Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

ÉHHALÁL KÜSZÖBÉN!!!

bojsó
Létrehozva: 2011. Április 16. 05:18

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni!

 

Állást keresek a szüleimnek!

Anyukám már mindenfélével foglalkozott amihez nem kell nagy szakmai hozzáértés és szakmai végzettség (gyártosor, takaritás, házmesterség).

Édesapám festő-mázoló-tapétázó, rendszeres szoc.seg. rokanntsági állapotát csökkentették.

Mindketten 50-en fölül. És gondoskodnak az értelmi fogy. chron beteg 24 éves öcsémről.

Anyukámat 2009 novemberben elbocsájtották azóta nem talál állást és szünet nélkül zuhannak a lejtőn.

Kettőjük rendszeres szociális segélyéből, és az öcsém rokkant nyugdijából próbálnak élni napról napra. De ez összesen nincs 70.000

Látom a szüleimen, hogy tönkre mennek ebben a helyzetben, nemhogy Bp.-re álláskereséshez utiköltségre, de KENYÉRRE SINCS PÉNZÜK.

Tudom, hogy anyu mindent elvállalna, de a munkaügyi kp.-ban rendszeresen elküldik, ....sajnáljuk nincs mnka, ....nagyon sokan keresenek állást, sajnáljuk, ....szeretnénk segiteni, de mi sem tudunk.

 

Ha tudtok valamit, akár csak erre a tavaszi nyári szezonra légyszi szóljatok mert ez akár az életüket is megmentheti!!!!

 

Amit tudok, segitek nekik, de én is gyed-en vagyok a kisfiammal, igazán csak a férjem keres. Komolyan rémálmaim vannak, uzsorásokról, és végrehajtókról. A csont sovány szüleimről, és a sápad beteges öcsémről...

 

 

Kérlek titeket segítsetek!!!!!

 

  1. 2011. Április 17. 08:4776.

    Mert nagyon telített a piac,és nincs nagy ismeretségi köre-körünk amiből el lehetne indulni.

     

    Ráadásul az itteni tapasztalatok szerint vagy egy nagy vállalkozót keresnek aki több emberrel hamar végez,vagy nincs pénzük festőre és inkább megcsinálják maguknak.

     

     

     

     

    előzmény:
    Sarapod2 (39)
    2011-04-16  20:49
  2. 2011. Április 17. 06:1175.

    Úgy látszik elbaltáztam a hozzászólás elküldését. 

     

    Csak annyi volt, hogy szivből drukkolok annak, hogy valahogy megoldódjon a szüleid problémája, és legyen munkájuk.

     

    ----------------

     

    Ezt most teszem hozzá: Én is csak mostanában fedeztem fel a Chron, no meg egyéb más ok miatt kialakult bélgyulladással kapcsolatosan azt, hogy esetleg egy speciális étrend segitség lehet a problémára. Nézz szét itt.

     

    Igaz, hogy velük szemben tudok olyanról, ahol egy autista  ifiember meg attól lett jobb állapotú (életközelibb), hogy teljesen vegán étkezésre álltak át vele. (A te testvéred is autista?)

     

    Mindenesetre nézzetek szét mindkét témában. Mert van akinek a teljes állatifehérje mentesség hoz jobbulást, van akinek meg ellenkezően, a gabonák teljes kizárása és az állati fehérje mennyiségének megemelése.

     

     

     

    előzmény:
    bojsó (1)
    2011-04-16  05:18
  3. 2011. Április 17. 04:0174.

    önnálóság - önállóság

     

     

    előzmény:
    ancsa21 (73)
    2011-04-17  04:00
  4. 2011. Április 17. 04:0073.

    Kár volt előjönnöd ezzel a singapore-i példával. Szintisztán látható, hogy fogalmad sincs mi történik ott. Itt lakom a közelében, elég sokszor utazom oda, ezért ha nem is jól, de feltételezhetően náladnál jobban ismerem az ottani helyzetet.

