Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hamburgeradó

amen
Létrehozva: 2011. március 1. 20:21

"Aki elvesztegeti egészségét, annak többel kell hozzájárulnia az egészségügyi rendszer fenntartásához – szögezte le hétfői napirend előtti felszólalásában a miniszterelnök. Azóta már meg is erősítették, hogy bevezetheti a kormány a hamburgeradóként emlegetett törvényt.

 

A kormány elképzelései szerint az egészségtelen vagy annak tartott ételekre pluszadót vetnének ki, a különbevételek pedig az egészségügybe folynának be. Az alapötlet ugyanis az, hogy aki tudatosan, hosszú távon rongálja az egészségét,  valamilyen módon járuljon hozzá az egészségügyi ellátás többletkiadásaihoz. Az eddig információk szerint az új különadót többek között a színezett italokra, kávéra, édességre, illetve egyes gyorséttermi ételekre vethetnék ki."

 

 

 

Felmerült bennem néhány kérdés.

 

1. Eleve az elnevezés: hamburgeradó. Miért pont az? Miért nem  mondjuk lángos-adó? Ugyanolyan egészségtelen...ha nem még jobban.

 

Egyáltalán, mit takar az egészségtelen, vagy annak tartott étel (ital) ? Ki tarthatja annak? Gondolom, akkor eztán a finomított cukor, a fehér liszt, a zsír,  kolbászok, szalámik, a virsli, a szalonna, a tepertő, a belsőségek, a párizsi, a fehér kenyér, a kifli stb. is feketelistára kerül többek között... vagy nem? Ha nem, akkor miért nem? Mert valaki ezeket egészségesnek tartja? Szívesen ennék én is gyakrabban   Cézár salátát egy gyorsétteremben, és öblíteném le 100 %-os narancslével, mint vennék  már a jó ég se tudja mit tartalmazó, de húst sose látott párizsit meg zsömlét...

 

2. Hogy értik azt, hogy "...aki tudatosan hosszútávon rongálja az egészségét" ??

 

Ez maximum a cigarettára vonatkozhat....Honnan tudják majd az illetékesek, hogy én hányszor veszek egy évben pacalt, tokaszalonnát, kólát vagy hamburgert? És ha csak egyszer-egyszer? Már az is tudatos egészségrongálásnak (hosszútávúnak) fog számítani?

 

3.  Miért nem csökkentik inkább az egészséges élelmiszerek árát, ezzel is sarkallva a népet a tudatos, egészéges táplálkozásra?  Szívesen ennék én csak saját sütésű teljes kiőrlésű tönkölybúzából kenyeret, ennék folyton  feketeretket, jégsalátát meg póréhagymát, almát, grape-fruitot és  kivit, meg sovány csirkehúst és halat, nádcukrot, mézet a kristálycukor helyett (és még sorolhatnám) , ha a rendszeres vásárlásuk nem lenne számomra lehetetlen...

 

A dohányáru, a szeszes ital talán valóban más lapra tartozik, de a kávé...??  Miért lenne káros? Egyre több helyen olvasni, hogy a mértékkel történő fogyasztása nemhogy nem káros, hanem egészséges...

 

 

 Mi a véleményetek?

 

 

  1. 2011. március 4. 16:55376.

    A hamburgeradó átlátszó. Nem félti senki az egészségünket. Mert akkor az egészséges kaja ingyen lenne, vagy féláron. És aki tömegközlekedik, az jutalmat is kapna, hogy nem szennyezi a környezetét.

