, aki apa lett, nem a férj. Szóval a gyerek érdeke nem sérül, ha ennek, ha annak a férfinak kell őt eltartania, nevelnie, hiszen ha a nő időben szól, (mármint a szülést megelőzően, vagy közvetlenül utána) a gyerek nem szokik hozzá a férjhez, nem kezeli apaként. Nem sérül a férj érdeke sem, hiszen dönthet, vállalja-e a más gyerekét, s ha igen, tudja, mit vállal. 

    előzmény:
    czege (708)
    2011-02-08  17:03
  17. 2011. február 8. 17:18710.
    Van nagyobb büntetés egy ember számára, mint a földi törvények.
    előzmény:
    pager (709)
    2011-02-08  17:12
  18. 2011. február 8. 17:12709.

    Értem. 

     

    Csak arra lettem volna kíváncsi, hogy eleve tudtad, szeretője van a férjednek, akár nyitott kapcsolat formájában, vagy pedig utólag tudtad meg, és megbocsátottad a hibát. Sem az egyik, sem a másik forma miatt nem ítélek el senkit.

     

    Persze, a végeredmény szempontjából mindegy, hogy mikor és hogyan tudtad meg, és ha nem akarod, úgysem fogod elárulni...

     

    Személy szerint, ha érintett lettem volna a kérdésben, amikor megtudom, az esetet rendőrségi feljelentés követte volna. Egyrészt a zsarolás, másrészt a csalás miatt.  

    előzmény:
    212121 (705)
    2011-02-08  16:40
  19. 2011. február 8. 17:03708.

    számomra nincs mentség a lopásra, ami nem az enyém, nem veszem el... ha valaki úgy vállal gyereket, hogy nem tudja eltartani, az nagyobb gané a szememben, mint aki a mástól lévő gyerekét nevelteti fel a férjével...

     

    Egy másik hozzászólásban írtad, hogy nem csak az erőszakos anyánál nincs biztonságban a gyerek és nem tartod azt a véleményt, hogy a gyereknek mindenek felett a családban a helye. Ezzel tökéletesen egyetértek. Ugyanakkor pusztán az alapján vitatni egy nő anyaként való helytállását, hogy félrelépésből született a gyereke szerintem túlzás. Sőt, én fordítva gondolnám: a gyerek elsődleges érdekét nézi, azt, hogy a férj az, aki az anyagi, érzelmi és egyéb biztonságot meg tudja adni számára. Ha nem derül ki - amiben reménykedik a gyerek, és nyilván maga érdekében is -, akkor messze ez a legjobb megoldás.

    előzmény:
    pager (658)
    2011-02-08  12:28
  20. 2011. február 8. 16:54707.

    Jajajaaa... így már érthető.

    Elképesztő! :-( 

    előzmény:
    212121 (702)
    2011-02-08  16:31
  21. 2011. február 8. 16:51706.

    Egyiket sem örömében választja az ember...

      

    előzmény:
    212121 (701)
    2011-02-08  16:26
  22. 2011. február 8. 16:40705.
    Megtudtam és ez a lényeg.
    előzmény:
    pager (704)
    2011-02-08  16:39
  23. 2011. február 8. 16:39704.

    Szép... Mármint a zsaroló...

     

    Mikor tudtad meg?  

    előzmény:
    212121 (702)
    2011-02-08  16:31
  24. 2011. február 8. 16:37703.
    Ezt nem tudom, mire írtad, persze, hogy más.
    előzmény:
    212121 (701)
    2011-02-08  16:26
  25. 2011. február 8. 16:31702.

    A férjemet zsarolták egy nem tőle származó gyerekkel, és a pic.a próbálta a háttérből azt susogni neki, hogy a mi közös gyerekeink nem a férjemtől származnak.

     

    Bebukott önagysága.

    előzmény:
    Zanthia_ (700)
    2011-02-08  16:26

Címlap

top