Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pajzsmirigy alulmukodes

tbeatrix
Létrehozva: 2004. Április 19. 14:07
Sziasztok!

Kisfiam most ket eves. Pajzsmirigy alulmukodessel szuletett. HAsonlo problemaval kuszkodo szulok jeletkezeset varom!
  1. 2005. január 8. 18:51801.
    Szió mindenkinek!
    pyrcsi: ha én is beférek még a keretbe, nekem is gyorsan írj, mert van ám bőven átadni való kilóm és olcsón megszámítom, még én fizetek Neked csak vidd.

    tade és ecccsi: hát ez az! Erre jó nekem a szobabicaj. Annyiszor megfogadtam, hogy megyek futni, rákészültem lelkileg és 10 esetből 9-szer semmi nem lett belőle, pedig még a füstös-forgalmas utakkal sem kellett volna számolnom, mert egy szép kis városban lakunk.
    A szobakerékpárral pedig mindennap 45 perc, - akár esik-akár fúj - csak a műsorújságba nézek bele ha hazaérek melóból, és betervezem hogy mit nézek meg 4-5-6-7 körül, és akkor aznap akkor van az eddzés.
    Hátha ez megszokássá is válik lassan, pláne még ha súly eredmények is születnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. január 8. 18:45800.
    Passz. . .
    Én csak véletlenül találtam, és mivel tudtam, h van ilyen topic, gondoltam bemásolom a címet, hátha vkinek hasznára válik. . . Ennyi.
    Azé' le ne harapd a fejem, mert segíteni próbáltam! :-P
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258658 (792)
     
  3. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2005. január 8. 17:45799.
    Ovics: én igen, az anyám. annyira kiütötte magát a pajzsmirigye, hogy ki kellett venni.
    sajnos részleteket nem igazán tudok, mert akkor nem érdekelt, most meg nem akarok róla beszélni vele:O

    Tade, kocogni ok, de HOL????
    margitsziget 1 óra minimum bkv oda, ugyanannyi vissza. . . az utca ahol nem kutyaveszélyes ott forgalmas és büdös. sportpálya nincs a közelben. . . .
    te merre laksz?
    előzmény:
    ovics (798)
     
  4. 2005. január 8. 16:13798.
    Nem ártana, ha rendszeresebben járnál kontrollra, főleg, hogy váltottál alulmüxire. A beállitást CSAK orvos végezheti. Nagyon nagy galibát tudsz okozni, ha nem ellenörizteted, inkább Te állitod be.
    Nem találkoztam még olyan alulmüködössel, akit műtöttek volna. Ti igen?
    előzmény:
    nusita (797)
     
  5. Torolt_felhasznalo_443181
    Torolt_felhasznalo_443181
    2005. január 8. 12:36797.
    Szia!

    Most kapcsolódtam be ebbe a fórumba. Engem 7 éve műtöttek túlmüködéssel, azóta alul müködésem van. Nem vagyok se kövér, se sovány, de nagyon kell magamra vigyázni. Most napi egy gyógyszert szedek, de orvos már régen nem vizsgálta ki mi van belül. Én szabályoztam ezt igy be. Munka közben pörgök, utána otthon mint egy leeresztett léggömb esek össze.
    előzmény:
    ovics (796)
     
  6. 2005. január 8. 11:14796.
    Halihó, csajok!

    Tade, ne pukkadj meg! A szinház klassz volt, jó kikapcsolódás, főleg, hogy hegyeltem, mint tyúkanyó acsaládja körében.

    Én a kocogást nem fogadom meg, mert nem tartanám be. Egyénként se fogadok meg semmit, mert trehány vagyok, inkább megcsinálom valamikor.
    Tegnap voltam nyirokmasszáson, egész test 1 óra, mit mondjak jót tett. Igaz, hogy most minden nyilásomon jön a méreganyag. Ezt se fogadom meg, de tudom, hogy minden hónapban elmegyek méregteleniteni. Mellesleg cellutiszra is jó.

    De most előbb megyünk vásárolni.

    A Hölgyvilágban van régebbi cikk a szétválasztó diétára, de emilben tudom csatolva átküldeni. Akit érdekel és nem tudom az emilkéjét, irja meg.

    Pusszantás mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. január 8. 11:14795.
    Halihó, csajok!

    Tade, ne pukkadj meg! A szinház klassz volt, jó kikapcsolódás, főleg, hogy hegyeltem, mint tyúkanyó acsaládja körében.

    Én a kocogást nem fogadom meg, mert nem tartanám be. Egyénként se fogadok meg semmit, mert trehány vagyok, inkább megcsinálom valamikor.
    Tegnap voltam nyirokmasszáson, egész test 1 óra, mit mondjak jót tett. Igaz, hogy most minden nyilásomon jön a méreganyag. Ezt se fogadom meg, de tudom, hogy minden hónapban elmegyek méregteleniteni. Mellesleg cellutiszra is jó.

    De most előbb megyünk vásárolni.

    A Hölgyvilágban van régebbi cikk a szétválasztó diétára, de emilben tudom csatolva átküldeni. Akit érdekel és nem tudom az emilkéjét, irja meg.

    Pusszantás mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. január 8. 11:13794.
    Halihó, csajok!

    Tade, ne pukkadj meg! A szinház klassz volt, jó kikapcsolódás, főleg, hogy hegyeltem, mint tyúkanyó acsaládja körében.

    Én a kocogást nem fogadom meg, mert nem tartanám be. Egyénként se fogadok meg semmit, mert trehány vagyok, inkább megcsinálom valamikor.
    Tegnap voltam nyirokmasszáson, egész test 1 óra, mit mondjak jót tett. Igaz, hogy most minden nyilásomon jön a méreganyag. Ezt se fogadom meg, de tudom, hogy minden hónapban elmegyek méregteleniteni. Mellesleg cellutiszra is jó.

    De most előbb megyünk vásárolni.

    A Hölgyvilágban van régebbi cikk a szétválasztó diétára, de emilben tudom csatolva átküldeni. Akit érdekel és nem tudom az emilkéjét, irja meg.

    Pusszantás mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. január 8. 09:10793.
    Szia , 32 evig voltam Hyper minden problemajaval termeszetesen sovany , mindent es mindig ehettem. Most Hypo eleinte nem hiztam , de lassan ram rakodot 5 kg. ami zavar. Most keresem a szetvalaszto dietat amit Ovics ajanlot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722652 (789)
     
  10. Torolt_felhasznalo_258658
    Torolt_felhasznalo_258658
    2005. január 8. 08:58792.
    Köszi, de ez az Ovics-féle oldal ugye?
    Rokkica, nyilván izmot építesz, az meg ugye nehezebb mint a szalonka. Kitartás! Érdekes amit írsz a szénhidrátról, sokszor kényszeríteni kell magam, hogy husit vagy sajtot egyek. Lehet, hogy a szevezetünk ösztönösen csak azt "rendeli" ami jó neki?
    Ecccsi, nálam is kottára ugyanez a helyzet! Ezek szerint így a normális.
    Leiw, lányok, mi lenne ha megfogadnánk, hgy holnaptól aztán istenbizony mindenki kocog? Egyedül nincs lelkierőm. . .
    előzmény:
    Vortexia (791)
     