    Nem tom, mennyi ész kell, de a vezetőink még most sem értik, hogy mindent adóval nem tudnak összeszedni. Közel annyit sem, mint amennyi nyom nélkül az ő kezeik közt eltűnik. (az eü. dolgozó viszont folyamatosan a jobb egészségért dolgozik- NEM vitázok most senkivel, hogy ki melyik dokit tart rossznak, nem erről szól a hsz.- szóval: az eü. dolgozó miért keres kevesebbet, mint egy "mekdonálcos" vezető?! És miért nem szakad rájuk az ég?)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946854 (1)
    2011-03-01  20:21
  2. 2011. március 4. 16:50375.

    magyarországon mindig piacról vettük a zöldséget..

    régen a dédimék kertjéből,ribizlit,epret..szőlőt szinte csak onnan..soha nem voltunk betegek

    permetezve volt..várni kellett olyankor.de permetezni nem a sima gyümölcsöt permetezte,hanem tavasszal a fákat,szőlőt..

    nem magát a termést

    gödöllőn sokszor a piacról vásároltam-fejkendős nénitől..sose volt tőle bajom

    annak a paradicsomnak volt íze és piros volt

    szemben az áruházi félig zöld kőkemény izetlen-el

    naa mindegy

    húst már inkáb elvi okokból nincs se kedvem se étvágyam enni

    és ez is fejben dől el mint minden más amiről le akarsz szokni..eleinte hiányzott,most már kevésbé..a cukros üdítők ugyanez..néha megkívánom ,iszom de ritkán

    szerintem az a ,,bio,,amit vidéken a saját kertemben termelek,de az se mindegy mivel védem,mivel trágyázom,milyen magból kel ki...

    télen egy csomó diós tésztát ettünk,a diófáról le esett dióból,de olyan szép termése van hogy csak na,pedig senki nem csinál vele semmit,és finom...

    sajnos nemrég óta lakom itt,és eddig a gyümölcsfákkal senki nem törődött,és mind beteg..permetezni kellene de kisgyerek miatt nem merem...

    előzmény:
    ardian (369)
    2011-03-04  14:11
  3. Torolt_felhasznalo_904145
    Torolt_felhasznalo_904145
    2011. március 4. 15:37374.

     

    ...lhogy arról ne is beszéljünk, hogy az egész kommentje valakiknek szól, egyedül a taktaharkányos  duma az enyém, mert a többiről én egy bötűt nem írtam, höhö...

     

    Szellemi fegyvertelenekkel nem csatázik... Nem hát, mert ő a sajátját elvesztette, vagy nem is volt neki, mi meg hiába tesszük le a miénket, akkor se leszünk az ő szintjén. ez sajnos nem fair, de senkinek nem mérnek egyformán...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620936 (358)
    2011-03-04  10:10
  4. Torolt_felhasznalo_904145
    Torolt_felhasznalo_904145
    2011. március 4. 15:33373.
    Lehet, hogy én vagyok tájékozatlan, de legalábbis 30 km-es körzetben az elmúlt 30 évben nem hallottam iylen megbetegedésről, pedig vannak vágások szép számmal.
    előzmény:
    cabron (357)
    2011-03-04  10:04
  5. Torolt_felhasznalo_904145
    Torolt_felhasznalo_904145
    2011. március 4. 15:29372.
    Ezt már én is megkaptam, hoyg nekem könnyű... Hát ja. Ha jobban belegondolok, lehet, hoyg drágábban jövök ki, mintha megvenném a sok xart... Én szerencsés vagyok, mert itthon vagyok.
    előzmény:
    cabron (350)
    2011-03-04  08:54
  6. Torolt_felhasznalo_904145
    Torolt_felhasznalo_904145
    2011. március 4. 15:28371.
    Detto.
    előzmény:
    cabron (349)
    2011-03-04  08:50
  7. Torolt_felhasznalo_904145
    Torolt_felhasznalo_904145
    2011. március 4. 15:25370.

    Egyszer már kértelek, hogy akadj le rólam, a gyerekeimről meg pláne. Te agyaroggyant, engem nem fárasztanak le, tekintve, hogy az az egy, aki még fáraszthatna, egész nap óvodában van, négy után megyek érte. A másik kettő meg nem él itthon, mivel F- E- L- N- Ő- T -T - E-K!!!!! Hányszor mondjam még el?! Baromira szégyellném magam, ha nem tudnám megkülönböztetni a használt étolajat nem használttól, elvégre csak 30 éve főzök. Sem a multikról, sem a nénikről nem írtam, egyiktől sem veszek semmit, amit meg tudok termelni. A mamók meg mosóport nem árulnak.

