Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Háromnál több gyerek?

KoronczayLilla
Létrehozva: 2010. december 6. 22:29

Kedves fórumozók!

Tegnap ültem a villamoson, és egy ötvenes tanárnő állt előttem, aki régi diákjával találkozott éppen. A tanítvány egy régi osztálytársról azt mesélte, hogy az érettségi ótaeltelt nyolc évben  négy(!) gyereket szült. Ezen aztán elszörnyülködtek rendesen. 

Elgondolkodtatott a dolog, és szeretnék írni róla. Hogyan gondolkodtok Ti arról, ha  valaki háromnál több gyereket hoz a világra manapság?

 

Köszönöm, ha írtok nekem: Koronczay Lilla

  1. 2010. december 18. 15:29451.

    Nem kell. Miért kellene?

     

    Mindenki annyi gyereket vállaljon, amennyit fel tud nevelni magától.

     

    Ma Magyarországon a munkaképes lakosság 50%-a foglalkoztatott. 3-4 gyerekkel hány évig marad otthon GYEDen egy anya, és kap  fizetést érte?

    Ez nem elég?

     

    Mit adjon az állam még??   

    Magadnak szülted a gyerekeidet, és szubjektív magánvéleményed, hogy a nagycsalád jó. 

     

    előzmény:
    nyugger (448)
    2010-12-18  13:11
  2. 2010. december 18. 14:05450.

    "dédnagyanyáink milyen nehezen éltek,  mégis sokat szültek és BÍRTÁK!"

     

    Amelyik meg nem, az meghalt. Remek példa.

    előzmény:
    nyugger (446)
    2010-12-18  13:01
  3. Torolt_felhasznalo_420565
    Torolt_felhasznalo_420565
    2010. december 18. 13:23449.

    Az új törvénynél is sokkal bőkezűbben?! Annál, amelyik óriási adókedvezményeket ad a többgyerekeseknek? Plusz 3 év otthonlét plusz nagycsaládosok támogatása stb?

    Kibújt a szög a zsákból...

     

    A saját gyerekeit mindenki maga nevelje fel, legyenek azok akárhányan és ne várjon érte támogatást. Bár ezzel te nyilván nem értesz egye4t, aki sajátosan értelmezed a magánszférát, lásd mások beszélgetésének kihallgatása, elpletykálása.

     

    Sem az államnak, sem neked semmilyen módon nincs közöd ahhoz, hogy más milyen döntést hoz a magánügyeiben, ez pedig az: magánügy.  

    előzmény:
    nyugger (448)
    2010-12-18  13:11
  4. 2010. december 18. 13:11448.

     

    Igen, hát titeket kellene példának állítani mindenki elé!

     

    Nagyon nagy dolog ennyi gyerek felnevelése, és az államnak az ilyen családokat kellene sokkal bőkezűbben támogatni!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377056 (430)
    2010-12-17  22:50
  5. 2010. december 18. 13:05447.

    Neked se megy, nemcsak a magyar írás,  az értő olvasás sem. Javaslom, ne fáradj vele.

     

    De most már többet nem akarok veletek foglalkozni, ennyit se értetek meg!

    előzmény:
    emma33 (440)
    2010-12-18  01:15
  6. 2010. december 18. 13:01446.

    Lióra, drága!

     

    ÉRTŐ OLVASÁS! Ha nem megy, még egyszer próbáld meg.

     

    Azt mondtam, hogy dédnagyanyáink milyen nehezen éltek,  mégis sokat szültek és BÍRTÁK!

     

     

     

     

    előzmény:
    Lióra (439)
    2010-12-17  23:52
  7. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2010. december 18. 10:25445.

    Én is kívánom, hogy összejöjjön...akárhány...mindegy...majd meg lesz...

    Boldog Karácsonyt és sok örömet!  

    előzmény:
    encsilaci78 (444)
    2010-12-18  10:06
  8. 2010. december 18. 10:06444.

    köszi, neked , nektek is nagyon boldog karácsonyt kívánok.

    e.

    előzmény:
    nyugger (427)
    2010-12-17  22:07
  9. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2010. december 18. 06:54443.

    Nagyon klasszak, szívet melengetőek...!

