Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Magyar termek

Torolt_felhasznalo_143599
Torolt_felhasznalo_143599
Létrehozva: 2011. február 2. 12:15

http://www.facebook.com/?tid=1696414062523&sk=messages#!/video/video.php?v=1824478332897&comments

 

Ezzel a videoval kezdem, mert jogosnak erzem.

 

En mindig is szerettem a magyar termekeket, mivel kulfoldon elek mar 21 eve, es latom a minosegi kulonbseget.

Neha haza tudok menni, es akkor feltankolok: hus, kefir, fustolt aru, piac: gyenge karalabe, malna, illatos oszibarack, hurka, pirospaprika, kapor, hazi tej es tejfel........

 

Miert nem erezzuk jelentoseget, ezeknek az illatos, meg mindig egeszseges aruknak? Miert csak akkor valnak fontossa, amikor kenytelenek vagyunk a nagyipari, papir-huson, izetlen tejen elni???

  1. Torolt_felhasznalo_143599
    Torolt_felhasznalo_143599
    2011. február 4. 11:44301.

    Kedves Topik!

     

    En csak arra szerettem volna kiterni ----- hogy, mi nagyon szeretjuk a magyar arukat. A videoban is ez van.

     

    Olasz a ferjem (imadja Magyarorszagot), es a fiam.

    Sajnos, megelhetesi szempontbol itt kell, hogy eljunk.

     

    Ha lenne lehetosegem, nyitnek, egy magyar hentes boltot, meg fuszer uzletet.

    Hogy megtudjak az olaszok, hogy van ize a gyumolcsoknek (es illata), van ize a csirkenek es a disznonak. Hogy a friss csulok nagyon nyamm, es nem olyan contos, es gusztustalan, amilyen az ovek...... hogy van finom tejfel, es turo..... a csirkemaj sem fureszpor...... a varganya gomba beillatozza a lakast...... es a teliszalami.....................

     

    szoval legyunk CSAK NAGYON IS BUSZKEK a termekeinkre. 

     

    Mert az olaszok ezt csinaljak....... nagyon buszkek  mindenre..... a mozzarellara, a Parmewzanra, a Barilla tesztara es mindenrer, ami toluk szarmazik.

     

    Mert Ok alapbol imadjak a nemzetet. Buszkek magukra.

     

    Az olasz divatra, a gasztronomiara. Meg egyebekre.

     

    Mi is legyunk mar buszkek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. 2011. február 4. 11:34300.

    Itt nem a magyar parasztot kéne megverni, hanem az illetékes vezető elvtársakat. De azokat nagyon.

     

    Az agroinformon volt, hogy  az eddig rekord nagyságú belvíz tovább fog  nőni fog a tavaszi esőknek köszönhetően, ezért 2011-ben jelentősen visszaeshet a mezőgazdasági termés nagysága. 740 ezer hektár használhatatlan termőföld, ezen belül 446 ezer hektár elöntött terület  volt január elején, 200 ezer hektár őszi vetés menthetetlen.

    És mit lép a "magyar" kormány  erre??? Nagy semmit. Ilyenkor a tehetetlen méreg halmozódik bennem.  Januári bejelentés szerint a magyar malmok gabona tartaléka 2 hónapra elég. Nem húzzuk ki a következő aratásig. Amint kiderült, hogy “baj van” az orosz búzaterméssel, Putyin azonnal leállította a gabona exportot a múlt nyáron. Mi miért nem tettük ugyanezt? Felteszem, ha igaz a bejelentés, és tényleg nincs tartalék. Becslések szerint a kenyér ára minimum 30-35 százalékkal drágul hamarosan.

     

    Lesz nemsokára éhséglázadás itt is, nem kell ezért Egyiptomba menni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (303)
    2011-02-04  11:20
  3. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. február 4. 11:33299.

    De számolj be az eredményről!

    A kihevítést akkor ugye tudod, hogy megy?

    Hú mi annyira jó fűszeres túrókat szoktunk enni belőle, kakukkfűvel, snidlinggel, fokhagyma, kömény.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (298)
    2011-02-04  11:26
  4. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. február 4. 11:26298.
    Okay , koszi ezt meg megprobalom igy meg nem csinaltam, remelem sikerulni fog.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (292)
    2011-02-04  10:56
  5. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. február 4. 11:24297.

