Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Border collie gazdik

szöszmöszi
Létrehozva: 2010. december 28. 19:07

Sziasztok!

Volt már ilyen fórum, de már nem találtam ott senkit.

 

Szeretnék border collie-s gazdikkal beszélgetni.

 

Családunk 7. tagja lett egy border collie kölyök, aki most 16 hetes.

  1. 2010. december 31. 16:3026.

     

    Sebaj, örömmel olvastam én is. Akár 3x is.

     

    Mi a border esetében egyetlenegyet találtunk a környéken - Szabolcs-Szatmár-Bereg megye -, a legtöbb a dunántúlon és környékén volt. Mi pedig viszonylag hirtelen döntöttük el, hogy teljesítsük Bence fiam álmát. Elmentünk, megnéztük, ott volt mindkét szülője, gyönyörűek voltak, igazu Maja kicsit nagy volt a spánielhez képest, fura volt ölbe venni és kocsiba tenni. Amikor sikerült, akkor meg felmászott a kalaptartóra.

     

    Leszedtük, utána megnyugodott, majd kicsivel később kihányt mindent. Mikor kiszálltunk, bebújt a kocsi alá, nem is tudtuk kicsalogatni, úgy kellett kihúzni. 

     

    Viccesek voltunk, amikor jöttünk fel a lakásba, a kicsi 10 hetes spániel pórázon szépen jött mellettünk, a nagyobbacska border colliet pedig a férjem az ölében cipelte.

     

    Érdekes, amit írtál, a spániel kutyust mi is úgy választottuk, hogy láttunk iszonyúan olcsó hirdetéseket is, meg drágábbakat is. Próbáltuk mi is a középárfolyamot kiválasztani, no meg azt, ahol a fotó is meggyőző volt, tehát nemcsak a kiskutya tetszett, hanem a környezete is szimpatikus volt. Most már kijelenthetem, hogy Szaffi a lehető legjobb választás volt. Igaz, úgy indult a dolog, hogy fiú legyen és fekete.

    Mert nekem régen egy fekete, fiú spánielem volt, imádtam, és rengeteget meséltem róla a családnak.

    De aztán elgondolkodtam, hogy lehet, hogy akkor Blackyhez fogom az új kutyust hasonlítgatni, ezt nem akartam, így lett végül egy aranybarna lány spánielünk.

     

    Ha van kedved, nézd meg a blogunkat, itt vannak videók is a kutyusokról, Majáról is mindjárt felteszek egy tegnap készültet.

     

     

    előzmény:
    szenobia (21)
    2010-12-31  14:43
  2. 2010. december 31. 15:0925.
    Atyám! az 1. is átment .. áááááááááááááááááá
    előzmény:
    szenobia (24)
    2010-12-31  15:08
  3. 2010. december 31. 15:0824.

     

    Tessék... Mostmeg 2x is átment

    előzmény:
    szenobia (23)
    2010-12-31  15:07
  4. 2010. december 31. 15:0723.

     

    Komolyan mondom mindjárt megüt a guta!Írtam tömérdek sort,erre mind elszált ... áááááááá

    Megpróbálom újra .. :S

    A kenneles résznél elöszőr felált a szőr a hátamon,aztán meg egy jót nevettem .. :P

    Nekem is hasonló a véleményem mint neked.Sokunknak nem lehetne meg álmai kutyusa,ha csak a törzskönyvezett keneles kutyikat lehetne megvenni.Egyébként-még ha bután is hangzik-az áraknál próbáltam a viszonylag átlagos "drágább" áruakat figyelembe venni.Nem mintha "nem kenneles" kutyáért nem kérhetnének pofátlanul sokat,de tényleg voltak még oltás nélküli hirdetések is .. :S

    Szóval nem szálnék vitába a kenneles-kontra nem kennles vitában,mert én is jót akarok a Borderes nemzedéknek,de ez a kiskutya már ha megszületett gazda kellett neki..Történt már enél gonoszabb dolog is a világon..