    Egyet felejtenek el az egykét nevelő anyukák, mi azt tudjuk, hogy milyen az egyke, mert az első gyermekünk nekünk is az volt egy darabig...de ők azt soha nem tudják meg, hogy milyen a többi...nem ismerik, nem ismerhetik, nem tapasztalják...és amit nem ismerünk attól sokszor félni szoktunk és amitől félünk, azt előbb utóbb utálni fogjuk...pedig amit nem ismerünk az nem feltétlenül rossz!

    Hallomásból, sajtóból, nem tudunk saját érzéseket és egészséges véleményt produkálni, abból csak a hülyeségeket tudjuk szajkózni...! 

    Hiteles véleményt csak saját tapasztalatból tudunk előállítani! Na jó lehet, persze más kárából is tanulni olykor, de azért az ember, a legtöbb ember mégis csak a sajátjáéból tanul...és így van ez a véleménnyel is...!

    Minden jót, és nagyon sok Boldogságot az 5 gyermekedben!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377056 (430)
    2010-12-17  22:50
  10. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2010. december 18. 06:32442.

    De korrigálok: Az egykének rövidtávon is csak látszólag jobb...persze vannak kivételek itt is...de nem jellemző...

    Nézd amikor meghalnak a szülei...egyedül marad...a gyökereit illetően biztosan...persze lehet addigra saját családja ami értékesebb számára mindennél...de az nem ugyanaz...ha tetszik, ha nem. Amikor egy növénynek, vagy embernek a gyökerei meghalnak, elkezd nehezedni a világ, egészen másként kell kapaszkodni az életben, még ha ezt sokan nem is veszik tudomásul, akkor is! Ez sem bántásból írom, ki nem ragadjál egy szót te, helyes ügyes lyóravaló ember...próbálkozzál már meg egy kicsi gondolkodással is, ne csak vagdalkozz!

    A barátnőmnek meghaltak a szülei és a testvére is..egyedül maradt, elkopott az a biztonság érzete, az a háttér, amitől az önbizalma erősödött és ha láthatatlanul, vagy természetsebbnek vett érzés ami a természetessége miatt, alig vagy nem is észrevehető...akkor kerül előtérbe, amikor nincsenek azok, akik ezt a táptalajt biztosítani tudják.

    De írom egyszerűbben...amíg meg van valami, nem érezzük a fontosságát a jelenét...amikor nem lesz, akkor derül ki mennyire volt fontos...

     

     

    Tegnap 

    Ranschburg Jenő beszélt a Dunatv-én és a leginkább híres, tudósok, művészek, filmsztárok..stb.90%-ban 3. vagy negyedik gyermekek voltak...és a mai napig is így van...valamiért az első és az egykék biztosan soha...nem azt mondta, hogy nem nagyszerű emberek, sőt ki is emelte, hogy nayszerűek és a többi is...de kimondottan híresség, akik nagyot alkottak...mind 3. vagy 4. gyermek a családban.

    Ezen kutatást időnként újra elvégzik és maradt ez a statisztikai adat a mai napig is...

    Mivel én csak a második és egyben az utolsó lettem, ezért csak itt kommentelgetek veletek, nagy örömmel!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2010. december 18. 06:05441.

    ÓÓÓÓ te helyes ügyes lyóravaló ember...! :) Hogyan bánjak veled szerinted? csak úgy tudok, ahogyan te érzed magad, nem egyszer hangot is adsz neki, hogy hülyének érzed magad, pontosítok mert még a végén, kimásolod, hogy nem jól írtam...

    ugy beszelsz velem, mint egy taknyos hulyevel.

    nézd ilyet ember akkor mond amikor hülyének érzi magát...erről én nem tehetek...de elképzelhető, mert bevallom van olyan tehetségem, hogy mindenki amit közvetít, sugall felém, amilyen szintre vonz, annak megfelelőszinten beszélgetek vele...

    Röviden tömören, ne legyél hülye és akkor nem hülyéskedek veled...

    De mond csak? Ha nem vagy hülye akkor miért zavar, ha annak néznek?