  11. 2005. január 8. 05:04791.
    Hátha vkit érdekel, és még nem találkozott ezzel az oldallal:

    http://www. konzilium. hu/pajzsm. htm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. január 8. 04:35790.
    Azonnal jelezd hogy hany kilot veszel at tolem. . . . . . kuldom. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722652 (789)
     
  13. Torolt_felhasznalo_722652
    Torolt_felhasznalo_722652
    2005. január 8. 01:02789.
    Sziasztok, még nem jártam itt, és hasonló problémám van. Ha jól értem, Ti csak esztek, isztok, híztok, alulműködtök. Én 14 év túlműködés után most két hónapja alulműködök. 44 kg vagyok. Mi a francot csináljak, hogy hízzak, hisz ugyebár ezt kellene alulműködésnél. Várom, várom a kilókat és nem jönnek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. január 7. 23:27788.
    ovics: igen el fogok menni, ahogy megígértem, jövő héten megyek, fogigátlót is kell iratnom.

    lányok, értem amit írtok (keset), ha arra kerül sor, és írnak fel bogyót, biztos nem fogok kisérletezni, állítgatni magamnak, csak orvosi felírásra. azért azt nem merném.
    és olvastam visszamenőleg is, hogy a fogyás hogy indul meg. meg hogy ez nem fogyitabletta:))nem is gondolom.
    majd meglátjuk először is milyen lesz az eredmény.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. január 7. 21:36787.
    Szia Tade!
    Olyan jó, hogy végre olvashatlak. Most már biztos a "felszálló ágban vagy", nem lesz több bosszúság. Vegyük úgy, hogy Te már 2005-re letudtak a rosszakat, és már mindaz ami még hátravan ez évből, az csak jól sülhet el.
    A zsírpárnák úgy kezdenek olvadozni, hogy könnyebbnek érzem magam, ruháimban kényelmesebben ülök, a tükörben is látom az eredményt, de a mérleg semmit nem mutat ebből. Hát én erre azt mondom, mutasson amit akar a fránya, elég az ha cm-ekben csökkenek.
    Ma voltam az első kontrollon, a labor eredménnyel, ami az 1 hónapos gyógyszerszedés eredményét tükrözi. A TSH és a T4 tökre jó, még csak nem is határesetek, már csak a T3-nál van a határ alatt nagyon kevéssel. Doki azt mondja, időben lett elkapva, mert ez nagyon jó eredmény 1 hónapra. Nem is emelte meg a gyógyszer adagját. Újabb 2 hónapig szedem, majd vérvétel és újra kontroll. Ez is csak azért 2 hónap, és nem 6, ahogy először gondolta a doki, mert a laboreredményeket nézegetve meglátta, hogy a koleszterin még nem igazán apadt a múltkorihoz képest, de a triglicerid (a vérzsír szint már majdnem határon belüli). Kérdezte, hogy nem akart eddig a házidoki ezekre gyógyit írni? - dehogynem, de mindig mondtam neki, hogy igazán nem sok husit eszek - igaz túl sok zöldség-gyümölcsöt sem - hanem inkább sok szénhidrátot SAJNOS, így majd csak vissza megy. Na erre a belgyógyász: hát ez kész szerencse, mert beszedett volna egy csomó gyógyszert feleslegesen, esetleg be is zavart volna itt-ott a szervezetben, és lejjebb nem ment volna, mert ez is a pajzsmirigy működés függvénye (alul).
    Na most jó hosszú lére eresztettem a dolgot.
    Ja és még mondta, hogy ha legközelebb is bebizonyosodik, hogy beváltja a hozzáfűzött reményeket ez az adagolás, akkor csak 6 hónap és aztán már csak évente 1-szer kell majd mennem hozzá, ha nincs újabb panasz.
    Na csősztök. Sok-sok erőt, vitalitást mindenkinek. Majd jövök. Írjatok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258658 (785)
     
  16. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2005. január 7. 19:50786.
    sziasztok!

    ovicsdoktor, ott vagyok:) mármint állandó szakorvosnál, jövőhéten megyek hozzá vissza, hiszen letelik a három hónao mióta nyelem a bogyeszt.
    a letrox a 27-34 napos ciklusaimból 2 napos vérzéssel 29-30-28 naposakat csinált (időrendben), 4-5 napos vérzéssel. ez így ugyan betét- és tampon fogyasztási szempontból gazdaságtalan, mégis örülök neki:)
    hogy a tsh-m hol állhat arra kíváncsi vagyok, sajnos a karácsony visszahozta az összes kilómat, amit a bogyó miatti étvágytalanságommal sikerült elveszíteni.
    jövőhét utáni hétfőre tuti meglesz a vérvétel-eredményem.

    agee, az endokrinológusod tud róla hogy jodidot is szedsz? csak azért kérdezem mert én a letrox mellé még jódos sót sem ehetek. . .
    előzmény:
    ovics (729)
     
  17. Torolt_felhasznalo_258658
    Torolt_felhasznalo_258658
    2005. január 7. 17:22785.
    Rokkica, neked olvadnak már a zsírpárnáid a kerekezéstől? Labor?
    előzmény:
    rokkica63 (769)
     
  18. Torolt_felhasznalo_258658
    Torolt_felhasznalo_258658
    2005. január 7. 17:20784.
    Köszi lányok, nagyon jólesik, komolyan! :)
    Ovics, eldurranok az irigységtől, biztos nagyon szép lesz a színház! Én legutóbb a Made in Hungáriát láttam a József A-ban, szuper volt az is. Leiw, nem mintha örülnék, hogy Nektek se akar beindulni az idei év, de legalábbis vigasztaló, hogy nem vagyok egyedül vele. Én egy Forli nevű kisvárosban lakom Bologna mellett, Szolnok testvérvárosa. Valahogy csak legyűrjük együtt ezt az újévi depit! :))
    előzmény:
    ovics (783)
     
  19. 2005. január 7. 16:48783.
    kedves lánykák!

    Ma már nem tudok jönni közétek, mert szinházba megyek. Jön a fiam értünk , a szinház után még beülünk valahova, és haza is hoz. A jegyeket mindenki a lányomtól kapta karácsonyi ajándék részeként. A Primadonnát nézzük meg a József Attila szinházban családostól. Azt mondták , szuper a darab. Rám is fér egy nagy adag vidámság, mert tegnap kezdtem dolgozni és hát. . . . . . . . . nem esett jól.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. január 7. 16:24782.
    HELLÓKA!!!!!!!!!!!!!!
    Nélküled nem topic a topic :-))

    Nekem is voltak vérzési problémáim, annak ellenére, hogy inaktiv volt a méh. Emiatt 3 x kapartak ki, de nem értették, mert a szövettani is rendben volt. Mignem ez a bogyó megoldotta a problémát. Ajánlottam egy könyvet régebben, abban benne van, mint tünet

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258658 (780)
     
  21. 2005. január 7. 13:32781.
    Vegre hogy megjottel Tade. . . . alig vartunk. . . . nyugi, nemcsak neked kezdodott rosszul az ujev, nekem is de en vagyok az orok optimista. . . . Lehetseges hogy csak az a bajod hogy raettel a szokasosra, - meg hat ami meg hozzajott. . utazas, kocsilerobbanas, kikapcsolt telefon, egyebek. . . . ez ugy eleg is a melyponthoz nehany napig. . . . . Nem, - Ovics nem szoktatott ra a forraltborra bar ittam boros teat, -olyan gyenge lettem tole mint a harmat, -igy abba is hagytam. . . . verzesi problema halistennek nincs mert megszunt mar vagy 10 eve. . . . mentsen isten hogy visszajojjon. . . . . . de mielott abbamaradt, minyha emlekeznek ilyesfajta dologra mint amit leirtal. . . . egesz eletemben csak 3 napig tartott es keves volt. . . . a vege fele felment 5 napra es tobb is volt persze joval. . . . . szoval elegedett ujevet kivanok neked minden teren. . . . melyik varosban laksz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258658 (780)
     