    A parkettás résznél is mosolyognom kellett..Ha Piszokkal birkóznak Tipli az ugrásoknál alul marad,mert mint egy krumliszsák,akkorákat nyekken mialatt szétcsúsznak a lábai.Piszok viszont egy ugróbolha ügyesen pattog körülötte :D

    Mi is birkák állatok közül hoztuk ..Sőt..

    Mikor az ölembe vettem,hogy akkor indulunk haza,a kocsiba ülvén mondom apunak:"kicsit szagos a kutya,bocs" .. Erre apám: "nem akarlak elkeseríteni kislányom,de ez NAGYON BÜDÖS " :p

    sZABÁLYOSAN ISTÁLÓ ÉS KAKA SZAGA VOLT :d:d

    Ennek ellenére ahogy hazaértünk fel ugrott az első fotelbe,és ott is maradt jó okáig..Még afürdetéssel is próbálkoztunk,de az sem segített igazán.Másnap a hóban jól ledörgöltük,átkeféltük..Mára már csak kutya szaga van,vagy még az sem :P
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2010. december 31. 15:0022.

     

     

    Komolyan mondom mindjárt megüt a guta!Írtam tömérdek sort,erre mind elszált ... áááááááá

     

    Megpróbálom újra .. :S

    A kenneles résznél elöszőr felált a szőr a hátamon,aztán meg egy jót nevettem .. :P

    Nekem is hasonló a véleményem mint neked.Sokunknak nem lehetne meg álmai kutyusa,ha csak a törzskönyvezett keneles kutyikat lehetne megvenni.Egyébként-még ha bután is hangzik-az áraknál próbáltam a viszonylag átlagos "drágább" árakat figyelembe venni.Nem mintha "nem kenneles" kutyáért nem kérhetnének pofátlanul sokat,de tényleg voltak még oltás nélküli hirdetések is .. :S

    Szóval nem szálnék vitába a kenneles-kontra nem kennles vitában,mert én is jót akarok a Borderes nemzedéknek,de ez a kiskutya már ha megszületett gazda kellett neki..Történt már enél gonoszabb dolog is a világon..

    A parkettás résznél is mosolyognom kellett..Ha Piszokkal birkóznak Tipli az ugrásoknál alul marad,mert mint egy krumliszsák,akkorákat nyekken mialatt szétcsúsznak a lábai.Piszok viszont egy ugróbolha ügyesen pattog körülötte :D

    Mi is birkák állatok közül hoztuk ..Sőt..

    Mikor az ölembe vettem,hogy akkor indulunk haza,a kocsiba ülvén mondom apunak:"kicsit szagos a kutya,bocs" .. Erre apám: "nem akarlak elkeseríteni kislányom,de ez NAGYON BÜDÖS " :D

    Szabályosan istáló és kaka szaga volt :D:D

    Ennek ellenére ahogy hazaértünk,fel ugrott az első fotelbe,és ott is maradt jó sokáig..Még a fürdetéssel is próbálkoztunk,de az sem segített igazán.Másnap a hóban jól ledörgöltük,átkeféltük..Mára már csak kutya szaga van,vagy még az sem :P

    előzmény:
    szöszmöszi (20)
    2010-12-31  13:48
  6. 2010. december 31. 14:4321.

    Szia :)

     

    Na hát teljesen boldogan olvastam soraid..

    A keneles kérdésnél felált a szőr a hátamon,aztán meg egy jót nevettem.Nem mintha hibásnak érezném magam.Ez tényleg így van ahogy írod: sokunknak nem lenne meg álmai kutyája,ha így nem tudnánk hozzá jutni.Egyébként-még ha bután is hangzik-az árak szetrrint azért próbáltam szelektálni ..Nem mintha nem kérhetne egyszerüen valaki pofátlanul sokat egy nem törzskönyvezett kutyiért,de tényleg voltak olyan hirdetések is,amik több mint gyanusan hangzottak,és még oltásuk sem volt ..