    Ezt csak azért kérdezem...? Mert tudod, az úgy van, hogy aki nem hülye, vagy, de legalább nem érzi magát annak, azt nem zavarja, hogy ki és mennyire nézi annak. Ez halál komolyan így van! És legkevésbé sem gondolja azt, hogy valaki hülyének nézi... Szedd össze magad és próbáld meg magadat annyira tisztelni, hogy ezek a rossz érzések elmúljanak beklőled...és ha ez megtörtént, aztán tudsz majd másokat is...ha így maradsz, akkor sajnos mindig hülye leszel és nem mások előtt, hanem saját magad előtt, amit mindig másokra fogsz kiközvetíteni!

     

    Nos, hatalmas véleménnyel eddig nem szolgáltál, a kötekedésen kívül, kimásolgattál a véleményeinkből...szövegkörnyezetből kiragadtál mondatokat, szavakat...amiknek az értelme akár meg is változhat...ha nem abban a környezetben olvasható...de legyen, szóval: kimásolgatsz mondatokat, linkeket küldesz gyermekneveléssel kapcsolatban, kiforgatsz...stb.

    Mond csak, véleményed is van? Tudsz írni tapasztalatot, sajátot, tudod olyat amit te éltél meg, gyermekeddel, saját családoddal? 

     

     "egykék is születhetnek szerényebb körülmények közé...de attól még ő sem kapja meg ugyanazt érzelmileg amit a nagycsaládban fenövekvők...nem tehet róla, tudjuk és nincs ezel semmi baj...a párkapcsolatára fog a leginkább kihatni...és nem bántom őket, csak nekik ezen a téren sokkal nehezebb lesz amikor felnőnek...Ennyit kell elismerni mert ez tény....ez nem bántás, lenézés....sőt, inkább kicsit sajnálás... "

    Erre is válaszolok ha már kiragadtad, nem szántam rossz indulatúnak...

    Figyelj okostojás: az egyke, nem kap testvéri szeretet, ezért nem ismeri a testvéri toleranciát sem, nem kap puszit a testvérétől, nem tud kérni és kapni egy testvéri jó tanácsot, a lecke írásban nem tud segítséget kérni a testvérétől...stb. Soroljam még??? De persze a nagycsaláddal állítottam szembe a dolgot, de mert csak azt szidjátok "birkák" miközben mi nem szidjuk az egykéket, csak valamiért mindenáron, ezt akarjátok bebizonyítani, de tudom csak azé, mert ti magatok viaskodtok magatokban ezzel a kérdéssel, hogy legalább még egy gyerek kellene....de betegesen, rajtunk keresztül akartok magatoknak önigazolást szerezni, önzéseteket palástolni...vagy a tököm tudja mit akartok, de magatokkal van a legnagyobb bajotok...

    De vissza a gyerkekhez....igen is az egykéknek az előnyük a hátrányuk...nem kell osztozkodni semmiben, ezt nem tudják elsajátítani, akár szerény vagy fényűző életet is élnek..mert nincs is rá szüksége...másként / nem mondom hogy rosszabbul, vagy jobban/ ismétlem MÁSKÉPP!! 

     

    Igen is tartom magam ahhoz és nem rossz indulatból, hogy az egykéknek, az előnyük a hátrányuk, addig a nagycsaládban, vagy legalább testvérrel felnövők az egykével szembeni hátrányuk lesz az előnyük.

    Szóval rövid távon az egyke előnyös bizonyos dolgokban, gyermekkorban...

    És ha van még itt olyan idióta, szerencsétlen ökör, aki amit leírok, azt rosszindulatnak vagy szapulásnak veszi és nem egyszerű véleménynek.../ talán tévedek, talán rosszul gondolom/ háát, azzal hogyan kell bánni?! De ha tévedek...írja már le, hogy miben...ne linkeljen...ne másolgass, ami a fejedben van, azt tedd már ide!

    Bízom benne, hogy nem csak linkek vannak benne...

     

    előzmény:
    emma33 (428)
    2010-12-17  22:14
  12. 2010. december 18. 01:15440.

    Akkor te elj ugy, ki tart vissza?

    Vagjal csirket, csinalj mindent kezzel - ha arra vagysz.

     

    Mit zavar az teged, hogy masoknak konnyebb az elete? 

    előzmény:
    nyugger (436)
    2010-12-17  23:25
  13. 2010. december 17. 23:52439.