    Indíts.

     

    előzmény:
    iguzkiza1 (296)
    2011-02-04  11:18
  6. 2011. február 4. 11:18296.

    282 hozászolásodra .

    Szerintem erre lehetne egy külön topit inditani

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (281)
    2011-02-04  10:12
  7. 2011. február 4. 11:05295.

    "Az sajnos elég drága. Ha egy családban meg kell venni napi 3-4 darabot....((("

     

    Én erre azt mondom, hogy inkább veszek feleannyi minőségi terméket, mint dupla annyi hulladékot. 

    előzmény:
    eda-1952 (293)
    2011-02-04  10:58
  8. 2011. február 4. 11:04294.

    1. Először is: a Jobbik se nem náci, se nem hasonló jelzőket "viselő" párt.

    2. Ellenben az egyetlen, amelyik a magyar érdekeket nézi a külföldi multikéval, bankárokéval és befektetőkével szemben. Igy az egyetlen, amelyik számos területen kimondja az igazságot. (Erre van az, hogy a többi nem tud mást reagálni, mint nácizni.) 

    Elég ritkán olvastam tőlük olyan nyilatkozatot, amivel ne értenék egyet. (Egy a baj velük: túl puhányak... )

     

    3. Amititt most betettem, az is a magyar érdekek védelme érdekében tett nyilatkozat és tényfeltárás.  Nem véletlenül nem a többi párt előadásában lett előadva.

     

    Amig ezt az ország többsége nem érti meg, itt érdemi változás nem lesz, tovább fogják tönkretenni az iparunkat, a mezőgazdaságunkat, tovább folyik a gyarmatositás és a rabszolgaság növekedése.

     

    De ez most valamennyire mellékes,  csak közvetett hatása van a magyar joghurtok összetevőire. 

     

     

    előzmény:
    eda-1952 (293)
    2011-02-04  10:58
  9. 2011. február 4. 10:58293.

    Az sajnos elég drága. Ha egy családban meg kell venni napi 3-4 darabot....(((

    A liberalizmus nem azt jelenti, hogy minden szélsőséges, faji alapon megítélő nézetet el kell fogadni, kötelező tudomásul venni, meghallgatni! Akkor sem, ha az éppen   egy általános, másoknál is terítéken lévő témáról van szó.

    előzmény:
    livilla (290)
    2011-02-04  10:46
  10. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. február 4. 10:56292.

    Próbáld csak meg a tejet meleg helyen megaltatni, de keverj 2 literhez 2 deci tejfölt.

    Az erdélyi barátnőm is így készíti, szintén gazdaságból származó tejből.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (291)
    2011-02-04  10:49
  11. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. február 4. 10:49291.

    Nar probaltam nem megy. Megpedig azert mert mar amikor lefejik a tejet (tudom mert a szomszed tejgazdatol hoztuk el) es megy bele a tartalyba a tehenbol a vezetekeken at a fejogepbol, a tartalyban alvadasgatlo anyag van hogy mire bekerul a hutorendszerbe es onnet a szallitokontenerbe ne aludhasson meg a tej, ui. nem rogton fejes utan van elszallitva hanem csak naponta ami azt jelenti hogy ket fejest kell begyujteni a rendszerbe.

     

    Akkor lehetne ha a lefejt tej csak rogton a labosba kerulne be. A bolti tejbol pedig ugyanezert nem lehet kesziteni mert annak meg le is van szedve  a zsir nagy resze. Vannak biotejek amit igy arulnak de az alvadasgatlo abban is benne van es raadasul 1 liter 5 dollar belole, ahhoz meg hogy egy kilo turot csinaljunk 4 liter kell szoval ez mar nem eri meg igy.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (283)
    2011-02-04  10:20
  12. 2011. február 4. 10:46290.

    Pedig minden Sparban van, ez bio termék. Asszem 130 Ft körül van.