    Szóval harcba nem szálnék senkivek a kennel -kontra nem kennel vitában,hisz én is jót akarok a collie nemzedéknek,de ez a kiskutya már megszületett,és én őt tudtam megszerezni..Történt ennél gonoszabb dolog is a világon

    Azon is mosolyogtam,amit a parkettás dologról írtál.Mert Tiplinek is szétcsúszik mindig a lába.Piszok viszont egy kis ugróbolha,és ő fölényben van ilyenkor..Tipli csak úgy zuttyan,nyekken az ágyról vagy épp egy egy ugrásnál a Piszokkal való harcban .. :P

    Őt is birkák állatok közűl hoztuk.Sőt...

    Ahogy beültem vele a kocsiba ,éreztem hogy úh' kicsit szagos

    Mondom is apumnak-ő volt a sofőr-,:bocs de kissé büdi a kutya.. erre apám: "kislányom nem akarlak elkeseríteni de ez NAGYON BÜDÖS" !!

    Szó szerint istáló és kaka szaga volt .. :P"

    Ennek ellenére ahogy hazaértünk,felugrott az első fotelbe..és aznap ki sem jött onnan..Nekünk muszáj volt lefürdetni késöbb,de nem sokat segített rajta..Másnap a hóban ledörgöltük,és az jót tett neki..Mára már normál kutya szaga van..vagy még tán az se ;)

     

    előzmény:
    szöszmöszi (20)
    2010-12-31  13:48
  7. 2010. december 31. 13:4820.

    Nekünk is érdekes volt az első találkozás, Szaffi akkor már három hete a mienk volt, és ekkor jött Maja. Sosem ült még kocsiban, udvaron lakott, akkora sokk lehetett neki az utazás, elválás, hogy utána itthon egy napig fel sem állt,csak feküdt egy pléden.

    Ha nem láttam volna az udvaron vidáman szaladgálni, akkor komolyan megijedtem volna, hogy valami baja van. De ez csak egy napig tartott, utána fokozatosan megszokott mindent, pl. a parkettát is, eleinte szétcsúszott a lába szegénykének , de ezt is hamar megszokta.

     

    Szaffival imádnak játszani, bár eleinte tőle is tartott, de most már az orrával arrébb nyomja, ha unja a szemtelenkedéseit, igaz néha azért ő is kezdeményez kötekedést, harapdálást, de nagyon finoman csinálja, Szaffi még sosem vonyított, ebből gondolom. 

     

    Ha Szaffinak megmossuk a lábát, mert ő már jól tűri, és sokkal több sár ragad rá, mint Majának, akkor utána megy a törülközésnél segíteni, nyalogatja a szőrét.

     

    Maja viszont nagyon fél a víztől és a zuhanyzótól, ő még nem mer bejönni a fürdőszobába.

    Egyszer teljesen megfürdettük, aztán mégegyszer a lábát akartuk leöblíteni, de nem igazán ment, úgyhogy azóta csak megtöröljük nedves ruhával, majd megpóbálom  becsalogatni afürdőszobába jutalomfalatokkal.

     

    Jó neve van a kutyusoknak!

     

    Ja és míg el nem felejtem: "Megkérdezhetem melyik kennelből való?"

     

    Na jó ez egy kis gonoszkodás volt részemről, mert beleolvastam egy másik fórumba, és ott véletlenül megláttam. Szándékosan nem regisztráltam oda, nem "mertem", mert láttam, hogy ott majdnem mindenkinek törzskönyvezett a kutyusa, és szinte nekiesnek az olyan gazdiknak, mint mi, ugyanis Maja sem törzskönyvezett.

     

    Sőt én sokszor szépnek tartok egy keverék kóbor kutyust is, és ha tehetném hazavinném.

     

    Pedig szépek ők is, és szépek a mieink is.

     

    Ha csak tenyésztőtól lehetne kutyushoz jutni, akkor nagyon sok embernek nem lehetne fajtiszta  kutyusa, mert nem engedhetné meg magának.

    előzmény:
    szenobia (19)
    2010-12-31  12:12
  8. 2010. december 31. 12:1219.

    Szia !

     

    Igen,hasonló koruak :)

    Tipli 14 hetes..Szeptember 10 én született..

