Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Állást nézni, hol?

Torolt_felhasznalo_893358
Torolt_felhasznalo_893358
Létrehozva: 2011. február 3. 09:10

Van itt rajtam kívül is jópár álláskereső, nekik szól a kérdés: ti hol nézitek az állásajánlatokat?

 

Én ugyanis feliratkoztam jópár helyre, ahonnan e-mailben kapom az összegyűjtött álláslehetőségeket, az eredmény katasztrofális.

 

Jobinfo.hu: hiába állítom be a nyelvtudást, heti szinten százával jönnek a török, horvát, szlovén, stb. stb. nyelvtudást igénylő álláshirdetések. (Hallottam mástól is, hogy így járt.) Küldenek 90 "ajánlatot" ,és abból jó, ha egy van, amire jelentkezni is tudok. Mindenesetre jó tudni, hogy a török, szlovén, stb. nyelvtudásnak ma ilyen piaci értéke van...

Profession.hu: hiába vagyok regisztrálva, hiába néztem át többször a értesítő email küldési feltételeit, ami jól van beállítva, heti egy levelet kapok, mindig ugyanazzal az állásajánlattal, és az sem a szakmámba vág. Hogy ez hogy sikerült így nekik összehozni, előttem rejtély. Így aztán naponta végiglapozom, hogy mi került fel az oldalukra.

CVOnline: én nem tudom hogyan csinálják, de egy-egy állás heteken keresztül szerepel a listában minden egyes nap, ráadásul az ajánlatok hirdetője többnyire a Prohuman, akikkel amúgy is tele a hócsukám.

Az expressz.hu-t nagyon nem éri meg olvasgatni, tele van csaló hirdetőkkel, sajnos.:(

 

Szóval a kérdés adott: hol a bánatban nézzek állás után?

  1. 2011. február 4. 15:23126.

    az asztalára csempészik egy adag csirkepörit:D

    na jó csak kínomba humorizálok, én se találok semmit pedig mindent megragadok amit tudok...de van ami ellen sajna nehéz tenni...

    ez pedig  ez a helyzet amibe leledzünk

     

    előzmény:
    kivi39 (117)
    2011-02-04  13:25
  2. 2011. február 4. 14:40125.

    Amirol en beszeltem, arrol nem tud az ügyintéző! Jársz a Rádayba? Az elso emeleten a várószobában van kituzve a faliujságra. Ezekrol nincs nyilvantartas, azert mondtam el, mit lattam, mert a faliujsag egy kulon, önjáró infoforrás.

     

    előzmény:
    Andyca- (124)
    2011-02-04  14:35
  3. 2011. február 4. 14:35124.
    Én is voltam a munkaügyibe semmilyen képzés nincs sajnos.Naponta kell telefonálnom ezt kérték.
    előzmény:
    fitospanni (121)
    2011-02-04  13:52
  4. Torolt_felhasznalo_751114
    Torolt_felhasznalo_751114
    2011. február 4. 14:21123.

    De amikor a miniszterelnök azt mondta, hogy ne higgye senki, hogy ebben az országban el lehet bújni a munka elől, akkor úgy éreztem magamat, mintha arcon csaptak volna......hogy MERI?????"

     

    Hát ha ezt mondta tényleg nem normális Viktorka! (és mellesleg soha nem is volt az ) 

    Ő ott az ország élén a havi többmilliós fizetésével, a hatalommal a kezében amivel visszaél és dönt többszázezer ember sorsáról, könnyen szövegel! Mást nem is tud egyébként csak dumálni! 

    előzmény:
    Liza888 (88)
    2011-02-03  19:01
  5. Torolt_felhasznalo_751114
    Torolt_felhasznalo_751114
    2011. február 4. 14:08122.

    Na ilyenekbe sajna én is belebotlom rendszeresen mert szoktam nézni az expressz.hu-t is. És nagy bosszúságomra mindig pont azok az álláshirdetések bizonyulnak kamunak, ami olyan állást hirdet hogy minden szempontból megfelelne nekem és pont testhez álló lenne, a képzettségem szerint is pont alkalmas lennék rá, és örömmel jelentkeznék, erre átirányít egy olyan oldalra, ahol ott virítanak ugyan a hirdetések, de sehol egy nyamvadt telefonszám vagy e-mail cím, vagy bármilyen elérhetőség amin fel tudnám őket hívni vagy írni tudnék nekikúgyhogy tényleg csak az a céljuk az ilyen oldalakkal hogy növeljék a látogatottságot és persze ezzel együtt a bevételt. 