     

    Ez az ott lenn, (többféle van), van ivójoghurt is:

     

     

    http://www.spar.hu/spar/spar_markatermekek/natu rpur/termekek.htm

     

     

     

    előzmény:
    eda-1952 (289)
    2011-02-04  10:42
  13. 2011. február 4. 10:42289.
    Spar Natur Pur joghurt? Még nem botlottam bele. Mennyibe kerül?
    előzmény:
    livilla (288)
    2011-02-04  10:35
  14. 2011. február 4. 10:35288.

     

     

    Mert a magyar ipar veszélyes hulladékot állit elő gyümölcsjoghurt néven.

     

    Nézd meg, itt vannak néhánynak az összetevői: 

     

     

    "http://www.nana.hu/test-es-lelek/egeszseg/mennyi-k amu-van-a-joghurtos-poharban-19411.html"

     

    pl.

    Danone Vitalinea 0,1%-os, meggyes- Átlagos tápérték 100 gramm termékben: energia: 211 kj/50 kcal, fehérje: 4,7 g, szénhidrát: 7,5 g, zsír: 0,1 g, aszpartám: 16,6 g, aceszulfám-K: 6,6
    - Készült: sovány tej, meggykészítmény 12 % (meggy 66 % oligofruktóz, sűrítők - módosított keményítő, pektin, guar gumi -, savanyúságot szabályozók – natrium-citrát -, kalium-citrát, citromsav, étkezési sav: citromsav, aszpartam, aceszulfám-K), szinezékek - narancs juice, antociánok -, sovány tejpor, tejfehérje készítmény, rizskeményítő Élő joghurtkultúra
    - Fenil-alanin forrást tartalmaz
    (*fotó: vitalinea.hu)

     

     

    Oké! Joghurt – meggyes


    - élőflórás, félzsíros, ízesített joghurt
    - Összetevők: pasztőrözött, homogénezett tej, gyümölcsvelő 10% (meggy 40%, cukor, módosított keményítő E 1442, természetazonos aroma, színezék: kármin, savanyúságot szabályozó anyagok: citromsav, nátrium citrát), cukor, sovány tejpor, módosított keményítő E 1442, tejfehérjék, pektin, joghurtkultúra"

     

    Fúúújjj. .  Ingyen adnák, sem enném meg. Én mindig csak a Spar Natur Pur joghurtjait veszem, az tejből van, gyümölcsből és nádcukorból; majd ha a magyar ipar lesz szives ilyet csinálni, azt fogom venni. (Korábban volt még kapható a Zöldfarm bio joghurtja több változatban, ezek eltűntek a Kaisersből.  )

     

    Engem ezért bosszant ez a vagyél-magyart kampány. Régi igazság ui., hogy JÓ BORNAK NEM KELL CÉGÉR. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (280)
    2011-02-04  10:11
  15. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. február 4. 10:33287.

    Én is elintézem neked közvetítéssel szívesen.

    Tudom, hogy sok rendes is van. De azt ugye te is látod, hogy a rendesekkel én is mindig szépen beszélek, de a tramplikat nem tolerálom, ahogy te se.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (285)
    2011-02-04  10:25
  16. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. február 4. 10:28286.

    Süt rád eleget a nap, amit ültetsz az csak finom lehet, gondolom a talaj-előkészítést vágod. Elrontani se tudod semmi ízét.

     

    Az Ontario tónál járkáltunk a férjemmel hatalmas almáskertekben, ott ettem pár érdekesen finom almát, egyénként nem annyira szeretem én se.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (282)
    2011-02-04  10:14
  17. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. február 4. 10:25285.

    Mar kaptam ajanlatot priviben, nagyon kedves volt aki kuldte, igazan rendes dolog az ilyesmi

    Sajnos turo rudit nem lehet mert allati termek van benne de sportszeletet igen, csak nem nyaron mert elolvadna szegeny mire ideer.

     

    Egyebkent azert sok nagyon rendes ember van hidd el. Volt aki nekem Mo rol innet a forumrol konyveket kuldott a sajat koltsegere csak mert latta hogy en keresek bizonyos konyveket. Utolag persze orommel kifizettem, de o nem tudhatta elore hogy kifizetem e megis elkuldte, megbizott bennem, azota is kapcsolatban vagyunk. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (274)
    2011-02-04  08:21
  18. 2011. február 4. 10:25284.

