Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kiakadtam- állás keresés

kivi39
Létrehozva: 2011. január 19. 07:09

Jelenleg teljes gőzzel állást keresek. Ma reggel nézegetem az egyik internetes oldal állás ajánlatait és teljesen kiakadtam két hírdetésen.

 

Az egyik vezetői asszisztenst keres. Feladatai: irodaszer rendelés, projekt összefogás, adatgyűjtés, táblázat készítés, postázás, iktatás, telefonok kezelése, üzleti levelezés, fénymásolás, nyomtatás, pályázatok előkészítése, vendégek fogadása. Elvárás: felsőfokú, ideális esetben gazdasági, vagy HR-es végzettség. 

 

A másik: iskolába keresnek részmunkaidős portást. Elvárás: felsőfokú végzettség. 

 

Kérdem én: mi a bánatnak??? Minek ezekhez a munkákhoz diploma? Basszus, lehet, hogy az érettségimmel már takarítőnek sem vagyok jó, mert az a k...va por megsértődik, ha nem mutatok diplomát? 

 

Miért kell olyan pozícióba, amit simán el lehet végezni, diplomásokat keresni? Valaki mesélje már el nekem, hogy az iktatáshoz, kávéfőzéshez, szülők eligazításához, de akár az üzleti levelezéshez, nyilvántartás vezetéshez is, miért kell diploma? 20 éve csinálom diploma nélkül. Lehet, hogy nem is értettem hozzá?

 

 

 

  1. 2011. Április 7. 22:01301.
    És azért a technika mellett szól, hogy régen sem volt ez másként. Az inas odament a mesterhez, megmutatta, mit tud, a mester meg döntött, hogy érdemes-e időt feccölnie az inasba... ha nem, sámfával zavarta el ;-))
    előzmény:
    Werbunga (299)
    2011-04-07  21:54
  2. 2011. Április 7. 22:00300.

    Jól szelektáló módszer... eddig legalábbis az volt.

    Egyébként nem csak ajánlással fogadok...

     

    Nem tisztem megítélni, hogy más munkák esetében helytálló módszer lenne/lehetne-e. Szerintem igen. De tapasztalatom nincs.

     

    Én hiszek a személyes kontaktusokban, ennek ellenére nem hiszek a röghöz kötött munkavégzésben.

    Azt tapasztalom, hogy akinek "felvitte az isten a dógát", már lerázza magáról ezt a "terhet", amit azért tehet meg, mert ma már nem vállal felelősséget az alkalmazottjáért... Az én hozzáállásomba ez nem fér bele. Ha nekem dolgozik, felelősséggel tartozom több szempontból is, nem csupán a munkája tekintetében.

     

    előzmény:
    Werbunga (299)
    2011-04-07  21:54
  3. 2011. Április 7. 21:54299.
    Ezért Te csak beajánlott embereket fogadsz, s csak az számít, ami egy-két beszélgetés során kiderül... Eddig ez a módszer bevált? Milyen jellegű egyáltalán a munka? Mert nem hinném, hogy ez bármely munkakör esetén ilyen egyszerű lenne/lehetne...
    előzmény:
    kukacapja (298)
    2011-04-07  21:48
  4. 2011. Április 7. 21:48298.

    Lehet. Nem ajánlják. Ahogy az önéletrajzot sem.

    A nyitja egyszerű. Ha kézzel írná, akaratlanul is sok információt adna magáról...

    Tehát a piac önmaga gerjesztette hazugságspirálba került...

    A munkavállaló "titkolózik", "ferdít", a munkaadó meg nem veszi komolyan az írottakat... Tyúk, tojás...

    előzmény:
    Werbunga (297)
    2011-04-07  21:44
  5. 2011. Április 7. 21:44297.

    Na, ilyet még nem is hallottam. Nem lehet(ne) kézzel írni?

    Maradi vagyok...

    előzmény:
    kukacapja (296)
    2011-04-07  21:40
  6. 2011. Április 7. 21:40296.

    A motivációs levélről:

    Pont az van ma eltitkolva benne, ami a lényeg lenne. Oktatják. Mint ahogy azt is, hogy eszébe se jusson kézzel írni ;-))))

    előzmény:
    Werbunga (294)
    2011-04-07  20:36
  7. 2011. Április 7. 21:38295.