  22. Torolt_felhasznalo_258658
    Torolt_felhasznalo_258658
    2005. január 7. 13:15780.
    Nagyon boldog új esztendőt minden alulmüködőnek! :)) Nálam döcögősen indul az újév, mindjárt 1-én ledöglött az ótó, így 3 nappal később értünk vissza. Itt meg a süket telefon fogadott, a rühös bank nem utalta át a telószlát, így jan. 1-től kikötötték, tegnap kötötték vissza. Remélem, a folytatás jobb lesz!
    Leiw, hogy vagy? Ugye nem csinált még belőled Ovics idült alkoholistát? Én se szeszelek amúgy, de a forralt bor az nagyon tuti!
    Rokkica, milyen lett a laborod?
    Lányok, én most szedem 4. hónapja a Thyroxint, de most megint gödörben vagyok. Megint képtelen vagyok felkelni, kocogni járni végképp nincs lelkierőm. Vagy a karácsonyi +4 kg a bűnös?
    Másik kérdésem: Ecccsi írt egy félmondatot vérzési problémákról, ez másnak nincsen? Nekem 3 hónapja sokkal többet vérzem, és tovább is. Ti?
    előzmény:
    ovics (778)
     
  23. 2005. január 7. 12:20779.
    Egyet ertek Veled hogy ez nem egy fogyokuras gyogyszer . asajat tapasztalatombol: tul adagoltak /orvos/ . HYPER lettem thyreotoxicozisom lett es fogytam , faradtam es minden mas. En operalva vagyok, es nagyon nehezen alltam be. Most rendbe vagyok Meg nezem azt a fogyokurat. Koszi.
    előzmény:
    ovics (778)
     
  24. 2005. január 7. 09:08778.
    Ezt honnan veszed, hogy a fogyáshoz nagyobb adag gyógyszer kell::::::::::::::::::
    Nehogy Magad állitsd be!

    Be kell állnia a gyógyszerrel a szervezet normális működésének és majd utána jön a fogyás, de ne képzelj drasztikusat. A nagyobb fogyáshoz ajánlom a szétválasztó diétát. A google-ben keresheted. Igy adtam le 17 kg-t. Könnyű megtartani, mert bármit ehetsz, de oda kell figyelni, mivel.

    ÉS!!!!!!!!!!!!!! A PM GYÓGYSZER NEM FOGYÓKÚRÁS BOGYÓ !!!!!!!

    Bocsi, ha rosszul értelmeztem, amit irtál.
    előzmény:
    keset (777)
     
  25. 2005. január 7. 08:49777.
    Ha a vizsgalat kimutattja hogy alulmukodik a pm. es ez altal kevest egetsz el , a be vit kaloriabol , akkor ahoz hogy kezdjel fogyni vagyis hogy eges tobb kaloriat , nagyobb mennyiseg orvosagot kell vegyel , ami viszont mas kellemetlen problemakkal jar. /magas pulzus - szivdobogas/ En az 5 kg. akkor vettem fel mikor nem volt jol beallitva a gyogyszer es nem tudom le adni , igaz hogy nem dietazom.
    előzmény:
    ruzsmi (772)
     
  26. 2005. január 7. 08:33776.
    Torok fajas ellen en ''strepsils" szopogattam itt adjak recept nelkul es tenyleg segit. Angol keszitmeny , lehet hogy nalatok is kaphato. Mielobbi gyogyulast.
    előzmény:
    leiw (775)
     
  27. 2005. január 7. 02:10775.
    Sziasztok mindenki. . . . meg mindig eleg beteg vagyok, a torkom ami nagyon faj, emiatt a kohoges is nehez. . . . de azert jobb mint tegnap. . . . . mi ujsag itt nalatok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2005. január 7. 02:09774.
    Szia! Elegge hasonlitanak a tuneteid az alulmukodesre. . . mindenkeppen csinaltass vizsgalatot. . . . . isten hozott a fedelzeten. . . . .
    előzmény:
    ruzsmi (771)
     
  29. 2005. január 6. 23:25773.
    Szia!
    Remélem, tényleg elmész a vizsgálatra. Ahogy megigérted.
    előzmény:
    ruzsmi (771)
     
  30. 2005. január 6. 22:33772.
    Ja, egy fontosat kihagytam. Már fáradt vagyok:))
    A súlyproblémák. Van feleslegem, amit nem tudok leadni, már tulajdonképpen beletörődtem, hogy ilyen alkat vagyok, de azért még mindig zavar.
    Most elismerem, hogy felszedtem pár kilót, karácsony, ilyenek, de volt olyan, hogy heti 4*2 órát intenzíven sportoltam, és koplaltam, fogyóztam, akkor sem tudtam leadni nagyobb mennyiséget, max. 5 kilót. Ez feltűnt, hogy nem természetes. Más már elfogyott volna.
    szoval emiatt is fontosnak tartom, hogy megnézzék a pm-emet.
    előzmény:
    ruzsmi (771)
     
  31. 2005. január 6. 22:30771.
    Sziasztok!

    Ne féljetek, nem "árulni" jöttem ide. Mivel nem ismertek. :))
    Viszont egy reményem van, ovics már ismer. :) Remélem emlékszik is rám. Talán ez jó beugró:)) A fáradékonyság topik vezetett ehhez a topikhoz, amit most olvastam át, hát 770 hozzászólást jó sok volt így egyszerre megemészteni:)) Nem tudom miért nem olvastalak titeket eddig. Hol jártam?
    Volt itt minden, elég durva dolgok is, de ebben abszolút egyetértek veletek.

    A lényeg, hogy nekem nincsenek még konkrét adataim, leleteim a pm alulműködésről, de nagyon gyanús, hogy ez áll fenn. A tünetek megvannak, legfőképpen fáradékonyság, állandó álmosság, gyengeség, fizikai is, izületi gondok, kis hajhullás, ilyenek.
    Viszont megtaláltam egy 2004-04-29-i vérvétel eredményt, azon rajta van a TSH, ami 1, 71. Ez állítólag jó. A többi nincs rajta. Van újabb lelet, de azon már nincs rajta, csak a vasam miatt megyek mindig, mert az alacsony volt, arra szedtem tablettát. Most nem szedek, mert nyár óta beállt, de most készülök vérvételre (a doki mondta, hogy vasat nézzünk) és egyúttal akkor pm kivizsgálásra is. Kérek beutalót a körzetitől. Meglátjuk. . . folyt. köv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2005. január 6. 19:54770.
    Aha, értem, nekem is hasonló volt. . igazából én is a fáradékonyságtól, stb akarok megszabadulni, meg nem várom, h majd magától, csak a gyógyszertől lefogyok. . hehe. . jó lenne. . de legalább induljon be. . mert így kevés a motíváció, feladom, stb. . nekem is majd mennem kell 11-én ellenőrzésre.
    előzmény:
    rokkica63 (769)
     