     

    akkora tahó vagy, mint IDE Taktaharkány. Ami innen jó messze van. Ez őket nem sérti, viszont a te észbeli képességeidet nagyban minősíti, ha nem érted. A Mekik tisztaságáról termékminőségéről sem én írtam értekezést.

     

    Te elmebajnok, legalább azt tartanád észbe, hogy ki mit írt és ha lusta vagy külön írogatni, akkor nyiss új hsz-t, ott  megnevesítve próbálj "válaszolni" egyszerre többnek. Ahogy a kommented vége felé igen ügyesen meg is tetted, Ardiannal és velem, bár ott is belekevertél másokat, legalábbis más kommentjét.

     

    Az a baj veled, hogy te próbálsz fegyvertelenül csatát nyerni, a fair play-t pedig hírből sem ismered.

     

    Mellesleg aki csatának tekint egy beszélgetést, az nem alkalmas arra, hogy bárki kommunikálni próbáljon vele, ezért én itt és most befejeztem.

    előzmény:
    elsi1 (347)
    2011-03-04  01:25
  8. 2011. március 4. 14:11369.

    Ne csúsztass, légyszíves!

     

    Egy szóval sem írtam, hogy az otthoni termelés káros, veszélyes, stb.

     

    Ellenőrizetlen.

     

    Azt kétségkívül elhiszem, hogy magadnak és a családodnak a legjobbat akarod és kellő gondossággal jársz el.

     

    De egy idegen, fejkendős nénikének, csak mert szimpatikus arca van, nem fogom bemondásra elhinni, hogy nem permetezte régen bevont szerrel a szép mosolygó piros almát. (Hófehérkére bizonyára emlékszel!)

     

    Én eddigi életem során egyszer kaptam allergiás sokkot, gégeödémával, mentővel, amivel kell, egy piaci karalábétól.

     

    Ezért (is) jobban szeretek olyan helyen vásárolni, ahol jó eséllyel ellenőrzik a forgalmazott termékeket.

    előzmény:
    cabron (368)
    2011-03-04  13:19
  9. 2011. március 4. 13:19368.

    Mégis számtalan "szakember" értekezik arról, hogy micsoda veszélyeket rejt magában az otthoni termelés.

     

    Szerintem húst enni kell, ne szokj le róla! Csak jól nézz körül, hogy mit, honnan szerzel be.

     

     

    előzmény:
    dani zsuzsanna (363)
    2011-03-04  10:37
  10. 2011. március 4. 13:07367.

    Nem beszélve arról, hogy szüleink/nagyszüleink  disznót vágtak, zsírral fűztek, szalonnáztak nyugodtan - és valóban, orvoshoz alig jártak, sokáig éltek!

    Az orvosok is az agyamra mennek. Állandóan gyógyszereket írkálnak fel (rögtön antibiotikum, koleszterincsökkentő), s megdöbbennek, ha közlöm, nem veszem be őket.

    előzmény:
    KrisztiErzsi (342)
    2011-03-03  22:01
  11. 2011. március 4. 11:56366.

    Sajnos nem érted, mit akarok mondani, Te is szépen megkajoltad a populista dumákat...

    A nem megfelelő anyagokra és konyhai trehányságokra jogszabályok és előírások vannak, azokat büntetni kell és nem adóztatni, ugyanis az adóztatás legalizálja azokat.  

    előzmény:
    frue (171)
    2011-03-02  17:44
  12. 2011. március 4. 11:55365.

    Nem, nekem sem sikerült.:))) Nekem estek a mócsinggal meg a fáradt olajjal, holott ennek semmi köze az adóhoz...