    A másik kutyus Piszok,és igen,csivava..Apum kutyusa.

    Egy telken lakunk,így ők is így ketten nőnek fel.Piszok egyébként egy éves lesz ..

    Nagyon jól megvannak együtt,bár az első találkozással Piszok neki ugrott szegény Tiplinek,és ő legalább másfél napig menekült előle..kis mamlasz :)

    De mára a legjobb barátokká nőték ki magukat,és mindig kaphatóak egy kis együtt játszásra :)

    előzmény:
    szöszmöszi (17)
    2010-12-31  10:01
  9. 2010. december 31. 10:1418.
    Ezeket elfelejtettem
    előzmény:
    szöszmöszi (17)
    2010-12-31  10:01
  10. 2010. december 31. 10:0117.

    Szia!

     

    Üdv itt, azt hittem már senki nem talál ránk!

     

    Nagyon szép a kutyusod, tetszik nagyon a színe is!!

     

    Mennyi idős? A képeken annyinak tűnik kb. mint a mi Majánk, ő 16 hetes.

     

    Ő három hete van nálunk, 13 hetesen került hozzánk, így teljesen mások voltak az első napok, mint a spánielünknél Szaffinál.

     

    Nagyon hamar tanul, és látszik, hogy iszonyúan meg akar felelni, mindig rohan egy kis simogatásra, és alig várja, hogy  szóljon hozzá valaki. Szaffival is jól kijön, igaz egy hónappal idősebb is tőle, de úgy is viselkedik, csak megfontoltan, az orrára koppint, ha már idegesíti a kötekedése, amúgy meg imádják egymást.

     

    A másik kutyus Tipli mellett csivava? Ők hogy jönnek ki együtt?

    előzmény:
    szenobia (15)
    2010-12-30  19:24
  11. 2010. december 30. 19:4016.
    Még ez a kép is aranyos .. Piszokkal ;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  12. 2010. december 30. 19:2415.

    Sziasztok!

     

    Hasonló cipőben járok mint te szöszmöszi :)

    Családunk 5. tagja lett egy border fiúcska,Tipli... 

    Régi álmom volt egy ilyen kutyus,már gyerekként "kifigyeltem" a filmekből.Bájos, játékos és barátságos kutyának éreztem őket tini fejjel is. Pár hónapja költöztünk vidékre,családi házba. Így teljesülhetett ez az álmom, amit ezelött mondjuk még egy évvel sem gondoltam volna. Bár sokat olvastam róluk,érdeklődtem felölük,szeretném én is "bejáratos" borderes gazdik hétköznapjait is megismerni,tanácsaikat meghallgatni :)

    Szép napot/estét mindenkinek,remélem téved erre valaki :)

    előzmény:
    szöszmöszi (1)
    2010-12-28  19:07
  13. 2010. december 29. 10:4314.

    Hihi, Szaffi véletlenül a bocit is felrakta, de ő is nagyon aranyos.

     

    Nem olvasta el a hsz-t, és azt hitte első ránézésre, hogy egy labrador.

    előzmény:
    Szaffi95 (10)
    2010-12-29  10:26
  14. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2010. december 29. 10:4113.
    majd szolok neki, es neki is borderje van
    előzmény:
    Saratoga (2)
    2010-12-28  21:02
  15. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2010. december 29. 10:4012.
    Vinnyogok a gyonyorusegtol, olyan szepek ezek a kutyak! Amarynda, nagyon jok a kepek!!! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  16. 2010. december 29. 10:3511.

    Sziasztok, üdv mindenkinek!

     

     

    Amarynda, gyönyörűek a kutyusok, a fotót mindjárt felügyeskedjük ide, Szaffi (Zsófi) a lányom már éppen ezen ügyködik.

     

    Szancsae, olvastam már  rengeteget a neten a borderekről, de azért szeretnék hús-vér gazdiktól is olvasni, hogy a hétköznapjaikat is megismerjem, hogy viselkednek a családban, tehát ilyen közvetlenebb dolgokat. 