     

    Singapore azért olyan sikeres, mert ott DOLGOZNAK! Nem napi 8 órát, hanem többet. Meg ADÓZNAK! Tették ezt már az önnálóság előtt is, aztán meg csak ráerősitettek. Ezzel együtt ott is vannak akik adót csalnának. Tehetik is addig, amig el nem kapják őket, mert akkor baromi nagy buktájuk van. Persze az lehet kérdés, hogy el akarnak-é kapni mindenkit...

     

    először az utak ,házak rendbe tétele lett volna fontos... közlekedés megoldása

    Házak: Ez egyetlen kormánynak sem feladata. A tulajdonosok, vagy a házban élők kötelessége (lenne) a rendtartás. Egy singaporeai nem is értené, hogy miről beszélsz, ha felhoznád nekik ezt a témát...

    Utak: Az előző kormány PPP konstrukcióban épp az utak épitésével (??) rendbetételével (haha) rabolta ki, semmizte le a magyar népet. A PPP-ben résztvevő magánvállalatok baromian megkeresték a magukét, mig az ország népe fizet, mint a katonatiszt. Jó megoldás volt, nemde??

    Közlekedés: Mibűl? Abból a gdp-ből, aminek 83%-át azonnal elviszi az irtózatosan magas kamatokkal felvett kölcsön??  A maradék 17%-ból meg fenntartani az egész országot, kórházastól, iskolástól, mindennel együtt? Én azt csodálom, hogy ebben a hihetetlen helyzetben tudják üzemeltetni az országot, egyáltalán!

     

    a magyar mezőgazdasággal fogalmam sincs mi történt de borzasztó

    A magyar mezőgazdaság több sebből vérzik. Még nem vérzett el, de ott VOLT a közelében... Épp mostanában fordul jobb irányba a helyzet!

     

    A TSz-ek a magyar ellátást csak mint mellékes dolgot kezelték -leginkább az orosz piacra ment az áru, messze árán alul. Folytatva azzal, hogy fizettek a levágott állatokért, kivágott szőlőtőkékért... A visszaadot földekkel nem tudtak mit kezdeni, s termelés helyett eladták, vagy parlagon hagyták.

     

    De a végső gyilok épp a közelmúltban volt, mikor a hihetetlenül magas euro milliárdokkal megtámogatott nyugati mezőgazdasági termékeket ráengedték a magyar mezőgazdaságra úgy,  hogy azt nem hogy nem támogatotta meg az előző kormány, hanem tőlük még el is lopta (visszatartotta) az elnyert és szétosztható EU-s támogatásokat!

     

    Erre jött még ra az a -politikailag megsegitett- "közszellem", hogy hülye az aki magyar árut vesz, mikor ott a filléres filléres külföldi... Nléhány éve még épp itt az nlc-n röhögtek ki, hülyéztek le minket azok, akik sikeresen tönkrevágták az országot, mert mi a magyar áru / mezőgazdaság támogatását hirdettük...

     

    vagy összedolgoznak..vagy szar se lesz soha..

    Hát remélem is szivből, hogy pontban úgy fognak össze, mint ahogy azt a singaporeai kormány teszi!!! ;-DDDD

     

     

    előzmény:
    dani zsuzsanna (31)
    2011-04-16  15:04
  5. Torolt_felhasznalo_472888
    Torolt_felhasznalo_472888
    2011. Április 17. 01:2872.

    Erre azért megírnám, hogy a csípőprotézises, két vállát, két térdét megműtött édesapám dolgozik. 

     

    Igenis dolgozik, és szereti.   Talált munkát magának, mert keresett...........

     

     

    Amióta rokkantnyugdíjas nem ez az eslő munkája, de mindíg keresett és a végén meg is találta.    

     

    Nem egy szupermeló, mert gyümölcsösládákat pakol egész nap, de szereti csinálni és pénzt keres vele.   És főleg jól érzi magát a többi munkás között. 

    előzmény:
    bojsó (1)
    2011-04-16  05:18
  6. Torolt_felhasznalo_472888
    Torolt_felhasznalo_472888
    2011. Április 17. 00:5271.

    Egyetértek veled, sőt vallom, hogy a saját munkánk mellett adózva vállalunk hétvégenkét, vagy szabadság alatt kétkezi munkát, kapálás, ültetés, szüretelés bármi.