    Bezzeg a 3-4 műszakos munkák és az ügynöki munkára alkalmazottat keresők nem kamuk, ott persze van elérhetőség mindegyiknél 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (109)
    2011-02-04  11:02
  6. 2011. február 4. 13:52121.

    Szia!

    www.afsz.hu oldalon a tamogatasok ful alatt vannak palyazatok, tovabba:

    Menj be a Raday utcai(diplomas) kirendeltsegbe faliujsagot olvasgatni a foldszinten (ha messzi van toled, akkor a sima Munkaugyi Kozpontodban erdeklodj allaskeresesi technikak c. kepzesrol, tréningrol) és az elsőn is, mert lattam ott olyat, ogy oylan tanfolyam (ingyen), hogy a meg nem hirdetett allasokat hogyan lehet megtalalni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (1)
    2011-02-03  09:10
  7. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2011. február 4. 13:44120.
    A legutolsó ilyen munkaszerzésem 1 hónapja volt.
    előzmény:
    Amálka40 (118)
    2011-02-04  13:34
  8. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2011. február 4. 13:43119.

    Azzal, hogy közvetlenül neki ír. Nem az a lényeg, hogy kurva különleges legyél, hanem hogy annak írj, akié az egész cég, aki legfelül van. Nincs nagyfőnök, aki ne lenne arra büszke, hogy név szerint megszólítod, és közvetlenül neki írsz. Nem azt mondom, hogy ekkor biztosan lesz állásod, de ezerszer nagyobb esélyed van, hogy valami nyomot hagysz az agyában.

    Nem igazán értem, miért lenne az én esetem más, egy vagyok a rengeteg munkavállaló közül. Semmiben sem vagyok "más", mint bárki más. Nem X, hanem Y pozíció érdekel, ennyi. De ez teljesen lényegtelen. 

    előzmény:
    kivi39 (117)
    2011-02-04  13:25
  9. 2011. február 4. 13:34118.

    Hány évvel ezelőtt volt is ez az úgy szereztem mindig állást....... ?

    Mert manapság ez már nem jön be!  El sem jutsz a főnökig....  a főnök postáját is leginkább a titkárnője bontogatja, (régen is az csinálta, csak akkor kézzel fogható levélke volt, ma meg a email-jeit nyitogatja). 

    Arról nem is beszélve, hogy már jó ideje nagyon nehéz állást találni és mások is a közvetlen főnököt "piszkálnák", elege van már a sok szemét levélből....  Nem csak Te gondolkodsz így, hogy a főnöknek írok...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (116)
    2011-02-04  13:23
  10. 2011. február 4. 13:25117.
    Értem. Azért mondtam, hgoy a te eseted egy kicsit más. De egy mezei titkárnő vagy egy konyhás néni mégis mivel hívja fel magára a nagyfőnök figyelmét?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (116)
    2011-02-04  13:23
  11. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2011. február 4. 13:23116.

    Én a saját tapasztalataimról beszéltem, főállású munkát is MINDIG úgy szereztem, hogy magának a cégvezetőnek írtam. Egyetlenegyszer jelentkeztem csak hirdetésre.

     

    A saját bőrömön tapasztaltam, hogy ez a leghatékonyabb módja az álláskeresésnek. Hirdetésre jelentkezni manapság 10-ból 9 esetben lóf*t sem ér...

    előzmény:
    kivi39 (115)
    2011-02-04  13:16
  12. 2011. február 4. 13:16115.
    Neked speciális munkád van. Ilyen helyzetben, vagy ha valaki vezetői beosztásban van, valóban érdemes a nagyfőnöknek írni. De egy titkárnőnek? Ugyan már! Olvastam a gerilla önéletrajzi ötleteket, van benne olyan, hogy forintosítsd az értékedet. Valaki forintosítsa már egy titkárnő értékét, könyörgöm! De ha csak ad egy tippet, hogy egy  titkárnő mit is írhatna egy nagyfőnöknek, amitől az a homlokára csap, "valóban, kell ide a Marika mellé még egy Gizike is!" azért is nagyon hálás lennék. Mert nekem biztos gyenge a fantáziám, de nem tudom elképzelni, hogy miért is jutna eszébe egy cégnek engem titkárnőként alkalmazni, ha egyszer nem akar titkárnőt alkalmazni...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (114)
    2011-02-04  13:01
  13. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2011. február 4. 13:01114.