    Nekünk van mellette még egy spániel is, Szaffi, ő még csak 12 hetes, lényegesen többet rosszalkodik, mint Maja, mellette Maja néha a nyugalom szobra, persze csak néha, mert azért ő is megcsinálja a maga kis hülyeségeit. Van képed a kutyusokról? 

     

    Lettke, nekem is három gyerekem van (15,13 és 5 évesek) melléjük válllaltuk be a két kutyust, merész vállalkozás volt, de régen volt már egy spánielem, világéletemben szerettem volna még egyet, így először lett a spani, a fiam nagy álma egy border volt, miután már megszerettük a spánielt, a férjem beszélt rá a másik kutyusra. 

     

    TuttiFruttika, köszi, tényleg nagyon édes és imádnivaló, ha csak két percig nem lát és átmegyek a másik szobába, már úgy örvendezik, amikor meglát, mintha legalább egy egész délelőttre mentem volna el.

     

    Cell, tenyésztő vagy? Vagy agilityzni, versenyezni jársz velük? Csak azért gondolom, hogy 4 bordered is van.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (8)
    2010-12-29  07:40
  17. 2010. december 29. 10:2610.
    És még kettő:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  18. 2010. december 29. 10:259.
     Amarynda képei:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2010. december 29. 07:408.

    Szia!

    lilly most teszi fel a kepeket a kutyas topicba amit Mollyrol is kuldte, o a 4 eves border lanyunk, ha tudod rakd at ide a kepet en nem tudom hogyan kell  

    előzmény:
    szöszmöszi (1)
    2010-12-28  19:07
  20. 2010. december 29. 07:117.

    Szia!

     

    Mit szeretnél tudni a borderekröl?:) A neten nagyon-nagyon sok hasznos dolog van fent róluk.

    Én csak szuperlativuszokban tudok beszélni róluk. Lassan 5 éve lakik velünk egy border lány ( plussz egy smooth collie,és egy kis sheltie),a border életem egyik legjobb döntése volt,bár az elsö idökben nem így gondoltam,sokat rosszalkodott . Az elevenség megmaradt,de annyira imádom,annyi esze van,úgy tud nézni,szeretni,bújni...nem bírok rá haragudni.:))))

     

    Tiszta szívvel ajánlom mindenkinek aki kutyabolond,de még a józan ész határain belül,tehát a kutyát kutyának kezeli,nem embernek. Mert a border az kutya! Izig-vérig!:)))))

     

     

    Van mellette másik kutyus?

    előzmény:
    szöszmöszi (1)
    2010-12-28  19:07
  21. 2010. december 28. 23:116.
    Mi ilyet szeretnénk pár év múlva, ha a gyerekek kicsit nagyobbak lesznek, így becsatlakozom olvasni. Remélem, sokan fognak írni, és jól kiokosodok addigra, mire nálunk is aktuális lesz!
    előzmény:
    cell (5)
    2010-12-28  22:49
  22. 2010. december 28. 22:495.

    Szia nekem 4 borderem van , illetve három meg egy a férjemnek megy van még egy befogadott kutyusunk menhelyről , ő foxi keverék.Meg volt még egy borderünk aki elpusztult egy balesetben.

     Maja honnan van?

    előzmény:
    szöszmöszi (1)
    2010-12-28  19:07
  23. 2010. december 28. 21:534.
    Ne haragudj de egyszerűen nem tudok emellett elmenni:
    ez a kutyus ééÉÉÉdes!!!! És ráadásul Maja! Nagyon irigyellek!!!
    előzmény:
    szöszmöszi (1)
    2010-12-28  19:07
  24. 2010. december 28. 21:313.
    Köszi, remélem jelentkeznek még  borderes gazdák
    előzmény:
    Saratoga (2)
    2010-12-28  21:02
  25. 2010. december 28. 21:022.

    Jaj de édes

     

    Azt hiszem Livillának van ilyen kutyusa. Talán idetéved Ő is .

    előzmény:
    szöszmöszi (1)
    2010-12-28  19:07

Címlap

top