    Még nem tudom. Előkészületi utasítások kiadva, ma-holnap (szerintem már csak holnap) megcsörget, megbeszélünk egy személyes találkozót, meglátjuk. Jó előjelek vannak, mert az ajánló személye jó ómen...

    Nem eccerű dologra vállalkozik, kell kb 1-2 hónap, míg belejön. Én előbb döntök majd, az pedig a hozzáállás és a kérdések tartalma alapján lesz...

    előzmény:
    Werbunga (294)
    2011-04-07  20:36
  8. 2011. Április 7. 20:36294.

    Nem véletlenül kérdeztem így, mivel Te írtad: "Aki motivációs levelet ad, az nálam labdába sem rúg... :-D"

     

    Viccen kívül: ez azért van, mert sokan félreértik, a motivációs levélnek azt a kis szerepét is, ami lenne. Itt nem a reménybeli cégről kell(ene) ömlengeni, meg arról, hogy ide csak mi vagyunk megfelelőek.:-)))

     

    Amúgy hogy sikerült a megbeszélés? Felvetted?

    előzmény:
    kukacapja (293)
    2011-04-07  19:09
  9. 2011. Április 7. 19:09293.

    Jobbal, ballal...

     

    A motivációs levél mire jó? Leírja az emeber, hogy szétharapja a világot a cégnél, ha felveszem... Minek is? Nem műkik jól tán?

    Leírja, hogy ő aztán a világ legmotiváltabb emnbere. Mitől lenne motivált? Nem is tudja mág pontosan, mit vállal? Nem is tudja kikkel fog együtt dolgozni? Nem is tudja, hogy pointosan fizetek-e? Semmilyen infoja nincs arról, ami befolyásolja a motivációját...!

     

    Ezt valami "marketing-manager" - több jelzőt nem aggatnék rá - kitalálta, a sok berka meg írgya hűvös halomba a hülyeséget...

     

    Tudod mi a motiváció?

    Ha van otthon 3 éhes száj!

     

    Olvass el 1000 motivásiós levelet! Egyben sincs benne... Mert azt kitalálták az okosok, hogy az nem veszi ki jól magát.... :-DDDD

     

    Nézz meg egy "szingli" gondolkodást, meg egy felelős családfenntartóét"... Na az motivált. Az első, csak spanyol viaszolt seggű... ;-))))))

     

    Én már nem is keresek embert. Most szólt egy barát, egyik ismerősét érdekelné a dolog. Megbeszéljük. Megtanítom. NE írogasson nekem semmit. Találkozunk, 1 óra múlva tudom, mire számíthatok...

    Nem olvasgatni akarok, hanem dóóóógozni!

     

    Csak az okos humánmarketingmanagerek kitalálták, milyen fasza, ha noconatct-tal turkálok a sok Tolsztoj iromány között... :-DDD

     

    Ha labdába akarsz rúgni, két három dolog kell:

    - labda

    - jobb láb

    - bal láb

     

    És mielőtt még vitatnád, kell mind a kettő láb, mert a lendítésnél az egyik hiánya seggreesést eredményez ;-))))) Bár néma pofára esés is becsúszik...

    előzmény:
    Werbunga (292)
    2011-04-07  16:31
  10. 2011. Április 7. 16:31292.

    Szólj, hogy Nálad mivel lehet labdába rúgni!

    (Már a nehézgép-kezelésen kívül...:-)

    előzmény:
    kukacapja (291)
    2011-04-07  11:10
  11. 2011. Április 7. 11:10291.

    :-DDD

    CV meg motivációs levél...

    Önéletrajz már nincs is... mer' az póré :-D

     

    Aki motivációs levelet ad, az nálam labdába sem rúg... :-D

    előzmény:
    *Tiara (289)
    2011-04-07  05:09
  12. 2011. Április 7. 09:38290.
    Takarítónő: Higiéniai manager, felületkezelő technikus(mikor a mulitnál takarít a géppel, mindeig eszembe jut) ha még nem hallottátok volna. Eladó pedig árufeltöltő, hogy ne kelljen a kereskedőknek járó pénzt kifizetniük, így kevesebbért isfelvehetik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  13. 2011. Április 7. 05:09289.