     

     

    És igen is,  naponta többet kapunk mint a munkahelyünkön.  Ketten egyetlen hétvége alatt legalább 25 ezret keresünk.   És adózunk utána.  

     

     

     

    Nem öröm, hogy olyankor a gyerek a nagyszülőknél van, vagy az, hogy csak az apjuk dolgozik és nem látják még hétvégén sem, de vallom, hogy aki akar az  talál.....

     

     

    Mi is találtunk egy kis pluszt, a saját munkánk mellett.  (mindketten dolgozunk egész héten, de néha kell, hogy hétvégenként is belehúzzunk)   és jól megfizetik. 

     

     Megértelek Sarapod..................  Látom a környezetemet, csak sírnak, hogy nincs pénz, de szombatom még tízkor is alszanak.   Na így nem is lesz.   

    előzmény:
    Sarapod2 (57)
    2011-04-16  21:58
  7. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2011. Április 16. 23:5170.
    Ne legyél már rosszindulatú! Olvasd el újra meg újra, mit írt Sarapod. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2011-04-16  22:37
  8. 2011. Április 16. 23:4969.

    Köszönöm az eddigi segitséget, megyek aludni, mert pár óra és kelek megint.

    A topikot hétfőn újrainditom, persze bővitett infokkal, a kérdések alapján, hátha tényleg többen olvassák.

     

    Szép vasárnapot mindenkinek!

     

    Angi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2011. Április 16. 23:3868.
    Ne használj többesszámot!
    előzmény:
    edoa (67)
    2011-04-16  23:19
  10. 2011. Április 16. 23:1967.

    a hitgyulit ajanljatok neki? ez durva

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_897588
    Torolt_felhasznalo_897588
    2011. Április 16. 23:1966.

    kedves bojsó!

    nagyon kedves Töled, hogy ennyire törödsz a szüleiddel.

    nyilván anyónál, kisgyermekkel nem sokat tehetsz.

    a kecskeméti mercedes gyárba keresnek 3000 embert, mindenféle munkára, talán megérné jelentkezni.

    tudom, hogy nem ráckeve, de ha van fix fizetés, lehetne utazgatni is.

    ha több infó kell, szólj!üdv

    előzmény:
    bojsó (65)
    2011-04-16  23:12
  12. 2011. Április 16. 23:1265.

    nem a szüleimmel élek, majd 4 órányira tömegközlekedéssel. Autóval kb 1 óra.

    Anyósomnál lakunk, ide nem hozhatom a szüleimet meg a tesómat.

    Ő pedig idős 1 őra lefárasztja a 10 hónapos fiammal, nem tudnám rábizni egy napra. Bölcsibe meg cak 2 éves kortól tudják felvenni...ha van hely

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_522859 (18)
    2011-04-16  09:42
  13. Torolt_felhasznalo_897588
    Torolt_felhasznalo_897588
    2011. Április 16. 23:1164.

    gyermekem 2,5 óra alattt keresi meg az 5000 ft-ot, úgyhogy nem menne ki a földekre hajlongani esöben, szélben...

    s én sem. nagyon nehéz munka.

    a mai fiatalság nem hiszem, hogy rávehetö lenne.

    mi a szilvát nem tudtuk leszedetni senkivel, nem volt rá jelentkezö... oda is románok jöttek.

    nem kellene hitetlenkedni, egy minimális intelligenciával érthetö Sarapod magyarázata. bár nem értem, miért magyarázza az igazát...aki nem hiszi, járjon utána, s jelentkezzen a paprikára..:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2011-04-16  22:37
  14. Torolt_felhasznalo_248363
    Torolt_felhasznalo_248363
    2011. Április 16. 23:1063.

    csak a pesti nem megy vidékre, mert kész ráfizetés..

    kétlem, hogy ingázással meg lehetne oldani..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2011-04-16  22:37
  15. 2011. Április 16. 23:0462.

    Igen olt már az önkorm.nál de semmi. rendsz. szoc. segélyt kap ez 28.500/hó

    és lakásfennt.támogatást is kértek már az 2.000/hó 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (9)
    2011-04-16  08:28
  16. 2011. Április 16. 22:5961.

    netes hirdetéseket már próbáltam, önéletrajzok, jelentkezések tucat szám leadva...