    Az az otthonlét nem az az otthonlét volt,amit ma elképzelünk(nezetés,csacsogás,manikűr)

    Persze,irigyled nagyanyud,de ha két napig kellene az ő életét élned ,sírva könyörögnél.Nagyanyám okos nő volt,szeretett volna továbbtanulni,azonban az ő idejében és társadalmi hátterében ez elképzelhetelen volt.

    Mindig irigyelt,hogy én tanulhatok,mindig ez volt az első kérdése: az iskola? 

    Nagyapám nem volt könnyű természet,de hát akkoriban ez még nem szerelem alapján ment.

    Eltűrte,mert el kellett tűrnie ,de sok-sok elejtett mondatából tudom,hogy nem volt boldog. 

    Szerintem mindent megér,hogy végre ,több ezer év után,önálló lények lettünk,önálló egzisztenciával,végre nem aputól kell pénzt kérni 40 évesen,ha venni akarsz egy harisnyád. 

    Ha olyan szuper lett volna régen,miért akartunk emancipálódni?

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Ha ma úgy tartanál egy gyereket,mint nagyanyáink,hamarosan kopogtatna a gyámügy (szoba-konyhában 10-e, nyáron mezítláb mentek még iskolába is,már 10 évesen is kivették a fiúkat a suliból,lányokat tán előbb is,küldték őket szolgálni,földet művelni,de már 4-5 évesen befogták őket libapásztornak--De felőlem--kipróbálhatod

    előzmény:
    nyugger (436)
    2010-12-17  23:25
  14. 2010. december 17. 23:35438.
    Bárcsak nekem lenne ennyi bátorságom, hogy öt gyereket szüljek. Le a kalappal!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377056 (430)
    2010-12-17  22:50
  15. 2010. december 17. 23:32437.
    Čn bizony meg a régi Nagymamákat szoktam irigyelni. Čn ugyebár, mint modern nö, két munkahelyen megállom a helyemet (napi 12 óra), és ha onnan fáradtan hazatérek, kezdhetem a háztartást+gyerek. Alig alszom. Nem panaszkodom, mert senkivel nem cserélnék. Jól keresek, mindenünk megvan, egészség stb., de idönként mondogatom, hogy bárcsak egész nap itthon lehetnék, sütnék, föznék és egész nap csak a gyerköcöket babusgathatnám. Szóval, ki tudja... 
    előzmény:
    Lióra (435)
    2010-12-17  23:17
  16. 2010. december 17. 23:25436.

    Így van, és tulajdonképpen erről kellene beszélnünk.

    Hogy tudtak gyereket nevelni, háztartást vezetni, miközben majdnem mindent kézzel kellett csinálni: mosni, tésztát gyúrni, kenyeret dagasztani, csirkét vágni (nem volt mirelit), takarítani - nem voltak gépek, sok családnak cselédje sem volt.

     

    Csinálta mindenki, amit kellett.

     

    Most meg van, aki már egy gyereknél is nyöszörög, hogy nem bírja és jaj, mi lenne, ha több lenne, hát azt ő nem élné túl.

    előzmény:
    fincsi (433)
    2010-12-17  22:58
  17. 2010. december 17. 23:17435.

    Nagymamának nem volt más választása,akkor még a lányokat nem nagyon taníttaták,cikinek számított,ha a nő dolgozik(megszólták a fértit különben) ,fogmazásgátló nem volt.

    Na,meg gondolom,Te sem olyan szinten szeretnél élni,mint ők. 

    Nagyanyámnak 3 gyereke volt és irigyelte a mai nőket,hogy tanulhatnak,dolgozhatnak és akkor mennek-nem mennek férjhez,amikor akarnak.

    Azt mondta,ha most lenne fiatal,ő is egy gyereket szülne. 

    előzmény:
    fincsi (433)
    2010-12-17  22:58
  18. 2010. december 17. 23:01434.
    Aranyosak! Ez igen! Irigylésre méltóan jól élnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377056 (430)
    2010-12-17  22:50
  19. 2010. december 17. 22:58433.