    Nem semmi, de ha ki nem is irjak, mindenhol ez van:(

    Es bar valoban semmi kozuk a maganelethez, anno mikor interjuztattam, en is rakerdeztem, amig egy pasinal elony volt, a nonel mar nem annyira, legalabbis a munkaltatok kozul sokaknal. Ma sesetben, viszont igen. Egy anyuka, ha a gyerekekek mar nem ovodas koruak, nagyon jo szervezo is lehet, prioritasok kivalo kezelesevel, gyakorlatias, stb. vagyis helyzete valogatja, mikor mi a jo. En tobbnyire tulkepzett voltam a munkaltatoknak. De csak a papir szempontjabol, mert feladatban meg igenyeltek... kemeny dio, mikor mit irjunk be a CV-be. Most en is elotte allok, 2 kisgyerekkel (6,5, es 3 evesek), 3 diploma, egy felsofoku nemet, es kozepszintu? angollal.... ja persze videki nagyvaros, nem BP. Minden ceghez uj CV-t es motivacios levelet stb kell irni, es mast domboritani, rajuk kell szabni! Tudom, h. nehez, kb 8? eve cca. 60CV-t kuldtem szet (meg j, hogy a mailert nem kellett postakoltseget fizetni.) vagy valaszt se kaptam, kb a ketharmadara, vagy azt irtak, mar betoltve, vagy tulkepzett vagyok, vagy nekem nem tetszett, vagy  penz volt nevetsegesen keves... Akor meg nem volt gyermekem, esa diszkriminativ kerdessor mindenhol elhangzott.:(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_757314 (268)
    2011-03-23  14:06
  14. 2011. Április 7. 03:02288.

    Titkárnő nem lehet duci, ezt be kell lásd. Tényleg nem, de ez még valahol megérthető, mert reprezentálni kell. Ügyfeleket fogadni, kísérni a céglátogatáson. A külső ebben a pozícióban elsődleges.

     

    idézet:
    newsees (13)
    2011-01-19 08:01:21

    Hát ez elképesztő...!

     

    Először is: szerinted a testalkat mennyire befolyásolja, hogy "fogadóképes-e" a f*szingerek számára, vagy sem???

    Már ne haragudj én úgy tudtam, hogy a duciság, és a fogadóképesség, illetve ápoltság NINCS ÖSSZEFÜGGÉSBEN azzal, hogy valaki véknya, közepes, vagy telt...

     

    Mert ugye erről van szó? Nagyon remélem, hogy csak "nyelvbotlás" volt a részedről, mert ez egyszerűen oltári nagy marhaság...

     

    Jaaa???? Hogy valaki EZT kitalálta, és ez után kell menni??? Édes Istenem mekkora birkaország....

     

    Jaaaa????? És esetleg olyan pasi nincs is a földkerekség világon, akinek PONT(!) a telt nő tetszene úgy, ahogy van... Aham.....

     

    Szóval EZ alapján "nem felvenni"... hát uram bocsá' .... oltári nagy primitívségre utal.....

    De én megvallom őszintén: ilyen helyről, ilyen gondolkodású, értéktelen kis fisz-f*sz főnöktől egyenesen menekülnék, és annak örülnék, hogy nem kell véle napi "kontaktba" lépnem és szolgálnom őt....

     

     

     

    előzmény:
    newsees (13)
    2011-01-19  08:01
  15. 2011. Április 7. 02:40287.

    Persze hogy kell hozzá diploma,mindenhez kell.A babysittereknél is elvárás az angol nyelvtudás.Egy megtörtént eset,lánka jelentkezett gyermek mellé dadának.Diploma?Vaaan!Angol nyelvtudás?Perfekt!Jogosítvány?Van!Káros szenvedély?Nincs!Tapasztalat?Van,a testvéremre sokszor vigyáztam.Csak épp az derült ki túl későn,hogy a lánka nem tud pelenkázni,etetni,a mobilja pedig hozzánőtt a füléhez,anyuka képtelen volt felhívni.

    A portásnak azért kell diploma,mert ő nem portás,hanem ajtóügyi referens.És  legalább ő értse hogy mit takar a foglalkozása.A takarítóknak szintén,ők nem takarítók,hanem tisztaságügyi előadók.

    idézet:
    Dayan (6)
    2011-01-19 07:42:06

     "AJTÓÜGYI REFERENS"   

     

    Na bammeg... diploma ide, diploma oda, ismét tanultam ma valamit!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_659204 (6)
    2011-01-19  07:42
  16. 2011. Április 7. 02:33286.