    De, sok esetben abszolút működik. Nekem úgy van most januártól pluszmunkám, hogy kinéztem a céget, megnéztem a honlapjukat, ott volt az ügyvezető igazgató saját céges e-mailcíme (ilyen, hogy nagy.istvan kukac cegneve pont hu), abszolút tudtam a főfő főnöknek írni.

     

    Ahol nem elérhető a nagyfőnök közvetlenül, illetve a közvetlen elérhetősége nem nyilvános, ott baj van. Ilyen cégnek jobb nem is írni, ez a saját tapasztalatom. 

    előzmény:
    zold (102)
    2011-02-04  07:48
  14. 2011. február 4. 11:34113.

    Gerillaönéletrajz hírleveléből vettem, pont ugyanez jutott nekem is eszembe, mint neked.

    Még mindig jönnek a Gerillaönéletrajz hírlevelek, most érkezett, hogy "Melyik a legjobb kérdés, amit a jelölt kérdezhet az interjún?"

    És Baráth András szerint a legjobb: "Milyen jelöltet tartana ideálisnak erre a munkára?"

     

    Hát én ezt biztos nem kérdezném meg, faggatnak perceken keresztül, és a végén megkérdezem az interjúztatótól, hogy "Milyen jelöltet tartanak ideálisnak erre a munkára?"

    A hirdetés elvárásainál és az interjú alatt a kérdésekből valamilyen kép kialakul, hogy szerintük ki az ideális jelölt. Én inkább azt kédezném meg, hogy miért van szükség új munkaerő felvételére? Piacnövelés, nyugdijazás, esetleg felmondtak, és helyette kell valaki, persze akkor felmerül, miért mondott fel? De ki a francot érdekel, hogy miért, ha szar a munkahely, akkor is kell, az ember nem válogathat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (110)
    2011-02-04  11:13
  15. 2011. február 4. 11:21112.
    Nem arról van szó, hogy ki kell használni a nagyszülőt de nem értem miért probléma az, ha egy dolgozó fiatal a nyugdíjas nagyszülőkkel egyeztet erről. Nekem jó kapcsolatom van anyukámékkal és ebből soha nem volt semmi sértődés. Egyszerüen beszéltünk róla. Nekem ez a családtervezés része volt. Annyi minden kiszámíthatatlan és nem lehet előre tudni, de amit lehet tervezni azt miért ne tegye vki tudatosan?
    előzmény:
    kivi39 (107)
    2011-02-04  10:42
  16. 2011. február 4. 11:19111.
    Biztos, hogy a látogatottság-növelés mögött is a pénz áll, különben miért hirdetnének, és irányítanának át egy teljesen más oldalra. Lehet, hogy ez az a munka, amit hirdetnek internetes munkaként, csak napi 2 óra, és dől a pénz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (109)
    2011-02-04  11:02
  17. Torolt_felhasznalo_893358
    Torolt_felhasznalo_893358
    2011. február 4. 11:13110.

    Nagyon sok cégnek nincs pénze, hogy hirdessen? Tele van a net ingyenes hirdetési lehetőségekkel! Egy üzleti hirdetés az Expresszben kb. 3-4 ezer forintból kijön. Ha egy cégnek erre nincs pénze, akkor oda sem mennék dolgozni, mert a fizummal is bajok lennének.