  33. 2005. január 6. 19:47769.
    agee!
    Ezt már én is nagyon várom. 2 hónapja szedem az L-Thyroxint, de még fogynom nem igazán sikerült. Mintha cm-ben már érezném, hogy minden kényelmesebb, könnyebben is mozgok, de a mérleg áll.
    3 hete szobabiciglizem is napi 45 percet ennek érdekében. Más előnyeit viszont nagyon is tapasztalom a gyógyszerszedésnek: aluszékonyság, fáradékonyság már erősen múlóban. Izzadás mintha csökkent volna. A laboreredményem: TSH és T4 jó lett, a T3 még nem. Holnap megyek az első kontrollra a dokihoz, majd írom mit javasolt
    előzmény:
    agee (768)
     
  34. 2005. január 6. 19:38768.
    Ehhe. . . én azt halottam, h fogyni lehet tőle. . ill. . nekem pont ez volt a panaszom. . hítam, meg minden, a betegségtől. . és nem tudtam fogyni, mikor próbálkoztam. . most ettől várok valami segítséget. .
    előzmény:
    keset (767)
     
  35. 2005. január 6. 19:04767.
    En nem fogyizok es 2 ev alatt felvettem5 kg. Eltroxint szedek.
    előzmény:
    agee (766)
     
  36. 2005. január 6. 18:47766.
    Hi!
    Pár napja szedem a Jodidot+Letroxot. . .

    Megkérdezném, hogy nektek milyen hatásai voltak a gyógyszereknek, ha mondjuk nem fogyóztatok mellette, stb. . szóval csak úgy "normál" esetben. . :)
    köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2005. január 6. 16:05765.
    Merre laksz?Nekem is van gyogyszer erzekenysegem , eleg kellemetlen Vagyunk egy paran akik minden reggel uszunk telen nyaron A Tenger telen kb. 17C fokra hul le es nyaron 30 fok is lehet .
    előzmény:
    leiw (764)
     
  38. 2005. január 5. 21:13764.
    Gondolj ram ha furdesz. . . . imadom a tengert. . . de itt nalunk csak julius masodik feleben melegszik fel csak igazan. . . . . en nem birom a vedooltasokat, mindig megbetegit, kiveve egyszer kaptam 72-ben feketehimlo ellen, /akkoriban meg adtak/ nem akart megeredni, 2x is oltottak es ugyse, a szervezetem nem volt hajlando befogadni. . . akkor meg azt hittem hogy nicsak milyen egeszseges emberke vagyok aztan nezd meg most. . . . .
    előzmény:
    keset (762)
     
  39. 2005. január 5. 19:13763.
    Novemberbe voltam Pesten es megneztem aZsolnai porcelan kiallitast a Szepmuveszeti muzeumba. Nagyon tetszet. Most hideg van Nalatok es en mar elszoktam.
    előzmény:
    ovics (761)
     
  40. 2005. január 5. 19:07762.
    Nalunk , mindenki aki akar kaphat oltast gripa ellen. En kaptam , es minden 5 evben oltast tudogyuladas ellen . azt is kaptam, es megis . Igaz hogy nem lehet tudni milyen fele gyoku betegseg lesz. Eddig egesz telen furodtem a tengerbe es nem volt semmi bajom. Az iden gondoltam hogy fogok vigyazni , es tessek. Vigyaz magadra es ha meg birod idd a mezes , citromos teat. En mar lattni se birom. Azt mondjak , hogy jo aC vitamin erositi az ellenallast. En elkezdtem szedni 1-2 tablettat naponta etkezes utan Egy tabletta 500mg. Legyel jol.
    előzmény:
    leiw (756)
     
  41. 2005. január 5. 18:59761.
    nem is áll akkora sor. Mi elővételben vettük meg, időpontra. Azt hiszem márciusban még nyitva lesz.
    előzmény:
    keset (760)
     
  42. 2005. január 5. 18:45760.
    Izraelbe lakom , a libanoni hatarhoz kozel. Gyakran jarok Pesten . most olvastam a netten a hogy a Hosok teren sorba allnak a muzeum elott mert francia muveszek kepkiallitasa van . Remelem nyitva tartjak meg vagy 3 honapig es akkor megnezem.
    előzmény:
    ovics (757)
     
  43. 2005. január 5. 17:44759.
    Ha az 55 ev alatt nem tudtam raszokni akkor nehezen hinnem hogy ezutan kezdodne. . . .
    előzmény:
    ovics (758)
     
  44. 2005. január 5. 17:34758.
    A bort fel kell forralni, nem a teába rakni csak úgy. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . An füszerek pedig melegitenek és kiűzik a bacit.
    Nehogy rászokj! :-))
    előzmény:
    leiw (756)
     
  45. 2005. január 5. 17:32757.
    Merre laksz?Bevallom, nekem nem ismerős a hely.
    Képzeld, itt budapesten a Műcsarnokban a kedvenc festőidtől is vannak képek. Szombaton néztük meg a francia festőket.

    Tényleg érdekes, hogy az egész világon járvány most ez a virusos nyavalya.
    előzmény:
    keset (755)
     
  46. 2005. január 5. 17:31756.
    Koszonjuk a jokivansagot. . . neked is a legjobbakat. . . . azt hiszem ez a furcsa szokatlan meleg hozza az influenza virusokat. . . nem tudnak elfagyni, -igy megtelepenek bennunk. . . igazad lehet hogy az antibiotikum tarolt le. . . . hat ezert nem megyek orvoshoz amig nem muszaj. . . most mintha jobb lenne. . . . Ovicskam ittam egy pohar teat 3 evokanal piros borral. . . . meg a levegovetelem is jobb csakhogy a fejembe szallt es nem jo erzes most. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2005. január 5. 16:58755.
    En is alulmukodok, de jol be van allitva , tegnap kaptam meg az erdmenyeket. Ahogy irtam leiw-nek lehet hogy az antibiotika csinalt ki. Tudogyuladas -antibiotika, nagyon sokan a vilag kulombozo reszein kapjak meg ezt a . meghulest vajon mi az oka. Mas topikokon is panaszkodnak. Minden betegnek jo egeseget.
    előzmény:
    ovics (747)
     
  48. 2005. január 5. 16:50754.
    Kosz a tanacsokat tulajdonkeppen ezt csinalom . Most gyogyulgatok a tudogyuladasbol es lehet hogy az antibiotika vert le , de nagyon. Az aszpirinnel vigyaz csak akkor szedjed ha a gyomroddal nincs semmi problema/sav , gyomorerzekenyseg, gyomorfekely a multban/ verzest idezhet elo. Talan kerdezd meg az orvosodat. En egy hetig kohogtem mind csunyabban, mig elszantam magam hogy orvoshoz menjek. Gyogyulj meg hamar.
    előzmény:
    leiw (746)
     
  49. 2005. január 5. 13:48753.
    Kosz a tanacsot. . . . feltetlenul megprobalom. . . hat igen, az alkohol ol ahogy mondjak, meg kene tanulni modjaval inni mindenkinek. . . kepzeld el hogy nekem van egy igazi country bar az alagsorban. . . . de oda csak zenet hallgatni, kavet inni jarunk, csak az atmoszferaert. . . ahhoz meg nem kell feltetlenul alkohol. . . egy koszos pincereszbol csinaltam, fillerekbol. . . . . .
    előzmény:
    ovics (751)
     
  50. 2005. január 5. 13:46752.
    A CIGI ÖNMAGÁBAN MÉREG!!!!!!!!!!!!!!!!!