    Ez annyira durva, hogy beteszem ide az egészet:

     

    http://barikad.hu/tesco_sof%C5%91r_n%C3%A9lk%C 3%BCli_buld%C3%B3zer-20110203

     

    Z.Kárpát Dániel, a Jobbik országgyűlési képviselője  a "Tesco Expressz - Eiffel tér" áruház előtt szeretett volna sajtótájékoztatót tartani, ám a Tesco ezt nem engedélyezte: a biztonsági őr közölte, hogy a helyszín magánterület. Így az áruházzal szembeni utcában tartotta meg a sajtótájékoztatót.

    Az eredeti  helyszín apropóját a döbbenetes közteher-mentesülés adta, hiszen  ezen műintézmények Brüsszelben siránkoznak, eltöröltetni szándékoznak az úgynevezett különadót, ugyanakkor igénybe vesznek minden kedvezményt Magyarországon.

    Magyarországi munkahelyek többszörösét szüntetik meg ahhoz képest, amennyit létrehoznak. Mégis elmondhatjuk azt, hogy Nagy-Britanniában a Tesco 26,5 százaléknyi adót képes befizetni az eredményéhez képest, míg Magyarországon ez az összeg mindössze 1,6 százalék. A magyarországi adófizetők zsebe által elért eredményből  mindössze 1,6 százaléknyi adóterhet vállal.

    A számok egészen riasztóak: 57 millió forint társasági adóról és 105 millió forint különadóról volt szó az előző évben a közel hatszázmilliárdos bevételhez képest. Elmondhatjuk, hogy  Magyarországot drámai módon kifosztják, kihasználják, és beszélni kell arról, hogy azok a társaságok, melyek szent tehenekként működnek Magyarországon milyen módon érhetik el azt, hogy egy átlagos magyar kis- és középvállalkozóhoz képest lényegében legális vagy legalizált adóelkerülést valósítsanak meg.

    A képviselő példaként említette, hogy a pénz kiszivattyúzásának különböző technikái vannak: pl. az anyavállalattól technológiát bérelnek, jelen pillanatban ezt semmilyen jogszabály nem tiltja és nincs megállapítva összegbeli felső határ  sem. Ily módon ezermilliárdos nagyságrendű összegek vándorolnak ki éves szinten Magyarországról, ezért indítványozza a Jobbik, hogy kerüljön gyeplő a multik nyakába, a Tesco-szerű egységek jelenléte  pedig különösen drámai egy mezőgazdasági országban, mely Európa éléskamrája , és melyet  Európa szemétlerakójává tettek. Ezért törvényjavaslatokkal alátámasztott indítványt kíván a Jobbik benyújtani, melynek értelmében csak az a  multinacionális kiskereskedelmi egység vehessen igénybe bármilyen adókedvezményt Magyarországon, amely az alapvető élelmiszerek tekintetében legalább 95 százalékos magyarországi beszerzési arányt tud tanúsítani.

     Jelen pillanatban épp a Tesco az, aki úgy próbálja kijátszani egymás ellen a kelet- közép -európai országokat, hogy a Magyarországon dömpingáron felvásárolt tejet rázúdítja  Szlovákiára, Csehországra, Lengyelországra, evvel párhuzamosan az ottani gazdák tönkretételével felvásárolt árukat a magyar piacra zúdítja úgy, hogy a magyarországi termelő garantáltan tönkremenjen. Ennek köszönhető, hogy mára mindössze 180 ezer professzionális gazdálkodó ember maradt Magyarországon. Elmondhatjuk azt, hogy tervszerű, alacsony árakra épülő tudatos leépítési folyamat zajlik, mely adóelkerüléssel párosul- emelte k i Z. Kárpát Dániel.

    A képviselő kitért még a magyar termékvédjegyek ügyére: bemutatott egy „ MAGYAR TERMÉK” feliratú fokhagymát, mely a címke tanúsága szerint  Kínából származik. A babérlevél Törökországból származik,  nyilván nem magyar termék, mégis szerepel rajta a „magyar termék” felirat. Ez a magyar törvénykezés egy óriási joghézaga, mely szerint a védjegyet előállító saját maga szabja meg annak feltételeit, hogy mi számít magyar terméknek, és mi nem. Jelen esetben alapfeltételként nem tüntették fel, hogy a magyar termék magyarországi alapanyagokból készüljön. Ez nem politikai és nem feltétlenül párt-kérdés, mindannyian a gyermekeink asztalára  egészséges, kulturáltan elkészített magyar élelmiszert szeretnénk.