    Ezt a kérdést én már az "első álláskeresési órában", ugyancsak hitetlenkedve (!)  feltettem magamnak....

     

    És mondd csak: sikerült itt ÉRTELMES választ kapni??? Mert ez engem is piszkosul érdekelne....

    előzmény:
    kivi39 (1)
    2011-01-19  07:09
  17. 2011. Április 7. 02:28285.

    Undorító....!

     

    előzmény:
    veronika0729 (276)
    2011-03-25  19:51
  18. 2011. Április 6. 23:56284.

    Nem is kell letagadni, csak kicsit "kormolni" :-)

    Pl. nemfőkönyvelő, hanem könyvelő, vagy fők. asszisztens, stb.

     

    Kitartás, Neked is össze fog jönni!

    előzmény:
    bogárka1 (283)
    2011-04-06  23:47
  19. 2011. Április 6. 23:47283.

    Igen, én is gondoltam rá, hogy nem írom meg... de muszáj volt, 16 évet csak nem tagadhatok le :)

    Most már nem is jelentkezem máshova, csak multikhoz.... 

    előzmény:
    Csini Baba (282)
    2011-04-06  23:42
  20. 2011. Április 6. 23:42282.

    Sajnos ha valaki volt már vezető, és nem vezetői helyre pályázik, akkor vörös posztó. El sem tudják képzelni sokan, hogy nem csak a pozíció lehet fontos, hanem a feladat, a légkör és a fizetés is.

    Tőlem is megkérdezték anno, hogy nem gond ha nem leszek főnök? 

    Van aki azt mondja (és szerintem igaz), hogy ha alkalmazottnak jelentkezel, el kell titkolni, hogy voltál már vezető is. Ha 8 általános kell a munkához, nem szabad több végzettséget beírni.  A lényeg, hogy csak annyit adj magadból, amit kérnek. Szerintem van ebben is ráció. 

    előzmény:
    bogárka1 (280)
    2011-04-06  23:34
  21. 2011. Április 6. 23:41281.
    bogárka1:Sok sikert, de ha egyszer ilyen gondom lesz, isten biz, megírom Nektek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  22. 2011. Április 6. 23:34280.
    Több éven át vezető beosztásban dolgoztam. Most kifejezetten nem főkönyvelőként akartam elhelyezkedni. Hát, nem sikerült, pedig a főkönyvelő mellé kellett asszisztens, dehát ez van. A tudásom megvolt hozzá, szimpatikus is voltam. Persze valószínű, hogy pozícióféltés volt a háttérben. Felvettek egy idősebb hölgyet, aki borítékolni tud.
    előzmény:
    Csini Baba (264)
    2011-03-22  22:55
  23. 2011. Április 6. 23:08279.

    Off: Felénk nem a sarkon álldogálnak a hölgyek. Régebben Apa mondta, hogy a néni hiába várja itt a buszt.... :-) Szokták is kérdezni a gyerekeim, hogy "Anya! Miért áll itt a néni, mikor itt nincs is buszmegálló?"

     

    Bocs a témaváltásért!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_757314 (275)
    2011-03-25  11:43
  24. Torolt_felhasznalo_757314
    Torolt_felhasznalo_757314
    2011. március 30. 19:05278.

    Örömmel értesítek mindenkit van állásom!

     

    Igaz,  lehet hogy csák 3 hónapig:((

     

    DE 2 napja dolgozom, betanított munkát gyárban. 

     

    előzmény:
    kivi39 (1)
    2011-01-19  07:09
  25. 2011. március 30. 09:15277.
    Álláshirdetés, adminisztrátor keresnek ügyvédi irodába.Önéletrajz elküldve.Se cím, se név, se semmi megadva, de Te adj meg magadról mindent. Vissza Ír :elénézést kér a hosszú ügyintézés miatt, jogi végzettséggel töltötték be az állást.Érts, Igazságügyi főiskola.Két főiskola kevés volt egy adminisztrátori munkakörhöz.No komment, de akkor a hirdetésben bent lehetett volna, hogy ilyet keresnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top