    8 éve letettem az utolsó szálat, mert súlyos beteg lettem és azóta sem gyújtottam rá. sokkal tisztábbnak érzem a szervezetemet.
    De tudom, nem lehet egy dohányosnak sem elmagyarárni, hogy ne dohányozzon. Elveszi az oxigént magától.

    Szóval, ha nem muszáj, ne mi tegyük tudatoan tönkre magunkat.

    LEIW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    MARS AZ ÁGYBA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    !!!!!!!
    Megyek , befejezem a tapétázást én is.
    előzmény:
    leiw (749)
     
  51. 2005. január 5. 13:40751.
    az italt nem alkalmi szinten értem, hanem rendszeresen nem jó.
    tegnap hallottam, hogy egy ismerősöm sklerósis multiplexes lett, még fiatal. persze megnéztem a szakkönyvben és a rendszeres alkoholizálás is kiváltja. nahát, ő aztán ivott tisztességgel. Mindig arra hivatkozott, hogy válallkozó és a partnereket meg kell hivnia. De miért ivott máskor is?!Szóval ijjesztő.
    előzmény:
    leiw (749)
     
  52. 2005. január 5. 13:36750.
    Figyusz, nem azt mondtam, hogy igyál. . . . . . . . . . Csak, hogy egy kis forralt bor csodát tesz. Forralás közben az alkohol nagy része elpárolog. Tegyél bele szegfűszeget, fahéjat és citromkarikát, meg egy kis mézet.
    Elájulok magamtól, milyen jó tanácsot adok Neked, pedig, mikor én voltam a sűrűjében eszembe sem jutott.
    mellesleg nem iszom :-))
    Ja, és fahéj allergiám van :-))
    előzmény:
    leiw (748)
     
  53. 2005. január 5. 13:36749.
    Errol nem is hallottam ezelott Erika. . . . italt nem szabad? Miert? Es a cigit? Ugyan nem is dohanyzom. . . .
    előzmény:
    ovics (747)
     
  54. 2005. január 5. 13:32748.
    Hat ital az van itthon csak nem szeretem a becsipettseg allapotat, -majd megprobalom este mielott lefekszek. . . a ferjem soha nem iszik alkoholt. . . semmilyet. . . nem szereti. . . en neha vendegekkel valamit de en is jol megvagyok nelkule. . . . de azert igazad van, majd este megprobalom. . . az aszpirin nem rossz ha nem szedek sokat. . . . evente jo ha elfogyasztok 20 tablettat. . . . .
    előzmény:
    ovics (745)
     
  55. 2005. január 5. 13:31747.
    Neked is alulműxid van?

    ha igen, akkor talán felül kellene vizsgáltatni a bogyó adagodat a dokiddal. lehet, hogy ez az oka az utóbbi időben való rossz közérzetednek.

    Immunerősitésre gyümölcs-zöldség dögivel, nuku cigi, nuku ital.
    előzmény:
    keset (743)
     
  56. 2005. január 5. 13:29746.
    Igen, az almaecet is erosit, kar hogy voltam olyan huje hogy mostanaban nemigen iszogattam, folyton elfelejtem, es csak ha eszembe jut. . . azt hiszem hogy ha szedsz eleg vitamint, meg zoldseget gyumolcsot eszel az eleg. . . . meg mez meg nyers fokhagyma. . . ilyesmi. . . . de ha szeded a gyogyszeredet akkor az is ad eleg jo vedettseget. . . . . de kerdezd meg Ovicsot. . . o itt a szakerto. . . . majd jon biztosan es valaszol. . . . isten hozott a koreinkben. . . .
    előzmény:
    keset (743)
     
  57. 2005. január 5. 13:29745.
    Zsuzsa, Te tényleg beteg vagy. Nem szoktál ennyire a béka hátsó fertálya alatt lenni.
    A doki azért állapitott meg tüdőgyuszit, mert nyilván az volt. De az aszpirin kicseszi a gyomrot és őli a fehérvérsejteket!Tea, tea, tea, forralt bor és kérd meg az urad, hogy kezeljen :-))
    előzmény:
    leiw (744)
     
  58. 2005. január 5. 13:20744.
    Meg nem is kene mas mint egy talalka az orvossal. . . ha en mar odamegyek hozzajuk magamtol. . . . 3 eve volt egy ilyen influenza utan hogy csak elmentem, -meg is allapitott egy tudogyulladast. . . . de most errol nincs szo. . . majd kikuralom magamat. . . . .
    előzmény:
    ovics (742)
     
  59. 2005. január 5. 13:18743.
    Szia mindenkinek, en mint uj koztetek , vegig olvastam a topicot. Az almaecet ivast megertettem Volna egy masik kerdesem , hogy lehet fel erositeni az imunrendszert? Ha van valakinek velemenye, otlete? En sok zoldseget gyumolcsot eszem es az utobbi idoben nem vagyok rendbe. koszonom hogy meghallgattatok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. 2005. január 5. 13:11742.
    Szia Leiw!

    Csúnya dolgot művelsz, betegnek lenni szabad?

    Feküdd ki, nehogy szövődménye legyen!3 hét után most kászálódok ki belőle, bár én tömöm állandóan magam vitaminokkal, gyümölccsel, zöldséggel. Nálunk mindenkin keresztülment ez a frányaság.
    . . . . . . . . . . . . . . . . . . . és tessék mondani, orvos látta magácskát?????????????
    előzmény:
    leiw (741)
     
  61. 2005. január 5. 13:03741.
    Joreggelt mindenkinek. . . itt gornyedezek a gep elott az influenza harmadik napjan. . . . . faj a fejem, tomom magamba az aszpirint es a teat, bizony igaz lehet hogy az immunrendszerem ott van lennt a porban. . . . es nincs erom lehajolni erte. . . ma egesz nap fekudni fogok. . . . hat igy kezdodott az uj ev. . . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. 2005. január 5. 07:57740.
    Dziasztok!
    Tade megérkezett haza, küldött sms-t, a kocsival volt valami baj.
    jelenleg problémája van a netszolgáltatással, amint lehet jelentkezik.
    előzmény:
    rokkica63 (739)
     
  63. 2005. január 4. 19:02739.
    Sziasztok mindenkinek!
    Hát most nem nagyon pörög a topic, fáradtak vagyunk, mert jön a meleg? Vagy mindenki el van a gyógyszerével és "jobb napokra" vár?

    Tádé!
    Hol vagy? Miért nem jelentkezel? Csak nem vagy beteg? Jan. 01-én indultatok vissza? Remélem szerencsésen vissza érkeztetek. Írjál, hogy teltek az ünnepek és a nagy utazás? Náthádnak nyoma sincs? Nálam eddig még bevált az inf. elleni védőoltás, most "lekopogom", de eddig még a nátha is elkerült, pedig le-le izzadok még párszor kinn, akármilyen hideg is volt.

    Puszi mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. 2005. január 3. 22:06738.
    én most keveredek kifelé ebből a virusból, de még köhögök 3 hét után is. Vigyázz magadra!

    Remélem Tade rendben van, ma még nem irt.

    Szia Új tag!