    Én egyébként zöldségevő vagyok, és el sem merem képzelni, mennyi mérget eszem meg a zöldségekkel és gyümölcsökkel, de azt szeretném, ha a szennyezett termékek forgalmazását betiltanák, nem pedig adóztatnák...

    Ami pedig minden szempontból megfelel, azt hadd döntse el a fogyasztó, hogy veszi-e, vagy nem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946854 (189)
    2011-03-02  20:02
  13. 2011. március 4. 10:59364.

    Nem teljesen van így, ugyanis vannak olyan betegségek, amikről nem lehet közvetlenül megállapítani, hogy mitől alakul ki, az orvosok is csak vállvonogatva állnak előtte.

     

    "Tudod, ez a civilizációs betegséges összehasonlítás olyan, mint a többen halnak meg autóbalesetben, mint repülőgép-balesetben. Szám-szám. És?"

     

    A minap láttam egy műsort egy faluról (extrém hideg aspesktusból vizsgálva), ahol a helyi orvos elmondta, hogy ő a mindenes orvos, ami 12 órányi autóútra van a leközelebbi kórház, az év nagy részében nem is járható az út, így kórházat gyakorlatilag a falusiak nem vesznek igénybe.

     

    20-25 szülésből életeben marad 5-6 csecsemő. A halálozási arány nagyon csekély, az átlagéletkor 95-100 év. Többnyire nyers húst és halat esznek az emberek.

     

    Na, ezek ép, egészséges gének. A civilizáció nem különösebben éinti őket és lám, egészségesebbek és később halnak.

     

    Valahogy mégis az a fránya civilizáció nem annyira frankó.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620936 (362)
    2011-03-04  10:34
  14. 2011. március 4. 10:37363.

    az egészhez még hozzátennék pár történetet:

    imádom a steak et a jó véres angolos steak et ,és mindenféle állatot ettem már..de...

    évek óta jövök le a húsról,nemcsak mérgezés(már kaptam tatár beafsteak es szendvicstől külföldön olyan húsmérgezést hogy kórházban elsősegélyre kellett a taxinak bevinni!!)

    szóval a másik ok pedig pl.a részvételem anno egy csirke vágáson ahol több száz csirkét vágtak le..borzasztó volt,egyszerűen nem tudom elfelejteni a vérengzést ami ott volt a megvadult állatok egymást is csípték a végén..

    belgiumban több alkalommal komoly újságok és híradó foglalkozott a témával,hogy a haszonállatokkal mit művelnek mire eljutnak a vágóhídra!!!szállításkor mit élnek meg

    a szőrmék ről úgyszintén....

    ezen kívül imádom a békát,a homárt(egyik kedvencem)de már nem eszem ezeket az állatokat..

    mióta kezdek felvilágosult lenni hús témában,azóta nem is kívánom..persze a ,,leszokás,,nem egyik napról a másikra ment..évek alatt egyre több állatról szoktam le :-)

    sajnos a csirkét és pl szarvast azt még eszem de egyre ritkábban.

    a meki most fog átalakulni már angol web site on olvasgattam a hírt hogy új ételekkel fog előállni..végre..

    belgiumban van új termék évek óta olyan mint a hús de nem az..van belőle kolbász,hamburger,darált hús,szerintem finom..

    anyukámnak volt itthon olyan kolbász mérgezése,hogy majdnem megfulladt..szintén kórház...

    most nagyon komoly betegsége van..az étrendjén még mindíg nem változtat,a cigiről még mindig nem jön le...és még mindíg azt mondogatja hogy nem ezekhez van köze

    AKKOR KÖNYÖRGÖM-MIHEZ??

    az élelem amit beviszünk a szervezetünkbe,és a méreganyagok amikhez az egész életünknek köze van....

    az élelmezés a világ egyik legnagyobb üzlet ága!!!

    ezt én sem tudtam régen...

    előzmény:
    cabron (357)
    2011-03-04  10:04
  15. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. március 4. 10:34362.