     

    Apu meg van, de azért le van ő is robbanva. Az ápolási ellátás azért nem jó, mert ki kerül az álláskeresők rendszeréből, és nem értesitik ha van valami. Pláne, hogy apu otthon van, papir szerint el tudja látni, "nem olyan súllyos"-de inkább ne is legyen. Pénz meg szerintem még kevesebb is, mert abból vonnak vmi. járulékot.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (6)
    2011-04-16  07:49
  17. 2011. Április 16. 22:5160.
    sziasztok vagyok, köszönöm az eddigi hozzászólásokat olvasok és válaszolok sorban...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  18. 2011. Április 16. 22:2759.

    Így van, teljesen igazad van. És látom a napszámosok között is, mindig annak van a legnagyobb szája, akinek a keze nem jár. Aki sokat szed, annak biztos nem lóg egész nap a cigi a szájába, hanem dolgozik. Sajnos nem egyformák az emberek. Van aki már ebéd után kiül a kocsi mellé és nem dolgozik, neki elég az amit addig szedett. Van aki meg azt mondja szedhet még egy zsákkal? No itt a különbség az emberek között.

    Igen, teljesítménybe szedetem, mert 600 Ft-os órabérbe igen-igen ellepkéznének itt nekem szivesen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2011-04-16  22:23
  19. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2011. Április 16. 22:1658.
    Pár éve egy, a kisfiával kolduló asszonyhoz mentem oda, hogy pénzt nem adok most, de felkínálok neki könnyű munkát fizetésért és egy szoba-konyhát, ahol a gyerekével lakni tud. Amit kaptam a jóasszonytól, nem tettem zsebre. Ennyit arról, hogy mindenki szívesen dolgozna.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2011-04-16  21:28
  20. 2011. Április 16. 21:5857.

    Nyugodtan kétkedhetsz, fentebb leírtam, hogy fehér embernek miért derogál eljönni dolgozni ki a földre. Ha kusza, arról nem én tehetek.  

      

    Az erdélyieknek is ugyan úgy fizetek teljesítménybe, és jelentem őket, mert nem vállalom azt a rizikót, hogy egy ellenőrzés alkalmával személyenként 300 ezer forint a büntetés. 

    Valamint akik eljönnek otthon 6 ezer forintot keresnek egy hét alatt egy mosodába.

    De azért lehet nyugdotan kételkedni. 

     

    előzmény:
    dani zsuzsanna (55)
    2011-04-16  21:52
  21. 2011. Április 16. 21:5556.

    Na erre a csináld magadra csak annyit mondok, hogy az én párom egy villanykörtét nem tud becsavarni. Mindig azt mondja, ő nem villanyszerelő, mindenki csinálja azt amit tanult.

    Amit tanult - agrármérnök-növényvédő szakmérnök - viszont nagyon jól csinálja. 

    Igen ezt tudom, mert engem is pont 49 éves koromba küldtek el, létszámcsökkentés miatt. Mivel ez az egy kórház van a környéken, esélyem se volt a szakmámba elhelyezkedni. Így nekiálltam piacozni, amit termel a család hordom fel a nagybanira. Szüleimnek se ez volt az álma, hogy a lányuk ezt csinálja, de ez van sajnos.

     

    Azt hiszem te is így csinálnál, ha vállalkozó lennél, mert akkor legalább a járulékok bizonyos %-át pár hónapig megkapjuk a dolgozó után. Sajnos a járulékok többet tesznek ki, mint a dolgozó fizetése. Erről viszont nem a vállalkozók tehetnek. 

    előzmény:
    csutak51 (53)
    2011-04-16  21:36
  22. 2011. Április 16. 21:5255.

    hát nekem is itt jött képbe a ,,kétkedés,,  hogy mit hogyan?!

    ez kusza egy kicsit...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2011-04-16  21:36
  23. 2011. Április 16. 21:4654.

    Nem munkanélküliek voltunk. A párom agrármérnök, a tsz megszünt. Én egészségügyis voltam, létszámleépítés miatt elküldtek.