    Hát itt tőlünk sok tapasztalatra tehetsz szert. Kérlek olvasd végig a topicot, mert sok érdekességet átbeszéltünk. Itt mindenről lehet beszélni, akár az időjárásról is, ugye lányok?!
    Olyanok vagyunk már, mint egy kis család. :-))
    előzmény:
    leiw (736)
     
  65. 2005. január 3. 14:57737.
    Nagyon orulok hogy Ratok talaltam , evekig hyper function kezelve , majd ca of Thyroid operacio es ennek kovetkeztebe hypo function . Nagyon nehezen lett beallitva az ELTROXIN. Felvettem egy par kilot es olvasom az almaecet altali fogyast vagy legalabbis nem hizast ha tudna valaki segiteni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  66. 2005. január 3. 14:14736.
    Hizni es sem hiztam, ma reggel ellenoriztem. . . az igazsag az hogy az almaecet ota en egy grammot nem hizok, ehetek amit akarok de fogyni kene. . . . elkapott az influenza. . . itt tatogok. . . orromon keresztul nem jon levego. . . . hol vannak a tobbiek? Vagy nagyon jol vannak? Biztosan. . . aki beteg azert konnyebben bejon ide sirankozni. . . . . hala a jo egnek ha igy van. . . . . . .
    előzmény:
    ovics (735)
     
  67. 2005. január 3. 07:53735.
    Szia!
    Na, én erről leszoktattam a vendégeket a gyerekek pici korában, hogy csokit hozzanak ajándékba. Így ez a veszély, hogy felhalmozódjon, nem fenyeget.
    Persze, néha becsusszan egy-egy, amit ha a láyom kap, akkor megromlik, mert elteszi, aztán kidobja. ha mégsem, akkor rávetjük a férjemmel magunkat.
    Ma már korábban világosodik és nincs nagyon rossz idő itt. JÖHET A TAVASZ:

    A héten megyek vérvételre és ott kapok időpontot a dokihoz. Roppant kiváncsi vagyok, hogyan alakult a TSH-m.

    A karácsonyi zaba alatt nem szedtem fel, pedig nem tudtam ellenállni semminek.

    SZIA TADE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Remélem ma már jelentkezel.
    előzmény:
    leiw (734)
     
  68. 2005. január 2. 20:13734.
    Koran orultem. . . . kezd visszahulni az ido. . . . . . Jaj Ovicskam hat csoki az van eleg. . . tele a barszekreny, ott taroljuk. . . karacsonyra az edesszaju ferjem szinte mindenkitol azt/is/ kapott. . . . . es en is kaptam. . halistennek nem vagyok erte anyira oda. . . . . . de nem lenne jo ha mutogatnak a jo friss, ropogos heju kenyereket. . . . . tudod hogy mitol vadulok meg be? Kifagyott toportyu. . . . . nem husos csak az a sima. . . esetes paprikaval. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. 2005. január 2. 09:04733.
    Zsuzsa!

    A csokikat küldd ide!
    Itt is szinte tavaszias az idő. Tőlem lehetne már igazi tavasz.
    Részemről semmit nem fogadtam meg, bár vannak dolgok-nem anyagi-amit szeretnék, de az nem rajtam múlik.
    Ma ismét vendégség lesz nálunk, mert lánykám 26. szülinapját ünnepeljük.

    megyek is , el kell kezdenem a menüt csinálni és megsütni a tortát.
    előzmény:
    leiw (732)
     
  70. 2005. január 1. 22:01732.
    Az evvaltas nagyon jo volt. . . . kellemes csaladiasan kettesben. . . azt kivantuk hogy az uj ev ne legyen rosszabb a reginel. . . csak annyit. . . . . Most ettuk meg az ujevi ebedet, -lencseleves, sult kacsa hozzavalokkal. . . utana kimentunk setalni a parkba. . . . es most jol kapaszkodjatok meg. . . . ragyogo napsutes volt es 20 celsius fok, meg most delutan 4 korul is 14 fok. . . . eletemben nem emlekszem ilyenre. . . a kocsiban bekapcsoltuk a legkondicionalast mert felmelegetett a napon, -mindenki a setalok kozul vetkozott, cipeltek a kabatukat. . . . . pedig micsoda fagyok voltak meg 1 hettel ezelott. . . . . . . . . mit fogadtatok meg az ujevre? En a dietat, nem is ettem sokat meg eddig. . . . . EDDIG. . . . de mar lattam a hutoben tiltott dolgokat es azon jar az eszem hogy meg kene nezni kozelebbrol. . . . .
    előzmény:
    ovics (730)
     
  71. 2005. január 1. 20:23731.
    Akkor még egyszer Boldog új évet mindenkinek!
    Remélem mostanra újra erőre kaptunk mindannyian az évvégi nagy lótás-futás és a szilveszteri "ártalmak" után.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. 2005. január 1. 19:21730.
    MINDENKINEK BOLDOG?EGÉSZSÉGES ÚJ ÉVET KIVÁNOK!

    Tade remélem sikeresen megérkeztetek haza. Leiw milyen volt az évváltás?

    Üdvözlet az újaknak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  73. 2004. december 31. 18:41729.
    Szia!
    mint bogyón élő mondom, tudomásul kell venni, hogy ez van és teljes életet élni. Nincs értelme azon gondolkozni, hogy mitől van, változtatni a mulon nem lehet. Inkább előre nézz és jó lenne, ha állandó szakorvoshoz mennél, mert ez egy életen át lesz programod.
    További javulást és Buék!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568304 (728)
     
  74. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2004. december 29. 22:14728.
    anyukám nem is tud felkelni ha nem veszi be. ő az antipélda, hogy nem szabad nem odafigyelni magunkra. . .
    tudom hogy úgy élhetek, de mégis. . . mire 30 leszek beszedhetek egy egész gyógyszertárat:OO

    akkor már most kérdezem, dr Ovics, vélemény??:)
    előzmény:
    leiw (727)
     
  75. 2004. december 29. 21:09727.
    Kerdezd meg Ovicsot /hazidoktorunk/ majd ha jon reggel akkor megmondja hogy mitol lehetett. . . . eleg fiatal vagy ehhez a betegseghez, de nem olyan nagyon veszes dolog. . . ha beallitanak a tablettara akkor igazabol ugy elhetsz mint mas. . . . en mar harmadik eve lesz hogy szedem januarban. . . . . jol vagyok. . . szinte nincs panaszom a fazason kivul. . . . remelem hogy a mamad is szepen atveszeli. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568304 (726)
     
  76. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2004. december 29. 20:55726.
    még annyit: igaz ugyan hogy anyámnak is ez a gondja, mégsem hiszem hogy csak emiatt lettem beteg 24 évesen. (a jódom teljesen rendben van, ellenőriztettem!). én a fogamzásgátlót (is) okolom. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2004. december 29. 20:53725.
    sziasztok!