    Na, a másik szájbaadós. 

     

    Ez divat, vagy ragályos? Senki nem mondta, hogy az ördögtől való, csak azt, hogy vigyázni kell. Bocs, hogy aggódunk.

     

     

    A körte az almával összehasonlítások nagyon parádésak, csak feleslegesek, mert nem mondanak semmit.

     

    Azt lehet összevetni, hogy hányan halnak meg bolti sonka vagy falusi házi sonka miatt botulizmusban, ez már mond valamit.

     

    Tudod, ez a civilizációs betegséges összehasonlítás olyan, mint a többen halnak meg autóbalesetben, mint repülőgép-balesetben. Szám-szám. És?  

    előzmény:
    cabron (361)
    2011-03-04  10:24
  16. 2011. március 4. 10:24361.

    Egész egyszerűen elképesztő, hogy egy teljesen hétköznapi cselekedet, miszerint az ember önfenntartó, az ennivalóját maga készíti el mára egyenesen az ördögtől való.

     

    Hála Istennek az életemben kevesebb volt az a szakasz, amikor üzletben vásárólt hús- és hentesárut fogyasztottam, a felmenőim meg pláne, és élünk-virulunk.

     

    "A tömegétkeztetésben évente megbetegedettek közül évek óta senki nem halt meg. A botulizmusban annál többen." 

     

    Pontosítok: a civilizációs betegségekben többen halnak meg, mint a füstölt sonkától. És ne akard nekem megmagyarázni, hogy ez miért nem így van.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620936 (360)
    2011-03-04  10:17
  17. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. március 4. 10:17360.

    Tudod te, milyen szar betegség a botulizmus?

     

    A tömegétkeztetésben évente megbetegedettek közül évek óta senki nem halt meg. A botulizmusban annál többen.

     

    Bocs, de náthában is többen betegszenek meg, mint influenzában, akkor  az influenzával ne is törödjünk, mert bár veszélyesebb, de kevessebbeket érint? 

    előzmény:
    cabron (357)
    2011-03-04  10:04
  18. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. március 4. 10:14359.

    Öööö én meg falun lakom, a kiütött falú derítők kies honában. 

     

    Akkor vennék tőlük bármi terményt, ha AK47-est tartanának a hátamhoz.  

    előzmény:
    cabron (357)
    2011-03-04  10:04
  19. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. március 4. 10:10358.

    Előre leszögezem, tudom, hogy nem nekem címezted, de Ancit nem zavarja, ha a magyar hangja vagyok. 

     

    Leszögezem előre azt is, hogy utálom a szájbaadós játszmát játszókat. Azaz téged is.

     

     Ha meg kólaadó lenne,akkor azon az elnevezésen akadnának ki:)

     

     Igen, mert pl amikor egy lázgörcsből épp kijövő, vagy sugárban hányó gyerekben nem áll meg egy csepp víz se, akkor a bubitlanított jéghideg kóla csodát tesz. 

     

     A nénikék mindig galádok,a multik mind szentek.

     

     Ki mondott ilyet? Senki. Lásd fent a szájba adós játszmáról írtak.  

     

     hogy lehetnek olyan éelmiszerek forgalomban a boltokban,amelyek adalékanyagait a világ több országában ,USA-ban is betoltották és bizonyítottan rákkeltőek.

     

    Hogy lehetnek az USA-ban olyan  dolgok,amit meg itt tiltottak be? (kk)

    A rákkeltő adalékok - egy kivételével - itt is tilosak. Az egy kivétel a nátrium-nitrit, ugyanis még nem találtak helyette mást, ami nem rákkeltő, és elpusztítja a húskészítményekben a botulinum baktériumot. Nem kell tonnaszám pácolt, nem hőkezelt sonkát enni, és akkor nem jut be a rákhoz elegendő mennyiség a szervezetedbe. Pedig a színsonka tutira nem esne az adóztatott kategóriába, a nyakamat rá.  