    A 8-10 rongy - ahogy te írod - annak van meg aki akar dolgozni és tud is, mivel teljesítménybe vannak. 

     

    Először 1 hektár földdel kezdtük, és semmi napszámos, mi csináltuk munka mellett. Aztán szép lassan mindig vettünk annyit, amennyi pénzünk volt. Ha vállalkozó vagy tudod, hogy a vállalkozásba első 3-4 évbe csak dolgozni kell de nagyon sokat, kivenni csak annyit, amiből megélsz. 

    Először úgy vettünk magokat, műtrágyát, hogy megelőlegezték a forgalmazók, természetesen kamat felszámolására. Majd a termék leadásánál levonták az árát+kamatot. Aztán ezt is lassan kiiktattuk. 

     

    Nem írtam, hogy minden tuti meg, sajnos minden évbe van olyan terményünk ami minuszba van. Sőt van olyan évünk is, hogy csak a befektett összeg jön vissza. De ez egy vállalkozásnál benne van a pakliba, hisz tudod, mert te is vállakozó vagy.

     

    Tavaly 80-100 Ft/kg-ért adtam el a nagybanin a borsót, amit a napszámos 50 Ft-ért szedett kg-ként. Ebbe még nincs a mag, a művelés, a pesti felszállítás, és az én éjszakáim, amit ott töltök.

     

    Az első traktorunkat kölcsönből vettük. Aztán 20 év alatt lett begépesítve a vállalkozás, de ahogy múltak az évek, a gépeket cserélni kellett, mert ugye használódnak. 

     

    Nem akartam leírni, de most már úgy érzem muszáj, BÁR BOCSÁNAT MOST MÁR AZ OFF-ÉRT - mivel főleg kisebbséget foglalkoztatunk, a fehér nép azért nem jön dolgozni, mert már ők csak nem dolgoznak velük egy földön. Bocsánat, de le kellett írni, hogy megértsd miért nincs munkásom. Sajnos ezek az emberek pedig nagyon jól dolgoznak, de ők is öregszenek, és kiesnek. 

     

    Röviden így indult 30 éve a vállalkozásunk. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2011-04-16  21:28
  24. 2011. Április 16. 21:3653.

    S arról sem beszéltem, hogy biztosan látod, már mindenütt árulnak festőszerszámokat a "csináld magad" festéshez. NEM a festők veszik!

     

    S arról sem, hogy egy huszonéves, ha nincs is szakképzettsége, versenyképesebb a munkerő-piacon, mint egy 45-50 körüli, Topikindító szülei meg ekörül lehetnek.

     

    S arról sem, ha vállalkozóit kér, elveszíti még a havi 20 ezret is, amit most segélyként megkap, és valóban éhenhal.

    Egy (kényszer)vállalkozásból nincs rögtön még ennyi sem többnyire, hosszú hónapokig. (Vagy soha!)

     

    Ha foglalkoztatnák, felvesz inkább regisztrált munkanélkülit, aki után támogatást kap.

    Segélyen élő után pedig nem.

    előzmény:
    Sarapod2 (49)
    2011-04-16  21:12
  25. 2011. Április 16. 21:2452.

    Nézd, nem mindegy, hogy hol laksz.

    Én mint bp.-i munkanélküli (53 évesen) , eljártam takarítani.

    Egyik eredménye az volt, hogy fogytam 10 kg-ot.

    Persze, amit az nap kerestem, kajárafordítottam.

    Akkor kerűltem egy adóságspirálba, amibőkQrva nehéz kijönni.

    Jelentem pár éve nincs adóságom.

    Dolgozom az igaz.

    Azért nem értem azt a vizíót, hogy kipenderítjük a rokkantnyugdíjasokat (talán a lábuk is kinő) , vissza a munka piacra.

    De, nincs munkalehetősége az embereknek.

    Az is igaz, hogy anno életerős emberek elhúztak rokkantságiba.

    De azt sem jókedvükben tették.

    TÚLÉLÉS!!!

     

    előzmény:
    Sarapod2 (49)
    2011-04-16  21:12

Címlap

top