     

    Egyébként meg lehet ezt is próbálni, utolsó szalmaszálként, régebben csináltam is, de nem volt a világon semmi eredménye, egyetlen válaszlevelet sem kaptam sehonnan.

    előzmény:
    nadeen (104)
    2011-02-04  10:16
  18. Torolt_felhasznalo_893358
    Torolt_felhasznalo_893358
    2011. február 4. 11:02109.
    Az expressz.hu-n találtam rengeteg olyan hirdetést, aminek igazából a látogatottság-növelésen kívül tippem sincs, hogy mi lehet a célja. Adminisztratív munkákat hirdetnek (hol titkárnő, hol adatrögzítő, stb.), ott egy link, ami egy olyan oldalra visz, ahol nincs hirdetés, csak a részletes leírása annak, hogy mit csinál egy titkárnő, állás egy szál se. És nem egy ilyen van, hanem harminc. Hát lehet, hogy gonosz vagyok, de én az expressz.hu felé ezt spamként jelöltem, meg az összes többi szirszar csalós hirdetést is. Legalább volt értelme, hogy felnéztem az oldalukra.:) Kár, hogy egy helyébe száz másik jön..:(
    előzmény:
    nadeen (108)
    2011-02-04  10:50
  19. 2011. február 4. 10:50108.

    Felsőbb pozicióba irodán keresztül szoktak keresni, és tényleg nem tudni, hogy melyik cég. De szerintem ez igaz, a hirdetések 90%-ra, ahol nincs megnevezve a konkrét cég, csak az, hogy milyen területen érdekelt, vagy hogy melyik városba keres.

     

    Az ingyenes levelezős címek azok pénzügyi befektető, ingatlan, biztosítás és a svájci cég. Én még azokat a hirdetéseket szeretem, ahol a munka teljesen valósnak tűnik, és a végén megadnak egy weboldalt a bővebb információért, és elirányítanak egy külföldi weboldalra.

    előzmény:
    jandalma (105)
    2011-02-04  10:30
  20. 2011. február 4. 10:42107.

    Burgerlandba csak az tud reggel kimenni és este hazajönni, aki Sopronban lakik. Budapestről vagy Nyíregyházáról ez már nem olyan egyszerűen megoldható. Kb. ugyanolyan, mintha Berlinben vállalna munkát.

     

    Senki nem sajnálja a takarítónőt tőled. De azért volt néhány olyan megnyilvánulásod, amitől kinyílt a bicska. Mondjuk, ha az én gyerekeim azzal kezdenék, hogy akkor lesz unokám, ha besegítek a gyereknevelésbe... finoman szólva is picsán rúgnám őket. 10 éve arra készülök, hogy nagymama leszek és imádni fogom az unokáimat és bármikor rám lehet bízni, de, hogy valaki azzal a feltétellel szüljön, hogy én tudok-e, hajlandó vagyok-e megoldani az ő problémáit??!! Na, bocs, ez túlzás. A kutya sem kérdezte meg tőlem, hogyan oldom meg, amikor kisgyerek mellett reggel fél hatkor indultam és este fél hétkor érkeztem haza. Az anyósomat és az anyámat a legkevésbé. Azért nem adtam lelencbe, felneveltem...

    előzmény:
    TJ1117 (103)
    2011-02-04  09:10
  21. 2011. február 4. 10:36106.

    Nekem ilyen jómódú környéken volt a munkahelyem, ott már mindenkinek volt kertésze, takarítónője. De ilyen helyekre az utcáról nem vesznek fel senkit, lehet azt mondani, hogy ez egy bizalmi állás.

     

     

    előzmény:
    TJ1117 (86)
    2011-02-03  17:09
  22. 2011. február 4. 10:30105.

    ebben van valami (hogy nem akarja magát megnevezni)...., de csak akkor, ha felsőbb pozíciót kerestem volna.

    csak az a baj, hogy sima eladói, irodai titkárnői vagy asszisztensi hirdetésben is tömegével botlottam ilyenbe.

    előzmény:
    Liza888 (101)
    2011-02-04  07:15
  23. 2011. február 4. 10:16104.

    Igen, én is HR-t szoktam írni, pedig tudom, hogy az egyenlő a személyzeti- és munkaügyi osztállyal, és a HR-es nemcsak munkaerő kiválasztással foglalkozik. Azért emlegeti mindenki a HR-t, mert az interjú során, akivel először találkozol az a HR-es, ő szűr ki először, és csak a 2. vagy 3. körben jöhet a gazdasági vezető. Kisebb cégeknél van, hogy rögtön a leendő vezetővel ülsz le.