     

     Tavaly átfogó vizsgálat volt mézekre vonatkozólag,többen antibiotikumot tartalmaztak,sokan a megengedettnél nagyobb cukortartalmat(álméz)Multik polcairól.

    Hogyan,ha olyan fenenagy az ellenőrzés?

     

     Bizonyos termelőkében, akiket szénné büntettek. A piacon árult termelői mézeknél a kifogásolható termékek aránya a multiknál talált sokszorosa volt. De ezt már nem hangoztatod olyan nagy hévvel, hehhehe. 

     

     Sok túrórudit vizsgáltak,nagy részüknek közse sem volt a túróhoz,azontúl agyoncukrozott valamik.

    Hogyan is?

     

     Úgy, hogy túródesszert a nevük. Meg kéne tanulni olvasni. Lásd pálinka és barack ízű szeszes ital gy. k. Vagy mint a csokoládé és a kakaós tejtábla. 

     

     miért kell sértegetni a taktaharkányiakat?:)

     

    Olvasási probléma numero kettő. A taktaharkányig tartó távolságról volt szó, nem a taktaharkányiakról. De igazad van, legyenek egriek, mi nem vagyunk sértődősek, és tudunk olvasni.  

     

     Mekitisztaság,Magyarországon tényleg,nyugaton nem annyira.

    Hát, mi már ilyen elmaradottak vagyunk, hogy itthon járunk a fertőbe.

     

     Viszont a mekibe mennek  "lőni" épp ezért rendszeresen:(

     Meg a parkba, a metróba, a nyilvános wc-be, és minden elképzelhető helyre. Nem a meki tehet róla. Vagy legyen direkt dzsuva, hogy ne jöjjenek lőni? Egyébként a magyar drogosoknak csak kb 1-2%-a intravénás, a többi nem. Azok járhatnak mekiben klotyóra? Hát persze. Vagy az influenzások, a kólibacilus hordozók, a fejtetvesek is. Akkor most mi van?  

     

     De nem csatázom szellemi fegyvertelennekkel,mert betartom a fair play szabályait:)

     Jajj, hanyatt ne szálljunk az elragadtatottságtól? 

    előzmény:
    elsi1 (347)
    2011-03-04  01:25
  20. 2011. március 4. 10:04357.

    Nem lehet általánosítani.

    Budapesten egy piacon a fejkendős nénikétől tuti nem fogok vásárolni, de egy parasztfaluban a fejkendős nénikétől a házánál már a legnagyobb nyugalommal.

     

    Mindenki maga döntse el, hogy miben bízik. Ha meg botulizmusban megbetegszik, hát bumm.

    Szerintem több tömegétkeztetéses ételméregzés van évente, mint házi disznóvágás során botulizmusban történő megbetegedés.

     

    előzmény:
    ardian (356)
    2011-03-04  09:50
  21. 2011. március 4. 09:50356.
    Nem riogatás. Válasz arra, hogy a fejkendős nénikéknél élelmiszerbiztonság rulez, miközben gaz multik öldösnek bennünket.
    előzmény:
    cabron (355)
    2011-03-04  09:29
  22. 2011. március 4. 09:29355.

    Könyörgöm, ne riogasd már az embereket!

     

    Ha figyelmetlen vagyok, nem nézek körül az úton és elüt egy autó, lehet, hogy meghalok.