    A képviselő hangsúlyozta: ennek az ámokfutásnak véget kell vetni, közteherviselésre kell kényszeríteni a kiskereskedelmi láncokat is, így fő feladat a sofőr nélküli buldózer, a Tesco ámokfutásánakmegfékezése, illetve az egész Tesco-szindróma megállítása. Adófizetésre kell kötelezni ezeket a társaságokat.  

     

    Hajrá!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. február 4. 10:20283.

    Magyar túrót tudsz készíteni otthon.

    Az élelmiszeripar fejlődése miatt lett mű ízű, szinte vegyészek készítik.

    Magyarországon is a fogyasztás sokkal több lett amióta nem ott élsz, igazi friss termékkel akkora mennyiségben nem lehet ellátni a lakosságot.

    A termék eltarthatóságát kellet fokozni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (280)
    2011-02-04  10:11
  20. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. február 4. 10:14282.

    Alma van itt is finom, es en kulonben sem voltam sosem nagyon almaevo, mas gyumolcsoket szeretek. Inkabb a szolot, mandarint, banant, dinnyet es a barackfeleket szeretem.

     

    Viszont a barackot csak azt eszem ami nalunk terem itt a farmon, egyreszt mert nem permetezunk, masreszt mert a bolti kullemre szep de izetlen es kemeny. Az eper is amit mi termelunk sokkal finomabb mint az uzleti. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (276)
    2011-02-04  08:29
  21. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. február 4. 10:12281.

    Szívesen válaszolok.

    Vivien Graham nem akarok veszekedni de egy valamit nem értek .Ha ennyire hangoztatod hogy rossz helyre születtél, nem érzed magad magyarnak akkor nem értem hogy miért magyar forumon töltöd az idödet ?

     

    Nagyjából 8 éve magam mögött hagytam azt amit nem szerettem, hagytam békében a magyarokat, remélve 18 év kínozásuk elég volt és hagynak ők is békében 640km-re Budapesttől.

    De nem! 640km-re Budapesttől is ordenárén trappoltak az életembe.

    Ezt ugye nem hagyhatom, rendezni kell.

    előzmény:
    iguzkiza1 (278)
    2011-02-04  09:55
  22. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. február 4. 10:11280.

    Sokszor az a fajta kremturo volt a tizoraim a munkahelyen, imadtam.

     

    Itthon en is csinalok neha, csak itt a turoval van gondunk. Van jopar fajta a leginkabb ami megkozeliti az otthoni turot az a ricotta fajta abbol a teljes zsirtartalmu. Allagra majdnem olyan , de az ize az nem pontosan ugyanaz. Aztan van egy masik amit Philadelpia "sajt" nak hivnek ez egy kremesebb allagu, palacsintaba szeretem de a ferjem szerint nagyon kremes.

     

    A tejfol az van itt is finom, azzal nincs gondom. Persze tudom hogy ez egy buta dolog PONT ugyanazt az izt  keresni, de ha en csinalok egy etelt amit otthon ezerszer keszitettem akkor szeretnem ha ugyanolyan lenne.

     

    Kivancsi lennek hogy a gyumolcsjoghurtok miert lettek mas izuek vajon? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494056 (277)
    2011-02-04  09:24
  23. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. február 4. 10:01279.

    Az eddig sokak által istenített magyar termék nem is létezett, Max. dán disznóból gyulai kolbász.

    A hazafi magyarok érzelmi világát használták ki, átverés volt az egész.

    MOST született rendelet a magyar terméknek a pontos szabályzásáról.

     

    Rendeletben határozzák meg, mi a magyar termék

    2011. február 2.

     

    Miniszteri rendeletben határozzák meg a magyar termék fogalmát az élelmiszeriparban – mondta Kardeván Endre, a Vidékfejlesztési Minisztérium élelmiszerlánc-felügyeletért és agrárigazgatásért felelős államtitkára szerdán a Kézműves magyar ízek vására alkalmából tartott háttérbeszélgetésen, Budapesten.