    nem olvastam mindent végig, mégis szeretnék pár dolgot írni (bocs ha elavultak)

    nekem is alulműködésem van, nőgyógyászati gondjaim voltak (köztivérzés), ami miatt vérvételt csináltatott a nődokim, ott derült ki. alig voltam a határ felett (3, 187, gondolom páratoknak ez mond valamit), de nem nyugodtam, elmentem privát rendelésre egy endokrinológushoz, ő rámnézésre, nyakam tapizására már meg is írta a receptet, a vérvétel eredménye 1 héten belül megvolt, arra (3, 5) azt mondta ez neki még határon belül van (neki 5 volt a felső határ), nem kell gyógyszer. uh s volt, negatív lett. pár hónap múlva visszamentem mert nem voltam nyugodt, akkor felírt egy gyógyszert (letrox50), ami látványosan javított a pattanásaimon, vett el az étvágyamból (így fogytam is), és kisebb lett a nyakam is. különösebb tünetem nem volt azon kívül, hogy mondták páran hogy milyen vastag a nyakam. . .
    anyámnak is ez a gondja, de neki túl későn derült ki, a pajzsmirigye teljesen felemésztette önmagát, az összes hormont gyógyszerrel kell bevinnie (100as l-thyroxint szed).
    úgyhogy ha valaki gondolkodik rajta: egy vérvételbe nem kell belehalni, ha a dokija meg bunkó vagy teszetosza, a saját endokrinológusomat meleg szívvel tudom ajánlani, igaz hogy egy ötösbe kerül a vizsgálat+vérvétel, de ennyiért rövid időn belül megvolt az eredmény és az uh is, amiért már nem kellett fizetnem. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2004. december 29. 20:01724.
    Képzeld!
    Ma felhivott tade, olyan szimpi hangja van. Itt vannak magyarhonban, 1-én hajnalban mennek vissza. 2-ától megint mindannyian leszünk.
    Most elmegyek aludni, mert igencsak rongyá tett a ma éjszaka.
    Szia!
    előzmény:
    leiw (723)
     
  79. 2004. december 29. 03:49723.
    Nekem is illene aludni menni. . . ha almos vagyok akkor nem erdekel a telihold. . . . kuldtem neked emailt. . . vegyel elo egy konyvet , azon jol el lehet aludni. . . . jo hatassal van az emberre. . . .
    előzmény:
    ovics (722)
     
  80. 2004. december 29. 02:53722.
    mit csinálsz ilyenkor?Ja, persze, időeltoldás. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
    Én meg nem tudok aludni. Lehet, hogy telihold van.
    előzmény:
    leiw (721)
     
  81. 2004. december 29. 02:32721.
    Az en ferjem nem ehet annyit amennyit akar, de eszik. . . nem erdekli. . . neha letolom ha sok kenyeret tuntet el, akkor kisse fekezi magat mert tudja hogy az egeszseget vedem. . . . persze megsem kover. . . egy kicsit teltebb, de az o koraban ez termeszetes. . . . . rolam jobb ha nem beszelunk. . .
    előzmény:
    gikosi (718)
     
  82. 2004. december 29. 00:04720.
    En megprobaltam megfuzni a ferjet hogy menjunk be New Yorkba az utcai murira. . . sokan vannak megcsak nem is veszelyes ilyenkor. . . . . sosem voltam. . . . sajnos hogy nem akar. . . ha annyira akarnam ra tudnam beszelni de "mindenre" nem akarom. . . Itthon leszunk kettesben mert evek ota nem toltottuk egyedul egyutt, elegem van mar az osszejovetelekbol. . . van meghivasunk de nem hiszem hogy elmegyunk. . . . akarok valami jo vacsorat enni. szep gyertyafenyest az ebedloben, -egy jo pohar konnyu feher bort, -valami sos-sajtos rudat ropogtatni. . . . egy kis pezsgot is majd. . . . gesztenyet sutni, -beszelgetni, kedvenc filmeket nezni. . . emlekezni dolgokra. . . . . es elegedett hangulatban menni aludni akkor amikor mas meg a havas csuszos, lesben allo rendoroktol hemzsego utakon botorkal hazafele. . . . . igen van ho, keveske ugyan, de most is szalldogal. . . . holnaptol viszont tavaszi felmelegedes varhato. . . . . .
    előzmény:
    ovics (719)
     
  83. 2004. december 28. 23:32719.
    Leiw! Nálatok esik a hó?Nálunk csak esőt látni, mintha csak papiron lenne tél.

    Mi a szilvesztert itthon töltjük, faxni nélkül. na este pipi, másnap malac és lencse. Virsli is valamikor. '-én 16-ra vettünk jegyet a Műcsarnokba a francia festészet remekeire, 1 órát álltunk ma sorba érte.
    =-én az egész család szinházba megy.

    Igazság van abban, hogy bizonyos koron túl a szilveszter is ugyanolyan nap lesz, mint a többi és szivesebben marad otthon az ember.
    lehet, hogy bemegyünk a városba éjjel szétnézni. Rengeteg műsor lesz. tavalyelőtt bent voltunk és isteni volt azutcán szilveszterezni. De mire odaér az ember, hogy elinduljon. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  84. 2004. december 28. 23:19718.
    Mi is otthon köszöntjük az új évet, gyerek nélkül. Nem szeretünk eljárni, éjszakára, saját fotel, szofa, az az igazi :) Langyos tv műsor, alvás éjfél után.

    Semmi fakszni a kajával, már a gondolatára is hízom, hát még ha eszem :(
    Bezzeg férjemuram ehet amennyit akar. . . Ez a világ igazságtalansága!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  85. 2004. december 28. 19:01717.
    Holnap dolgozom utoljára az évben a melóhelyen. Persze már ha dolgozásnak lehet nevezni, amit a múlt hétre és e hétre beterveztünk: "lájtos kezdés - lájtos befejezés" = napi 3 - 4 óra. Csütörtökön még egy nyugdíjas búcsúztató kisebb buli.
    Mi már csak ketten szilveszterezünk otthon a férjemmel, nagyfiam baráti buliba megy. Vacsira tervezünk: korhelyleves, tepsis töltött husi vele sütött krumplival. Bólé, sajtos rúd, mogyi, rágicsálni valók, szendvicsek éjjelre. Virsli éjfélkor. Lencsefőzelék újév napján. (ez elmaradhatatlan, tudjátok kell a sok pénz 2005-ben is!)
    És akkor 03-án újra meló, meló, meló. Persze csak a kezdet lesz nehéz remélem, a többibe meg belerázódunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. 2004. december 28. 14:06716.
    Ne bantsatok a toltott kaposztat en ujevre akarok. . . kedvenc etelem csak a csalad fazik tole. . . megeszik eppen ha mar ures a huto de csak akkor. . . a halaszlet nem szeretem de kuldhetnetek a ferjemnek egy nagy tanyerral. . . . . . . piszok hideg van kinnt, -a ho sem tudott elolvadni. . . . azt hiszem Krudy Gyula irta valamelyik konyveben hogy ha Pesten lehull az elso ho akkor toltott kaposztat foz minden tisztesseges haziasszony. . . . . az a ficko ugy tudott etelekrol irni hogy nyugodtan ki lehetett volna tenni nemelyik elbeszeleset etteremben, etvagygerjesztonek. . . . a konyveit nagyon szeretem. . azt a szazadeleji hangulatot, -azokat a furcsa igazi figurait. . . . . Szoval hogy unnepeltek szilveszterkor ujevkor lanyok? Es mit foztok? Pokolba a dietaval. . . . majd utana. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. 2004. december 28. 10:24715.
    Hali!

    Látom éledezünk :)))

    Remélhetőleg senki se fulladt bele a tkáposzta és beigli hegyekbe. . .

    Ma az idő is derűsebb, bár elég rosszakat mutogatnak az időjósok.
    Leiw, itt tudnál futkorászni, szinte meleg van, az eső se esik, szél se fúj.