    előzmény:
    ardian (351)
    2011-03-04  09:02
  23. 2011. március 4. 09:13354.
    Elárulnád, hogy miért basztatod szegény ancit?  Az olajról én kérdeztem. És nem azt mondtam, hogy nem ismerem fel az elhasznált olajat, hanem azt, hogy számomra az, hogy ne süssünk vele sokszor túl általános kijelentés. Kb. annyira, mint amikor azt mondják, hogy együnk sok gyümölcsöt, mert magas a vitamin tartalma. Jó, de mennyi? Honnan tudom, hogy mennyi vitamin van egy almában? Sehonnan. Azt tudom, hogy mennyi vitaminra van az embernek egy nap szüksége, de, hogy ezt mennyi gyümölcsből, májból, húsból, stb. tudom fedezni, az nem derül ki, mert sejtésem sincs, hogy egy almában mennyi a C-vitamin, vagy a máj mennyi A-vitamint tartalmaz. UGyanez a használt olajjal. Persze, nem használom addig, amíg fekete lesz. De mégis meddig? Lehet, hogy nem érted, de olyan konkrét számokra gondolok, mint pl. fél liter olajban 1 kiló krumpli, aztán slussz, mert már öreg. Jó, hogy gúnyolódsz, de ezeket te sem tudod, mert különben nem azt írtad volna válaszul, hogy addig lehet használni, amíg nem lesz sötét és zavaros.
    előzmény:
    elsi1 (347)
    2011-03-04  01:25
  24. 2011. március 4. 09:11353.

    e-számok:

    Magyarország az Unió tagja, tehát az uniós élelmiszer-szabályozás van érvényben. Ami ennek nem felel meg, az nem kerülhet közforgalomba. Az e-számokról egyes vizsgálatok ezt állapítják meg, mások meg mást, lehetnek eltérések az USA és az Unió szabályozásában, nálunk pl. a gémnódosított élelmiszerek tiltottak, míg az amerikaiak jóízűen eszegetik évek óta.

     

    Lehetnek és vannak hibák, visszaélések, szabálytalanságok. Éppen ezért vannak az ellenőrzések, hatóságok, szabályok.

     

    A különbség az, amire voltam bátor felhívni a figyelmet, hogy míg a multikba, nagy élelmiszerfeldolgozókba rendszeresen eljutnak a hatósági ellenőrök, vannak olyan disztribúciós csatornák, amelyek gyakorlatilag ellenőrizetlen minőségű, összetételű élelmiszert tartalmaznak. Ezekbe, ha eljut az ÁNTSZ, akkor néha olyan állapotokat talál, ami az esti híradóba is bekerül (romlott, kukacos hús stb. stb...), míg a rendszeresen ellenőrzött helyeken olyan visszásságokat tár fel, hogy pl. X mikrogammnál több vegyület volt a termékben, mint ami megengedett, ez legtöbbször közvetlen veszélyt nem jelent, de elővigyázatosságból leveszika polcokról a terméket.

     

    Ez az aprócska különbség.

     

    A guárgumi ártalmatlan, természetes eredetű sűrítőanyag, a guárgumi szennyezettség idején volt gond, de azóta miért is kellene tiltani vagy korlátozni?

     

    A méz-mizéria elég gáz, alaposan lejáratta a magyar méz hitelét, de ez miért is a multik hibája? A méztermelők kistermelők, és nem hinném, hogy a piacon árult méz kiváló, míg a multiban lévő car, csak annyi a különbség, hogy utóbbi helyen volt ellenőrzés, ezért megtudtuk, hogy baj van.

    előzmény:
    elsi1 (347)
    2011-03-04  01:25
  25. 2011. március 4. 09:05352.

    Valóban nem túl bonyolult csirkét tartani, de hobbiból fölösleges.

    Anci jól mondja: zárható ól, benne tyúklétrával, rendszeres trágyázás, almozás, óltakarítás. 

     

    Ezen kívül ahova elkeríted őket, ott egy idő után nemhogy gaz nem lesz, hanem semmi, csak a fekete föld. Ugyanis mindent kikapirgálnak. Ha ez bekövetkezett, akkor rendszersen kell nekik zöld. Kell nekik sóder, ha az udvar nem kavicsos, kell nekik mészpótlás, ha viszonylag kis területre vannak bezárva.

    Szóval sokminden kell, de könyen megtanulható.

    előzmény:
    dani zsuzsanna (341)
    2011-03-03  21:08

Címlap

top