     

    Hozzátette: a magyar termékről szóló miniszteri rendelet túl van az egyeztetésen, és ha nem kell uniós notifikációra küldeni Brüsszelbe, akkor hamarosan aláírhatják, ha uniós jóváhagyásra is szükség van, akkor az eljárás három hónapon keresztül tart.

     

    Kardeván Endre kiemelte, hogy a rendeletben szabályozzák, mi számít száz százalékban magyar élelmiszernek, milyen feltételeknek kell megfelelni a kézműves, hagyományos, prémiumterméknek. Példaként említette, hogy száz százalékban magyar élelmiszernek számít majd, ha maximum öt százalékban használnak külföldről származó árut a feldolgozás során.

     

    Kardeván Endre elmondta, hogy január 15-ig társadalmi egyeztetésen volt a hungaricumról szóló törvénytervezet, a beérkezett észrevételeket most dolgozzák fel, és a dokumentumot várhatóan az első fél évben a parlament elé terjesztik. Az államtitkár aláhúzta, a kormány programjában is szerepel annak elérése, hogy minél több magyar árut vásároljanak itthon, és a hozzáadott érték az országban maradjon. Szerinte a magyar termékek iránti fogyasztói tudatosság növelése fontos, mert jelenleg inkább az árat nézik a vásárlók. A legutóbbi német dioxinszennyezés esete is rámutatott arra, hogy a legjobb védekezés ilyen esetekben a hazai termékek vásárlása.

     

    Pap Krisztián, a Kézműves Magyar Ízek Kft. ügyvezetője, a vásár ötletgazdája elmondta, hogy február 11–13. között Budapesten, a Millenáris épületében 102 kiállító mintegy ezer magyar terméket kóstoltat és árusít. Becslések szerint a kiállításon megvásárolható termékekből évente mintegy 500-550 milliárd forint értékben vásárolnak Magyarországon. Pap Krisztián szólt arról, hogy Debrecenben áprilisban nyitják a Kézműves Magyar Ízek bolthálózat első üzletét, a tervek szerint magyar élelmiszereket árusító boltokat nyitnak majd Budapesten kívül az összes megyeszékhelyen. Ezenkívül hamarosan elindítják az internetes kereskedést is, ahol az ország összes részéből és a határon túli magyarságtól érkező magyar termékeket is árusítják.

     

    (MTI)

    előzmény:
    iguzkiza1 (278)
    2011-02-04  09:55
  24. 2011. február 4. 09:55278.

    Én is külföldön élek és szerintem sajnos nagyon sok mindenek lényegesen romlott a minösége .Nagyon nehéz meg találni a régi jól bevált izeket, minöséget .De azért vannak kivételek amik tartják a szinvonalat .Mint a finom kis gyulai kolbász, libamáj. Pl a Nestlé Diósgyóri csokoládégyárból jön hozánk a husvéti és karácsonyi csoki figura, a cimkén meg ugy van feltüntetve hogy Barcelonában gyártották .Ezzel csak azt akarom mondani hogy mindenhol vannak ilyen jellegü átverések, a kis ember azt hiszi hogy adott ország termékét fogyasztja azt támogatja és közel sem igy van .

    A kis üzletek itt is sora zárnak be .Sokkal kényelmesebb a bevásárlás egy multiban ahol mindent meg kapsz egy helyen, hatalmas nagy választék mind árban mind minöségben .

    Viszont Spanyolországban az éttermek többségében a tipikus spanyol ételt lehet kapni .

    Vivien Graham nem akarok veszekedni de egy valamit nem értek .Ha ennyire hangoztatod hogy rossz helyre születtél, nem érzed magad magyarnak akkor nem értem hogy miért magyar forumon töltöd az idödet ?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_143599 (1)
    2011-02-02  12:15
  25. Torolt_felhasznalo_494056
    Torolt_felhasznalo_494056
    2011. február 4. 09:24277.

    Az a fajta krémtúró, amire gondolsz már nincs, én is otthon szoktam előállítani:)

    A gyümölcsjoghurtok is mások, műanyagízűek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (273)
    2011-02-04  08:11

Címlap

top