    Sziasztok! Nagymamámnak 6 gyereke volt, akiket tisztességgel felnevelt. (8-at szült, de ketten sajnos gyerekbetegségben meghaltak)

    A "mai világban" meg három gyerek miatt topicot nyitunk 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  20. 2010. december 17. 22:55432.

    Azt én nem tudom, hogy Teréz anya akart-e valaha gyereket, vagy nem akart - te tudod?

     

    "Valóban: evija 20 hónapos negyedik gyereke inkább lesz egyke a három huszonéves mellett."

    És? Mit lovagolsz ezen ennyit? 

    Az a lényeg, hogy megszületett.

     

    Egyébként tekerd föl az egeret,  a topik címe:  Háromnál több gyerek?

     Van egykés topik, de itt ezen már túl vagyunk.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2010-12-17  22:34
  21. Torolt_felhasznalo_377056
    Torolt_felhasznalo_377056
    2010. december 17. 22:51431.
    Rosszul írtam. Hajnalimosoly Máriának csak 9 gyereke van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377056 (430)
    2010-12-17  22:50
  22. Torolt_felhasznalo_377056
    Torolt_felhasznalo_377056
    2010. december 17. 22:50430.

    Szia!

    Nekem öt gyerekem van, és nem bánom. Engem is sokan megszólnak, hogy miért vagyunk ilyen felelőtlenek. szerintem lehet csodálatosan, felelősségteljesen élni ennyi gyerekkel is. Sok ismerősöm van, virtuálisan is, akiknél 4-5-6 de még 10 gyerek is van! Példamutatóan élnek!

    Nézd csak meg őket, kukkants bele az életükbe, és meglátod, ez egy gyönyörű, nemes feladat!

     

     

    http://hajnalimosoly.blogspot.com/ 10 gyerek

    http://gyereketeto.blogspot.com/ 6 gyerek

    http://praktikaksokgyerekhez.blogspot.com/ 4 gyerek

    http://zeki-szitya.blogspot.com/ 4 gyerek

    http://kiseri.blogspot.com/  5 gyerek

     

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-12-06  22:29
  23. 2010. december 17. 22:40429.

    Megneztem, de nem nagyon latom, hogyan valaszolna ez a topik kerdesere.

    (Haromnal tobb gyerekrol mit gondolunk.)

     

    Szerinted?

    előzmény:
    Aiyana (425)
    2010-12-17  21:25
  24. 2010. december 17. 22:14428.

    "Ószintén örülök, hogy minderre rájöttél te is, hogy itt csak ennyiről van szó. Gratulálok! Még sem volt hiába az eddigi beszélgetés!

    Olvasd vissza magad, elejétől a végéig, hogy lásd, mekkora fejlődésen mentél keresztül. Elismerésre méltó!"

     

    Csak hatrabb a hangerovel - ugy beszelsz velem, mint egy taknyos hulyevel.

     

    En vegig ugyanazt irtam.  

     

    Olvass vissza TE.

     

    Mar inditani azzzal inditottal, hogy:

     

    "Talán ha minél több a gyermek annál nagyobb a motiváció is, és ettől megy ilyen jól azoknak a nagycsaládosoknak akiknek jól megy, de ha akinek éppen nem is megy annyira, akkor majd azok gyermekeinek fog nagyon jól menni, mert azokban benne lesz a tolerancia és az elfogadás készsége!"

     

    meg

     

    "egykék is születhetnek szerényebb körülmények közé...de attól még ő sem kapja meg ugyanazt érzelmileg amit a nagycsaládban fenövekvők...nem tehet róla, tudjuk és nincs ezel semmi baj...a párkapcsolatára fog a leginkább kihatni...és nem bántom őket, csak nekik ezen a téren sokkal nehezebb lesz amikor felnőnek...Ennyit kell elismerni mert ez tény....ez nem bántás, lenézés....sőt, inkább kicsit sajnálás... "

     

    hiaba hadarsz ossze-vissza MOST, hogy mirol volt szo

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118041 (418)
    2010-12-17  14:02
  25. 2010. december 17. 22:07427.

    Majd lesz, meglátod!

         

     

    Bízzál benne, és összejön. Ezt kívánom neked, és boldog karácsonyt!

    ny

    előzmény:
    encsilaci78 (421)
    2010-12-17  14:42

Címlap

top