    Hála Istennek nyugodt, szép karácsonyunk volt, igaz már a halászlé szagától rosszul vagyok, pedig a férjem első osztályú lét főz, ha elmúlt az ünnepi telítődés megkínálom az egész társaságot :O

    Még a szilveszteri roham van hátra és azután arccal 2005 felé!
    Hátha rendesebbek értékeink lesznek az ÚJ esztendőben. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. 2004. december 27. 22:30714.
    Sziasztok!

    Nahát én még nem hevertem ki az ünnepeket, annál is inkáb, mert ma János nap van.

    ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚtálom a töltöttkáposztát. Jól bezabáltam belőle ugyhogy most az illatát sem birom.
    Sok jándékot kaptam, aranyos volt a családom és nagyon szép karácsonyunk volt.
    De nagyon elfáradtam.
    Fizikailag.

    lassan visszatérünk a normál életvitelbe. . . . . . . . . . . . . . . . . .
    Legyetek "rosszak" továbbra is.
    Tade mikor jön vissza itthonról olaszba, és igy a netre, nem tudja valaki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  89. 2004. december 27. 20:52713.
    Tudod az a baj hogy utalom a tornaszereket. . . futni, kocogni szeretek kinnt a parkban. . . csakhogy lusta vagyok ra. . . . ujevtol tenyleg elkezdem. . . . valaha csinaltam es ne tudd meg hogy milyen szepen formalodik a test a futasnal. . . nincs kivel menjek, minden baratnom dolgozik, egyelore en vagyok az a szerencses hogy itthonlehetek. . . amikor dolgoztam akkor futni jartam most meg nem. . . hat nem rohejes? De tenyleg elkezdem. . . most itt ho esett, porho, vad hideg van es fuj a szel. . . . . szoba se johet a futas. . . de utana tenyleg. . . . . gratulalok az otletes ajandekodnak. . . ha szereted akkor biztosan hasznal is. . . . . . . . a biciklizes szep format ad a labaknak, feszesebb feneket es kissebb derekat. . . . en most a porszivoval gyakorlatozom. . . . . . mindjart 3 ora es meg semmit nem csinaltam. . . . viszont elvoltam es egy csomo dolgot mar elinteztem. . . .
    előzmény:
    leiw (711)
     
  90. 2004. december 27. 20:38712.
    Szia leiw!
    Erre már én is gondoltam - amikor olvasgatlak titeket - hogy nem lenne elég a napi 1 szem 50-es L-Thyroxin? Majd a doki remélem elemzi a tényeket és az újabb laboreredményem, amivel január 07-én megyek hozzá. A TSH eredményem már a ref. tartomány közepén van, a T4 is az alsó és felső érték között van, nem úgy mint az első vérvétel eredményénél, amikor még az alsó határ alatt volt. Most a T3 érték nem esik még a tartományok közé, de ezt az első vérvételnél nem is nézték.
    Karácsonyra nagyon szép ajándékot kaptam a páromtól. Ez is a pajzsmiriggyel kapcsolatos, mert ugye az alulműködött, az meg hozta a plusz kilókat és hogy ne csak a fáradságnak mondjak búcsút hanem a kilóknak is, hát ezért kaptam Tőle egy írtó jó szobabicajt. Ezen minden nap - eddig - 45 percet letekerek és kellemesen elfáradok, meg remélem, hogy lassan, de biztosan a zsírpárnácskák is lefáradnak rólam. Ezen kívül kaptam még könyveket, kozmetikumokat, díszpárnát Anyukámtól, ajándékcsomagot az öcsémtől.
    előzmény:
    leiw (711)
     
  91. 2004. december 27. 20:19711.
    Szia Rokica! Orulok hogy latlak. . . . . en mar kihevertem ugy ahogy a nathamat, -a karacsony szep volt, sok ajandek, -gyerekemtol ettermi ajandekkartyat is kaptam nehogy mar fogyni talaljak. . . hogy mennyit hiztam azt nem tudom mert nem merem magamat megmerni, -es minek is amikor az szilveszteri ujevi beevesek meg hatra vannak. . . majd utana raerek huledezni. . . . . orulok hogy kezdesz jobban lenni. . . . en azt hiszem nem eleg eros a gyogyszered hogy ilyen lassan epulgetsz fel dehat a doki tudja, meg majd csak megtelitodsz vele. . . . mar igy is jobb, nem? Ha tudsz pihenni az is segit. . . ugy ertem egy feloracska extra alvas neha. . . . napkozben. . . Sok ajandekot kaptal?
    előzmény:
    rokkica63 (710)
     
  92. 2004. december 27. 20:10710.
    Sziasztok sorstársak!
    Az ünnepek miatti hajtást hogy bírtátok? Elfáradtatok-e nagyon vagy azért a szedett gyógyszereink már hatottak?
    Most én olyan korszakomat élem a gyógyszerszedés következtében, hogy alakulgat a dolog: van olyan nap amikor már reggel eléggé hullának érzem magam, a következő nap viszont estig elvagyok erőm teljében, hiába ugyanúgy robotoltam mint előző nap. Az aktívabb időszakok azért szépen, határozottan sokasodnak. Remélem Ti még ennél is jobban érzitek magatokat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. 2004. december 24. 13:56709.
    MINDENKINEK BOLDOG KARÁCSONYT ÉS SOK AJÁNDÉKOT!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. 2004. december 24. 12:53708.
    Boldog karacsonyt es egeszsegben, jo hangulatban bovelkedo ujevet kivanok itt mindenkinek. . . . ideteszek egy talca aprosutit es frissen fozott kavet. . . . . egeszsegetekre. . . . egyetek. . . . en mar annyit ettem hogy a fejemhez lehet vagni a talcat. . . . de az ujevben elkezdem vegre a fogyokurat. . . . minden evben kezdem. . . kezdem. . . de csak kezdem. . . a folytatasrol nincs szo. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  95. 2004. december 24. 12:21707.
    Kívánok mindenkinek Boldog és békés karácsonyt! Margó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. 2004. december 23. 22:05706.
    Drága Ovics, Leiw és persze más fórumosok is!
    Nagyon boldog, békés, szeretetteljes karácsonyt kívánok mindannyiótoknak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. 2004. december 23. 19:00705.
    Áldott karácsonyi ünnepeket és békés, boldog, egészségben gazdag új esztendőt kívánok mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. 2004. december 22. 22:57704.
    Nem tudom, ér-e valamit a te esetedben. Nekünk sajnos az egyetlen gyógymód a bogyó. Akár tetszik, akár nem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336954 (692)
     
  99. 2004. december 22. 22:55703.
    A Károly Kórházban Újpesten Dr Fenyvesi. Nem kell időpont, csak beutaló a házidokitól. Délelőtt 1/28-11-ig rendel. Specialista. én és a lányom is hozzá járunk.
    De a Hungária kőrúton van kifejezett pajzsmirigy részleg.

    Az az érzésem, nem igazán akarod megoldani a problémát. én addig kutakodnék, mig nem járok szerencsével.

    Holnap remélem elmész az időpontra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336954 (693)
     
  100. 2004. december 22. 22:50702.
    Tade!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Szomorú vagyok, mert nem voltam itt, mikor elbúcsuztál. Nem tudom, hogy itthon hogyan fogsz rám akadni.
    Ha viszamentél jelentkezz, de tudod az emailcímeimet, irhatsz is.
    Vigyázzatok az úton!
    puszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258658 (695)
     

Címlap

top