     

    Jó ötlet a nagyfőnöknek küldeni az önéletrajzot, de ez a nagyfőnökhöz el se jut, mert már az asszisztense kiszűri, és továbbítja a HR-nek. Egy cég honlapjáról megtudni, hogy ki az adott részleg vezetője, vagy milyen részlegek vannak, szinte lehetetetlen. Ahol meg mégis találni valami információt, hogy pl. ki a kereskedelmi részleg vezetője, az már rég nem biztos, hogy úgy van, mert én úgy látom, hogy a cégek a honlapjukat nem nagyon frissitik. A Gerillaönéletrajznál pl. ajánlják, hogy a cégek honlapján is nézzék az álláskeresők az álláshirdetéseket, mert nagyon sok cégnek nincs pénze, hogy hirdessen, és ezért csak a honlapján keresi leendő munkatársát. Ezzel szemben az az igazság, hogy meghirdeti az állást, de a honlapján a karrier oldalon azt írja, hogy jelenleg nincs felvétel.

     

    Én úgy látom, hogy a mai helyzetben nagyon sok karriertanácsadó él meg a munkanélküliségből, és adja a szerinte jobbnál jobb ötleteket álláskeresési technikából (ami az egyik szerint feltétlenül kell az önéletrajzba, a másik szerint nem).  Most, amikor ilyen nagy a munkanélküliség, a cégeket hirdetés nélkül is bombázzák önéletrajzokkal, telefonokkal, nem gondolom, hogy azért mert valaki névre szólóan küld egy önéletrajzot bármiféle előnye lenne.  Ez igaz lehetett akkor, amikor egy álláshirdetésre 50-100 önéletrajz érkezett, de most ez van több száz is.

    Személyes tapasztalat: gazdasági vezető az interjú során megemlítette, hogy naponta kb. 200 önéletrajz érkezett be, és az összes beérkezettből kb. 100-at nézett meg, mert neki arra nincs ideje, hogy mindegyik e-mailt megnyissa. Ennyi.

    Szóval, hiába van egy jól megírt önéletrajzod, ha meg se nézik. 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (97)
    2011-02-03  23:52
  24. 2011. február 4. 09:10103.

    Természetesen én sem hagynám a gyerekemet a kontinens végén egyedül.

     

    Akikről én beszéltem Magyarországról Ausztriába járnak dolgozni,

    reggel fél 7-kor indulnak és fél 6-kor érnek haza.

     

    Sajnálatos módon Te ezt félreértelmezted.

     

    Szerintem a Moszkva térre kiállás és a jó környéken lakó közvetlen felkeresése között azért van némi különbség.

     

    Nem kell velem egyetértenetek. Nem én keresek állást, pusztán segíteni akartam.

    Egy biztos, magatokat kell valahogy kihúzni a kilátástalanságból, mert azt ne várjátok, hogy majd magától megoldódik a helyzet.

     

    Én azt mondtam mit tennék. Én eladnám az autóm és használnám a kútfőmet arra, hogyan forgathatnám meg ak apott pénzt. Több életben megtörtént megoldást elmondtam.

     

    És még valami, a havi 1 takarítónőmet nem kell sajnálnotok tőlem, beteszek a másik oldalon épp eleget ahhoz, hogy ezt egy hónapban egyszer lelkifurdalás nélkül megtehessem. Én este 7-re érek haza, hétvégén pedig minden időm a gyerekemnek szentelek.

    előzmény:
    kivi39 (95)
    2011-02-03  20:53
  25. 2011. február 4. 07:48102.

    na azért az nem úgy megy, hogy egy földi halandó csak úgy a csúcs főnök e mail címét kitudja nyomozni vagy megkapni...:)

    telefonon se igen lehet a közelébe jutni egyes vezetőknek, ezek elég nehezen kivitelezhető dolgok, ehhez minima egy ismerős kell aki súg esetleg, próbáltam ezt én is...

    nagyon jó összeköttetés és baromi nagy mázli kérdése manapság állást szerezni..főleg 40 felett na akkor aztán mehetsz a kukába..

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (97)
    2011-02-03  23:52

Címlap

top